Pieter Tjabbes wordt Hoofd Museale Dienst heeft nu een vi VANDAAQ Voorkom bevriezing van de waterleiding Milieupremie voor oud papier verdubbeld ALBERT HEIJN 8.90 1.49 BEL ONZE SERVICELIJN 010-4184599 Van Stedelijk Museum Luub Hajkamp (WD) over Beleidsnota Sociale Vernieuwing: DEKBEDDEN FESTIVAL CHRIS COPPENS slaapcomfort j Kunstmarkt in De Erker Inbraak Stadsblad FEESTAANBIEDING Twee brillen halen, één betalen. JONGE WITLOF KAAS SCHIEDAM VIERT FEEST Spreekuur voor buitenlanders 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? Koud hè. GEBR. DE BLOCK WOENSDAG 6 FEBRUARI 1991 43e JAARGANG, NUMMER 11 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Het Hoofd Museale Dienst is er al. Nu nog een direkteur en een Hoofd Bedrijfsdienst SCHIEDAM - Een adver tentie plaatsen voor een hoofd Museale Dienst is niet langer nodig. Wethou der Chris Zijdeveld (o.a. cultuur) en museumdirek- teur ad-interim Arie Me taal denken in de persoon van mr. drs. Pieter Tjab bes (31) de ideale man ge vonden te hebben, die het museum-inhoudelijke werk van Hans Paalman kan overnemen. Tjabbes is met ingang van 1 april voor de duur van een jaar aan het museum verbonden. Hij is tijdelijk ook adjunkt-di- rekteur en conservator. Tegen een tijdelijke aanstelling had de Leidenaar geen bezwaar. Tjab bes schreef een open sollicitatie naar de gemeente. Hij was be slist niet de enige die dat deed. „In gesprekken met hem", zo schrijft Arie Metaal in een rap port aan Zijdeveld, „en de me dewerkers van het museum, werd al snel duidelijk dat hij be schikt over de juiste opleiding en ervaring". Tjabbes studeerde in Leiden zo wel rechten als kunstgeschiede nis. Zijn stage en werkervaring zijn gevarieerd en internatio naal, vindt de ad-interim direk teur Metaal. Dat internationale blijkt vooral uit zijn huidige job. Tjabbes is thans direkteur van het Museum de Arte de Sao Paulo in Brazilië. OPTICIENS Tegen inlevering van deze bon! (Geldig t/m 9 februari 1991) De volgende fase waar Metaal zich op stort, is het aantrekken van een Hoofd Bedrijfsdienst. De sollicitatieprocedure is twee weken geleden gestopt. Spoedig zullen kandidaten worden uitge nodigd voor een gesprek. Het vervullen van deze funktie con centreert zich vooral op de za kelijke kant van het museum en het omgaan met het personeel van de bedrijfsdienst. Direkteur Nu de posities zo langzamer hand naar tevredenheid worden ingevuld, is er volgens Metaal meer tijd beschikbaar voor me ningsvorming over de profiel schets van de direkteur van de in te stellen Dienst Kunst en Cultuur. Hieronder resorteren bibliotheek, archief, theaters en museum. Moet het een manager worden met affiniteit tot kunst en cultuur of een vakinhoudelij ke direkteur, zo vraagt Metaal zich af. De gemeenteraad mag het over enkele maanden zeg gen. Ad van Leeuwen over de Brandweer Sociale vernieuwing een lachertje Humor, spanning en drama in Schiedam Rijnmond dames niet te stuiten &anges/ UWTHUISKRANT maakt uw postcode GOUD WAARD SCHIEDAM - De eerste meldingen van gesprongen leidingen als gevolg van vorst zijn alweer bij de O.N.S. binnengekomen. Daarom willen de Openba re Nutsbedrijven Schie dam nogmaals wijzen op de schade die men bij vorst kan oplopen aan de watermeter, de waterlei ding en de geiser of de boi ler. Die schade is te voor komen. Als de leidingen bevriezen, kun nen ze gaan scheuren, met als gevolg, vaak een forse lekkage als het gaat dooien. En de kos ten daarvan kunnen flink oplo pen. De O.N.S. merkt ieder jaar weer dat veel Schiedammers niet goed weten wat ze moeten doen om vorstschade aan lei dingen te voorkomen. Vandaar deze tips. Zitten de waterleidingen in ver warmde ruimtes, dan is er bij vorst niets aan de hand. Maar in onverwarmde tochtige ruim ten is er wel gevaar voor bevrie zing. En dat gevaar geldt ook als er ventilatieroosters in de buurt van de leidingen zitten. Bijvoorbeeld in kruipkelders en meterkasten. En als de leidingen tegen de buitenmuur aanliggen, is er ook een kans dat ze bevrie zen. Om bevriezing te voorkomen, kan men de volgende maatrege len nemen: Sluit de hoofdkraan af, draai daarna het aftapkraantje open. Zet vervolgens de kranen in huis open, te beginnen met de hoogst gelegen kraan. Blaas de leiding door (dat kan men gewoon met de mond doen). Dit voorkomt dat er nog water in de leiding blijft staan. Als men de waterleiding afsluit, moet men de boiler uitschake len of de geiser doven. Anders kunnen ze beschadigen, 's Morgens draait men alle kra nen dicht en zet men de hoofd kraan open. Vergeet niet het af tapkraantje te sluiten. Vervol gens opent men eerst het hoogstgelegen tappunt en daar na alle andere tappunten om de binnenleiding te ontluchten. Als men daarna op alle tappunten water krijgt (zonder lucht) en als ook de stortbak van de wc weer werkt, is alles in orde. Heeft men een watermeter, be scherm die dan met wollen lap pen en kranten. Zit de waterme ter in de tuin, dan kan men die het beste afdekken met plastic vuilniszakken met stro, hooi of turfmolm (verkrijgbaar bij die- renzaken). Als men deze regels elke avond dat het vriest toepast, komt men de winter door zonder pro blemen met de waterleiding of watermeter. Het spreekt vanzelf dat men, als men in de winter een tijdje van huis is, het beste dezelfde maatregelen kan ne- Een bevroren waterleiding leidt tot overlast men. Denk er goed aan dat men als verbruiker verplicht is om de drinkwaterinstallatie en de watermeter goed te onderhou den, anders kunnen flinke kos ten het gevolg zijn. De water meter moet ook altijd goed be reikbaar zijn. Alleen in uitzonderlijke geval len is de vorstschade voor reke ning van de O.N.S.: namelijk als er leidingen tot aan de dienstkraan' kapot zijn gevro ren. Is dat het geval, dan kan men kontakt opnemen met de Ö.N.S.: telefoon 4622222. Voor meer informatie over het voor komen van schade door vorst kan men vragen naar de folder 'Vorst en Tocht'. SCHIEDAM - Halverwe ge de artikelenreeks 'Op de gele lljst% waarin nader wordt ingegaan op de meest kansrijk geachte so ciale vernieuwingsprojec ten, is het tijd voor een tussenbalans. Immers, vo rige week heeft de ge meenteraad een oordeel uitgesproken over de Be leidsnotitie. De verant woordelijk wethouder Hans van Kleef werd te verstaan gegeven zijn huis werk beter te doen en bin nen drie maanden met een nieuwe, concreter notitie te komen. De raad is name lijk van mening dat de hui dige notitie te vaag en te algemeen is. Eén van de gangmakers achter de kritiek is VVD-raadslid en oud-wethouder Luub Hafkamp. Hij heeft zitting in de Interbe- stuurlijke Projectgroep Sociale Vernieuwing van het ministerie van Binnenlandse Zaken en weet derhalve als geen ander waaraan sociale vernieuwing moet voldoen. „De notitie van Van Kleef is een aardige start, maar het is te algemeen. Het bevat een zeer uitgebreide inleiding, waarin de globale sociale vernieuwing wordt uiteengezet, zonder in te gaan op de Schiedamse situatie. En daar gaat het juist om. Geef duidelijk aan wat er in Schie dam mis is en vooral wat men er concreet aan wil doen. Een integrale beleidsvisie ont breekt", aldus Hafkamp. Projecten Ook de projecten en de wijze, waarop ze worden gepresen teerd, voldoen volgens Haf kamp niet geheel aan de doel stellingen. „Er zijn drie beleids velden vastgesteld: arbeid, scho ling en inkomen; wijk- en buurtbeheer en zorg en welzijn. Prima, maar waarom speciale projecten per beleidsveld? Pro beer per beleidsveld projecten te ontwikkelen, die ook invloed hebben op de andere velden". „Een voorbeeld: er is vanuit de bevolking voorgesteld om scho len te benaderen en de leerlin gen te stimuleren de schoolom- geving schoon en netjes te hou den. Dit project komt echter niet op de gele lijst voor. Wel de veegploeg in Oost. Nou, laat die veegploeg dan de contacten met de scholen gaan onderhou den. Zo sla je twee vliegen in één klap". Volgens het VVD-raadslid wor den nu teveel solitaire projecten aangedragen. „Dit werkt weer verkekering in de hand en dat wil sociale vernieuwing nu juist voorkomen". Uitwerken De voorgestelde projecten die nen in een nieuwe notitie veel zorgvuldiger te worden uitge werkt, vindt de gemeenteraad. Hafkamp: „Iedereen is het ero ver eens dat er een Banenpool moet komen. Maar daaraan ge koppeld moet ook overleg met werkgevers worden gestart om ervoor te zorgen dat deelnemers aan de Banenpool na afloop van het project ook daadwerke lijk aan de slag kunnen. Ook in het beleidsveld ouderenzorg kunnen Banenpoolprojecten worden gestart, door bijvoor beeld een conciërge in een ou- derenflat aan te stellen". Prijsvraag Wat bij Hafkamp ook vreemd overkomt, is het feit dat de twee winnende inzendingen van de gemeentelijke prijsvraag so ciale vernieuwing op de gele lijst ontbreken. „Je bent vol lof over die voorstellen, je beloont ze zelfs met de eerste prijs en vervolgens komen de projecten op de rode lijst terecht. Het pro ject Plein Eendracht kan zo worden uitgevoerd", aldus Haf kamp. De VVD-er heeft zijn kritiek in een brief aan de raadscommis sie voor Sociale Vernieuwing verwoord. In die brief dringt hij er - in navolging van de raad - bij de commissie op aan om binnen drie maanden met een nieuwe notitie te komen. „Ei genlijk vind ik drie maanden nog te lang. Het moet binnen zes weken kunnen". VVD-raadslid Luub Hafkamp: „Door mijn betrokkenheid bij de Interbestuurlljke Projectgroep zie ik ook hoe andere ge meenten de sociale vernieuwing oppakken. Schiedam be hoort zeker niet tot de meest voortvarende gemeenten" SCHIEDAM - De gemeente gaat de milieupremie voor het inzamelen van oud papier ver dubbelen. Deze maatregelen geldt in principe alleen dit jaar. Het gemeentebestuur heeft vo rig jaar juni besloten de plaatse lijke verenigingen, scholen en instellingen, die in Schiedam oud papier inzamelen, een pre mie toe te kennen bovenop de marktwaarde. Aangezien de marktwaarde aan zienlijk is gekelderd en het nul punt nadert, is besloten de mi- lieupremie te verdubbelen, tot dat de prijs van oud papier weer op een aantrekkelijk ni veau is gekomen. De verwach ting is dat dit peil in 1992 be reikt wordt. Om deze tijd te overbruggen en om continuïteit in de papierin zameling te stimuleren, is de milieupremie voor 1991 als volgt samengesteld: minimaal 10 toh 500,-; mini- 1000,-; De instanties, die voor 1991 reeds hebben ingeschreven, worden over de verdubbeling van de premie schriftelijk geïn formeerd. Eind 1991 zal een onderzoek worden ingesteld naar de dan geldende oudpapier-prijzen. Aan de hand daarvan zal de premieregeling 1992 worden vastgesteld. Voor de premietoe kenning 1991 kan men een ver zoek indienen bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, post bus 79, 3100 AB Schiedam. maal 20 ton minimaal bij zie advertentie pagina 5 J Rotterdam Vlaardingen Schiedam Spijkenisse j SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert zondag 24 fe bruari de Kunstmarkt 'Van Knutselwerk tot Kunst'. Ieder een, die in de vrije tijd creatief is geweest, kan komen expose ren: molens, treinen, brei- en knoopwerk, poppen, patchwork en nog veel meer. Maar ook amateurtekenaars en -schilders mogen "hun werken tentoonstel len en zelfs te koop aanbieden. Op het Open Podium mag door iedereen worden opgetreden met dans, zang of muziek. Bo vendien zullen leerlingen van de muziekcursussen in De Er ker hun vaardigheden ten geho re brengen. Voor kinderen is een speciaal programma opgezet, terwijl de liefhebber een open teken- en schilderles kan bijwonen. De bezoekers van de Kunst markt kunnen via een wed strijdformulier aangeven welke creaties zij het mooist vinden. Wie wil optreden op het Open Podium, dient zich voor dins dag 19 februari te hebben aan gemeld, telefoon 4267767. De Erker is gevestigd aan de Jan van Avennestraat 32. zie pag 6 300 ton 1500,-; minimaal 40 ton 2000,- en minimaal 50 ton 2500,- (maximumbe drag). SCHIEDAM - Een onbekend geldbedrag en een twintigtal CD's vormden zaterdag de buit bij een inbraak in café De Her mandad aan de Grote Markt. Nadat een ruit was vernield, braken de dieven een fruitkast en de kassa open. SCHIEDAM - De Infotheek van de Sociale Dienst start woensdag 6 februari een spreekuur voor werkzoeken de allochtonen. Zij kunnen hier informatie krijgen over de voor hen openstaande mogelijkheden op een betaalde baan. Ook kunnen zij worden geïnfor meerd over de kansen om hun positie op de arbeids markt te verbeteren. Het spreekuur wordt bemand aoor funktionarissen van de Stichting Buitenlandse Werknemers Rijnmond. Het spreekuur vindt iedere woensdag plaats van 13.30 tot 15.00 uur aan de 's Gra- velandseweg 567. Men hoeft hiervoor geen afspraak te maken. De vakman in huis 0^ INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen 09.00-17.00 uur. SCHAATSEN SLIJPEN? ZEEMAN'S IJZERHANDEL hm .oatiS Pearle De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f 100,- Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje De adressen vindt u in de Gouden In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaaldel bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras,kleur,enzjdan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie Gids onder Brilmij (rubriek opticiens) NATIONALE LOTERIJ „College moet binnen drie maanden met een concretere versie komen" Jk A kilo 500 gram P.T.T.-postagentschap 's zaterdags tot 13.30 uur open GROENELAAN (SCHIEDAM-ZUID) 1/1000 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Srainnn Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Natuurlijk bij 's-Gravelandseweg 958 Tel. 4267594 naast Dirk III aan de Schie t.o. de ANWB Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1