Het Nieuwe KariemaaWi'n^^*331' Wijkkrant Nieuwland VANDAAO Virus in Schieland zorgt voor hoofdbrekens 'Schiedammers komen van overal en nergens' Paar i BEL ONZE SERVICELIJN 010-4184599 CDA op werkbezoek ALBERT HEIJN r? V v JK Stadsblad 639,- 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? Champignons Varkens- lappen c gg f GEBR. DE BLOCK WOENSDAG 20 FEBRUARI 1991 43e JAARGANG, NUMMER 15 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Een duiker van de Schiedamse brandweer trotseert het ijskoude water (foto Jos Vernooij). door Ryan Derks SCHIEDAM - De afgelopen we ken liet de winter zich stevig voelen. Maar voor de duikploeg van de Schiedamse brandweer was dat geen reden om af te wij ken van het wekelijkse duiktrai- ningschema. Om half negen 's morgens lijkt niemand aandacht te hebben voor de rode ongevallen-duik- auto, die in de berm van de Buitenhavenweg staat gepar keerd. Twee duikers springen eruit en na te zijn aangelijnd, laat men zich behoedzaam zak ken in het ijskoude water tussen de schotsen van de Lange Ha ven. Vervolgens verdwijnt men onder het ijs. Twee seinlijnen zijn de enige verbiiïding met de twee duikin- structeurs aan de kant. Duikin- structeur de heer M.J. van Tiel: Dit is een ideale gelegenheid om onze nieuwe droogpakken te testen. Ook proberen we de nieuwe volgelaat duikmaskers, die onze mensen moeten be schermen tegen eventueel ver vuild water. Samen met zijn collega H.J. Edelenhorst voert Van Tiel het bevel over de twintig man ster ke duikploeg, die de Schiedam se brandweer sinds 1975 bezit. De vakman in huis ^^INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen Tegen inlevering van deze bon SCHIEDAM - Projectteam Nieuwland heeft deze week de Wijkkrant Nieuwland gepresenteerd. In drie of vier uitgaven per jaar wor den de bewoners van deze wijk op de hoogte gehouden m' MrijfitaBtiai wij Wt van de ontwikkelingen in Nieuwland. Zoals bekend, is vorig jaar een beheerplan opgesteld, waarin tal van maatregelen zijn aangekon digd om van Nieuwland weer een aantrekkelijke jk te maken. ethouder Adrl Reijnhout (wonen, wijk- en buurtbe heer en voorlichting) heeft het voorwoord in de wijk krant verzorgd. Hij zegt trots te zijn op het beheer plan. Het is een goed door timmerd verhaal, dat van groot belang is voor de toe komst van de wijk....Ik sluit niet uit dat Nieuwland met dit beheerplan zelfs lande lijk voorop zal lopen. In het eerste nummer van de Wijkkrant Nieuwland wordt globaal aangegeven wat er de komende jaren staat te gebeuren. In de vol- ;ende edities wordt hier na- er op ingegaan, Basiliek in verval Theaterprogramma Sport I.O.B.S. ontevreden e&n9es/0/ UNIEKE LEZERSSERVICE VAN UW THUISKRANT Een zéér komplete Ta-q1ïx 8-daagse reis naar JLl<lllC inlichtingen/boekingen: per persoon SCHIEDAM, vandaag - Een huis-tuin-en-keuken- virus heeft een verlammen de invloed gehad op het werk op de verpleegafde- ling van onder andere chi rurgie in het Schieland Ziekenhuis. De direktie had gehoopt afgelo pen zondag het sein 'veilig' te kunnen geven, „maar om zeker van onze zaak te zijn zal het waarschijnlijk woensdag wor den", zegt direkteur patiënten zorg B. Mellema. Antibiotica-kuur Het virus heeft geen consequen ties voor gezonde mensen. Met een antibiotica-kuur is men er zo vanaf. „Maar bij patiënten die herstellen van een wond, moet je extra voorzichtig zijn met het toedienen van medicij nen", aldus de direkteur. De gehele afdeling werd bij het signaleren van het virus van de buitenwereld afgesloten. Ver pleegkundigen en doktoren moesten zich voortdurend ver kleden om verspreiding over de andere zalen tegen te gaan. „Als dit virus wordt geconsta teerd, betreft het meestal een kamer. Een hele afdeling is ex treem. Maar het gebeurt natuur lijk meer. Vorig jaar was een ziekenhuis in Amersfoort de pi neut. Je hoopt het natuurlijk niet, maar het kan altijd de kop opsteken". Het Schieland Ziekenhuis /r In die periode zijn er verschil lende succesvolle reddingen uit gevoerd. Van Tiel: Dat moti veert onze duikers enorm om door te gaan met dit werk, zelfs onder extreme omstandigheden als nu. SCHIEDAM - 'Schiedam mers komen van overal en nergens' is de naam van het sociale vernieuwings project, dat in augustus dit jaar van start moet gaan. Het betreft een campagne, waarin de relatie tussen autochtonen en allochto nen moet worden verbe terd. „Niet uitgaan van de verschillen, maar van tie overeenkomsten", zo luidt het motto. De campagne wil aantonen, dat Schie dam door de eeuwen heen eigenlijk altijd buitenlan ders binnen de stadsgren zen heeft gehad. Buiten landers, die inmiddels 'echte Schiedammers' zijn. De initiatiefnemers van de cam pagne zijn Armand van Puyvel- de, Eric Dijkhuizen en Herman Gerrits. Zij presenteerden het project vorig jaar tijdens een studiedag over sociale vernieu wing in De Erker en wonnen toen direct de eerste prijs, een bedrag van 2.500,-. „Schiedam telt momenteel niet minder dan 76 verschillende nationaliteiten, met in totaal 7000 personen, die als alloch toon kunnen worden omschre ven", weten de initiatiefnemers. „Het samenleven van die ver schillende groepen levert pro blemen op, deels voortvloeiend uit achterstandposities in on derwijs, arbeid en huisvesting. Maar voor een belangrijk deel ook door individuele irritaties, die veelal worden veroorzaakt door vooroordelen en onwe tendheid". (Advertentie) Prijzenslag in zitmeubelen Wegens overproduktie van bank stellen bij een grote Nederlandse meubelfabrikant is Poppeliers Interieur Design (een van Neder lands grootste organisaties van meubelspeciaalzaken) deze fabri kant te hulp geschoten voor een direkte verkoop, teneinde de voor raden met spoed te doen slinken. EMBARGO. Aangezien deze nieuwste modellen in zitmeubelspeciaalzaken over heel Nederland worden verkocht ligt er voor deze spoedverkoop een embargo buiten de regio's waar Poppeliers zitmeubelspeciaalza ken zijn gevestigd. Overal waar een Poppeliers speciaalzaak is ge vestigd kan dus geprofiteerd wor den van deze verkoop, die ove rigens onder garantie plaatsvindt. FABRIEKSPRIJZEN. Duidelijk is dat het voordeel enorm is: Een komplete rundlede ren 3 2 zits kost bijvoorbeeld slechts v.a. 1995,-, terwijl er al komplete bankstellen zijn v.a. 499,-. Omdat de voorraden gelimi teerd zijn is het aan te bevelen spoedig een van de showrooms te bezoeken. Ga dus snel naar Belangrijke rol Buitenlanders hebben door de eeuwen heen echter een belang rijke rol gespeeld in de ontwik keling van Schiedam. Immigra tie en gastarbeid zijn immers geen moderne verschijnselen. In het verleden hebben zich Joden, Hugonoten, Vlamingen, Duit sers en Brabanders in de stad gevestigd. Veel 'Schiedamse' na men komen oorspronkelijk van elders.„Ook deze mensen heb ben Schiedam gemaakt tot wat het nu is". De campagne richt zich niet di- Terwijl de Leidse wethouder Hans de la Mar (tweede van links) zijn campagne uiteen zet, luisteren (van links naar rechts) Armand van Puyvelde, Erie Dijkhuizen en Herman Gerrits aandachtig toe. SCHIEDAM - De werkgroepjes hebben een aantal ideeën gelan ceerd om de campagne 'Schiedammers komen van overal en ner gens' gestalte te geven. Een greep uit de voorstellen: schoolprojecten; thema-avonden in kerken met ontmoetingen tussen verschillende religies; een inter nationale kookmanifestatie; diverse historische onderzoeken als een stamboomonderzoek, een onderzoek naar de rol van buiten landers in de jeneverindustrie en een onderzoek naar bewoners van oude Schiedamse panden; sportmanifestaties tussen groepen een voetbalwedstrijd tussen Turken en onderling (bijvoorbeeld Katholieken, of tussen Surinamers en PvdA-ers); theatervoor stellingen (bijvoorbeeld een wagenspel); een inventarisatie van verschillende kinderspelen uit binnen- en buitenland; kinderto neel met allochtone sprookjes; open huis in moskeeën; de rol van de Islamitische vrouw; een themagewijze filmweek; een allesom vattend festival, waarin alle 76 nationaliteiten zich kunnen pre senteren op ieder gebied. Ook werd het voorstel gedaan om The Amazing Stroopwafels te verzoeken een soort 'campagnelied' te componeren'. Alle voorstellen worden in de komende maanden nader uitge werkt. reet op anti-discriminatie. Op allerlei terreinen wil men activi teiten ontplooien om de ver schillende bevolkingsgroepen met elkaar in contact te brengen en zo een wederzijds begrip te kweken. Hierdoor moet net to lerantieniveau voor eikaars af wijkende culturele normen en gewoonten worden vergroot. Leiden Afgelopen dinsdag kwam in Het Filmhuis een select gezelschap bijeen, dat was uitgenodigd door de initiatiefnemers. Onder de aanwezigen onder meer Ruud Pillard van de VVV, Ben Fackler van de bibliotheek, raadslid Mahir Engin en voorts vertegenwoordigers van onder wijs, kerken, vrouwenorganisa ties, cultuur en noem maar op. Zij kregen van de drie organisa toren het verzoek om eens crea tief mee te denken om de cam pagne vorm te geven. Vooraf kreeg het gezelschap een uiteenzetting te horen van de Leidse wethouder Hans de la Mar. Hij was de stuwende kracht achter de campagne 'Lei den, stad van vluchtelingen', die in 1988 in de 'Sleutelstad' plaatsvond. Deze campagne geldt min of meer als voorbeeld INTERIEUR DESIGN Delft-West van Foreestweg IÜ-12 (wijk 14 Noord) tel. 015-136109. I- mm anti-kras, kli Rotterdam Vlaardingen s Schiedam Spijkenisse 09.00-17.00 uur. SCHIEDAM - Met het oog op de naderende statenverkiezin gen brengt een delegatie van de CDA-fractie in de Provinciale Staten van Zuid-Holland vrij dag l maart een werkbezoek aan Schiedam. De delegatie bestaat uit de sta tenleden Huub van der Meer (lijsttrekker), Willem Waterreus en Jan Hekelman. Ook van de partij is het Schiedamse CDA- lid Els Hellwig, die zich kandi daat heeft gesteld voor de ko mende verkiezingen. Momen teel is Hellwig nog gemeente raadslid in Schiedam. Het gezelschap brengt een be zoek aan het Renaval project op het Vijfsluizencomplex en maakt een wandeling door de binnenstad. Hierbij staat de CDA-nota over de toeristische ontplooiingsmogelijkheden van Schiedam centraal. bak|e 1 f%Q ca. 250 gram 1 «WW voor de Schiedamse actie. De la Mar schetste een zeer po sitief beeld van de Leidse cam pagne, die een jaar heeft ge duurd. „In het begin twijfelden we eraan of we genoeg activitei ten konden bedenken om een jaar te vullen. Maar uiteindelijk hadden we zoveel projecten, ciat enkele in het daaropvolgende jaar moesten plaatsvinden". Vervolgens gaf hij enkele voor beelden van projecten, die in Leiden succesvol waren en wel licht ook in Schiedam kunnen worden georganiseerd. „Zorg in ieder geval voor een breed draagvlak, dus voor projecten, die een zo groot mogelijk deel van de bevolking aanspreken. Omring je ook door positieve mensen, die er zin in hebben en niet door tobbers, die overal problemen zien", gaf hij de or ganisatie als boodschap mee. Werkgroepjes Vervolgens werden de aanwezi gen verdeeld in vier werkgroep jes, die moesten gaan 'brainstor men' over mogelijke projecten in dit kader. „Wees maar lekker creatief en maak je over de fi nanciën maar geen zorgen", al dus gemeente-ambtenaar Her man Gerrits. De werkgroepjes hebben enige voorzetten gegeven om de cam pagne inhoud te geven. In een volgende stap worden gerichte werkgroepen gevormd, die zich zullen bezig houden met projec ten op het gebied van cultuur, economie, historie en religie en maatschappelijke organisaties. De organisatie meent circa vijf tigduizend gulden, verdeeld over twee jaar, nodig te hebben voor de campagnekosten. De campagne 'Schiedammers ko men van overal en nergens' staat gepland voor de periode augustus 1991 - juni 1992. Stadsblad Van vuur naar ijs Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Sraum Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Twee briMwle één betalen. (geldig t/m 30 maart 1991). De gratis bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goed koper zijn dan f 100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de collectie monturen met OPTICIENS het rode driehoekje MHÉ— Sudho«kni«r- ingang grfxww aut»Kmeper*i.«: ■m.m Campagne moet 76 culturen nader tot elkaar gaan brengen I UIC U VÏCI w mil w ui*-»-' In dë gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kor tingen te zelfder tijd, Op beide brillen 1 jaar garantie. Deze bon is geldig bij alle Pearle en Pearte Express winkels in heel Nederland 1 De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Brilmij (rubriek opticiens). -v *0 1 kiloUiWW l Êt P T T-postagentschap 's zaterdags tot 13.30 uur open ,GROENELAAN (SCHIEDAM-ZUID)

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1