Schiedamse tafeltenniskampioenschap wordt voorspelbaar ORANJE Op televisie bij Paul Berg? E4ULIIII Theo van Geene volgt Martijn Verhagen op bij DWS handbalsters Bowlingmarathon in Musis Sacrum Notekraker basketbal kampioen basisonderwijs Coach Frans Wentholt wil gaan praten met team Zaalvoetbal Trainers UVG gaan door Tasjesroof Bruidspaar van de maand? Mutaties in bestuur TC Rijnmond Gewonde zwaan Geld voor sport in partnersteden Van der Toorn naar Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 20 FEBRUARI 1991 PAGINA 9 SCHIEDAM - „Nog een keer wil ik het Schiedams kampioenschap winnen", zei Ron van der Wijk, na dat hij zijn vijfde plaatse lijke tafeltennistitel op rij in de wacht had gesleept. „Dan heb ik zes titels en mag ik voor de tweede keer de wisselprijs houden. Ik vind het dan welletjes", aldus de 28-jarige speler van De Korenbeurs. Met de vijfde titel voor Van der Wijk begint het Schiedam se tafeltenniskampioen schap steeds voorspelbaar- der te worden. Het is al ja ren wachten op een nieuwe lichting spelers, die de he gemonie van Van der Wijk kunnen doorbreken. Dit jaar had dat Dennis Huis man moeten worden, maar de teamgenoot van Van der Wijk kon het tegen de vaak meer geroutineerde spelers niet bolwerken. Van der Wijks opponent in de finale was daarom evenals vorig jaar Glenn Boedhram (NOAD). Het was, zoals elk jaar, de tafel tennisvereniging De Reling die de organisatie van het kampi oenschap op zich nam. Arie Sluijter en Wim van der Vorst, het organiserende duo, hadden het op de afsluitende avond, toen de spelers met B-, C- of D- licentie speelden, niet gemakke lijk. De onverwachte afmelding van Dick de Vaal en de te late komst (een uur) van Glenn Boedhram (zat vast in het ver keer) liet de titelstrijd meer dan anderhalf uur uitlopen. „Daar naast hadden we ook nog eens te maken met het feit dat bijna alle partijen in drie games ein digden", zocht Wim van der Vorst naar nog meer excuses voor de lange zit in het, overi gens gezellige, clublokaal van De Reling aan de Singel. Uitzondering De enige uitzondering op het spelen van partijen in drie ga mes was Ron van der Wijk. De vier-voudige kampioen wist al zijn drie potjes in de S-l klasse zonder game-verlies winnend af te sluiten. Achtereenvolgens won Van der Wijk van: Barry Schoenmakers (21-14, 21-18), André Eerland (21-19, 21-16) en Peter Vellinga (21-18, 21-5). Omdat alle andere tien deelne mers in deze klasse dat wel de den, was tot de laatste poule wedstrijd onduidelijk wie het tegen Ron van der Wijk moest gaan opnemen. Uiteindelijk was het Glenn Boedhram, die dank zij een beter game-gemiddelde, de finale bereikte. Die finale plaats ging daardoor onver wacht voorbij aan Dennis Huis man, de teamgenoot van Van der Wijk. „Ik heb bijna de hele week niet getraind, vanwege een rugblessure", gaf het 16-jarige talent als reden. „Toch was het een goede training voor de com petitie, die morgen begint", al dus Huisman. Ook de derde speler van het eerste Korenbeursteam, Jan Si mons, ontbrak. De 'veteraan' van het Schiedams tafeltennis had in eerste instantie gekozen voor een verjaardag van een fa milielid, later maakte een griep deelname bij voorbaat onmoge lijk. Dieper gaan Voor beide finalisten was het hun zevende partij die avond, want ook het kampioenschap in de klasse B, C en D werd ge speeld. Ook in die klasse zege vierde Van der Wijk, door Ruud Schoon (De Korenbeurs) te verslaan. In de finale, met dezelfde hoofdrolspelers als een jaar eerder, had Boedhram, die twee klassen lager speelt dan Van der Wijk, niet veel in te brengen. Slechts éénmaal wist hij in de eerste game op voor sprong (10-9) te komen. Zonder noemenswaardige problemen sloot Van der Wijk de eerste game af met 21-17. In de twee de game moest Van der Wijk duidelijk dieper gaan om Boedhram van zich af te hou den. De speler van het eerste van NOAD kwam zelfs met 8- 14 voor te staan. Op 17-18 leek Boedhram zelfs af te stevenen op game-winst, maar de routine en de extra trainingsarbeid brachten Van der Wijk alsnog de zege (21-19). SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge S meets 35% per liter 17.50 bij 12 flessen AE per literIvivv Vieux Touron 35% per liter 17.50 bij 12 flessen QC per literIvivv U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Dat is leuk natuurlijk, maar vooral erg handig als u een nieuw montuur komt kiezen. Paul Berg Optiek heeft een enorm assortiment monturen. Alle stijlen, alle smaken en alle prijzen. Dat maakt de keuze niet echt eenvoudig. Paul Berg heeft daar het volgende op gevonden... samen met u selecteert men een aantal voor u geschikte monturen en terwijl u die op uw gemak één voor één op uw neus zet, wordt u op video opgenomen. Daarna wordt de band teruggespoeld en kunt u, met uw eigen, vertrouwde bril weer op, rustig bekijken hoe de verschillende modellen u staan. Net zolang tot u uw definitieve keuze hebt kunnen bepalen. Dus als u echt milt kiezen... 1 meetcentrum - OV optometristen - Oogmeetcentrum OV optometristen - ANVC contactlensspecialh Nolenslaan 418 - Schiedam 010 - 4735384 Plicht „Ik kon het spel niet meer ma ken, toen ik 8-14 voor stond", gaf Boedhram na afloop toe. „Ik heb de kans gehad mini maal een game te pakken van Ron, maar ik heb gefaald", was hij eerlijk. Voor Ron van der Ron van der Wijk werd zon der game-verlies voor de vijf de keer Schiedams tafelten niskampioen Wijk is het inmiddels een ge woonte geworden de Schiedam se titelstrijd te winnen. „Win nen blijft toch altijd leuk", zei hij na de prolongatie van zijn titel. „Ik doe dit elk jaar weer, omdat ik het zie als een soort plicht. Ik ben er ooit aan begon nen en dan moet je gewoon elk jaar meedoen. Ik vind het ook leuk om hier te spelen, want dan zien mensen die nooit naar de beurs komen ook eens goed tafeltennis", aldus een niet-on- bescheiden Van der Wijk. Naast het kampioenschap in de S-l klasse werden vorige week nog in vele andere klassen het Schiedamse tafeltenniskampi oenschap afgewerkt. De resulta ten in de herenenkel-klasse H: 1. Nico van der Most (De Re ling), 2. Ton Geeratz (De Re ling). G: 1. Marco van Lemmen (De Reling, 2. Wijnand van Heinen (De Reling). F: 1. Theo Horsten (NOAD), 2. Ben van Wal (NOAD). E:. 1. Ben Bar- key (De Korenbeurs), 2. Theo de Bie (De Reling). BCD: 1. Ron van der Wijk (De Koren beurs), 2. Ruud Schoon (De Ko renbeurs). Dames: E/F: 1. Jolanda Eer- land (RVS), 2. Wilma van der Mey (De Reling). Winnaars dubbelklassen G/H: Wijnand van Heinen/Marco Lemmen. F: Jan Braber/Ben van der Wal. E: Ton Verdoes/Theo van der Bie. B/C Peter Schuurhof/Peter Vellinga. Mixed-dubbel G/H: Ria Agterberg/Jan Crama. De samengevoegde klassen lever den de volgende finales op. S-3: 1. Ruud Habermekt (De Re ling), 2. Rinus van Zouwen (De Ooievaars). S-2: 1. Theo van der Bie (De Reling), 2. Gerard Kreuger (NOAD). S-l: Ron van der Wijk (De Korenbeurs), 2. Glenn Boedhram (NOAD). SCHIEDAM - Theo van Geene volgde eind vorige week met onmiddellijke ingang Martijn Verhagen op als trainer/coach van de handbalsters van eerste divionist DWS. De dames van DWS verkeren in direkt degradatiegevaar en Martijn Verhagen wist geen oplossing meer om uit de misère te komen. Hij hield daarom de eer aan zichzelf en stapte op. Theo van Geene, speler van het eerste herenteam en net her stellende van een flinke achillesblessure, nam zondag voor het eerst plaats op de bank bij de dames in de wedstrijd tegen Co- pes/Hermes 2. De wisseling van de wacht miste op een haar na uitwerking, want DWS ging in de allerlaatste seconde met 10- 11 onderuit. „Ik heb pas één training verzorgd, maar de agressie en felheid is alweer voor een groot deel terug. Het was alleen jammer dat we zoveel vrije kansen hebben gemist, misschien omdat de ploeg nu iets overgeconcentreerd was. Dat we uiteindelijk ver loren, was pure pech", aldus Van Geene. Het is overigens de bedoeling dat Van Geene tijdelijk als trainer/coach aktief zal zijn, want DWS is al op zoek naar een nieuwe man. SCHIEDAM - Bowlingcentrum Musis Sacrum, aan de Lange Haven 115, organiseert het ko mende weekeinde een 24 uurs bowlingmarathon. De marathon begint vrijdag 22 februari om 19.00 uur. Aan het evenement wordt deelgenomen door twaalf teams van vijf personen. De 24 uurswedstrijd wordt om lijst door tal van nevenactivitei ten. Zo heeft ieder deelnemend team de opdracht meegekregen om tijdens de marathon een playbacknummer in te stude ren. Bovendien start om 0.45 uur een pyama party, die tot omstreeks 3.30 uur duurt. Voorts wordt tijdens de mara thon door tal van lokale arties ten opgetreden. Het toernooi wordt geopend door Bert Klee, directeur van Musis Sacrum, die om 18.55 uur de eerste bal werpt. De bowling is vrijdag tot 2.00 uur voor het publiek geopend, daar na gaan de deuren tot 8.00 uur dicht. WATERWEG NOORD - Het bestuur van Toerclub (TC) Rijnmond telt sinds de onlangs gehouden leden vergadering drie nieuwe ge zichten. Omdat de penning meester en de secretaris te kennen hadden gegeven in het nieuwe seizoen hun funkties over te dragen, zijn voor deze funkties nieuwe mensen gevonden. De nieu we penningmeester is Wim Breddels geworden. Het se cretariaat wordt voortaan gevoerd door Eric Marinus. Dirk Snijder is als nieuw bestuurslid toegevoegd aan het bestuur en gaat de toer tochten coördineren. TC Rijnmond wil het ko mende seizoen met een slagvaardig beleid naar bui ten treden, met als doel het toerfietsen in het algemeen en de vereniging in het bij zonder in de regio te pro moten. SCHIEDAM - De Schiedamse basisschooljeugd kon zich in de krokusvakantie (vorige week) niet alleen vermaken met ijs en SCHIEDAM - De heren van basketbalvereniging gaan komende week bij trainer/coach en psycho loog Frans Wentholt in therapie. Het zit niet goed tussen de oren bij de Schiedamse basketballers, die voor het eerst sinds twee jaar dit seizoen met tegenslagen worden gecon fronteerd. Zaterdagavond werd in de eigen sportzaal Oost meer dan duidelijk waar het aan mankeert. Gebrek aan conditie en slechts voor eigen belang spelen leidde tot een 77- 109 nederlaag tegen het tweede van het Rotterdam se Gunco. Op de ranglijst was het verschil tussen Rotterdam 2 en Thom son miniem. De Rotterdam mers verloren een wedstrijd minder dan de Schiedammers. In het onderling treffen bleek daar vooral na rust weinig van. De 47-51 ruststand in het voor deel van de gasten bleek nog geen onoverkomelijke proble men op te leveren. Met de komst van routinier Peter van der Waal, die gelijkertijd met het tweede meespeelde, zou Thomson na de pauze zeker bij Rotterdam kunnen blijven. Het wedstrijdje van het tweede te gen Green Eagles (dat eveneens verloren ging) duurde iets lan ger, waardoor Van der Waal te laat kwam om nog mee te mo gen spelen. Ook Robert Werver stond wel op het wedstrijdfor mulier, maar was niet naar sportzaal Oost gekomen. Waar hij was, wist Frans Wentholt ook niet. „Hij is waarschijnlijk bezig met het storten van een betonvloer in zijn nieuwe huis", aldus Wentholt, die het onaan gekondigde wegblijven van Werver onacceptabel vond. „Hij traint de laatste weken al minder mee, omdat hij druk met zijn huis bezig is en we toch amateurs blijven. Maar af gelopen week was hij als onder wijzer vrij vanwege de krokus vakantie en ook toen kwam hij niet trainen en nu blijft hij ook nog gewoon weg. Dat kan niet", liet de psycholoog zijn ongenoe gen duidelijk blijken. Moeras Zonder Van der Waal was al leen Willem Doornik de enige Thomson-speler die liet zien te willen winnen, maar de Rotter dammer kon het ook niet alleen en zijn pogingen om het team er doorheen te slepen verzand den dan ook in het moeras dat Thomson momenteel is. Frans Wentholt probeerde tevergeefs lijnen uit te gooien naar zijn spelers om hen uit de zuigende massa te bevrijden. „Ik merk dat ik de grip op mijn spelers begin kwijt te raken. De relatie tussen mij en de spelers is mo menteel ook niet optimaal. Het is vaak éénrichtingverkeer. Zij moeten het ook leuk vinden om te spelen en dat plezier is duide lijk verdwenen", vond Wen tholt. Al halverwege de tweede helft was het gat tussen Thomson en Rotterdam 22 punten en werd de thuisploeg door de bezoekers op alle punten met speels ge mak overklast. Rotterdam had een vernietigend schot, terwijl de Schiedamse rebound te wen sen overliet. Zelf wist Thomson weinig in te brengen, waardoor het verschil steeds groter werd. Uiteindelijk werd het 77-109, 32 punten verschil. Eergevoel Volgens Wentholt heeft de ma tige prestatie van zijn team twee oorzaken. „Er is geen speler die iets extra's doet voor zijn mede speler. Het eergevoel lijkt wel verdwenen om als team te spe len. Iedereen speelt voor zich zelf, dat kan best goed zijn, want die speler is dan na een goede aktie gelukkig. Dat hij met andere jongens moet spelen vindt hij vreselijk pech", analy seerde Wentholt zijn team. „De tweede oorzaak is de bijzonder Thomson werd in het duel tegen Rotterdam 2 op alle fronten afgetroefd. Coach Frans Wenthold gaat daarom komende week met zijn spe lers in therapie gebrekkige trainingsopkomst. Soms heb ik maar vijf spelers. Daarom heb ik nu al besloten om volgend jaar heren 1 en 2 samen te voegen tijdens de trai ning. Dan ontstaat er direkt meer concurrentie. Ik dwing ze dan iets te laten zien". SCHIEDAM - Zowel dames- coach Leon Luysterburg als he- rencoach Wim van den Kieboom hebben hun contract met hand- I -X ^sHÊÊÊt^ Leon Luysterburg nog twee jaar trainer/coach bij de da mes van ere-divisionist UVG balvereniging UVG met twee jaar verlengd. Voor Leon Luysterburg bete kent dit dat hij nog twee jaar toevoegt aan zijn inmiddels al zesjarig verblijf in de Margriet- hal. Zijn contract loopt nu door tot 30 juni 1993. Wim van den Kieboom is pas een jaar aktief bij de UVG-heren, nadat zij vo rig jaar degradeerden naar de eerste klasse van de afdeling. Inmiddels gaat het weer goed met de heren en lijkt terugkeer naar de derde divisie slechts een kwestie van tijd. Ook met de hoofdtrainer van de jeugd, René Bos, heeft het bestuur een tweejarige overeen komst afgesloten. Het bestuur van UVG hoopt door deze overeenkomsten met de hoofd trainers een continuering bin nen de vereniging te bewerkstel ligen. Met Leo Schlarmann, trainer/coach van dames 2 dat derde divisie speelt, zijn de be sprekingen voor contractverlen ging onlangs begonnen. SCHIEDAM - In de Rijnmond zaalvoetbalcompetitie werden zondagavond wedstrijden ge speeld in de drie verschillende klassen. Hoofdklasse: KDE de Punters - Stripes Mode 1-8, AGO - Rob Hiele 3-2, De Her der - ZVV De Gorzen 11-2 en F. Boys - drukkerij Groenoord 3-2. Eerste klasse: Total Nederland - De Pinguins 2-15, Colebrie - Poly Plastic 6-5, UFO'86 - Oki Doki 4-4 en Clubhuis Oost - De Doorzetters 4-2. Tweede klasse: Snackbar Ton - Terwisga 0-7, Evers schilders - Perfect 6-2, Café Sky Line - Bloemenveiling W-L 5-4 en Co lin Boys - A. Sport 4-1. Of Wentholt volgend jaar inder daad die plannen kan uitvoeren is nog maar de vraag. Hij gaat er zelf vanuit dat hij nog twee jaar blijft, al is daar met het be stuur nog niet officieel over ge sproken. „Als we er de komen de week niet uitkomen, moet ik gaan nadenken over de toe komst. Misschien is vier jaar wel erg lang en zijn de jongens toe aan een nieuwe vent. Het probleem is echter dat een goe de nieuwe coach geld kost en dat heeft Thomson niet", weet Frans Wentholt. SCHIEDAM - De politie heeft zaterdag een zwanenpaar over gebracht naar de vogelklas in Rotterdam. Het mannetje was gewond geraakt, nadat het op de Polderweg was aangereden door een auto. SCHIEDAM - Het college van B&W stelt de gemeenteraad voor een krediet van 10.000,- beschikbaar te stellen voor de bevordering van uitwisselingen van Schiedamse sportverenigin gen met de partnersteden. De subsidie geldt als een bijdra ge in de reiskosten naar de part nersteden en is alleen bestemd voor leden van de betreffende sportvereniging. SCHIEDAM - John van der Toorn is zondagmorgen met de voetbalvereniging Schiedam een éénjarig con tract als trainer overeenge komen. De 30-jarige inwo ner van Spijkenisse volgt Kees Vreekenhorst op, die slechts één seizoen in het Hargapark aktief was. Hij gaat volgend seizoen aan de slag bij Geluksvogel in zijn eigen woonplaats Dor drecht. John van der Toorn speelde in het verleden ja ren bij Schiedam. Daarna vertrok hij naar zaterdag eerste klasser Spijkenisse, waar hij in het eerste speel de. Toen hij zijn diploma oefenmeester 2 behaalde ging hij aan de slag bij He kelingen als assistent van Wim Suurbier. Toen de ex- international daar vertrok nam Van der Toorn de lei ding over. Hekelingen koos ondanks goede resultaten toch voor een driejarige verbintenis met Wim Tijl (nu VFC). John van der Toorn is ook nog steeds ak tief als zaalvoetballer bij Smith Holland/Hermes DVS. sneeuw, zij konden ook een dag basketballen tijdens de finale van het toernooi voor de basis scholen. Deze nieuwe Schiedam se kampioen werd de Notekra ker. Deze school leverde ook twee van de drie beste spelers. De organisatie van het finale- toernooi, dat donderdag 14 fe bruari werd gespeeld, lag zoals altijd in handen van basketbal- vereniging Thomson. De finales werden het vervolg van de pou le-wedstrijden, die begin januari werden gehouden. De zeven poulewinnaars en het beste tweede team van het eerstgenoemde toernooi moch ten die dag in Sportzaal Oost aantreden. En dat de scholieren na 4 januari fanatiek getraind hadden om het basketballen on der de knie te krijgen, was al gauw duidelijk. Het basketbal niveau lag dan ook op een hoog peil. Onder leiding van Thomson- scheidsrechters, die voor een ietwat aangepaste begeleiding van de wedstrijden zorgden, werd met man en macht gestre den om het kampioenschap van Schiedam. Niet alleen was voor nummer één een wisselbeker beschikbaar gesteld door de Dienst Sport en Recreatie Schiedam, ook de nummers twee en drie konden op een be ker rekenen. Onder luide aanmoedigingen van ouders en andere fans, waardoor er sprake was van een zeer gezellige sfeer, werden de teams van St. Jozef en Ouvertu re uiteindelijk resp. tweede en derde. Het team van de Notek raker werd eerste en mag zich nu een jaar lang kampioen van Schiedam noemen. Radio's Daarnaast had de organiserende vereniging drie Thomson-ra dio's beschikbaar gesteld, die uitgereikt zijn aan de meest waardevolle speler, de beste verdediger en de beste aanval ler. En dat het team van de No tekraker heel 'wat noten op haar zang heeft' blijkt wel uit het feit dat Thomsons-trainer Rob v.d. Drift hiervoor Danny Koever mans (Notekraker), Robert van Dommelen (Ouverture) en Ar jan Ruts (Notekraker) aanwees. Reklame Het bestuur van Thomson greep de gelegenheid aan om op het toernooi wat reklame te ma ken voor het (vanwege het te ruglopende aantal vrouwelijke leden) onlangs ingestelde trai ningsuur voor meisjes van 8 tot 12 jaar: iedere vrijdag van 17.00 tot 18.00 uur in Sportzaal Oost. Het aantal enthousiaste reakties tijdens het toernooi was legio en het Thomson-bestuur hoopt dan ook op de volgende trai ning weer een aantal nieuwe meisjes te mogen begroeten. SCHIEDAM - Een 50-jarige Schiedammer is donderdag avond op het Broersveld be roofd van een tasje. Deze werd door een circa 40-jarige man van zijn arm gerukt. A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u^ ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij' de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. Ron van der Wijk: en dat is vijf Thomson moet in therapie

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9