wegwijzer voor Schiedam Rai toch tevreden Importeur verwacht veel van nieuwe Yue Loong Feeling maar... Meer P en R's langs snelwegen Minder bezoek Ford Sierra getest: BMW Nederland aktief in rally's en races Marlboro weer sterk terug in Formule I editie 7 oplage 40.000 totaal oplage 251.000 vrijdag 1 maart 1991 le jaargang, nummer 5 In het najaar, naar verwacht medio september, zal er een nieuw auto merk op de Nederlandse wegen ver schijnen. Het is het op de Auto Rai geïntroduceerde Taiwannese merk Yue Loong. De autofabriek Yue Loong werd in 19S3 opgericht en vervaardigde vooral Nissan automo bielen in licentie. Vorig jaar heeft men echter een heel eigen produkt uitgebracht de Yue Loong Feeling. Nederland wordt het eerste export land voor deze nieuwe feeling. Of het ook een heel nieuw gevoel wordt is afwachten. Wij hebben nog niet met de Feeling gereden, de offi ciële persintroductie moet nog plaatsvinden. Wel zijn al veel gege vens van de Feeling bekend. Het is een zgn. vijfdeurs sedan, een auto dus met het uiterlijk van een sedan maar met de voordelen van een gro te achterklep in combinatie met een neerklapbare achterbank. De wagen is een eigen ontwerp van de Yue Loong fabriek, maar veel know-how komt van Nissan. Onderstel, wie lophanging en techniek zijn van Nissan afgekeken, dus echt totaal andere rijeigenschappen dan de doorsnee Japanner mogen niet ver- Langs het hoofdwegennet (voorna melijk autosnelwegen) moet om de 20 km een parkeerplaats met benzi nestation komen en om de 40 km een wegrestaurant. Deze benzinesta tions en restaurants moeten mini maal van 07.00 uur tot 23.00 uur zijn geopend. Dieze voorzieningen maken deel uit van een plan dat minister J. R. H. Maij-Weggen van Verkeer en Wa terstaat mede namens haar collega van Economische Zaken, dr. J. E. Andriessen aan de Tweede Kamer heeft gezonden. Volgens dit plan komen er bij ben zinestations gelijke voorwaarden voor aanduiding van weggebonden en niet-weggebonden bedrijven. Verder komt er een aanduiding van openingstijden langs de weg. Om de circa 40 km moet ook 's nachts brandstof te krijgen zijn. En om de circa 80 km moet door restaurants 24-uursservice worden geboden. Aanduiding van de afstand tot een volgend benzinestation maakt ook deel uit van het plan. De van 7 tot en met 17 februari gehouden Amster dam Auto Rai '91 is uitbundig afgesloten. Niet min der dan 43.363 autoliefhebbers maakten zondag 17 februari gebruik van de laatste gelegenheid om de tentoonstelling te bezoeken. Het totale bezoek aan de Amsterdam Auto Rai kwam daarmee uit op 399.481. Dat is echter wel vijftien procent minder dan twee jaar geleden. Een resultaat waarmee de organisato ren van het evenement gezien een aantal externe ontwikkelingen, waarbij vooral de slechte weersom standigheden van de afgelopen weken een rol speel den, bijzonder tevreden zijn. Het aantal bezoekers met aanschafplannen voor een nieuwe auto lag op vrijwel hetzelfde niveau als twee jaar geleden. De eerstvolgende Amsterdam Auto Rai zal worden gehouden van 4 tot 14 februari 1993. In dat jaar viert de Rai Vereniging tevens het honderdjarig be staan. wacht worden. Ook het uiterlijk is niet spectaculair anders dan van de Japanners. De Feeling heeft een vlot en modern uiterlijk, de Cw is 0,29 dus ook met de stroomlijn zit het wel goed. Echter veel karakter zoals bijvoorbeeld de Citroen BX of XM, de Alfa 33 of 164, een Audi 80, BMW of Mercedes heeft ie niet. Qua motoren wordt hij gebracht met een 1.6 en 1.8 liter, maar voor lopig nog beide carburateur-versies. Standaard is er een 5-bak, een 3-au- tomaat is optie. De aandrijving is via de voorwielen, er zijn schijfrem men rondom. Wel biedt de Feeling een complete uitrusting, maar ook hier is er verschil in een standaard en luxe versies, resp. LS en LSX of GSX. De topmodellen hebben elek trische buitenspiegels, -ramen en - deurvergrendeling, zonwerend glas, een airco, snelheidsafhankelijke stuurbekrachtiging, luxe stoffen be kleding, een deelbare achterbank, een elektronisch dashboard, radio- casettespeler met 4 speakers enz. enz. De standaardversie 1600 LS ook zeer complet moet het toch met iets minder doen. Van belang is dan wel de prijs. Wie met een heel nieuw merk komt en dan ook nog - uit een Oosters (min of meer ont wikkelingsland) moet toch onderaan beginnen, je moet de markt verove ren, proberen het te gaan maken. Of het verstandig is met afbraakprijzen, dus min of meer Oostblok prijzen, te starten is zeker discutabel. Maar om nu direct met een prijs van 30 mille te beginnen voor de standaard Feeling versie met 1600 carburatie- motor is ook erg hoog gegrepen. Toch verwacht importeur Abimex uit Ridderkerk dat de Feeling 1600 LS in september rond de 30 mille gaat kosten. Het zal dan duidelijk zijn dat er in dezelfde klasse voor hetzelfde geld genoeg concurrentie is. Met wel het voordeel dat die concurrentie bekend is en dat die concurrentie al over jarenlange er varing en een jarenlang servicenet beschikt. Vooralsnog lijkt ons de prijs van de Feeling dan ook wat aan de hoge (start)kant. Maar mis schien denken wij daar na een nade re grondige kennismaking anders over. ■pRslöii - In deze Autowegwijzer: een auto die iedereen tevreden stelt Sport: Tijdens de autotentoonstelling in Genève (7-17 maart 1991) zal de Opel Frontera zijn wereldpremière beleven. Met dit model maakt Opel zijn debuut in de sector 4x4 recrea tie voertuigen. De Frontera wordt eind dit jaar in twee uitvoeringen leverbaar. De tweedeurs Sport hardtop met korte wielbasis wordt aangedreven door de bekende Opel 2.0 liter motor die 85 kW/115 pk levert. De vierdeurs Estate-uitvoering is leverbaar met de 2.4 liter (92 kW/125 pk) benzine motor of met de 2.3 liter (74 kW/ 100 pk) turbo diesel, die beide hun sporen in de Omega-serie hebben verdiend. De benzine-motoren wor den uitsluitend met een drieweg ka talysator geleverd. Prijs zal geven Opel Frontera BQNTtRA

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 15