699.- j 70% EtekintedM>=n«>s,ot de\Vinter/de Lange De Winter/de Lange in Vlaaixlingen-Centrum moét leeg, Boekenweek en verre reizen BELOOFD: RENT Tg Tweemaal prijs voor Weelanders Vijftigste Sterrebos Ruilbeurs 20 x 1.200 ƒ51.600 önesso system en gekend Ptfeen. voor Kaïpetten. Te gekke prijzen. Fauteuils. De grootste koüeküe «Men Nederland, oa. lederen draaifantenils. Dosse eggeet- salo» ,oor V en W zomooi «ovoondelfo vanaf3Q. meter. Voor oge%^ 2 Zits-banken, zowel los als om te kombineren. Bankstellen. Toomerken van modem tot Jazz in De Unie Hulp bij belastingen Expositie VAN STIGT THANS Vanaf nü hondendeng" - wu«) aussir Kortinóen tot De Winter/de Lange gaat alles onder één dak concentreren. Daarom wordt dit pand totaal leegverkocht Nu met prijzen als basis: Direct kopen, direct betalen, direct in huis. Eventueel zorgt de Winter/de Lange voor vervoer tegen kostprijs. Over 5 minuten HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 8 MAART 1991 PAGINA 16 11 si Dat is wèl even iets anders. Interieurstudio 's en Studio Classic, Parallelweg 8, Ylaardingen, tegenover Station-Centrum. Telefoon 010-4344503. Dagelijks geopend van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdags tot 21.00 uur. Arco, Artifort, Auping, BD-line, Behr, van Besouw, Bevan Funell, Bielefelder, Carpanelli, Castelijn, Castle Furniture, Dinersline, Durlet, Galrie Claire, Gasparucei Italo, Gelderland, Giorgetti, Hennie de Jong, Hogenelst, Hülsta, Interstar, JAB, Kendix Textiles, Koekoek, Leolux, Metaform, Mol en Geurts, Montis, Muileman, Musterring, Nouveau, Parade, Pastoe, Pierre Frey, Ploegstoffen, Pierre Vandel, Rolf Benz, Stüker, Touché, Warner, Young, Zimmer und Rohde. SCHIEDAM - De driemaster De Eendracht is niet het enige opmerkelijke vaartuig, dat za terdag 11 mei z'n opwachting maakt in de Wiihelminahaven. Ook tal van andere bijzondere en veelal authentieke schepen geven acte de présènce. Tot deze schepen behoren zeker de originele stoom-zeeslepers 'Finland' en 'Hercules'. Tesa- men met onder meer loodsbo ten, oude vracht- en vissers schepen, een stoom- en graane levator en een blusboot behoren deze vaartuigen ongetwijfeld tot de hoogtepunten van de Open Havendag. De Schiedamse stoomsleepboot 'Hercules' mag uiteraard niet ontbreken tijdens de Open Ha vendag. Het 22 meter lange vlaggeschip van de Stichting Calorische Werktuigen is een der laatste stoomsleepboten van Nederland. Een brok 'Hollands Glorie' met een Deens verleden, dat vorig jaar nog goede sier maakte tijdens 'Sail Amster dam'. De Hercules is gebouwd in 1915 op de werf van de gebroeders Bodewes te Martenshoek in Groningen. In 1918 werd de sle per verkocht aan de Deense Ad miraliteit, waar ze tot 1964 on der de naam 'Fremad 2' als sleepboot voor de marine heeft gevaren. Vervolgens werd de boot verkocht aan een particu lier, die het schip vijftien jaar lang ongebruikt liet. In deze pe riode is de sleepboot zwaar ver waarloosd en leeggestolen. Via een scheepshandelaar kwam in 1979 de huidige eige naar in het bezit van de sleper, die meteen aan de restauratie begon. Een karwei dat vijf jaar zou duren. Maar de 'Hercules' mag tegenwoordig dan ook wor den beschouwd als een varend voorbeeld van onze nautische, door stoom aangedreven ge schiedenis. Finland Bij Smit Havensleepdiensten kan zaterdag 11 mei ook de ss 'Finland' worden bezichtigd. Deze stoom-zeesleper ligt afge meerd tussen hedendaagse zees leepboten. De 'Finland' heeft een indruk wekkende geschiedenis. Het casco werd in 1918 gebouwd bij Fa. de Groot en van Vliet te Slikkerveer. De stoommachine werd gebouwd bij P. Smit jr. te Rotterdam. Het schip kwam in 1921 in de vaart en kan zestien ton kolen en vijf ton drinkwater voor de stoomketel laden. De 'Finland' heeft vele wereld zeeën bevaren en is een paar jaar weggeweest naar het Mid den-Oosten. Na een grote schoonmaakbeurt vanwege de SCHIEDAM - De Boekenweek staat dit jaar in het teken van reizen en reisboeken. Het zeven tigjarig bestaan van de Schie damse bibliotheek vormde aan leiding tot het schrijven van een literaire wandelgids, getiteld 'Pennevruchten op Brandewijn'. In deze gids zijn fragmenten uit boeken en gedichten over Schie dam door auteur J. van Bergen en Henegouwen aan elkaar ge schreven. Fragmenten van on der anderen Annie M.G. Schmidt, Simon Carmiggelt, Adriaan van der Veen en Sebas- tiaan. Op de slotdag van de Boeken week, zaterdag 16 maart, leidt Han van der Horst de eerste li teraire wandeling langs bekende en minder bekende nlekies. met als speciale gast Adriaan van der Veen. Iedereen kan hieraan deelnemen. De wandeling start om 15.00 uur bij Huis te Rivie re en duurt ongeveer twee uur. De boekenweek wordt afgeslo ten met een praatavond in het Passage Theater. Gespreksleider Han van der Horst, Jan Siebe- link en Adriaan van der Veen praten dan over hun relatie met Schiedam en hun werk. Aan deze avond wordt muzikale me dewerking verleend door Jazz combo Robert Jan Noordhof. De praatavond start om 20.30 uur en de toegangskaarten 5,- zijn vanaf maandag 11 maart verkrijgbaar bij de boek handels Van Leeuwen en Mer- curius en bij alle bibliotheekfili alen. kakkerlakken, werd de sleper ingezet voor werk aan de Af sluitdijk. In de Tweede Wereldoorlog is het schip twee keer gezonken. De eerste keer onderweg naar Engeland, de tweede keer on derweg naar Duitsland. In 1950 werd de 'Finland' omgedoopt tot 'Hercules'. In 1965 verkocht de S.H.V. het schip aan de 's Gravenhaagsche en Vlaarding- sche Stoomsleepdienst en werd de boot herdoopt in ss 'Delfsha- ven'. In 1976 kreeg het schip z'n oorspronkelijke naam terug. De eigenaar richtte een stichting op, die tot doel heeft de ss 'Fin land' in oude stijl te brengen en te houden. Tijdens de Open Havendag kunnen op een aantal schepen rondvaarten worden gemaakt. Hiertoe ligt de 'Hercules' afge meerd bij Smit Havensleep diensten aan de Havenstraat, terwijl ook de Rode Valken hiervoor een schip beschikbaar hebben gesteld. SCHIEDAM - Jazzformatie Dazzlin speelt zondagmiddag in Café de Unie, aan de G. Ver- boonstraat 23. Het optreden be gint om 16.00 uur. staat uw huurauto klaar Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 WATERWEG NOORD - Twee leerlingen van Budo Instituut Weeland hebben tijdens de Ne derlandse kampioenschappen Wado-karate ere-prijzen be haald. De Vlaardinger Sidney Mutueel bereikte in de klasse tot 70 kilogram een zilveren medaille. Hij won zijn partijen met 6-0, 6-1, 6-1, 6-0 en 6-0 en struikelde toen in de finale over René Oerlemans, die kampioen werd. In de klasse boven de 80 kilo gram werd Frederik Koorndijk uit Schiedam derde. Hij begon met een 6-2 en een 6-1 overwin ning, maar verloor toen met 2-1 van Hans Nijman, die later kampioen werd. Via de herkan sing kwam hij middels 4-1 en 5- 1 overwinningen sterk terug en SCHIEDAM - Ouderen met la gere inkomens in Schiedam Oost kunnen donderdag 28 maart aan de Franklinstraat 1 la terecht voor hulp bij het invul- SCHIEDAM - Ziekenomroep Schiedam viert donderdag 14 SCHIEDAM - In de Openbare Bibliotheek aan de Lange Ha ven is tot en met 28 maart de expositie 'Grafiek, een kunst op zich' te zien. De expositie toont vooral de vier hoofdtechnieken hoogdruk, diepdruk, vlakdruk en doordruk en het gebruik van kleur en machinale technieken. maart de vijftigste uitzending van het ouderenprogramma 'Het Sterrebos'. Om deze uit zending een feestelijk tintje te geven, gaat de ziekenomroep zondag 10 maart op lokatie naar dienstencentrum De 4 Mo lens, aan de Nieuwe Damlaan 766. Het programma begint om 14.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Publiek kan vanaf 13.30 uur terecht. In het eerste uur komen aan bod: de ouderen bonden, het Gilde, het Gecoör dineerd Ouderenwerk, de week agenda en René's bloemenbab- bel. In het tweede uur praten di verse gasten over de historie van Schiedam. Organist Aijo de Koning verzorgt de muzikale omlijsting van het ouderenpro gramma. De vijftigste uitzending van Het Sterrebos klinkt donderdag 14 maart via de kabel op 94.1 MHz, via de ether op 106.7 MHz en via ziekenhuiskanaal 4. SCHIEDAM - In dienstencen trum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, wordt zondag 10 maart weer een ruil beurs gehouden. Vanaf 13.30 uur worden munten, postzegels en tal van andere ruilobjecten aangeboden. De toegang is gra tis evenals taxatie van verzame- lartikelen. behaalde met een bronzen me daille het nog hoogst haalbare. Beide karateka's zijn door deze resultaten uitgenodigd voor de centrale training van de bond. Overigens werd Frederik Koorndijk een week later op nieuw derde in het zwaarge wicht, tijdens het zwaarste toer nooi in ons land, de open Ne derlandse kampioenschappen. In Veenendaal behaalden negen leerlingen van BIW de zwarte band, de landelijke eerste dan van de karate bond Nederland. Bert van Leest, Arty Luyt, Dj in Narain, Peter de Wit, Ricardo Schwagerman, Marcel Klijn, Wouter van de Berg, Henk Sweere en Rob Dickhoff volde den met succes aan de examen eisen. len van de belastingpapieren. Men dient wel vooraf een af spraak te maken en een lijst af te halen, waarop staat wat men 28 maart moet meebrengen. Hiervoor kan men langskomen van maandag tot en met don derdag van 8.30 tot 10.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Maar men kan ook bellen, tele foon 4264195 of 4737195. Geen formule van Einstein, maar de waarschijnlijke opbrengst als u 20 jaar voor 100,- per maand deelneemt aan een Spaarplan van Van Stigt Thans. Waarbij bovendien de uitkering fiscaal onbelast is. Als door overlijden de spaartermijn niet kan wor den volgemaakt, volgt er onmiddellijk een uitkering. Het rendement van de Spaarplannen is hoog: het lag tot nu toe steeds tussen de 9% en 11%. Dit is slechts één voorbeeld (bij een rendement van 9%) uit het grote scala Spaarplannen van Van Stigt Thans. Geïnteresseerd in een profijtelijk spaaradvies? Vul onderstaande bon in en stuur deze ongefrankeerd naar Antwoordnummer 304 3100 VB Schiedam /^Ja, ik ben geïnteresseerd in uw Spaarplannen, stuur mij vrijblijvend^ I informatie over uw Spaarplannen. Naam: Adres: I Postcode: ^Telefoon: - -Woonplaats: assurantiën Lange Nieuwstraat 69, 3111 AE Schiedam, Postbus 3, 3100 AA Schiedam Telefoon (010) 426 31 53, Telefax (010) 473 28 58 Nü nog meer korting voor de móóiste meubels. Het pand moét totaal leeg opgeleverd worden. -«SS Rondvaarten en ouderwetse schepen

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 16