Dieren staan centraal bij de Lieflandschool Turken en politie begrijpen elkaar Scherpe circulaire moet winkeliers 'wakker schudden Twee brillen halen, één betair" Pearle I m 3ERWAIJEN—3/ERWAIJEN—3/ERWAIJEN- Als Groeneveld z'n monturen aanprijst, prijzen we ze eerst af. Gun uw ogen Groeneveld ALBERT HEIJN Exclusief bij A.H. 3 voor Inbraak Stadsblad Pearte maakt z'n wereWnwm' O O GEBR. DE BLOCK WOENSDAG 13 MAART 1991 43e JAARGANG, NUMMER 21 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 De touwbaan van 'de klimaap' was moeilijker dan werd gedacht. SCHIEDAM - Zuchtend en puffend klauterde het jochie over de touwbaan. De 'klimaap' was toch zwaarder dan hij had gedacht. Toch had hij er veel plezier in, net als de overige 120 leerlingen van de W.A. van Lieflandschool, die zich afgelo pen vrijdag in Sporthal Mar griet mochten uitleven tijdens een spel- en sportdag. De leerlingen van deze school voor openbaar speciaal onder wijs hebben zich de afgelopen weken bezig gehouden met een project, getiteld 'Dieren om ons heen'. In de lessen werd veel aandacht besteed aan dit thema, terwijl ook bezoeken werden ge bracht aan de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark en de vogeltentoonstelling in Natuur- centrum De Boshoek. Binnen kort krijgen de kinderen nog een excursie naar de Hargahoe- ve. Verder kwamen instanties als het Wereld Natuur Fonds en Greenpeace naar de school om iets te vertellen over hun activi teiten. Een dierenarts comple teerde het project met tekst en uitleg over zieke dieren. Kijkavond Het project is afgelopen dinsdag afgesloten met een kijkavond voor ouders en andere belang stellenden. Zij kwamen bewon deren wat de kinderen in de af gelopen weken zoal hebben ge produceerd in het kader van het thema. Voor de leerlingen zelf vond de afsluiting van het project vrij dagochtend plaats met de sport en speldag in sporthal Margriet. In drie groepen mochten de kinderen - in de leeftiid van SCHIEDAM - De twee kennismakingsbijeenkom sten tussen Schiedamse Turken en de politie zijn bijzonder goed verlopen. Afgelopen vrijdag kwamen niet minder dan 120 Turk se vertegenwoordigers naar het migrantencentrum 't Parkweg, terwijl de rondleiding in het politie bureau afgelopen maan dagavond werd bezocht door circa 70 belangstel lenden. „Het liep als een trein", meent politieman Martin Stroetinga, één van de initiatiefnemers van de bijeenkomsten. „De bedoe ling was begrip te kweken voor enerzijds het functioneren van de Schiedamse politie en ander zijds de cultuur en levenswijze van het Turkse deel van onze bevolking". Vrijdag waren 15 politiemensen in burger aanwezig in 't Park weg om zich aan de Turken te presenteren. „Er werd open ge communiceerd. Bij veel Turken bestaat nog steeds de indruk, dat de politie daders van mis drijven lijfelijk onder handen neemt, zoals ze dat in hun thuisland zijn gewend. We heb ben getracht hen duidelijk te maken dat zulke zaken in Ne derland niet horen voor te ko men. Voorts vroeg de Turkse gemeenschap ons begrip te heb ben voor het feit dat hun vrou wen volgens het Islamitische ge loof geen oogcontact mogen hebben met vreemde mannen". Tijdens de bijeenkomst meld den zich 19 Turken aan om zit ting te nemen in een aantal werkgroepen, die in de toe komst de contacten tussen Tur ken en politie moeten gaan on derhouden. Film Afgelopen maandagavond wer den zeventig Turkse mannen en twee vrouwen ontvangen in het hoofdbureau van politie. Zij werden rondgeleid door leden Leden van de Turkse gemeenschap In Schiedam maakten afgelopen vrijdag en maandag in ongedwongen sfeer kennis met de Schiedamse politie. van de wijkteams, nadat korps chef Piet van den Hengel hen had verwelkomd. Bovendien werd een turkstalige film vertoond over het werk van de Nederlandse politie. Deze film is oorspronkelijk be doeld voor werving van politie mensen en prompt meldden maandag negen Schiedamse Turken zich aan voor een baan bij de polijie. „Al met al een bijzonder ge slaagd initiatief', aldus Martin Stroetinga. „De volgende fase is een interne cursus voor het Schiedamse politiepersoneel, waarin een en ander wordt ver teld over de Turkse cultuur. Deze cursus, die wordt georga niseerd in samenwerking met de Stichting Buitenlandse Werknemers, moet nog voor de zomer van start gaan". vier tot en met twaalf jaar - zich uitleven tijdens inspannende activiteiten als de tijgerbaan, de struisvogelloop, de zeehonden race, de kippenren en de pin- guinrace. Leerkrachten en ou ders begeleidden de kinderen bij de circa dertig spelletjes. „Het project is heel goed aangeslagen bij de kinderen", weet leer kracht Jolanda Bisschop. „Er was bijzonder veel animo voor het project". SCHIEDAM - De oudste en grootste winkeliersvere niging van Schiedam, 'De Hoogstraat', staat op het punt te worden opgeheven. Het driekoppige bestuur heeft vandaag in een brandbrief voor de tweede maal de leden aangespoord zich te melden voor een bestuursfunctie. Een eerste schrijven leverde geen en kele reaktie op. De brief van vandaag is scherper gesteld. „Als ze het nu niet begrijpen...", mompelt Maarten Lugtenburg in zijn café-restaurant De Passant. Lugtenburg is, nu Ronald Prin ce het bijltje erbij heeft neerge gooid, voorzitter ad-interim. Niet tot zijn grote blijdschap. Liever had hij op de achter grond geopereerd, PR-werk ge daan enzo. Hij pakt de circulai re en leest, trekkend aan zijn si garet, voor: „Aan alle winkeliers van de Hoogstraat... Tot onze spijt hebben wij geen enkele re actie ontvangen van welke win kel dan ook... Dit heeft conse quenties... Geen Sinterklaas- Geen Kerstman... Geen Konin ginnedag.. Geen medewerking aan de Brandersfeesten... Con tacten met politie en brandweer vervagen... Licht en muziek wordt moeilijk te realiseren". Goede tijd Eigenlijk bestaat het bestuur nog uit vijf man, maar twee hebben te kennen gegeven er op korte termijn mee op te hou den. Vroeger, in de goede tijd, bestond het clubje uit negen winkeliers. „Dat aantal heb je zeker nodig", zegt Lugtenburg. „Het organiseren van activitei ten kost veel manuren. En men heeft nog een winkel te runnen ook!" De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen Ook oudgediende Chris Cop- pens ziet de toekomst met lede ogen aan. Na jarenlang de ha mer van winkeliersvereniging Hoogstraat met veel bezieling te hebben gehanteerd, vond hij het welletjes en deed met een aantal anderen een stapje terug. „Het was een dol-enthousiaste groep mensen, die het van ons over nam", vertelt hij door de tele foon. „Waarschijnlijk heeft een aantal de draai niet kunnen vin den. Dat Ronald Prince zo kort na zijn benoeming vertrekt, res pecteer ik. Aan de andere kant stapt hij vrij snel op. Misschien heeft hij de aard van de werk zaamheden en de vrije tijd die ermee gemoeid is, van te voren niet goed ingeschat. Het is een serieus iemand die niet aanrom melt". Ideeën Coppens zegt op 2 april tijdens een bijzondere vergadering met Maarten Lugtenburg, voorzitter ad-interim van Winkeliersvereniging Hoogstraat: „Als de animo zo laag blijft, stoppen we ermee". voorstellen te komen om de vereniging voor een Griekse tra gedie te behoeden. „Wellicht moeten we gaan denken aan het inschakelen van een reclame- of organisatiebureau. Want als bij de basis de inzet ontbreekt om ook maar iets te doen, is het snel afgelopen". Maarten Lugtenburg hoopt als nog met zijn brief reacties los te weken. Als er niemand reageert, gaat de vergadering begin vol gende maand niet door. De Paardenmarkt op 23 maart wordt dan het laatste evene ment dat de Winkeliersvereni ging Hoogstraat organiseert. in <53 Ik-gin een nieuwe lente met een nieuwe bril! Groeneveld heelt binnen haar collectie een groot aantal monturen geselecteerd die we u graag willen aanprijzen. En om dat extra aantrekkelijk te maken, hebben we flink afgeprijsd. Met de helft om precies te zijn. Komt u even kijken? Zorg wel dat u er snel bij bent. want volgende maand is deze aanbieding weef voorbij! Schiedam, Hoogstraat 73 A g m fSSS Tegen inlevering van deze bon I- mm anti-kras, kli SCHIEDAM - Uit een woning aan de M.C.M. de Grootstraat is vrijdagmiddag een aantal sie raden gestolen. Men was bin nengekomen door verbreking van de voofdeur. Rotterdam Vlaardingen Schiedam Spijkenisse Het Nieuwe SERVICELIJN 010-41845599 Winkeliersvereniging Hoogstraat staat op punt van opheffing Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Srawno Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 SELEKTMEUBEL -CX/f BEDDERIE "Cwf BEDDERIE W O O N I D E E E N S-LAAPCOMFORT WATERBEDDEN MEUBELEN - TAPUTEN - GORDIJNEN SLAAPKAMERS - SYSTEMEN - LINNENSHOP KINDER- EN TIENERKAMERS Hoogstraat 184-166, Schiedam, tel. 010 - 4267561 Hoogstraat 125. Schiedam, tel. 010 - 42687 32 Hoogstraat 134, Schiedam, tel. 010 - 4261556 GROENEVELD nyv isywa.it—**. i j 10.00 P.T.T.-postagentschap 's zaterdags tot 13.30 uur open GROENELAAN (SCHIEDAM-ZUID) (geldig t/m 30 maait 1991) De gratis bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goed koper zijn dan f 10Q,-, Het montuur van de gratis bril komt uit de collectie monturen met OPTICIENS het rode driehoekje n,y,i ujj m i ju TT i uic u vvci w vvui. u iiicxri In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kor tingen te zelfder tijd Op beide brillen l jaar garantie Deze bon is geldig bij alle Pearle en Pearle Express winkels in heel Nederland. De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Brilmij (rubriek opticiens). niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1