ZEEMAN'S IJZERHANDEL Europa Kinderhulp zoekt gastgezinnen Na lang wachten Wervingsaktie onderwijspersoneel Liften in gebruik Boekje als houvast De Woudhoek De grootste keuze 95 99 Tijdschema Historische wandelroute Diefstal Burgerlijke Stand Brandstichting in schoolgebouw STICHTING KINDEROPVANG KATJA HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 27 MAART 1991 PAGINA 3 SCHIEDAM - In de week van 15 tot en met 21 maart. Geboren: Johannes P. z.v. De Mos-Nagelhout; John G. z.v. Van de Water-van der Zee; Ma- rissa d.v. Boleij-Wubben; Simo- ne D. d.v. Poort-Jesse; Rosalie d.v. Van Dijk-Egbers; Jeffrey V. z.v. Brand-Hoogendam; Jessica d.v. Goor-de Lint; Laura J. d.v. Both-Hofman; Vikcy d.v. Kooman-Appel; Berkay z.v. Ce- lik-Celik; Jeffrey z.v. Broere- Hofman; Marieke A. d.v. Hess van Dijk; Amber d.v. Gudde- van Eijk; Ibrahim G. z.v. Du- ran-Irtürk; Evelien d.v. Boer- Verhoeckx; Wen X. d.v. Ying- Li. Ondertrouwd: P. Bierhuizen 26 jr. en M. C. C. Hoogenbosch 25 jr.; F. A. Soeters 30 jr. en A. P. Belonje 28 jr.; N. J. den Hals 30 jr. en H. Frederiks 23 jr.; C. B. van Bochove 37 jr. en F. Triana Nova 34 jr.; F. H. W. P. van der Loo 26 jr. en G. M. H. de Rooij 26 jr.; R. J. C. Lefel 33 jr. en B. Pondaag 27 jr.; M. P. F. Broeken 31 jr. en K. A. J. M. de Steenhuijsen Piters 30 jr.; L. A. Florijn 26 jr. en J. J. Thiele 29 jr.; G. J. Hoogerwerf 29 jr. en D. van den Berg 28 jr.; E. R. Olivier 26 jr. en M. J. Ubeda Alarcón 22 jr.; R. M. Out 30 jr. en M. M. Torremans 27 jr.; R. Veer 21 jr. en A. C. Goudappel 22 jr. Gehuwd: J. van den Vrijhoef 31 jr. en M. van Grootveld 25 jr.; H. A. A. van der Gaag 24 jr. en M. de Roon 29 jr.; A. Vogels 26 jr. en D. Kostense 25 jr.; R. L. F. M. Schilperoort 23 jr. en E. W. Treurniet 22 jr.; J. B. de Graaf 30 jr. en A. E. Stalman 31 jr- Overleden: P. Prein, man, 53 jr.; I. C. A. Oomen, man, 62 jr.; H. M. Scheflfer, man, 77 jr.; E C. W. Barten, vr., 39 jr., echt- gen. van G. Breetveld; W. Kin- neging, man, 60 jr.; J. Q. E. Vis sers, vr., 70 jr., geh. gew. met J. A. J. Nieuwenhout; A. van Strijen, vr., 89 jr., geh. gew. met A. Bakker; H. van der Mark, vr., 81 jr., geh. gew. met J. J. van Scheindelen; A. H. Bunt, vr., 87 jr., geh. gew. met J. H. N. van Graafeijlan; M. van Wil genburg, vr., 74 jr., geh. gew. met J. F. Wessel; M. Boer, vr., 80 jr., echtgen. van W. van der Vlies; L. F. Piek, man, 76 jr.; G. W. Schell, vr., 61 jr., echtgen. van A. Boks; W. J. Bakker, man, 70 jr.; W. L. de Graaff, vr., 84 jr., geh. gew. met T. H. Bokhorst; M. Poot, man, 78 jr. SCHIEDAM - Dienstencentrum De Woudhoek, aan het Heijer- mansplein 35, is zondag 31 maart geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Ouderen kunnen hier terecht om te biljarten, sjoelen, kaarten of een ander spelletje te spelen. De activiteiten vinden plaats in een rookvrije ruimte. Het Nieuwe Stadsblad WATERWEG NOORD - De Stichting Europa Kin derhulp heeft dringend be hoefte aan nieuwe gastge zinnen, die in de maanden juli en augustus drie we ken lang één of meer kin deren uit Frankrijk, Enge land, Duitsland of Neder land in hun midden willen opnemen. Het gaat hierbij om kinderen, die anders nooit de gelegenheid heb ben om een leuke vakantie te vieren. Jaarlijks vinden circa drieduizend kinderen via de stichting een Neder lands gastgezin, maar dit jaar komt de stichting Eu ropa Kinderhulp een groot aantal adressen tekort. „Als we vóór 1 mei geen gezinnen kunnen vinden, moeten vele tientallen kin deren worden teleurge steld", zeggen Ineke Ver steeg en Nel van Ruijven. Zij zijn beiden medewerk sters van de Stichting Eu ropa Kinderhulp. De Stichting Europa Kinder hulp is een landelijke organisa tie van vrijwilligers, die al der tig jaar - samen met buitenland se organisaties - kansarme kin deren een leuke vakantie be zorgt. „Kansarme kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar, die thuis in een minder florissante situatie verkeren. Soms, omdat de ouders zijn gescheiden en het kind daarvan de dupe is gewor den, soms omdat de financiën ontoereikend zijn en soms om dat de kinderen thuis aan hun lot worden overgelaten", vertelt Nel. Zelf heeft zij jarenlang een Frans kind onder haar hoede gehad. „Het is wenselijk dat men ieder jaar hetzelfde kind in huis neemt, totdat het kind de leeftijd van 12 jaar is gepas seerd. Zo ontstaat een band tus sen beide partijen, waardoor men ieder jaar naar deze perio de kan uitkijken". Armoede Ineke is pas vijf jaar gastouder, maar is erg enthousiast over haar ervaringen. „Wij zijn gek op Frankrijk en vieren daar ook ieder jaar onze vakantie. Op een keer namen Franse kennis sen, een arts en een verpleeg kundige, ons mee naar 'het an dere Frankrijk', waar de toerist niet komt. Toen zagen we hoe veel armoede er in Frankrijk nog aanwezig is. Thuisgekomen wilden we iets doen om te hel pen. Via de Stichting Europa Kinderhulp is dat ons gelukt. We hebben nu al vijf jaar de broertjes Djamel en Idir iedere zomer drie weken in huis. Zij maken dan gewoon deel uit van ons gezin. We gaan naar de kin derboerderij, het zwembad, het strand of maken een fietstocht. Heel gewone dingen, die voor de kinderen echter iets heel spe ciaals betekenen. Zij genieten er zichtbaar van". Tekort Door allerlei oorzaken is het aantal gastgezinnen de laatste jaren sterk afgenomen. Lande lijk zoekt de stichting momen teel 150 gastgezinnen voor evenveel kinderen. „Er worden weinig eisen gesteld aan men sen, die als gastouders willen optreden", vertelt Nel. „Men dient alleen een zogenaamde 'verklaring omtrent het gedrag' (verkrijgbaar bij de burgerlijke stand) en twee referenties, bij voorbeeld van huisarts of schoolleiding, te kunnen over leggen. Bovendien is het wense lijk als iemand in het gezin een vreemde taal spreekt". „Maar men moet zich wel goed realiseren waar men aan be gint", vult Ineke aan. „Het is niet niets om drie weken lang een vreemd kind uit een ander land in huis te hebben. Daarom komt vooraf altijd iemand van de stichting langs om met de nieuwe gastouders over hun aanmelding te praten. In dat ge sprek wordt alle informatie ge geven. Pas als beide partijen te vreden zijn, kan men een kind in huis nemen". Privacy Natuurlijk komen er weieens problemen voor. Maar dan kan de gastouder altijd contact op nemen met een medewerkster van de stichting. De kinderen zijn allen verzekerd tegen ziek tekosten en Wettelijke Aanspra kelijkheid. Overigens krijgen de SCHIEDAM - De kinde ren, die via de Stichting Eu ropa Kinderhulp bij Neder landse gastgezinnen worden ondergebracht, komen groepsgewijs naar Neder land. In onderstaand over zicht kan men lezen wan neer welke groep in Zuid- Holland is: van 8 tot 26 juli - Neder landse kinderen uit de grote steden en kindertehuizen; van 7 tot 28 juli - kinderen uit Noord-Frankrijk; van 5 tot 26 juli - kinderen uit Parijs; van 24 juli tot 14 augustus - kinderen uit de grote Fran se steden; van 29 juli tot 19 augustus - kinderen uit Zuid- en Noord-Londen; van 15 juli tot 8 augustus - kinderen uit Berlijn en Hannover; van 25 juli tot 15 augustus - vluchtelingen uit Wenen en Keulen. gastouders zo weinig mog informatie over het kind dat in huis wordt genomen. „Ten eer ste vanwege de privacy van het kind, maar bovendien om zo onbevangen mogelijk tegenover het kind te kunnen staan". Belangstellenden in de regio Waterweg Noord kunnen voor nadere informatie over de Stichting Europa Kinderhulp te recht bij Ineke Versteeg (tele foon 010 - 4701367) of Nel van Ruijven (telefoon 01749 - 46412). WATERWEG NOORD - De Stichting Gilde Nieuwe Water weg heeft een wandelroute uit gestippeld langs de markantste historische plekjes van Schie dam. Tijdens de wandeling ver telt een gids van het Gilde over het verleden van de Branders- stad. Voor deelname aan de wandeling kan men zich opge ven via de nummers 4268197, 4709427 of 4262299. SCHIEDAM - Omwonenden van scholengemeenschap De Spieringshoek klaagden afgelo pen vrijdag over geluidsover last, veroorzaakt door een dis cofeest in de school. Toen poli tiemensen een kijkje gingen ne men en overleg voerden met enkele leerkrachten, ontstond plots paniek in een gang. Een toiletruimte bleek in lichterlaaie te staan. Met een brandslang en emmers water werd het vuur geblust. Onderzoek wees uit dat een handdoekenapparaat in brand was gestoken. De politie heeft nog geen verdachten kun nen aanhouden. SCHIEDAM - De gemeente wil een bedrag van 70.000,- be steden aan een wervingsaktie voor personeel voor het openbaar en bijzonder basisonderwijs. Een voorstel hiertoe is aan de ge meenteraad gericht. Net als de meeste andere grote gemeenten in het westen, kampt Schiedam met personeelsproblemen in het basisonderwijs. Het is erg moeilijk om leerkrachten te vinden, zowel invalkrachten als permanente onderwijzers. Eerdere maatregelen als het actief be naderen van studenten en stagiaires van de pedagogische acade mies, het bieden van kinderopvang en het stimuleren van herin tredende vrouwen hebben niet tot het gewenste resultaat geleid. Daarom is het plan opgevat om een intensieve wervingscampag ne te starten. Onderdelen hiervan zijn het uitbrengen van een informatiefolder over het primair onderwijs in Schiedam, het or ganiseren van een aantal informatiebijeenkomsten voor belang stellenden, het kandidaatgericht opzetten van een aanpak en het creeren van een intensieve begeleiding en scholingsmogelijkhe den. Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen is bereid ge vonden om de kosten van het projekt voor haar rekening te ne men. SCHIEDAM - Projektlei- der Leen Boers van het projektteam Schiedam- Oost heeft vorige maand het niet-formele stadsver nieuwingsplan Galileï straat en omgeving gepre senteerd. Het plan voorziet in de sloop van ongeveer 130 woningen en 7 be drijfspanden en de bouw van 104 woningen, woning verbetering, aanpassing van de verkeer- en par keersituatie en de aanleg van een nieuwe speel- en groenvoorziening. De ge meenteraad wordt verzocht het stadsvernieuwingsplan vast te stellen, waarna met de uitvoering van het plan kan worden gestart. In het plan wordt de sloop voorgesteld van de panden Boerhaavelaan 114 tot en met 124, Boerhaaveplein 1 tot en met 13, Rotterdamsedijk 56 tot en met 74, Halleystraat 39 tot en met 49 en 34 tot en met 36 en Galileïstraat 8 tot en met 38, 46 tot en met 50 en 19 tot en met 55. Hiervoor in de plaats worden 104 nieuwe woningen gebouwd; 80 procent huurwoningen in de woningwetsector en 20 procent koopwoningen in de gesubsi dieerde sector. Hierbij inbegre pen is de bouw van 16 bejaar denwoningen en 2 mindervali- denwoningen. In het plan is vooralsnog geen rekening gehouden met nieuwe winkel- of bedrijfsvestigingen. Het spreekwoordelijke 'winkel tje op de hoek' is in nieuwbouw over het algemeen niet reali seerbaar, terwijl het gebied ook onvoldoende mogelijkheden biedt voor hervestiging van be drijven. Verkeer Het stadsvernieuwingsplan voorziet ook in aanpassing van de verkeer- en parkeersituatie. De doorgaande route direct voor kluphuis Oost moet wor den opgeheven, terwijl de ont sluiting bij het Boerhaaveplein wordt afgesloten. Hierdoor is doorgaand verkeer via de Lange Singelstraat en Rotterdamse- dijk-beneden niet meer moge lijk. Om de aantrekkingskracht van de nieuwe woonomgeving te vergroten, wordt op het plein Halleystraat een nieuwe speel- en groevoorziening aangelegd. Voor het stadsvernieuwingspro- jekt is een bedrag van 7,4 mil joen gereserveerd. Uit dit be drag kan echter niet de woning bouw worden gefinancierd, ter wijl ook nog onduidelijk is hoe het in dit gebied staat met de bodemverontreiniging. Een eer ste onderzoek daarnaar was te beperkt, waardoor een tweede onderzoek noodzakelijk was. De uitkomsten daarvan zijn echter nog niet bekend. Schiedam-Oost heeft lang moeten wachten op een goed stadsvernieuwingsplan. De eer ste werkzaamheden vonden al in 1987 plaats, maar telkens liep de afronding vertraging op. „In het overleg met de betrok kenen is toegezegd, dat bij het college op een spoedige besluit vorming zal worden aangedron gen. Immers, door de tempori sering is bij velen het water tot aan de lippen gestegen", aldus projektleider Leen Boers. SCHIEDAM - Van een bouw plaats aan de Overschieseweg is tijdens het afgelopen weekeinde een hoeveelheid handgereed schap en electrisch gereedschap gestolen. De waarde is niet be kend. KINDEROPVANG IN EEN GASTGEZIN ADVERTORIAL in sloten, sleutels, bouwbeslag en beveiligingsartikelen? Plaatsen en/of vervangen van cylinders, sloten en veiligheldsbeslag door vakmensen? Natuurlijk bij 's-Gravelandseweg 958, telefoon 4267594 naast Dirk III aan de Schie t/o de ANWB. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien. Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Bui]teweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 Kansarme kinderen even een normaal gezinsleven bieden Inëke Versteeg (links) en Nel van Ruijven: „Het Is voor de kinderen belangrijk om eens een normaal gezinsleven mee te maken" Stadsvernieuwingsplan omgeving Galileïstraat Lintje bij afscheid haer ,Arend sumo1 <65) heeft afgelopen vrijdag een Koninklijke Onderschei ding ontvangen uit handen van burgemeester Reinier Scheeres. De geboren en getogen Rot- ®rda»re: de onderscheiding na een dienstverband van ruim 48 jaar bij de Gebr J en Ji Good® Bv Zakkenvervaardigings- en Verwerkingsbedrijf in Schiedam. Hij was daar mtt hffh al® assistent bedriifsleider. De heer Smol neemt afscheid van het bedrijf in verband h ken, va2 d® Pensioengerechtigde leeftijd. Tijdens een afscheidsreceptie kreeg hij door burgemeester Scheeres de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in SCHIEDAM - Wethouder Adri Reijnhout (wonen en wijk- en buurtbeheer) heeft afgelopen maandag de vier nieuwe liften van woningen aan de Damlaan en de Burg. Honnerlage Gre- telaan officieel in gebruik gesteld. Hij werd hierbij geassis- !^n -»?/°0r ?ren E|9ers en Putters van bewonersvereni ging Wonen en leven in Nieuwland'. Zoekt u voor uw kind kinderopvang? of wilt u bij u thuis 1 tot 4 kinderen opvangen en verzorgen? Het gastouderburo brengt gastouders en vraagouders met elkaar in kontakt, om kinderopvang voor kinderen van 0 t/m 12 jaar in een gezin mogelijk te maken. Het opvangtarief voor een kind bedraagt 3.00 per uur. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met Joke Bassant (coördinator gastouderburo) op: dinsdag en donderdag van 09.00 tot 10.30 uur. Gastouderburo Adres: Lange-Haven 107-109 3111 CD Schiedam Tel.: 4265819 Ze loopt met haar Bas van der Heijden-boodschappenboekje in de hand, Lenie Vugts-Luijendijk. Zo'n boekje kan je bij de kassa krijgen als je dat wilt en mevrouw Vugts heeft de gewoonte er de dingen die ze nodig heeft in op te schrijven. Als haar wat te binnen schiet of ze ergens doorheen is: hup, het voorhanden liggende Bas-boekje gepakt en met een genoteerd wat de eerstvolgende keer niet vergeten mag worden. „En dat noteer ik dan nog op volgorde van binnenkomst en schappen, waardoor ik meteen een goed overzicht heb", zo komt Lenie Vugts effi ciënt over. Zij blijkt verschillende andere supermarkten in haar direkte omgeving te hebben, maar voor haar is het Bas van der Heijden. Als immer blijkt de belangrijkste reden toch de prijsstelling te zijn. „Wanneer ik ergens an ders twee kwartjes meer voor lasagne moet betalen, zoals laatst, denk ik: dag, ik zal me daar mal zijn. Vooral als ik met vakantie ben vind ik het vaak zondegeld wanneer je ziet wat je daar voor je boodschappen betaalt In het buitenland, maar net zo goed op campings hier in Nederland. Al les meeslepen kan en doe je niet, maar soms is het verschil ontmoedi gend groot", aldus deze vroegere doktersassistente, thans moeder van Lenie Vuqts-Luijendiik- twee basisschoolkinderen. Waar ze verder eigenlijk automatisch attent soms is het verschil wel op blijkt, is de houding van het personeel. "erCj Qroof „leder mens is verschillend en ieder mens heeft ook een eigen achter grond. Een enkele keer denk ik wel eens: had dat niet wat aardiger ge kund, maar, dat denk ik net zo goed richting klanten. Overigens vind ik Bas een goeie zaak met op alle punten een dikke voldoende".

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 3