Media beoordeeld op nieuws over ouderen Scoutinggroep wil koetshuis opknappen L>™h Gebit stuk? Inbraken Unieke exemplaren tijdens Motorbeurs Bruidspaar van de maand? Nt Een abonnement op Paul Berg? ofatce& Komend weekeinde SCHIEWEG 60 BEL 4666477 Man negeert stoptekens in Filmhuis VERINGMEIER TANDTECHNIEK Harmonia Vrouw en geloof Bromfiets gestolen LENS ABONNEMENT IAILIIl( Inbraak in fietsenstalling Wordt verwacht Jazz in 't Spul SCHIEDAM - De Schie damse Theaters bieden dit weekeinde weer een geva rieerd programma, waarin tal van Nederlandse thea tergrootheden de Bran- dersstad aandoen. Boven dien bestaat de mogelijk heid aan te schuiven aan het Theaterdiner, vooraf gaand aan het optreden van The Deep River Quar tet. Frank Groothof (bekend van Sesamstraat) brengt vrijdag 5 april zijn familievoorstelling 'Idomeneo' op de planken van het Passage Theater (Grote Zaal). De voorstelling is be doeld voor het hele gezin met kinderen vanaf acht jaar. Frank Groothof (foto André Beekman). 'Idomeneo' is een solo-pro gramma. Het project is geïnspi reerd op de gelijknamige opera van Mozart. Het verhaal gaat over koning Idomeneo, die tien jaar van huis is weggeweest om met andere koningen oorlog te voeren tegen de stad Troje. Op weg naar huis lijdt hij schip breuk. Zijn vloot dreigt met man en muis te vergaan. De koning smeekt de zeegod Poseidon hem te sparen. In ruil daarvoor belooft hij de eerste persoon, die hij bij zijn thuis komst tegenkomt, aan de zee god te offeren; niet wetende dat dit zijn geliefde zoon Idamante zal zijn! De koning breekt zijn belofte en dit is het begin van rampspoed. Poseidon eist zijn offer op en uit wraak stuurt hij een zee monster dat stad en land ver woest. Als Idamante de reden van de toorn van het zeemon ster ontdekt, is hij bereid om te sterven om de stad te redden.... De voorstelling begint om 19.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 7,50. Combinatie In Theater de Teerstoof vindt vrijdag 5 en zaterdag 6 april een unieke voorstelling plaats. Mi- mespeler Rob van Houten en marionettenman Feike Bosc- hma vormen een bijzondere combinatie in de produktie 'On the Road'. Geldautomaten, waar kroketten uitrollen. Een trein, waarin Fei ke - de eeuwig vertellende ro mancier - wordt lastig gevallen door vieze mannen, junks en voetbalsupporters. Reizigers met creditcards, gebakken vo gels in de straalmotor, een luid ruchtige badgast, vliegers die straaljagers worden. Het zijn de bizarre ingrediënten van een even bizarre voorstelling. Het programma begint beide dagen om 20.30 uur en de toe gangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas 65 12,50. The Deep River Quartet ver zorgt zaterdag 6 april een thea terconcert in de Grote Zaal van het Passage Theater. Geïnspireerd door Amerikaanse vocalgroups uit de eerste helft van deze eeuw, laat The Deep River Quartet een traditionele manier van musiceren herleven. Het repertoire strekt zich uit van de jaren twintig tot en met de jaren vijftig. Spirituals, swing, ragtime, rhythm and blues, uit alle genres passeren de bekendste nummers de re vue. Het theaterconcert begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen bedragen 22,-, 19,- en 16,- /CJP en Pas 65 krijgen drie gul den korting. Voorafgaande aan het optreden van The Deep River Quartet wordt zaterdag in de Roo Roos enzaal een Theaterdiner geser veerd. Een luxueus viergangen- Feike Boschma (links) en Rob van Houten (foto Tet Lagemaat). diner, omlijst met salonmuziek. Het diner start om 18.00 uur en deelname kost 45,-. Poppenspel Theater de Spotvogel voert za- The Deep River Quartet (foto Han ter Beek). SCHIEDAM - „Ouderen heb ben gelukkig geleerd geduldig te zijn". Met deze woorden rea geerde Lida Bot-Don afgelopen dinsdag op het late verschijnen van de journalisten van voor heen Het Vrije Volk en Het Rotterdams Nieuwsblad. Zij wa ren uitgenodigd in het diensten centrum De 4 Molens om res pectievelijk 'het gouden molen tje' en 'het zwarte molentje' in ontvangst te nemen. De Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk Schiedam heeft in september vorig jaar de werk groep 'Kijk op Media' ingesteld, die de plaatselijke media kri tisch moest gaan volgen op het gebied van berichtgeving over ouderen. Voor de krant met de meest positieve beeldvorming werd 'het gouden molentje' in het leven geroepen, terwijl de krant met de meest negatieve beeldvorming 'het zwarte mo lentje' kreeg toebedeeld. De werkgroep kwam tot de con clusie dat Het Rotterdams Nieuwsblad het gouden molen tje toekwam, terwijl Het Vrije Volk in aanmerking kwam voor het zwarte molentje. Met name een artikel in HVV, waarin werd geschreven over veertig plussers, die nog aardig voor de dag kwamen op de dansvloer, schoot de werkgroep in het ver keerde keelgat. Het was voor hen zelfs aanleiding om een brief te schrijven aan de HVV- redactie met de mededeling dat „men dan maar eens moest ko men kijken naar de volksdans groepen, waarin zelfs zeventig plussers nog zeer actief zijn". Samengaan Aardige bijkomstigheid is dat beide kranten op de dag van de uitreiking van de kleinoden niet meer bestonden. Het Vrije Volk en het Rotterdams Nieuwsblad zijn per 1 april opgegaan in 'Het Rotterdams Dagblad'. Dinsdag 2 april verscheen hiervan de eerste editie. Wellicht dat hierin ook de oorzaak ligt van een Kwaliteit en Service 23 soorten pizza's GRATIS THUISBEZORGD IN PLM. 25 MIN.! Openingstijden 16.00-22.00 uur Vanaf heden bezorgen wij ook in Schiedam! Op een tafeltje staan het gouden en het zwarte molentje eenzaam te wachten op de toekomstige eigenaars. SCHIEDAM - Wanneer de ge meenteraad ermee akkoord gaat, krijgt scoutinggroep Tono een subsidie van 27.000,- voor het opknappen van het koets huis bij boerderij Landvreugd. De scoutinggroep maakt al ja ren gebruik van het voormalige koetshuis. De ruimte en de lig ging van het pand bieden ideale mogelijkheden voor scoutingac- tiviteiten. Het koetshuis is ech ter hard aan een opknapbeurt toe. In 1988 werd al overleg ge start tussen gemeente en scou tinggroep over het onderhoud en de bouwkundige staat van het pand. Overeengekomen werd dat het koetshuis aan de Tonogroep wordt overgedragen, onder voorwaarde dat zij voor het on derhoud zou zorgen. De ge meente zou hierin een financië le bijdrage kunnen leveren. De overdracht is inmiddels afge rond, waarop het subsidiever zoek volgt. Overigens heeft de Tonogroep onlangs een ambitieus investe ringsplan opgesteld voor verde re restauratie van het koetshuis. Binnenkort wordt ook hiervoor een subsidieverzoek ingediend, waarbij wordt gedacht om de over enige jaren uit te keren subsidie in het kader van het vrijwillige jeugd- en jongeren werk ineens betaalbaar te krij gen. 'communicatiestoornis' bij de journalisten van voorheen Het Vrije Volk en het Rotterdams Nieuwblad, want tijdens de overhandiging van beide mo lentjes kwam niemand van de krant opdagen. Blijkbaar was deze gebeurtenis aan de aan dacht ontsnapt. Maar na drie kwartier versche nen tot grote opluchting van de werkgroep Carel van der Velden en Sander Sonnemans ten tone le om alsnog respectievelijk 'het gouden molentje' en 'het zwarte molentje' in ontvangst te ne men. Inmiddels had Miep de Groot, medewerkster van dienstencen trum De 4 Molens en nauw be trokken bij de werkgroep, al la ten weten dat Schiedam de pri meur had met een dergelijk ini tiatief. „We zijn van plan om nu eens de landelijke bladen on der de loep te gaan nemen". SCHIEDAM - Tijdens een au tocontrole aan de Nieuwe Dam- laan gaf een 33-jarige Schiedam se automobilist zondagavond geen gehoor aan een stopteken van de politie. De man reed met hoge snelheid weg en kon pas op de Churchillweg tot stoppen worden gedwongen. Daar weigerde hij vervolgens de bloedproef, terwijl hij zich bo vendien verzette tegen zijn aan houding. Uiteindelijk is de man toch naar het politiebureau ver voerd, waar hij op een proces verbaal werd getrakteerd. terdag 6 april in Theater de Teerstoof het kinderprogramma 'Aangespoeld' op. De voorstel ling is bedoeld voor kinderen van zeven tot twaalf jaar. Op een rustige avond verschijnt een keurige ingenieur op het strand. Hij is nogal in de war, want hij is verliefd. Dan ont dekt hij in het zand een aange spoelde kist, waarin poppen zit ten. Hij besluit een poppenspel op te voeren, maar dit is niet zo eenvoudig. Want de poppen zijn nogal eigenwijs en nemen de ingenieur niet serieus, De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Koffieconcert De Harmonie Ambrosius ver zorgt zondag 7 april een koffie concert in de foyer van het Pas sage Theater. Het concert begint om 11.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt het komende weekeinde twee keer aandacht besteed aan een film van regisseur David Lynch. Vrijdag 5 april wordt zijn laatste film vertoond: 'Wild at heart'. De omstreden film won tot veler verrassing een prijs tijdens het Filmfestival van Cannes. Sailor Ripley verlaat na twee jaar de gevangenis. Zijn straf voor de moord op Bob Ray Lemmon zit erop. Buiten wordt Ripley opgewacht door zijn vriendin Lula en samen trekken ze verder, zeer tegen de zin van Lula's moeder Marietta. Zij stuurt zowel privé-detective Johnny Farragut als drugshan delaar Marcello Santos achter het tweetal aan. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden voor donateurs. Het donateurschap kost vijf gulden per seizoen, inclusief eerste film. Het Filmhuis besteedt in de maanden april, mei en juni aan dacht aan het vroegere werk van een aantal inmiddels be roemde/beruchte regisseurs. De films worden iedere eerste za terdag van de maand vertoond. Aan bod komen Spike Lee, Da vid Lynch, Woody Allen en Stanley Kubrick. Zaterdag 6 april wordt David Lynch's debuutfilm 'Eraserhe- ad' gedraaid. Een film, die in geen enkel genre is onder te brengen: een mengsel van hor ror, surrealisme en expressionis me. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Het Filmhuis is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM - In het Paasweek einde is weer een aantal keren ingebroken. Uit een woning aan de M.C.M. de Grootstraat wor den sieraden en een geldbedrag vermist, nadat de balkondeur was geforceerd. In de nacht van zondag op maandag is ingebroken in een woning aan het Schuttersveld. De buit bestond uit een video recorder en een cd-speler. Uit een cafetaria aan de E. van Beinumlaan is voor een bedrag van zo'n vijfhonderd gulden aan shag en sigaretten gestolen. SCHIEDAM - Vorige week is ingebroken in de fietsenstalling van het NS-station aan de Hor- vathweg. Hierbij werden twee mountainbikes en twee motor fietsen ontvreemd. De motoren zijn een rode Honda met het kenteken XH-40-52 en een zwarte Kawasaki met kenteken MF-14-XV. Brigitte Kaandorp, donderdag 11 en vrijdag 12 april, Passage Theater/Grote Zaal, uitver kocht; Niet uit 't Raam, cabaret, vrij dag 12 en zaterdag 13 april, Theater de Teerstoof; Sanne's Middagslaap, Theater Dibbes, zaterdag 13 april, Thea ter de Teerstoof; Rotterdamse Dansgroep, Oude en jonge meesters, zaterdag 13 april, Passage Theater/Grote Zaal; Wilton Fijenoord, koffieconcert, zondag 14 april, Passage Thea ter/Grote Zaal; De Zwarte Hand, Het einde is zoek, woensdag 17 april, Passa ge Theater/Grote Zaal. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Thea ter, van dinsdag tot en met za terdag van 12.00 tot 14.00 uur. Telefonisch reserveren is moge lijk van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur: telefoon Passage Theater 4269563, Theater de Teerstoof 4269455. Informatie bij de administratie van de Schiedamse Theaters, te lefoon 4262987 (tijdens kantoor uren). SCHIEDAM - Tijdens de avond van de spirituele vereni ging Harmonia, donderdag 4 april, verzorgt de heer Adams uit Dordrecht helderziende waarnemingen en psychometrie. De avond vindt plaats in wijk centrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 165 en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt 7,50. Tijdens de Motorbeurs in de Margriethal zijn tal van antieke motoren te zien. SCHIEDAM - In Sporthal Mar griet wordt vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 april een grote mo torbeurs gehouden. De sporthal staat dan vol antieke en klassie ke motorfietsen van minstens twintig jaar oud. Verder staan er diverse standhouders met on derdelen, kleding, gereedschap, miniaturen en documentatie. Tijdens de Historische Motor show worden tal van bijzondere motoren getoond. Een kleine greep uit het gebodene: de speedway motor van coureur Henk Steman, een Vincent Black Shadow, een Excelsior Manxman, een Norton Racer uit 1937, een DKW RT uit 1938 en een Henderson vierci- linder uit 1923. Maar er staat ook een puur Schiedams pro- dukt: de Snop hulpmotor. De fabriek hiervan was rond 1923 gevestigd aan de Lange Haven 89-93. Diverse motor- en belangenver enigingen zijn van de partij met allerhande informatie. Zaterdag 6 april wordt een toertocht ge maakt door Motor Club Oldti mer, waarna het publiek de 'mooiste motorfiets' mag kie zen. De Motorbeurs is geopend op vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - In Buurthuis Nieuwland aan de Albarda- straat 65 start woensdag 10 april de cursus Vrouw-Geloof- Maatschappij. In deze cursus komen onderwerpen als de in vloed van de opvoeding, geloof- /maatschappij en feminisme/t heologie aan de orde. De cursus omvat zes bijeen komsten op de woensdagoch tend van 9.30 tot 11.30 uur. De kosten bedragen 20,-. Voor kinderopvang kan worden ge zorgd. Men kan zich aanmelden bij Tineke Baart (telefoon 4732035) of Hanneke Andree (telefoon 4745207). SCHIEDAM - In Cultureel Café 't Spul aan de Hoogstraat 92 treedt zaterdag 6 april het jazz- septet 'One day my prize will come' op. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Uit een schuur aan de G. Reindersstraat is zon dag een bromfiets van het merk Honda gestolen. Het slot van de kelderdeur bleek geforceerd. A s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) 1?"" kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. m Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en uV ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij f de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk V maken. O Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, m iedere laatste vrijdag van de maand. Zo zou je het kunnen noemen. Zelf spreekt hij liever over het Lens Abonnement van Paul Berg Optiek. De meest zorgeloze manier van zachte contactlenzen dragen. Met een Lens Abonnement van Paul Berg komt u nooit voor verrassingen te staan. Voor een vast bedrag (al vanaf ƒ39,- per maand) bent u zeker van maximaal plezier van uw contact lenzen. Inclusief regelmatige controles, inclusief alle onder- houdsvloeistoffen en regelmatig nieuwe lenzen. Bovendien inclusief extra zekerheid bij bijvoorbeeld verlies van uw lenzen. Bij Paul Berg Optiek bent u tenslotte zeker van een persoonlijk en deskundig advies. Hij is immers een gediplo meerd ANVC contactlensspecialist. Informeer of haal de folder bij... Oogmeetcentrum OV optometristen - ANVC contactlensspscialh Nolenslaan 418 - Schiedam - 010 - 4735384 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 3 APRIL 1991 PAGINA 9 Schiedamse theaters Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Tel. 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. Veel bekende namen in de

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9