I Muziek, cabaret, dans en kindervoorstelling Nou velles Ceramique Fancy Fair Iedereen loopt weg met onze leningen. 1,07% Turks kinderfeest Kinderfeest in Kethel Inbraak Fancy Fair VLOTTE VERKOOPSTERS M/V c'estbon i Tapijtverkoper Woningstoffeerder interline 0 0 Ga direct naar de Rabobank voor de voordeligste hypotheek. Rabobank Meer bank voor je geld Spionagefilm in Filmhuis Collectanten Hartstichting Graafmachine in Poldervaart Unieke klok in COOP Museum Wordt verwacht Open dag in Grote Kerk Rommelmarkt Nu zéér voordelig lenen bij de Bondsspaarbank. RABOBANK SCHIEDAM-VLAARDINGEN betimmeringen HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 APRIL 1991 PAGINA 13 i Wonderkinderen (foto Diederik Ingel) SCHIEDAM - Muziek, cabaret, kindertheater en dans. Dat zijn de ingre diënten voor het theater programma, dat het ko mende weekeinde wordt voorgeschotéld. De voor stellingen van Brigitte Kaandorp, donderdag 11 en vrijdag 12 mei in het Passage Theater, zijn ech ter al uitverkocht. De formatie 'Monkeys on a rock' brengt donderdag 11 april gevarieerde moderne muziek ten gehore in Theatercafé de Tender. De formatie speelt een mengeling van pop, modern klassiek, etnische en geïmprovi seerde muziek. 'Monkeys on a rock' bestaat uit Paul Pallesen (electrische gitaar), Pane Daal der (drums), Albert Veenendaal (piano en synthesizer), Wiek Hijmans (electrische gitaar) en Wilbert de Joode (contrabas). Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 12 april de Amerikaanse spionagefilm 'The hunt for Red October' gedraaid. De film is geregisseerd door John Mc Tier- nan en de hoofdrol wordt ver tolkt door Sean Connery. USSR 1984; de periode vooraf gaand aan de perestrojka. Kapi tein Marko Raimus (Connery) vaart in het diepste geheim uit met de kernonderzeeër 'Red October', die voor de missie is uitgerust met een nieuw aan drijvingssysteem dat het schip onzichtbaar maakt voor de vij andelijke sonar. De kapitein heeft echter andere plannen. Op zee vermoordt hij de aanwezige KGB-officier en deelt zijn manschappen mee dat hij koers zet naar het westen. Bij het Russische opperbevel breekt grote paniek uit en men besluit de onderzeeër op te spo ren en te vernietigen. Ook het Pentagon, op de hoogte ge bracht door de Sovjets, wil geen risico lopen en maakt plannen voor een tegenaanval. CIA- agent Jack Ryan is de enige, die overtuigd is van de vreedzame bedoelingen van kapitein Rai mus en hij slaagt erin met de Rus in contact te komen. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM De Neder landse Hartstichting houdt in de week van 14 tot en met 20 april - de Nationale Hartweek - haar jaarlijkse collecte. Hiervoor kan de plaatselijke afdeling nog en kele collectanten gebruiken. Wie zich als vrijwilliger wil inzetten voor de Hartstich ting, kan zich melden bij mevrouw N. van Kleeff, te lefoon 4374978. SCHIEDAM - De Polderweg was afgelopen vrijdagmiddag twee uur afgesloten, in verband met een te water geraakte graaf machine. De bestuurder, een 19-jarige inwoner van Vlaardin- gen, was op de Polderweg iets te ver naar rechts gereden en ver dween met zijn machine de Pol dervaart in. Het kostte flink wat tijd eer het gevaarte weer op het droge kon worden gebracht. De Vlaardinger kwam met de schrik vrij. WATERWEG NOORD - Het Nationaal CoOperatie Museum, aan de Lange Haven 84 in Schiedam, heeft onlangs een unieke COOP-klok aan haar collectie kunnen toevoegen. De klok is geschonken door de Ge zamenlijke Kruisverenigingen te Rotterdam. De klok stamt uit 1948 en werd destijds door het personeel aan geboden tijdens het 50-jarig be staan van de COOP Vooruit gang in Rotterdam. Deze coöpe ratie was toen gehuisvest aan de Schiekade in de Maasstad, maar het pand werd in 1973 overge dragen aan de Gezamenlijke Kruisverenigingen. Een oud-medewerker van de COOP wist zich de klok te her inneren en tipte het Nationaal Coöperatie Museum. Toen het directie-secretariaat van de Ge zamenlijke Kruisverenigingen hierover werd gebeld, werd de klok spontaan aan het museum afgestaan. Het betreft een koperbronzen klok met een rand, waarin mi niatuur-gereedschappen zijn verwerkt, zoals een passer en winkelhaak, een cv-radiator, kwast, strijkbord, aambeeld, ha mer, nijptang en troffel. Een vrijwilliger van het museum heeft de klok gebruiksklaar ge maakt. Een keramische familie van Paula van de Veerdonk (foto Jutte). SCHIEDAM - In Art Gallery Interbook International, aan de Lange Haven 97, is van 8 tot en met 30 april de voorjaarsexposi tie 'Nouvelles Ceramiques' te bezichtigen. Tijdens deze ten toonstelling wordt het werk van keramiste Paula van de Veer donk getoond. Voorts zijn schil derijen van Hollandse meesters uit de 18e en 19e eeuw te zien. Naast dierfiguren boetseert Pau- SCHIEDAM - Basisschool De Peperklip organiseert zaterdag 13 april een Fancy Fair in het schoolgebouw aan de Fahren- heitstraat 2. Naast de verkoop la van de Veerdonk ook bijzon dere schalen en vazen. Door ge bruik van een speciale kleisoort, afkomstig van de voet van de Pyreneeën, weet zij bijzondere kleurschakeringen te bereiken. De galerie is dagelijks geopend van 13.00 tot en met 17.00 uur (ook in het weekeinde), maar men kan na afspraak ook buiten deze uren terecht (telefoon 4266034). van boeken, potten, pannen en huishoudelijke artikelen, vinden ook tal van andere activiteiten plaats, zoals blikgooien en po nyrijden en verder is er een schminklokaal, een grabbelton en een tombola. De Fancy Fair wordt gehouden van 10.30 tot 13.30 uur. Wonderkinderen Cabaretgroep NUHR (Niet Uit Het Raam) speelt vrijdag 12 en zaterdag 13 april de voorstelling 'Wonderkinderen, de genieën van alledag' in Theater .de Teer- stoof. NUHR wordt gevormd door Joep van Deudekom, Pe ter Heerschop en Viggo Waas. De voorstelling handelt over drie wonderkinderen, die door hun genialiteit alleen op de we reld staan. Zij hebben alleen el kaar. Inmiddels ouder gewor den, hebben zij zich afgezon derd. Als wonderkinderen stel len zij elkaar voortdurend op de proef. Naarmate het program ma vordert, lijkt het steeds on waarschijnlijker dat ze ooit wonderkind zijn geweest. Zij trachten hun eenzaamheid en zieligheid te verbergen door overeenkomsten tussen elkaar te zoeken. De voorstelling begint beide da gen om 20.30 uur en de toe gangsprijs bedraagt 12,50/CJP en Pas 65 10,-. Kindertheater In Theater de Teerstoof wordt zaterdag 13 april de kindervoor stelling 'Sanne's Middagslaap' opgevoerd door Theater Dib- bes. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van vijf tot acht jaar. De ouders van Sanne zijn een week weg. Sanne logeert bij oma. Vanavond laat komen haar ouders weer thuis. Daar wil Sanne bij zijn en daarom moet ze 's middags naar bed. Voor Tukker, haar knuffelpin- guin, zou dit ook heel goed zijn. Maar hij moet eerst gewassen worden, want hij is veel te vies om mee naar bed te gaan. Het duurt alleen wel lang voordat hij droog is. Een middagslaap lang.... De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Dansvoorstelling In de Grote Zaal van het Passa ge Theater wordt zaterdag 13 april de dansproduktie 'Oude en jonge meesters' opgevoerd tie van Ton Simons, de vaste door de Rotterdamse Dans groep. 'Oude en jonge meesters' omvat drie dansstukken, die ieder een bepaalde moderne-dans-genera- tie vertegenwoordigen. 'Inlets 2' is een choreografie van Merce Cunningham op muziek van John Cage. De Rotterdamse Dansgroep is het enige Neder landse gezelschap dat een revo lutionaire Cunningham-choreo- grafie op het repertoire heeft staan. 'Sleepless^Nights' is een produk- choreograaf van de groep. Het derde stuk is 'Brief van Aman da Miller op een aantal canons van J.S. Bach. De dansvoorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas 65 10,-. Koffieconcert Harmonie Wilton Fijenoord verzorgt zondag 14 april een koffieconcert in de Grote Zaal van het Passage Theater. Het concert begint om 11.30 uur en de toegang is gratis. anne s Middagslaap (foto Janny) Dick de traaf Septet, swingende jazz, donderdag 18 april, Thea tercafé de Tender; De glorieuze comeback van Coco, komedie met Carry Tefs- en, vrijdag 19 april, Passage Theater/Grote Zaal; Luk Wijns, Vuil Spel, vrijdag 19 april. Theater de Teerstoof; De Gang van Zaken, Mark Kingsford en anderen, zaterdag 20 april, Passage Theater/Grote Zaal; De Leeuw en de Muis, Dini Hanninck, zaterdag 20 april, Theater de Teerstoof; Edna Vesuvia en Jan Vos, Volle Vaart, zaterdag 20 april. Thea ter de Teerstoof (uitverkocht); Jeugdkomedie Amsterdam, Dat haa ie gedroomd, woensdag 24 april, Passage Theater/Grote Zaal; Theatersport, De Getemde Feeks, woensdag 24 april. Thea ter de Teerstoof. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Thea ter, van dinsdag tot en met za terdag van 12.00 tot 14.00 uur. Telefonisch reserveren is moge lijk van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur: telefoon kassa Passage The ater 4269563 en Theater de Teerstoof 4269455. Informatie bij de administratie van de Schiedamse Theaters, te lefoon 4262987 (tijdens kantoor uren). SCHIEDAM - Voorafgaande aan de nieuwe serie orgelcon certen, organiseren de Vrienden van de Grote Kerk, in samen werking met de Concertcom missie, zaterdag 13 april een open dag in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. Tussen 12.00 en 16.00 uur kan men de kerk en het orgel be zichtigen, terwijl diverse Schie damse organisaties van de partij zijn met een informatiestand. Om 13.00, 14.00 en 15.00 uur worden rondleidingen verzorgd onder deskundige begeleiding. Uiteraard wordt ook het orgel bespeeld en wel om 13.30, 14.30 en 15.30 uur. De vaste or ganist van de Grote Kerk, An- dré Verwoerd, wordt bijgestaan door Jan de Bloeme uit Vlaar- dingen, Wim Veldhuyzen uit Kethel en Kees Passchier. De Stichting Vrienden van de Grote Kerk presenteert zaterdag tevens een nieuwe folder met de beschrijving van de geschiede nis van de kerk. De serie orgelconcerten start dinsdag 23 april met een con cert van André Verwoerd. SCHIEDAM - In het Passage Theater wordt zondag 21 april- het Turkse kinderfeest Cocuk Bayrami gevierd. Het feest duurt van 12.00 tot 16.00 uur. Het kinderfeest wordt in Tur kije ieder jaar op 23 april ge vierd. Deze datum is in 1920 door Mustafa Kemal Atatürk uitgeroepen tot nationale feest dag, ter herdenking van de ope ning van de kamer van de Turkse volksvertegenwoordi ging. Deze dag werd de monar chie in Turkije afgeschaft. De laatste jaren wordt het kin derfeest internationaal gevierd. In Schiedam wordt het georga niseerd door de Vereniging van Turkse Werknemers. Op het programma staan onder meer een optreden van de volksdans groep Ozan, een playbackshow, een demonstratie van de aero bic dansgroep van wijkcentrum De Erker en een aantal korte to neelstukjes. Gratis toegangsbewijzen zijn vanaf heden verkrijgbaar bij migrantencentrum 't Parkweg, wijkcentrum De Erker, Buurt huis Nieuwland en de Muradiye moskee. SCHIEDAM - In kerkgebouw De Ark aan het Hargplein 101, wordt vrijdag 12 en zaterdag 13 april een rommelmarkt gehou den. De markt is vrijdag geo pend van 15.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De rommelmarkt biedt keus uit onder meer meubelen, boeken, schilderijen, kleding en speel goed. De opbrengst komt ten goede aan werkzaamheden aan het kerkgebouw. SCHIEDAM - Omdat het vol gende maand vierhonderd jaar geleden is dat de eerste her vormde predikant zich vestigde in Kethel, worden hier in de maand mei allerlei activiteiten georganiseerd. Voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar vindt zaterdag 11 mei een kindermiddag plaats op het schoolplein van de Konin gin Julianaschool aan de Vlaar- dingseweg. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Voor de kinderen van 4 tot en met 8 jaar zijn er kinderspelen, waarbij het vooral gaat om oud- Hollandse spelletjes als kegelen, knikkeren, tollen en steltlopen. De jeugd van 9 tot en met 12 jaar gaat op pad voor een speur tocht, die start bij de school. Van daaruit voert de tocht door het dorp Kethel en omstreken. De deelnemers krijgen een aan tal opdrachten en vragen mee. Aan de deelname zijn geen kos ten verbonden. Wel moet men zich vöör zaterdag 20 april aan melden bij mevrouw W. van der Leije (telefoon 4703746) of de heer J. van der Vlies (tele foon 4707865/4712219). De or ganisatie rekent zaterdag 11 mei ook op de hulp van enkele ou ders bij de diverse activiteiten. SCHIEDAM - Bij een inbraak in een bedrijf aan de Nieuwe Waterwegstraat is in de nacht van zondag op maandag een geldkist ontvreemd. Hierin zat een nog onbekend bedrag aan Nederlands geld. SCHIEDAM - Showkorps O.B.K. organiseert zaterdag 13 april een Fancy Fair in de Lan ge Kerkstraat. Tussen 10.00 en 16.00 uur staat een aantal kra men opgesteld, waarin allerhan de artikelen worden verkocht. Ook wordt deze dag een loterij gehouden. De opbrengst van de Fancy Fair is bestemd voor de aanschaf van nieuwe uniformen en instrumenten voor het show korps. C'estbon-winkels zijn speciaalzaken in noten, zuidvruchten, ho ning, thee en geschenken. Voor onze winkels in Schiedam en Delft zijn wij op zoek naar 18-20 jaar op full-time en part-time basis Ben je klantvriendelijk, service-minded, zelfstandig en lijkt het je aantrekkelijk om kwaliteitsprodukten te bereiden en te verkopen, neem dan kontakt met ons op voor een afspraak. Tel. 010-4260868 of 's avonds 01747-7163 of schrijf naar C'estbon, Schelpweg 38, 3151 VH Hoek van Holland. de lekkerste noten Hoogstraat 180, Schiedam Hoogstraat 163, Vlaardingen Jacob Gerritstraat 15, Delft. Iriacopist Ton Linssen HOFLAND RENOVATIE ONDERHOUD VERBOUWINGEN Tel. 4269920 - Galileistraat 73, Schiedam. InterLine Vlaardingen vraagt op korte termijn een goed ingevoerde Leeftijd vanaf ca. 25 jaar. Tevens vragen wij een Leeftijd 20-25 jaar. Wij bieden een fijne werksfeer en een uitstekend salaris. Inl. van 09.00-18.00uur 010- 4604160 na 18.00uur 010- 4714521 Dr. Wiardi Beckmansingel 3 3132 CL Vlaardingen Tel. 010-4604160 Lid interieur Waarborg extra lage 8,8% per jaar Effectieve Inderdaad. De voordeligste hypotheek krijgt u als u recht streeks naar de Rabobank gaat. Maar er is meer: meer keus in hypotheken. Meer kennis van de lokale woningmarkt. En meer begeleiding bij de financiering van uw huis. Veerplein 106 3131 CN vlaardingen U kunt vragen naar mevr. Q. C. Lissenburg, tel. 010-4452228 Theaterprogramma vol variatie Bijvoorbeeld met een Persoonlijke Lening van de Bondsspaarbank j? De ideale oplossing voor als u iets aan wilt schaffen, maar het geld nog niet voorhanden hebt Bij de Bondsspaarbank leent u nu nog voordeliger. Voorbeeld: f 5.000,- f 10.000.- aflossing per maand f240,77 (24 mnd) f 171,62 (36 mnd) f335,98 (36 mnd) f267,28 (48 mnd) Kom eens langs bij de Bondsspaarbank en laat u vrijblijvend informeren. Er is altijd wel een kantoor van de Bondsspaarbank bij u in de buurt. per maand (13,6% effectief per jaar) Tarieven en bedragen onder voorbehoud. spaarbank houdt spreekuur bij Broersveld 159 BEL VOOR AFSPRAAK TELEFOON 4730986 ^agjj^/jn^j^Gordjjnstol^ "OUVXS OOo

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 13