ALBERT HEIJN Jongerenwerk is aan vernieuwing toe Baldadige jongeren Rundergehakt Mooie, stevige witlof Renteverhoging bij de Bondsspaarbank. Eminent-rekening Wethouder positief De Leede presenteert Stappenplan Centrum Jeugdhulpverlening van start Stadsblad Win twee toegangsbewijzen Open huis Woningbeheer Inbraak in auto GEBR. DE BLOCK Onderwijzer is Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 LEUKE WEDSTRIJD... voor een opname van het programma HF 64.000 GULDEN VRAAG met Jos Brink SCHIEDAM - De wethouders Adri Reijnhout en Hans van Kleef ontvingen afgelopen dins dagmiddag de leden van de schoffelploeg van de Delflandse- weg in het Stadskantoor. De Be wonersvereniging Delflandseweg won begin dit jaar de eerste prijs in de prijsvraag rond de sociale vernieuwing. De jury, waarin onder anderen Hans van Kleef en oud-wethouder Luub Hafkamp zitting hadden, be loonden het idee 'ruim samen eens per week de buurt op en drink dan koffie bij de mensen die niet kunnen meehelpen' met een prijs ter waarde van twee honderd gulden. De indiener van het idee, me vrouw De Vlieger, kreeg de prijs uitgereikt, maar wilde de prijs liever doen toekomen aan de mensen van de schoffelploeg. Deze ploeg mensen houdt al ja ren de woonomgeving van de Delflandseweg schoon. Wethouder Van Kleef reikte daarom dinsdag enkele gemeen telijke stropdassen uit aan de schoffelaars. Bovendien ontving mevrouw Noordijk een pennen- set, omdat zij altijd een vers bakje koffie voor de noeste wer kers heeft klaarstaan. Voorlopers Wethouder Adri Reijnhout (on der meer wijk- en buurtbeheer) zei tijdens deze gelegenheid dat de bewoners van de Delflandse weg eigenlijk de voorlopers zijn van het wijk- en buurtbeheer, zoals dat het college voor ogen staat. Hij overhandigde aan de voorzitter van de bewonersvere niging, mevrouw H.J. Schaeffer- Dries, de sleutel van een contai- nerhok, waarin de schoffelploeg het gereedschap kan opbergen. Deze bergruimte is beschikbaar gesteld door het Gemeentelijk Woningbeheer en stelt de bewo ners in staat om ook op zater dagen aan de slag te gaan. Mevrouw Schaeffer hield in haar dankwoord een pleidooi voor haar bewonersvereniging. „Wij hopen nog altijd op een fi nanciële ondersteuning voor onze activiteiten. Alles wat we doen, betalen we nu zelf uit de contributies". Uitzicht Mevrouw Schaeffer liet ook duidelijk blijken dat de bewo nersvereniging Delflandseweg graag nauw betrokken wordt bij de plannen voor het Hollandia- terrein. „De bewoners van de Delflandseweg zijn oudere men sen. Een aantal van hen is nog in staat actief te zijn - de schof felploeg is daarvan een goed voorbeeld - maar veel anderen zitten noodgedwongen iedere dag voor hun raam naar buiten te kijken. Een goed uitzicht is voor hen zo belangrijk. Ik hoop dat de gemeente daarmee reke ning wil houden als de bebou wing van het Hollandiaterrein aan de orde komt". SCHIEDAM - De politie moest zaterdagnacht twee keer in actie komen om baldadige jongeren in Schiedam-Noord tot de orde te roepen. Rond 01.00 uur werd op de Brederoweg een 17-jarige Vlaar- dinger aangehouden, die op het Bachplein een abri had ver nield. De jongen kreeg een pro ces-verbaal. Drie uur later hield de politie in het Hof van Spaland drie Schie dammers aan, die daar de nodi ge overlast veroorzaakten. Het drietal, 18, 20 en 20 jaar, schop te tegen rolluiken, had een kraan opengezet en stond in het winkelcentrum te urineren. Ook tegen deze amokmakers werd proces-verbaal opgemaakt. 1 kilo van 13.49 voor 500 gram C /IQ van 7.25 voor 1 kilo P.T.T.-postagentschap 'zaterdags tot 13.30 uur open GROENELAAN (SCHIEDAM-ZUID) EERSTE INLEG VANAF FL. 25.000,- NOMINALE RENTE 7% Bij de Bondsspaarbank Schiedam Vlaardingen hoeft u uw geld niet vast te zetten om een hoge rente te krijgen. Met de Eminent-rekening kunt u vrij over uw spaartegoed beschikken zonder opname kosten. En dit in combinatie met een uniek hoge rente. Kom snel langs bij één van onze kantoren voor meer informatie. verenigde rentewijziging per 5 april 1991 Spaarbank SCHIEDAM - Het Ge meentelijk Woningbeheer houdt zaterdag 13 april Open Huis in haar ver nieuwde huisvesting aan de Noordvest 18. Tussen 10.00 en 14.00 uur zijn op alle af delingen medewerk(st)ers aanwezig om informatie te geven over het woningbe drijf. Op de vierde verdie ping worden de werkzaam heden van het GWB uiteen gezet op fotomateriaal en vi deofilms. SCHIEDAM - Wethouder Bart de Leede zegt enthou siast te zijn over de komst van het Centrum Jeugd hulpverlening. Minder te spreken is hij echter over de wijze, waarop het C.J. 'van bovenaf is geregeld. „Het centrum is hier gekomen in opdracht van het ministerie van WVC. Met de gemeente is geen enkel overleg ge weest over de invulling van de jeugdhulpverlening. We zijn alleen geïnformeerd dat er zo'n centrum kwam. En dat vind ik jammer". De Leede ziet wel mogelijk heden voor het C.J. om te participeren in het nieuw te ontwikkelen beleid voor het jongerenwerk in Schiedam: „In het 'Stappenplan', dat deze week is gepresenteerd, heb ik al aangegeven dat er een netwerk moet worden opgezet, waarin naast de so ciaal-culturele instellingen ook ruimte moet zijn voor de jeugdhulpverlening. Er bestaat namelijk een kloof tussen beide grootheden, voornamelijk veroorzaakt door een wederzijdse onbe kendheid. Ik ben dan ook zeker van plan om het Cen trum Jeugdhulpverlening te benaderen om zitting te ne men in de gemengde werk groep, die dit netwerk moet gaan voorbereiden", aldus wethouder Bart de Leede. De vakman in huis 0^ INTERIEURVERZORGING SCHIEDAM - In een brief aan wethouder Bart de Leede (welzijn, sport, volksgezondheid en milieu) heeft WD-fractievoorzit- ter Wil van Wijk onlangs opheldering gevraagd over het jongerenbeleid in Schiedam. Aanleiding hiertoe was de sloop van jongerencentrum De Dijk, aan de Westfrankelandse- dijk. Van Wijk vroeg zich af wat er sinds oktober vo rig jaar is gedaan in het kader van het jongeren werk in Zuid en andere wijken van Schiedam. De VVD-voorman lijkt op zijn wenken te worden bediend, want vorige week presen teerde wethouder De Lee de het zogenaamde 'Stap penplan Vernieuwing Jon gerenwerk Schiedam'. Hierin wordt de voortgang in de ontwikkeling van een nieuw jongerenbeleid uit de doeken gedaan. Het jongerenwerk in Nederland zit danig in het slop. Ook in Schiedam is het tijd voor herbe zinning, vooral na de sluiting van de jongerencentra De Dijk in Zuid en Aladdin in Nieuw- land. „De doelstellingen blijken in de praktijk te hoog gegre pen", schrijft De Leede in het Stappenplan. „De groep pro bleemjongeren neemt eerder toe dan af. De bijdrage van het so ciaal-cultureel jongerenwerk lijkt zich te beperken tot het bieden van een ontmoetings punt zonder dat daarbij kan worden gewerkt aan zelfs maar het bieden van een zinvolle vrijetijdsbesteding, laat staan het bieden van betere perspec tieven voor deze groepen". Uit de discussie tussen politiek en 'werkveld' concludeert de wethouder dat er aandacht moet bestaan voor de moeilijke doelgroepen, maar dat niemand een pasklaar antwoord heeft op de vraag op welke wijze dat moet gebeuren. „Wel is duide lijk dat een integrale benadering van de randgroepjongeren noodzakelijk is en dat het soci aal-cultureel werk nooit alleen hiervoor verantwoordelijk kan zijn". Bovendien wil De Leede af van de traditionele open jon gerencentra. "Die roepen meer problemen op dan dat het op lost". Onderzoek Inmiddels zijn de sociaal-cultu rele instellingen gezamenlijk aan de slag gegaan om een nieu we aanpak van het jongeren werk te ontwikkelen. In Nieuw- land is in februari een onder zoek gestart naar de behoeften en wensen van jongeren en vo rige maand presenteerde Klup- huis Oost een Projectplan Jon gerenwerk Schiedam-Oost. Nog voor de komende zomer zullen alle deelnemende instellingen hun plannen ten aanzien van het jongerenwerk in een geza menlijk overleg naar buiten brengen. Maar ook ambtelijk is men met deze problematiek bezig. Per 1 juli is een ervaren beleidsmede werkster sociaal-cultureel werk aangesteld op de afdeling CSJ. Zij gaat zich specifiek met het jongerenwerk bezig houden. Tijdens een werkconferentie van het Project Randgroepjon gerenwerk Zuid-Holland, dat vorige maand plaats vond, heeft het Provinciale Projectbureau ondersteuning toegezegd in de voorgenomen vernieuwingsope ratie van het Schiedamse jonge- renwerk. Voorstel In het Stappenplan stelt wet houder De Leede voor een ge mengde projectgroep op te rich ten, bestaande uit vertegen woordigers van instellingen voor sociaal-cultureel werk, de jeugdhulpverlening en de ge meente. De projectgroep zal duidelijk uiteen moeten zetten wat wordt verwacht van mo dern jongerenwerk en zal bo vendien een netwerk moeten ontwikkelen dat adequaat kan inspelen op de problematiek van jongeren. In oktober moet de project groep met een rapport boven water komen. Dit rapport zal, voorzien van een advies van een ambtelijke werkgroep, in december aan de raadscommis sie ter discussie worden gesteld. zwaar beroep Wandelpuzzeltocht Tennisvereniging krijgt vlag Theaterprogramma Nieuwe niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur WOENSDAG 10 APRIL 1991 43e JAARGANG, NUMMER 29 OPLAGE 40.676 Petra Borger en Wilma Vaandrager van het Centrum Jeugd hulpverlening: „Wij denken een rol te kunnen spelen in de op zet van een nieuw beleid voor jongerenwerk in Schiedam". De schoffelploeg van de Delflandseweg is dinsdag in het zonnetje gezet. SCHIEDAM - „Er is voor ons in Schiedam veel werk aan de winkel. Vooral op het gebied van relatiepro blemen tussen jongeren en hun ouders, maar ook in verband met kindermis handeling en/of sexueel misbruik. Mede daarom vinden wij het noodzake lijk dat in Schiedam een organisatie voor jeugd hulpverlening aanwezig is". Sinds januari is in het Boddaert Centrum aan de Schoolstraat 8 het Cen trum Jeugdhulpverlening (C.J.) werkzaam. Een sa menwerkingsverband tus sen het Jongeren Advies Centrum (JAC) en de Stichting Jeugd en Gezin. Het spreekuur wordt ver zorgd door twee maat schappelijk werksters: Pe tra Borger en Wilma Vaandrager. men als één organisatie zullen behandelen, maar bijvoorbeeld relatieproblemen tussen jonge ren en ouders komen voorna melijk bij Wilma terecht, omdat de Stichting Jeugd en Gezin zich daar al jaren zeer intensief mee bezig houdt". Ofschoon het Centrum Jeugd hulpverlening al sinds 1 januari actief is in Schiedam, is de or ganisatie nog slechts bij weini gen bekend. Inmiddels is een brief en foldermateriaal naar di verse scholen gestuurd, terwijl binnenkort een gesprek met de leerplichtambtenaar plaats vindt om te bepalen welke scholen persoonlijk moeten worden benaderd. „Daar willen we dan voorlichting geven en de behoefte aan hulpverlening gaan peilen", zegt Wilma. „Uit onze ervaring met Schiedamse jongeren in Vlaardingen weten we zeker dat we in een enorme behoefte kunnen voorzien. De zestien uur, die ons nu weke lijks via de subsidie is toegewe zen, zal ongetwijfeld te weinig zijn. Eén of twee full-timers zouden hier een dagtaak kun nen hebben, denken wij". Jongerenwerk Petra en Wilma zijn op de hoogte van de problemen, waar in het jongerenwerk in Schie dam momenteel verkeert. Zij zien hierin een taak voor zich zelf weggelegd. „Er is sprake van het op poten zetten van een netwerk van organisaties, die zich bezighouden met de op vang en begeleiding van jonge ren. Het Centrum Jeugdhulp verlening zou natuurlijk heel goed in zo'n netwerk passen". De twee maatschappelijk werk sters hopen dan ook binnenkort hierover een gesprek te hebben met de verantwoordelijk wet houder Bart de Leede. SCHIEDAM - Uit een gepar keerde auto aan de Fokkerstraat is zondag een radiocassettere corder gestolen. Het Centrum Jeugdhulpverle ning is een experiment. Het is de eerste keer dat de twee orga nisaties tesamen de jeugdhulp verlening voor hun rekening ne men. Wilma is verbonden aan de Stichting Jeugd en Gezin in Rotterdam en Den Haag, terwijl Petra afkomstig is van het Jon geren Advies Centrum te Vlaar dingen. Beide organisaties zijn al jarenlang actief in de regio Waterweg Noord. „In Schiedam was tot augustus vorig jaar de Stichting Jizz op dit gebied werkzaam, maar het ministerie van WVC oordeelde dat deze organisatie te weinig draagkracht had. Toen de subsi die werd ingetrokken, is het mi nisterie verzocht om dat geld te besteden aan een andere vorm van jeugdhulpverlening. En zo is dit experiment ontstaan", vertelt Petra. Beide organisaties hebben een vestiging in Vlaardingen, waar regelmatig Schiedamse jongeren om hulp komen vragen. „We zijn dus redelijk op de hoogte van de problemen, die hier spe len", meent Wilma. Spreekuur Hét Centrum Jeugdhulpverle ning is bedoeld voor jongeren tussen 12 en 20 jaar, die proble men hebben met school, werk, ouders of stiefouders, die thuis zijn weggelopen of weggestuurd of vragen hebben over zelfstan dig wonen en sexualiteit. Iedere maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag wordt tussen 9.00 en 12.00 uur spreekuur gehouden aan de Schoolstraat 8. „We treden weliswaar als één organisatie naar buiten, het Centrum Jeugdhulpverlening, maar we blijven onze eigen identiteit behouden", aldus Pe tra Borger. „Dat betekent dat we alle binnenkomende proble- Waardering voor de schoffelploeg 9.99 1.99 719% Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en SraLono Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 bejaardentehuizen, scholen en kantoren Eetl Z88k V8P vertrouwen erg veel werk aan de winkel" ..Er is voor ons in Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1