wegwijzer voor Schiedam Audi 100 krijgt motor-uitbreiding Tol overbodig Omleidingen in Vlaardingen Holy W Mitsubishi Colt en Lancer voor u getest editie 7 oplage 40.000 totaal oplage 251.000 vrijdag 12 april 1991 le jaargang, nummer 8 «IS: De eind 1990 geïntroduceerde nieu we Audi 100 krijgt dit jaar nog wat uitbreidingen, voornamelijk in moto ren. Dit voorjaar komt er naast de bestaande 2.0 liter monopoint injec tie een snellere 2.0 liter multipoint injectie, en vervolgens komt de nieu we Audi 100 er in diesel middels de 2.4 liter 5 cilinder. Als basismodel voor de Audi 100 is de bekende, maar belangrijk verbe terde viercilinder benzinemotor be schikbaar, die over een cilinderin houd van 2,0 liter beschikt en een vermogen van 74 kW (101 pk) le vert. Daarnaast komt nu een nieuwe variant op de markt: deze 2,0 1 vier cilinder motor levert een vermogen van 85 kW (115 pk). De verschillende vermogens van de beide 2,0 liter viercilinders zijn vooral terug te voeren op het ver schil in brandstofsamenstelling. Bij de 74 kW-motor is een centraal in- spuitsysteem geïnstalleerd, de com pressie bedraagt 9,2:1. De 85 kW- Er zijn en worden vele initiatieven genomen om on gewenste mobiliteitsontwikkelingen te helpen voor komen met het doel de leefbaarheid te vergroten zon der dat de economische groei hiervan onaanvaardba re schade ondervindt. Ook de verbetering van het hoofdwegennet draagt bij tot minder congestie, beter milieu en grotere vei ligheid. Als alle maatregelen die een min of meer breed maatschappelijk draagvlak hebben worden in gevoerd, voegen de voorgestelde vormen van reke ningrijden nauwelijks meer iets toe aan de milieu en congestieproblematiek. Het vrijwel ontbreken van een maatschappelijk draagvlak hiervan kan zelfs tot resultaat hebben dat rekeningrijden uiteindelijk con- tra-produktief is. Voorzien wordt dat tolheffing géén bijdrage aan het milieu levert. De planologische pro cedures ter voorbereiding aan het rekeningrijden acht de Stichting Weg dan ook niet erg zinvol. motor bezit een sequentieel multi point injectiesysteem. Dankzij cilin- derselectieve pingelregeling kon de compressie naar 10,3:1 verhoogd worden. De ontstekingsinstallaties van de beide motoren zijn kenveld- gestuurd en onderhoudsvrij. Met de 2,4 liter vijfcilinder zuigdiesel ver breedt Audi het programma van economische motoren in de nieuwe Audi 100 met de eerste dieselmotor. De 2,4 liter zelfontbrander valt op door een rustige motorloop en een grote trekkracht. Het maximale kop pel van 164 Nm loopt van 2.400 t/ min tot 2.500 t/min. Tussen 1.800 en 3.500 t/min zijn 150 Nm be schikbaar. In het verbruik is de vijf- cilinder dieselmotor uiterst gunstig. Bij constant 90 km/u wordt 5,3 liter per 100 km ingespoten, bij constant 120 km/u 7,2 1 per 100 km en in het stadsverkeer 9,9 1 per 100 km. Deze dieselmotor geeft een vermo gen af van 60 kW (82 pk) bij 4.400 t/min en zorgt in de nieuwe Audi 100 voor een topsnelheid van 167 km/u. De motor voldoet aan de uit laatgasvoorschriften volgens Euro norm. De in 1989 op de I.A.A. in Frank furt gepresenteerde Audi Cabriolet studie heeft een buitengewoon posi tieve respons opgeleverd. In de tus sentijd werden bij de Cabriolet-ont wikkeling de puntjes op de i gezet, zodat de Audi Cabriolet nu gepre senteerd kan worden, zoals deze nog dit voorjaar in produktie zal gaan. Geen ander type auto roept zulke sterke emoties op als een cabriolet. Aan het rijden in een open auto worden begrippen als vrijheid, na tuur en rijplezier gekoppeld. Cabrio let-rijders voelen zich een stuk dich ter bij het uitspansel, wanneer ze het dak openen en de rij wind direkt op hun lichaam voelen. Het is ech ter niet voldoende om van een be schikbare limousine het dak af te snijden, om een cabriolet op de markt te kunnen brengen. De vier zitplaatsen biedende Audi Cabriolet vormt een opvallende eenheid. De auto weerspiegelt ple zier van het rijden met open dak. De hoogte en de uitgebalanceerde afmetingen zorgen voor Roadster- sferen. De carrosserievorm, de mo torkap met het markante Audi-front en de achterzijde met doorlopende verlichtingsband bepalen het spor- tief-elegante karakter. De opvouwbare kap kan compleet in de opbergruimte weggewerkt wor den, zodat de langgerekte, elegante lijn van de Audi Cabriolet volledig tot uitdrukking komt. Ook zijn alle vier zijruiten, met de standaard elektrische raambediening, geheel in de carrosserie neer te laten. De Audi Cabriolet wordt aangebo den met de rustig draaiende en veel vuldig beproefde 2,3 liter vijfcilin der, 98 kW (133 pk). De benzine motor beschikt met een multi-point injectiesysteem, een kenveld ge stuurde ontstekingsinstallatie en ge regelde drieweg-katalysator over een modern, elektronisch geregeld mo- tormanagement. Standaard is deze motor gecombineerd met een hand- geschakelde vijfversnellingsbak. Als meeruitvoering is de viertraps-aüto- maat leverbaar. De krachtige vijfcilinder met de handgeschakelde versnellingsbak zorgt met een topsnelheid van 198 km/u en een acceleratie van 0 naar 100 km/u in 10,8 sec. voor sportie ve rijprestaties. Het brandstofver bruik bedraagt bij 90 km/u 6,8 1, bij 120 km/u 8,5 1 en in stadsverkeer 12,3 1 steeds op 100 km. iiiiiiii In deze Autowegwijzer: VLAARDINGEN - In Vlaardingen Holy is men be gonnen met de reconstructie van de Churchillsingel. De werkzaamheden zullen enkele maanden in beslag nemen en in vier fasen worden uitgevoerd. Voor de automobilisten in deze grote Vlaardingse wijk heeft dat tot gevolg dat talrijke omleidingroutes er het gevolg van zijn. De eerste fase loopt tot 23 mei en betreft het deel tussen de Holysingel en de Aristide Briandring. Eind april start de reconstructie van het kruispunt Holy- singel/Churchillsingel. Van 23 mei tot 12 juli wordt een gedeelte van de Aristide Briandring tot de kruising met de Lepelaar singel onder handen genomen. Tot slot komt de kruising Churchillsingel-Lepelaarsingel-Amsterdam- laan aan de beurt en wel tussen 10 juni en 12 juli. Bezoekers van winkelcentrum De Loper, omwonen den en automobilisten worden via borden omgeleid. Gedurende de werkzaamheden wordt de busbaan Parijslaan-Korhoenlaan voor alle verkeer in beide richtingen opengesteld. ÏXyX:::#::1: AudiCabrio nu in produktie

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 13