7& WK-trainer Ron van Dijk getrouwd Schiedam bedankt Sjaan en Gerard Voorwald Opening dertigste vestiging bewijst succes van Carpet-Land Bruidspaar van de maand Henk de Bruin viert debuut met kampioenschap Marktleider in zachte vloerbedekking groeit door t Jan van Dongen naar DWS dames Korfbalfusie niet dit jaar if Duivenberichten Willem Noorduin gooit nieuw discusrecord Ruim tachtig oude gasflessen Gebroken been Freekenhorst ADVERTORIAL HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 APRIL 1991 PAGINA 11 WATERWEG NOORD - Het 2-2 gelijkspel tegen Hudito gooide toch een klein handje roet in het eten van Spirit, want offi cieel zijn de dames van coach Henk de Bruin nog geen kampioen. Ondanks het tweede verliespunt van het seizoen werd het offi cieuze kampioenschap zondag in Delft uitgebreid gevierd en later op het thuishonk nog dunnetjes over gedaan. Het gelijke spel tegen Hudito, dat in de eerdere ontmoeting nog met 7-0 was verslagen, be tekende dat de voorsprong van Spirit slonk naar zes punten met nog drie wed strijden. „Maar ons doel saldo op nummer twee Ommoord is dertig doel punten beter. Eigenlijk staan we dus zeven punten voor en kunnen we het kampioenschap rustig vie ren", aldus De Bruin te midden van zijn feestende meiden. Henk de Bruin is in zijn eerste jaar als damescoach dus direct succesvol bij Spirit. De Bruin verruilde dit seizoen de heren voor de dames en stevende on bedreigd af op het kampioen schap in de tweede klasse. Met 28 punten uit 15 wedstrijden toonde Spirit duidelijk haar su- permatie aan. Strafcorner Even zag het er in Delft slecht uit voor Spirit, want Hudito kwam vlak voor rust middels een frommeldoelpunt van Jan- neke Bik op 1-0. Vlak na rust egaliseerde Carin Bakker de stand. Vijf minuten voor tijd leek Spirit het kampioenschap met een overwinning veilig te stellen toen de oprukkende Ca roline Breugem Annette Hengst in staat stelde 1-2 te scoren. Het was echter vlak voor het laatste fluitsignaal Sabine Boonstra die de gevaarlijke strafcorner van Hudito omzette in een doel punt, 2-2. „Wat er ook gebeurde we wilden vandaag niet verlie zen", zei Hudito-aanvoerster Janneke Bik. „Niet alleen om revanche te nemen op de 7-0 nederlaag in Schiedam, maar ook om aan te tonen dat Hudi to in deze competitie meetelt. Al moet ik zeggen dat Spirit de terechte kampioen is." Andere plaatsen Henk de Bruin, die komende weken met Spirit gaat praten over verlenging van zijn con tract, gooide het Spirit-team aan het begin van het seizoen, totaal om. Negen van de tien speel sters die vorig jaar ook in de hoofdmacht stonden speelden dit jaar in een andere positie of met een duidelijk andere op dracht. „Het beste voorbeeld is Nicolien de Rond, die ik van het middenveld terugzette naar de plaats van voorstopper. Vanaf die plaats kan zij haar aanvallende impulsen veel beter opzetten met haar prima lange pass. Tevens is zij een prima verdedigster", aldus De Bruin, die verder Marloes Ronde en Susan van der Steen vanuit de jeugd liet debuteren in het eer ste. Overigens liet Henk de Bruin zich zondag van zijn bes te kant zien door het maximale aantal van drie wissels toe te passen en zo al zijn selectie speelsters liet meedelen in het kampioenschap. In de onderhandelingen die De Bruin binnenkort begint met het bestuur van Spirit heeft de trainer/coach enkele wensen op zijn lijstje staan. Hij vindt dat hij te weinig veldcapaciteit heeft om te trainen en oefenwedstrij den te spelen. „Ik pleit ook voor verlichting op ons gewone grasveld. Dat klinkt misschien vreemd, maar ik train heel graag op gewoon gras. Daar komt het aan op de basis van het hockey. Vergelijk het met voetbal en het spelen op het schoolplein", zegt De Bruin. In zijn ogen moet ex-Spirit keep- ster Esther Keemink zeker doorgaan met haar uitstekende werk en wil de Vlaardingse coach ook een beter samenwer king met meisjes A. „We be schikken over een goed meisjes A en ik wil hen ook betrekken bij mijn selectie." Spirit is in haar bestaan al regel matig heen-en-weer gegaan tus sen de eerste en tweede klasse. Te klein voor het tafellaken en te groot voor het servet. „Ik denk dat we inmiddels toch ze ker een ontbijtlaken zijn", lacht Henk de Bruin. „Even alle gek heid op een stokje, ik ben niet bang voor die eerste klasse. Ten eerste hebben we een goed ge differentieerd team qua leeftijd. De jongste is 18 en de oudste is 32, daar tussen hebben bijna alle leeftijden, zodat we niet echt op een bepaalde generatie steunen, zoals vaak bij andere verenigingen. Verder hebben we dit seizoen al zes oefenwedstrij den tegen eerste klassers ge speeld en die verliepen vrij goed", aldus Henk de Bruin. SCHIEDAM - Jan van Dongen wordt volgend seizoen de nieuwe trainer van de dames van hand balvereniging DWS. Afgelopen weekend maakte Huib Zand wijk de naam van de nieuwe trainer bekend. Van Dongen, die voorheen werkzaam was bij het Rijswijkse Animo, volgt Theo van Geene op, die momen teel op ad-interim basis de da mes traint en coacht. Van Geene viel tijdelijk in nadat Martijn Verhagen de DWS-dames voor tijdig verliet. Overigens is de kans dat DWS ook volgend jaar in de eerste divisie blijft spelen uiterst klein geworden na afge lopen weekend. Bij terugkomst vanuit Delft werden de Spirit dames door sponsor Wim Breugem met een paardenkoets naar de vereniging gereden. Daar onderging Spirit nogmaals de feestelijkheden behorende bij het kampioenschap en promotie naar de eerste klasse. SCHIEDAM - De fusie tus sen de korfbalverenigingen Harga en Succes gebeurt ze ker niet dit seizoen. De twee besturen hebben on langs de eerste besprekin gen gevoerd en toen bleek dat er eigenlijk maar één probleem een fusie in de weg staat; de lokatie. Succes gaat hierdoor een intern on derzoek houden, om de me ning van de leden te peilen over een nieuwe lokatie. Verder onderzoeken de bei de besturen andere moge lijkheden voor een lokatie. Al in een eerder stadium liet Harga weten graag in Woudhoek-noord te willen gaan spelen. Pas over acht weken staat een vervolg ge sprek tussen beide besturen gepland. SCHIEDAM - De duiven van postduivenvereniging vlogen zaterdag vanuit Strombeek (bij Brussel) een wedvlucht. In con cours stonden 308 duiven, die om 8.30 uur gelost werden. De eerste duif kwam om 9.51 uur thuis, de laatste duif volgde om 10.22 uur. De eerste tien prijzen gingen naar: 1 L. Triel; 2 en 4 combinatie Van Raay; 3, 7, 9 en 10: P. van Diest; 5 gebroeders Bos; 6 C. Robart en 8 F. Bode- ving. De duiven van SCV De Post duif vlogen zaterdag vanuit Duffel (92 kilometer) een wed vlucht. De 351 duiven werden om 10.00 uur gelost met een zuid-oosten wind. De eerste prijsduif bereikte zijn eigenaar om 11.09 uur, de laatste volgde om 11.18 uur. De eerste tien prijzen gingen naar 1, 7, 9 en 10: H. P. Jansen; 2 en 8 J. Bok- kers; 3 en 5 L. Brussee; 4 A. Boon en 6 J. Koster. Komend weekend staat een vlucht vanuit Strombeek op het programma, de eerste prijs is dan een fiets. SCHIEDAM - Bij zijn tweede optreden van dit seizoen heeft atleet Willem Noorduin afgelo pen zondag op de Nenijtobaan in Rotterdam wederom succes geboekt. Op het onderdeel dis cuswerpen gooide de Schiedam mer de discus 34.36 meter ver. Deze afstand betekende een nieuw wereldrecord voor Noorduin in de klasse CP5. Het oude record uit 1989, dat ook op naam stond van Noorduin, was 34.26. SCHIEDAM - De inzamelings actie van oude gasflessen, die afgelopen zaterdag bij de brand weer plaatsvond, is een groot succes geworden. Bij de kazerne aan de Breedstraat werden niet minder dan 83 gasflessen, 2 LPG-tanks en een poederblus ser afgegeven. „Dat was boven verwachting", aldus een woordvoerder van de brandweer. „Maar uiteraard hebben wij nog lang niet alle oude en ongebruikte gasflessen binnen, dus zal een vervolgactie noodzakelijk zijn". Wanneer die vervolgactie wordt gehouden, kon de brandweerman niet zeg gen. SCHIEDAM - Kees Freek enhorst is dinsdagochtend direct opgenomen in een Dordts ziekenhuis, toen werd geconstateerd dat hij al enige tijd een gebroken kuitbeen heeft. De trainer van RVB zondag hoofd klasser Schiedam had al en kele weken last van een pijnlijke knie en slikte daar tegen ook medicijnen. Toen de pijn aanhield raadpleeg de hij een dokter en die constateerde dat de Dordtse trainer een scheurtje had in zijn knieband. Nader on derzoek leerde tevens dat zijn kuitbeen gebroken was. Voorlopig moet de schei dend trainer van Schiedam tien dagen met gips in het ziekenhuis blijven, om daarna thuis te herstellen. De kans dat Freekenhorst Schiedam, dat vecht tegen degradatie, dit seizoen nog onder zijn hoede neemt is hierdoor uiterst klein ge worden. Cor Gudde, in het verleden ooit oefenmeester van GSS en thans trainer van de lagere elftallen bij Schiedam, neemt het verde re seizoen de honneurs waar. SCHIEDAM - Ron van Dijk, die komend seizoen trainer wordt bij voetbalvereniging WK, is vrijdagmiddag in het huwelijk getreden met Margreet Fons. Van Dijk, die dit seizoen voortijdig Hollandiaan Satelliet Combinatie zondag verliet, kon zich geen betere dag voor een huwelijk wen senhet weer was fantastisch en de feestavond ging tot in de kleine uurtjes door. Tijdens de huwe lijksplechtigheid op het fraaie Schiedamse oude stadhuis werden de ringen voor de aanstaande echtgenoten aangereikt door een pupil van voetbalvereniging SVV, waar Ron van Dijk twintig jaar actief was als speler en trainer en een speelstertje van handbalvereniging UVG, waar Margreet Fons speelde (zie foto). Overigens kreeg Van Dijk twee dagen later nog een verlaat, maar uiterst plezierig kado van zijn nieuwe werkgever WK. De ploeg, die nu nog wordt getraind door Han van Leeuwen, promoveerde naar de zondag hoofdklasse van RVB door in de uiterst tumulteuze slotfase tegen Groen Witten met 3-2 te winnen. SCHIEDAM - Na 16 jaar het beheer van de kantine van SV HV Schiedam te hebben ge daan, namen Sjaan en Gerard Voorwald afgelopen zondag af scheid. Ruim 150 leden, vrien den, familie en bestuurders van vele andere Schiedamse vereni gingen kwamen de handen drukken van Sjaan en Gerard. „Het was echt grandioos hoe veel mensen er zijn gekomen", zei Gerard Voorwald. Het echt paar Voorwald was elke dag, be halve woensdag, op het sport complex in het Hargapark te vinden en vormden altijd het gastvrije echtpaar, zowel 's win ters tijdens het voetbalseizoen, als 's zomers tijdens het honk en softbalseizoen. „Het werd een keer tijd om te stoppen na zoveel jaren. Ik wilde wel weer eens een wedstrijd zien, want dat kwam er bijna nooit van. Toch moet ik eerlijk zeggen dat ik in het begin wel moeite zal hebben met de enorme hoeveel heid vrije tijd. Behalve vele ka- do's en bloemen kregen Sjaan en Gerard Voorwald van Schie dam beiden een horloge met inscriptie. 'Met dank'. Sjaan en Gerard Voorwald werden zondagmiddag door SV HV Schiedam in het zonnetje gezet nadat zij na 16 jaar werk in de kantine er een punt achter zette. Binnenkort gaat de dertigste Nederlandse vestiging van Carpet-Land open in Nijmegen. Dat betekent voor de con sument groot feest in alle filialen. Voor het bedrijf zelf is dit heugelijke feit de bevestiging van een succes-formule. Want in slechts zeven jaar heeft Carpet-Land de positie van marktleider in zachte vloerbedekking definitief veroverd. Pas op de plaats maken hoort er echter niet bij. Nog dit jaar hoopt de tapijtspecialist door te stromen naar veertig win kels en dat aantal zal binnen een paar jaar zelfs verdubbe len. Naast de buitengewoon goed geoliede organisatie, vormt de grootte van de winkels een belangrijk onderdeel van de succesformule. Met een gemiddeld vloeroppervlak van vijftienhonderd vier kante meter is het mogelijk om maar liefst 350 rollen vast tapijt, ruim 150 rol len vinyl en talloze vloerkleden te pre senteren. Superstores dus, waar het lek ker winkelen is. Zo van de rol Algemeen directeur Carpet-Land Neder land, Ivo Muijser: „We leveren vrijwel elke kwaliteit tegen elke prijs uit voor raad. Zo van de rol. Bij ons kun je letter lijk over de vloerbedekking van je keus heenlopen, er karpetten op leggen, des noods ga je er zelf op liggen. We willen de mensen gewoon alle ruimte en de ge legenheid geven om op hun gemak te kiezen. En wat dat enorme assortiment betreft, we maken ons motto waar: wie hier niet slaagt, slaagt nergens!" Uit de hele wereld Gevestigd in negen landen (met alleen al in Europa tweehonderdvijftig zaken) pakt het van origine Deense tapijtbedrijf de zaken groots aan. De produkten wor den betrokken van de fabrieken uit de hele wereld en rechtstreeks aan de klant geleverd. Op die manier heeft de consu ment direct voordeel met de prijzen die vrijwel altijd lager zijn dan die van de concurrentie. Muijser: „Aan pure discount doen we niet, want kwaliteit is wel belangrijk. Al- A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u^ ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. leen mag ook hoge kwaliteit wat ons be treft tegen een zo laag mogelijke prijs en met de beste service woirden gele verd." Voor iedereen Districtsmanager Bob van Velthoven staat intussen te popelen om in zijn nieuwe winkel aan de slag te gaan. „Ik zie het helemaal zitten. Net als van de andere is ook hier een gezellige zaak van gemaakt, waar alles overzichtelijk wordt gepresenteerd. Het is echt een winkel voor iedereen, waar je lekker kan rondneuzen. Vooral omdat overla duide lijke produktinformatie aanhangt. Maar de mensen hoeven maar te kikken of mijn collega's en ik staan klaar om ad vies te geven. En dat advies is net zo deskundig als de manier waarop onze stoffeerders de vloerbedekking op ver zoek thuis komen leggen. Moet het ta pijt direct mee? Kan altijd. De klanten hebben het bij ons nu eenmaal voor het zeggen." Spirit dames weer in de eerste klasse v

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 11