Twee komedies en cabaret Op televisie bij Paul Berg? C4UL BERG Toonkunst jeugdkoor Basiliek ingewijd Gebit stuk? Concert in aula Expositie 0 0 f4"* Ra Rabobank Meer bank voor je geld ORANJE A VERINGMEIER TANDTECHNIEK Orgelconcert Kleding- en speelgoedbeurs Wordt verwacht HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 APRIL 1991 PAGINA 13 SCHIEDAM - Wederom bieden de Schiedamse theaters het komend week einde een aantrekkelijk programma, waarin diver se theatervormen aan bod komen: komedie, cabaret, poppentheater en muziek. De voorstelling van Edna Vesuvia en Jan Vos op za terdag 20 april is echter geheel uitverkocht. 'De Glorieuze Come-back van Coco' is de titel van een kome die, die vrijdag 19 april wordt opgevoerd in de Grote Zaal van het Passage Theater. De hoofd rollen worden gespeeld door on der anderen Carrie Tefsen, Ad Fernhout, Ellen Röhrmann en Hans Beyer. Coco was jaren geleden een po pulaire zangeres. Door onder meer geldgebrek overweegt ze nu een come-back. Samen met een jonge, ambitieuze compo nist bereidt Coco een optreden voor. Haar nood is zelfs zo hoog, dat ze bereid is haar me moires te verkopen aan een boulevardblad. Dit is het begin van een reeks ontwikkelingen, die de impulsieve Coco nooit SCHIEDAM - De internationa le milieu-organisatie Greenpea ce verleent haar medewerking aan de Open Havendag, die za terdag 11 mei in de Wilhelmi nahaven wordt georganiseerd. Greenpeace presenteert deze dag haar nieuwste schip, de 'Solo', die van 11.00 tot 16.00 uur is te bezichtigen. Het 67 meter lange schip ligt aange meerd bij Stork Wdrtsila Diesel, dat is gevestigd aan de Haven straat 24. Aan boord van de 'Solo' wordt aan de hand van een tentoonstelling en een film informatie gegeven over het werk van Greenpeace. Greenpeace kocht de dertien jaar oude sleepboot vorig jaar van Smit Internationale voor vijf miljoen gulden. Het schip is ingrijpend verbouwd en aange past aan de werkzaamheden van Greenpeace. Zo beschikt de 'Solo' over een laboratorium De mooiste TV's ooit gemaakt Bang&Olufsen I Gebrs. De Veld Dat is leuk natuurlijk, maar vooral erg handig als u een nieuw montuur komt kiezen. Paul Berg Optiek heeft een enorm assortiment monturen. Alle stijlen, alle smaken en alle prijzen. Dat maakt de keuze niet echt eenvoudig. Paul Berg heeft daar het volgende op gevonden... samen met u selecteert men een aantal voor u geschikte monturen en terwijl u die op uw gemak één voor één op uw neus zet, wordt u op video opgenomen. Daarna wordt de band teruggespoeld en kunt u, met uw eigen, vertrouwde bril weer op, rustig bekijken hoe de verschillende modellen u staan. Net zolang tot u uw definitieve keuze hebt kunnen bepalen. Dus als u echt unit kiezen... SCHIEDAM - Organist Addie de Jong verzorgt zaterdag 20 april een concert in de aula van het Stedelijk Museum. De Jong is beiaardier in Schiedam, Vlaardingen, Rotterdam en Voorschoten en tevens organist van de Goede Herderkerk in Rotterdam. Tijdens zijn concert speelt Ad- die de Jong werken van J.S. Bach, C.Ph.E. Bach en een im provisatie. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker, aan de Jan van Avennes- straat 32, houdt vrijdag 19 april een gecombineerde (kinderkle ding-, speelgoed- en boeken beurs. De kleding dient schoon en in goede staat te zijn, terwijl het speelgoed en de boeken compleet moeten zijn. Wie speelgoed, boeken of kle ding te koop wil aanbieden, kan zich melden bij De Erker, tele foon 4267767. Men kan daarna de goederen thuis zelf numme ren en prijzen. De goederen kunnen tussen 8.30 en 10.30 worden ingele verd, waarna van 11.(jO tot 14.30 uur de verkoop plaats vindt. Niet-verkochte goederen kunnen tussen 16.30 en 17.00 uur weer worden opgehaald. Dan wordt ook afgerekend. Twintig procent van de op brengst komt ten goede aan De Erker. heeft kunnen voorzien. Humor en tragedie wisselen elkaar in hoog tempo af. Zo verschijnen ten tonele Co co's oude minnaar, een nieuwe aanbidder, een gierige mopper pot en een onschuldig jong meisje. Aan het eind van het verhaal komt alles goed, maar dan is Coco's leven inmiddels radicaal veranderd. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen be dragen 22,-, ƒ19,- en ƒ16,- /CJP en Pas 65 krijgen drie gul den korting. Cabaret De Vlaamse acteur/cabaretier Luk Wijns presenteert vrijdag 19 april zijn voorstelling 'Vuil Spel' in Theater de Teerstoof. In 'Vuil Spel' vertelt Luk Wijns over de onstuitbare opgang van een walgelijk opportunist. Serge van Pellekens, enig kind van twee gemiddelde middenstan ders, beschikt over uitzonderlij ke gaven: een zeer slecht karak ter, bijzonder slechte smaak en opvallend goede ideeën. Hij kruipt voor zijn meerderen en spuugt op zijn minderen. Zijn doel is de top, zijn middel 'vuil spel'. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas 65 12,50. Poppenspel Voor kinderen van vier tot tien jaar speelt Dini's Poppentheater zaterdag 20 april de voorstelling 'De Leeuw en de muis' in Thea ter de Teerstoof. Koning Leeuw raakt verstrikt in de netten van een jager. Een bonte stoet van onderdanen probeert hem op hun eigen wij ze te redden. Het verhaal vertelt over de vriendschap tussen de grote leeuw en de kleine muis, gebaseerd op de fabel van La Fontaine. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. In de Grote Zaal van het Passa ge Theater wordt zaterdag 20 april de 'Nederlandse slapstick' De Gang van Zaken opgevoerd. Het stuk is bedacht door Mark Kingsford, die ook een hoofdrol vertolkt in de uitvoering. 'De Gang van Zaken' is een vi suele komedie, die zich in de gang van een groot bedrijf af speelt. Schrijver Mark Kings ford, een kruising tussen John Cleese en Jacques Tati, heeft de mens geobserveerd en kent vooral de zwakheden. Deze worden op het toneel tot uit drukking gebracht door een twintigtal personages, gespeeld door zes acteurs en actrices. Zij maken daarbij gebruik van grappen met voorwerpen, bewe gende decors en absurde gelui den, kortom visuele komedie. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen be dragen 22,-, 19,- en 16,- /CJP en Pas 65 krijgen drie gul den korting. Jingle Jive, swingend muziekop- treaen, donderdag 25 april, The atercafé de Tender; Macbeth, Stuffed Puppet Thea tre, vrijdag 26 april, Passage Theater/Grote Zaal; Miel Cools, Waar het hart van vol is..., vrijdag 26 april, Thea ter de Teerstoof; Jazz Exchange, Djazzex, zater dag 27 april, Passage Theater- /Grote Zaal; De Poppelarij, Bertje Wertjes, zaterdag 27 april, Theater de Teerstoof; Compotrenzing, Co Menno's, zaterdag 27 april, Theater de Teerstoof; N.O.F. Orgelconcert, Carol Wil liams, zondag 28 april, Passage Theater/Grote Zaal; Loekoeman, Theatergroep Pruim, woensdag 1 mei, Passa ge Theater/Grote Zaal. De kassa is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur en vanaf een uur voor elke voorstelling. Tele fonisch reserveren is mogelijk van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur en zater dag van 12.00 tot 14.00 uur: te lefoon Passage Theater 4269563 en Theater de Teerstoof 4269455. voor analyse van watermon sters, een tentoonstellingsruimte en een helikopterplatform. Bo vendien zijn twee kleine op vangcentra voor zoogdieren en vogels aanwezig. Het schip vertrok vorige maand voor zijn eerste missie naar Duinkerken om campagne te voeren tegen de transporten over zee van hoog radio-actief afval. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% Vieux Touron 35% SCHIEDAM - Het Toonkuns tjeugdkoor zoekt jongens en meisjes vanaf tien jaar, die ple zier hebben in zingen en acte ren. Zij kunnen dinsdagavond tussen 18.30 en 19.30 uur eens komen kijken naar de repetities van het koor, om te zien of het Toonkunstjeugdkoor iets voor hen is. De repetities vinden plaats aan de Lange Haven 73. Voor meer inlichtingen kan men bellen met mevrouw Van Stigt Thans, telefoon 4265517. SCHIEDAM - Het Open Huis van het Gemeentelijk Woning- beheer is afgelopen zaterdag be zocht door zo'n 450 belangstel lenden. Het GWB wilde met dit open huis huurders en relaties een blik gunnen in het ver nieuwde kantoor aan de Noord- vest 18. In het gebouw was een route uitgestippeld, die de bezoekers langs alle afdelingen leidde. Zo kon men een kijkje nemen ach ter de balie, in de directiekamer en op de afdeling technische za ken. Op de vierde etage was een foto-expositie ingericht, terwijl men hier ook een videofilm met beelden van de wijk Nieuwland kon bekijken. Voor de kinderen was een goochelaar aanwezig, die ballonbeesten uitdeelde en twee optredens verzorgde. Om het kantoor van het Ge meentelijk Woningbeheer beter bereikbaar te maken, was een noodbrug over de Schie aange legd. Het is een grote wens van het GWB om ooit nog eens een echte brug over het water te krijgen, zodat bezoekers per fiets of te voet niet helemaal hoeven om te rijden of lopen om het GWB te kunnen berei ken. SCHIEDAM - In de aula van het Stedelijk Museum wordt zondag 21 april een klassiek concert gegeven met werken uit de Romantische Tijd. Mede werkenden aan het concert zijn: Mark Hoos (zang), Marco Kalk man (zang), Albert de Bruin (zang), Adriaan de Man (piano), Felix van der Hombergh (pia no), René van Assche (piano) en Leo Simons (tuba). Er wor den werken ten gehore gebracht van Schubert, Schumann, Belli ni en Barat. Het concert begint om 14.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - In de foyer van Theater de Teerstoof zijn tot 11 mei zeefdrukken van Lies Jon kers en Gerard Traarbach te be zichtigen. De foyer is geopend vanaf een uur voor iedere voor stelling: van 19.30 tot 24.00 uur. Theater de Teerstoof is ge vestigd aan de Nieuwstraat 12. KANS Nu extra lage rente n SCHIEDAM - De Parochie St. Liduina en O.L.V. Rozenkrans mag haar kerkgebouw aan de Singel sinds afgelopen zondag echt officieel een basiliek noe men. In het bijzijn van onder ande ren Bisschop Bar en de pauselij ke nuntius werd een feestelijke eucharistieviering gehouden, waarin ook de bijbehorende re likwieën een vaste plaats in de kerk kregen: de tintinnabulum en de conopeum. Inderdaad. De voordeligste hypotheek krijgt u als u recht streeks naar de Rabobank gaat. Maar er is meer: meer keus in hypotheken. Meer kennis van de lokale woningmarkt. En meer begeleiding bij de financiering van uw huis. RABOBANK SCHIEDAM-VLAARDIN GEN Veerplein 106 3131 CN Vlaardingen U kunt vragen naar mevr. G. C. Lissenburg, tel. 010-4452228 Humor in Schiedamse theaters i Ad Fernhout en Carry Tefsen in 'De Glorieuze Come-back van Coco' (foto Steye Raviez). Schip Greenpeace in Wilhelminahaven i De 'Solo', het nieuwste schip van Greenpeace, ligt zaterdag 11 mei in de Wilhelminahaven. Kom maar kijken of u dat ook vindt. Parkweg 369, Tel. 010-4737044 SCHIEDAM Oogmeetfentrum - OV optometristen ANVC contactkmsperiolhï iloon 418 - Schiedam 010 - 473538^, Cabaretier Selleslags). Luk Wijns (foto Fotobureau Focus Herman Veel belangstelling voor open huis GWB 'n borrel van klasse voor een lage prijs per liter 17.50 bij 12 flessen QP per liter10.93 per liter 17.50 bij 12 flessen QC per liter10.93 U belt- wij bezorgenI Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Een goochelaar verraste de kinderen met vrolijke ballondieren. Reparatie klaar tsrwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Tel. 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. ---~««8.8%pe'iaa_I. Op de voorgrond de conopeum. Een soort paraplu, waarop acht geborduurde wapens staan van onder meer de Paus, de bisschop, de basiliek en de gemeente Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 13