Reünie aan de Dwarsstraat Muziekvereniging viert verjaardag Minder praten en meer doen! Huurverhoging teruggebracht Lezing ZEEMAN'S IJZERHANDEL VERKOOP MEDEWERKSTER! AAD van TILBORG Expositie KUSSENAKTIE oc oo De grootste keuze DIERENKLINIEK SPALAND werkt'1 Jl' uitsluitend op afspraak. hou je van SPORT? MODERNE SPORTZAAK wij zoeken een bij uw Slaapvoorlichter Computercursus in De Erker Nationaal Museumweekend Oras(III SS Vanaf J. Veltenaar H. M. Relou NU Bespaar f 15.- op uw nieuwe kussen BBB slaapca/Hforf HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 APRIL 1991 PAGINA 5 SCHIEDAM - Bijna 130 mensen, die ruim twintig jaar geleden betrokken wa ren in het bijzondere ge- zins- en jeugdwerk van St. Franciscus Liefdewerk in Schiedam-Zuid, hebben af gelopen zaterdag een ge slaagde reünie gehouden in Clubhuis Zuid aan de Dwarsstraat. „Het was grandioos", meent Simon Bruijnzeels, lid van het or ganisatieteam. „We had den 159 mensen aange schreven en 129 zijn geko men". Het voormalige gezins- en jeugdwerk St. Franciscus Lief dewerk werd in juni 1942 opge richt vanuit de parochie aan de Hoofdstraat. De organisatie stond onder leiding van pater J. van Kempen en hield zich bezig met het organiseren van activi teiten voor jong en oud in Zuid. „Het St. Franciscus Liefdewerk is in feite de voorloper van het huidige club- en buurthuiswerk in Schiedam-Zuid", vertelt Si mon. In 1945 kreeg de organisatie de beschikking over een gebouwtje aan de Maasdijk, dat voordien een militaire bestemming had. Het clubhuis werd St. Willi- brord gedoopt. In 1959 waren de activiteiten van St. Francis cus Liefdewerk echter zo om vangrijk geworden, dat het ge bouwtje aan de Maasdijk te klein werd. Aan de gemeente werd toestemming gevraagd om het clubhuis te mogen uitbrei den. De bouwaanvraag werd ge honoreerd en in 1960 startten de gebruikers van St. Willibrord zelf met de werkzaamheden, onder auspiciën van een aanne mer. Vol trots werd de ver nieuwde huisvesting in 1964 of ficieel in gebruik genomen. Einde „Tot 1969 hebben we ontelbare activiteiten in het clubhuis ge organiseerd. Voor de jeugd was er een scoutinggroep, voor ou deren werden kaartavonden ge houden en voor de tieners was er iedere woensdag de gelegen heid te dansen", weet Simon Bruijnzeels. „Maar in 1969 wil de de Gustowerf het terrein, waarop ons clubhuis stond, voor de bouw van een nieuw kantoor. In mei 1970 ging de gemeente hiermee akkoord en moesten wij weg. Dat betekende meteen het einde van onze or ganisatie". Verstoken De Gorzen bleef vervolgens ja renlang verstoken van een actief jeugd- en buurtwerk. Er was geen ruimte meer voor. St. Franciscus Liefdewerk hield op te bestaan en pas jaren later werd de draad weer opgepakt door de Stichting Katholieke Sociaal-Culturele Arbeid (K.S.C.A.). „Maar ook die stich ting had geen eigen lokatie om de activiteiten te kunnen orga niseren en daarom besloot men in 1981 het gebouw aan de Dwarsstraat, waar de GTB net was vertrokken, te kraken. De gemeente heeft deze kraakactie jarenlang min of meer ooglui kend toegestaan tot in 1983 een subsidie-aanvraag werd inge diend om aan de Dwarsstraat 42 een nieuw clubhuis te mogen bouwen. Die subsidie werd ver kregen en zo is het clubhuis werk in Zuid weer tot leven ge komen", vertelt Simon Bruijn zeels. Reünie Hij was toen allang niet meer actief in het buurtwerk. Maar de herinneringen aan de gezelli ge tieneravonden van weleer bleven hangen bij Simon en zijn vrouw Marian, die hij via St. Franciscus Liefdewerk heeft leren kennen. En zij bleken niet de enigen. De familie Bruijn zeels is altijd bijzonder actief geweest bij de organisatie en ook bij broer Gerard en zus Ria en de respectievelijke partners Maija en Aad ontstond de wens om al die bekende gezichten 'van toen' nog eens bij elkaar te halen voor een reünie. Uiteraard werd het clubhuis aan de Dwarsstraat als lokatie hier voor uitgekozen. „Waarbij moet worden gezegd, dat we alle me dewerking van het bestuur van Clubhuis Zuid hebben gekre gen", stelt Simon. De reünie vond afgelopen zaterdagavond plaats en bleek een enorm suc ces. „Zelfs uit België kwamen mensen, die vroeger aan de tie neravonden hebben meege daan". En zo konden de pio niers van twintig jaar geleden met eigen ogen aanschouwen, hoe het jeugd- en buurtwerk in Schiedam-Zuid zich heeft ont wikkeld tot een organisatie met een uitstekende eigen accom modatie. SCHIEDAM - In haar laatste partijblad heeft de WD afdeling Schiedam zich geschaard in de rij der critici op het tempo, waar in het huidige college van burgemeester en wethouders opereert. Onder het credo 'Besturen is minder praten, meer doen!' somt fractievoorzitter Will van Wijk enkele beleidspunten op, die lang op zich (hebben) laten wachten. „De enige vlag, die in Schiedam fier wappert, is de vlag van het Klimaat manifest. Maar waar blijven de andere lokale vlag gen?", vraagt Van Wijk zich af. Hij hekelt de voortgang in za ken als het herstel van de binnenstad („eindelijk!"), de beleidsvi sie op het jongerenwerk, huisvesting, aanstelling stedelijk mana ger en extramurale zorg in het ouderenbeleid, de realisatie van het zwembad in Groenoord en de problematiek rond de sport- voorzieningen. Ook de stand van zaken in de sociale vernieuwing baart de WD-voorman zorgen. „Traagheid van handelen en de (voor kiezers) onbegrijpelijke vertaling van de verkiezingsuitslag in bestuurszetels maken de politiek niet duidelijker en de politieke betrokkenheid alleen maar minder. Jammer, ontzettend jammer", vindt Will van Wijk. SCHIEDAM - Harpe Da vids, niet de oudste, maar wel de grootste muziekver eniging van Schiedam, viert zaterdag 20 april haar 70-jarig jubileum in sporthjal Margriet. Diver se bands van grote naam hebben toegezegd het spektakel op te luisteren, zoals de 'Rijnmondband', drumfanfare 'Excelsior' uit Delft en fanfarezug 'Blau- Weiss' uit zusterstad Ess- lingen. Zelfs het Rotter dams Opera Koor schrikt er niet voor terug in een sporthal te laten zien wat ze kan. Het Nieuwe Stadsblad UW THUISKRANT De organisatoren Hans Loen dersloot (voorzitter), Willem Jongste (2e penningmeester) en Erik van Leeuwen (p.r.) zijn be paald niet ontevreden over de behaalde resultaten tot nu toe. Het drietal verklaart al 200 kaarten aan de man te hebben gebracht. En dat terwijl de pu bliciteit nog op gang moet ko men. Hoewel er duizend men sen terecht kunnen in sporthal Margriet, is men bij een toe schouwersaantal van ruim 500 dik tevreden. Dat dit streefgetal moeiteloos gehaald zal worden, blijkt wel uit de volgende gegevens. De van oorsprong christelijke mu ziekvereniging heeft een goed bezette drumfanfare, harmonie- en jeugdorkest, en heeft twee pelotons majoretten achter de hand. Alleen al de familieleden van al die muziekbeoefenaars zullen voor een redelijk gevulde bak zorgen. Gesplitst programma Het omvangrijke programma zaterdag de twintigste april is gesplitst in een middag- en avondprogramma, 's Middags van één tot half vier vertonen de eerder genoemde bands van naam hun muzikale kunsten, 's Avonds van half acht tot tien uur is het vooral Harpe Davids, dat de maat aangeeft, samen met het kinderkoor 'De Regen boog' en het Rotterdams Opera Koor onder de bezielende lei ding van Aad van der Hoeven. Kaarten voor deze jubileumma- nifestatie zijn verkrijgbaar bij Harpe Davids zelf: verenigings gebouw 'de Tamboerijn, Faas- senplein 203, tel. 4705393 of de VW Schiedam, tel. 4287041. De toegangsbewijzen bedragen 7,50 voor het middagprogram ma en 10,— voor het avond programma. Een combinatie- kaart kost 12,50. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker gaan deze maand weer twee nieuwe computercursussen van start. In de eerste cursus MS-Dos leert men omgaan met een Per sonal Computer. Er wordt aan dacht besteed aan het toetsen bord, de harde schijf, diskettes tations, het maken van RAM- schijven, reservekopieën en be standen en het samenstellen van een 'menu'. De tweede cursus omvat tekst verwerken met Word Perfect 5.1. Naast het programma WP en het installeren van een prin ter, leert men teksten indelen en opmaken, het maken van brie ven en tabellen en het selecte ren in een adressenbestand. Beide cursussen zijn afgestemd op beginners. De kosten bedra gen 110,- voor acht lessen, in clusief boekwerk. De lessen worden gegeven op de woens dag-, donderdag- en vrijdaga vond. Voor kinderen van tien tot twaalf jaar is er een aange paste cursus op de vrijdagmid dag van 17.00 tot 18.00 uur en de woensdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kan men zich wenden tot De Erker, Jan van Avennesstraat 32, telefoon 4267767. SCHIEDAM - Het financie ringstekort in het verbeterplan van 412 woningen aan de Roëll- straat is teruggebracht van 2,7 naar 1,5 miljoen gulden. Dit is het gevolg van een aantal aan passingen in het plan, waaron der ook de gemiddelde huurver hoging. Eerder was in het wijkoverleg een gemiddelde huurverhoging van 133,- per maand afgespro ken, maar door de hoge kosten van het omvangrijke pakket maatregelen leek die huurverho ging aanzienlijk forser uit te pakken, namelijk 150,-. Een dergelijke huurverhoging kon echter geen genade vinden in de ogen van bewoners en raads commissie. Door versobering van de plan nen is het nu gelukt de huurver hoging te beperken tot gemid deld 143,-. Voor de 394 wo ningen, die nu bewoond zijn, zal de verhoging gemiddeld 139,- bedragen; de bijzondere woningtypen, die pas na de re novatie ontstaan, worden aan zienlijk duurder. Hoewel het verbeterplan is ver soberd, is er geen afbreuk ge daan aan de kwaliteit van de re- SCHIEDAM - Anna Lamb geeft woensdag 17 april een lezing over 'Spiritualiteit in opvoeding en onderwijs'. De lezing vindt plaats bij Stichting Mikaal aan de Lange Haven 89 en begint om 20.15 uur. De toegangsprijs bedraagt tien gulden, donateurs betalen 7,50. Anna Lamb is een voormalig schooljuffrouw, die tegenwoor dig een praktijk voor spirituele genezing leidt. Zij heeft zich toegelegd op psycho-therapie en pedagogiek. Dierenartsen: Het loket is geopend van 9.00 tot 20.00 uur. Scheepvaartweg 99 Schiedam Tel. 4710715. Hoogtijd vo financieel voor deel. Ruitkolbert van 100% zuiver scheerwol. Normaal 249. ben je geïnteresseerd in SPORTIEVE MODE? Schrijf of bel voor een afspraak naar: Hoogstraat 167-169 - 3111 HG Schiedam Tel. 4731200. te werken? novatie. De versobering houdt in dat twee begane grond-serre- woningen worden opgeofferd, terwijl zes grote maisonettes in het plan zijn gewijzigd in zes bestaande standaardwoningen. Na de verbetering zullen 416 woningen zijn gecreëerd, in plaats van de huidige 412. Daarnaast worden nog eens twaalf nieuwbouwwoningen aan het totaal toegevoegd. De kos ten van het verbeterplan bedra gen 34,4 miljoen gulden. SCHIEDAM - Zowel het Ste delijk Museum aan de Hoog straat als het Nationaal Coöpe ratie Museum aan de Lange Haven nemen zaterdag 20 en zondag 21 april deel aan het Nationaal Museumweekend. Tijdens dit weekend doen alle musea in het land hun best om een aantrekkelijk programma voor jong en oud samen te stel len. Het Stedelijk Museum staat in het teken van 'Kleur en Vorm'. Zowel binnen als buiten het museum worden verschillende kleurrijke evenementen georga niseerd voor kinderen en vol wassenen. Bovendien kunnen de bezoekers zich verdiepen in de historie van Schiedam als havenstad bij de tentoonstel ling, die in het Stedelijk Mu seum is ingericht. Hiervoor worden zaterdag en zondag om 13.00 uur rondleidingen ver zorgd. Het Stedelijk Museum is zater dag geopend Van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Ook het Nationaal Coöperatie Museum is in het Museum weekend actief. Zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en zondag tussen 12.00 en 17.00 uur wor den doorlopend een diaklank beeld over 'Twee wandelingen door Oud-Schiedam' en video beelden over 'M.C.M. de Groot' en '90 Jaar Drukkerij De Een dracht' vertoond. SCHIEDAM - In de week van 5 tot en met 11 april: Geboren: Shannon d.v. Ham- Nieuwland; Cheryl d.v. Ham- Nieuwland; Christiaan z.v. Mulder-Verwijs; Yordy C. z.v. Van Eijk-Abresch; Kimberly d.v. Peters-van Tiel; Quivano R. z.v. Woen-A-Lien - Sastrowi- ardjo; Maj-Britt d.v. Kabisch- Kabisch; Gabriël A. K. z.v. Voogt-van Vliet; Violet G. d.v. de Jong-Dirkzwager; Michael z.v. Verhaal; Zev z.v. De Raad- van der Have; Tessa C. d.v. Kuiper-Hoek; Lukas W. z.v. Kuiper-Hoek; Bernhard M. z.v. Mascarenhas Martins; Priscilla d.v. Hermans-Postma; Rens R. z.v. Janse-Klouwens. Ondertrouwd: P. Crama 43 jr. en A. Kooiman 28 jr.; G. W. Gouw 28 jr. en S. W. van Vliet 21 jr.; W. J. Koorn 45 jr. en E. H. Koch 33 jr.; P. N. Leer- schoon 22 jr. en J. Gilijamse 24 jr.; R. van der Linden 34 jr. en C. M. van der Giessen 39 jr.; F. G. J. van der Meer 28 jr. en L. C. Bruning 21 jr.; D. C-oM. van der Moezel 24 jr. en A. J. Bruszt 24 jr.; I. C. J. Verberk 33 jr. en E. A. P. M. Kerkhof 28 jr.; F. J. de Vos 32 jr. en J. T. C. van Tienen 28 jr. Gehuwd: A. Stulp 28 jr. en A. E. P. Spelt 22 jr.; C. N. Wijngaard 34 jr. en H. M. L. Engering 33 jr.; L. Barbieri 27 jr. en S. Jans sen 25 jr.; P. van der Waal 35 jr. en A. W. M. Essens 29 jr.; E. P. Wever 30 jr. en M. Jonge- breur 25 jr.; R. Dubbelman 25 jr. en C. J. van de Velde 23 jr.; R. Streng 31 jr. en L. J. Barto 23 jr. Overleden: K. Doelman, man, 79 jr.; A. Treurniet, vr„ 89 jr., geh. gew. met M. Westerveld; N. J. van der Voort, man, 91 jr.; J. M. Moeliker, man, 82 jr.; G. Stigter, man, 69 jr.; A. J. den Dunnen, vr„ 79 jr., geh. gew. met J. J. Fontijne; C. Paarden- kooper, man, 91 jr.; B. de Smits, man, 65 jr.; R. E. Bun, vr„ 92 jr., geh. gew. met N. J. C. van Schaick; L. van der Lin den, man, 73 jr.; G. Koorenge vel, man, 55 jr.; J. Klepke, man, 54 jr.; C. Magielsen, man, 82 jr.; B. J. S. Sluijter, man, 87 jr.; G. H. Suisse, man, 82 jr.; J. A. van Vliet, vr., 82 jr., echtgen. van A. A. van Mil; P. van der Kraan, man, 72 jr.; J. M. Middendorp, vr., 91 jr., geh. gew. met J. H. Vredebregt. SCHIEDAM - In de Schieland Galerie van het ziekenhuis aan de Stadshouderslaan 98 is tot en met 10 mei een expositie te bezichtigen met werken van John Lathouwers, Arthur van Steen en Leen Vogelezang. John Lathouwers en Arthur van Steen zijn geen onbekenden in Schiedam. Zij zijn de eigenaren van Galerie 't Spectrum, aan de St. Liduinastraat 75a. Maar daarnaast zijn het ook talent volle kunstenaars, zoals tijdens de expositie is te zien. John Lat houwers exposeert zijn pastelte keningen, terwijl van Arthur van Steen schilderijen en aqua rellen worden getoond. Rotterdammer Leen Vogele zang exposeert zijn boompjes in half edelsteen. WAARDEBON Pioniers van het buurtwerk waren even terug in Zuid De talloze foto-albums werden veelvuldig ingezien om de herinneringen visueel te maken. Derde van links is pater J. van Kempen, die het St. Franciscus Liefdewerk vanaf het eerste begin heeft geleid. Harpe Davids haalt operakoor erbij Het organiserende drietal: Hans Loendersloot (voorzitter), Willem Jongste (2e penningmeester) en Erik van Leeuwen (p.r.) VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL ROTTERDAM. WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien. Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K, nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01 06-90 in sloten, sleutels, bouwbeslag en beveiligingsartikelen? Plaatsen en/of vervangen van cylinders, sloten en veiligheidsbeslag door vakmensen? Natuurlijk bij 's-Gravelandseweg 958, telefoon 4267594 naast Dirk III aan de Schie t/o de ANWB. Bandplooipanta loti KJeur: marine rat grijs, kaki of beige. Normaal 98. Ontwaakt u soms met hoofdpijn of een stijve nek? De oorzaak zou best eens in uw kussen kunnen zitten. De oorspronkelijke vulkracht ervan is in de loop der jaren immers flink verminderd. Voorkom daarom problemen en vervang tijdig uw hoofdkussen. Dat kan nu extra voordelig! Want tijdelijk profiteert u bij aanschaf van een nieuw kussen, maat 60 x 70 cm, van f 15- voordeel (via onderstaande bon). Deze aktie geldt voor èlle merken, u hebt dus volop keus. 115.- Bij aankoop van een nieuw hoofdkussen, maat 60 x 70 cm, ontvangt u tegen inlevering van deze bon een voordeel van vijftien gulden. Naam Adres Plaats Deze waardebon is inwisselbaar bij alle Nederlandse Slaapvoorlichters Geldig tot 1 mei 1991 De Slaapvoorlichter voor het Waterweggebied slaapvoorlichters' beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46-48 Schiedam 010-4268717 s-moandogs gesloten donderdags koopavond

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 5