Zaterdag 11 mei Programma Open Havendag 'Geen golf te hoog, geen stroom te snel' Van Loenen (PvdA) contra Groen Links Expositie laat nooit eerder tentoongestelde stukken zien ALLE VAKANTIELANPEN ONDER ÉÉN DAK NU: AMERIKA'ƒ1198." TOERKOOP Reisburo Duton Flinke buit bij drietal inbraken Van Haarengroep zoekt nieuwe leden Dankzij v.d. Moezel aan de Schie stroomt er water... CDA-vrouwen en financiën ÉMsyt BENT U NU OOK ZO AAN ARKE TOE? 1375," 825," ^TOERKOOPlReisburo Duton mt brengt de wereld dichterbij //M II HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 19 APRIL 1991 PAGINA 13 SCHIEDAM - Het pro gramma voor de Open Ha vendag op zaterdag 11 mei ziet er als volgt uit: Open huis bedrijven - Haven straat, Adm. de Ruyterstraat en Nieuwe Waterwegstraat; van 11.00 tot 16.00 uur; met rond leidingen, videopresentaties en demonstraties gericht op scheepvaart, scheepsbouw, mi lieu en industrie. Bezichtigen van vaartuigen - Wilhelminahaven; de gehele dag; met onder meer De Een dracht, Greenpeaceschip Solo, loodsboot, hopperzuiger, stoomgraanelevator. Pendeldiensten - naar de bedrij ven per bus; vertrek en aan komst Adm. de Ruyterstraat/ Westfrankelandsedijk; bezoek aan Wilton Fije'noord is uitslui tend per bus mogelijk. Popfestival Havenbeat - West- frankelandsedijk bij zwembad Zuid; van 13.00 tot 20.00 uur; optredens van verschillende Ne derlandse rockbands; straatthea ter bij zwembad Zuid van 11.00 tot 13.00 uur. Pendeldienst - paardentram vanaf Adm. de Ruyterstraat/ W estfrankelandsedij k. Werkgelegenheidsmarkt - pre sentatie van bedrijven en scho lingsinstituten; Westfrankeland- sedijk; met onder meer PTT Telecom, Shell Nederland, Wil ton Fijenoord, gemeentepolitie, Arbeidsburo, Ó.N.S. Rondvaarten - met Hercules, Rode Valken en Zeekadetkorps. Bijzondere vaartuigen - grootste surfplank ter wereld, vracht- en vissersboten, blusboot Jan van der Heijde, authentieke stooms lepers, zeilwedstrijden, scouting, toeristische haventocht van zee waardige kano's enz.; vanaf 11.00 uur. SCHIEDAM - Dankzij hechte samenwerking tus sen Schiedamse bedrijven, gemeentelijke instellingen, de Stichting Aleidafeesten en de NV O.N.S. wordt zaterdag 11 mei een voor deze regio uniek evene ment georganiseerd: de Open Havendag in en rond de Wilhelminahaven. Het evenement maakt deel uit van de grote manifestatie 'Schiedam vaart wel', waartoe ook evenementen op zaterdag 25 mei, zon dag 26 mei en zaterdag 1 juni behoren. Via deze ac tiviteiten presenteert Schiedam zich als een be drijvige stad, die sterke banden heeft met water, scheepvaart en industrie. In en rondom de Wilhelmina haven, de grootste Schiedamse zeehaven, is zaterdag 11 mei veel te beleven op cultureel ge- De jury in actie tijdens de beoordeling van de inzendingen. Van links naar rechts: Mari Din- genouts, Theo Sabel, llona van Bracht, Hans van der Sloot, mevrouw E. Frank en Adri Reiin- hout. SCHIEDAM - Met de slagzin 'Geen golf te hoog, geen stroom te snel. Schiedam kan er tegen, Schiedam vaart wel' heeft Schiedammer A. Tettelaar de hoofdprijs gewonnen in de prijs vraag 'Schiedam vaart wel'. De prijsvraag was uitgeschreven door de O.N.S., in samenwer king met Het Nieuwe Stads blad. Met nog veertien andere winnaars gaat de heer Tettelaar zaterdag 11 mei een vaartocht maken met het Nationale Zei lend Zeeschip 'De Eendracht'. Dan wordt ook de hoofdprijs - een avondje uit in eigen stad voor twee personen - uitgereikt. Een jury, bestaande uit wethou der Adri Reijnhout, mevrouw E. Frank van de Openbare Bi bliotheek, historicus Hans van der Sloot, havenmeester Theo Sabel, O.N.S.-voorlichter Mari Dingenouts en mevrouw llona van Bracht van Het Nieuwe Stadsblad, heeft uit de grote sta pel inzendingen vijftien prijs winnaars getrokken. Deze vijf tien mogen zaterdag 11 mei meevaren met De Eendracht. De vijftien gelukkigen zijn: A. Tettelaar, J. Kemper, E. Nieu- wenhuijsen, T.J. de Bruin, P. Holmgren, M.D.A. Schell, Zr. I. Schreurs, Zr. A. Zuurbier, Zr. Carola, R. van Zeijl, G.C.A. van Geene (allen uit Schiedam), A. Scheepmaker jr., A. Bans, G. Meeder en A. Hofman (allen uit Vlaardingen). De winnaars hebben naast een leuke slagzin ook de vijf vragen op het wedstrijdformulier goed beantwoord. Ze hebben inmid dels thuis bericht ontvangen. SCHIEDAM - PvdA-raadslid Arie van Loenen houdt zijn hart vast. Hij vraagt zich af hoe de Groen Links-fractie, inclusief haar wethouder Bart de Leede zullen handelen wanneer echt 'heikele punten' als de vestiging van ABC en invulling op het Stadserf in de raadsvergadering aan de orde komen. Van Loenen uit zijn bedenkingen in het laatste nummer van het PvdA-partij- blad 'Voorwaarts', naar aanleiding van de manier, waarop Groen Links heeft gereageerd ten aanzien van de MSR-kwestie. Groen Links steunde tijdens de raadsvergadering van eind janu ari een CDA-motie, waarin een directe raadsuitspraak over het niet vestigen van de MSR werd verlangd. Dit, tot grote woede van de PvdA, die een dergelijk gedrag van een coalitiepartner niet erg op prijs stelde. Met name PvdA-fractievoorzitter Hans Bakker en nu ook Arie van Loenen zijn zeer ontstemd. Van Loe nen heeft zijn commentaar in 'Voorwaarts' dan ook de titel 'Hoe betrouwbaar is een coalitiepartner?' meegegeven. „Naief is het bij zo'n onderwerp, waarvan je op dat moment ze ker weet dat alle politieke partijen duidelijk tegen de komst van de MSR zijn, toch door te drammen en zodoende je grootste coa litiepartner te frustreren", stelt Van Loenen. SCHIEDAM - Het CDA-Vrou- wenberaad kijkt woensdag 24 april weer mee in 'de knip van de Staat der Nederlanden'. In het gebouw van de NPB, aan de Westvest 92, geeft wethouder Aad Wiegman (onder meer fi nanciën) een toelichting op de gemeentebegroting. De bijeen komst begint om 9.30 uur. bied, terwijl er tevens een werk gelegenheidsmarkt wordt geor ganiseerd. Bovendien stellen tientallen bedrijven aan de Ha venstraat, Adm. de Ruyterstraat en de Nieuwe Waterwegstraat hun poorten open voor belang stellenden. Andere bedrijven en instellingen presenteren zich langs de Westfrankelandsedijk. Deze activiteiten worden om lijst met optredens van gere nommeerde Nederlandse mu- ziekformaties als Jamrax, The Pilgrims en Claw Boys Claw en straattheater langs de Westfran kelandsedijk en de Wilhelmina haven. Hier wordt ook een pop- markt ingericht. Schepen In de Wilhelminahaven zelf lig gen zowel moderne als antieke vaartuigen afgemeerd, zoals de Eendracht, een zeeloodsboot, 's werelds grootste surfplank en tal van vracht- en visserssche pen. Diverse schepen zijn deze dag ook te bezichtigen. De Schiedamse jongerenvereni ging De Rode Valken verzorgt rondvaarten, Scouting organi seert zeilwedstrijden en Cano- club 'Never dry' uit Rotterdam houdt een haventocht voor zee waardige kano's. Scouting ver zorgt voorts enkele demonstra ties met een aantal van haar schepen. Vanaf de Westfrankelandsedijk Tijdens de Open Havendag presenteren allerhande bedrijven zich aan het publiek Zo ook het granenoverslagbedrijf J. Soufflet. slujt de Open Havendag aan op de traditionele Aleidafeesten, die eveneens zaterdag 11 mei worden gehouden. In verband met beide evene menten zijn speciale verkeers maatregelen van kracht. De Westfrankelandsedijk is tussen de Adm. de Ruyterstraat en de Havenstraat afgesloten voor alle verkeer. In de omgeving van het feestterrein is voldoende parkeergelegenheid. Deson danks wordt geadviseerd om zoveel mogelijk gebruik te ma ken van het openbaar vervoer. Ter illustratie van de expo sitie 'Schiedam vaart wel' is het Stedelijk Museum tot en met 2 juni stevig 'verankerd' met twee reusachtige scheepsankers. SCHIEDAM - Een be langrijk onderdeel van de manifestatie 'Schiedam vaart wel' vormt de les brief voor het basisonder wijs en de daarop aanslui tende expositie in het Ste delijk Museum. Deze ex positie toont de geschiede nis van Schiedam als ha venstad vanaf circa 1500 tot heden. Een rondwandeling langs de ex positie toont dat samensteller Pim Schenkelaars is uitgegaan van het heden en het publiek van daaruit naar het prille ver leden voert. Alle tentoongestel de stukken zijn voorzien van teksten, die overeenstemmen met de teksten in de lesbrief. In een benedenzaal worden eerst een recente maquette en luchtfoto's van Schiedam en haar havens getoond. Via de ge schiedenis van de Gustowerf en de gebeurtenissen in de twintig ste eeuw wordt getoond hoe Schiedam zich de laatste negen tig jaar heeft ontwikkeld. Ook staan modellen van in Schie dam gebouwde schepen en boortorens opgesteld. Vervolgens laten allerhande ontwerpen uit vroeger tijden zien hoe het toenmalige stads bestuur dacht over de uitbrei ding van de havencapaciteiten, die uiteindelijk hebben geleid tot de aanleg van de Wilhelmi nahaven. Het oudste ontwerp dateert uit het midden van de negentiende eeuw en daarin is nog geen enkele sprake van een Wilhelminahaven. De ontwerpen sluiten de exposi tie in de benedenzaal af. Scheepsbouw In de bovenzaal gaat de exposi tie vooral in op de scheepvaart en scheepsbouw in Schiedam door de eeuwen heen. Er staan prachtige scheepsmodellen op gesteld, alsmede allerlei antieke gereedschappen, waarmee de schepen vroeger werden ge bouwd. Uniek is het touwsla- gerswiel, dat in de zeventiende eeuw werd gebruikt op de voor malige lijnbanen. Aan de muur hangen- eeuwen oude stadskaarten van Schie dam, waarop duidelijk is te zien hoe de verschillende heden daagse wijken aan hun naamge ving komen. Heel bijzonder zijn de oude stadsplattegronden uit begin 1500. „Veel van wat hier staat opge steld over de vroege historie van Schiedam, is nog nooit eerder vertoond", weet Pim Schenkelaars. „Helaas gaat de expositie niet verder dan 1500, maar van het allereerste begin vanaf 1250 is niets meer be waard gebleven". De expositie 'Schiedam vaart wel' wordt vandaag, vrijdag," of ficieel geopend door wethouder Chris Zijdeveld (onder meer cultuur) en duurt tot en met zondag 2 juni. De openingstij den zijn dinsdag tot en met za terdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Duton beschikt over het grootste assortiment vakantiereizen. Van de Ardennen tot Zimbabwe. Kom eens langs voor de nieuwste gidsen en een goed advie" 't^rSSmlZ. EXCL. ACCOMMODATIE SCHIEDAM - Inbrekers hebben de afgelopen dagen een goede slag geslagen bij kraken in drie Schiedamse bedrijven. Bij een inbraak in een installa tiebedrijf aan de Nieuwe Haven werd een grote hoeveelheid ge reedschap gestolen. Vermist worden onder meer zagen, accu laders, een slijpmachine en wat handgereedschap. In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een bedrijf aan de Hagastraat. De daders gingen ervandoor met een beeldscherm, een disk drive, drie printers, een copieer- apparaat, een fax en wat geld, cheques en schrijfgerei. Tien nieuwe autoradiocassette recorders, een fax, een autotele foon en geld vormden de buit bij een inbraak in een autobe drijf aan de Overschieseweg. Om binnen te komen, hadden de daders de garagedeur inge trapt. SCHIEDAM - De Burgemeester Van Haaren Scoutinggroep is op zoek naar jongens en meisjes VLIEGVAKANTIES van vijf tot tien jaar, die de Be vers en Welpen willen komen versterken. Voor de jeugd, die het clubhuis van de Van Haarengroep (nabij sporthal Margriet) iets te ver weg vindt, heeft de scouting groep een oplossing gevonden. Vanaf aanstaande zaterdag haalt de leiding deze kinderen om 14.00 uur op bij de eindhal te van tramlijn 1. Omstreeks 17.30 uur worden de kinderen hier weer teruggebracht. Bovendien betaalt de Burge meester van Haarengroep tot 1 juni de tramkosten, terwijl nieuwe leden gratis mogen mee doen met de activiteiten van de Bevers (5 en 6 jaar) en de Wel pen (7 tot 10 jaar), zoals speur tochten, toneelspelen, muziek maken, knutselen, sport en spel. Voor meer informatie kan men bellen met Anjeska van Dongen (telefoon 4700027) of Alexander Lindenburg (telefoon 4703931). SCHIEDAM Bij v.d. Moezel aan de Schie hebben ze nu al weer een kwart eeuw ervaring in het leveren en/of plaat sen van complete badkamers tot en met de vloertegels, waarbij kwaliteit hoog in het vaandel staat. En iedere dag op- nieuw doen ze er hier alles aan om deze goede naam, in alle opzichten, waar te maken. Het is dan ook geen wonder dat de kring van vaste klanten bij v.d. Moe zel nog steeds gestaag groeit. Wij kunnen u dan ook aanraden om zelf eens vrijblijvend een kijkje te ko men nemen in de showroom van v.d. Moezel, Schie 50-52 te Schiedam, tel. 010-4.732.077. Press Service 05496-76525 Veel bedrijvigheid in en rondom de Wilhelminahaven Rotterdamsedijk 403 - Schiedam Telefoon: 010 - 473 10 11* Telex: 23790 Fax: 010 - 426 13 73 GRAN CANARIA Vertrek op 8 en 15 mei 15 dagen app. Liberty 2 personen halfpension KOS Vertrek op 9 en 12 mei 15 dagen app. Tasos 2 personen logies M ALLORCA Vertrek op I mei 8 dagen app. jardin del Sol 2 perso nen logies PP- Inlichtingenen boekingen bij; P-P- Rotterdamsedijk 403, Schiedam Tel. 010-4731011* t 1 ADVERTORIAL

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1