John Corver wil terug naar KNVB Martinit maakt geen fout Dertig TVR-ers halen finish in Rotterdam Pret met stripfiguren P WM3 Hardleers w- Winkeldief raakt slaags Drankdieven aangehouden Zeventien hardrijders Tas gestolen Inbraak uit auto Doorgereden na aanrijding Promotie GSS Zakkenrollerij Brandweerman raakt bedwelmd CM ||e iWillwIVC 1 CW MC» HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 1 MEI 1991 PAGINA 11 succestrainer John Corver gaat op de schouders na het laatste fluitsignaal, toen de promotie definitief was. Later bleek ook dat het kampioenschap was behaald. SCHIEDAM - Ursus is kampioen. Een week eerder lukte het de forma tie van trainer John Cor ver niet om de titel te pak ken, toen 0-0 werd ge speeld tegen concurrent RDM. Het 2-2 gelijkespel zondag tegen RET bete kende in elk geval promo tie naar de hoofdklasse van de RVB. Toen na een telefoontje bleek dat con current RDM met maar liefst 5-0 had verloren van Jai Hind, was Ursus ook direct kampioen. Opval lend was ook dat het twee de team van Ursus de kampioensvlag mocht hij sen. „Een succesvol sei zoen dus", zei oefenmees- ter John Corver. Corver aan zijn tweede leven bij Ursus bezig, doet het altijd goed bij Ursus. Want in zijn eerste periode als trai ner promoveerde hij naar de vierde klasse. „Dat het vorige week allemaal niet lukte waren pure zenu wen", aldus Corver. „De meeste jongens hebben de laatste jaren bijna alleen maar degradatie meegemaakt. Een kampioen schap is dan weer iets heel an ders". meende de trainer. Toch kon Ürsus in de wedstrijd tegen RET de zenuwen ook niet hele maal de baas, want in de eerste fase liep Ursus tegen een achter stand op. Via Marti Schoenma kers werd het 1-1. In de tweede helft nam Ursus de leiding door een treffer van Marco Domenie. Hoewel Ursus na de gelijkma ker van RET nog moest oppas sen kwam de puntendeling en daarmee de promotie niet meer in gevaar. Meedraaien Over volgend seizoen is John Corver al heel optimistisch. „We moeten zeker mee kunnen draaien", aldus de oefenmees- ter. „Ik durf zelfs te stellen dat we met deze ploeg en enkele versterkingen gaan strijden voor wederom promotie en terugkeer naar de vierde klasse, waar Ur sus hoort te spelen", blikt Cor ver alvast vooruit. étÊÊ Het eerste kampioenschap na een reeks degradaties werd door Ursus uitbundig gevierde. SCHIEDAM - Martinit heeft in de boeiende derby tegen SVV geen fout gemaakt. De runner- up van de vierde klasse G, die nadrukkelijk op zoek is naar het kampioenschap, won van stadsgenoot SVV met 3-1. Omdat koploper RKSVM ook won, blijft Martinit een punt achter staan op de koploper. Pas komend weekend zal duidelijk worden of Martinit haar titel- en promotieambities waar kan maken. Lukt dat echter niet met de titel, dan kan de formatie in de herkansing middels de nacompetitie, waarvoor al een toegangsbiljet binnen is door een periodetitel. WATERWEG NOORD - Der tig leden van TVR (Triathlon Vereniging Rijnmond) haalden vorige week zondag in de elfde Canon Rotterdam Marathon de finish. Met dit aantal deelne mers stond TVR overigens niet vermeld in de lijst van vereni gingen, die werd verstrekt door de organisatie. De snelste TVR-loper was Al- bert van der Kolk met een tijd van 2.42.24. Michel Rutten werd tweede TVR-er, 2.49.49. Dat deze twee lopers de beste vertegenwoordigers waren van TVR verbaasde niemand. Naast deze twee lopers liepen veel TVR-ers een nieuw persoonlijk record door de bijna optimale omstandigheden, het was iets te koud en er was iets teveel wind. De prestatie van de 52-jarige Ger Bosman was opvallend bin nen het TVR-gezelschap. Hij bleef met 2.57.56 net onder de magische grens van drie uur. Binnen TVR maakten twee tri atleten, Peter Huigen en Jako Kwant, hun faam als kilometer vreters weer waar. Zij liepen na de Westland Marathon, 13 april, zondag hun tweede mara thon binnen acht dagen. Bij de dames bleef Marian Duffels net boven de vier uur. Met haar tijd (4.03.45) bleef zij toch nog 1413 andere lopers voor. De tijden van alle TVR-atleten waren: Albert van der Kolk SCHIEDAM - GSS is er in geslaagd de unieke stap in haar geschiedenis te maken, namelijk promotie naar de vierde klasse KNVB. De 3- 1 overwinning op Herman dad betekende dat de pro motie een feit is. De GSS doelpunten werd gemaakt door André Oosterwaal, tweemaal, en Rob Sebel. (2.42.24), (2.49.49), (2.51.35), (2.54.13), (2.57.56), (3.01.32), Michel Arie Ruud Ger Wilfried Peter van Rutten Pellehoom Muuren Bosman Salomons Klaveren SCHIEDAM - De hockey- vereniging Asvion vierde zaterdag haar elfde lus trum (55 jaar) met een grote sportieve feestdag. Het hoogtepunt op spor tief gebied was de vriend schappelijke wedstrijd van het eerste herenteam tegen Boekaniers. Een officiële vereniging, die overigens geen competitie speelt, be staande uit spelers van de huidige- en oud-internatio nals. Hoewel de meeste in ternationals het zaterdag lieten afweten wonnen zij in de doelpuntrijke wed strijd met 8-5 van Asvion. De reden dat kanonnen zoals Floris-Jan Bovenlander niet in het sportpark Thurlede waren, waren de vele verplichtingen die de meeste spelers momen teel hebben. Zo is de competitie in de beslissende fase. Lands kampioen HGC, hofleverancier van de internationals moeten in het pinksterweekend de Europa cup voor landskampioenen spe len en verder is de wereldkam pioen druk in voorbereiding op het naderende Europees kampi oenschap. Eerste dertien Geen enkele speler van de eer ste dertien van de selectie van bondscoach Rob Bianci was aanwezig. Wel enkele spelers die tot de selectie behoren zoals Jean-Pierre Pierie. Maar vele toeschouwers waren zaterdag toch afgekomen op de vele aan sprekende namen die voor lan ge of korte tijd in oranje speel den, zoals Tim Steens en Mare Benningha, die allen nog wel in de hoofdklasse-competitie spe len. De spelers van Boekaniers speelden niet alleen een vriend schappelijke wedstrijd, maar verzorgden voor het duel ook trainingen aan de jeugd van As vion. Feest Na de wedstrijd vierde Asvion haar verjaardag met een cabaret en een groot feest onder leiding van 'Big Simon', dat duurde tot in de kleine uurtjes. Het feest Voor de wedstrijd tegen Asvion gaven enkele spelers van Boekaniers, zoals Tim Steens (op de foto tweede van links) en Mare Benningha (vierde van links) een training aan de jeugd van en de vriendschappelijke wed strijd op zaterdag zat zondag bij het eerste herenteam van trai ner Ronald Jacobs nog flink in de benen, waardoor de uitwed strijd tegen Tempo Bergen op Zoom in een onverwacht 1-1 gelijkspel eindigde. Bij winst volgende week kan het team van Jacobs alsnog op de tweede plaats eindigen, een aanzienlijke verbetering ten opzichte van vorig jaar, toen Asvion debu teerde met een vijfde plaats. (3.10.26), Aad Jetten (3.11.06), Mara Tavares (3.12.20), Maar ten Brouewr (3.13.09), Aad Treurniet (3.14.48), Frank den Ouden (3.15.15), Wim van Hilst (3.15.37), Aad Spruijt (3.17.30), Fred Zegwaard (3.17.46), Rinus Wesdorp (3.18.24), Peter Liepop (3.24.59), Jan van Pelt (3.25.49), Sjaak Verschoor (3.26.11), Levin Hooglanden (3.26.44), Kees van Deurzen (3.28.34), Peter van der Ham (3.40.31), Jako Kwant (3.53.06), Peter Huigen (3.57.00), Wim van der Hoek (3.58.36), Marian Duffels (4.03.45), Piet Huibregt- se (4.05.51), Bas Bezemer (4.18.22), Els van Lopik (4.34.58) en Ed de Neef (4.51.03). SCHIEDAM - De bedrijfsre cherche van de HEMA betrapte afgelopen zaterdag een 52-jarige man zonder vaste woon- of ver blijfplaats bij het stelen van twee hoeslakens. Toen zij de man wilden aanhouden, ont stond een handgemeen, waarop de dader het hazepad koos. De politie wist de man even later in de Kreupelstraat aan te hou den. SCHIEDAM - Een zeventigjari ge inwoonster van Schiedam is afgelopen vrijdagmiddag op het Emmaplein beroofd van haar bankpas en portemonnee. De spullen werden uit haar tas weg genomen. SCHIEDAM - De politie kreeg vrijdagnacht een melding bin nen van een inbraak in een win kel aan de Schiedamseweg. Aan de hand van het signalement kon de politie in de bossages aan de Zwaluwlaan even later twee 18-jarige Schiedammers aanhouden, die in het bezit wa ren van drie flessen likeur, af komstig uit de winkel. SCHIEDAM - De leerlingen van de openbare basisschool Het Windas vierden afgelopen vrijdag hun jaarlijkse schoolma- nifestatie. Onder toezicht van leerkrachten, ouders, grootou ders en andere familieleden amuseerden de kinderen zich kostelijk met allerlei bekende stripfiguren en andere activitei ten. De leerlingen van Het Windas konden zich ook te goed doen aan een echte barbecue. SCHIEDAM - Een brandweer man raakte afgelopen dinsdag ochtend vroeg bedwelmd tij dens het blussen van een uit slaande brand in een woning aan de Beierlandsestraat. De man is ter plaatse door de GGD behandeld. Omwonenden ontdekten de brand in de bovenwoning, waarvan de bewoner afwezig was. Even bestond het gevaar dat de brand naar de belenden de panden zou overslaan, maar de brandweer wist dit te voor komen. Wel ontstond in de om ringende huizen veel waterscha de. De politie vermoedt dat er spra ke is van brandstichting en heeft een onderzoek ingesteld. SCHIEDAM - Na een melding trof de politie afgelopen zater dagnacht aan de Nieuwe Haven een 17-jarige Schiedammer aan, die bezig was spullen uit een aanhangwagen te stelen. In eer ste instantie wist de knaap nog te ontkomen, maar hij keerde even later terug om zijn werk zaamheden te hervatten. Daar werd hij door de wachtende po litie alsnog in de kraag gevat. SCHIEDAM - Bij een verkeers controle op de Havendijk zijn vrijdagochtend zeventien auto mobilisten betrapt op te snel rij den. Zij kregen allen een pro- ces-verbaal. SCHIEDAM - Tijdens het win kelen in de Hoogstraat is een dame afgelopen vrijdag haar tas kwijtgeraakt. Terwijl zij in een winkel stond, werd de tas met geld, sleutels, pasjes en papieren weggenomen. SCHIEDAM - Uit een auto, die stond geparkeerd in de Kreupel straat, is afgelopen vrijdag de radiocassetterecorder ont vreemd. SCHIEDAM - Een tot nu toe onbekende automobilist heeft afgelopen dinsdagavond een aanrijding veroorzaakt op de Voorberghlaan. Hij ramde daar een geparkeerd staande Ford Scorpio, maar reed na de aanrij ding direct weg. Het ongeluk ge beurde rond 21.00 uur. De poli tie vraagt getuigen (telefoon 4494499). Het diamanten bruidspaar Hoogerbrugge-Van der Sar. SCHIEDAM - Burgemeester Reinier Scheeres bracht afgelo pen maandag een bezoek aan het echtpaar Hoogerbrugge-Van der Sar, in verband met hun di amanten huwelijksfeest. Mannus Hoogerbrugge (86) en Maartje van der Sar (84) trouw den op 29 april 1931Zij kregen twee zonen en twee dochters, die op hun beurt voor maar liefst dertien kleinkinderen zorgden. Het echtpaar Hoogerbrugge heeft veertig jaar lang samen een boerenbedrijf gedreven, voordat zij gingen genieten van hun welverdiende rust. Ursus kampioen eerste klasse RVB mm f/ 'Oranje' wint ook zonder Bovenlander van Asvion Mbviun Hoe cricket gespeeld wordt is niet zo gemakkelijk uit te leggen, omdat er zo ongeveer 47 spelregels zijn. Maar laat ik mij beperken tot het cricket, zoals dat in Nederland ge speeld wordt, nl. eendaagse wed strijden. Het speelveld is vaak een groot bemeten voetbalveld, waarop u in het midden een cocosmat ziet liggen, met daarop ca. 20 meter uit elkaar twee hekjes (wickets). De twee teams bestaan uit elf man elk, en na de toss wordt er door de aanvoerders beslist wie het eerst aan slag (bat) gaat, Het andere team is dan de veldpartij en gaat 'fielden'. De veldpartij laat een speler gooien [bowlen), die noemt men de 'bow ler'. Na zes ballen gegooid (gebow- led) te hebben is zijn beurt 'over', en moet een andere speler zijn taak overnemen, waarna de eerste bow ler weer gaat bowlen of iemand an ders van het team. De 'wicketkeeper' staat met been beschermers en speciale hand schoenen achter het aangegooide wicket om doorschietende ballen tegen te houden. De overige negen man gaan op aanwijzing van de aanvoerder (cap tain) verspreid in het veld staan en worden 'fielders' genoemd. Nu komen de eerste twee slagman nen (batsmen) van het andere team op de mat (pitch) en gaan ieder bij een wicket staan. De 'batsman' bij het aangegooide wicket moet met zijn slaghout (bat) het wicket verde digen, zodat de bowler geen kans krijgt het wicket om te gooien, want anders is hij 'out' en moet een der de speler zijn taak overnemen. Met verdedigen alleen maak je geen punten (runs), dus moet de bats man ook proberen de bal het veld in te slaan. Doet hij dat hard genoeg, dan kan hij naar het andere wicket lopen en de andere batsman naar zijn wicket en dan heeft men een run ge scoord. Kunnen beide batsmen meerdere malen op en neer lopen, voordat de bal door een fielder naar de bowler of wicket-keeper gegooid wordt, dan scoort men twee of drie runs. Wanneer de bal over de grond het veld uitgaat, dan hoeft men niet te 'runnen', want dat zijn automatisch vier runs. Indien de bal zonder de grond te raken het veld uitgeslagen wordt, dan scoort men zes runs. Wanneer er verder niets gebeurt, dan blijven beide batsmen slaan totdat de tijd op is, wat zelden voorkomt, want zij kunnen ook uit gaan bijv. doordat hun wicket neer gaat. Dat wordt 'bowled' genoemd. Doch er zijn nog meer situaties, waarbij een batsman uit kan gaan. 2. Gevangen (caught). Een geslagen bal wordt, voordat hij de grond raakt, door een fielder, bowler of wicketkeeper gevangen. 3. 'Run-out'. Wanneer de batsmem tijdens het 'runnen' niet op tijd bij het wicket terug zijn en het wicket wordt met de bal neergehaald. 4. 'Stumped'. Wanneer de batsman te ver voor zijn wicket staat, als de bowler ge- bowled heeft en de wicketkeeper met de bal in zijn hand het wicket beschadigt. 5. 'Leg before wicket'. Been voor het wicket Als de batsman met zijn been of een ander deel van zijn lichaam een gebowlde bal tegenhoudt die an ders zijn wicket beschadigd zou hebben. Er zijn nog een aantal gevallen waarop men uit kan gaan, maar die komen zo zelden voor, dat ik ze zal noemen zonder verdere uitleg. 6. 'Handle the ball'. 7. 'Obstruction in the field'. 8. 'Hit the ball twice'. 9. 'Timed-out'. 10. 'Retired-out'. 11. 'Hit the wicket'. Omdat er wel eens twijfel is of een batsman 'out' of 'not out' is, vraagt de veldpartij vaak met een schreeuw, „how is that?", aan een van de twee scheidsrechters (umpi res) naar zijn oordeel. De beslissing die de umpire moet nemen kan soms zeer moeilijk zijn; bijv. bij 5: L.B.W., want hij moet beslissen over het 'leven' van de batsman. Zijn beslissing 'out' of 'not out' is onherroepelijk. Ook beslissen de umpires en be oordelen zij of het spel eerlijk (fair) en volgens de spelregels gespeeld wordt. Als iedere speler 'out' is of de beschikbare tijd is om,dan telt men de runs van iedere batsman bij elkaar plus de strafruns en extra's. Dit is dan het totaal, dat de fielden de partij, die nu aan slag gaat, moet overtreffen om te winnen. Ik heb geprobeerd zo eenvoudig mogelijk het cricketspel te beschrij ven, maar mocht u iets niet duide lijk zijn, kom dan eens naar een wedstrijd (zie het programma) en vraag dan aan een 'kenner' nadere uitleg. Veel plezier. Een umpire Diamanten bruidspaar

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 11