Schiedamse lintjesregen Concert Inbraken Vierhonderd jaar Hervormde Gemeente Slechts twee voorstellingen Marskramer heropend Klachtenverwerking DCMR is nu geautomatiseerd Gebit stuk? Discriminatie in beeld en geluid Politiemensen geïnstalleerd ORANJE Een wereld van verschil in herenmode Komedie in het Filmhuis Veel stankoverlast in Rijnmondgemeenten VERINGMEIER TANDTECHNIEK Gebedsdienst Wordt verwacht Maatwerksparen Kledingbeurs Vrijwilligers Kluphuis Oost herenmode met een eigen gezicht HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 1 MEI 1991 PAGINA 9 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% Vieux Touron 35% SCHIEDAM - In de aula van het Stedelijk Museum heeft burgemeester Reinier Scheeres afgelopen dins dag Koninklijke Onder scheidingen uitgereikt aan acht Schiedammers, die zich op enigerlei wijze ver dienstelijk hebben ge maakt. De ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons, werd opgespeld bij de heer A. de Kruijff in verband met zijn veertigjarig dienstver band als monteur-bankwerker bij Wilton Fijenoord. De ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zil ver, werd uitgereikt aan de heer J.H. Oosthof in verband met zijn veertigjarig dienstverband als voorman-lasser bij Machine fabriek A. van Hattum en Zn., aan de heer D. de Wit als pen ningmeester/secretaris van het College van Kerkvoogden van de Hervormde Gemeente Schie dam, aan mevrouw W.H. Mien- tjes-Waale vanwege haar inzet 44 jaar lang voor Scouting Ne derland (onder meer ruim twin tig jaar als groepsvoorzitter bij de Tono-groep) en aan de heer SCHIEDAM - De Chr. Zang vereniging 'Com nu met Sang' viert dit jaar haar 45-jarig be staan. Zaterdag 4 mei geeft het zangkoor, in samenwerking met het jongerenkoor 'Come let us sing', een herdenkingsconcert in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. De instrumentale begeleiding wordt verzorgd door het Engelse 'East Grinste- ad Sinfonia Orchestra' en orga nist André Verwoerd, terwijl Wieke Ubels (sopraan) als solis te optreedt. Het concert begint om 20.30 uur, maar de kerkdeuren gaan om 19.30 uur open in verband met de dodenherdenking. De toegangsprijzen zijn 10,-, kin deren tot 12 jaar 5,- en CJP/Pas 65 7,50. De toegangs kaarten zijn verkrijgbaar via de telefoonnummers 4154824 en 4353448. SCHIEDAM - Uit een woning aan de Buys Ballotsingel zijn dinsdagnacht een zegelring, een paspoort, een portemonnee en een geldbedrag ontvreemd. Men was binnengekomen door te 'flipperen'; het met een hard voorwerp openwippen van een deurslot. Dezelfde methode werd ge bruikt bij een inbraak in een woning aan de Maasdamse- straat. Hier ging men ervandoor met de geluidsinstallatie. Tussen zondag en dinsdag is in gebroken in een woning aan het Faassenplein. Nadat de balkon deur was geforceerd, werd het hele huis doorzocht. Vermist wordt een hoeveelheid sieraden. G. Wiekeraad in verband met zijn veertigjarig dienstverband bij Maltha Sport. Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau zijn de heer A.D. Fierlier, tot 1 januari jongstleden directeur van de Chr. Scholengemeenschap J.R. Snoeck Henkemans in Den Haag, en de heer H.W. Metaal, tot 1 oktober 1990 regionaal consulent voor het leerlingwe zen bij de Stichting Regionaal Orgaan voor het Leerlingwezen in Zuid-Holland. De heer ds. A. van der Klaauw is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Hij was tot april vorig jaar Neder lands Hervormd predikant in het Academisch Ziekenhuis Dijkzigt. Naast de acht Schiedammers, die hun onderscheiding uit han den van burgemeester Scheeres ontvingen, kreeg een viertal stadgenoten een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt door of namens de ministers van Justitie en Verkeer en Water staat. De ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, in goud. werd uitge reikt aan de heer G. Haleplio- glu, vertaler/adviseur bij de Centrale Recherche Informatie dienst. De ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver, was bestemd voor de heer D.H. Jansen, oud- hoofdbesteller kwaliteitszorg afd. Expeditie Binnenland bij de PTT en de heer F.M. Ro mein, medewerker postverkeer bij de PTT. Ds. J. de Waard, protestant geestelijk verzorger in het Huis van Bewaring 'Noordsingel' te Rotterdam, is benoemd tot Of ficier in de Orde van Oranje Nassau. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het feit dat 400 jaar geleden de eerste predikant zijn intrede deed, hield de Hervormde Ge meente Kethel en Spaland afge lopen zondag een speciale kerk dienst in de Dorpskerk. Hier voor waren onder anderen di verse oud-predikanten van de Gemeente uitgenodigd. Ook aanwezig was burgemeester Reinier Scheeres, die het eerste exemplaar van een boekje over de historie van de Hervormde Gemeente kreeg aangeboden. Het boekwerkje is samengesteld door mevrouw Verheyen van het Gemeente-archief. Tijdens Koninginnedag was het boekje te koop tijdens de Feestmarkt in Kethel. Toen ging ook een uitgebreide foto-expositie over Oud-Kethel van start in de Dorpskerk. SCHIEDAM - De Schie damse Theaters bieden het komend weekeinde een heel beperkt programma. Er staan slechts twee voor stellingen geprogram meerd. Cabaretier Jaap Mulder presen teert vrijdag 3 mei zijn voorstel ling 'De Garnalenkoningin' in Theater de Teerstoof. Jaap Mulder won in 1989 het Camerettenfestival, waar hij zo wel de jury- als de publieksprijs in de wacht sleepte. Met zijn voorstelling 'Groene Vingers' trok hij het hele land doorr De fantasie, het absurde, de gekte, de kritische ondertoon en de tragi-komische liedjes: het zijn de ingrediënten, die ook in zijn nieuwe programma niet ontbre ken. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt SCHIEDAM - Huishoudspeci- aalzaak Marskramer opent don derdag 2 mei de deuren van de geheel verbouwde vestiging aan de Hoogstraat 39-41. Ter gele genheid hiervan presenteert bedrijfsleidster mevrouw Rich ters tal van aanbiedingen en een geschenk voor de eerste vijftig klanten. Bovendien ontvangt ie dere klant, die 25,- of meer besteedt, gratis een rieten mand. Marskramer is een huishoud- speciaalzaak in de ruimste zin des woords. De winkel kent vijf produktgroepen: tafelen, keuken (bakken, braden en koken), de coratie van het huis, electra en schoonmaken van het huis. In al deze produktgroepen biedt Marskramer een ruime keus aan artikelen. In de vernieuwde winkel is veel aandacht besteed aan de presen tatie van de produkten, die han dig en overzichtelijk zijn ge groepeerd. De route door de winkel is logisch uitgestippeld opdat de klant niet hoeft te zoe ken. Kan men toch iets niet vinden, dan zijn de verkoop sters de consument graag van dienst. SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 3 mei de Amerikaanse komedie 'Look who's talking' vertoond, van Amy Heckerling. In de hoofdrollen John Travol ta, Kirstie Alley en Olympia Dukakis. Wanneer de jonge accountant Mollie zwanger raakt van haar vriend Albert, betekent dit een keerpunt in hun relatie. Albert moet kiezen: of scheiden van zijn vrouw, of Mollie en de baby laten zitten. Hij zegt voor het eerste te kiezen, maar als Mollie hem met een andere vrouw betrapt, wordt haar dui delijk dat Albert niet de juiste vader voor haar kind zal zijn. Mollie wordt moeder van Mi- key, een vroegrijp ventje achter wiens glimlachjes een zeer actief opmerkingsvermogen schuil gaat. Mollie slaagt erin haar le ven als werkende vrouw te combineren met de verzorging van de baby. Haar pogingen een interessante man te vinden, lo pen echter op niets uit. Dan duikt plotseling Albert weer op E>e voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden voor donateurs. WATERWEG NOORD - De Dienst Centraal Mi lieubeheer Rijnmond (DCMR) beschikt sinds vanmorgen over een geheel vernieuwde en geautomati seerde Centrale Meld- en Regelkamer (CMRK). De kamer werd geopend door mr. G.J.R. Wolters, directeur Lucht van het ministerie van VROM. De Meldkamer is bij de bevol king vooral bekend, omdat men daar kan klagen over stank, la waai en vervuiling. Daarvoor is de Meldkamer 24 uur per dag te bereiken onder telefoonnummer 010-4733.333. Speelmans Oliefabrieken, het Runder- en Varkensslachthuis, Kroonkurk, Nerefco Europoort, Shell Nederland Raffinaderij, Esso Nederland Raffinaderij en Paktank Botlek zorgden voor uitzonderlijk hoge aantallen klachten vanuit de bevolking. Computer Het ministerie van VROM heett geld beschikbaar gesteld voor het automatiseren van de belangrijkste taken van de meld- en regelkamer van de DCMR. Die taken bestaan uit het ont vangen van klachten en be- drijfsmeldingen, het bewaken van de procedures en het uitge ven van codes bij verhoogde luchtverontreiniging. De auto matisering is nu voltooid en vanaf dit moment zullen alle klachten, meldingen en proce dures met de computer worden verwerkt, zodat een optimale afstemming plaatsvindt en kla gers snellere en betere resultaten krijgen. Behalve de automatisering is er ook gestart met de reorganisatie van de CMRK. Dat houdt in dat de CMRK bemand zal wor den door vaste medewerkers van de meldkamer. Nu nog vormen studenten van de TU Delft de telefoonwacht. Met deze reorganisatie zal een verdere professionalisering van de CMRK plaatsvinden, zodat bij klachten en meldingen beter dan voorheen, actie kan worden ondernomen om de bron van de klachten op te sporen en waar mogelijk weg te nemen. Waterweg Nadat het ministerie van VROM het geld voor de auto matisering beschikbaar had ge steld, is in samenwerking met een auto matiseringsbedrijf het techni sche systeem gerealiseerd. Vol gende maand zal de automatise ring zijn voltooid. Voor de Waterweg Noord-ge meenten Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis is de automa tisering een belangrijke stap vooruit. Met name deze drie ge meenten scoren hoog op de klachtenlijst. Zo werden vanuit Schiedam in 1990 915 stankklachten ontvan gen; vanuit Vlaardingen waren dat er 1855, terwijl Maassluis goed was voor 791 meldingen. In 1990 deden zich relatief veel voorvallen bij bedrijven voor, waardoor stankoverlast optrad. Vooral het Pernis-, Botlek- en Europoortgebied waren belang rijke leveranciers van de over last. 12,50/CJP en Pas 6"5 10,-." 'De Tovenaarsleerling' is de ti tel van een jeugdvoorstelling, die Aad Wieman zaterdag 4 mei opvoert in Theater de Teer stoof. Het programma is be doeld voor kinderen vanaf zes jaar. Wat gaat er gebeuren als een to venaarsleerling alleen in het kasteel moet blijven, terwijl het buiten steeds donkerder wordt? Hij wordt voor een moeilijke keuze gesteld. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Zwoelie Troelies, humoristische swingmuziek, donderdag 9 mei, Theatercafé de Tender; Zicht op Heren 2, Heren op Zicht, vrijdag 10 mei, Theater de Teerstoof; RaRa, Poppentheater Propop, zaterdag 11 mei, Theater de Teerstoof; Bert Visscher, Don Chaöt en de foute architect, zaterdag 11 mei, Passage Theater/Grote Zaal; Komt dat zien, kunstenmakers- theater Jan Rauh, woensdag 15 mei, Passage Theater/Grote Zaal; Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Thea ter van dinsdag tot en met zater dag tussen 12.00 en 14.00 uur. Telefonisch reserveren is moge lijk van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur: telefoon kassa Passage The ater 4269563 en Theater de Teerstoof 4269455. Verdere informatie bij de admi nistratie van de Schiedamse Theaters, telefoon 4262987 (tij dens kantooruren). SCHIEDAM - De NMB intro duceert een nieuwe vorm van sparen: het NMB MaatwerkSpa- ren, waarmee de spaarder een aantal condities zelf kan bepa len. In dit systeem kan men tot op de dag nauwkeurig een wille keurige eigen rentevaste periode kiezen. In plaats van de gebrui kelijke, door de bank vastgestel de periodes, kan men nu zelf een periode uitkiezen, die kan variëren van een dag tot tien jaar. Gedurende deze periode blijft de vastgestelde rente onge wijzigd. Voorts kan de spaarder zelf aangeven, wanneer de ren tebetaling moet plaatsvinden. Deze nieuwe spaarvorm kent een minimum inleg en saldo van tienduizend gulden. Het systeem is het gevolg van de fu sie tussen de NMB en de Post bank. SCHIEDAM - In Trefpunt Oost, aan de Celsiusstraat 2, wordt donderdag 2 en donder dag 16 mei een kledingbeurs ge houden. Het betreft de kleding met de gele kaartjes, die voor de halve prijs wordt verkocht. Na de laatste beurs wordt de niet-verkochte en niet-opgehaal- de kleding aan een goed doel ge schonken. De kledingbeurs duurt van 9.00 tot 11.30 uur. SCHIEDAM - In de Lutherse Kerk, Lange Nieuwstraat/hoek Oranjestraat, wordt zaterdag 4 mei, voorafgaand aan de doden herdenking, een gebedsdienst gehouden. Voorgangers zijn ds. Brakema (Gereformeerd predi kant), ds. Den Blaauwen (ver bonden aan de Lutherse kerk) en de heer N. Vissers (pastor van DrieMaasStede). De dienst begint om 19.00 uur. SCHIEDAM - Het gemeentelijk Bureau Voorlichting heeft sinds kort voor belangstellenden ma terieel te leen over het onder werp discriminatie. Het gaat om twee kleine tentoonstellingen en een videoband. De eerste expositie is getiteld 'Leren kennen' en bevat uit spraken en foto's van Turkse en Marokkaanse kinderen in Ne derland. De tweede tentoonstel ling heeft als titel 'Onder Ande ren' en trekt door middel van foto's met opvallende bijschrif ten een vergelijking tussen veel gehoorde vooroordelen ten op zichte van migranten en de ei gen cultuui* en gewoonten van Nederlanders. 'Aardbeientaart met slagroom' is de naam van een videoband, die allerlei vormen van discri minatie in het dagelijks leven laat zien. Bij de band, die twin tig minuten duurt, is een hand leiding beschikbaar voor het or ganiseren van een discussie naar aanleiding van de film. Wie dit materiaal wil lenen, kan contact opnemen met Bureau Voorlichting, Stadskantoor, Emmastraat 1 (vierde verdie ping), telefoon 4260500 (toestel 250). SCHIEDAM - Kluphuis Oost is op zoek naar twee vrijwillig- (st)ers, die bereid zijn op maan dagavond, tussen 19.00 en 23.00 uur, de bardienst te ver zorgen. Maandagavond staat het klup huis aan de Galileïstraat 86 al tijd bol van de activiteiten. Er is een hobbyklup voor kinde ren, een schildercursus, volks dansen, een cursus Spaans en er wordt volop gekaart. Wie als vrijwilliger in Kluphuis Oost aan de slag wil, kan bellen, telefoon 4735435. 'n borrel van klasse voor een lage prijs per liter 17.50 bij 12 flessen 4fl AC per literiVivv per liter 17.50 bij 12 flessen 4C AC per literlOivw U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 De gedecoreerden bijeen. Burgemeester Scheeres neemt het boekwerkje in ontvangst uit handen van mevrouw Verheyen. Sportief jack in modieuze kleuren, jubileumprijs r 169,- Button down shirt met korte mouwen. Met multicolour stripe. Arrow shirt, jubileumprijs f 69,90 Melka shirt, jubileumprijs f59,90 75 JAAR Koemarkt 2, Schiedam, 010 - 4263021 Winkelcentrum Spaland, Hof v. Spaland 40, Schiedam/Kethel. 010 - 4712129 Begin deze week werd er nog hard gewerkt om de Marskramer-vestiging aan de Hoogstraat op tijd gereed te hebben. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Tel. 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. Jaap Mulder SCHIEDAM - Politiecommissaris P.J. van den Hengel heeft afgelopen donderdag acht nieuwe korpsleden geïnstalleerd. Het gaat om twee agenten, vier baliemedewerksters en twee vrouwelijke parkeercontroleurs, die het Schiedamse politie korps zijn komen versterken. De nieuwe politiemensen zijn (v.l.n.r.) de agenten R.G.M. Buis en J.J.M. van Bragt, de balie medewerksters M. Verkerk, A. Koopman, J. Muller en E. Tu- wanakotta en de parkeercontroleuses Y. Dillen en S. Veneti- aan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9