10 MEI GESLOTEN Interessant voer voor de juristen Met tal van nieuwe attracties V I: Ruim twee ton aan steunfraude 0 pflLnnn le/rA Kinderspel in Kethel Pearle Stadsblad i N.Y. Openbaar Nutsbedrijf Schiedam LUJUgUlLI lmi GRA VIN ALEIDA FEESTEN CN Kinderspelen i G DINSDAG 7 MEI 1991 43e JAARGANG, NUMMER 37 OPLAGE 40.676 SCHIEDAM - De leerlingen van de Rijnmondschool hebben de eerste prijs gewonnen in het Vandalismeproject, dat dit jaar voor de tweede keer werd geor ganiseerd voor de groepen 8 van het basisonderwijs. De Rijn mondschool had een werkstuk gemaakt, waarin een stad met twee gezichten werd getoond: de ene kant was mooi, zoals het hoort en de andere kant was vernield door vandalisme. Het vandalismeproject wordt georganiseerd door het gemeen telijk bureau criminaliteitspre ventie en de politie. Aan de hand van lesmateriaal over vandalisme kunnen leerlingen en leerkrachten aan de slag om [XI X XI SCHIEDAM - Betreft de reactie van burgemeester Scheeres op de uitspraak van Provinciale Staten inzake de heer Öz. „In zijn reactie op de uitspraak van PS lijkt de heer Scheeres weinig respect te hebben voor de regels van bestuursrecht, welke zijn verbonden met deze zaak Het blijkt dat hij een beslissing heeft genomen in een vergunnin gaanvrage, waartoe hij niet be voegd was. In tegenstelling tot wat hij beweert, doet deze onbe voegdheid er wel degelijk toe, ondanks het feit dat het college dezelfde beslissing zou hebben fenomen. Bevoegdheid is in het estuursrecht van essentieel be lang. Vervolgens schetst hij de situa tie, waarop hij zijn beslissing ge grond heeft en vermeldt dat ach teraf de voorbereidingen niet waren geweest, zoals wellicht ge wenst zou zijn!! De heer öz moet maar de dupe worden van dit beleid, dat gebaseerd lijkt op een 'niet optimale onderlinge af stemming. De heer Oz wordt ook nog enige voortvarendheid verweten met de verbouwing, doch iedereen, die ter goede trouw afgaat op de handelingen van de gemeente in deze (aanbieden nieuw pand, huurcontract voor expliciet hore- cadoeleinden enz.) begrijpt dat hij verwachtte (en niet ten on rechte) voor vergunning in aan merking te komen. De gemeente valt echter in deze zeer wel onzorgvuldigheid te ver wijten!! Een argument als 'wei nig tijd en snel knopen doorhak ken' mag geen reden zijn om dusdanig onzorgvuldig te werk te gaan en de uitkomsten hier van ook nog op de burger te la den. Ik ben het grondig met Mr. Post eens: de algemene beginselen van behoorlijk bestuur worden hier grof geschonden. Ook met het opnemen van de nieuwe be paling in de Horecaverordering lijkt de gemeente zich aan onbe hoorlijk bestuur schuldig te ma ken (is hier geen sprake van de- tournement de pouvoir, ook PS lijkt dit te suggereren?). Ook de uitdrukking 'een ge meentewet' is nogal verwarrend. Er bestaat niet zoiets als 'een gemeentewet' (of de heer Schee res moet de Gemeente Wet be doelen). Wel zijn er gemeentelij ke verordeningen, aie bij strijd met hogere instellingen (in ait geval de Horecawet) vrijwel nooit prevaleren. De competentie van de gemeen te in verhouding tot een formele wet is zeker 'voer' voor juristen, zelfs interessant voer, vind ik zelf. Het is alleen jammer dat de gewone burger eerst de hin der en schade niervan moet on dervinden M.A. Moerer-Venegas, Haringvlietstraat 22, Schiedam. met eigen ogen te zien welke schadelijke gevolgen vernielin gen en vandalisme hebben. Bo vendien worden de scholen be zocht door medewerkers van de politie en het bureau criminali teitspreventie, waarbij wordt ge sproken over oorzaken en ge volg van vandalisme. Hierbij worden aan de hand van dia's allerlei vernielde zaken in de omgeving van de school ge toond. Ook maken de kinderen een wijkwandeling. Opdrachten Aan het project zijn twee op drachten verbonden. Zo moeten de leerlingen in de omgeving van de school een object adop teren (bankje, prullenbak, bloembak of speelobject) en er voor zorgen dat dit object ge vrijwaard blijft van vandalisme. De tweede opdracht is het ma ken van een werkstuk over van dalisme in de vorm van een muurkrant. Alle werkstukken zijn beoor deeld door een jury, bestaande uit burgemeester Scheeres, poli tiekorpschef Van den Hengel, de directeur museale dienst Tjabbes en de Schiedamse kun stenaar Michel Snoep. Zij heb ben de drie mooiste werkstuk ken uitgekozen. Afgelopen vrijdag vond in de Blauwe Brug de prijsuitreiking plaats. De Rijnmondschool kreeg de eerste prijs toebedeeld (een bezoek aan De Ontdek hoek en het Schoolmuseum in Rotterdam). De tweede prijs (pannekoeken eten) was voor de leerlingen van de Groenoord- school, die de resultaten van een bevolkingsonderzoek over vandalisme op een groot papier hadden verwerkt. De Kameleon kreeg de derde prijs (een ijsje) voor hun drieluik met gegevens over Schiedam). De werkstukken zijn deze week nog te bezichtigen in De Blauwe Brug. SCHIEDAM - Toen hem vorig jaar werd gevraagd of de manifestatie 'Schie dam vaart wel' met de Open Havendag mocht aansluiten bij de Gravin Aleidafeesten, antwoordde Aad Ouweneel: „Dat is prima, als we de organisa tie van beide evenementen maar strikt gescheiden houden. Wij willen geen onderdeel van de Open Havendag worden en om gekeerd moet de Open Havendag ook los worden gezien van de Gravin Alei dafeesten. De festiviteiten moeten elkaar aanvullen". Aan de vooravond van de dubbele happening blikt de voorzitter van de Stichting Gravin Aleida Feesten te vreden vooruit: „De orga nisatie zit uitstekend in el kaar. Het belooft een enorm spektakel te wor den". De Gravin Aleida Feesten bele ven aanstaande zaterdag de ze vende editie. In de afgelopen zes jaar is het 'uit de hand gelo pen buurtfeestje' uitgegroeid tot een spektakel, dat twee jaar ge leden een kwart miljoen bezoe kers trok. Vorig jaar kwamen er aanzienlijk minder mensen, maar toen viel het feest dan ook letterlijk in het water door de aanhoudende regenval. „Tja, dat kan gebeuren", zegt Ouweneel. „Maar toen hebben we de goden ook min of meer verzocht. In een interview met deze krant liet ik me ontvallen dat we het altijd hadden getrof fen met het weer. En ja, dat werd meteen afgestraft". Braderie Dit jaar hoopt de organisatie ui teraard weer op een stralend meizonnetje. Het feestprogram ma zal er in ieder geval niet minder om zijn. Mocht de braderie van de Gra vin Aleida Feesten zich vorig jaar al de grootste in de wijde omtrek noemen, dit jaar is die braderie zelfs nog aanzienlijk uitgebreid met veertig kramen aan het Rubensplein. „Toen we vorig jaar startten met de Schiedamse Wielerron de, stonden er langs de route wat kraampjes met etenswaar en dergelijke. Ook aan het Ru bensplein. Dat was voor de on dernemers aan dit plein aanlei ding om te vragen of ze dit jaar mochten meedoen aan ons feest. Dat vonden wij natuurlijk prima en we hebben dit jaar zelfs de start en finish van de wielerronde op het Rubensplein geplaatst. De winkeliers hebben daar omheen zelf een braderie georganiseerd". In totaal telt de braderie nu maar liefst vierhon derd kramen. Computermuziek Maar de braderie aan het Ru bensplein is niet het enige nieuwtje dit jaar. In de koepel in het Julianapark staat bijvoor beeld een firma uit Den Haag, die computermuziek introdu ceert. Musicus J. Toth nodigt het publiek uit om via de com puter annex synthesizer zelf muziek te componeren. „Heel knap wat ze laten zien en ho ren", oordeelt Aad Ouweneel. Voor het Jacobs Gasthuis speelt een nieuwe afdeling van mu ziekvereniging O.B.K. „De le den brengen een klassiek pro gramma en het is de eerste keer dat zij zich aan het publiek pre senteren". Terug van weggeweest zijn de flsZATERDAG hete luchtballons. Langs de Westfrankelandsedijk staan za terdag vijf gigantische exempla ren, waaronder zelfs de grootste van Europa (De Gouden Gids- ballon). Op dit terrein worden ook oude auto's getoond. Een publiekstrekker van de eer ste orde is ongetwijfeld de For mule-1 racewagen van voorma lig wereldkampioen Alain Prost. De eigenaar van deze bolide, si- garettengigant Philip Morris, presenteert tevens een pitstop- spel voor het publiek en mis schien wordt ook de BMW M3 van rallyrijder John Bosch ge toond. Kinderfeest De Gravin Aleida Feesten zijn er voor alle leeftijden, maar de jeugd neemt een belangrijke plaats in. Ook dit jaar vinden onder auspiciën van het CJV weer tal van kinderactiviteiten plaats. Heel spectaculair wordt de wedstrijd straattekenen, waarmee leuke prijsjes zijn te winnen. En uiteraard is er weer de vrij markt, waarbij kinderen kun nen proberen hun koopwaar aan de man te brengen. „Maar dan ook uitsluitend kinderen", waarschuwt Aad Ouweneel. „Vorig jaar bleken er ook oude ren tussen te staan en dat is niet de bedoeling. We zullen daar dit jaar zeer streng op letten". Een opsomming van alle activi teiten van de Gravin Aleidafees ten is ondoenlijk. Daarvoor is het programma veel te uitge breid. „Men moet zelf maar ko men kijken", vindt Aad Ouwe neel. SCHIEDAM - Tijdens de Gravin Aleida Feesten, die zaterdag 11 mei worden ge houden, organiseert het C.J.V. Schiedam de kinder spelen. De activiteiten vin den plaats bij de ingang van het julianapark. Naast kinderspelen zijn er ook een windtunnel, een stormbaan, een trapautora ce, een zeven meter lange sjoelbak en een promotiek- raam. Bovendien wordt een straattekenwedstrijd geor ganiseerd aan de Burg. Knappertlaan. Hieraan kan in drie leeftijdsgroepen wor den deelgenomen. Deelna me aan de activiteiten is gratis en de spelen beginnen om 11.00 uur. MOEDERDAG GESCHENKBON zie pagina 3 SCHIEDAM - De sociaal rechercheurs van de ge meente Schiedam hebben de afgelopen weken diver se burgers, die een uitke ring genoten van de sociale dienst, betrapt op steun fraude. Het bontst maakte een 63-jarig echtpaar het. Zij benadeelde de sociale dienst voor een bedrag van 95.000,-. Het echtpaar ontving sinds 1977 een RWW- uitkering, maar verzweeg dat de vrouw tussen 1977 en 1990 jaarlijks wisselende verdiensten uit werkzaamheden had. Bij het verhoor verklaarden de man en vrouw dat zij niet konden rond komen van hun uitkering. Bo vendien hadden zij een aversie tegen de maatschappij, omdat de man wegens zijn gezond heidstoestand niet meer aan het normale dagelijks leven kan deelnemen. Het echtpaar zal een deel van het bedrag moeten terugbetalen via een maande- De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - De Hervormde Gemeente Kethel en Spaland organiseert zaterdag 11 mei kin derspelen en een speurtocht voor leerlingen van de basis scholen. A De activiteiten vinden tussen 14.00 en 17.00 uur plaats op het schoolplein van de Kon. Julianaschool aan de Vlaar- dingseweg. De kinderen van 4 tot en met 8 jaar kunnen aan de slag met oud-Hollandse kinderspelen als kegelen, knikkeren, tollen en steltlopen. Kinderen van 9 tot en met 12 jaar maken groepsge wijs een speurtocht door Kethel en omgeving. Hierbij moeten allerlei vragen worden beant woord en opdrachten uitge voerd. lijkse inhouding op de uitke ring. Een 26-jarige Schiedammer wordt verdacht van een steun fraude van 90.000,-. De man ontving samen met zijn partner een RWW gezinsuitkering, maar blijkt daarnaast al sinds 1988 een vaste baan te hebben. Bovendien hadden beiden in 1987 ook al gewerkt zonder dit op te geven. De uitkering is be ëindigd en het bedrag zal moeten worden terugbetaald. Ook van een 25-jarige Schie dammer is de uitkering stopge zet, omdat hij al ruim een jaar in vast dienstverband blijkt te werken. Hij is de sociale dienst een bedrag van 18.500,- schul dig. De vierde verdachte van steun fraude is een 25-jarige Rotter dammer. De man ontving sinds juli 1990 een RWW-uitkering op een postadres in Schiedam. In werkelijkheid woont de man echter bij zijn vrouw in Rotter dam. De vrouw ontvangt daar een uitkering van de sociale dienst. De uitkering van de man is beëindigd en ook hij zal het ten onrechte verkregen be drag moeten terugbetalen. Tegen alle verdachten wordt proces-verbaal opgemaakt inza ke valsheid in geschrifte, waar door zij zich zullen moeten ver antwoorden voor de rechtbank. I IRotterdam Vlaardingen Schiedam Spijkenisse Is L° SERVICELIJN 010-4184599 Burgemeester R. Scheeres overhandigt de eerste prijs aan de leerlingen van de Rijnmond- school. Veel animo voor vandalismeproi eet Het winnende kunstwerk ons De kantoren van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam zijn op vrijdag 10 mei gesloten. Wel blijft het bedrijf bereikbaar voor het melden van storingen in de levering van energie, drinkwater en radio- en tv-signalen. Wel wordt er op 10 mei huisvuil opgehaald in de betreffende wijken en wordt er warenmarkt gehouden in het stadscentrum. mm Gravin Aleida Feesten, spektakel zonder weerga Het nieuwe bestuur van de Stichting Gravin Aleida Feesten: (v.l.n.r.) Aad Ouweneel, Jaap Scholaart, Bas van Heycop te Ham, Jan Scholten, Nicolette Herder, Tom Hageraats, Tom Steens en zijn dochter, bijgenaamd 'Brutus'. Op de foto ont breken de bestuursleden Bert Kloosterman en Hans Hagman. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 fcsatan, éé/7A Tegen inlevering v van deze bon. (geldig t/m 29 juni 1991 De gratis bril is bestemd voor dezelfde lersoon die ook de eerste (betaalde) iril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper zijn dan f100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de collectie monturen met het rode driehoekje. OPTICIENS VOORHEEN B R l M In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie. Deze bon is geldig bij alle Pearle en Pearle Express winkels in heel Nederland. Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1