Motorgarantie bij Motor Trading Company Kwaliteitsprijs Mobil Nieuw pand Waaijenberg Mini Coopers bij Budget Nieuwe showroom voor Custom-motoren 'Safe' Nissan hoofdkantoor in Amsterdam geopend Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 10 mei 1991 - pagina 11 Motor Trading Company te Rotterdam, Nederlands grootste onderneming op het gebied van parallel in gevoerde motorfietsen, geeft evenals de meeste mo torfabrikanten, een jaar volledige garantie op alle door haar ingevoerde nieuwe motorfietsen. De garantie wordt schriftelijk gegeven door middel van een nieuw ontworpen M.T.C.-garantiekaart die, hoe kan het ook anders, een grijze kleur heeft. Naast die garantiekaart wordt een M.T.C.-onderhouds- boekje meegeleverd waarin de door de fabrikant voorgeschreven onderhoudswerkzaamheden door de M.T.C.-dealer geregistreerd kunnen worden. Bij de beoordeling van eventuele garantieclaims zal M.T.C. zich laten leiden door de normen, zoals die door de fabrikant van de desbetreffende motorfiets gehanteerd worden. In de praktijk zal het er op neer komen dat de eigenaar van de motor kan rekenen op een garantie-afhandeling die minstens zo goed is als die van de officiële importeurs. Hoewel de direkte aanleiding van deze maatregel ge zocht moet worden in een recente beslissing van Honda Nederland om geen garantieclaim van paral lel ingevoerde motorfietsen meer in behandeling te nemen, verklaart M.T.C. dat er geen wezenlijk ver schil is gekomen in haar garantiebeleid. Mobil Oil B.V. heeft het felbegeerde ISO-9002 certificaat behaald voor de fabricage, import, opslag en dis tributie van smeermiddelen in de Benelux. Het ISO-9002 certificaat is de meest universele kwaliteitsonder scheiding. Deze kan pas verkregen worden als aan zeer strenge eisen wordt voldaan. Op 16 april ontving Mobil het certi ficaat officieel uit handen van verte genwoordigers van de certificerende instantie, Det Norske Veritas Indus try B.V. Mobil is de derde in oliemaatschap pij ter wereld in grootte. In Neder land heeft het bedrijf vestigingen in Rotterdam, Pernis, Amsterdam, Den Haag en Kampen. Vanuit het hoofdkantoor in Rotterdam worden de marketing-activiteiten in de Be nelux gecoördineerd. Waaijenberg B.V., de importeur van Reliant en de fabrikant van de be kende Arola invalidenvoertuigen, be schikt met ingang van 11 maart 1991 over 2.800 vierkante meter nieuwe bedrijfsruimte aan de Wil tonstraat 26 te Veenendaal. Hiermee is het bedrijf gereed om haar vleu gels uit te slaan over de grens. De afgelopen drie jaar steeg de ver koop van de Arola invalidenwagens met maar liefst 40%. „Hiermee is het einde nog niet in zicht," meent directeur Dick Waaijenberg. „Zowel op de Nederlandse markt als in het buitenland bestaat een duidelijke vraag naar onze produkten. De voornaamste reden hiervoor is, dat wij ieder voertuig vanaf de start van de produktie aanpassen aan de per soonlijke wensen en mogelijkheden van de invaliden. Dat is efficiënter, klantvriendelijker en economischer dan het aanpassen van een kant-en klaar standaardmodel. Onze nauwe samenwerking met de Technische Universiteit van „overdekte brom fiets" de mobiliteitsbehoefte het meest treffend tegemoet te komen. Met een auto kom je niet verder dan de parkeerplaats van een win kelcentrum, met de Arola rij je daar gewoon naar binnen. Ook in het buitenland ontdekt men de voordelen van ons ontwerp. Dit jaar gaan we ons dan ook op de Duitse markt begeven. Dat is bij uitstek een zeer interessante markt, omdat die niet alleen groot is, maar ook zeer kritisch." ROTTERDAM - Inspelend op een steeds grotere vraag naar zgn. 'Cus- tom'-motoren opent het bekende Rotterdamse Motorhuis Safe een nieuwe motorzaak onder de naam 'Safe USA American Motorcycle Market'. In deze zaak die, zoals de naam al doet vermoeden, gespecialiseerd is in de van oorsprong Amerikaanse custom-modellen, zal een voortdu rende expositie van meer dan 500 nieuwe en gebruikte motoren te zien zijn. Naast alle, door de Nederlandse of ficiële merkenimporteurs gevoerde typen, is er een enorme collectie van modellen die normaal niet op de Nederlandse markt worden ge bracht en die speciaal voor Motor huis Safe worden ingevoerd. Overi gens worden alle nieuwe motoren met een jaar volledige garantie aan geboden. Verder is er een groot aantal ge bruikte motoren, eveneens uitslui tend custom-modellen, van velerlei merken en types die alle onder Bo- vag-garantie verkocht worden. „Motorhuis Safe heeft een grote re putatie op het gebied van betrouw baarheid en service en dat willen we onder geen beding in gevaar bren gen", verklaart dhr. Roelof Schilt- mans, commercieel directeur van Motorhuis Safe, „daarom worden er uitsluitend 'gebruikte motoren aan geboden waarvan de kwaliteit onbe- Onder het motto „Doe de Cooper- test bij Budget" introduceerde de be kende hardloopster Nelli Cooman de Mini-Cooper als nieuwste aan winst van de vloot huurauto's van Budget Rent a Car. Vanaf media april staan 15 gloed nieuwe Mini's startklaar bij de Bud get-vestigingen in Groningen, Leeu warden, Enschede, Apeldoorn, Ven- lo en Maastricht. Vanaf juni zullen ook de vestigingen in het westen en midden van Nederland de beschik king hebben over deze bekende en populaire auto. Vorig jaar introdu ceerde Budget Rent a Car Neder land het suksesvolle Exlusives-pro- gramma, waardoor ondermeer Fer rari, Lotus, Chevrolet Corvette, Donkervoort en Harley Davidson motoren aan de vloot van 2500 huurauto's werden toegevoegd. Dit programma is dit jaar wegens succes uitgebreid met een Saab Cabrio 900 en een Rolls Royce Silver Spirit en drie nieuwe types Harley Davidson. Voor verdere informatie en reserve ringen kunt u terecht bij Budget Rent a Car, tel. 02503-71266. rispelijk is en die we dan ook volle dig garanderen". De nieuwe vestiging bevindt zich aan de Berkenwoudestraat/hoek Ridderkerkstraat op minder dan 100 m afstand van Motorhuis Safe. Het heeft een showroomoppervlakte van ruim 2100 m2 waarin, naast de gezellige koffiebar, ook de verhuur- afdeling van Motorhuis Safe, met een park van ca. 30 stuks huurmo- toren, gevestigd is. Het bedrijf is zowel met eigen als met openbaar vervoer gemakkelijk te bereiken, ligt dicht bij een kruis punt van doorgaande hoofdwegen en heeft een ruime parkeergelegen heid. Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). Nissan is inmiddels uitgegroeid tot de grootste buitenlandse investeer der in de Nederlandse hoofdstad. Want nadat Nissan de „Distribution Service Europe" en het „Parts Cen tre Europe" reeds in Amsterdam vestigde, koos ook de directie van Nissan Europe domicilie in Amster dam. Het imposante hoofdkantoor werd ontworpen door het Nederlandse ar chitectenmaatschap ZZ&P en in precies vijftien maanden gebouwd door de Hollandse Beton Maat schappij. Het honderd miljoen gul den kostende eindresultaat is ruim 53 meter hoog en biedt meer dan 15.000 vierkante meter effectief vloeroppervlak. Vanuit dit hoofdkantoor zal Nissan Europe haar activiteiten in geheel Europa coördineren. Naast de reeds genoemde distributieknooppunten voor auto's en onderdelen in Am sterdam, beschikt Nissan in Europa overigens ook nog over twee eigen fabrieken. Die staan in het Britse Sunderland en in het Spaanse Bar celona. In België bouwde Nissan bo vendien éen eigen centrum voor Re search en Development. In het bijzijn van Y. Kume, Presi dent van de Nissan Motor Company Ltd., is onlangs het nieuwe hoofd kantoor van Nissan Europe in Am sterdam geopend. Tijdens deze fees telijke gelegenheid maakte de heer Kume bekend dat Nissan twee mil joen gulden zal storten in een fonds dat jonge Nederlandse onderzoekers in staat stelt studiereizen te maken naar Japan. Dit fonds is opgezet in samenwerking met de Nederlandse

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 25