HBSS behaalt klasseperiodekampioenschap, 25 mei promotiewedstrijd Gouden Plak voor DRZ Gelijkspel tegen Delft goed voor klassseperiodetitel Martinit, PPSC en SFC bouwen gezamenlijk nieuwe kleedkamers Jaco Tettelaar wint ook in Schiedam Rijnmond 3 niet omhoog ;r 00*s 0 Sponsorcommissie SVY stopt haar aktiviteiten ZEEMAN'S IJZERHANDEL De grootste keuze /CHIEDlfi' *473255* Jgfegr CDA wil spoed met Vijfsluizen Duivenberichten Erwin van der Lee terug bij PPSC J lGOpn HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 15 MEI 1991 PAGINA 13 SCHIEDAM - Als een berg had Jan van der Hoek tegen Papendrecht, de tegenstander in het tweede duel in de nacom- petitie, opgekeken. Ach teraf bleek die vrees van de HBSS-trainer geheel ongegrond te zijn, want HBSS won van het als lamme schaapjes spelende Papendrecht met 34). Om dat afgelopen zaterdag ook de eerste wedstrijd in de nacompetitie werd gewon nen, 1-3 tegen Spirit, is HBSS klasseperiodekam pioen. Op 25 mei staat de promotiewedstrijd gepland tegen de klasseperiode kampioen uit de derde klasse A, waarvoor RCL, Zwaluwen Hoekse Boys nog in de race zijn, al lijkt RCL na de 4-3 winst op Zwaluwen de grootste kan didaat. HBSS had in de competitie nog niet gewonnen van Papen drecht. Thuis verloor HBSS met 0-1 en in Papendrecht bleef het 0-0. Vandaar dat de vrees van Van der Hoek te rechtvaar digen was. „Papendrecht heeft een gevaarlijke ploeg met veel lange mensen voorin. We heb ben ons daarom terdege voorbe reid op deze wedstrijd", zei Van der Hoek, die zijn selectie al om vijf uur bijeen riep in het club huis voor een gezamenlijk broodmaaltijd. Door de winst zaterdag op Spirit („zij hebben ons in het zadel geholpen", al dus Van der Hoek) had HBSS dinsdagavond nog maar één punt nodig om zeker te zijn van het klasseperiodekampioen schap. „Maar daar mag je nooit vanuit gaan, zeker omdat ik een heel andere Papendrecht ver wachtte", wist de oefenmeester. Agressief Papendrecht was afgelopen za terdag massaal aanwezig tijdens de wedstrijd van HBSS tegen Spirit om de tactiek van Van der Hoek nogmaals te bekijken. De Papendrechters werden ech ter geheel verrast door de gewij zigde tactiek van Van der Hoek, die zijn ploeg opvallend agres sief aanvallend voetbal liet spe len. „We moesten die ploeg op jagen, om ze van ons 16-meter- gebied weg te houden en om hun zwakke defensie in gevaar te brengen", aldus Van der Hoek. Animator De grote animator in die klop jacht was Leon Klepke, die vol gens secretaris én speaker Wim de Wolf „terug was van even weggeweest". Met zijn over schrijvingsformulier had Klepke te kennen gegeven volgend .sei zoen bij Hermes DVS te gaan voetballen. Prompt speelde Klepke niet meer in de hoofd macht. Eerst omdat hij een lies blessure had, later omdat Van der Hoek geen spelers wilde ge bruiken die volgend jaar ver trekken. Zaterdag posteerde de trainer zijn fitte voorhoede speler dan ook op de bank als reserve. Dit nam Klepke niet, die toen zijn tas maar niet eens openmaakte. Inmiddels is er via leider Rob van Vliet een bemid delingspoging geweest en lijkt de vrede weer gesloten. „Ik heb het bij HBSS heel erg naar mijn zin", zei Klepke dinsdag na zijn weergaloze wedstrijd. „Maar er waren enkele misverstanden tussen de trainer en mij. De trainer speelt een systeem waar in op mijn plaats ook Roel den Hartog heel goed speelt. Hij is binnen HBSS een legende, maar wel 36 jaar, terwijl ik pas 26 ben. Ik wil dus spelen en voor volgend seizoen was ik niet he lemaal zeker van mijn plaats. Via mijn broer (Ton Klepke, trainer van de succesvolle da mesafdeling van Hermes DVS- red) kwam ik in contact met Hermes. Achteraf blijf ik toch liever hier spelen, ook al omdat dat met mijn werk en thuis be ter uitkomt. Ik heb inmiddels een goed gesprek met de trainer gehad", aldus Leon Klepke. Heer en meester Vanaf het allereerste moment was HBSS heer en meester in deze tweede nacompetitiewed- was voor Leon Klepke het te ken om zich na rust uit te le ven. Al na acht minuten slaagde één van zijn Romario-imitaties wel en dolde hij de gehele de fensie van Papendrecht inclu sief de doelman, die hij op zijn gat liet vallen en maakte fraai 3- 0. Vanaf dat moment was HBSS echt los. De ene na de andere fraaie actie liet de num mer twee van de competitie zien. Zelfs René Snijders en laatste man Cor Timmers, hij man ziet in een wedstrijd nooit het vijandelijke strafschopge bied, waren kansrijk om de sco re met showvoetbal, dat Van der Hoek („doelpunten tellen alleen") overigens liever niet ziet, verder op te voeren. Een knullige handsbal van Robert de Jong bezorgde HBSS nog bij na een domper. Maar straf schop van de robuuste aanvoer der Jos van Giersbergen werd gekeerd door de foutloos kee pende Jan van Eijsden. Eén mi nuut voor tijd gunde Van der Hoek zijn matchwinner Leon Klepke een publiekswissel, door Ben Renfurm in te brengen, in plaats van Michel van Straten. Hoewel de in Goes-woonachtige ClOS-student een kwartier lang warm liep, mocht de succesvol le pinchhitter uit het vierde die zaterdag de twee winnende treffers maakte, niet invallen. SCHIEDAM - Voetbalver eniging De Roode Zon heeft de Gouden Plak ge wonnen. De kampioen van de hoofdklasse B won op Hemelvaartsdag de eerste wedstrijd tegen Flakkee, kampioen in de RVB hoofdklasse A, met 2-1. In Middelharnis hield DRZ Flakkee zondag op 2-2. DRZ mag nu op 2 juni in Vlissingen aantreden tegen de kampioen van de afde lingen Gouda, Den Haag, Dordrecht en Zeeland. Mocht DRZ ook dit toer nooi winnend afsluiten, dan volgt op 15 juni voor hen het Nederlands kampioen schap voor afdelingsploegen in Zeist. strijd. Papendrecht, dat een bij zonder ongeïnteresseerde in druk maakte, miste enkele ba sisspelers, maar kwam ondanks dit manco op alle fronten te kort bij de enorme dadendrang van de thuisploeg, die dan ook volop kansen kreeg om de score open te breken. Dat gebeurde echter pas na een klein half uur spelen, toen bij Papendrecht Gijs Bot al geblesseerd het veld moeten verlaten na een botsing met Wout Griep. Het was die zelfde Griep die een schot loste, dat doelman Jack Hardam van de borst liet stuiten, waarna de attente Leon Klepke eenvoudig 1-0 kon intikken. De terugge keerde 'held' had zijn revanche en werd overmoedig. Wellicht had hij de laatste weken teveel naar Romario gekeken, want ook Klepke probeerde, zij het tevergeefs, na de 1-0 met enkele solo-acties de score op te voe ren. In de 33e minuut was één van zijn acties echter bijna doeltreffend toen hij de inlo pende Ton Gunter in stelling bracht, maar HBSS' topscorer mikte vanuit vrijstaande positie over. Robert de Jong, de boom- lange middenvelder, van HBSS, kopte vlak voor rust net naast. Nog voor het laatste fluitsignaal van de eerste helft mikte hij wel stijlvol raak uit een vrije trap, nadat Ad Verhoeven Wout Griep gevloerd had, 2-0. Imitaties De heerlijke voordelige marge Het deerde Van der Hoek niet, want hij keek na afloop alvast vooruit naar de mogelijke te genstander in de promotiewed strijd op 25 mei. „Zwaluwen heb ik liever niet (hij wist toen echter nog niets van de neder laag van Zwaluwen-red). Ik heb met die club een enorme emo tionele band, na die drie bijzon der succesvolle jaren. RCL ligt ons fysiek goed, zeker als het re gent, want daar houdt die ploeg niet van. Van Hoekse Boys kan ik niets zeggen, dat ga ik aan staande zaterdag eens op mij ge mak bekijken". SCHIEDAM - De CDA-fractie dringt er bij het college op aan dat de gemeente snel met een voorstel komt inzake een be stemmingsplan voor het toe komstige bedrijvenpark Vijf sluizen. De fractieleden Ros- man, Prins en Gelderblom heb ben hiertoe schriftelijke vragen gesteld. De CDA-fractie vreest dat an ders de omvangrijke RENA- VAL-subsidies voor dit jaar worden misgelopen. Bovendien moeten werkzaamheden aan een dijklichaam voor 1 oktober plaatsvinden om toestemming te kunnen krijgen van het Hoogheemraadschap. De CDA-leden vragen het colle ge daarom om een aantal werk zaamheden reeds te plannen op basis van het huidige bestem mingsplan, vooruitlopend op het toekomstige bestemmings plan. Om tijdwinst te boeken verzoekt de fractie om - bij wij ze van uitzondering - per om gaande antwoord te krijgen van het college. SCHIEDAM - De iets ge flatteerde 3-0 overwinning op het stuntelige Aeolus betekende voor Martinit een goede start van de na competitie. De Thurlede- bewoners kunnen aan staande maandag (tweede pinksterdag) de klassepe- riodetitel veilig stellen door Delft op gelijke hoog te te houden. Met die titel is de promotie nog geen feit. Daarvoor moet ook nog de wedstrijd tegen de klasseperiodekampioen van de vierde klasse H ge speeld worden. Aeolus vormde in de reguliere competitie een gemakkelijke prooi voor de formatie van trai ner Joop Schop. Thuis werd met 5-1 gewonnen en uit gingen de Rotterdammers met 3-0 de boot in. Het verschil op de ranglijst, Martinit tweede met 35 punten en Aeolus derde met 26 punten, gaf ook aan, dat Martinit de nummer drie niet hoefde te vrezen. Maar een na competitie is en blijft altijd een loterij, zodat Martinit toch op haar hoede moest zijn. Dat bleek niet overbodig, want het eerste gevaar kwam van de Rot terdammers, in de persoon van Remy van der Spoel. Doelman SCHIEDAM - De voetbalvereni ging MartinitPPSC en SFC hebben een intentieverklaring uitgesproken om gezamenlijk nieuwe kleedkamers te bouwen. De drie Thurleedse club kampen alten met kleedaccommodaties die al lang niet meer voldoen aan de hedendaagse eisen. PPSC en SFC maken nu al ge bruik van een gemeenschappelij ke kleedaccommodatie, die ech ter op instorten staat. De plan nen voor nieuwbouw dateren al van maanden geleden. Vorige week echter liet ook Martinit blijken mee te willen doen aan de bouw van nieuwe zogenaam de 'natte cellenVolgens PPSC- voorzitter Nico Klaasse moet de nieuwe te bouwen ruimte cen traal tussen de drie verenigingen komen te liggen. Nu de intentie verklaring door de drie vereni gingen is gedaan, worden de plannen voor de bouw zo snel mogelijk geconcretiseerd. „De noodzaak bij alle drie de vereni- fingen heel groot voor nieuwe leedkamers", aldus PPSC-voor- zitter Nico Klaasse. Omdat de drie verenigingen al meer dan 25 geen aanvraag voor subsidie voor hun accommodaties heb ben gevraagd en het feit dat de samenwerking uniek genoemd mag worden, rekent Klaasse erop dat de gemeente Schiedam snel de financiële hand zal toe steken. „Hoe sneller de nieuwe kleedkamers er zijn, hoe beter het is", meent de PPSC-voorzit- ter.MDNM/ John Bos, gehuld in een keeper strui met korte mouwen, keerde de inzet uitstekend. Ook Bram van der Hoeven kreeg in de be ginfase de kans om Aeolus op voorsprong te zetten. Martinit speelde zondagmiddag op het zonovergoten Thurlede zonder Siem Poort. De robuuste spil liep vrijdagavond tijdens de laatste training een scheurtje op in zijn banden van zijn rechter- enkel en moest, ondersteund door krukken, toekijken. Als laatste man had Schop nu links back Cor Hermans geposteerd. Jan Doejaarden keerde na een blessure terug als linksback. Dick Sparreboom, Martinits topscorer, speelde wel, maar voelde zich verre van fit. De goaltjesdief was al het hele weekend misselijk en had last van zijn maag. Gas terug Ondanks zijn opspelende maag was Sparreboom weer uiterst gevaarlijk. Jos de Leeuw moest de spits met een overtreding vlak voor het strafschopgebied afstoppen, toen Sparreboom doorgebroken was, de Rotter damse verdediger kreeg voor zijn aktie een boeking. Ook Paul van der Weijden, Paul Wijntjes, Frans Diepstraten (al len Aeolus) en Dick Sparre boom en Jan Viergever (Marti nit) werden genoteerd. Dick Sparreboom stond na een half uur ook aan de basis van de 1-0 WATERWEG NOORD - Hoe dichterbij, hoe beter Jaco Tette- laar presteert. Tenminste dat lijkt zo, want nadat de Vlaar- dingse wielrenner vorige week bij de B-rijders de Bevrijdings ronde in eigen woonplaats won, werd hij zaterdag eerste in de ronde van Schiedam. De twee rondes, beiden georga niseerd door de wielervereni ging De Coureur, hadden echter beiden een heel ander karakter. Het rondje in Vlaardingen was een klassieke amateurwedstrijd. In Schiedam moest Tettelaar, die Nederlands kampioen is bij de B-amateurs, het karwei ach ter de derny's opknappen. Joop Zijlaard De dernykoers tijdens de ronde van Schiedam bestond uit twee series. In de eerste serie kwam Hans Peter Meijer uit Vlaardin gen, de winnaar van vorig jaar, achter zijn motard Ras als eer ste over de streep. In de tweede serie eiste Tettelaar de zege voor zich op achter de motor van de bekende besnorde Rot terdammer Joop Zijlaard. De vijf beste renners uit beide se ries gingen door naar de finale. In die wedstrijd van vijftig mi nuten en vijf ronden bleek Jaco Tettelaar wederom de snelste. Hij bleef Arie Overbeke en Cees van Maanen voor. Bij de recre anten zegevierde Martin Kom peer uit Rotterdam. voorsprong. Hij maakte zich goed vrij en haalde hard uit. Zijn schot kwam via de paal precies terecht voor de voeten van Martin Kool, die eenvoudig kon intikken. Om onbegrijpelij ke redenen, het was weliswaar warm, nam Martinit na de 1-0 gas terug. Dit leidde tot opval lend veel onnodig balverlies. Joop Schop nam zijn ploeg deze instelling ook kwalijk. „We gin gen er te gemakkelijk over den ken. Het is namelijk nog altijd zo, als je niet aan de bal bent, je ook niet kan voetballen", haal de Schop een staaltje voetballo gica aan. Zomeravondvoetbal Het eerste duel uit de nacompe titie liep uit op een gezapig pot je .zomeravondvoetbal. Met de 1-0 achterstand bleef Aeolus uitzicht houden op een positief resultaat. Pas in het laatste kwartier maakte Martinit een einde aan de saaie vertoning. In de 35e minuut was het weder om Martin Kool, die een aanval uit het boekje, doeltreffend af rondde. De bevrijdende treffer leidde er toe dat het zelfs nog 3- 0 werd door Barry Zuidgeest. „Dit is onze derde nederlaag te gen Martinit", concludeerde Ae- olus-trainer Aad de Leeuw nauwkeurig. „We hebben er al les aan gedaan, maar dit Marti nit heeft gewoon meer inhoud dan wij. Ze hebben niet voor niets zo'n grote voorsprong". iS fS'"'- Delft Nu de eerste hindernis is geno men, verwacht Martinit aan staande maandag 'Angstgegner' Delft, dat vierde eindigde in de competitie. Tegen Delft name lijk wist Martinit dit seizoen niet te winnen. Na het 0-0 gelij ke spel op eigen veld, verspeelde Martinit enkele weken geleden in de retourwedstrijd eigenlijk het kampioenschap door met 2- 1 te verliezen. „We hebben één voordeel", meent Schop, „een gelijkspel is voor ons voldoende. Wellicht kan Aeolus ons een handje helpen door Delft don derdagavond een nederlaag toe te brengen, dan zijn we gelijk klaar. Gebeurt dat niet, dan moeten we toch tegen Delft het klasseperiodekampioenschap kunnen behalen" WATERWEG NOORD - Het derde team van volleybalvereni ging Rijnmond is er niet in ge slaagd om via promotie/ degra datiewedstrijden naar de tweede divisie te promoveren. Het der de team zou daarmee de tweede vertegenwoordiger zijn van Rijnmond in deze divisie. Na de 3-0 winst tegen Hulst verloor het team met verschillende oud gedienden in de eigen sportzaal Oost met 2-3 van USS. De nummer tien van de tweede di visie na via 13-15 en 11-15 een 0-2 voorsprong. Rijnmond 3 kwam met een goed spelende Alex Moret nog wel terug tot 2- 2 (15-10 en 15-5), maar in de beslissende set ging Rijnmond 3 via 7-8 met 8-15 ten onder. USS handhaaft zich door dit re sultaat in de tweede divisie. SCHIEDAM - De duivenhou- ders van de SCV De Postduif hadden het afgelopen weekend een vlucht vanuit de Franse plaats Pon St. Maxence over een afstand van 320 kilometer. De duiven, in totaal 306, wer den om 9.00 uur gelost met een westenwind. De snelste duiven haalden hierdoor een gemiddel de snelheid van meer dan 80 ki lometer per uur. De eerste prijs- duif arriveerde om 12.55 uur, de laatste volgde om 13.13 uur. De eerste tien prijzen gingen naar: 1; L. Toutijn- H. Hom burg, 2 en 3; H. P. Jansen, 4 en 9; A. Brauns- Schemkes, 5; P. Vrauwdeunt, 6; J. Stieber, 7; J. de Koster, 8; G. Barzilay en 10; G. Muller. De duiven van PV De Vrijheid vlogen vanuit Roye een vlucht over 272 kilometer. In concours stonden 301 duiven, die om 8.00 uur gelost werden. De aan komst van de eerste prijsduif was om 11.17 uur, de laatste kwam om 11.29 uur aan. De tien eerste prijzen gingen naar: 1, 2 en 10; L. Triel, 3, 6 en 7; F. Bodeving, 4; R. Heinsbroek, 5; P. van Diest, 8; G. Breur en 9; W. Wagteveld. Zaterdag organi seert De Vrijheid wederom een wedvlucht. SCHIEDAM - Erwin van der Lee keert terug bij zijn oude vereniging PPSC. Echter (nog??) niet als voetballer. Het jeugdige talent, dat dit seizoen uitkomt voor de club van oud PPSC- trainer Toon Brakus, Voorburg, wordt de nieuwe jeugdtrainer voor de A-, B- en C-junioren. Samen met eerste elftal-speler Ron de Bruijn gaat Van der Lee de scepter over de PPSC-junio- ren zwaaien. WATERWEG NOORD - De sponsorcommissie van SVV heeft maandag per brief voorzitter John van Dijk laten weten haar activiteiten te staken. Een matige communicatie tussen de commissie en het bestuur is volgens de commissie de reden geweest van deze beslissing. „Het is daardoor onmogelijk op dit moment onse doelstellingen te realiseren", zegt Frans de Vos Burchart, één van de vijf commissieleden. „Onze primaire taak, de onderlinge band en betrokkenheid bij de sponsors met betrekking tot SVV te promoten en te verste vigen, is door de vele negatieve en verwarrende uitlatingen in de pers en de vele vraagtekens bij (potentieïe) geldschieters, onmogelijk gemaakt. Het werven van sponsorgelden is door onduidelijkheid rondom de nu bestaande situatie, eveneens onmogelijk", zegt De Vos Burchart met pijn in zijn hart, want eigenlijk hoopt hij dat Van Dijk toch besluit met SW door te gaan. „Wij hebben die geluiden bij de achterban en veel spon sors gehoord", aldus Frans de Vos Burchart, die de laatste we ken ook de vergaderingen van het bestuur van de stichting be taald voetbal mocht bijwonen. „Telkens als wij onze voorzitter John van Dijk naar duidelijkheid vroegen kregen we ontwij kende antwoorden, of stond Ton Krijnen ons te woord". On der leiding van Wim Clausing, momenteel in Amerika, was het de sponsorcommissie die Van Dijk er van wist te overtuigen de fusiebesprekingen met Sparta te beëindigen, om zo zelfstan dig door te gaan. Om de benodige 850.000 gulden, noodzake lijk voor aanpassingen van het complex op Harga, bijeen te krijgen zegt De Vos Burchart de laatste weken elke dag in touw geweest te zijn. „We hebben heel veel sponsors, zowel nieuwe als huidige, die wilden meewerken. Alleen wij konden hen geen enkele garantie geven over volgend seizoen. Wat er nu gebeurt is doodzonde. Al zien wij nog steeds perspectieven om met SVV door te gaan als we volgend jaar maar zeker op Har- ga kunnen spelen", besluit Frans de Vos Burchart. Leon Klepke bewijst zijn waarde Ton Gunter haalt uit namens HBSS, maar zijn schot zal geen doel treffen. Martinit start nacompetitie goed Martin Kool (met knieband) schiet Martinit naar 1-0 Jaco Tettelaar met zijn motard Joop Zijlaard, de winnaars van de derny-koers van de ronde van Schiedam in sloten, sleutels, bouwbeslag en beveiligingsartikelen? Plaatsen en/of vervangen van cylinders, sloten en veiligheidsbeslag door vakmensen? Natuurlijk bij 's-Gravelandseweg 958, telefoon 4267594 naast Dirk III aan de Schie t/o de ANWB.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 13