Swingen in Podium Juliana' zoekt nieuw onderkomen Drukte bij Ursus Meisjes Brandersstad winnen voetbalbeker Gebit stuk? P Sylvia trouwt Bij Bad Groenoord Speelplaats Fultonstraat VERINGMEIER TANDTECHNIEK Vrouw en publiciteit Bij aankoop van 25.- aan speelgoed Handgemeen om loslopende hond Maffiafilm in Filmhuis Korenconcert in Dorpskerk Minder uitkeringen Krediet voor Nieuwland Raadsels rond schietpartij Receptie en speciale wedstrijd Remschijf door kantineruit Garantie renovatie Wordt verwacht Verontreiniging niet schadelijk Reanimatie in De Erker F! m. J HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 15 MEI 1991 PAGINA 7 SCHIEDAM - Joop Stouthandel heeft sinds twee weken zijn plaats weer ingenomen bij Bad Groenoord. Net als de af gelopen vijf jaar beheert hij hier een bewaakte fiet senstalling. Maar dat ging dit jaar niet zonder slag of stoot. Joop Stouthandel kreeg dit jaar in eerste instantie geen toestem ming meer om zijn bewaakte rijwielstalling bij Bad Groe noord te vestigen. „Vorig jaar zijn er buiten mijn schuld wat problemen geweest, waardoor ik nu niet meer mocht staan", ver telt Stouthandel verbolgen. „Ik wilde toen een man uit het zwembad verwijderen, omdat die kinderen lastig viel. En daaromheen zijn toen wat moeilijkheden ontstaan". Die en enkele andere moeilijk heden waren voor de zwembad leiding en de Dienst Sport en Recreatie aanleiding om dit jaar niet weer in zee te gaan met Joop Stouthandel. In een folder, die enkele weken terug werd verspreid in verband met de abonnementverkoop, stond al te lezen dat er dit jaar geen be waakte rijwielstalling bij Bad Groenoord zou zijn. Preventie Een aantal gemeente-ambtena ren, onder wie Will Boonstra van het Bureau Criminaliteit spreventie, waren hier echter niet gelukkig mee. „Stouthandel bemoeide zich vorig jaar met zaken, die het zwembad aangin gen en waarmee hij eigenlijk niets had te maken", vertelt Boonstra. "Daarom wilde het zwembad dit jaar niet meer sa menwerken met hem. Maar zo wel de politie als diverse ambte- BEWAAKTE RYWIEL STALLING II ill i 4 I 1 I I 1;M I Joop Stouthandel bij zijn dranghekken en een keet. naren hechten veel waarde aan de preventieve werking van zo'n fietsenstalling. En je kan zeggen van Joop wat je wilt, maar hij is uitstekend geschikt voor het bewaken van fietsen. Als hij daar staat, is het aantal fietsdiefstallen vrijwel nihil. Daarom hebben we in onder ling overleg goede afspraken ge maakt met het zwembad en Stouthandel. Ieder bemoeit zich nu met zijn eigen zaken". Joop Stouthandel, die eerder een rijwielstalling had aan de Koemarkt, heeft inmiddels een deel van de stalling met paaltjes bewaakte fietsenstalling. De gemeente zorgt deze week voor en touwen afgezet en fietsenrek ken voor zo'n 350 rijwielen ge plaatst. Caravan „Het wachten is nu nog op een overdekte plek om mijn werk zaamheden te kunnen verrich ten", zegt Stouthandel. „Ik had daarvoor een kleine caravan ge kocht, maar die mag ik hier niet neerzetten. De gemeente heeft me nu een keet toegezegd, die zou deze week komen". Als Joop Stouthandel dit jaar zonder problemen werkt, heeft de gemeente misschien een ver rassing voor hem in petto, zo is hem meegedeeld. „Ik mag dan wellicht een fietsenstalling in het Hof van Spaland gaan behe ren". Maar dat is volgens de heer Staneke van de Dienst Ge meentewerken ietwat te voorba rig. „Er is met hem wel over ge sproken, maar het is niet eens zeker of we daar wel een fiet senstalling gaan plaatsen. Dus die veronderstelling is nog een beetje prematuur". Voorlopig staat Joop Stouthan del dit jaar bij Bad Groenoord. Iedere dag van 6.30 tot 20.30 uur kan men voor drie kwartjes per dag de fiets kwijt. SCHIEDAM - Een aanrijding met een loslopende hond is af gelopen vrijdag ontaard in een handgemeen tussen de 18-jarige eigenaar van de hond, een auto mobilist en een motorrijder. De hond liep onaangelijnd over de Stadhouderslaan en stak ineens de weg over. Een automobilist reed de hond aan, waarna hij de eigenaar hierover aansprak. Een passerende motorrijder ging zich plotseling met de zaak bemoeien en stompte de 18-ja- rige een aantal malen hard in het gezicht. Hierdoor verloor de jongen het bewustzijn, waarop zowel de automobilist als de motorrijder wegvluchtten. De GGD heeft het slachtoffer ter plaatse onderzocht, maar hij mocht huiswaarts keren. Van de automobilist is niets be kend, maar van de motorrijder is het kenteken genoteerd. De politie verwacht binnenkort ie mand te kunnen aanhouden. Over het lot van de hond is niets bekend, maar de politie vermoedt dat het dier geen nare gevolgen heeft overgehouden aan het ongeluk. SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 17 mei de maffiafilm 'Goodfellas' van regisseur Mar tin Scorsese vertoond, met in de hoofdrollen Robert de Niro, Ray Liotta en Joe Pesci. Heni7 Hill knapt als schooljon gen in het Brooklyn van 1955 zijn eerste klusjes op voor de plaatselijke maffia. Hij werkt zich al snel op tot één van de baasjes. Vanwege zijn betrouw baarheid wordt Henry in de fa milie opgenomen. Het gaat goed tot zijn vriend Tommy in 1970 een andere gangster vermoordt. Henry, Tommy en hun andere vriend James nemen het lijk mee en verbegen het, daarmee de ereco de van de maffia doorbrekend. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - Het vierhonderd jarig bestaan van de Hervormde Gemeente Kethel en Spaland wordt vrijdag 17 mei luister bij gezet met een korenconcert en samenzang in de Dorpskerk. Het concert begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt zes gulden. Aan het concert wordt meege werkt door de Chr. Gemengde Zangvereniging Kethel onder leiding van M. Stroetinga en het Kerkkoor Groenoord onder lei ding van de heer Van Buuren. De muzikale begeleiding bestaat uit orgel, piano en trompet en de presentatie is in handen van Nanda Gelderblom. Er worden werken uitgevoerd van onder anderen McPhail, Schütz, Kooy, Ludwig Hellwig, Boekei en Kiel. 'No Holding Back' SCHIEDAM - Het aantal uitkeringsgerechtigden in Schiedam is sterk dalende. In vergelijking met 1 janua ri 1990 telt het uitkerings bestand van de Gemeentelij ke Sociale Dienst per 1 april 1991 maar liefst 276 personen minder. In het eerste kwartaal van dit jaar daalde het aantal tot 4567. Dit staat in de onlangs ver schenen publikatie 'Kenge tallen' van de GSD, waarin de gegevens over het eerste kwartaal van dit jaar zijn vermeld. SCHIEDAM - In het Podium Café aan de Lange Haven 28 vindt donderdag 16 mei weer een jamsessie plaats. Aanvang 22.00 uur en de toegang is gra tis. Zaterdag 18 mei treedt de Am sterdamse rock- and soulforma- tie 'No Holding Back' op. Zan ger/entertainer Henkjan 'The Doctor' Smits, toetseniste/zan- geres Mariëtte Otten, gitarist Willem Heetebrij, bassist Roger Fats en drummer Joost 'Too Tall' Renders brengen een swin gende mix van soul, rhythm and blues, rock en funk ten ge hore. De band heeft haar sporen al ruimschoots verdiend en ver zorgde het voorprogramma van internationale coryfeeën als Al- vin Lee, Gino Vanelli en Rufus Thomas. Naast veel eigen werk speelt 'No Holding Back' ook covers van onder anderen Prin ce, Bruce Springsteen en Carole King. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. Zondag 19 mei spelen Robert en Jack Kidney, the Rock- and Bluesbrothers uit Amerika, in Podium Café. Hun optreden be gint om 22.00 uur en ook hier is de toegang vrij. SCHIEDAM - Tamboer-, Trompetter- en Majoretten- korps 'Juliana' dreigt op straat te komen staan. Het huidige clubhuis aan de Westfranke- landsestraat is door de eigenaar verkocht en 'Juliana' moet er per 31 juli uit. Het korps heeft echter nog geen vervangende ruimte gevonden. Om geld bijeen te krijgen voor een eventueel nieuw onderko men, organiseert 'Juliana' zater dag 18 mei een rommelmarkt op het plein voor de HEMA. Tussen 10.00 en 16.00 uur wor den hier allerlei activiteiten ont plooid. Uiteraard zullen de drumband en majorettes een aantal demonstraties geven, maar ook kunnen belangstellen den kennismaken met de diver se instrumenten van het korps. „De nood is echt hoog", meent mevrouw K. Vis, die het secre tariaat van het korps voert. „We huren nu twee gebouwen; één als clubhuis en één als oe fenruimte aan de Oostsingel. Maar dat wordt veel te duur. Het liefst willen we één gebouw, SCHIEDAM - De gemeenteraad is akkoord gegaan met het voor stel van het college om een kre diet van 592.000,- beschikbaar te stellen ten behoeve van de stadsvernieuwing en beheerplan Nieuwland. Het bedrag wordt jaarlijks gestort in het stadsver nieuwingsfonds. waarin we zowel kunnen oefe nen als ons clubhuis kunnen hebben. Een school of pakhuis bijvoorbeeld. De gemeente heeft haar steun toegezegd, maar voorlopig is er nog geen enkel zicht op vervangende ruimte. Als we eind juli nog geen nieuw onderkomen heb ben, gaan we misschien het voorbeeld van Gusto volgen. Dan kraken we een pand", al dus mevrouw Vis, die stelt dat het voortbestaan van het korps buiten kijf staat. „Ophouden? Dat nooit. We zijn juist een groeiende vereniging". SCHIEDAM - Een 40-jarige Schiedammer is in de nacht van zaterdag op zondag in een bar aan de Singel beschoten door een onbekend aantal mannen. Het slachtoffer werd zes keer geraakt in zijn benen en één keer in een elleboog. Hij is di rect in het Schieland ziekenhuis geopereerd en is inmiddels bui ten levensgevaar. Over de toedracht van de schietpartij is nog weinig be kend. Het slachtoffer zat in de bar, toen plots een aantal man nen binnenkwam. Er ontstond onenigheid met de Schiedam mer, die vervolgens tegen de grond werd gewerkt. Hierop werd een aantal malen op de man geschoten, waarna de da ders wegvluchtten. De politie heeft een onderzoek ingesteld. SCHIEDAM - Bewoners van de Fultonstraat en Morsestraat gaan in samenwerking met de Dienst Plantsoenen een speel plaats creëren aan de Fulton straat. De speelplaats wordt in gericht op een bestaand par keerterrein achter de zogenaam de Daltonflat. Deze parkeer plaats wordt nauwelijks ge bruikt en is sterk vervuild. De speelplaats wordt ingericht met kleine speeltoestellen als een klimrek, glijbaan, veerbeest, schommel en zandbak. Om vandalisme en overlast van honden te voorkomen, wordt de speelplaats omringd door een hek met afsluitbare poort. Een deel van de inrichtingswer ken wordt door de bewoners zelf uitgevoerd. Zij zullen ook een belangrijke bijdrage leveren in het beheer en onderhoud van de speelplaats. Met de aanleg is een bedrag van 49.500,- ge moeid. Van het Nationaal Jeugdfonds van Jantje Beton is een subsidie ontvangen van 9.500,-. SCHIEDAM - Voor voetbalver eniging Ursus breken enkele drukke dagen aan. Op 16 mei houdt de RVB-vereniging haar receptie voor het kampioen schap. Tien dagen later wordt op het complex in het sportpark Harga de wedstrijd gespeeld tussen Ursus en het Schiedamse elftal. Onder leiding van trainer John Corver werd Ursus dit seizoen kampioen in de eerste klasse van de RVB. Door dit kampi oenschap keerde Ursus weer te rug in de hoofdklasse van de RVB. Vanwege dit kampioen schap houdt de Hargavereniging op donderdag 16 mei een recep tie in haar kantine. De aanvang is acht uur. Schiedamse selectie Naar aanleiding van het succes van vorig jaar, toen Ursus haar 70-jarig jubileum vierde, orga niseert de vereniging ook dit seizoen een wedstrijd tussen het eerste en een selectie van alle Schiedamse spelers. De wed- strijd wordt gespeeld op dinsdag 26 mei aanvang 18.45 uur op het terrein van Ursus in sport park Harga. Coach Jan Fels en leider Wim Molenaar hebben de volgende spelers geselecteerd voor de Schiedamse elftal: Koos Juursema (DEMOS), Edwin Konings (DHS), Jan van Kuipe- ma (DRZ), Ronald Bunte (Èx- celsior'20), Rob Oosterwaal (GSS), Arvid Hees (GTB), Jac- co van Tilborg (HBSS), Hans de Koning (Hermes DVS), John Bos (Martinit), José Rodriquez (Olympus Schiedam), Lodewijk Westerveld (PPSC), William Boensma (Schiedam), Henny van der Velden (Schiedamse Boys), Toon Wolters (SFC0, A. Hammoude (SVDPW zat.), Dennis van Oers (SVDPW zon.), Herman Zoetmulder (SVV am.) en Theo Smit (WK). De wedstrijd staat on der leiding van Jan Brand. Dovenelftal Enkele weken geleden speelde Ursus een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Nederlands dovenelftal, waarvan Ursus trainer John Corver eveneens trainer is. Ursus won dat duel toen met 3-0. Tijdens de wed strijd werd entree geheven en de opbrengst daarvan was be stemd voor de Schiedamse zie kenomroep. Inmiddels heeft de omroep een bedrag van 2140,95 gulden mogen ontvangen.MD- BO/ SCHIEDAM - De bewoners van de Grevelingenstraat heb ben bezwaar geuit tegen het plan voor de bouw van tien wo ningen nabij de openbare basis school De Gorzen. In juni vorig jaar besloot de gemeente om voor het gebied rond de voorma lige (afgebrande) vleugel van deze school een leerlingbouw plaats te ontwikkelen ten behoe ve van de bouw van tien premie- koopwoningen. Het gaat om een blokje van zes woningen aan de Dwarsstraat en een blokje van vier woningen grenzend aan het schoolplein. De bezwaren van de bewoners lopen uiteen. Een deel vindt de afstand tussen de zijgevel van de nieuwbouw en hun wonin gen te klein, een ander deel wil dat het blok van zes woningen verder in zuid-oostelijke rich ting wordt opgeschoven en de laatste groep is van mening dat het blokje van vier woningen helemaal niet moet worden ge bouwd. Bovendien heeft de Be wonersvereniging Schiedam- Zuid kritiek op de gevolgde procedure en de architectenkeu ze. De projectleider in Zuid, Peter de Jong, is het slechts ten dele eens met de bezwaren. In een advies aan het gemeentebestuur schrijft hij alleen het bezwaar van de bewoners van de panden Grevelingenstraat 26 en 28 reëel te vinden. Hij adviseert de af stand tussen de nieuwbouw en de achtergevel van de betreffen de panden aan de Grevelingen straat te maximaliseren door een breed achterpad en/of plantsoentje aan te leggen. „Deze panden hebben aan de voorzijde bijna geen uitzicht. Het is daarom verdedigbaar dat er aan de achterzijde wat meer ruimte tot de nieuwbouw zou moeten komen dan nu is gete kend". Het kampioensteam van Brandersstad. SCHIEDAM - Scholengemeen schap Brandersstad heeft de wisselbeker van het schoolvoet- balkampioenschap voor meis jesteams KNVB afdeling Rot terdam in de wacht gesleept. Het tweede team van Branders stad wist beslag te leggen op de derde plaats. Een unieke prestatie van de Schiedamse dames. Het eind- toernooi vond afgelopen vrijdag plaats in het zonovergoten sportpark Hekelingen in Spijke- nisse. De meisjes van Branders stad moesten het opnemen te- gen teams uit Oud-Beijerland, Rozenburg en Rotterdam. Zij brachten het er, onder leiding van coach Raymond Pinas, uit stekend vanaf. Het kampioens team won twee wedstrijden en speelde er één gelijk. Een straf- schoppenserie tegen concurrent Oud Beijerland bracht uiteinde lijk de beslissing. SCHIEDAM - Een koffiezetap paraat vormde de buit bij een inbraak, die vorige week werd gepleegd bij een autobedrijf aan de Stadhouderslaan. Bovendien werd de inhoud van de koffie bus over de vloer verspreid. Men was binnengekomen door een remschijf door de kantine- ruit te gooien. SCHIEDAM - De gemeente verleent aan Woningbouwver eniging Schiedam gemeentega rantie tot een bedrag van 5.250.000,-. Dit bedrag geldt als gedeeltelijke financiering van de renovatie van 59 wonin gen in het complex Nieuwe Maasstraat, Klaaswaalsestraat, Pendrechtsestraat en Middel- harnissestraat. N O.F., orgelconcert door Bryan Rodwell, zondag 26 mei, Passa ge Theater. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Thea ter van dinsdag tot en met zater dag tussen 12.00 en 14.00 uur. Telefonisch reserveren is moge lijk van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur: telefoon kassa Passage The ater 4269563 en Theater de Teerstoof 4269455. Informatie bij de administratie van de Schiedamse Theaters, te lefoon 4262987 (tijdens kantoor uren). SCHIEDAM - De bodemver ontreiniging van de nieuwbouw- lokatie aan de Ridderkerkse- straat levert geen direct gevaar op voor de volksgezondheid. De verontreiniging bestaat welis waar uit de zware metalen lood en koper, maar zit minstens een halve meter onder het maaiveld. Omdat de ondergrond wordt ge vormd door vaste klei, is de kans dat de verontreiniging die per dan 2,5 meter zakt, prak tisch onmogelijk. Dit staat in een brief, die het college on langs heeft verstuurd aan het bestuur van Bewonersvereniging Schiedam-Zuid. Op de ontgravingsdiepte is de concentratie aan restverontrei- niging zodanig, dat deze accep tabel kan worden genoemd en mede door de aan te brengen deklaag geen risico voor de volksgezondheid inhoudt. De in het saneringsplan aangegeven diepte, tot waarop de verontrei nigingen worden verwijderd, betekent dat de bouwactivitei ten zullen plaatsvinden in scho ne grond. Er verschijnt binnenkort een rapportage van het zogenaamde historisch onderzoek van De Gorzen, waarin een overzicht wordt opgenomen van de loka- ties, waar zich mogelijk asbest houdende stoffen in de bodem bevinden. Dit rapport ligt straks ter inzage bij de Dienst Ge meentewerken. Burgemeester en wethouders stellen dat er geen gebruiksbe perking aan de toekomstige be woners hoeft te worden opge legd met betrekking tot de in de diepere grondlagen resterende verontreiniging na de sanering. SCHIEDAM - De Stichting Vrouwen Vormingswerk en de Stichting Schiedamse Vrouwen emancipatie Organisatie organi seren dinsdag 28 mei een stu die-avond voor vrouwen, met als thema 'Omgaan met publici teit en pers'. Tijdens de avond komen onder werpen aan bod als het maken van een persbericht, het reage ren op onverwachte vragen en de presentatie van een verhaal. De avond wordt begeleid door Ellen van der Berg (medewerk ster van Ziekenomroep Schie dam) en Renate van jder Zee (journaliste van de Haagse Cou rant). De studie-avond vindt plaats in vrouwenontmoetingscentrum Barrika, aan de Lange Kerk straat 62 en begint om 20.00 uur. De toegang is vrij, maar men dient zich wel aan te mel den bij Vera Wijnker (telefoon 4734545) of Petra van der Slik (telefoon 4268792). SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker start dinsdag 21 mei een hart-reanimatiecursus. De cursus omvat drie avonden en de kosten bedragen 15,-. Voor meer informatie kan men zich wenden tot De Erker, Jan van Avennesstraat 32, telefoon 4267767. krijst u tegen inlevering van deze bon 5.- korting. SCHIEDAM - Sylvia Bannet trouwt vrijdag 24 mei. Voor Syl via en haar toekomstige echtgenoot natuurlijk een zeer heu glijke gebeurtenis, maar bruiloften vinden iedere dag plaats. Sylvia's collega's wilden echter een extra feestelijk tintje ge ven aan deze bruiloft, omdat het tevens haar afscheid van deze winkel betekent. Sylvia werkt namelijk aanstaande don derdag voor het laatst. Daarom hebben haar collega's de winkel op zeer bijzondere wijze versierd met allerhande in de toekomst wellicht toepasselijke attributen. Want als je werkt in een winkel met baby- en kinderartikelen, dan kun je na tuurlijk zoiets verwachten. 1 bon per aankoop per klant. geldig van 15 mei tot 30 mei Alléén geldig in Schiedam; Hoogstraat 93 Stouthandel terug met bewaakte fietsenstalling Bezwaren tegen nieuwbouwplannen Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Tel. 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. WAARDE

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 7