Herinrichting gevierd met groot feest Gemeente vraagt om reacties op parkeerplan Gespreksronde over binnenstadsplannen Juweeltjes te water mm Klassiek Veel muziek in Schiedam Inbraak w Pluk de hoge lente-rente! Forse buit na autokraak OFFSETDRUKWERK BINDWERK MAILING mm SfcJ. ,1, l - Inbreker aangehouden Radio vanaf scoutingschip Huurverhoging? OJ STOEP- BORD 239. 8% 8% 8% bondsspaarbank HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 24 MEI 1991 PAGINA 3 SCHIEDAM - Met het uitpakken van het kunst werk van Albert Ver kade, dat als toegangspoort fun geert, heeft wethouder Adri Reijnhout (wonen, wijk- en buurtbeheer en voorlichting) afgelopen donderdag het heringerich te Fabriplein officieel geo pend. Even later verrichtte zijn collega Bart de Leede (onder meer welzijn en sport) de openingshande ling voor de nieuwe skate- boardbaan in het Vlaardin- gerdijkpark. Vervolgens ging een groot feest van start op beide lokaties. Met het heringerichte Fabri plein en de miniramp voor ska teboarders heeft Schiedam twee unieke projecten binnen haar stadsgrenzen. Beide voorzienin gen zijn tot stand gekomen door de inzet van de bewoners en ge bruikers. De initiatiefnemers zijn dan ook bijzonder trots op de resultaten en wilden afgelo pen donderdag graag aan iedere Schiedammer laten zien wat men als bewoner voor elkaar kan krijgen. Het buurtfeest werd bezocht door ruim 350 be langstellenden. „De buurtbewoners hebben alle reden om trots te zijn", vindt Arie Vos, opzichter bij Plant soenendienst en namens de ge meente nauw betrokken bij bei- Wethouder Adri Reijnhout pakt het kunstwerk van Albert Verkade uit. de projecten. „De manier, waar op zij hebben meegewerkt aan de herinrichting van dit plein, heeft tot dit resultaat geleid. Nadat zij zelf geruime tijd bij de gemeente op herinrichting hadden aangedrongen, zijn ze er vanaf het ontwerp bij betrokken geweest. Nu het klaar is, hebben zij de taak om ervoor te zorgen dat het Fabriplein ook mooi blijft". Buurtbeheer Buurtbeheer in optima forma dus, precies zoals het de verant woordelijk wethouder Reijn hout voor ogen staat. Er is een pleincommissie aangesteld, on der leiding van Fabripleinbewo- ners Dave Meulemans en de heer Dietz. Zij onderhouden na mens de bewoners de contacten met Arie Vos, die als gemeente lijk coördinator blijft fungeren. Bovendien krijgt Meulemans van Gemeentewerken wat ge reedschap om kleine oneffenhe den aan het plein, zoals een los se bout van een speelwerktuig of een losgeraakt struikje, te kunnen herstellen. Gaat het om grotere werkzaamheden, dan schakelt Meulemans Arie Vos in. „Maar het is niet de bedoe ling dat we de bewoners opza delen met het totale onderhoud van het plein. Die taak blijft na tuurlijk bij de gemeente", aldus Arie Vos. Speelattributen Het Fabriplein is geheel inge richt voor de jongste jeugd. Er staan diverse nieuwe speelattri buten, zoals een klimtrechter, een glijbaan en een toekan en dolfijn op veren. Het plein is heel strak bestraat, zodat de ste nen heel te verwijderen zijn. Het plein is nu verboden terrein voor honden.„Het is nu het mooiste plein van Schiedam en het is aan de bewoners om het zo te houden", vindt Arie Vos. De herinrichting heeft in totaal zo'n vier ton gekost. Volgens Vos is een dergelijk buurtbeheer overal in de stad toepasbaar, als de bewoners maar meewerken. „Op het Fa briplein is dat uitstekend ge lukt". Miniramp Ook de aanleg van de mini ramp (half-pipe) voor skate boarders is geheel gebeurd op initiatief van de bevolking. Een groep jeugdige skateboardlief hebbers had om deze voorzie ning in het Vlaardingerdijkpark gevraagd. De gemeente gaf hier voor toestemming mits de jeugd zelf een deel van de werk zaamheden en kosten voor hun rekening wilden nemen. „En ook hier mogen we rustig spreken van een geslaagd pro ject", zegt Vos. „Bovendien hebben we de andere speelattri buten in het park opgeknapt, terwijl in park Stricklede nieu we speeltjes worden geplaatst". Overigens benadrukt Arie Vos dat de aandacht van Gemeente werken niet beperkt blijft tot het Fabriplein. „We gaan ons nu opmaken voor de aanpak van het zwerfvuil in Schiedam- Oost". SCHIEDAM - Ook de horeca in de binnenstad en winkeliers vereniging Hoogstraat hebben zaterdag 25 mei één en ander in petto tijdens het Havenmuziek- en Molenfestival. Op uitnodiging van de winke liersvereniging zingt het Scheve- nings Vrouwenkoor, in authen tieke klederdracht, op de trap pen van het stadhuis aan de Grote Markt. Het koor treedt twee keer op: om 14.00 en om 16.00 uur. Zeventien horeca-ondernemers in de binnenstad zorgen even eens voor muziek. „In eerste in stantie wilden maar zes zaken meedoen, maar uiteindelijk - door de inspanningen van een tweetal klanten van Muziekcafé Try Out - zijn het er toch ze ventien geworden", vertellen Jan en Frans Leermakers, van respectievelijk 't Proosje en De Unie. „Bovendien is de kans groot dat we in augustus weder om gezamenlijk een muzikaal evenement gaan organiseren". De volgende horecagelegenhe den hebben zaterdag live-mu- ziek in of voor de zaak: Amstel- bron (Mike Sheen Mike An- SCHIEDAM - De gemeente wil bewoners, bedrijfsleven en in stanties laten meedenken over de oplossing van de parkeerpro- blematiek in de binnenstad. Lei draad hierbij is het Parkeerplan Binnenstad, dat onlangs is ver schenen. Dit concept-plan is deze week verstuurd naar bewo nersverenigingen, middenstand sorganisaties en andere belang hebbenden. Het college van bur gemeester en wethouders vraagt om reacties op het plan. Schriftelijke reacties kunnen tot vrijdag 28 juni worden inge diend. Aansluitend wordt woensdag 10 juli in het Stads kantoor een hoorzitting gehou den, waarbij een ieder ook mon deling zijn of haar mening kan geven (aanvang 20.00 uur). Ver volgens wordt - mede aan de SCHIEDAM - Autokrakers heb ben afgelopen dinsdagnacht een goede slag geslagen in de Oli vier van Noortstraat. Uit een bedrijfsauto van Auto-dial Tele communicatie werden zes auto telefoons, een mobilofoon en een aantal portofoons alsmede wat randapparatuur gestolen. De totale waarde van de goede ren bedraagt 65.000,-. hand van de reacties - het defi nitieve plan opgesteld, waarna in september en oktober de be sluitvorming moet plaatsvinden. Particulieren, die in het bezit willen komen van het Parkeer plan Binnenstad, kunnen con tact opnemen met de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling en Stadsbeheer, telefoon 4260500, toestel 178. Overigens zijn de eerste reacties op het parkeerplan al bekend. Met name het belanghebben- denparkeren, waarbij bewoners en bedrijven in de binnenstad een vergunning moeten kopen, is bij menigeen in het verkeerde keelgat geschoten. Het Nieuwe Stadsblad UW THUISKRANT SCHIEDAM - Wethouder Chris Zijdeveld (onder meer stadsontwikkeling) start woens dag 29 mei een eerste gespreks ronde met de Schiedamse bevol king over de plannen voor de Schiedamse binnenstad. Deze plannen werden eerder dit jaar gepresenteerd in de nota 'Kan sen benutten, de tijd is er rijp voor...'. De belangrijkste onderdelen uit de nota zijn de bouw van het ABC-complex in de Lange Kerkstraat; het verrijzen van bi bliotheek, theater, archief, ge meentekantoren, bestuurscen trum en woningen op het Stad- serf en Emmaplein; de komst van een supermarkt en andere winkels aan de Koemarkt/Bui tenhavenweg en winkels en wo ningen tussen Passage en Hoog straat. Het geheel moet leiden tot de 'Grote Omloop' (Koe markt-Hoogstraat-Lange Kerk- straat-Broersvest), die zo een aantrekkelijke winkelroute zal gaan vormen. In totaal heeft Zijdeveld vijf ge- spreksdagen vastgesteld, waarbij iedereen zijn of haar zegje over de plannen kan doen. De data zijn: woensdag 29 mei van 13.30 tot 16.00 uur, vrijdag 31 mei van 9.00 tot 11.00 uur, donderdag 6 juni van 19.00 tot 21.00 uur, vrijdag 7 juni van 9.00 tot 11.00 uur en maandag 10 juni van 14.00 tot 16.00 uur. De gesprekken vinden plaats in de informatiewinkel aan de Hoogstraat 34. Na deze eerste gespreksronde volgt nog een tweede. Daarna wordt nog een avondbijeen komst georganiseerd. Zijdeveld volgt hiermee precies dezelfde handelwijze als tijdens de ont wikkeling van het museumbe leid, waarmee hij goede ervarin gen heeft opgedaan. SCHIEDAM - De weke lijkse programma's Cultuur en Middagmagazine van Radio Rijnmond komen vrijdag 24 mei, tussen 12.00 en 14.00 uur, rechtstreeks vanaf de Lange Haven. Frank van Dijl en Liesbeth van der Kruyt hebben hun studio deze dag ingericht in het vlaggeschip van Scou ting Schiedam, de 'Alewijn de Groot'. Aan boord worden diverse gasten ontvangen, die onder meer een voorbeschouwing geven op het Havenmuziek- en Molenfestival. Op het dek van het schip wordt live-muziek gebracht. De uitzendingen zijn ook toe gankelijk voor het publiek. Het schip ligt afgemeerd in de Lange Haven tegenover huisnummer 3. llMSMRMptss SCHIEDAM - De Lange en Korte Haven liggen zaterdag 25 en zondag 26 mei vol historische vaartuigen, die de omlijsting moeten vormen van het Havenmuziekfestival. Een aantal sche pen lag begin deze week al afgemeerd aan de Lange Haven, zoals de 'Immetje' uit Hellevoet- sluis, de 'Vrouwe Dingena-Maria' (1910) uit Vlaardingen en de 'Hoop op Welvaart' (1894) eveneens uit Vlaardingen. De schippers zijn de afgelopen dagen druk in de weer met het oppoetsen van hun juweeltjes. De schepen zien er dan ook uit om door een ringetje te halen en zullen straks tijdens de vlootschouw ongetwijfeld vee! bewondering oogstten. SCHIEDAM - „Hoe is het mo gelijk dat Woningbouwvereni ging Schiedam aan zijn ver huurders een rondschrijven stuurt, waarin een huurverho ging van 5,5 procent per 1 juli wordt aangezegd Dit is namelijk niet mogelijk, omdat: - de behandeling van het wets ontwerp in de Eerste Kamer nog niet is afgehandeld, dit gebeurt pas medio volgende week: - de wet nog moet worden gepu bliceerd in de Staatscourant; - de verhuurder de huurverho ging tijdig dient aan te zeggen, na de publicatie in de Staatscou rant; - als de aanzegging na 31 mei geschiedt, de huurverhoging op zijn vroegst pas op 1 augustus kan ingaan en niet op 1 juli, zo als de WBS aangeeft". A. Bax, een huurder. SCHIEDAM - In de aula van het Stedelijk Museum verzorgt het Residentie Kwartet zondag 26 mei een klassiek concert. Het concert begint om 14.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden, terwijl leden van de Vrienden van het Stedelijk Mu seum en CJP-houders drie gul den betalen. Het Residentie Kwartet wordt gevormd door leden van het Haags Residentie Orkest, In café 't Proosje treedt de vrouwenformatie Veni, Vidi, Vici op. thony), 't Stappertje (The Guilds), 't Spul (Southern Com fort), Podium Café (surprise act), Try Out (Streetlife), De Unie (Cheat the Beat), Klein Thalia (Gophers), Dirty Henry (Hot Rock), Branderscafé (Ri chie Power), Onder de Pot (Sue Ann), 't Paard (Groove or Die), 't Maantje (2 the Point), 't Weeshuis (live jazz), 't Proosje (Veni, Vidi, Vici), Malle Molen, Royal en De Papegaai (geza menlijk Wally Preyll, Pollekes Blues Band en Wim Koop- mans). De optredens beginnen rond 22.30 uur en de meeste zaken sluiten pas tussen 02.00 en 03.00 uur. SCHIEDAM - Woensdagoch tend vroeg is ingebroken in kof fieshop De Dijk aan de Lange Singelstraat. Nadat de voordeur met een koevoet was openge broken, ging men ervandoor met een geldkist met onbekende inhoud. Bovendien werd een te lefoon vernield. Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek voor de periode 24 mei t.m. 30 mei: Apotheek Van Westendorp, Park weg 207. Tel. 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013. Inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: Van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. SCHIEDAM - De politie heeft donderdagochtend vroeg een 22-jarige Rotterdammmer aan gehouden, die net had ingebro ken in Squash- en Tenniscen- trum Klaverstede, aan de De Brauwweg. Toen de politie ter plaatse arriveerde, kwam de da der net naar buiten lopen. Hij rende weg, maar kon na een korte achtervolging in de kraag worden gevat. Op zijn vlucht gooide hij een zakje met klein geld weg, terwijl bij het sport centrum een tweetal tassen met rookwaren klaar stonden voor transport. Hij is naar het poli tiebureau vervoerd, waar hij een bekentenis heeft afgelegd. INLEGPANEEL Standbouw Dekoratie Letters, Zelfklevende teksten Bedrijfslogo's Reklameborden Autoreklame 010-4268417 fax 010-4269009 Als u op een verantwoorde en veilige manier ten volle profijt van uw spaargeld wilt hebben, dan bent u bij de Bondsspaarbank aan het juiste adres. Immers, wij zijn de experts bij uitstek op het gebied van hoge spaar- rente. Neem bijvoorbeeld onze Rentetarieven Mei-rekening met een loop tijd van één jaar vast en maar liefst 8% rente. Kom tussen 21 en 31 mei bij ons langs. U legt een minimum bedrag van f 500,- in, of hogere bedragen afgerond op honderden guldens. Dit bedrag staat dan één jaar vast. In mei '92 kunt u dan alles opnemen of weer verlengen. De Mei-rekening is niet aan leeftijd gebonden. Iedereen kan hem openen en u hoeft geen klant van ons te zijn. Wilt u dus wat meer van uw spaargeld maken, open dan een Mei-rekening en doe dat tussen 21 en 31 mei 1991. De bank met de S doet meer voor spaarders. - Bewoners Fabriplein zijn erg trots op het resultaat VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. I. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 fUM', van Berckenrodestraat 6, 3113 AM Schiedam, Telefoon 0104260455, Fax 0104736163 ex. BTW 70x100 cm wit metaal wind/weerbestendig inklapbaar wissel bare tekst Los verkrijgbaar kunststof wit 30.- kleur 50.- Schoolstraat 4 Schiedam Mei rekening Spaar- deposito Spaar- deposito Minimum inleg f 500,- f500,- f500,- Looptijd 1 jaar 2 jaar 3 jaar Normale rente 7,75% 7,75% Rentetarief nu* Deze rentetarieven zijn alleen geldig als u in de periode van 21 t/m 31 mei 1991 één van de vermelde rekeningen opent of verlengt. Schiedam Vlaardingen i S

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 3