ORANJE Leden SVDPW in opstand tegen de opheffing van de zaterdagafdeling mijohn kroes lAihülsta studio alle Hülsta modellen mm Burgerlij'ke Stand HVO start bouw uitbreiding Fietscross HBSS dames kunnen zaterdag promoveren naar landelijke klasse Scheidend trainer Van der Hurk voorspelt goede toekomst Holy honkbal geeft winst weg Bij aankoop van 25.- aan speelgoed Daar liggen heerlijke kaas-soufflés Rommelmarkt Sponsorloop Alsmede de woonkamerwanden Spectrum, Studioform en Topside. krijgt u tegen inlevering van deze bon ƒ5.- korting. Alléén geldis in Schiedam; Hoogstraat 93 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge Smeets 35% per liter 17.50 bij 12 flessen 4 95 per literI Va Vieux Touron 35% per liter 17.50 bij 12 flessen J 95 per literI Va U belt - wij bezorgenI Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 WATERWEG NOORD - Het bestuur van de Schiedamse voetbalvereniging SVDPW heeft haar zaterdagafdeling plots klaps opgeheven. De leden van die pas zeven jaar oude afdeling zijn echter in opstand gekomen en hebben voor aanstaande donderdag een buitengewone ledenvergadering uitgeschreven. „We willen de vereniging weer gezond maken", geeft bestuurs lid Theo Snelleman als reden op. „Als we dit niet hadden ge daan was onze zondagafdeling verdwenen. SVDPW bestaat al 61 jaar als zondagvereniging en de zaterdagafdeling is daar ze ven jaar geleden bijgekomen. De meeste van onze leden zijn dan ook gehecht aan het voetballen op zondag", aldus Snelle man. De direkte aanleiding voor de opheffing was de overstap van vijf eerste elftalspelers van de zondag naar de zaterdag. SVDPW zou hierdoor geen enkele speler voor het zondagelftal overhouden. Het grootste slachtoffer van deze beslissing lijkt Henk Salari te worden. Hij heeft geen club meer als de afdeling opgeheven blijft. De trainer die dit seizoen met SVDPW degradeerde naar de eerste klasse RVB: „Ik heb de voorkeur gegeven aan SVDPW boven twee andere aantrekkelijke verenigingen. Bo vendien heb ik de cursus voor oefenmeester 2 een jaar uitge steld om ook het tweede elftal te kunnen begeleiden. Dat is achteraf allemaal voor niets geweest", zegt een gepikeerde Sa lari, die het nieuws via de media moest vernemen. Donderdag avond zal duidelijk worden of het bestuur op haar besluit terug komt, of dat SVDPW op zoek zal moeten naar een nieuw be stuur. Singel 51, Schiedam, telefoon 4267920 In onze showroom tonen wij u zoals de slaapkamers Amanti, Cantos, Creation, Fleur, Multi Nova, Passage, Silhouette, Tiamo en Trendstyle, waarbij de komplete range Hülsta- lattenbodems, elektrisch d.m.v. gasdrukveer of met-de-hand verstelbaar. Mom*nt*«l ook divert* zéér attraktieve aanbiedingen van uiteenlopende modellen: zélf» voor gehalveerde prijzen. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 29 MEI 1991 PAGINA 13 „Op 8 mei jl. bereikte de voet balvereniging SVV de respecta bele leeftijd van 87 jaar. Alhoe wel ik wel Schiedammer ben en df sportieve verrichtingen van SVV intensief volg, heb ik verder geen enkele binding met deze club. Maar de recente ontwikkelingen met betrekking tot het al of niet voortbestaan van deze alom ge respecteerde club vind ik zo langzamerhand bijzonder trieste vormen aannemen. Na jaren van uiterst magere sportieve re sultaten was iedere voetballief hebber in Schiedam bijzonder opgetogen, dat de heer Van Dijk in de zomer van 1988 de club de helpende hand toestak. En zie, bij het begin van het sei zoen 1988-1989 enthousiasme alom, voor Schiedamse begrip pen veel publiek en leuk voetbal. De zaak werd voortvarend aan gepakt, met Wim Jansen als technisch direkteur en meerjari ge contracten voor de spelers, waardoor het er erg veel op leek, dat dit niet een uit de hand gelo pen hobby voor één jaar was. Het tweede seizoen 6.000 toe schouwers tegen VVV, het bord je 'uitverkocht' tegen Excelsior, periodekampioen, met acht bus sen naar Emmen en Heeren veen, 11.000 toeschouwers in de stromende regen in de Kuip te gen NAC. Duizenden mensen op 'Het Hoofd' en bij het stadhuis bij het kampioenschap. John van Dijk stond in het mid delpunt van de belangstelling en terecht, want iedereen gunde hem dit succes. Ontelbare keren moesten we horen hoe goed hij wel was geweest door SVV te redden. En dan door de velen al argwa nend tegemoet geziene 'tijdelij ke' verhuizing naar de Kuip. Vanaf de tweede wedstrijd al was het duidelijk, dat dit een farce' werd. Slechts enige hon derden toeschouwers bevolkten de tribunes. Het is natuurlijk niet zo gek, dat de mensen niet naar de Kuip komen. Een Schie dammer gaat geen 20 kilometer reizen voor een thuiswedstrijd in een volstrekt leeg, kil stadion. Trouwens geen enkele betaalde club in Nederland heeft zijn 'home' 20 kilometer verderop. Een Schiedammer en de men sen uit Vlaardingen komen op de fiets naar 'Hargaen zijn na afloop een kwartier later thuis. Iedereen was enthousiast tot aan dit seizoen. Immers, het mes sneed aan twee kanten. Voor zijn bedrijf veel reclame, een hogere omzet en SVV ging het na jaren modderen in de marge voor de wind. En zo hoort het ook met sport sponsoring te gaan. Bedrijven mogen de sport gebruiken, maar niet misbruiken om hun naams bekendheid te vergroten en de sport profiteert hiervan door be tere prestaties, meer belangstel ling, meer inkomsten. Maar nu het dit seizoen door allerlei oor zaken wat minder goed gaat, geeft Van Dijk alles en iedereen de schuld, behalve Van Dijk zelf. Uiteraard zijn er verzachtende omstandigheden. Natuurlijk is het Schiedamse gemeentebe stuur absoluut niet voetbalmin- ded en ziet SVV liever gaan dan komen, maar welk gemeentebe stuur wil nog graag een betaalde voetbalclub binnen haar grenzen hebben. Het voetbalvandalisme maakt immers de dienst uit. Het publiek laat het afweten vol gens Van Dijk. Vorig jaar an ders niet en waar trekt betaald voetbal in de randstad nog veel publiek, nergens toch, kiik naar de toeschouwersaantallen bij Excelsior en Sparta. Honderden, soms duizenden toeschouwers. Als SVV zijn wedstrijden, met uitzondering van de risicowed strijden, op Harga had gespeeld hadden ze meer publiek als Sparta getrokken. Natuurlijk, sentimenten kent Van Dijk niet, nee hij niet, wel generaties Schiedammers, die rood-groen bloed in hun aderen hebben. Met deze zakelijke benadering gaat wel een 'sportief monu ment' van 87 jaar verloren. Een voetbalvereniging moet zo nodig als een bedrijf gerund worden en voor bestuursleden 'oude stijl' is geen plaats meer, maar dan ook de consequenties als het wat minder gaat en dan niet weglopen. Om op deze manier publiek, spelers, sponsors en iedereen, die SVV een warm hart toedraagt in het onzekere te laten over het voortbestaan van SVV kunt u moreel niet maken. Een les moeten we uit dit alles trekken: hang een voetbalclub niet aan één man op, die kan wikken en beschikken. A. de Jong Schiedam" SCHIEDAM - Van 17 tot en met 23 mei 1991. Geboren: Dennis P. O. z.v. Van Woerkom-Dullaart; Hobie z.v. Breetveld-Wiekamp; Roxanne A. d.v. Frens-Steijger; Daphne V. H. d.v. Descornez-van der Linde; Lindsay d.v. Moerman- Grauwmans; Simon z.v. Van Diggele-Bijloo; Ricardo z.v. Van der Giessen-van der Vlist; Gijs z.v. Maris-van der Neut; Jordy z.v. Prenger-Huijser; Büs- ra d.v. Kayapa-Kayapa; Stepha nie d.v. Jeup-Holster; Sigrid I. d.v. Hoogerwerf-van Bodegom; Anouk d.v. Speksnijder-Poot; Alyssa R. d.v. Kök-Elvers; Sa rah d.v. Nijenhuis-Gouw; Jo hannes L. A. z.v. Van de Water- Scheffer. Ondertrouwd: P. A. Brown 30 jr. en A. Neleman 25 jr.; A. G. M. Peeters 34 jr. en M. J. M. Lazeroms 32 jr.; E. A. de Jager 47 jr. en Eny Martini 26 jr.; M. Boomsluiter 27 jr. en A. L. Schotte 27 jr.; E. T. M. de Bruin 27 jr. en G. Hesselberth 26 jr.; M. J. Ringlever 25 jr. en C. A. E. Verburg 27 jr.; G. W. Rossel 21 jr. en J. Benito Martin 21 jr.; G. C. Ubink 28 jr. en Y. Rood- enburg 24 jr.; C. J. van de Veer donk 25 jr. en E. van Eijk 23 jr. Getrouwd: M. J. Allebrandi 33 jr. en E. L. Kleyn 29 jr.; F. J. G. van Beusekom 30 jr. en I. F. den Braasem 27 jr.; F. J. de Vos 32 jr. en J. T. C. van Tienen 28 jr.; J. W. C. Gordijn 27 jr. en H. Breedveld 25 jr.; P. M. Mostert 25 jr. en T. Breedveld 24 jr.; H. de Wolff 21 jr. en E. van den Berg 20 jr.; P. N. Leerschoon 22 jr. en J. Gilijamse 24 jr.; W. J. Breevoort 31 jr. en H. de Kos ter 27 jr.; M. W. Koster 24 jr. en G. de Jong 24 jr.; R. Neder- lof 23 jr. en M. Schop 30 jr.; E. P. Solleveld 29 jr. en C. W. van der Valk 28 jr.; G. van den Bosch 23 jr. en D. R. Ouwens 22 jr.; P. L. van der Werff 27 jr. en S. J. van Pelt 25 jr.; J. C. J. Mesker 26 jr. en M. H. H. Bod- de 23 jr.; M. T. J. Heinsbroek 27 jr. en T. Hoek 37 jr.; R. J. B. Dingemans 27 jr. en Y. Willems 25 jr. Overleden: J. Vingerhoed, vr., 66 jr., echtgenote van J. F. Seip; W. van Grootveld, man, 76 jr.; A. Willemsen, vr., 43 jr. echtge note van D. Grootveld; L. H. M. Roskam, man, 77 jr.; A. Verkade, man, 65 jr.; J. M. Stap, man, 60 jr.; A. J. ter Braak, man, 65 jr.; A. K. Snij ders, vr., 75 jr., geh. gew. met C. L. van Gulden; C. F. Stolk, vr., 93 jr., geh. gew. met G. Duk. De krant is voor Yolanda Kramer Freher- van der Star de leidraad bij de vraag: „wat zullen we eten". De advertenties van Bas van der Heijden in haar huis-aan-huisblad geven er elke keer weer een antwoord op. Is er een aanbieding van een bepaald soort vlees, dan kiest ze er in de winkel de groente bij en ziet ze macaroni in de krant dan weet ze: dat staat er morgen bij ons op het menu. Vooral omdat ze een paar keer per week op de fiets: bij Bas van der Heijden haar boodschappen haalt en ook in de zaak zelf nog de ogen goed de kost geeft „eten we gevarieerd en toch te gen heel schappelijke prijzen. Het is voor mij bijna een sport om scherp in te kopen en als je er een gewoonte van maakt daar met de krant in de hand permanent alert op te zijn, ook als het om andere dingen gaat, kan je dat heel wat schelen", vindt me vrouw Kramer Freher. Dochter Sylvia, tien jaar, let meer op de lekkere dingen dan op wat het haar moeder gaat kosten en troont die immer mee naar het diepvriesvak. Daar liggen heerlijke kaassoufflés. „Een patatje er bij thuis en je eet je vingers er bijna bij op", vinden ze, terwijl die kaassoufflés overigens jigLzo_betaalbaar blijken als de rest van het WATERWEG NOORD - De Vlaardingse voetbalvereniging HVO is vorige week donderdag begonnen met de bouw van haar uitbreiding. Het was Michael Mooij, het jongste lid van HVO, dat donderdag de eerste steen voor de uitbreiding legde. De uitbreiding bestaat uit het ver groten van de kantine, bestuur- en kleedkamers. Voor het begin van de nieuwe competitie moet de uitbreiding klaar zijn. SCHIEDAM - Op de derde re giowedstrijd, die afgelopen zon dag werd verreden in Hillegom, won de Schiedamse fietscrosser Erik Vlaardingerbroek bij de ex perts 16 jaar en ouder, de eerste prijs. Evenals bij dr cruisers (een fiets met 24" wielen) won hij de vijf manches met gemak. Met nog vijf wedstrijden te gaan heeft Vlaardingerbroek, die in Maassluis moet gaan trai nen omdat de banen in Schie dam en Rotterdam gesloten zijn, een grote voorsprong op zijn concurrenten opgebouwd. Aanstaande zondag wordt in Hillegom het afdelingskampi oenschap verreden. SCHIEDAM - Op zaterdag 1 juni organiseert de Chr. Mu ziekvereniging 'Harpe Davids' een rommelmarkt op het He- maplein. Het is de bedoeling om hiermee geld in te zamelen voor nieuwe uniformen en in strumenten. Op het Hemaplein kan men diverse artikelen ko pen. De rommelmarkt wordt gehou den op 1 juni op het Hemaplein van 09.30 tot 15.30 uur. Jan van der Hurk promoveerde met de dames van HBSS via een beslissingswedstrijd alsnog naar de nieuwe landelijke klasse. van een half uur was het heilige vuur bij HBSS enigzins verdwe nen. Pas in de slotfase was het nancy Brouwer die voor 8-0 zorgde. Goede toekomst Voor volgend seizoen is Jan van der Hurk, die de scepter dan overdraagt aan Jan Kroon, optimistisch. „Er komen twee goede speelsters van Zwart wit'28 bij, terwijl waarschijnlijk één speelsters naar Zwaluwen gaat. Het team wordt dus eigen lijk sterker en gezien de leeftijd, de meeste zijn net in de twintig, kan deze groep nog veel sterker worden. Ik voorspel hen dan ook een goede toekomst in de nieuwe landelijke klasse", aldus Van der Hurk, die volgend sei zoen bij de dames van Maas dijk werkzaam zal zijn. SCHIEDAM - In het verre Horst, nabij Ermelo, kunnen de dames van voetbalvereniging HBSS zaterdag promoveren naar de nieuw op te richten lan delijke damesklasse. De ploeg van trainer/ coach Jan van der Hurk moet dan winnen van Ni- cator uit Leeuwarden. Dit seizoen speelde HBSS in eerste klasse van de inter regio- nalecompetitie, het hoogste da mesniveau in Nederland. De beste vier ploegen promoveer den rechtstreeks naar de nieuwe landelijke klasse. De nummers vijf tot en met acht uit West II moeten met 24 andere ploegen uit heel Nederland strijden om 12 plaatsen in de nieuwe klasse. HBSS werd afgelopen seizoen zesde en maakt daardoor kans op promotie. Het bereiken van die nieuwe landelijke klasse, die gaat be staan uit drie poules- West, Oost en Zuid- was voor de HBSS-dames dit seizoen het doel. Het lukte de dames van van der Hurk echter niet om dit doel rechtstreeks te bereiken. „We zijn nu echter gebrand om via deze extra kans alsnog de overstap naar de landelijke klas se te maken", zegt Van der Hurk strijdvaardig, die echter volgend jaar de scepter over draagt aan de in het damesvoet bal bekende Jan Kroon. Jan van der Hurk vertrekt volgend seizoen naar de dames van Maasdijk. De wedstrijd tegen Nicator, die om drie uur begint, moet door HBSS gewonnen worden om te promoveren. Is de uitslag de re guliere speeltijd nog gelijk, dan volgt een verlenging. Is ook na de die extra tijd de stand nog gelijk, dan wordt de wedstrijd een week later opnieuw ge speeld. Voor de supporters van de HBSS-dames rijdt er bij vol doende belangstelling een spe ciale bus. Mevrouw Kramer - Freher: „Het is voor mij bijna een sport om scherp in te kopen." assortiment. Met nog een lekkertje voor jong ste dochter Nancy (drie) in de winkelwagen, zijn de voordeel-boodschappen dan weer gedaan en is het menu voor die avond meteen weer rond... ADVERTORIAL HBSS na terugkomst in het SCHIEDAM - Jan van der Hurk heeft in zijn der de en laatste jaar als trai ner van de dames van HBSS aan de doelstelling voldaan; promoveren naar de nieuw op te richten lan delijke klasse. De doelstel ling werd echter wel met een omweg bereikt, want zaterdag wonnen de dames van Van der Hurk de pro motiewedstrijd van Nicator uit Leeuwarden met maar liefst 8-0 en stappen daar door over naar de nieuwe landelijke klasse. De zesde plaats in de eerste klasse van interregionale com petitie kwam HBSS niet in aan merking voor rechtstreekse pro motie, hoewel die positie aan WATERWEG NOORD - Wat op papier een overwinning van SC Vlaardingen-Holy had moeten zijn, pakte in werkelijk heid heel anders uit. Keytown Hitters, tot zondag hekkesluiter in de tweede klasse A, greep na de vijfde inning zijn kans en sloeg toen het beslissende gat voor de uiteindelijk 18-17 over winning. In de vijfde slagbeurt leidde Holy honkbal met 12-7. Coach Wim van den Heuvel mesot noodgedwongen zijn pitcher Pe dro Hazel van de huevel halen met vermoeidheidsverschijnse len. Aangezien de twee andere pitchers nog steeds geblesseerd waren, werd Hazel vervangen door achtereenvolgens 'good old' Jan Lugthart en later door de nog niet geheel fitte Ray mond Voorburg. Het kwaad was toen echter al geschied, om dat Keytown Hitters in de zesde inning al acht punten hadden gescoord en Holy geen één. In de zevende inning, toen de stand 15-12 was, hield pitcher Raymond Voorburg de thuis ploeg goed in bedwang. In de volgende inning voegde Holy weer een puntje aan het totaal toe, 15-13. In de gelijkmakende slagbeurt haalde Keytown Hit ters wederom uit en voegde drie punten toe aan het totaal, 13- 18. In de negende en laatste SCHIEDAM - De Rijnmond- school organiseert op vrijdag 31 mei een sponsorloop. Met de op brengst hiervan willen direktje en leerkrachten een geluidsin stallatie kopen. slagbeurt kon Holy die achter stand net niet meer goedmaken om er nog een verlenging uit te slepen. Omdat coach Wim van den Heuvel het met diverse ar bitrale beslissingen oneens was, speelde hij de wedstrijd uit on der protest. Aanstaande woens dag speelt Holy op eigen veld (aanvang 19.30 uur) tegen Bra ves uit Gouda. De Vlaardingse werpcijfers: Pedra Hazel; 2-1- 16-4, Jan Lugthart; 0-1-1-2, Raymond Voorburg; 1-0-7-1. Ook wordt er op 1 juni een rom melmarkt georganiseerd, van 11.00 tot 15.00 uur aan de Dr. de Visserlaan nummer 1. Het steeds vaker dichtdraaien van de subsidiekraan noodzaakt de schoolleiding naar andere wegen te zoeken voor de aller noodzakelijkste leermaterialen. warden, die zich echter de bete re toonde. De openingstreffer van HBSS kon na deze twee ac ties eigenlijk niet uitblijven en dat gebeurde dan ook na zes minuten, toen Edith Pronk van af zeker twintig meter raak schoot, 1-0. Nicator probeerde daarna iets terug te doen, maar HBSS-doelvrouwe Astrid Schwartz kwam geen enkele keer werkelijk in de problemen. Dat gold niet voor haar collega aan de andere kant, want na twintig minuten spelen was het wel raak voor Milka Rupertie, 2-0. Vanaf de 22e minuut was het de Sabine van Eijk-show. Voor het verstrijken van de eer ste helft scoorde zij maar liefst vier doelpunten en bracht HBSS daarmee in veilige haven, 6-0. Ziekenhuis Na rust stuurde Van der Hurk een extra aanvaller richting het doel van Nicator. De eerste de beste aanval was het weer prijs, toen Sabine van Eijk haar vijfde doelpunt maakte, 7-0. Daarna werd de wedstrijd ontsierd door een verveld incident, toen Mi chelle van Dongen alleen op de Nicator-doelvrouwe afging en ten val kwam. Zij kwam zo le lijk terecht dat er werd gevreesd voor een botbreuk. Per ambu lance werd zij van het veld ge reden. In het ziekenhuis bleek echter dat de schade wel mee viel. Het bot was slechts zwaar gekneusd. Na de onderbreking het begin van het seizoen wel het uitgangspunt was van de Van der Hurk-selectie. Heel ontspannen HBSS startte de competitie heel erg sterk, maar kende na de winterstop een grote inzinking door blessures. Maar in de slot fase van de competitie kropen de dames weer uit dat dal en die goede lijn werd in de alles beslissende wedstrijd tegen Ni cator voortgezet. De ploeg van Van der Hurk had heel ont spannen toegeleefd naar de pro motiewedstrijd. 's Morgens om tien uur was het Hargaprk al ge zamenlijk verlaten om rustig onderweg een lunch te gebrui ken. In het plaatsje Horst in de buurt van Zwolle werd de wed strijd gespeeld. Al direct in de eerste vijf minuten gaf HBSS haar visitekaartje af. Miranda Broeren nam na drie minuten het Nicator-doel met een om haal a la Marco van Basten on der vuur. Haar prachtige poging spatte echter op de lat uiteen. Direct daarna verscheen Milka Rupertie alleen voor de doel- vrouwe van de ploeg uit Leeu- Harga-park. Blij dat de promotie alsnog gelukt is. 1 bon per aankoop HOo A geldig van 29 mei per klant. tot 13 iuni HBSS dames alsnog naar landelijke klasse WAARDE SÉ

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 13