Bolssilo gaat plat ORANJE Controles Gevonden voorwerpen Aanpassingen aan de De Brauwweg Watermanifestatie eindigt zonder wanklank Roest in drinkwater 10,990: GEGARANDf ERD DE LAAGSTE PRIK. Schilderijen gestolen VVD-topman in Maassluis Geld voor speelplaats Afrika in het Filmhuis Topambtenaar met de VUT CDA- vergadering Autokrakers aangehouden Inbraak met gestolen auto Overval op snookercentrum f.OMPtffrMET De Erker gaat naar Sauerland Pak slaag voor hondebezitter HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 5 JUNI 1991 PAGINA 7 SCHIEDAM - Eindelijk. Ongetwijfeld tot blijdschap van veel Schiedammers gaan maandag 10 juni de voormalige Bolsgebouwen aan de Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan tegen de vlakte. Burgemeester Rei- nier Scheeres en wethouder Aad Wiegman zullen om 14.00 uur gezamenlijk de eerste handeling verrichten. Met name het verdwijnen van de grote betonnen silo zal menigeen goed doen. Deze kolos heeft zo'n twin tig jaar het stadbeeld ont sierd. In 1971 ging de ge meente schoorvoetend ak koord met de bouw van de silo, omdat het behoud van werkgelegenheid bij Bols- /De Koning meer gewicht in de schaal legde dan het es- tetische aspect. De gemeente heeft begin vo rig) jaar het terrein met op stallen gekocht van zaken man Georg Toth. Het ter rein wordt nu bouwrijp ge maakt voor de bouw van waarschijnlijk vrije sector woningen en kantoren. De gemeente is hierover in on derhandeling met project ontwikkelaar BEMOG- /Wessels Bouw. Het totale sloopwerk zal zes a zeven maanden gaan du ren. Eerst wordt de lagere bebouwing met de grond ge lijk gemaakt. De silo gaat vermoedelijk na de bouw vakvakantie tegen de vlak te. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% per liter 17.50 bij 12 flessen 4 95 pgr literI Va Vieux Touron 35% SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen vrijdag bij een drietal controles 42 processen-verbaal uitgeschreven. Tijdens een snelheidscontrole aan de Scheepvaartweg werden 38 automobilisten bekeurd. De hoogst gemeten snelheid be droeg 77 km/uur. Ook aan de Zwaluwlaan werd een snel heidscontrole gehouden, waar bij drie automobilisten werden betrapt op te hard rijden. De hoogste snelheid bedroeg hier 67 km/uur. In de namiddag hield de politie nog een alcohol controle in de 's-Gravelandse- polder, waarbij één weggebrui ker werd geverbaliseerd. Hij kreeg bovendien een rijverbod van drie uur opgelegd. SCHIEDAM - Uit een woning aan de Daltonstraat is in de nacht van zaterdag op zondag een drietal schilderijen gestolen. Het gaat om voorstellingen van een hanegevecht, een vrouw en een stadsgezicht. Bovendien werd een aantal foto's van stadsgezichten ontvreemd. SCHIEDAM - Twee gemasker de mannen hebben afgelopen maandagnacht, rond 01.30 uur, een overval gepleegd op de be heerder van het Snooker Cen trum Schiedam, aan het Broers- veld. De beheerder, een 21-jarige Vlaardinger, had net de zaak af gesloten en wilde de dagop brengst wegbrengen. Buiten werd hij echter opgewacht door de twee overvallers, die hem onder bedreiging van een vuur- wapengelijkend voorwerp dwongen weer naar binnen te gaan. Daar moest de beheerder de dagopbrengst en de sleutels van de speelautomaten afgeven, welke vervolgens door de over vallers werden geleegd. Kort daarop verscheen iemand aan de voordeur, waarna de over vallers wegvluchtten via een zij ingang.. De opbrengst van de buit is nog niet bekend, terwijl de beheer der ook geen goed signalement van de daders wist op te geven, aangezien de mannen gemas kerd waren. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam raakt deze week we derom een topambtenaar kwijt. De heer C.P. Boekesteijn, staf medewerker Planologisch Juri dische Zaken bij de hoofdafde ling Stadsontwikkeling van de Dienst Gemeentewerken, maakt vrijdag 7 juni gebruik van de VUT-regeling. Hij is 34 jaar in gemeentelijke dienst geweest. De heer Boekesteijn krijgt vrij dag een afscheidsreceptie aan geboden in de recreatiezaal van het Stadskantoor. Wie de ver trekkende ambtenaar de hand wil schudden, kan terecht van 16.00 tot 17.00 uur. WATERWEG NOORD - De landelijk voorzitter van de VVD, dr. L. Ginjaar, verzorgt dinsdag 11 juni een spreekbeurt in het Ontmoetiingscentrum Koningshof, aan de Uiverlaan 2 in Maassluis. Het thema van de lezing is 'De VVD anno 2005' en de bijeen komst is voor iedereen vrij toe gankelijk. De avond begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - Voor het inrich ten van een speelplaats aan de Fultonstraat, heeft het college van B&W de gemeenteraad voorgesteld een bedrag van 49 500,- beschikbaar te stel len. Een deel van dit bedrag 9.500,-) kan worden terugver- kregen door een subsidie van het Nationaal Jeugdfonds van Jantje Beton. SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 7 juni de film 'Yaaba' van de afrikaanse regisseur Idrissa Ouedraogo vertoond. Yaaba is het verhaal van een vriendschap tussen twee men sen van een plattelandgemeen schap. De centrale figuur is een oude vrouw, die door de dorpe lingen als heks wordt be schouwd. Zij heeft slechts één vriend in het dorp, de jonge Bila. Als er een hut in vlammen op gaat, zijn de bewoners unaniem van mening dat de heks, die dit ongeluk over het dorp zou heb ben gebracht, verjaagd moet worden. Alleen Bila blijft Yaaba (grootmoeder) trouw. Een eenvoudige film met ont roerende beelden en een op recht verhaal. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - De dienst Ge meentewerken heeft bij het stadsbestuur verzocht om een krediet van 1.245.000,- voor aanpassingswerken aan de De Brauwweg. Deze werkzaamhe den moeten in de tweede helft van dit jaar van start gaan. De De Brauwweg is in 1980 in zijn huidige vorm aangelegd in het kader van de afbouw van het aangrenzende kantorencom plex Klaverstede tot aan de Van Heekstraat. In 1984 werd ver volgens de verbinding over de Schie aangelegd. Sindsdien is het verkeer, met name het zwa re vrachtverkeer, op de De Brauwweg aanzienlijk toegeno men. De belasting van deze weg zal zelfs nog verder toenemen wanneer de in aanbouw zijnde brug over de Schie gereed is. De wegverharding, bestaande uit klinkers, is hierop niet bere kend, zodat hier regelmatig spoorvorming ontstaat en de banden worden weggedrukt. Dit gaat gepaard met zeer hoge on derhoudskosten. Bovendien is de riolering ter plaatse sterk verzakt. Dit probleem is op te lossen door onder de rijbaan van de De Brauwweg een zwaardere fundering aan te brengen en de rijbaan te asfalteren. Tegelijker tijd kan de verharding van de SCHIEDAM - Het feest op het Hoofdplein kwam zaterdag langzaam op gang.Maar toen het een maal liep, moest 's avonds de politie er aan te pas ko men om letterlijk de stek ker uit het stopcontact te trekken en zo de muziek te laten verstommen. De ma nifestatie 'Schiedam vaart wel' was daarmee ten ein de. Stil en zonder enige wanklank. Het optreden van de marine vormde zonder meer het hoog tepunt van de dag. Een Lynx helikopter van de Koninklijke Marine viste 'drenkelingen' uit het water en scheerde diverse malen laag over de Maas en het Hoofdplein. De publieke belangstelling was groot. Door zoveel ogen beke ken, ging de piloot uit zijn bol en haalde hij een half uur lang zo'n beetje alles uit de kast wat maar uit de kast te halen viel. Beker Maar er was meer. In de och tend vond de aftrap van het voetbaltoernooi plaats. Winnaar werd Juijn Boys. Dit Schiedam- se succes werd even later her haald bij de roeiwedstrijden, waar de Schiedamse zeekadet- ten aan de haal gingen met de grootste beker. Anders dan in voorgaande jaren werden nu geen teams samenge steld van politici, brandweerlie- SCHIEDAM - Het CDA afde ling Schiedam houdt donderdag 6 juni haar Algemene Ledenver gadering in de St. Martinuskerk, aan de Willem Andriessenlaan 65 in Groenoord. De vergadering begint om 19.30 uur met het huishoudelijk ge deelte, waarna drs. G.A.A. Smits, directeur van de GSD in Schiedam, om 20.30 uur een in leiding houdt over de 'Instru menten voor sociale vernieu wing'. den of journalisten, maar voch ten de zeekadetten onderling een robbertje uit over een lengte van 200 meter vaarwater. Om dat de Schiedamse zeekadetten veertig jaar bestaan, hadden zij collega's uit heel Nederland uit genodigd. Sfeer De aanwezigheid van zoveel ge- uniformeerde lieden zorgde op het Hoofdplein voor een apart sfeertje. Duidelijk werd dat het door bosjes en water omzoom de plein, waar ook het Schrei ershuisje staat, prima is te ge bruiken voor diverse activitei ten. In ieder geval veel beter dan de contreien rond Zwembad Zuid. Op die plek werden in een eerder stadium van de manifes tatie 'Schiedam vaart wel' een matig bezocht popconcert en een flinterdunne bedrijven- markt -gehouden. Zaterdag zag het er aan de Maaskant alle maal veel gezelliger uit. Bands Na de overhandiging van alle prijzen door wethouder Aad Wiegman, werd de dag muzi kaal afgesloten met optredens van in totaal zeven bands. Om dat het programma de hele dag al was uitgelopen, liep ook het muzikale gedeelte uit. Dat le verde klachten uit de buurt op. Na elven geen muziek, was de afspraak. Nadat de politie een keer tevergeefs had gewaar schuwd, werd bij een tweede be zoek met een glimlach ingegre pen: de stroom werd afgesloten. van de SCHIEDAM - Het aantal auto inbraken is de laatste weken bij zonder hoog. Deze vorm criminaliteit heeft dan ook grootste aandacht van de poli tie. Hulp van het publiek is hierbij onontbeerlijk. Dat oplettendheid van de be volking vruchten afwerpt, is het afgelopen weekeinde bewezen. Door tips van omwonenden kon de politie zaterdagmiddag op het Boerhaaveplein twee Schiedammers (34 en 26 jaar) aanhouden, die even tevoren hadden ingebroken in auto's op het Em maplei n en het Stadserf. Zij waren bij hun aanhouding in het bezit van radiocassettere corders, afkomstig uit de auto's. Maandagochtend vroeg werd de politie gemeld dat twee mannen in de parkeergarage aan de West vest bezig waren met auto kraken. In de garage trof de po litie het tweetal (30 en 35 jaar) aan. Zij waren in het bezit van inbraakwerktuigen en een aan tal cheques, die niet op hun naam stonden. Het duo is aan gehouden. SCHIEDAM - Het jonge renwerk van wijkcentrum De Erker neemt van 19 juli tot 3 augustus deel aan een internationaal zomerkamp. Aan dit kamp, dat plaats vindt in Sauerland, doen verder jongeren uit Duits land, Polen en Schotland mee. Tijdens het zomerkamp worden allerlei activiteiten georganiseerd, zoals een ka notocht op een stuwmeer, zwemmen, uitstapjes en een discussie over het thema 'Europa 1992'. Er wordt overnacht in slaapzalen, ter wijl de deelnemers per toer beurt zelf de maaltijden moeten bereiden. De deelnamekosten bedra gen 175,- en het zomer kamp is bedoeld voor jonge ren van 15 tot 25 jaar. Men moet wel enige kennis heb ben van de Duitse en/of En gelse taal. Voor meer infor matie kan men bellen met De Erker (vragen naar Piet Penning), telefoon 4267767. SCHIEDAM - De politie kreeg in de nacht van vrijdag op za terdag een melding binnen, dat een ruit werd ingegooid van een pand aan de Kommiezenlaan. De dader was weggereden in een auto, waarvan de getuige echter het kenteken had geno teerd. De auto is later terugge vonden in Rotterdam, waar het eerder was gestolen. Het is niet bekend of er iets uit het pand aan de Kommiezenlaan wordt vermist. fietspaden worden verbeterd. Daarnaast zullen, waar moge lijk, voorzieningen (kabelko kers) worden getroffen voor de toekomstige aanleg van een ver keersregeling op het kruispunt De Brauwweg/'s-Gravelandse- weg. De door Gemeentewerken voorgestelde werkzaamheden bestaan uit het uitvoeren van grondwerken, het opbreken van bestaande verhardingen, het op halen van de riolering, het aan brengen van een nieuwe funde ring en asfaltverharding, het herstraten van voet- en fietspa den en het treffen van voorzie ningen aan bomen. SCHIEDAM - Een 43-jarige Schiedammer is afgelopen za terdagnacht op het Frans Hals plein mishandeld door twee on bekende mannen. Hij liep daar bij een aantal pijnlijke plekken en een ontzette bril op. Het slachtoffer liet zijn hond uit en kwam onderweg twee man nen met bouviers tegen. Omdat alle honden onaangelijnd wa ren, liepen zij op elkaar toe. De 43-jarige man liep echter door in de veronderstelling dat er niets aan de hand was. Plotse ling hoorde hij echter de bou viers grommend achter zich aan komen, waarop de man een ver dedigende houding aannam. Maar dit was niet naar de zin van de twee mannen, die het slachtoffer vervolgens begonnen te slaan en te schoppen. Hierop maakte het tweetal zich uit de voeten. De politie echter ver moedt de identiteit van beide mannen te kennen. SCHIEDAM - Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam is sinds enkele weken bezig met het doorspuien van het drinkwater leidingnet in Zuid en een deel van West. Voorafgaand aan deze werkzaamheden werd de bevolking gewaarschuwd voor de aanwezigheid van roestdeel- tjes in het water, gedurende de werkzaamheden. Gebleken is echter dat nu ook in andere stadsdelen roestdeeltjes in het water voorkomen. Daar om raadt de NV O.N.S. ook de bewoners van de binnenstad en Nieuwland aan om vóèr gebruik van wasmachine of andere ap paraten het drinkwater te con troleren. Het roestwater is ove rigens onschadelijk voor de ge zondheid. De werkzaamheden aan het drinkwaterleidingnet worden eind deze week afgerond. et. c~v- - KEUKENS TEGELS SANITAIR 'n borrel van klasse voor een lage prijs per liter 17.50 bij 12 flessen 4 95 per literI Va U belt - wij bezorgenI Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 SCHIEDAM - De afdeling Gevonden Voorwerpen van de gemeentepolitie Schiedam is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 22.00 uur op het hoofdbureau van het Bijdorp- plein 1 en is gedurende deze tijden ook telefonisch bereikbaar onder nummer 4494499. Gevonden voorwerpen onder vermel ding van vermeld nummer af te halen op het hoofdbureau: 5 sleutels met gekleurde huisjes en Le- vis-hanger, nr, 938; 5 sleutels aan ring, nr. 942; sleutelhanger Kyprocessor zonder sleutels, nr. 945; 4 sleutels aan twee ringen (3 huissleutels en 1 klei ne), nr. 947; 4 sleutels waaronder 1 Ford-sleutel aan bruin etui, nr. 952; 3 sleutels aan ring met rood label, nr. 954; 2 sleutels waarvan 1 met zwart plastic met wit label met opschrift nr. 959; 1 losse sleutel plat model, nr. 960; 5 sleutels waarvan 1 Opel-sleutel nr. 9611 blauwe huissleutel nr. 964; 3 sleutels aan ring met 1 kapot kapje van een Opel-sleutel, nr. 970; 7 sleu tels aan een ring met geel label met '7', nr. 971; 1 trelocksleutel aan ring, nr. 972; 6 sleutels aan een ring waar van 1 met geel hoesje en 1 koperkleu rige sleutel, nr. 973; 3 sleutels aan ring waarvan twee Opel-sleutels, nr. 974; 1 losse sleutel, nr. 975; 4 sleutels aan ring met rode musketonhaak, nr. 996; 1 R.E.T.abonnement, nr. 993; 1 rech ter kindersandaal, nieuw, maat 20, nr. 967; 1 herenjas, maat 54, oud-roze, nr. 941; 1 nepgouden armband met ster renbeeld Steenbok, nr. 957; 1 winkel wagentje; 2 poppen 1 met een en een zonder haar, nr. 963; 1 zwart lederen damesportemonnee 'Nr. 5 Bebob Lea- ther', nr. 937; 1 beursje met lichtbruin Gobelin, nr. 949; 1 blauwe nylon klit- tebandportemonnee inhoudende 1 sleutel, nr. 962; 1 damesbril met licht montuur, bruin. Lux L210 France, nr. 968; 1 paar kinderskischoenen. Gevonden voorwerpen af te halen bij de vinder, na overieg met de afdeling Centrale Balie van de gemeentepolitie Schiedam: 2 huissleutels aan hondenpenning en groene baco; 1 autosleutel met rond plaatje m.o.; 2 sleutels, 1 achthoekig én 1 vierkant aan ringetje; 1 kelders leutel aan ring; 10 sleutels waaronder 1 Fiat; 3 sleutels aan ring met baco en musketonhaak; 8 sleutels waarvan 1 Puch met sleutelhanger met tekst; 5 sleutels waarvan 1 met geel en 1 met groen kapje; 2 sleutels met zwart koordje; 4 sleutels met geel label met 'Margo en Freek'; 1 sleutelbos met Su- baru-sleutel; 2 sleutels met zwarte ve ter; 7 sleutels in zwart etui, 1 sleutel met gele ring; 3 sleutels aan musketon haak; 1 blauwe koffer met pleisters; 1 Elastic tas met gympak en trainings roek maat S; 2 fietstassen 1 leer bruin met daarin 1 grijze; 1 kinderrug zak met broodtrommel; 1 Dracar Noir herenhorloge; 1 goudkleurig dames horloge met zwart bandje; 1 goudkleu rig dameshorloge Chaka; 1 kindersan daal maat 21 wit; 1 winterjack; 1 zil verkleurige bewerkte ring; 1 goudkleu rige bewerkte damesarmband; 1 zil veren rammelaar; 1 roze/wit knuffel konijn; 1 Engelse legerhelm; 1 blauwe knipportemonnee; 1 portemonnee met inhoud. Het optreden van de Lynx helikopter van de Koninklijke Ma rine was ongetwijfeld het hoogtepunt van de dag. Hoofdplein heeft toekomst Die kans liet dit meisje zich niet ontnemen: plaatsnemen achter het instrumentarium van de marinehelikopter. 6R0IE MERKEN KMIGQIBU ENCilIN BN WEI HEEL UBKPRIISiUAItnE. I Deie keuken beschikt over een kunswol front ,n kauetre u,1 voenng dot yicn.|d.g ts atge I rond De ruim f*™*" 1 kast heeft een mhoud von In l,te, me. een 3sterren vnev (uimte Boven de got e „(.(„qkap aQngebrach. He1 I combinatie a een vlokscher vlokke ,nbouw .„lUn/t heeft een l/i roesnmpmw ruimte oove«> nHmakoD oangeorocm I combinotie een vloksche 9nbou„ j 320cm Wootw'li'g'ngiimogeh|___^ 1 Een hooggfons kottette keuken I von hoge kwoliteit He. even ee„, ,n hoogglans uitgevoerde aaniechtbiod heef. een vlakke .„bouwspoelbok Onde. de nakscherm af tuigkap bevinden „ch een elektrische oven en een Qc dubbeldeu-s keramische kookploot '?e .„tioud von moor liekst 2*0liter I koelvriescombinot.ehee |otale keuken is De wondkosten up 65 10.990 - 250 *210 cm I' •v 1 Complete badkamer met Uca an acryl bad|170.75cm;.n luxe douchegormtuut von O P he De wastafel bestaat uit ee AA CAl zuil e" een planchet en 'S m ZifcJll» gerust met KIWA gekeurde een I qrcepsmengktonen Met Wsextrokri|gtuE duo blok en de klose,zitting ohetgehee^a^ ,annait badkamer accessoues van Gedy en wlmpe, Rose Deze eiken Landhuiskeuken is niet alleen fraai gestilleerd maar ook bijzonder com pleet. Boven de gas/elektro-combinatie bevindt zich een geïntegreerde afzuigkap. Voorts een ronde spoelbak en een koelkast van 170 liter. Een doordacht detail is de onderhoekkast met twee draaibodems. Leverbaar in blank, rustiek en wit gelakt eiken. De wandkasten zijn 65 cm. hoog. De totale keuken meet 240 x 215 cm. Maatwijziging is mogelijk. 5.950.-. Engelen importeert rechtstreeks de mooiste tegels. Vandaar dit forse voordeel. Ziet u de door u gekochte tegels elders voor een lagere prijs, dan betalen wij u het verschil zonder gezeur terug! ENGELEN Geopendalle dagen behalve maandag Vrijdag koopavondRotterdam en Vlaardtngen Donderdag koopavond: Gorinchem en Spijkenisse ROTTERDAM Bergweg 283, tel. 010-4673044. GORINCHEM Schelluinsestraat36, tel. 01830-36422. SPIJKENISSE Oberonweg 28, (eindpunt metro) tel. 01880-38003. VLAARDINGEN Hoekerstroat 14(naastSanders Meubelstad), tel. 010-4350028.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 7