Het Nieuwe Onderscheiding voor ONS-er Piet Planqué Maar dan moet de gemeente meewerken Wiegman: „Grondprijs is al schappelijk" Mountainbikes UUR FOTOSERVICE KORTING Autodiefstal EUR0TAX £«1172> TAXI 4151122 Telefoon voor eenzamen 10* Medewerkers voor Jeugdland 349.- Markthal t TER MEULEN <t VRIJDAG 7 JUNI 1991 43e JAARGANG, NUMMER 46 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AQ Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - Met een drukbe zochte receptie in het bedrijfs restaurant heeft Piet Planqué afgelopen woensdagmiddag af scheid genomen als werknemer van de NV Openbaar Nutsbe drijf Schiedam. Hij is dertig jaar als meterbeheerder bij het Nutsbedrijf in dienst geweest. Piet Planqué begon zijn loop baan op 1 juni 1961 bij de toen malige G.T.B. aan de Dwars straat. Eigenlijk zou hij maga zijnmeester worden, maar door omstandigheden nam hij direct SCHIEDAM - In het arti kel over het telefooninitia tief voor eenzamen, dat af gelopen woensdag in Het Nieuwe Stadsblad werd ge publiceerd, is helaas het te lefoonnummer van initia tiefneemster Ans onduide lijk gedrukt. Het telefoon nummer is: 4701366 (van 10.00 tot 22.00 uur). het meterbeheer op zich. Eerst tijdelijk, maar al spoedig defini tief tot en met zijn laatste werk dag. Door de snelle automatisering van het meterbeheer is Piet sinds vorig jaar verlost van de bonnenschrijverij, wat jarenlang een kenmerkend onderdeel van zijn werkzaamheden vormde. Het laatste jaar kwamen, in plaats van de bonnen, de warm watertoestellen als geisers en cv- ketels, bij hem in beheer. Gorzenees Piet Planqué is een geboren en getogen Gorzenees, maar in 1985 verhuisde hij naar Baren- drecht. „De Gorzen is natuur lijk wel een bijzondere wijk met een grote saamhorigheid, maar ik heb geen moment spijt gehad van mijn verhuizing naar Ba- rendrecht. Net als in Schiedam, waar ik 27 jaar trompet heb ge speeld bij Harpe Davids en zelfs 12 jaar secretaris ben ge weest, heb ik in mijn huidige woonplaats een fanfarekorps ge vonden, waar ik nog regelmatig mijn trompetpartijtje mee- blaas". Piet was destijds ook secretaris van de Bond van Christelijke Muziekverenigingen, 14 jaar lang secretaris van volkstuin vereniging Vijfsluizen en 8 jaar MC-lid van de O.N.S. „Ik heb dat bestuurlijke werk met ple zier gedaan, maar ben toch meer een man van praktische dingen". Vervelen zal hij zich ook niet, nu hij gebruik gaat maken van de VUT-regeling. „Ik zou bij voorbeeld wel wat willen knut selen voor een kinderboerderij of met paarden werken. Daarbij moet ik voor het trompetspelen mijn ammazuur en techniek op peil houden en daar gaat ook veel tijd in zitten. Bovendien speel ik regelmatig mee bij de cantorij van de kerk, waar mijn vrouw zingt". Tijdens de afscheidsreceptie af gelopen woensdag had wethou der Aad Wiegman nog een flin ke verrassing voor Piet Planqué in petto. Vanwege zijn dertigja rig dienstverband kreeg Piet na melijk de ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver opgespeld. Zeezeilen met De Eendracht Bewoners Zuid zijn wachten beu WATERWEG NOORD - In navolging van het geslaagde project van vorig jaar. organi seert het Schiedamse verpleeg- en reactiveringscentrum Drie MaasStede ook deze zomer weer een jongerenvakantiepro ject. Vorig jaar namen zo'n 25 jongeren aan het project deel en velen van hen keerden in de kerst- en paasvakantie terug. Het jongerenvakantieproject biedt scholieren uit de regio de gelegenheid zich te oriënteren op de gezondheidszorg en ken nis te maken met de wereld van zieke ouderen. DrieMaasStede heeft twee perioden, waarin aan het vakantieproject kan worden deelgenomen: van 15 tot en met 26 juli of van 19 tot en met 30 augustus. De jongeren zijn twee tot drie uur per dag actief en kunnen kiezen uit verschillende activiteiten. Het project is be doeld voor jongeren vanaf 14 jaar. Het project biedt een tweeledig voordeel. Enerzijds kunnen de jongeren een kijkje achter de schermen van een verpleeghuis nemen en wellicht ontdekken naar welk beroep hun interesse uitgaat; anderzijds brengen zij met hun enthousiasme, aan dacht en spontaniteit leven in de brouwerij voor de oudere pa- tienten. De werkzaamheden bestaan uit onder meer wandelen, een praatje maken of een spelletje doen met de patiënten, helpen in de keuken of het restaurant of op therapeutische afdelingen en het presenteren van pro gramma's. Na afloop van het project ontvangt iedere deelne mer een certificaat. V oor lich ti ngsavond Om het jongerenvakantieproject nader toe te lichten, organiseert DrieMaasStede donderdag 13 juni een voorlichtingsbijeen komst aan de Voorberghlaan 35 in Schiedam. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Voor meer informatie kan men contact op nemen met Anneke de Jong, te lefoon 4278199. tapijten ten SCHIEDAM Buro Jeugd land is op zoek naar enkele enthousiaste medewerk- (st)ers in de leeftijd van 17 tot 23 jaar, die deze zomer drie aaneengesloten weken beschikbaar zijn voor bege leiding tijdens de sport- en spelactiviteiten voor de jeugd. Het gaat om de periode van 22 juli tot en met 9 augus tus. De medewerkers ont vangen een vergoeding van honderd gulden per week. Van de kandidaten wordt wel verwacht dat ze enige ervaring op het gebied van kreativiteit, sport, spel en jeugdbegeleiding hebben. Belangstellenden moeten zich vèör 17 juni aanmelden bij Buro Jeugdland Schie dam, telefoon 4732111, toe stel 273. WATERWEG NOORD - Het Zeemanshuis op het Wilton Fijenoord-terrein I kreeg afgelopen maandag in haar strijd om een nieuw onderkomen onver wachte steun uit Koninklij ke hoek. Tijdens haar be zoek aan de Schiedamse vestiging van The Mis sions to Seamen hield Her Royal Highness Prinses Anne tegenover de Schie damse wethouder en loco burgemeester Chris Zijde veld een vurig pleidooi voor het behoud van het Zeemanshuis. „Ze heeft de heer Zijdeveld nadrukke lijk gewezen op het belang van een Schiedamse vesti ging van onze organisatie", weet Reverend Michael Fulljames, de hoofdpredi kant van The Missions to Seamen in de Jeneverstad. The Missons to Seamen is een humanitaire instelling onder de paraplu van de Anglicaanse kerk in Engeland. In zo'n drie honderd havenplaatsen in de wereld heeft de organisatie een vestiging, waar zeelieden van alle nationaliteiten en gezindten een gezellige ontmoetingsruimte wordt geboden. De missions worden geleid door Anglicaanse predikanten. In 1947 kreeg The Missions to Seamen een aanbod van Bart Wilton om op het Wilton Fije noord-terrein kosteloos een Schiedamse vestiging te starten. Dit tot groot genoegen van het toenmalige Schiedamse stadsbe stuur, omdat zo kon worden voorkomen, dat de zeelieden doelloos door de stad gingen zwerven. „Ons zeemanshuis wordt duidelijk van alle kanten gewaardeerd, gezien de gemid deld 14.000 bezoekers, die we ieder jaar binnen krijgen", ver telt Michael Fulljames. „Boven dien krijgen we de laatste acht jaar assistentie van enkele tien tallen vrijwilligers, inwoners van Schiedam en Vlaardingen". Problemen Toen Wilton Fijenoord enkele jaren geleden in grote financiële problemen kwam als onderdeel van het RSV-concern, schoot de gemeente Schiedam te hulp door het grondgebied van de werf aan te kopen. Maar omdat de werf slechts een deel van het terrein in gebruik heeft, wil de gemeente op het resterende grondgebied een nieuw bedrijvenpark creëren. Ook op het stukje grond, waar op het Zeemanshuis is geves tigd. „In 1989 kregen wij bericht van de gemeente, waarin de plannen voor het bedrijvenpark uit de doeken werden gedaan", vertelt Michael Fulljames. „Toen werd ons ook medegedeeld dat wij hier te zijner tijd moeten ver trekken. Een werkelijk tijdstip werd niet genoemd, tot we in april een brief van de gemeente kregen, waarin stond dat ze deze grond aan het einde van dit jaar nodig heeft". Vanaf 1989 is The Missions to Seamen op zoek naar vervan gende ruimte. Er zijn wel wat leegstaande gebouwen, maar die zijn öf te ver van de haven ver wijderd, öf moeilijk bereikbaar voor de zeelieden öf in een bij zonder slechte staat. „Boven dien krijgen we nergens de ga rantie dat we ons daar perma nent kunnen vestigen en dan is het natuurlijk zinloos om veel geld te besteden aan het op knappen van zo'n pand". De gemeente kwam toen met een lokatie, net buiten de toe- gangspoort van Wilton-Fije- noord. Hier zou een nieuw Zee manshuis kunnen worden ge bouwd. „Een uitstekende plek. Maar die grond is ons aangeboden voor het bedrag van 110.000,- erf pacht voor vijf jaar, de prijs die ook voor het bedrijfsleven geldt. Bovendien stelde de ge meente dat we een gebouw van minstens twee verdiepingen moesten laten bouwen. We heb ben toen een architect aan het werk gezet en die kwam met een plan, dat - inclusief de grond - op 1,3 miljoen gulden n". aid kant The Missions to Seamen is toen op zoek gegaan naar sponsors om het benodigde bedrag bijeen te krijgen. Dat bleek niet eens zo moeilijk. Door de Internatio nale Transport Federatie werd een bijdrage van ruim 6,5 ton toegezegd, de Stichting Zee manswelzijn Nederland beloof de 2,5 ton, terwijl het Londense hoofdkantoor van The Missions to Seamen met ruim 3 ton over de brug kwam. „Echter", zegt Michael Fullja mes, „alle organisaties stellen als voorwaarde dat de plaatselij ke overheid ook een flinke duit in het zakje doet. En daar zit nu net het probleem, want de ge meente Schiedam wil dit niet. Dus kunnen we voorlopig flui ten naar ons geld". Symbolisch De gemeente zegt hiervoor geen geld te hebben, maar Michael Fulljames ziet een andere moge lijkheid: „De gemeente zou ons de grond voor een symbolisch bedrag kunnen verkopen. Een dergelijke subsidie vorm wordt door de andere geldschieters ge accepteerd en dan kunnen we meteen aan de slag". Michael Fulljames wil heel graag in Schiedam blijven. „Ie dereen, zowel de zeelieden als de vertegenwoordigende organi saties, vindt dat Schiedam een Zeemanshuis moet hebben. In de Wilton Fijenoord werf liggen de schepen soms voor langduri ge tijd in het dok, waardoor de opvarenden lange tijd in Schie dam moeten blijven. Hun sala rissen zijn meestal bijzonder laag, zodat ze niet in staat zijn om die wachttijd in de cafe's in de stad door te brengen. Ons zeemanshuis biedt ze gezellig heid en opvang. Ze kunnen hier biljarten, tafeltennissen, een boek lezen, televisie kijken of een bezoek brengen aan onze kleine kapel. Vooral voor de Oosterse zeelieden een ideale uitkomst". Ondanks de weigering van Schiedam om financieel bij te dragen, heeft Michael Fulljames nog hoop op een goede afloop. „De deur staat nog op een kier", meent hij. „Maar als de gemeente verstek laat gaan, zul len we noodgedwongen onze blik over de stadsgrenzen moeten werpen, naar Vlaardin gen bijvoorbeeld. Het liefst blij ven we echter hier". WATERWEG NOORD - De verantwoordelijk wethouder Aad Wiegman (onder meer onroerendgoedaangelegenheden en grond bedrijf) reageert wat verbaasd op de commotie: „Er is nog hele maal geen definitieve uitspraak van de gemeente, want we zijn nog steeds in overleg met The Missions to Seamen. Aanstaande dinsdag of woensdag gaan we met de organisatie weer rond de tafel zitten". Vojgens Wiegman is het voorstel tot een 'symbolische grond prijs' niet aan de orde. „De grondaanbieding voor de bewuste lo katie is in het najaar van 1990 gedaan, waarbij ook de grond prijs aan de orde kwam. Een schappelijke prijs, die beslist niet gelijk is aan de prijs die het bedrijfsleven moet betalen. Integen deel, onze aanbieding ligt aanzienlijk lager. Er kwam vorig jaar ook geen commentaar op die prijs. In maart kwam The Missions to Seamen ineens met de vraag om een 'substantiële financiële bijdrage'. Toen hebben we gezegd, dat we daarvoor niet direct de mogelijkheden hebben. Maar we zijn best bereid om naar een oplossing te zoeken, daarom is het overleg ook nog steeds gaan de". „De gemeente ziet het belang van een Zeemanshuis ook in. Bo vendien worden we van alle kanten benaderd om onze medewer king hieraan te verlenen. Het Zeemanshuis in Schiedam is ech ter geen louter lokale, maar een regionale aangelegenheid. The Missions to Seamen zal ook de gemeentebesturen van Vlaardin gen, Maassluis en wellicht ook Rotterdam moeten aanschrijven voor een bijdrage. Wie weet komen we dan een stukje verder". ROTTERDAM - LIJNBAAN OOSTERHOF GOUDA - NIEUWE MARKT SCHIEDAM - Aan het Oude Kerkhof is in de nacht van dinsdag op woensdag een groe ne Opel Rekord gestolen. Het kenteken is DZ-45-DV. 24 UUR PER DAG telefoonnum- MER ONGEWIJZIGD ZIEKENFONDS - GAK - DETAM - 65+ KORTING.VIA BONBOEKJE SERVICELIJN 010-4184599 Piet Planqué krijgt de versierselen opgespeld door wethouder Aad Wiegman. voor een sportief 'wild weekend' in de Ardennen Deze week in 'Varia' Vakantieproject bij DrieMaasStede The Missions to Seamen wil dolgraag in Schiedam blijven SHfgSjjjs alle maten Nieuwl Alleen bij ons in doos, v.a. Rijklaar399.- Hoogstraat 156, Schiedam (do. koopavond) Telefoon 010-4737893 De goedkoopste van Nederland!!! i g kwam", aldus de hoofdpredi- Reverend Michael Fulljames voor het 'clubhuis' van The Missions to Seamen: „ledereen vindt dat het Zeemanshuis in Schiedam moet blijven". 30% 17 so per rol 24 opn. 3 nor ht lage prijzen. Zie elders in de/e kram VOOR VAKANTiEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRIJDEN, TELEFOON 4370733 Nieuwe Stadsblad niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur H

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1