Sponsors onmisbaar bij topcricket Bondsspaarbank inzet van dé cricketderby VZC waterpolo in drie bekerfinales Eerste, derde en vierde team TV Holy gedegradeerd Rust is terug bij VFC BELOOFD: Succes voor Schiedamse gehandicapte atleten Bruidspaar van de maand? Wandeltocht voor ouderen m Drie tochten TC Rijnmond Michel Rutten snelste TVR-er Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. TiNQVi ■Wt- Duathlon bij TVR Marco Maaswinkel als favoriet naar NK bowling Diplomazwemmen Vlaardingerbroek ondanks val derde Cees van Hagen voorzitter DHS SW F-pupillen HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 7 JUNI 1991 PAGINA 7 SCHIEDAM - De inzet van de cricketwedstrijd in de hoofd klasse tussen de twee Schiedamse ploegen Hermes DVS en Ex celsior'20 zijn zondag niet alleen de twee punten, maar ook de Bondsspaarbankbokaal. De bokaal werd enige jaren geleden beschikbaar gesteld door de bank, die beide verenigingen de broodnodige financiële steun geeft om vele sportieve activitei ten te ontplooien. Hermes DVS keerde dit seizoen weer terug in de hoofdklass, zodat de onvervalste cricketderby weer op het programma staat. Met Hermes DVS gaat het nog niet zo goed, want de Hargaparkers wonnen afgelopen zondag pas hun tweede wedstrijd en nemen daardoor samen met VCC een ge deelde zevende plaats in. Excelsior'20 doet het daarentegen veel beter. Door slechts één nederlaag staat de Thurleedse ploeg bovenaan de hoofdklasse met twee punten voorsprong op Koninklijke U.D. Ondanks dit verschil op de ranglijst be looft de derby van zondag weer een waar spektakel te worden. Zeker door de inbreng van publiekstrekker zoals Nolan Clarke (Hermes DVS) en Emmerson Trotman, die afgelopen weekend zijn eigen record van 153 runs brak. Voor de vele toeschou wers zijn er rondom de wedstrijd verschillende aktiviteiten ge organiseerd, zoals een haringkraam en een hamburgerkraam. De Bondsspaarbank zal zich tijdens de wedstrijd eveneens ma nifesteren. De aanvang zondag is elf uur en de toegang is gra tis. WATERWEG NOORD - De waterpolo-afdeling van VZC is komende zondag met drie teams vertegenwoordigd in de bekerfi nales van het district Zuid-Hol land. Het eerste herenteam, de huidi ge bekerhouder, speelt om kwart voor zes de finale tegen Katwijk. De spits wordt die middag in het Caribabad in Go- rinchem afgebeten door de jeugd van VZC. Zij spelen om kwart over vier hun eindstrijd tegen SVH. Om vijf uur treden de dames dan voor hun finale om de beker. De tegenstander van de dames is LZ'86. De supporters van VZC kunnen met een speciaal gehuurde bus mee naar Gorinchem. Het ver trek van deze bus staat gepland om half drie bij het Kolpabad. SCHIEDAM - De Dienst Sport en Recreatie organi seert vanaf september iede re donderdagochtend wan deltochten voor ouderen. De wandelingen starten en ein digen bij sporthal Margriet en duren twee uur. Deelna me is gratis. Men kan zich nu al voor deze wandeltochten aanmel den bij de Dienst Sport en Recreatie, telefoon 4275505. De sponsors van Excelsior'20 en de verschillende bestuursleden. SCHIEDAM - Hij wist ei genlijk niet hoe hij het on der woorden moest bren gen, maar Cor van 't Zelf de was enorm trots om aan de sponsors bekend te ma ken, dat Exelsior'20 een kunstgrasveld geheel in ei gen beheer krijgt. Tijdens een diner waar het (crik- cet)bestuur de geldschie ters fêteerde maakte Van 't Zelfde het voor de vere niging het grote nieuws be kend. „Dit leidt tot een to tale verandering van ons complex", zei Van 't Zelf de. Het zogenaamde vierde veld van Excelsior'20 wordt komen de maanden voorzien van een kunstgrasmat. Hiermee is het probleem van de trainingsac commodaties in het sportpark opgelost. Eerst wilde de ge meente de 'zandbak' voorzien van een speciaal gras. Dit voor stel vond in ogen van de be trokken clubs (Excelsior'20, Martinit, PPSC, SFC en PPSC) geen genade. Het nieuwe voor stel van de gemeente was een kunstgrasveld, dat beheert zou worden door een stichting met vertegenwoordigers van de vier verenigingen. In latere gesprek ken bleek Excelsior'20 graag het veld, dat oorspronkelijk ook door deze vereniging werd ge bruikt, geheel in eigen beheer wilde aanleggen en het dan ver huren aan ae drie overige clubs. Bovendien wordt er achter de Cor van 't Zelfde, de voor zitter van Excelsior'20, is trots op de aanleg van een eigen kunstgrasveld. tribune direct een kunstgrasveld aangelegd van twintig bij veer tig meter voor voetbal, alsmede een nieuwe kooi voor de cric kettraining. samenwerking „Alles is mogelijk door de enor me goede samenwerking met de gemeente en de drie overige clubs", meent Van 't Zelfde. De overheid betaalt 300.000 gulden van het 700.000 gulden kosten de veld. De overige vier ton moet door Excelsior'20 zelf op gebracht worden. „Omdat dit een enorm bedrag is hebben we er allerlei juristen en financiële deskundigen naar laten kijken. Zij vonden het allen verant woord om het hulp van de Bondsspaarbank een grote le ning aan te gaan", aldus de voorzitter. Het veld wordt ei gendom van Excelsior'20, maar de drie overige clubs hebben recht om voldoende trainingstij den in te huren. Die tijden wor den in onderling bepaald. „We kunnen het vela niet alleen ge bruiken om op te trainen, maar tevens kunnen we er voetbal en cricketwedstrijden op spelen, zodat ook ons eigen veldenpro- bleem wordt opgelost. Vooral voor het cricket is zo'n veld fantastisch, want door het glad de oppervlak ontstaat er een sneller spel, dat vooral voor de jeugd aantrekkelijk is", zegt Cor van 't Zelfde. Sponsors In tegenstelling tot de voetbalaf deling beschikt de cricketafde ling van Excelsior'20 over een scala aan sponsors, die het mo gelijk maken dat de vereniging op het hoogste niveau van Ne derland actief kan zijn. Die geldschieters, Nefkens/ Euro- dam, Novotel, Garfield alumi nium, John Kroes, Baartmans transport, De Neeff pijpleidin gen en Sluyter transport, zorgen jaarlijks voor een budget van 40.000 gulden. Bovendien bie den de sponsors nog een tal van faciliteiten aan zodat het spelen bij Excelsior'20 aantrekkelijk wordt. Zo kan Emmerson Trot man elk weekend in het Novo tel blijven slapen en beschikt hij en Tim Zoehrer het hele sei zoen beschikken over een auto van Nefkens/ Eurodam. WATERWEG NOORD - Bij elke andere sport zou Rob Op ten Berg zonder meer de laan uitgestuurd worden na de verrichtingen van pupillen. De technisch verantwoordelijke man voor de 29 tennissers en tennissers tellende selectie van Holy degradeerde met het eerste, derde en vierde team. Enig lichtpuntje was het (te) gemakkelijke kampioenschap van het eerste herenteam en de tweede plaats van het tweede team. De trainer van tennisvereniging Holy gaat volgend jaar waar schijnlijk gewoon verder. „Ik weet niet anders dan we met hem door gaan, al hebben we geen doorlo pend contract met hem", zegt Emiel de Deckere, voorzitter van de techni sche commissie van de hoogst spelende Vlaar- dingse tennisvereniging. „We gaan volgende week dins dag met de technische commis sie de competitie evalueren. Maar vast staat in elk geval dat het heel droevig is verlopen", vindt De Deckere. Op ten Berg is inmiddels voor het derde jaar bij TV Holy de WATERWEG NOORD - De rust bij de voetbalvereniging is na de buitengewone algemene ledenvergadering terug. De gele deren zijn gesloten tot ieders tevredenheid. De reden van alle commotie was een (te) hoog opgelopen ruzie op zondag 7 april waar Ad de Jong bij betrokken was. De aanvoerder werd ge royeerd als lid, later werd deze straf teruggedraaid tot een schorsing van vijf maanden. In zijn levensgezel Wil Oskam, als penningmeester actief in het bestuur, was het vertrouwen opgezegd. Omdat deze sanctie niet werd teruggedraaid riepen ruim veertig leden van VFC een ledenvergadering bijeen om de hele zaak tot op de bodem uit te zoeken. Dat gebeurde afge lopen woensdagavond toen ruim honderd VFC-ers naar het clubhuis waren gekomen voor de bijzonder belangrijke leden vergadering. Tijdens de vergadering werd door het bestuur de gehele geschiedenis uit de doeken gedaan en kregen de leden de gelegenheid tot het stellen van vragen. Daar werd druk ge bruik van gemaakt. Het bestuur gaf keurig antwoord op alle vragen. Aan het einde van de avond, rond kwart voor elf, was iedereen tevreden, zonder dat de emoties hoog waren opgelo pen. Het bestuur blijft gewoon aan, de penningmeester Wil Ós- kam wordt geheel gerehabiliteerd en de straf van Ad de Jong blijft vooralsnog vijf maanden schorsing. „We gaan in de eerst volgende besuursvergadering bekijken of Ad wel in die periode mag fungeren als trainer van de B-jeugd", vult voorzitter Bram den Hamer aan. „Het is een hele moeilijke periode voor VFC geweest", geeft Den Hamer toe. „Daarom ben ik en iedereen die VFC een warm hart toedraagt gelukkig met deze afloop. Het gezonde verstand heeft gezegevierd", aldus Den Hamer, die met zijn andere bestuursleden aan het einde van de avond een warm applaus kregen. Overigens wilde Ad de Jong na de vergadering, die voor hem eigenlijk niets opleverde, geen com mentaar geven. Scharrelvarkens, gecontroleerd door de int.commissle scharrel - varkensvlees. Charolais rundvlees, vrij van hormonen en medicamenten. Texels lamsvlees Originele maiskippen Vleeswaren van eigen fabrikaat Van Hogendorplaan 97, Vlaardingen, telefoon 010 - 470 22 85 trainer. In die periode werd nog geen enkel team kampioen, on danks een groeiend aantal B- en C-spelers. Op ten Berg pronkte dan ook aan het begin van het seizoen met zijn in de breedte gegroeide selectie, maar juist ook de teams drie en vier kon den zich niet handhaven. Naast die groeiende aantrekkings kracht van Holy groeide ook het bedrag dat omging in de be geleiding en training van de bij na dertig selectiespelers. „Dat is niet alleen geld van sponsors, maar ook veel geld van de vere niging", zegt Emiel de Deckere veel betekenend. Aan het begin van deze competitie was Op ten Berg bijzonder optimistisch over het naderende seizoen. „We willen mee gaan draaien om de bovenste plaatsen", zei hij toen. Daar is het niet van gekomen, want vanaf de eerste speeldag verkeerde het eerste van Holy in de onderste regio nen van de tweede klasse. „In de eerste twee wedstrijden lie ten onze heren het duidelijk af weten", zoekt Op ten Berg naar excuses. „Enrico de Boer en Pe ter Damsté waren toen duide lijk nog niet in vorm. Juist de tegenstanders in de eerste twee wedstrijden bleken later de mindere ploegen te zijn, waar we meer punten van hadden moeten pakken", realiseert de Holy-trainer zich ook. „De overgang van de hal naar het gravel kostte hen veel tijd. Bo vendien werken ze beiden en hebben daardoor minder' tijd om te trainen", zoekt de trainer naar excuses, die op dit niveau niet gebruikt zouden mogen worden. Het flinke budget voor de selec tie van Op ten Berg gaat groten deels op aan training in de win termaanden onder zijn leiding. „Maar éénmaal per week bleek voor enkele spelers niet vol doende te zijn om in vorm te zijn. Geld en trainingen zijn geen garantie om niet te degra deren", aldus Rob Op ten Berg. „Iedereen van het eerste weet wanneer de competitie begint. Dan moeten zij in vorm zijn. Ze spelen toch geen zaterdamid- dagcompetitie. Dan mag je na vier speeldagen eindelijk in vorm komen", verwijt De Dec kere zijn mannelijke hoofd macht de juiste instelling. Het team trainde niet alleen de ge hele winter in het Tenniscen- trum, maar speelde ook voor de aanvang van de competitie nog een oefenwedstrijd. De magere instelling en interesse wordt nog eens duidelijk weergegeven door Enrico de Boer, die dit jaar de taak van captain moest overdragen aan Peter Damsté. „Ach het is jammer. Volgend jaar gaan we er weer hard tegen aan". Dit soort uitspraken pas sen niet bij een speler die op het één na hoogste amateurniveau van Nederland tennist. „Niet vergeten mag worden dat we dit jaar in een hele sterke poule za ten en iedereen zijn uiterste best heeft gedaan er het beste van te maken", oppert Op ten Berg nog. Ook hoofdsponsor Calgon, in de persoon van Uus Dijkstra is bijzonder teleurgesteld in de prestaties van de door hem goed gesponsorde selectie. Bo vendien heeft Dijkstra bij twee bezoeken aan thuiswedstrijden van Holy tevergeefs gezocht naar de verantwoordelijk man Rob Op ten Berg, een feit dat Singel 41-45 3112 GJ Schiedam. Telefoon 010-4262428. WATERWEG NOORD - De triathlon vereniging Rijnmond (TVR) organiseert woensdag 12 juni voor de tweede maal een duathlon. Een duathlon bestaat uit twee direct na elkaar te vol brengen sportonderdelen. In het geval van TVR zwemmen en hardlopen. De duathlon van TVR bestaat uit 1 kilometer zwemmen en 10 kilometer hardlopen. De start en finish zijn bij de Zevenhuizerplas, ter hoogte van het surfstrand en restaurant de Otter. Om zeven uur 's avonds klinkt het start schot. Het evenement is niet al leen voor leden van TVR, ook niet leden kunnen deelnemen. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden. Voor verdere informa tie kan gebeld worden met Jaap Schootemijer: 4.21.11.12 of Jako Kwant: 4.35.81.80. WATERWEG NOORD - Feiké Waque en Willem Noorduin hebben tijdens het Nederlandse atletiek kampioenschappen voor gehandicapten voor verschillende successen gezorgd. Junior atleet Feike Waqué werd op de wheeler onderdelen 200, 400 en 5000 meter Nederlands junior kampioen in de T 3/4 handicapklasse. Waque, die zich meestal op de weg met lange re afstanden bezig houdt, wist dit keer op de baan tot aanspre kende tijden te komen. Op de 200 meter veroverde hij met een tijd van 34.63 seconden zelfs het brons bij de senioren. Óp de 400 meter was hij met één minuut rond vierde bij de senioren. Op de vijf kilometer knabbelde Waqué met een tijd van 15.30.09 ruim vier minuten van zijn persoonlijke record af. Senior atleet Willem Noorduin, uitkomend in de handicap klasse CP5, werd Nederlands kampioen op de onderdelen speerwerpen, discuswerpen en kogelstoten. Met de speer wierp hij 25.08 meter, na zijn discusworp moest er 32.36 van het meetlot van de rol komen en zijn kogel pplfte na 11.53 meter in het zand. Deze afstanden waren volgens Noorduin niet spektakulair, want hij had last van een rugblessure. Het eerste team zonder Jacqueline Doesburg en Rob Op Karlijn Bokkers, Rebecca Verbeet en Peter Damsté. ten Berg. Vlnr: Enrico de Boer, WATERWEG NOORD - Mar co Maaswinkel begint morgen (zaterdag) met de hoogste score uit de voorrondes aan de Neder landse kampioenschappen bow len. De Schiedammer gaat daar om als favoriet van start in de Dordtse De Merwehal. In totaal nemen de 48 beste bowlers van de voorrondes deel aan het eindtoernooi, dat een waardig slot moet worden van de nationale competities. Maas winkel hoeft de komende dag met één concurrent minder af te rekenen, want Hans van Duren, de kampioen van vorig jaar, kon zich niet plaatsen voor de eindronde. Marco Maaswinkel bereikte zijn pinfall van 2599 door ondermeer een eerste plaats in het OHRA Dutch Open, een tweede plaats tijdens de Grand Prix van Eindhoven, een derde tijdens de Nederland se finale AMF World Cup 1990 en een derde plaats tijdens het Glass City toernooi 1990. A-s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. m Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u*v ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk n, maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. SCHIEDAM - In zwembad Zuid is op 25 mei gezwommen voor het A- en B-diploma. Er namen in totaal 47 kandidaten deel, die allen geslaagd zijn. Als commissie van bad waren Ma rian Verschoor en Terry Wisse vertegenwoordigd. De geslaagden zijn voor het A- diploma: Ivo Broeren, Sanem Yilmaz, Kader Cakskan, Renata Bontje, Karlijn Krijger, Nienke Belgraver, Carlo van der Steen, Femke van Rijswijk, Baris Turkmen, Sheila Nesse, Tabitha van Roest, Martij n Heuchemer, Arnout Tessers, Patricia van Jaarsveld, Jorinde Kramer, Car lo van Otterloo, Chantal Dea- men, Stella van Gendt, Kim Timmers, Lodewijk Belles, Danny Flipse, Frouke Adema, Deborah Kjrommenhoek, Sjoerd 't Hart, Adrianus Jacobs, Jase- min Mazlum en S. Slis. In het bezit van een B-diploma kwa men: Joost de Kok, Marijn van der Kruijt, Nikki Groen, Chico van Ommeren, Bobby van der Eykel, Felix Bijl, Jean Paul Smeets, Mandy Meerhof, Mar- loes Jansen, Ricardo Krijger, Bianca Visser, Bianca den Blin ker, Raymond Silos, Varin Schilperoord, Joris Vink, Lena de Groot, Erik Zoetewey, Ben jamin Hoppe, Zeynep Kork- maz, H. Korkmaz. Rob Op ten Berg hem bijzonder verbaasde. In zijn sponsorcontract met Holy heeft hij dan ook een regeltje la ten opnemen dat bij tegenval lende prestaties het contract, dat in principe voor drie jaar geldt, herzien kan worden. Verbeet Rebecca Verbeet vormde de enige positieve uitzondering in het hoogste team van Holy. De pas 15-jarige inwoonster van Puttershoek voldeed geheel aan de verwachtingen en toonde de juiste mentaliteit om te willen winnen. Haar uitspraak aan het begin van het seizoen „ik wil heel goed worden", is kenmer kend voor haar en haar spel. Het is echter de vraag of Ver beet, die komende zomer gaat proberen op de A-lijst te ko men, volgend jaar bij Holy in de derde klasse wil gaan spelen. Immers aan het begin van dit seizoen gooide clubs zoals Z'67 en Aeolus Oledo al een visje uit bij de goedlachse Putterhoekse. Van de twee andere dames, Karlijn Bokkers en Jacqueline Doesburg, had Op ten Berg wei nig profijt. Jacqueline Doesburg bleef de laatste weken zelfs thuis omdat ze trainigen niet meer kon volgen. 'Nieuwe be zems vegen schoon', luidt het spreekwoord. Misschien is dit ook voor tennisvereniging Holy van toepassing. WATERWEG NOORD - De fietstoerclub Rijnmond organi seert zondag 9 juni drie toer tochten. De afstanden zijn 50, 75 en 125 kilometer. De kortste route van 50 kilome ter gaat richting de Rottemeren. De langere route over 75 kilo meter gaat door de Zuidhol landse duien. De tocht van 125 kilometer combineert deze twee routes. De deelname staat open voor iedereen. De start vindt plaats vanaf de kantine van de wieler baan in het Schiedamse sport park Harga aan de Olympiaweg. De deelnemers voor de tochten van 50 of 75 kilometer kunnen tussen negen en twaalf uur star ten. Zij betalen 3,50 gulden in schrijfgeld. Voor de 125 kilome ter moet gestart worden tussen negen en tien uur, de kosten voor deze afstand zijn 4,50 gul den. Bij de start krijgen alle deelnemers overigens een gede tailleerde routebeschrijving. Voor nadere informatie kan ge beld worden met Peter de Jong: 010- 4.74.95.18 of Dirk Snijder: 010- 4.16.76.84. WATERWEG NOORD - Mi chel Rutten was de snelste deel nemer van de triathlon vereni ging Rijnmond aan de halve triathlon van Nieuwkoop. Rut ten finishte afgelopen zaterdag als 26e in tijd van 4 uur 29 mi nuten 27 seconden, ruim een minuut voor de snelste dame, Ada van Zwieten, en bijna veer tig minuten na de winnaar bij de heren Jan van der Marei. In totaal namen 19 leden van TVR deel aan deze slijtageslag, die bestond uit 1900 meter zwemmen in open water, 90 ki lometer fietsen en 21 kilometer hardlopen. Door de zeer lage watertemperatuur haalden vier TVR-leden de eindstreep niet. De klasseringen en tijden van de overige TVR-leden waren: Henk Dedert (30, 4.31.40), Arie Pellekoren (36, 4.34.17), Leo Ruijsbroek (88, 4.53.16), Wim van Hilst (108, 4.58.57), Jan van Pelt (116, 5.02.02), Ger Bosman (117, 5.02.15), Peter Lierop (122, 5.02.50), Maarten Brouwer (125, 5.03.23), Jako Kwant (172, 5.12.04), Peter van Klaveren (184, 5.15.17), Ruud Muuren (211, 5.24.34), Aad Spruyt (258, 5.38.16), René de Neef (269, 5.44.30), Cees Jansen (270, 5.44.59), Fred Zegwaard (271, 5.46.01), Marcel Zevering (289, 5.58.00), Els van Lopik (301, 6.07.11) en Ed de Neef (303, 6.10.30). In totaal kwa men 313 van de 343 gestarte deelnemers aan de eindstreep. SCHIEDAM - Ondanks een val tijdens zijn race bij de experts eindigde de Schiedamse fiets- crosser Erik Vlaardingerbroek als derde. Tijdens het kampi oenschap van de afdeling West van de KNWU, dat werd verre den in Hillegom, eindigde Vlaardingerbroek na drie man ches als eerste bij de cruisers. In totaal namen 450 fietscrossers deel aan deze wedstrijd. Komend weekend wordt in Slagharen de European Challen ge cup verreden. Uit diverse Europese landen nemen dan zo'n 2000 fietscrossers deel. SCHIEDAM - Op donderdag 13 juni zal Cees van Hagen wor den gekozen als nieuwe voorzit ter van de voetbalvereniging DHS. Van Hagen, die de laatste twee seizoen geen bestuursfunc tie bekleedde, is de opvolger van Koos Kerssemeijer, die in twee periodes totaal 14 jaar voorzitter was. Cees van Hagen heeft in verschillende functies, behalve die van voorzitter, al tien jaar deel uitgemaakt van het DHS-bestuur. „Het is een jonge vent met veel ambities. Een prima clubman", is Kersse meijer tevreden over zijn op volger. Behalve Cees van Hagen komt ook Mary Blokland in het bestuur. Hij neemt de taak van wedstrijdsecretaris over van Ruud van Hagen. SCHIEDAM - Het F-l pupillen- team van SVV is afgelopen weekend winnaar geworden van het grootste toernooi van Ne derland. Bij KFC in Koog aan de Zaan won SVV alle poule wedstrijden met grote cijfers. Daarna werden ook de teams van Feyenoord en Sparta ver slagen, waardoor de finale werd bereikt. In die eindstijd werd Volendam, dat speelde met E- pupillen en vorig jaar winnaar, verslagen met 2-1. Eigen kunstgrasveld voor Excelsior'20 Positie Rob Op ten Berg op de tocht

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 7