Afscheid van topambtenaar b ri/iea éé/7. is&tale/m Pearle ALBERT HEIJN 6.95 25.- LOW FRIGES 49,50 MARKTHAL EXTRA VANDAAG Volgend jaar gaat het beter" GEBR. DE BLOCK AKAI VIDEOBAND Stuntprijs GROENELAAN (SCHIEDAM-ZUID) GRATIS!!! Mountainbikes Stadsblad Dode slang bij Stadskantoor I e Biddag voor behoud kerk Curiosamarkt van Orpheus Schoolvakantie is niet rekbaar Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 WOENSDAG 12 JUNI 1991 43e JAARGANG, NUMMER 47 OPLAGE 40.676 De afscheidsreceptie van de heer C.P. Boekesteijn in het Stadskantoor werd druk bezocht SCHIEDAM - Met een drukbe zochte receptie heeft de heer C.P. Boekesteijn afgelopen vrij dag afscheid genomen van de Schiedamse ambtenarij. De heer Boekesteijn is 34 jaar bij de ge meente in dienst geweest en ver liet het Stadskantoor als staf medewerker Planologisch Juri dische Zaken bij de hoofdafde ling Stadsontwikkeling van de Dienst Gemeentewerken. De heer Boekesteijn maakt gebruik SCHIEDAM - Op het Emma- plein, voor de ingang van het Stadskantoor, is zondagavond een dode slang aangetroffen. Het tachtig centimeter lange reptiel is vermoedelijk door verhongering gestorven. De po litiewoordvoerder kon niet ver tellen om wat voor slangensoort het gaat. van de VUT-regeling. Op vijftienjarige leeftijd begon de heer Boekesteijn zijn carrière op stedebouwkundig terrein. Hij startte als leerling-tekenaar bij een stedebouwkundig bureau en heeft daarna alle facetten op dit gebied doorlopen. Eind 1957 trad hij bij de gemeente Schie dam in dienst. Door de jaren heen specialiseer de de heer Boekesteijn zich in planologisch juridische richting. Op het gebied van bestem mingsplannen en wettelijke re gels voor de ruimtelijke orde ning heeft hij een grote deskun digheid opgebouwd. Hij be schikt dan ook als één der wei nigen over een bijna encyclope dische kennis van de 35 be stemmingsplannen, die in Schiedam van kracht zijn. De meest recente bestemmings plannen, die door de heer Boe kesteijn zijn begeleid, zijn die voor Kethel-Dorp, Bijdorp, 's- Graveland-Noord, Woudhoek- Noord en Schienoko. Als coör- Rotterdam Vlaardingen Schiedam Spijkenisse dinator voor de ontwikkeling van bedrijfsterreinen begeleidde hij tal van bouwplannen voor bedrijfsvestigingen. Ook was hij betrokken bij de stedebouwkun- dige plannen voor de circa 17.000 woningen, die sinds 1957 in Schiedam zijn ge bouwd. Verder leverde de heer Boekesteijn een belangrijke bij drage aan het boek over de Schiedamse stadsontwikkeling tussen 1949 en 1989 'Een omge ving blij en licht van kleur', dat in opdracht van de Dienst Ge meentewerken werd uitgegeven. Naast zijn normale werkzaam heden, is de heer Boekesteijn ja renlang lid geweest van de ad viescommissie voor het geven van straatnamen. Bovendien was hij een kwart eeuw coach van het Schiedamse ambtena- renvoetbalelftal. Toen El-Furkan, gevestigd aan de Eduard van Beinumlaan 61, in augustus vorig jaar van start ging, ontstonden direct proble men met een aantal andere ba sisscholen in Schiedam. Diverse leerkrachten misten ineens leer lingen. Het bleek dat tientallen allochtone kinderen, zonder enige kennisgeving, waren over gestapt van hun vorige school naar de islamitische school. De schoolleiding van El-Furkan werd hierop aangekeken. „Dat was inderdaad heel verve lend", beaamt mevrouw Tui ninga. „Het is jammer dat het zo is gegaan. Het probleem is voornamelijk te wijten aan de taalbarrière. Veel allochtone ou ders realiseerden zich niet dat zij hun kind eerst bij de vorige school moesten laten uitschrij ven. Gelukkig zijn die proble men uit de wereld. Voor het volgende schooljaar hebben we een open middag gepland, waar bij de ouders precies wordt ver teld wat ze moeten doen. Bij deze middag is ook een Turkse leerkracht aanwezig om de zaak duidelijk uit te leggen". Kat uit de boom Het eerste jaar startte moeilijk. In eerste instantie kwamen maar zo'n zeventig kinderen opdraven, terwijl op ruim hon derd was gerekend. „Maar in middels hebben we 106 leerlin gen", vertelt mevrouw Tuinin- ga. „Dat is iets minder dan we hadden verwacht, maar we heb ben de indruk dat veel allochto ne ouders eerst de kat uit de boom hebben willen kijken. Voor het volgende schooljaar rekenen we op een stijging van het aantal leerlingen, temeer omdat we dan gaan uitbreiden met een zevende groep". Voor het onderwij steam van El- Furkan is het dan ook geen een voudig jaar geweest. Het team bestaat uit vijf Nederlandse, twee Surinaamse en een Turkse leerkracht, aangevuld met een Surinaamse leerkracht voor het do.-vrij.-zat. VADERDAGTIP per stuk 4 voor P.T T.-postagentschap zaterdags tot 13.30 uur open De vakman in huis Mevrouw Tuininga-Hoekstra temidden van een aantal allochtone leerlingen van El-Furkan. islamitische godsdienstonder wijs. „Tot april hebben we ge werkt met een te klein team", weet mevrouw Tuininga. „Dat gaf allerlei organisatorische pro blemen. Zo kon niemand bij voorbeeld zijn of haar ADV-da- gen opnemen, omdat dat niet door de rest van ons team kon worden opgevangen. Maar in april werd ons team gelukkig uitgebreid". „Daarnaast hadden we het afge lopen jaar te maken met een onervaren bestuur van voorna melijk Turkse mensen. Voor hen was het ook nieuw. Maar we zijn dit jaar naar elkaar toe gegroeid. Er is nu regelmatig overleg tussen bestuur en leer krachten. Het eerste gewen ningsproces is achter de rug. Ik verwacht dat alle aanlooppro blemen uit het eerste jaar in het nieuwe schooljaar niet meer zullen voorkomen". Alle strubbelingen hebben ertoe geleid dat de directeur van de school, de heer A. Kroezemann, SCHIEDAM - De Parochie St. Liduina en O.L.V. Rozenkrans houdt vrijdag een Biddag voor het behoud van haar -kerkge bouw aan de Singel. Dit gebeurt in het kader van het landelijk gevierde Feest van Liduina als mede omdat volgende week woensdag de minister beslist over de AROB-procedure, die het kerkbestuur heeft aange spannen. De Biddag begint om 14.00 uur met het uitstellen van het Aller heiligste. Om 16.00 uur ver zorgt Bisschop Mgr. Bar de eu charistieviering. Hij installeert dan tevens het Broederschap van de Heilige Liduina, waarin een tiental priesters en diakens uit het Bisdom Rotterdam zich verenigen. De oprichting van dit Broederschap is het gevolg van een verzoek van Rome ten tijde van het verlenen van het predikaat 'basiliek' aan de SCHIEDAM - Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orp heus viert het 125-jarig bestaan zaterdag 15 juni onder meer met een cunosa-, snuffel- en rommelmarkt op het Museum plein aan de Hoogstraat. De ju- bileummarkt begint om 10.00 uur en biedt een ruim assorti ment aan huishoudelijke goede ren, speelgoed, boeken, kleding en andere artikelen. Schiedamse kerk. De leden van het Broederschap willen de ver ering van de Heilige Liduina stimuleren. De Biddag wordt om 19.00 uur afgesloten met het Lof ter ere van Liduina. SCHIEDAM - De dienst Educatie van de gemeente Schiedam wordt, zoals ieder jaar, geconfronteerd met ou ders, die eerder op vakantie willen gaan dan de school vakanties. Veel ouders den ken dat hun kinderen recht hebben op een aantal snip perdagen per schooljaar en plannen daarom een vakan tie in het goedkopere voor seizoen of juist een heel lan ge vakantie. Deze denkwijze is echter onjuist. In principe kan niet van de schoolvakanties worden af geweken. Slechts in zeer bijzondere gevallen kan men bij de school een ver zoek indienen om de kinde ren eerder mee op vakantie te nemen. Bijvoorbeeld wan neer de werkgever van één der ouders verklaart, dat de ouder tijdens de schoolva kantie beslist geen vrij kan krijgen. Zo'n verzoek aan een school moet tijdig wor den ingediend. J.T. INTERIEURVERZORGING Tapijt Vinyl Lamellen Vitrage Gordijnen Elke 6e meter TAPIJT of VINYL inmiddels is vertrokken. Hij koos waarschijnlijk eieren voor zijn geld en accepteerde m april een nieuwe baan. Mevrouw Tuininga neemt tijdelijk de honneurs waar, naar een nieuwe directeur wordt nog gezocht. Aangepast Was het voor het nieuwe schoolbestuur wennen, ook de (Nederlandse) leerkrachten heb ben zich terdege moeten aan passen aan het Islamitische on derwijs. „Het schoolprogramma is gelijk aan dat van de reguliere basisscholen, maar we moeten wel rekening houden met de Is lam en haar cultuur. Zo spelen we in op de specifieke Islamiti sche feestdagen. Maar daarnaast blijken Turkse ouders expressie vakken als tekenen en handen arbeid onbelangrijk te vinden. We geven die lessen wel, maar aangepast. Net zoals we de gym- en zwemlessen moeten aanpassen: jongens en meisjes gescheiden". Mevrouw Tuininga vindt het jammer dat er nog weinig ver schillende nationaliteiten op haar school te vinden zijn. „Momenteel is 95 procent van de leerlingen Turks. Het overige deel bestaat uit Marokkaanse en Pakistaanse kinderen. Op het schoolplein hoor je dan ook al leen maar Turks spreken. Al leen als de Marokkaanse en Pa kistaanse kinderen erbij worden betrokken, wordt Nederlands gesproken. Wij zien dan ook graag dat nog meer nationalitei ten bij ons binnenkomen, zodat de Nederlandse taal ook werke lijk de voertaal wordt". Moeizaam Daarmee stipt mevrouw Tui ninga ook één van de belang rijkste problemen aan: de Ne derlandse taal. „Omdat heel veel kinderen niet of nauwelijks Nederlands spreken, gaat het lesgeven vaak heel moeizaam. Via het zogenaamde 'Knoop het in je oren' project wordt het les programma heel aanschouwelijk gemaakt om de kinderen ver trouwd te maken met onze taal. Pas daarna kan je werkelijk met het normale lesprogramma be ginnen. Door deze taalbarrière kosten de lessen veel tijd. Of de kinderen daardoor een achter stand hebben ten opzichte van hun leeftijdgenootjes op andere basisscholen, valt nog niet te zeggen. Dat moeten we afwach ten". „Ondanks alles heeft El-Furkan haar bestaansrecht dit jaar wel bewezen", vindt mevrouw Tui ninga. „Er is duidelijk behoefte aan een school op Islamitische grondslag. Het doel van ons schoolbestuur is ook om de school een regionale functie te geven. Dit jaar telde El-Furkan slechts één leerling van buiten Schiedam, maar dat moeten er aanzienlijk meer worden". SPECIAL EDITION CIHEHICAM jeans 69P° niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur Nu tweemaal kans op EEN MILJOEN ®§W§®E)! SCHIEDAM - Buiten lijkt het nog nergens op, maar een blik op de kalender geeft het toch duidelijk aan: de zomer is in aan tocht. Dus is het tijd voor het inmiddels traditionele zomerfeest rondom de kin derboerderij in het Prinses Beatrixpark. Zaterdag 15 juni kan jong en oud tus sen 12.00 en 16.00 uur ge nieten van allerlei activi teiten en demonstraties. Het zomerfeest wordt georgani seerd door de Dienst Gemeen tewerken, hoofdafdeling plant soenen. De dienst is aanwezig met een informatiekraam over het natuurvriendelijk onder houd van de Schiedamse groen voorzieningen. Het leven op en rondom de boerderij staat centraal tijdens het feest. Zo demonstreert schaapscheerder Huub van der Knaap uit Schipluiden zijn vaardigheden, geassisteerd door medewerkers van de kinder boerderij. De vachten zijn tegen een geringe vergoeding te koop, terwijl Amalia Voets laat zien hoe de vachten tot wol worden gesponnen. De families Hogendam en Overvliet uit Haastrecht tonen hoe zij geitenkaas maken. Daar voor moeten uiteraard eerst de geiten worden gemolken. De geitenkaas is zaterdag te koop. Vragen over bijen en bijenpro ducten kunnen worden gesteld aan de Schiedamse imker Nico van der Drift. Marion Loef van de Stichtinj De Schiedamse Molens geei uitleg over de historie van de molens in de Jeneverstad. Met het meel van graanmolen De Vrijheid bakt bakker Kees Hol lander allerlei lekkernijen, die door het publiek kunnen wor den geproefd. Bokkenwagen Gerrit Bor heeft de afgelopen weken zo'n vijfhonderd eieren leeggeblazen, die zaterdag door de jeugd kunnen worden be schilderd. De kinderen kunnen bovendien een ritje door het park maken in een heuse bok kenwagen van Sjef Maree uit Berkel-Rodenrijs. De natuur in het Prinses Bea trixpark is ook de moeite van het bekijken waard. Tal van in heemse planten staan momen teel in volle bloei. Vrijwilligers van de heemtuinexcursiegroep begeleiden wandelingen door de heemtuin, waarbij voor de jong ste jeugd een speciaal Kabouter pad is uitgezet. Voorts is een aantal natuurin- stellingen van de partij met een informatiekraam, zoals de KNNV en de Knotgroep Schie dam. Het jaarlijkse zomerfeest in het Prinses Beatrixpark duurt zater dag van 12.00 tot 16.00 uur. Schiedammer keert terug uit Irak Rijnmond maakt indruk tegen Albatros WATERWEG NOORD - De Islamitische basis school El-Furkan heeft het eerste schooljaar bijna achter de rug. „Een moei zaam jaar vol startproble men, maar de meeste pro blemen zijn overwonnen. We gaan straks het nieuwe schooljaar vol vertrouwen tegemoet", stelt mevrouw L.Z. Tuininga-Hoekstra, tijdelijk directeur van de school. „We worden in middels van alle kanten geaccepteerd als een vol waardige school". aan ges/. I Tegen inlevering v van deze bon. (geldig t/m 29 juni 199 De gratis bril is bestemd voor dezelfde lersoon die ook de eerste (betaalde) ril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper zijn dan Het montuur van de gratis bril komt uit de collectie monturen met het rode driehoekje. 0 P T C E X S In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. •Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie. Deze bon is geldig bij alle Pearle en Pearle Express winkels in heel Nederland. Woninginrichting ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen Groeneiaan 25 Schiedam-zuid (Gorzen) Tel: 4271744 START DONDERDAG 13 JUNI P\. inr-^l HAtmD STRAK GEBLEEKT SUHrK ENSTONEWSHED ZIE ELDERS IN HET BLAD Broersvest 117. Schiedam NIEUW! Alleen bij ons 04Q in doos v.awHv«' Rijklaar399.- 24 en 26 inch, nCA ook kleine maten v.atvUi' 20 inch en OIR 16 inch in doosL IDi" rijklaar239.- Hoogstraat 156, Schiedam (do. koopavond) Tel. 010-4737893 De goedkoopste van Nederland!! Het Nieuwe NATIONALE LOTERIJ Zomerfeest in Prinses Beatrixpark El-Furkan heeft een moeizaam eerste schooljaar achter de rug f

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1