OHEH Tapijt voor grote groep favoriete vloerbedekking n Werk met plezier bij vakleerkracht algemene technieken (m/v) etering Tuintip Genezende rozen AUTO STELCO b.v. Verkoopassistente medewerk(st)er activiteitenbegeleiding (v/m) Gemeente SchiedamH MIRROR-WALL, D.S.H. ACME SPIEGELSCHUIFDEUREN ...EENBEGRIP ALS HET OM HOUT GAAT Administratief medewerker m/v Dus als de kinderen groot zijn, is m'n Bouwfonds hypotheek te veranderen? Bouwfonds Bouwfonds hypotheken: ruimte om te leven Algemene Stichting voor Huisvesting en Verzorging van Bejaarden U Bedrijfsruimte te huur Gemeente Schiedam X HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 14 JUNI 1991 PAGINA 10 Eigen adviseur Actie Graaien en draaien Pietweerstand Vezels en een u ireati VltyBi«tc Engels.Voor deze functie zoeken wij ASB uitzendbureau Maak uw eigen garderobekast met het spiegelschuifwandsysteem, schept een warme sfeer, geeft een ruimtelijk effect en is ruimtebespa- rend, deuren geheel voorgemon- teerd. Met een minimum aan werk maakt u een schitterende wandkast en dank zij de wandgrote spiegels geeft u uw slaapkamer een ruimer uitzicht! W Houtcentrum Nieuwe Maasstraat 2, 3114 TJ Schiedam, telefoon 4264180 en 4269150 De gehele week geopend. Ruime parkeergelegenheid. Spiegels nu in 18 kleuren leverbaar! Bezoek geheel vrijblijvend onze showroom. f icilakur ■VIW THy iSKRANT EXTRA Ponlbu» 5*25. 2280 HV Kijiwtl» Da Veraniglng Bamiddeling Onroerend Goad (VBO) biadt huizenkoper» sinds kort aan axtra bescherming, namelijk aan bedenktijd van dria (wark)dagan na onderteke ning van een koopcontract. Do VBO wilde hiermee vooruitlo pen op wetsvooratollen waarin een dergelijke bedenktijd ver plicht wordt geateld. De Vere niging Eigen Huia juicht de atap van VBO toe, maar de NVM (Nederland»» Vereniging van Makelaars) verklaarde zich ertegen. Toch is de te genstelling tussen NVM en da andera organiaatiea minder groot als het lijkt. De invoering van een bedenk tijd werd door de VBO wereld kundig gemaakt op het jaar congres van de vereniging dat 28 mei plaatsvond. VBO-voor- zltter S. A. Wind voerde als re den aan dat de consument be schermd moest worden, „voor al als de particulier/consument als ondeskundige tegenover een professionele verkoper on der druk een onverantwoorde, niet doordachte beslissing zou nemen". De NVM stelt zich op het standpunt dat een bedenktijd niet nodig hoeft te zijn als de consument een eigen makelaar in de arm neemt vla een koop opdracht (met de daaraan ver bonden courtage). In de argu mentatie van de heer Wind ligt besloten dat hij eveneens van mening Is dat een consument beschermd wordt als die een eigen makelaar of vastgoed-ad viseur In de arm neemt. In de praktijk doen echter maar wei nig kopers dat, terwijl de mees te verkopers wel degelijk een eigen adviseur plegen In te schakelen. En juist dan ont staat de situatie dat een koper gebaat is bij de extra bescher ming die (straks) de wet en (nu al) de VBO kan bieden. De NVM streeft ernaar dat alle onroerend-goed-transactle8 moeten worden begeleid door een deskundige. In zo'n situatie Is misschien Inderdaad geen behoefte aan extra bescher ming. Maar het ziet er niet naar uit dat de wettelijke regelingen die kant op zullen gaan. Daar om Is de stap van de VBO zin vol en Is het niet verwonderlijk dat een consumenten-organisa tie als de Vereniging Eigen Huls dit toejuicht. De VBO Is een nog jonge bran che-organisatie die 400 aange sloten vastgoed-adviseurs telt. Deze zijn, In tegenstelling tot de leden van de NVM, In het alge meen niet tot makelaar beë digd. Met eigen opleidingen, een tuchtreglement, vaste voor waarden en maximum tarieven wil de VBO echter garanties bieden dat kopers en verko pers met deskundige en be trouwbare adviseurs te maken hebben. Door de nu Ingevoerde bedenktijd wordt nu ook de meest klantvriendelijke koop overeenkomst In de branche gehanteerd. De Vereniging Eigen Huls stelt overigens dat een bedenktijd van drie dagen, zoals die straks mogelijk in de wet wordt opge nomen, te kort Is en vindt veer tien dagen redelijker. Voor kopers Is een bedenktijd hoe dan ook alleen zinvol, als In die tijd ook de nodige actie wordt ondernomen om e.e.a. te checken. Met name de koop overeenkomst en de onder- houdsstaat van het te kopen huls moeten ter beoordeling aan een deskundige worden voorgelegd. Beoordeling van een koopover eenkomst en van de staat van het te kopen huls (door een keuring of een taxatie) kan o.a. plaatsvinden bij bouwcentrum of Vereniging Eigen Huls of bij een andere vastgoedadviseur of makelaar. Bij de notaris waar het transport zal plaatsvinden kan met name nog eens goed gekeken worden naar de koop overeenkomst. En door een taxatie bij een beëdigd make laar/taxateur verkrijgt de koper tevens Inzicht in de feitelijke waarde. Taxaties en keuringen kosten overigens geld, zij het een stuk minder dan de courtage. Maar het Is wel het minste dat kopers moeten doen om het gevaar van een miskoop om bouw technische redenen uit te slui ten. En er kan niet voldoende worden benadrukt dat make laars of vastgoed-adviseurs zo veel extra In kunnen brengen als ze Ingeschakeld worden door de koper, dat het de cour tage meestal dubbel en dwars waard Is. Tot die extra's beho ren de prljsonderhandellngen met de verkoper (waarmee de courtage vaak al wordt terug verdiend) en het meezoeken naar het huis dat het beste bij de koper past. Er bestaat trouwens altijd al een mogelijkheid van een be denktijd, namelijk de koopop tie. Die moet echter wel heel duidelijk aan voorwaarden ge bonden zijn om dezelfde wer king tè hebben als een bedenk tijd. Meestal Is oz'n optie te vrijblijvend. Bovendien Is altijd de medewerking van de verko pen noodzakelijk en die wordt lang niet altijd gegeven. De grote variatie aan vloerbe dekkingen zoals parket, te gels, linoleum etc. is aan veel menaen niet besteed: zij wil len tapijt. Maar ook het begrip tapijt' is door nieuwe grond stoffen en nieuw» technieken veelomvattend. Meer kennis van al die verschillen kan daarom helpen bij het maken van de beste keuze. Tapijt heeft een aantal voorde len boven andere soorten vloerbedekking: het Is geluid dempend en warm. Als belang rijkste nadeel staat daar tegen over dat bij een verkeerde keu ze de levensduur tamelijk kort kan zijn en/of dat het mooie er al gauw vanaf gaat. Een be perkte levensduur kan voor mensen die graag hun vloerbe dekking van tijd tot tijd com pleet willen veranderen juist ge wenst zijn, maar dan blijft het toch nodig dat de kwaliteit van het tapijt intussen op peil blijft. Aan de buitenkant ziet elk nieuw tapijt er meestal fraai uit en veel mensen zijn geneigd er van uit te gaan dat het dikste tapijt ook het beste is. Dat kan echter misleidend zijn. De bes te methode van beoordeling Is om de vlakke hand op het tapij toppervlak te leggen, die vin gers erin te steken en de hand met kracht heen en weer te be wegen. Graaien en draaien dus. Een goedkope rug valt dan door de mand: de vingers moeten volte voelen, de hand weerstand. Is er te weinig ta pijtstructuur, voelt het leeg aan, dan Is de kwaliteit onder de maat. Met dit graaien en draal en kan ook het verschil tussen een zachte grondstof als wol en een stroevere als nylon worden gevoeld. Een veel voorkomend misver stand Is dat de leek kwaliteit koppelt aan een zg. hoge pool. Dat ziet er koesterend en chi que uit, maar hoe lager de pool en hoe dichter die op elkaar staan, hoe beter het tapijt zich De rooi zoele die in vele tuinen gekweekt wordt, biedt IZer bloemen meer den elleen meer iete mooi. De bloemblaadjehebben namelijk een tioe werking. Dankzij het looietot en de etherieche olie werken rozenblaadjeeementrekkend, ontetekingwerend Het'Sumet zijn de roze+n roodbh*Mboorten (de Frenee rooe en de Provence-rooa). De bl™''ldl' juni/juli en de rozebleedjei moeten voor ze afvallen. Een handvol moet met een halve liter koud water worden opgezet, aan de kook worden ge bracht en een kwartier trekken. Vooral bij kinderen kan deze 'thee' helpen tegen diarree. Een 9°conc*"}™rd- waterigaftrekaelkan gebruikt worden °md°™"d,° poelen en te pemelen tegen onMoken ™nd*lJ™J'ek Dit aftrekiel kan torna, toeaevoegd aan helpen bij alecht genezende wonden en verbrandingen. 24/91» zal moeten houden. Een hoog polig tapijt zal per definitie eerder pletten. Een goed tapijt zal door de fa brikant op allerlei kwaliteits kenmerken zijn getest. De stati sche belastlngproef meet de pietweerstand bij duurzame be lasting doordat er kasten e.d. op staan. De dynamische be lastlngproef moet de pietweer stand door tijdelijke belasting (schoenhakken, stoelpoten e.d.) en met de voetstap-proef wordt intensief belopen nagebootst. Met een trommelproef wordt de slijtage tengevolge van wrijving, stoten en drukken gemeten. En een llchtechtheldsproef gaat na hoe de kleuren zich In de loop der jaren zullen houden. Allerlei andere proeven kunnen dienen om bijvoorbeeld de gevoelig heid voor chemische reinigings middelen te meten. Ook de sta tische oplading door wrijving kan worden gemeten. Of de ge- luldsabsorptle en de Isolatie te gen contactgeluiden. Wie tapijt koopt kan zich dus verzekeren van kwaliteit door hierop te letten. Wel zal de ex tra zekerheid van uitgebreid getest (en goedbevonden) tapijt onvermijdelijk vertaald zijn In een hogere prijs. Tegenwoordig Is er een zeer uitgebreid assortiment vezels die als grondstof voor tapijt kunnen dienen: dierlijke (zoals wol), plantaardige (zoals ka toen) en half- en volsynthetl- sche vezels. Tuften en weven zijn verschillende technieken om die vezels aan elkaar te knopen. Tuften gaat Industrieel en snel, weven Is nog steeds gebaseerd op dezelfde eeu wenoude ambachtelijke tech niek. Het belangrijkste voordeel van weven Is dat er fijnere en veelkleuriger Jlessins kunnen worden gemaakt, maar voor de kwaliteit hoeft het In principe niets uit te maken welke tech niek er wordt gebruikt. De keuze voor de soort vezel zal vaak Individueel gebonden zijn. Een belangrijk voordeel van wol Is dat het lang mooi blijft, o.a. omdat het makkelijk te reinigen is. Wol Is bovendien sterk geluiddempend en relatief brandveilig. Ook katoen Is sterk, maar moeilijker te reini gen. Katoenen tapijten moeten daarom door de fabrikant wa terafstotend en vuilwerend be handeld zijn om ook makkelij ker) te kunnen worden schoon gemaakt. Het belangrijkste voordeel van kunstvezeltapijten Is de grote slljtvastheld. Door de tapijtenindustrie wor den voortdurend nieuwe vezels en technieken geïntroduceerd, waaraan nieuwe voordelen wor den toegedicht. Soms terecht, soms niet. Wat dat betreft biedt merktapljt nog de beste waarborg dat de beweringen van de fabrikant Juist zijn. Van belang Is ook nog de on derkant van tapijt. Als tapijt van zichzelf geen sterke veren de schuimrug heeft, Is onderta pijt al gauw noodzakelijk om de slijtage te beperken. Pooltapljt moet zacht liggen, zodat het bij belasting enigszins kan uitwij ken. Ook dan blijft dankzij on dertapijt de structuur van tapijt mooier, het plet minder. Onder tapijt zorgt ook voor extra ge luiddemping en warmte-lsola- tie. Ook het resultaat van stof zuigen wordt erdoor verbeterd. In de meeste gevallen geldt al met al bij aankoop van tapijt dat er een nauwe relatie Is tus sen prijs en kwaliteit. Zelfs In die mate dat een duur, maar goed tapijt uiteindelijk goedko per zal zijn dan verschillende goedkope. Hoofddealer Volkswagen Audi voor Vlaardlngen en Maassluis Wl) roeken op korte termijn: Zijn/haar functie zal bestaan uit het geheel zelfstandig voeren van de financiële administratie van onze onderneming, met de hieraan gekoppelde verslaglegging. Functle-elsen: leeftijd 23-28 jaar; opleiding minimaal op PD nlvo; ervaring met automatisering en PC's; grote mate van zelfstandigheid. Haar functie zal bestaan uit het verzorgen van de totale verkoopadministratie en op een correcte, representatieve manier ontvangen van cliënt on. Functle-elsen: Wl) bieden: Havo opleiding; diploma maohineschrljven; bekendheid met tekstverwerkonde systemen strekt tot aanbeveling; grote mate van inlatlef. aantrekkelijke full-time funktles; goed salaris en even goede secundaire arbeidsvoor- waardon. Gaarne uw schriftelijke sollicitaties te richten aan: AUTO STELCO b.v. Dr. Wfardi Beckmanslngel 8, 3132 CX Vlaardlngen r reciesl Natuurlijk wilt u nu van het leven genieten. Een eigen huis hoort daar zeker bij. Maar u wilt uw kinderen later ook kansen geven. Dan zou de hypotheek wel eens aangepast moeten worden Geen probleem wat ons betreft. Het Bouwfonds is flexibel genoeg om in te spelen op al uw persoonlijke wen sen. Met een hypotheek die zekerheid biedt op langere termijn en kosteloos is te veranderen Praat er eens vrijblijvend over met een erkend Bouwfonds hypotheekadviseur bij u in de buurt. Bel gratis 06 - 0656 op werkdagen. U weet dan 9nel bij wie u welkom bent. Hypotheken ASB uitzendbureau heeft tal van leuke administratieve banen, Zo kunt u direct aan de slag in één van de vol gende functies (M/V). Telefoniste/receptioniste.Voor een be drid in Schiedam, zoeken wij een telefoniste/recep tioniste op HAVO- niveau met typediploma en erva ring met WordPerfect 5,0/5.1De helft van de werk zaamheden bestaan urt typewerk. Heeft u minimaal 2 3 jaar relevante werkervaring, reageer dan snel. Declarant.Voor een transportbedrijf in Schie dam zijn wij voor de periode van 15 juli t/m 9 augustus a.s. op zoek naar een declarant op full-time basis. Heeft u werkervaring of hier een opleiding voor ge volgd, neemt u dan zo spoedig mogelijk contact met ons op, Administratief medewerker.Voor een groot bedrijf in Schiedam zijn wij met spoed op zoek naar een administratief medewerker personeels zaken/salarisadministratie. Opleiding HAVO/MEAO economische-admmistratieve richting, met ervaring WordPerfect 5.I en dBase III. Heeft u een aantal ja ren administratieve werkervaringen bent u full-time beschikbaar, dan is dit de perfecte baan voor u. iemand die de Engelse taal tot in de puntjes beheerst en goed overweg kan met WordPerfect (5.I). Deze baan betreft de middaguren van 13.00tot 17.00 uur. Leeftijd is onbelangrijk. Op de vestiging kunnen wij u meer over deze functie vertellen. Informeer! Dit is slechts een greep uit de talloze administratieve banen die wij dagelijks binnenkrijgen. Informeer naar de diverse mogelijkheden en vraag dan even naar Sylvia van Dijk of Desiree van Doorn, Rotterdamsedijk 397, 3112 AP Schiedam Tel: OIO - 426077I V,oud»t>. P.QIJZËN v«nVwlnd«natr OB* 3112mm Bohladtsm TmIOIO-4734159 De Algemene Stichting voor Hulsvesting en Verzorging van Bejaarden (ASHVB) is een grote organisatie In de dienstverlenende sector in Vlaardlngen met een - geografisch gezien - gedecentraliseerde opzet. De dienstverlening omvat ondermeer verzorging of verpleging van bejaarden in twee centra, t.w, Drleënhuljsen en de Blllltonflat. Bij de ASHVB Is een functie vacant van voor 20 uur per week Functie-Inhoud De recreatie- en ontspannlngsactlvltelten worden mede bepaald In overleg met be wonerscommissie) en leidinggevenden uit de verzorging. De werkzaamheden worden In teamverband verricht, waarbij een onderlinge afstemming tussen de activiteiten op belde locaties moet plaats vinden. Hiërarchisch vallen de mede werksters actlvlteltenbegeleldlng onder de afdeling verzorging/verpleging, ■AT of een gelijkwaardige ultdrukkingsvaar- Functle-eleen -MBO ABof opleiding; - goede mondelinge dlgheid; - sterke contactuele eigenschappen; - stimulerende creatieve persoonlijkheid; - praktische organisatorische ervaring. Werktijden De werktijden zijn In overleg In te vullen, echter er dient rekening gehouden te worden met (groeps)actlvlteiten, zowel In de ochtend- als In de middagurenTevens zal er sprake zijn van minimaal één avond per maand werken. Salaris Afhankelijk van leeftijd, opleiding en erva ring kan maximaal f 3344,- worden gebo den. Definitieve functiewaardering moet nog plaatsvinden, De rechtspositierege lingen van de Gemeente Vlaardlngen zijn van toepassing. Inlichtingen Voor nadere Informatie over de inhoud van de functie kan contact opgenomen worden met mevr. A.G. Mellef of mevr. H. van Krimpen, tel. 010-4741311. Sollicitaties Schriftelijke reacties kunnen tot 14 da gen na verschijning van dit blad worden gezonden aan de Centrale Personeels dienst, Postbus 1002, 3130 EB Vlaardln gen, onder vermelding van het vacature nummer 91-8/5 op debrief en enveloppe, Aan ,,De Wegwijzer" school voor Voortgezet Speciaal Onderwijs (moeilijk lerende kinderen) aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan 496 ontstaat met Ingang van het nieuwe schooljaar een vacature voor een voor 16,5 uur (schaal 10-functie) De voorkeur gaat uit naar kandidaten die affiniteit en/of ervaring hebben met het lesgeven aan leerlingen in het VSO. Salariëring vindt plaats volgens de bepalingen van het rechtspositiebesluit Onderwijspersoneel Van toepassing is de sollicitatiecode openbaar onderwijs. Voor nadere Informatie kunt u contact opnemen met mw. J. A M v.d Peet (directeur) of dhr. C. Meeder (adjunct-directeur). Tel 010-4715052 Belangstellenden wordt verzocht binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie hun sollicitatie (met staat van dienst en referenties) te zenden aan het College van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 15013100 EA Schiedam. De Gemeente Schiedam heeft In het pand Lange Nieuwstraat 117 75 vierkante meter bedrijfsruimte te huur met een kantoortje en opslag mogelijkheid. De ruimte Is ook geschikt als showroom. De huurprijs bedraagt 650,- per maand. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de heer Bartels, tel. 010-4738937, of schrijven naar het Algemeen Handels-Entrepót, Lan ge Nieuwstraat 107-109, 3111 AE Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 10