PflLflOD Zeer jonge daders van grafschennis Beukenhof Juliana moet clubhuis uit ALBERT HEIJN 1.59 Tasjesroof OPHEFFINGS-UITVERKOOP boeken wenskaarten schoolagenda's H| AQ/ kantoorspullen I M /A impuls f KORTING Jjir m "Xi\ J GEBR. DE BLOCK 8.99 Diefstal van gereedschap Schoffelaar valt in gat Stadsblad Bin 1 I Auto in brand Magere varkens lappen Frans stokbrood, GROENELAAN (SCHIEDAM-ZUID) IJSSALON LA VENEZIA fr^ WOENSDAG 3 JULI 1991 43e JAARGANG, NUMMER 53 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Brandweercommandant A. van Leeuwen staat bewoners van de PKO-laan te woord De be woners waren ongerust, nadat het gerucht de ronde deed dat hier sprake was van brandstich ting. SCHIEDAM - Een felle brand in een woning aan de Prof. Ka- merlingh Onneslaan heeft in de nacht van zaterdag op zondag het leven gekost aan de 24-jari- ge M. Blind en de 23-jarige K.L.M. Barse. De brandmelding kwam rond 2.30 uur binnen. Inmiddels wa ren de naastgelegen panden al ontruimd, terwijl twee van de vijf bewoners van het branden de pand over het balkon naar de buren wisten te vluchten. Eén bewoner was niet thuis. Ofschoon de brandweer snel ter plaatse was, kon niet worden voorkomen dat twee verdiepin gen van het pand geheel uit brandden. Daarnaast is veel wa ter- en rookschade ontstaan aan de belendende panden. Onge veer tien woningen zijn voorlo pig onbewoonbaar. De bewo ners .van deze huizen zijn on dergebracht bij familieleden of in het Novotel. De oorzaak van de brand is een kussen, dat in de nabijheid van een kachel was gaan branden. Een bewoner trachtte het bran dende kussen naar buiten te brengen, maar daarbij vatte het houtwerk in de gang vlam. Razendsnel greep het vuur om zich heen. Het trappenhuis vloog in brand, waarna de vlammen naar boven werden gezogen. De man trachtte de andere drie bewoners in het pand te wek ken, maar slaagde daar slechts ten dele in, omdat het pand ver schillende slaapetages telt. De twee slachtoffers konden daar door niet tijdig worden gewaar schuwd. Ook drie katten wisten niet aan het vuur te ontsnap pen. De brandweer heeft vier blus- voertuigen en drie ladderwa gens, waarvan één uit Vlaardin- gen, ingezet. Binnen een uur had men het vuur onder contro le. Volgens brandweercomman dant Van Leeuwen loopt de schade in de tonnen. De slachtoffers werden vanaf de bovenste slaapetage naar beneden getakeld. De vakman in huis INTEI INTERIEURVERZORGING Circus in De Regenboog Zomerfeest Hond helpt Hermandad Sport Deze week in 'Varia Win een droomreis naar Canada SCHIEDAM - De politie heeft vorige week de daders opge spoord van de grafschennis, die zaterdag 8 juni op begraafplaats Beukenhof werd gepleegd. Hier bij werden vernielingen aange richt aan ongeveer vijftien gra ven, voornamelijk kindergrafjes. Tot ieders verbijstering blijken deze vernielingen te zijn ge pleegd door acht jongens in de leeftijd van 7 tot en met 10 jaar. „Een uit de hand gelopen vorm van baldadigheid met een bij zonder triest gevolg", zegt een politiewoordvoerder. „Van opzet was bij de daders echter beslist geen sprake". Direct na de ontdekking van de vernielingen, begon de politie een grootscheeps onderzoek. Naar aanleiding van een aange troffen voetspoor dacht men in eerste instantie dat het ging om daders van ongeveer 15 jaar oud. Buurtonderzoek rond de begraafplaats maakte echter al snel duidelijk dat de leeftijden aanzienlijk lager waren. „Een aantal dadertjes sprak op school de mond voorbij. Toen de eer ste naam bekend was, volgden de andere snel", aldus de poli tiewoordvoerder. De politie heeft inmiddels alle benadeelden persoonlijk op de hoogte gebracht van deze ont wikkeling. „De meesten toon den begrip voor het feit dat, ge zien de leeftijd van de daders, geen aangifte kan worden ge daan. In vijf gevallen zal de ma- terieële schade worden vergoed, de overige gedupeerden stellen geen prijs meer op schadever goeding". De ouders van de daders zijn enorm geschrokken. „Wij heb ben aan de benadeelden en de ouders van de dadertjes bemid deling in de nazorg aangeboden, desgewenst met medewerking van een maatschappelijk wer ker", zegt de politiewoordvoer der. De grafschennis heeft veel be roering gewekt. Als gevolg hier van is ook het reilen en zeilen van de begraafplaats in op spraak gekomen. Een aantal na bestaanden is in actie gekomen om de misstanden op Beuken hof aan de kaak te stellen, ter wijl na artikelen in het Rotter dams Dagblad vragen uit de raad zijn gekomen over deze si tuatie. SCHIEDAM - Tamboer-, Trompetter- en Majoret- tenkorps Juliana zit met de handen in het haar. Het korps moet op korte ter mijn haar clubhuis aan de Westfrankelandsestraat verlaten en heeft nog geen enkel zicht op vervangende ruimte. „Als het ons niet lukt een ander pand te vin den, moeten we misschien wel iets gaan kraken, net als Gusto destijds noodge dwongen heeft moeten doen. Maar liever niet na tuurlijk. Bovendien valt er in Schiedam niet zoveel meer te kraken", zegt me vrouw K. Vis, secretaris van het korps. Tamboer-, Trompetter- en Ma jorettenkorps Juliana is in 1951 oorspronkelijk opgericht als wandel- en gymnastiekvereni ging. Rond 1965 werd de drum band gestart, enkele jaren later gevolgd door het majoretten korps. De wandel- en gymnas tiekvereniging is al geruime tijd ter ziele, maar het korps floreert als nocfit tevoren. Juliana telt momenteel 30 drumbandleden, 14 majorettes en 14 minirettes. „In 1981 hebben we van de Itho het pand aan de Westfran kelandsestraat in bruikleen ge kregen om hier ons clubhuis te vestigen. We betalen geen huur, alleen de energiekosten. Maar Itho heeft nu andere plannen met deze grond, waardoor het pand binnenkort tegen de vlak te moet. In eerste instantie werd ons meegedeeld dat we per 31 juli eruit moesten, maar deze week hebben we te horen gekre gen dat we, tot nader bericht, nog even mogen blijven. Maar het zal toch op korte termijn moeten gebeuren", vertelt me vrouw Vis. Oefenruimte Wanneer het muziek- en majo- rettenkorps dan geen vervan gende ruimte heeft gevonden, komt het behoorlijk in de pro blemen. „Ons clubhuis fungeert niet alleen als ontmoetings ruimte voor onze leden. Hier is ook onze kleedruimte gevestigd, terwijl hier ook de uniformen en een deel van de instrumen ten liggen. Daarvoor zijn we ook verzekerd en die verzeke ring vervalt als ieder lid zijn ei gen uniform en instrument thuis moet bewaren". Behalve het clubhuis heeft Juli ana ook de beschikking over een oefenruimte. Deze is echter gevestigd in de gymzaal van de Prinses Julianaschool aan de Oostsingel („dat we dezelfde naam hebben is trouwens puur toeval, hoor"). „Deze ruimte huren we wel. Omdat we nu toch op zoek moeten naar een nieuwe ruim te, proberen we direct een pand te vinden, waar we zowel ons clubhuis met kleedruimte als een oefenruimte kunnen inrich ten. Een nieuw onderkomen zullen we waarschijnlijk toch ook moeten huren en twee huurpanden wordt een beetje te duur. We hebben inmiddels twee lokaties op het oog: een sportkantine en een voormalig bedrijfspand. Nee, ik zeg niet waar, want er zijn meer kapers op de kust". Eisen Mevrouw Vis is er echter geens zins gerust op dat deze lokaties ook kans van slagen hebben. „De gemeente moet ons toe stemming geven voor het ge bruik van de sportkantine, ter wijl de huurprijs van het be drijfspand voorlopig nog te hoog is". Veel alternatieven lijken echter niet voorhanden. „Tja, ons nieuwe onderkomen moet aan nogal wat eisen voldoen", reali seert mevrouw Vis zich. „Voor onze oefenruimte hebben we toch minstens zo'n honderd vierkante meter nodig en verder Mevrouw K. Vis, secretaris van Tamboer-, Trompetter- en Majorettenkorps Juliana: „Ik hoop niet dat we straks iets moeten gaan kraken". moeten er een vergaderruimte, kleedruimte en garderobe en opslagmogelijkheden voor de instrumenten zijn. Bovendien kunnen we natuurlijk niet mid den in een woonstraat terecht in verband met de geluidsoverlast, maar ook weer niet te afgelegen, omdat we veel jonge meisjes als lid hebben. Die kan je toch niet over een verlaten terrein stu ren". Wie het Tamboer-, Trompetter en Majorettenkorps uit de brand kan helpen, wordt ver zocht contact op te nemen met mevrouw K. Vis, telefoon 4711096. SCHIEDAM - Een auto, die ter reparatie bij een garagebedrijf aan de De Genestetstraat stond, is vrijdag in brand gevlogen. Tijdens laswerkzaamheden sprongen vonken over op het interieur, dat vervolgens geheel uitbrandde. kilo plm. 400 gram SCHIEDAM - Door een motie van Marcel Hout kamp (D66), gesteund door alle frakties uitgezon derd de PvdA, kan de werkgroep Westerbork een Schiedamse bijdrage van zevenduizend gulden tegemoet zien. De bijdrage is bestemd voor de renova tie van het voormalige con centratiekamp en de plaat sing van 102.000 stenen op het ereveld ter nagedachte nis aan evenzovele Wester- borkers, die de oorlog niet hebben overleefd. De werkgroep heeft op alle gemeenten in Nederland een financieel beroep ge daan. Het college had in een eerder stadium het verzoek om per in woner een dubbeltje te doneren voor de herinrichting van het voormalige concentratiekamp naast zich neer gelegd. Soortge lijke vragen werden altijd met 'neen' beantwoord. De achter liggende gedachte was steeds dat financiële verzoeken iets met Schiedam te maken moeten hebben. Maar ditmaal liet burgemeester Scheeres onder druk van de raad doorschemeren: „Als de gemeenteraad wil dat er geld voor Westerbork beschikbaar wordt gesteld, zullen we dat ook doen". Bijna alle partijen in de raad vonden het van groot belang om in een tijd van opkomend racisme de aandacht te blijven vestigen op datgene wat in de Tweede Wereldoorlog gebeurde. Herman Posthoorn (PvdA) vond het echter een illusie om te trachten met stenen uit te beelden wat daar ruim 45 jaar geleden is gebeurd. „Een goed kope manier van handelen. Ho pla, een dubbeltje per inwoner en we zijn er vanaf. Waar we ons echt zorgen over moeten maken, is de situatie hier. Dat we veertig jaar later in de ge meenteraad tussen twee racisten zitten. We moeten de straat op om te zorgen dat dat niet meer gebeurt". SCHIEDAM - Een 41-jarige in woonster van Brielle is zondag nacht beroofd van haar schou dertas. De vrouw liep over de Ooievaarsbrug, toen plotseling de tas van haar schouder werd gerukt door een circa 425-jarige man met blond krullend haar. In de tas zaten wat persoonlijke bescheiden en een klein geldbe drag. SCHIEDAM - Van een bouw terrein aan de Mercuriusweg is de afgelopen week een gereed- schapkist met inhoud ont vreemd. De kist stond in een loods. is vanaf heden ook 's avonds geopend van 10.00-22.30 uur. Gehele week, behalve de maandag, geopend. Passage 1, tel. 4267106. onze 2 winkels in Schiedam gaan sluiten daarom... verkopen wij de leukste en mooiste... SCHIEDAM - Tijdens schoffel- werkzaamheden in het groenge bied aan de Westfrankelandse- dijk, tussen de bibliotheek en het gemaal, is afgelopen dins dagochtend een 18-jarige werk nemer van de plantsoenen dienst plotseling in een diep gat gevallen. De man raakte met zijn voet beklemd achter een betonnen uitloper van het gemaal en kon niet meer op eigen kracht naar boven komen. De brandweer moest er aan te pas komen om het slachtoffer uit te graven, los te trekken en naar boven te krij gen. Hij is met onbekend letsel aan de voet naar het Schieland- ziekenhuis vervoerd. HOOGSTRAAT 58 EN RUBENSPLEIN 16 niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur k Grote brand eist twee slachtoffers Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen /O/ Si l Drum- en majorettekorps komt op straat te staan PvdA tegen bijdrage voor Westerbork do. - vrij P T T -postagentschap zaterdags tot 13.30 uur open 10% mpuls Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1