Goede samenwerking Schiedam en Rotterdam Politie-actie lost ruim 50 inbraken op De Regenboog sluit schooljaar af Hooggeëerd publiek, hier is Circus Okido" Groenteman vertrekt Honing slingeren Ruud Pillard, 20 jaar VVV-directeur: Schiedam sterk genoeg om verrassend te zijn Inbraken Stalling Koemarkt Inbreker aangehouden ORANJE 16.95 16.95 99 99 Burgerlijke Stand Telefoons in beslag genomen Ontucht met minderjarigen 4 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 3 JULI 1991 PAGINA 3 SCHIEDAM - In de week van 21 t/m 27 juni. Geboren: Tayyip, z.v. Alkan-Alkan; Mi chelle, d.v. Van Wieringen-ten Hove; Kimberley, d.v. Kalabo- gias-Straver; Zoë Samantha, d.v. Slier-Hakvoort; Isabelle, d.v. Sigmond-Steenbergen; An- net, d.v. Fadaei-Khoshvalad; Charissa, d.v. Tanis-van Dij ken; Selman Cornelis, z.v. Hor- zum-Christen; Esther Flora, d.v. Muijzer-Franssen; Céline, d.v. Steenbergen-Barkeij; Samantha Peterje, d.v. Dróge-van hees; Yoeri, z.v. Koster-Speelmans; Jimmy, z.v. Versteegh-de Waard; Semmab, d.v. Bakr- Bhatty; Jay, z.v. Van Elten- Scheenloop; Joyce, d.v. Van Os- Blom; William, z.v. De Boer- Martina; Matthijs William, z.v. Naring-Bartels; Natasha Johan na, d.v. Bood-do Rosario; Da nielle Maria, d.v. Scharloo-de Vette; Dani, d.v. Stok-Ozéphi- us; Nick, z.v. Walraven-M. Tóth; Rüeysa, d.v. Karakaya- Karakaya; Andrew, z.v. De Jon- ge-Steens; Mustafa, z.v. Göbel- Göbel. Ondertrouwd: P. D. van Duin, 26 jr. en M. Reitsma, 20 jr.; G. van Es, 32 jr. en C. van der Post, 23 jr.; J. Lagendaal, 28 jr. en E. van der Lugt, 35 jr.; P. T. Martijnse, 27 jr. en M. G. van der Meer, 32 jr.; J. A. C. Peterson, 27 jr. en G. T. Fleurke, 26 jr.; R. Pronk, 25 jr. en P. Putters, 23 jr.; B. M. Tilborghs, 24 jr. en M. A. J. de Regt, 20 jr.; A. van der Windt, 36 jr. en M. E. C. Scheffers, 30 jr.; A. P. van Wijk, 25 jr. en C. Spoelstra, 22 jr.; J. Zomerplaag, 25 jr. en M. Meijvogel, 27 jr. Getrouwd: H. J. G. Peters, 40 jr. en C. van Tiel, 27 jr.; R. Bolier, 26 jr. en M. Emmery, 25 jr.; F. A. J. Blaauw, 24 jr. en P. B. Noord zij, 24 jr.; E. T. M. de Bruin, 28 jr. en G. Hesselberth, 26 jr.; J. Kok, 26 jr. en S. Muller, 23 jr.; P. J. de Vos, 27 jr. en A. V. Groothuizen, 27 jr.; M. J. van Bruggen. 28 jr. en K. E. M. Tukker, 27 jr.; R. F. van Dinter, 24 jr. en B. M. E. Molenaar, 24 jr.; E. R. Olivier, 26 jr. en M. J. Ubeda Alarcón, 23 jr.; W. van der Ende, 30 jr. en I. A. M. Ar- kesteijn, 23 jr.; M. Jansson, 26 jr. en M. M. Heeze, 22 jr.; J. A. Blokland, 30 jr. en J. C. M. Blom, 31 jr. Overleden: W. Ooms, man, 62 jr.; L. W. Baris, man, 84 jr.; W. P. van Aalst, vr., 85 jr., e.v. E. G. Rob- ben; K. van de Kolk, man, 65 jr.; J. C. Rodenberg, man, 74 jr.; M. Termeer, man, 83 jr.; H. van der Velde, man, 74 jr.; E. Donkers, man, 92 jr.; J. M. Hoozemans, vr., 84 jr., geh. gew. met A. H. Kleijzen; K. A. van Rij, vr., 95 jr., geh. gew. met A. Don; W. H. Post, vr., 94 jr., geh. gew. met L. de Jong; J. Warmels, vr., 99 jr., geh. gew. met P. R. Bender; L. J. C. Groe- neveld, man, 77 jr.; M. M. van der Moezel, vr., 85 jr., geh. gew. met H. F. Roodenrijs; C. Cor- veleijn, vr. 68 jr.; J. W. F. van der Stel, man, 96 jr.; G. B. A. Goudswaard, vr., 92 jr., geh. gew. met J. J. Drenkelford; M. J. Breuker, vr., 97 jr., gehw. gew. met B. P. Over de Vest; J. A. Rinkel, vr., 87 jr., geh. gew. met C. Oomen; I. M. Lagendijk, vr., 57 jr., geh. gew. met A. W. Melis; L. Collée, vr., 75 jr., geh. gew. met P. J. Jobse; C. W. Snelders, man, 95 jr.; A. van der Hoeven, man, 71 jr. Het Nieuwe Stadsblad Onder leiding van de dompteur toonden de 'wilde grappige dieren' hun kunstjes. ^oog- Circus SCHIEDAM - geëerd publiek, Okido presenteert u van daag artiesten van overal ter wereld". Direct na deze aankondiging gingen afge lopen vrijdag tientallen foto- en videocamera's in de aanslag om maar niets te missen van de voorstel ling, die op het punt van beginnen stond. Het ging hier dan ook niet om zo maar een circusvoorstel ling, maar om de afsluiting van het schooljaar bij ba sisschool De Regenboog aan de Warmoezenier- straat. De leerlingen van De Regenboog waren voor één dag circusartiest en vertoonden hun kunsten aan de vele tientallen ou ders, grootouders en ande re belangstellenden. Circus Okido werd gevormd door kinderen Van vier tot ze ven jaar. In de tot circustent omgebouwde gymzaal mochten zij tussen de strobalen hun cir cusact ten beste geven. Direct na de aankondiging van de spreekstalmeester kwamen de De goochelaars beten het spits af. Als volleerd koordanseressen balanceerden de jongedames op de smalle balk. clowns, acrobaten, goochelaars en zelfs wilde dieren binnen, steelse blikken in het publiek werpend om te zien of papa, mama, opa en oma er tussen zaten. Ter opening van de circusvoor stelling brachten de artiesten ge zamenlijk een circuslied ten ge hore, waarna goochelaar Robert het spits afbeet met zijn onna volgbare kaarttruc. Maar er wa ren meer goochelaars, die het publiek verbaasden met een bij tende fles of een stevige knoop in een touw, welke ineens was verdwenen. Wilde dieren In het volgende uur werd de piste bezet door achtereenvol gens evenwichtskunstenaars, volksdanseresjes, koorddanse ressen, wilde dieren, clowns, rollerskaters en skateboarders, acrobaten en krachtpatsers. Al len brachten hun act met veel verve en hadden duidelijk net zo veel plezier als de toeschou wers. Vooral de wilde 'grappige' die ren stalen de show. Een beer, een tijger, een panter en enkele apen volgden netjes de bevelen van dompteur Roeland op, waarbij de apen het toch wel erg bont maakten. Het optreden van de krachtpat sers sloot de voorstelling af. Hun opkomst zorgde voor veel hilariteit. Met 'behaarde en ge- tatoueerde' lichamen stapten zij de piste binnen, trokken hun shirts uit en wierpen deze in het publiek. Vervolgens mocht ie dereen even de spierballen van deze sterke Regenboog-leerlin gen betasten. Zelfs de mevrouw, die alle circusacts met een slag op de bekkens begeleidde, raak te zodanig in vervoering, dat ze een harde klap op haar instru ment gaf. Het gevolg was dat het dopje van haar stok met een flinke boog in het publiek ver dween. In de finale kwamen alle arties ten nog eenmaal de piste in om weer luidkeels het circuslied te zingen. De voorstelling was ten einde. Trots verliet het publiek de gymzaal/circustent. „Is het nu al afgelopen?", vroeg een klein meisje op de arm van haar moeder. Ze had haar zusje wel wat langer in actie willen zien. WATERWEG NOORD - De Schiedamse politie heeft, in samenwerking met het Rotterdamse korps, ruim vijftig inbra ken en diefstallen opge lost. De delicten werden gepleegd in Schiedam, Rotterdam en Vlaardingen. In verband hiermee zijn elf verdachten aangehouden in de leeftijd van i6 tot 24 jaar. Het gaat om drie Schiedammers, zeven Rot terdammers en een Vlaar- dinger. De gezamenlijke politie-actie had de codenaam 'Schot in de Roos', omdat een gelijknamig café op de grens van Schiedam en Rotterdam als uitvalsbasis voor de criminele activiteiten fungeerde. Het onderzoek stond onder leiding van de heer H. Hagestein van het Schiedamse korps en de heer J. van Zaaien van het Rotterdamse politiebu reau West. „De zaak begon in april, toen we een 24-jarige Rotterdammer op heterdaad betrapte bij een inbraak in V&D, aan de Buiten havenweg", vertelt Hagestein. „Tijdens het verhoor begon deze man opeens 'te zingen', zo als dat in politiejargon heet, en bekende zo'n veertig inbraken en diefstallen. Het werd ons duidelijk dat hier meer achter zat. Gelijktijdig hoorden we dat onze Rotterdamse collega's ook met een zaak bezig waren, die mogelijk aansloot op de onze". „Een aantal Rotterdamse ver dachten was opgevallen vanwe ge een plotselinge luxe levens stijl", vult de heer Van Zaaien aan. „Wij konden die informa tie echter niet in verband bren gen met delicten, tot we hoor den dat in Schiedam een groot aantal zaken open stond". Samenwerking Beide korpsen besloten de krachten te bundelen en de in formatiestromen te combineren. Dit leidde uiteindelijk tot de aanhouding van nog eens tien verdachten. Afgelopen zondag heeft een arrestatieteam de hoofdverdachte, een 23-jarige Schiedammer, in zijn ouderlijk huis aangehouden. De man had zich wekenlang schuilgehouden in Den Haag. Met zijn aanhou ding kon de zaak worden afge rond. In totaal heeft de bende zo'n 55 inbraken, snelkraken, auto- en motordiefstallen in de regio ge- Cor en Annie, terzijde gestaan door hun dochter, waren duidelijk geroerd door de spontane actie van hun cliënten. SCHIEDAM - Vier generaties lang heeft de familie Van der Geer de inwoners van Schie dam voorzien van groenten, fruit en aardappelen. Maar afge lopen zaterdag kwam aan deze vertrouwde traditie toch een eind. De laatsten der Mohika nen van de Van der Geer-clan, het echtpaar Cor en Annie, slo ten definitief de deur van de groentezaak aan de Sint Lidui- nastraat. Gezondheidsredenen lagen hieraan ten grondslag. Cor en Annie wilden dit af scheid niet ongemerkt voorbij laten gaan en hadden voor de deur een terras ingericht, waar iedere klant op koffie en later ook een borrel werd getrak teerd. Maar het echtpaar had duidelijk niet gerekend op het geen de vaste clientele voor hen in petto had. Onder leiding van wijkbewoner Dick van Velzen kwamen de vaste klanten mas saal afscheid nemen om de fa milie Van der Geer te bedanken voor Jarenlang trouw dienstbe toon, waarin geen moeite teveel was". Na een korte toespraak werd Cor en Annie een cadeau onder couvert overhandigd. Cor en Annie van der Geer wa ren tot tranen geroerd door deze spontane actie. „We zullen onze klanten niet vergeten. Het zijn in de loop der jaren vrienden geworden". SCHIEDAM - Heemtuin-imker Ada van de Bosch verzorgt zon dag 7 juli een demonstratie 'ho ning slingeren' op het terrein SCHIEDAM - Ruud Pil- lard vierde in april zijn twintigjarig directeurschap van de VW Schiedam. In het deze week verschenen VW-Info Bulletin 'Bran- dersstad Schiedam' blikt hij even terug op het verle den om vervolgens snel naar de toekomst te kij ken. Medio jaren zeventig zag nie mand Schiedam nog als een toeristisch produkt. Uit die tijd stamt ook Pillard's uitspraak: "De enige toerist die Schiedam bezocht, was op het verkeerde station uit de trein gestapt". Nu, bijna twintig jaar later zegt hij: „Toen ik die uitspraak deed, was dat ook de situatie. Het was zeker niet als grapje be doeld, maar als zoveelste poging om aan te geven dat toeristen niet zomaar naar Schiedam zouden komen omdat daar nou toevallig een VVV was". Pillard heeft zich altijd sterk ge maakt voor het 'verkopen van Schiedam als toeristisch pro dukt'. Toen het gemeentebe stuur in 1985 besloot om de je neverhistorie niet louter als zwarte bladzijde te zien, maar ook de positieve kanten ervan te benadrukken, steeg de toeris tische waarde van Schiedam. Ruud Pillard noemt het ge meentelijk besluit 'historisch'. „Schiedam moeten 'verkopen' zonder te mogenr reppen over de historie van de gedistilleerd in dustrie is gelijk aan Holland moeten promoten zonder mo lens, klompen en tulpen". Tragisch „Ons produkt is sterk genoeg om verrassend te zijn. Dat moeten we niet overschatten, maar het zou tragisch zijn om het te onderschatten. Het is ei genlijk heel simpel. Als ik zie wat er alleen al mogelijk was met een stukje promotie en ik zie wat er nog aan produkt ont wikkeld kan/moet worden, dan kan het niet anders zijn dan dat er een uitdaging van formaat ligt om uit Schiedam te halen wat er in zit". Pillard is verheugd over de on langs verschenen gemeentelijke nota over het toeristisch beleid i 4 in Schiedam. Hij had alleen graag wat meer concrete voor stellen gezien. Zelf noemt hij als concrete voorstellen de komst van een Nationaal Gedistilleerd Museum en een Museum-Mo len. Bovendien volgt Pillard de gedachtengang van CDA-er Prins, die het gebied Lange Ha ven, Oude Sluis en omgeving als een Openlucht Museum be schouwt. Lyrisch Op korte termijn ziet de VVV- directeur graag dat duidelijk richting wordt gegeven aan de produktontwikkeling in de ko mende jaren. „Daarvoor is bre de steun nodig voor de visie om het historisch kerngebied vanuit een museale optiek te benade ren en in te vullen. We hebben het dan over functies van ge bouwen als Korenbeurs en Zak kendragershuis, uitbreiding van het aantal ligplaatsen voor his torische bedrijfsvaartuigen, het onderbrengen van de histori sche collectie in dat gebied, et cetera, etcetera. Ik zie het voor me en kan er echt lyrisch van worden. Binnen vijf jaar kan er al heel wat gerealiseerd zijn". VVV-directeur Ruud Pillard: „We moeten de toeristische mogelijkheden van Schiedam niet onderschatten". van de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark. De demon stratie begint om 14.00 uur. Ada maakt hiervoor gebruik van de honing, welke de bijen hebben verzameld in de kasten, die in de heemtuin staan opge steld. Honing is één van de wei nige nog bestaande vormen van 'oervoedsel'. Het was de aller eerste zoetstof voor de mens. Later werd de honing voor dit doel verdreven door de bietsui ker. Ada van de Bosch vertelt over de wetenswaardigheden van ho ning en de wereld van de bij. Voor de jeugd is een honing- puzzel verkrijgbaar. Overigens wordt met spanning afgewacht wat de honingop- brengst dit jaar zal zijn, omdat de bijen door het onbestendige weer van het afgelopen voorjaar hun 'reserves' hebben moeten aanspreken. SCHIEDAM - In de nacht van zondag op maandag is ingebro ken in een café aan de Rotter- damsedijk. De daders verricht ten geen half werk, want ze gin gen ervandoor met twee com plete gokkasten met een totale waarde van zestigduizend gul den. Voor de tweede keer binnen en kele weken is ingebroken in een bedrijf aan de Fokkerstraat. Er worden drie hogedrukreinigers met bijbehoren vermist. De to tale waarde bedraagt tiendui zend gulden. Terwijl de bewoners op vakan tie waren, is ingebroken in een woning aan het Joh. Strauss- plein. De hele woning is door zocht, maar het is nog niet be kend wat er wordt vermist. De kantine van handbalvereni ging DWS, in het Prinses Bea trixpark, heeft in het afgelopen weekeinde ongewenst bezoek gehad. Men ging ervandoor met tabakswaren en wat klein geld. pleegd. Bij de diefstallen en in braken werden meestal duurza me, electronische goederen weg genomen, terwijl de auto's en motoren veelal werden gebruikt voor het vervoer naar de in braak of voor het in puin rijden van een gevel of etalageruit. In middels zijn dertien auto's en motoren teruggevonden. Eén motorfiets is nog zoek. „De totale waarde van de buit ligt rond de 3,5 ton", weet Hagestein. „De spullen zijn alle maal verdwenen in het Rotter damse helerscircuit en in café's, meestal voor een schijntje. Het geld is voornamelijk opgegaan aan verdovende middelen en gokken". Helers Zowel de Schiedamse als Rot terdamse politie is bijzonder te spreken over de goede samen werking. „Dit is zeker voor her haling vatbaar en een goed voorbeeld voor de toekomst", meent Van Zaaien. „Onze sa menwerking in dit project is ook nog niet afgelopen, want we hebben nu ook keiharde bewij zen tegen een aantal helers. We gaan nu gezamenlijk onze aan dacht richten op deze groep, die voornamelijk is geconcentreerd in Oud-Mathenesse". SCHIEDAM - De raadsle den Gerard Verhulsdonk (WD) en Herman Post hoorn (PvdA) hebben afge lopen vrijdag op zeer infor mele wijze de fietsenstalling aan de Koemarkt heropend. De politici knipten met een grote betonschaar het slot door, waarmee de stalling al maandenlang is afgesloten. De stalling ging begin dit jaar dicht na problemen tussen de toenmalige be heerder Pieter Vrijenhoek en de Gemeentelijke Sociale Dienst. Omdat er geen poli tieke oplossing kon worden gevonden, besloten de twee raadsleden zelf maar het initiatief te nemen. Het win kelende publiek kan nu weer de fiets aan het begin van de Hoogstraat stallen, hoewel de stalling voorlopig niet zal worden bewaakt. SCHIEDAM - De Radiocontro ledienst heeft bij een bedrijf aan de Nijverheidsstraat afgelopen dinsdag zes draadloze telefoons in beslag genomen. Het bedriji adverteerde met deze toestellen, die niet door de PTT zijn goed gekeurd. Tegen de eigenaar van het bedrijf is proces verbaal op gemaakt in verband met over treding van de Wet Telecom municatievoorziening. SCHIEDAM - Na zes maanden intensief onderzoek heeft de af deling Jeugd- en Zedenzaken van de Schiedamse politie vori ge week een 31-jarige Schiedam mer aangehouden. De man wordt verdacht van het, tegen betaling, plegen van ontuchtige handelingen met jongens van 15 tot 18 jaar. De man blijkt zijn activiteiten jarenlang te hebben kunnen uit voeren, voordat één van zijn slachtoffers een half jaar gele den aangifte deed bij de politie. Inmiddels zijn vier aangiften binnen. Bij huiszoeking in de woning van de dader trof de po litie een grote hoeveelheid por nobanden en pornolectuur aan. SCHIEDAM - Met de aanhou ding van een 35-jarige man zon der vaste woon- of verblijfplaats heeft de politie zaterdagochtend vroeg een aantal inbraken aan de Tuinlaan opgelost. De politie kreeg rond 4.15 uur een melding van een inbraak in een woning aan de Tuinlaan. De getuige had even daarvoor een paar mannen met een taxi zien arriveren, waarna gestom mel in de woning werd gehoord. Maar toen de politie ter plaatse verscheen, werd niemand meer aangetroffen. Wel troffen de po litiemensen een aantal goederen aan, die klaar stonden voor ver voer. Een uur later kwam weer een melding binnen van een in braak in het pand van de Stich ting Lentefeest. Nu was de poli tie wel bijtijds ter plekke en kon de 35-jarige man worden aange houden. Hij was in het bezit van snoepwaar en zuivelpro- dukten, afkomstig uit het pand. Zijn compagnon werd echter niet gevonden. Twee dagen eerder, donderdag, kwam in de Nederlands Her vormde Kerk aan de Tuinlaan een man binnen, die om geld vroeg. De man ging onverrich- terzake weer weg, maar de vol gende dag werd een videorecor der uit het kerkgebouw gestolen. Onderzoek heeft inmiddels uit gewezen dat de man dezelfde is, die zaterdagochtend in aange houden. Hij heeft de inbraken bekend. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge Smeets 35% per liter 17.50 bij 12 flessen per liter Vieux Touron 35% per liter 17.50 bij 12 flessen per liter U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN; SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. I. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 J 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 3