kAïhülsta studio Gemeente voegt afdelingen samen Jeugd zingt mee met Harpe Davids Afscheid van Erasmusschool Eindelijk zomer, dus tijd voor feest Schiehove betrokken jiuidspaar van de maand? OPRUIMING STUDIOMODELLEN Hamer naar museum C.S.J. en S.Z. V. worden M.A.G. Circus in bibliotheek Cult-rock en cabaret Modeshow Forse schade na inbraak Zomerconcert Schoorsteen valt van dak Expositie Medewerkers voor Jeugdland De Erker zoekt docenten Brand in Snookercentrum Op vakantie, apparatuur weg S hüistaacantos-slaapkamer _Art Kütetarncreation-slaapkamer AAAft hüista nschuifdeurenkast OQQQ hüistariaMultionova schuifdeurenkast OQQQ hütetarssHighline woonkamerkast A .A hütetarQStudioform woonkamerkast AA hüista ra Topside woonkamerkast AAO Treco slaapkamer Savanne ,AAO SCHIEDAM - Een bezoek van burgemeester Scheeres aan de Verenigde Glasfa brieken heeft hem een mooie glazen voorzittershamer op geleverd, die maandag in de gemeenteraad direct werd geprobeerd. De oude hamer, gemaakt van tropisch hard hout, was langzamerhand aan vervanging toe. De splinters vlogen eraf. De oude hamer gaat naar het Stedelijk Museum. Gerard Verhulsdonk (VVD) vroeg de burgemeester gelijk of de politiek van Schiedam met de komst van de glazen ha mer 'doorzichtiger' wordt. SCHIEDAM - Buro Jeugd land heeft nog steeds niet genoeg medewerk(st)ers voor de begeleiding bij de sport- en spelactiviteiten, die maandag 22 juli van start gaan. Men zoekt hier voor jonge mensen in de leeftijd van 17 tot 23 jaar, die van 22 juli tot en met 9 augustus beschikbaar zijn. De medewerkers ontvangen een vergoeding van honderd gulden per week. Ze dienen wel enige ervaring te heb ben op het gebied van krea- tiviteit, sport, spel en jeugd- begeleiding. Belangstellenden kunnen zich uiterlijk tot vrijdag 12 juli aanmelden bij Buro Jeugdland Schiedam, tele foon 4732111, toestel 273. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 3 JULI 1991 PAGINA 7 SCHIEDAM - De Ge meentesecretarie van Schiedam is met ingang van deze maand voor een deel gereorganiseerd. De afdelingen Cultuur, Sport en Jeugdzaken (C.S.J.) en Sociale Zaken en Volksge zondheid (S.Z.V.) zijn sa mengevoegd tot één afde ling Maatschappelijke Aangelegenheden, kortweg M.A.G. genoemd. Voorts is een centrale beleidsafde ling Informatievoorziening en Automatisering in het leven geroepen, die een be langrijke interne funktie vervult. De nieuwe secretarie-afdeling Maatschappelijke Aangelegen heden staat onder leiding van de heer B.J.M. Hakkenbroek, voorheen chef van de afdeling C.S.J. De heer G.W.J. van Marsbergen, chef afdeling Soci ale Zaken en Volksgezondheid, wordt chef van de centrale be leidsafdeling Informatievoorzie ning en Automatisering. Beide afdelingen worden gehuisvest op de zevende etage van het Stadskantoor. De afdeling M.A.G. heeft tot doel de voorzieningen op het gebied van welzijn, maatschap pelijke dienstverlening en ge zondheidszorg in stand te hou den of te bevorderen. Men ad viseert het gemeentebestuur over het te voeren beleid en zorgt ook voor de uitvoering van bepaalde taken. Er zijn twee beleidsburo's: Sociale Za ken/Volksgezondheid en Wel- zijnstaken alsmede een stafbu reau Financieel-economische Zaken. Taken Tot het terrein van bureau Soci ale Zaken en Volksgezondheid behoren onder meer het oude renwerk, werkgelegenheidspro jecten, maatschappelijke dienst verlening en het Instituut Soci aal Raadslieden. Het bureau Welzijnszaken houdt zich bezig met onder meer het jongeren werk, minderhedenbeleid, vrou wenemancipatie, homobeleid en kinderopvang. Ook Bureau Jeugdland, het beheer van ge bouw 't Parkweg en het op- SCHIEDAM - De Chr. Mu ziekvereniging Harpe Davids organiseert donderdag 4 juli een 'populair concert' op de par keerplaats van De Schelp, aan de Plantage/Lange Nieuwstraat. Voor dit concert zijn onder meer de leerlingen van de Schiedamse basisscholen uitgenodigd. Het bestuur van Harpe Davids heeft namelijk, in samenwerking met de Culturele Raad van Zuid- Holland, een lespakket samen gesteld over harmonie- en fanfa re-orkesten. Het concert begint om 19.30 uur. „De Culturele Raad heeft een project opgezet om harmonie- en fanfare-orkesten bij de jeugd te promoten. In het kader van ons 70-jarig bestaan hebben wij enkele suggesties uit dit project opgepikt. Onder meer de 'toe terroute', een speciale composi tie voor orkesten en scholen. We hebben de Schiedamse ba sisscholen verzocht dit werk in te studeren. Donderdag vindt de uitvoering plaats en we ho pen dat veel scholieren het lied willen meezingen", vertelt Hans Loendersloot, voorzitter van Harpe Davids. Maar ook de rest van het con cert is duidelijk gericht op de jeugd. Zo worden onder meer nummers van Clouseau, Mi chael Jackson en Wham! ten ge hore gebracht, naast werken uit Les Miserables en Queen's Park Melody. Tijdens en na het concert maakt Harpe Davids ook reclame voor de oriëntatiecursussen klarinet, trompet, hoorn, bariton en eup honium. Deze cursussen wor den georganiseerd in samenwer king met de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord en starten in september. „Het zou leuk zijn als er men sen zijn, die waldhoorn zouden willen leren spelen", zegt Hans Loendersloot. „We hebben dat instrument enige tijd geleden aangeschaft, maar het ligt nu al een half jaar ongebruikt in de kast. Zonde, natuurlijk". SCHIEDAM - Het bibliotheek- filiaal Nieuwland, aan het Dr. Wibautplein, staat gedurende de maand juli in het teken van het circus. Er is een grote tentoon stelling over het circus inge richt, terwijl jong en oud zich ook kan vermaken met de leuk ste circusboeken. De circusten toonstelling staat in augustus in filiaal Noord en in september in filiaal Zuid. SCHIEDAM - De vijfmansfor matie VanderRubber brengt za terdag 6 juli een 'gestoord goeie live-act' in het Podium Café, aan de Lange Haven 28. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is vrij. VanderRubber brengt 'cult- rock' en bestaat uit Marcel Kos ter 'The Bouncer' (drums), Fred Meertens 'The Statue' (bas), Willem Manuels 'The Profet' (gitaar), John Guttink 'Captain Marvellous' (orgel) en Jan War- by 'The Banshee' (zang). Zondag 7 juli geeft Cabaret Vreemde Eend een try-out in het Podium Café. Het cabaret gezelschap is in februari dit jaar opgericht door Joop van den Bosch en Theo van der Linden. Hun eerste programma is geti teld 'De droom van Zus Koffie', waarin de cabaretiers zichzelf begeleiden op piano en gitaar. 'De droom van Zus Koffie' be schrijft de innerlijke strijd van een 50-jarige vrouw, die moet kiezen tussen het leven in een fantasiewereld of de realiteit. Het programma begint om 22.00 uur en de toegang is gra tis. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker heeft in het komende sei zoen plaats voor verschillende vakkrachten. Zo wordt gezocht naar iemand, die één uur in de week schaak- les wil geven aan jonge kinde ren alsmede naar iemand die biljartles wil geven aan jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar. Verder zijn er docenten nodig voor de Spaanse les, aerobic en callanetics (liefst een fysiothera peute), Opleiding Cafébedrijf, striptekenen, haarverzorging en stijldansen voor ouderen (dins dagmiddag). Voor meer informatie of aan melding kan men zich wenden tot De Erker, Jan van Avennes- straat 32, telefoon 4267767. bouwwerk I.O.B.S. vallen onder Welzijnszaken. Het stafbureau richt zich voor namelijk op de financiële plan ning voor de gehele afdeling. Tevens verzorgt dit bureau de beleidsadvisering over sport- en recreatiezaken en is het betrok ken bij de vorming van de nieu we dienst Kunst en Cultuur en de privatisering van de wijkcen tra. De nieuwe centrale beleidsafde ling Informatievoorziening en Automatisering zal het gemeen tebestuur op dit terrein advise ren. Een belangrijke taak daar bij is het voorbereiden van een integraal beleid en het ontwik kelen van een gemeentelijk in formatieplan. Verder adviseert de afdeling over alle voorstellen van diensten en bedrijven, die betrekking hebben op het in voeren of uitbreiden van infor matiesystemen en automatise ringsplannen. De personeelsbezetting van deze beleidsafdeling is beperkt tot drie personen, onder wie de huidige coördinator informatie voorziening. SCHIEDAM - Sluiting in de electriciteit is vermoedelijk de oorzaak van een kleine brand, die maandagochtend vroeg uit brak in het Snookercentrum aan het Broersveld. Door de sluiting ontstond op de begane grond brand, die zich naar de twee bovenliggende etages uit breidde. De brandweer was snel ter plaatse en had het vuur binnen twaalf minuten onder controle. Wel ontstond flinke rookschade aan twee woningen aan de Baan en één aan het Broersveld. Het schadebedrag is nog onbekend. SCHIEDAM - Totie van Noordwijk organiseert zaterdag 6 juli een modeshow in Zaal Beatrix, aan de Lange Kerk straat 68-70. Vanaf 19.30 uur tonen twintig mannequins de nieuwste ontwerpen. De ge showde kleding kan ter plaatse worden gekocht. De toegangs prijs bedraagt 12,50. SCHIEDAM - Voor de laatste maal kregen tientallen oud-leer lingen en oud-leerkrachten van de Erasmusschool afgelopen za terdag de kans om nog eens het schoolgebouw aan de Huys- mansstraat te bezoeken. Men kwam van heinde en verre. Niet onbegrijpelijk, want de Erasmusschool houdt op te be staan. Niet alleen vanwege de fusie met de Goeman Borgesi- usschool tot de nieuwe openba re basisschool Annie M.G. Schmidt, maar ook omdat het vertrouwde schoolgebouw bin nenkort tegen de vlakte gaat. De reünie van afgelopen zater dag had dan ook het karakter van een afscheid. SCHIEDAM - Terwijl de bewo ners op vakantie waren, is een woning aan het St. Liduinaplein door inbrekers leeggehaald. De totale omvang van de buit is nog niet bekend, maar in ieder geval is de audio- en stereo-ap- paratuur ontvreemd. Ook de bewoners van een pand aan de Lange Nieuwstraat wer den bij thuiskomst na een va kantie geconfronteerd met een leeggehaalde woning. Hier was eveneens de video- en audio-in- stallatie gestolen. SCHIEDAM - Bij een inbraak bij Rovato in het Hof van Spa- land is in de nacht van vrijdag op zaterdag audio- en video-ap- paratuur gestolen. Bovendien werden in de zaak flinke vernie lingen aangericht. De totale schade bedraagt circa twintig duizend gulden. SCHIEDAM - De Rijksgebou wendienst Directie Zuid-West is de eerste 'bewoner' van het nieuwe Kantorenhuis Schieho ve, dat vorige week aan de Overschieseweg in gebruik is ge nomen. Schiehove maakt deel uit van het totale complex Kan torenhuis Schiedam, bestaande uit drie fases. Eerder werd al Kantorenhuis Schieburg betrok ken en in het derde kwartaal van dit jaar wordt aangevangen met de bouw van Kantorenhuis Schiepoort. In totaal meet Kan torenhuis Schiedam straks 15.557 m2 kantoorruimte. De Rijksgebouwendienst Direc tie Zuid-West heeft in Schieho ve 2.400 m2 kantoorruimte ge huurd, waarin het personeel wordt gehuisvest, dat voorheen was verspreid over vestigingen in Voorburg, Leiden, Dordrecht en Schiedam. Alleen de vesti ging in Middelburg blijft ge handhaafd. Directeur Ir. C.J.Ph. Bachofner zal het nieuwe hoofdkantoor op 3 september officieel openen, waarna hij zijn functie overdraagt aan de nieu we directeur Ir. W.H. Klos, De tweede huurder van Schie hove heeft inmiddels ook al zijn intrek genomen: het Provinciaal Afvalverwijderingsbedrijf Zuid- Holland BV neemt 430 m2 in gebruik. In de komende maanden ver huist nog een drietal onderne mingen naar het negen bouwla gen tellende Kantorenhuis Schiehove, te weten Kühne en Heitz NV, Leer Mediagroup voorheen Studiecentrum voor Vakopleidingen en Pickfords International BV. Op de begane grond is nog één kantoorunit te huur. SCHIEDAM - Twee weken geleden moest het feest worden afgelast vanwege de overvloedi ge regenval, maar afgelopen zaterdag kon dan toch met recht het 'Zomerfeest' worden ge vierd. Onder een stralend zonnetje kon jong en oud zich in het Prinses Beatrixpark vermaken met diverse demonstraties en andere activiteiten. Vooral het schapenscheren door Huub van der Knaap, gevolgd door het wolspinnen door mevrouw Vis, trok veel bekijks. Maar ook het beschilderen van eieren en een ritje in de bok kenwagen mochten zich verheugen in een ruime belangstelling. De zomer is begonnen. SCHIEDAM - Marga Plasse- van Dijk exposeert haar siera den tot en met 1 augustus in Galerie Alpha, aan de Broers- vest 93. Door gebruik te maken van een combinatie van technische- en materiaalkennis met verschil lende vormen edelstenen en edelmetalen, heeft zij zeer af wisselende, vaak wat barokach- tige, sieraden vervaardigd. De galerie is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Kinderkoor Jong Begin geeft vrijdag 5 juli een zo merconcert in De Ark, aan het Hargplein. Het concert begint om 19.30 uur en de toegang is vrij. Het kinderkoor staat onder lei ding van Elly Meijboom en wordt begeleid door pianist Pie- ter de Ruiter en organist Jan Kooy. Er worden zowel geeste lijke als populaire liederen ten Jong en oud kwam nog even een kijkje nemen in de Eras- gehore gebracht. musschool, voordat deze tegen de grond gaat. A s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en uV ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. y Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. SCHIEDAM - Tijdens de hevi ge onweersbui, die dinsdag avond boven Schiedam los barstte, is aan de Tweede Tuin- singel een schoorsteen van een dak gewaaid. Het gevaarte stort te op straat en beschadigde twee geparkeerde auto's. wit glanslak, ledikant 180x200 met 2 nachtkasten, daarboven haloqeen lichtlijst, 4-deurs kast, van 11494.-NU slaapkamer blank essen, ledikant 180x200 met 2 nachtkasten, daarboven halogeen lichtlijst, van 6732.-NU met spiegeldeur, wit laqué, 222 cm breed van 4627.-NU blank essen, 200 cm breed van 6056.-NU wit laqué, 180 breed, waarin staande glasvitrine ^3 U met tl-verlichting van 4238.-NU mm I I I wit laqué, 200 breed waarin staande glasvitrinekast met 3^^L T tl-verlichting van 4630.-NU I Wl balibruin eiken, 404 cm breed, uitermate geschikt voor audio en video van 9875.-NU w WW! daarin geplaatste Philips audio app. GLOEDNIEUW GRATIS wit laqué, ledikant 180x200 met 2 nachtkasten, vICIm achterbouw met verl. van 2730.-NU 1 W W w l Iflljohn kroes Singel 51, Schiedam, telefoon 4267920 (Achter Broersvest)

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 7