Directeur onderscheiden CDA contra Van Kleefi Bij oplossen van inbraak N Inbraak Schiedam wenst Velenje veel sterkte Na internationale actie Dat zijn de dingen, die het 'm doen Managerssteun in ontwikkelingslanden 1: wsêê i - m -1 n m nn mn Duivenberichten Ongeval op dak Zwemvierdaagse is verschoven ADVERTORIAL HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 3 JULI 1991 PAGINA 9 SCHIEDAM - De schoor steenmantel begeeft het bijna onder het gewicht van tientallen bekers en penningen. Aan de muur kleven certificaten met dikke voldoendes. Voor uithoudingsproeven, verde digingswerk, apporteren en speuren. Al meer dan tien jaar is Gerard de Regt dagelijks in de weer met het trainen van honden, en niet zonder succes. Eerst met herder Quanto, die gezien zijn leeftijd van 11 jaar een stapje in het arbeidsproces heeft terugge daan en in de gang uitvoerig ge niet van zijn vut. Wat hij jaren presteerde, doet nu zijn driejari ge soortgenoot Odin van de Blitsaerd (ook honden hebben achternamen) moeiteloos over. Met deze hond heeft De'Regt de ene na de andere beker bin nengehaald. Opsporen Maar laatst bleek een andere or ganisatie zeer in haar nopjes met de verrichtingen van De Regt's maatje. Odin was vorige week woensdagavond de politie behulpzaam bij het opsporen van inbrekers in het Hargapark. „We hadden een klubavond ge had in de kantine van UVG en liepen huiswaarts over de Olympiaweg. Die bleek hele maal afgezet te zijn door de po litie. Komt er een agent op me af, ik ken hem goed, die vraagt: mogen we je hond even lenen." De politiehond werd met de mobilofoon afbesteld. Even later werd een pet, die een van de daders onderweg verlo ren had, onder de neus van Odin gehouden. Een speurtocht door dichtbegroeid gras („Er kon nog geen rat doorheen") le verde een steekbeitel op, die de daders bij hun inbraak gebruikt hadden. De Regt: „Door het ge bruiksvoorwerp onder de neus van de inbrekers te houden, hebben ze bekend". GHSV Schiedam Odin is geen politiehond pur sang. Maar hij zou zeker geen modderfiguur slaan binnen het korps. De trainingen die Odin ondergaat, hebben veel weg van de oefeningen, die zijn 'collega's bij de politie ondergaan. Odin en zijn baas Gerard de Regt zijn lid van de GHSV ('Gebruiks- honden Sportvereniging') Schie dam. Een club van 20 zeer ak- tieve leden, die met hun trouwe viervoeter er minimaal vijf avonden per week door weer en wind op uittrekken. Net als meerdere verenigingen in Schiedam zit GHSV met een structureel probleem: ruimte. De club zwalkt van de ene ak ker naar de andere. Dan wordt de kantine van UVG gebruikt, de volgende keer wijken ze uit naar het HVK-terrein. De Regt: „In Spijkenisse, Ro zenburg, Rotterdam en zo kan ik wel een tijdje doorgaan, heb ben de hondenverenigingen een fantastische accommodatie. Wij zijn de enige die op een houtje bijten. Dat is niet leuk. We gaan veel op visite. Ook buiten de landsgrenzen. Duitsland bij voorbeeld, of Luxemburg. Maar teruguitnodigen is er niet bij. We kunnen ze niet ontvangen. Nee, we zitten dag en nacht bij een ander op de koffie". SCHIEDAM - De duivenhou- ders van de SCV De Postduif hadden afgelopen weekend hun duiven voor een tweetal vluch ten ingekorfd. De ene vlucht was voor jonge duiven broed 1991 vanuit Duffel. Deze 580 duiven werden om 11.45 uur gelost met een noord-westen wind. De eerste prijsduif was te rug om 13.10 uur. De laatste ar riveerde 13.25 uur. De eerste tien prijzen werden als volgt verdeeld: 1; L. Toutijn- H. Homburg, 2 en 7; H.P. Jansen, 3 en 4; J. Blomsteel, 5; J. Bok- kers, 6; P. Florijn zoon, 8; G. Muller, 9; T.Stieber- T. Jelijt, 10; J. de Koster. De andere vlucht was voor 193 oude duiven vanuit Pon St. Maxence, de manden gingen om 11.45 uur open. De eerste duif was om 15.59 uur thuis, de laatste kwam om 16.18 uur aan. De eerste tien prijzen waren voor: 1, 2, 5 en 8; H.P. Jansen, 3 en 4; L. Brussee, 6 en 9; J. de Koster, 7; A. Brouns- Schemkes en 10; L. Toutijn- H. Homburg. De duiven van postduivenvere niging De Vrijheid vlogen van uit Chantilly een vlucht van 332 kilometer. In concours stonden 143 duiven, die om 11.20 uur werden gelost. De aankomst van de eerste duif was om 15.42 uur, de laatste om 15.56 uur. De uitslag was als volgt: 1; L. Triel, 2 en 10; P. van Diest, 3; R. Heinsbroek, 4; C. Breur, 5 en 7; C. Robart, 6; J. Schrumpf en 6 en 9; W. Wag- teveld. SCHIEDAM - De Dienst Ge meentewerken is vorige maand gestart met de aanleg van het buurtpark in Spaland-West. Het park bestaat uit twee drie hoekige gedeelten, aan weerszij den van de singel tussen de woongebieden De Akkers en De Vlinderhoven. De oevers van de singel krijgen een natuurlijke kruidenbegroeiing In het buurtpark komen acht 'groene kamers'. Dit zijn vier kante of rechthoekige ruimten van gras of verharding, omge ven door lage hagen. Door de kleinschalige opzet zijn deze 'kamers' bij uitstek geschikt voor spelende kinderen. Er wor den speeltoestellen en sport- voorzieningen voor verschillen de leeftijdscategorieën geplaatst. Zo wordt een kamer ingericht met een klimtoren, terwijl in andere kamers basketbal, vol leybal of badminton kan wor den gespeeld. Voor plantenlief hebbers komt er bovendien een 'bloemenkamer', terwijl tussen de groene kamers en de singel in ieder parkdeel een trapveldje wordt aangelegd. De beplanting aan de binnenzij de van de kamers wordt be schermd door een spijlenhek. Honden worden uit de kamers geweerd door zogenaamde wil- droosters bij de toegangen. Voor de banken en speelobjec- ten wordt zoveel mogelijk ge bruik gemaakt van milieuvrien delijk recyclingmateriaal. Bewoners van Spaland hebben zich al positief uitgelaten over het buurtpark. Een skateboard- baan, die aanvankelijk stond ge pland in één van de groene ka mers, is inmiddels uit het plan verwijderd. Een aantal bewo ners verwachtte hiervan de no dige overlast. Gemeentewerken zoekt nu een alternatieve loka- tie in Woudhoek of Spaland voor deze skateboardbaan. De meeste groene kamers kun nen nog deze zomer in gebruik worden genomen. De kamers zullen dan echter nog niet zo groen zijn, omdat de beplanting pas dit najaar kan worden aan gebracht. MM V 1I111I SCHIEDAM - Een elfjarige jon gen uit Schiedam liep zaterdag een bloedende wond aan de pols op, nadat hij in de Haga- straat op een dak was geklom men. De jongen wilde zijn boomerang van het dak halen, maar gleed uit. Hij kwam daar bij met zijn pols in een metalen punt terecht, waardoor een die pe wond ontstond. De wond is in het Schielandziekenhuis ge hecht. SCHIEDAM - Terwijl de be woonster lag te slapen, is vrij dagmiddag ingebroken in een woning aan de Vlaardingerdijk. De vrouw hoorde op een gege ven moment een klap, maar be steedde daar in eerste instantie geen aandacht aan. Toen ze even later toch ging kijken, bleek haar woning overhoop ge haald. Vermist worden enkele pasjes, een horloge en een por temonnee. SCHIEDAM - De Zwem vierdaagse, die van 1 tot en met 4 juli zou plaatsvinden, is in verband met het slech te weer verschoven naar maandag 26, dinsdag 27, woensdag 28 en donderdag 29 augustus. SCHIEDAM-Hoewel de Schie- damse raad niet bij machte is een oordeel te vellen over de burgeroorlog in Joegoslavië, leeft zij intens mee met de bijna uitzichtsloze situatie waarin haar zusterstad Velenje zich be vindt. Velenje ligt in Slovenië, dat net als de 'republiek' Kroa tië door geweld wordt geteis terd. Als ze erom vragen moeten we binnen onze mogelijkheden hu manitaire hulp verlenen, stelde PvdA-fraktieleider Hans Bakker voor. Volgens burgemeester Reinier Scheeres verdient Va- lenje steun bij haar streven naar zelfbeschikking. De mensen die het in Slovenië voor het zeggen hebben, zijn democratisch geko zen door de bevolking. Dat be tekent niet dat ze altijd gelijk hebben. Maar er moet wel naar hen worden geluisterd. Wapen gekletter is een verwerpelijke zaak. Scheeres reageerde op een fax van de heer Semecnic, voorzit ter van de gemeenteraad van Velenje. Daarin vroeg de voor zitter het gemeentebestuur haar uiterste best te doen om Den Haag de kersverse republiek Slovenië te laten erkennen. Vol gens Bakker, die voor aanvang van de raadsvergadering zich te rugtrok met de andere vier frak- tieleiders om over deze zaak te discussiëren, behoort een stads bestuur geen vergaande uitspra ken te doen over het buiten lands beleid. Er zal nu een brief teruggestuurd worden, waarin 'veel sterkte wordt gewenst aan onze vrienden'. SCHIEDAM - De Schiedamse CDA-fraktie heeft in een brief aan het college van B&W de handelwijze van wethouder Hans van Kleef (sociale vernieu wing, onderwijs, sociale zaken en emancipatie) aan de orde ge steld. De fraktie is bijzonder ontstemd over het optreden van de wethouder als voorzitter tij dens de raadscommissievergade ring van 25 juni jongstleden. „De CDA-leden van de Com missie SOSE voelen zich on heus bejegend en belemmerd in het democartisch functioneren als lid van de gemeentetraad", aldus de brief. Van Kleef wilde het ambtelijk voorontwerp sociale vernieu wing tijdens de vergadering be handelen, terwijl dit onderwerp niet op de agenda stond. Ook in twee nagezonden aanvullingsa genda's kwam dit onderwerp niet voor. „Voorts heeft de heer Van Kleef noch bij aanvang van de vergadering, noch bij de mededelingen aangekondigd dat het betreffende stuk in die ver gadering aan de orde zou ko men. Pas tijdens het verloop van de vergadering werd duide- SCHIEDAM - Zoals vori ge week in Het Nieuwe Stadsblad werd gepubli ceerd, wordt de Schiedam se politie de laatste maan den regelmatig geconfron teerd met auto's, die in het buitenland blijken te zijn gestolen. Onderzoek heeft uitgewezen, dat deze auto's betrokken zijn bij de han del in verdovende middelen in Schiedam. Inmiddels heeft de politie in dit ver band een aantal panden doorzocht en personen aangehouden. De buitenlandse auto's blijken voornamelijk afkomstig uit Bel gië. Navraag bij de Belgische politie leerde dat de auto's (15 in totaal) zijn gestolen in en rond de plaats Charleroi in Bel gië. Na enig onderzoek werd vastge steld dat in diverse panden in Schiedam werd gedeald in ver dovende middelen. Tot de dea lers en kopers behoorden veel Belgen en Belgen van Marok kaanse afkomst. Ook in Rotter dam bleek dit het geval. Boven dien werd geconstateerd dat er plotseling veel Fransen in Schiedam waren. Dit was voor de Schiedamse politie aanleiding om een inten sieve actie op poten te zetten, in lijk dat de voorzitter het stuk aangaande het zo breed in de belangstelling staande onder werp even kort wilde afhande len", schrijft de CDA-fraktie. CDA-woordvoerder Ton Seis maakte daartegen bezwaar en gaf aan dat hij daarom slechts 'opmerkingen van procedurele aard' wenste te maken. „Hierop werd de CDA-woordvoerder tot tweemaal toe letterlijk het woord ontnomen door de heer Van Kleef', aldus een veront waardigd CDA. De CDA-dele- gatie in de raadscommissie be sloot hierop de vergadering su biet te verlaten. „Het optreden van de heer Van Kleef getuigt niet van enig res pect voor het functioneren van de democratisch gekozen raads leden". Het CDA eist daarom excuses van de wethouder voor dat de eerstvolgende vergade ring van de Commissie SOSE plaatsvindt. Voorts wil de frak tie dat het gewraakte onderwerp sociale vernieuwing nog voor de zomervakantie opnieuw in een commissievergadering wordt behandeld, maar dan wel gea gendeerd. nauwe samenwerking met de Belgische en Franse autoritei ten. Controle Naar aanleiding van een contro le volgens de Vreemdelingen wetgeving werd donderdag 13 juni voor een pand aan de Nieuwstraat een ongeveer 18-ja- rige man van vermoedelijk Turkse of Marokkaanse natio naliteit staande gehouden. Hij zei Marokkaan te zijn, maar kon dat niet direct bewijzen, omdat zijn identiteitspapieren in genoemd pand lagen. De politie ging vervolgens, met toestemming van de man, het pand binnen, waar nog drie per sonen werden aangetroffen: een Engelse vrouw, een Belg en een Marokkaan. Deze drie personen verklaarden dat er vanuit dit pand werd gedeald. Huiszoe king leverde prompt ongeveer 80 gram cocaïne en circa 50 gram heroïne op, alsmede ver pakkingsmateriaal en weegin strumenten. Ook werd een geld bedrag in beslag genomen. De straatwaarde van de verdoven de middelen bedroeg ongeveer 15.000,-. De Marokkaan bleek de hoofd bewoner van het pand, dat vol gens bewoners van de Nieuw straat regelmatig overlast ver oorzaakte. De verdachten wer den allen aangehouden, maar tot verbijstering van de Schie damse politie besloot de Offi cier van Justitie te Rotterdam dat zij niet behoefden te worden voorgeleid. De redenen daar voor zijn de politie niet bekend. „Deze verdachten lopen dus weer rond, maar we zijn ze nog niet tegengekomen, dus weten we niet of ze nog in Schiedam zijn", aldus een politiewoord voerder. Fransen De controle op Franse en Belgi sche voertuigen was inmiddels verscherpt. Dit leidde woens dagavond 19 juni tot de aan houding van de inzittenden van een Franse personenauto. Eén •van hen bleek in het bezit te zijn van tenminste 10 gram he roïne/cocaïne. Hij verklaarde de drugs te hebben gekocht in een pand aan de Prof. Kamerlingh Onneslaan. Hierop werd in dit pand huiszoeking verricht, waarbij circa 30 gram heroïne- /cocaïne (straatwaarde zo'n 3.500,-), weeginstrumenten en verpakkingsmaterialen in beslag werden genomen. Twee in het pand aangetroffen Marokkanen (22 en 25 jaar oud) werden overgebracht naar het politieburo. Zij zijn wel voorgeleid voor de Officier van Justitie te Rotterdam. En van de Marokkanen zit inmiddels vast in het Huis van Bewaring in Rotterdam. Odin van de Blitsaerd stelt neus beschikbaar aan politi De heer Lenos en zijn echtgenote. SCHIEDAM - In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, neemt de heer J.W. Lenos per 1 augustus afscheid als directeur van de Coöperatieve Drukkerij 'De Eendracht' in Schiedam. De heer Lenos is ruim 42 jaar bij de drukkerij in dienst geweest, waarvan de laatste 11 jaar als directeur. Tijdens een receptie reikte burgemeester Reinier Scheeres afgelopen vrijdag een Koninklijke Onderscheiding uit aan de heer Lenos. De schei dende directeur kreeg de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in aoud opgespeld. v Groene kamers in buurtpark Spaland GEMEENTE SCHIEDAM i Gerard de Regt met zijn 'gelegenheidspolitiehond' Odin van de Blitsaerd Politie-invallen in twee drugspanden „Het voordeel maakt me niet eens zoveel uit", zegt Trudy As senberg-van Vliet. „Dat is voor mij niet de voornaamste re den om klant te zijn bij Bas van der Heijden. Ik ben eerlijk gezegd niet zo'n koopjesmens. De uitverkoop bijvoorbeeld doet me ook niets. De belangrijkste reden om naar Bas van der Heijden te gaan is voor mij de gezelligheid, die ik hier vind. Het contact dat ik hier heb met de meisjes aan de kas sa. Of in de zaak zelf. Kijk, dat zijn voor mij de dingen, die het 'm doen", zo reageert zij spontaan als we met haar aan de praat zijn in een van de Bas van der Heijden supermarkten. Mevrouw Assenberg blijkt voor haar trouwen verkoopster te zijn geweest in een brood- en banketwinkel „en dan doe je toch wat anders je boodschappen wanneer je zelf vroeger aan de andere kant van de toonbank hebt gestaan. Je let scherper op, ziet toch ook wel het prijsverschil, laat ik eerlijk zijn en hebt onder het personeel zo je eigen contacten. Bij de kassa let ik er altijd op in welke rij ik ga staan. Of dat bij Thea is of bij Corinna. Trouwens, Claudia heeft ook dat gezellige en toch het beleefde, wat je bij een kassa mag verwachten", zo kent mevrouw Assenberg vla de naamspeldjes menige cassière van naam. „Ander belangrijk punt bij Bas is de kwa liteit. Heb ik geen klagen over", dat is voor haar eveneens een reden om hier duidelijk naar haar zin te winkelen. Trudy Assenberg-van Viet: „beleefd en gezellig bij de kassa". SCHIEDAM - Het Programma Uitzending Managers, kort- o6£- PyM' ^'eld af96lopen vrijdag haar jaarvergadering in Schiedam. Na een excursie in Branderij De Tweelingh, werd de lunch gebruikt in restaurant La Duchesse. Hierbij was ook burgemeester Reinier Scheeres aanwezig. PUM is in 1978 opgericht door de Nederlandse Werkgevers bonden, samen met het ministerie van Ontwikkelingssamen werking. De organisatie selecteert en stuurt gepensioneerde managers en experts naar bedrijven in ontwikkelingslanden om daar desgewenst hulp te bieden. Zij dragen hun kennis en ervaring over en begeleiden lokale collega's PUM is werkzaam in alle bekende ontwikkelingslanden maar binnenkort gaat de organisatie ook in Oost-Europa aan de slag. De hulpverlening wordt gegeven op het gebied van ma nagement, produktie, techniek, verkoop, distributie en mar keting, financiën en administratie. Jaarlijks vinden zo'n twee honderd uitzendingen naar circa dertig tanden plaats.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9