Fiat gaat beter scoren wegwijzer voor Schiedam Subaru Justy Suzuki Rhino Rally De Europese markt (exclusief Italië) heeft in mei 1991 een kleine verho ging (0.5 procent) te zien gegeven in vergelijking met mei 1990. Ten op zichte van dit betrekkelijk stabiele resultaat hebben de merken van de Fiat Groep een belangrijke verbete ring van 10.9 procent geboekt in ver gelijking met dezelfde maand vorig jaar. De enige duidelijke vooruitgang in een grote markt werd geboekt in Duitsland, waar de vraag leidde tot een nieuwe stijging van 42.1 procent in vergelijking met mei 1990. De andere belangrijke markten hebben een daling te zien gegeven: Frank rijk -20.1%, Groot-Brittannië -30.3% en Spanje -15%. In deze situatie hebben de merken van Fiat Auto een optimaal resul taat geboekt met een marktaandeel van 6.0 procent (5.4 procent in mei 1990), zonder Italië erbij te betrek ken. Bijzonder relevant is het resul taat dat in Duitsland werd bereikt (+69.7% in een markt die 42.1% groeide), waardoor Fiat Auto een marktaandeel van 4.5% heeft ge scoord (3.8% in mei 1990). In Frankrijk is het marktaandeel van Fiat Auto gestegen van 6.4 tot 7.9%, in Spanje van 8.2 tot 9.1%, in Ne derland van 5.6 tot 6.5%, in België van 5.5 naar 6.0%, en in Grieken land van 13.6 naar 23.3%. editie 7 oplage 40.000 totaal oplage 251.000 vrijdag 5 juli 1991 le jaargang, nummer 14 Fiat heeft onlangs in Italië de ver nieuwde en gemoderniseerde Panda voorgesteld. De vernieuwingen zijn zeker niet groots te noemen, het zijn wat moderniseringen aan in- en ex terieur, je kunt stellen dat Fiat de Panda weer wat opgefrist heeft. Te vens is nu de automaat, de ECVT of te wel de continu variabele transmis sie met elektro koppeling van Ne derlands fabrikaat (van Doorne) of ficieel geïntroduceerd. Wij geven U hier de diverse nieuw tjes van de Panda, maar zijn nog niet in de gelegenheid gesteld de nieuwe Panda te berijden. Motorisch is er voor Nederland al thans weinig gewijzigd. Leverbaar hier is de Panda met 1000 cc Fire injectiemotor, de 1100 cc is ook ver krijgbaar, maar uitsluitend in de au tomaatversie, de Panda Selecta met de ECVT-automaat. Door de mo derniseringen zijn de prijzen van de Panda nu: lOOOie L 13.350,-, de CL 14.450,-, de S 15.450,- en de 1 lOOic Selecta 16.600,-. De Seat Marbella. de Spaanse Panda, start ter vergelijking bij 12.795,-. Dan volgen hier de diverse wijzigingen. Exterieur Aan de buitenzijde is de nieuwe Panda herkenbaar aan: de grille: een unieke, zwart gespoten grille in alle versies met uitzondering van de L, waar de grille in de carrosseriekleur is gespoten; de nieuwe ontwerpen van de logo's die de verschillende versies aanduiden; en de nieuwe kleuren. De Super S-versie heeft nu rubberstrips aan de zijkanten met het Super-logo erin uitgespaard, een speciale strip op de derde deur en grote wieldoppen. Ten slotte is de 4x4 voorzien van rubberen strips aan de zijkant met het 4x4-logo bij na achteraan en een Trekking 4x4- logo op de achterbumper, vier spat- lappen en geperst stalen wielen met kleine zwarte wieldoppen. De nieu we Panda is verkrijgbaar in twaalf verschillende kleuren, waaronder 5 metallic kleuren, afhankelijk van de versie. De nieuwe kleuren zijn ivoor, metallic Malta-groen, metal lic donkerblauw en metallic lei- steen-klcur. Interieur Het interieur van de Panda, met zijn ruimte en veelzijdigheid, toont nog steeds het originele gezicht met zijn authentieke dashboard. De steun van de voorstoelen is verbe terd, en zij zijn in alle versies uitge rust met hoofdsteunen en verstelba re rugleuning; de gehele stoel buigt voorover voor gemakkelijker toegang naar de achterbank. Deze kan ook geheel worden neergeklapt, waarbij de hoedenplank neerklapt tot op de rugleuning van de achter bank. Verder zijn nieuwe bekle- dingsstoffen toegepast, nieuwe isola tie en allerhande comfortvoorzie- ningen. 1 Deze week getest de trendsetter in nieuwe technieken Wij waren in Engeland bij de een unieke gebeurtenis voor 4x4 rijders

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 11