M Als gevolg van inventarisatie Veel klachten over Beukenhof Beheerder en Gemeentewerken. Gebit stuk? Uitverkoop Lentefeest V —i 99 OFFSETDRUKWERK 7 BINDWERK MAILING GESLOTEN School boeken Den Draak Studieboeken VERINGMEIER TANDTECHNIEK A. J. Tijssen PRAKTIJK Boekhandel Van Leeuwen HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 5 JULI 1991 PAGINA 3 Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek voor de periode 5 t/m 11 juli 1991: Apotheek Kethel, Zwaluwlaan 115. Tel. 4709927. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013. Inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: Van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag tm vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. Het bijna drie eeuwen oude speelgoedkerkje, met een be wegende geestelijke. SCHIEDAM - Er is nogal wat kritiek op het functio neren van begraafplaats Beukenhof. Een actie van betrokkene Diana du Pree heeft inmiddels al zo'n 23 reacties opgeleverd, van mensen die klachten heb ben over de bedrijfsvoering van de begraafplaats. De klachten zijn van uiteenlo pende aard. „Toen ik die klachten hoorde, ben ik me rot geschrokken", zegt Diana. Veel van de klachten hebben betrekking op de staat van on derhoud van verschillende gra ven. Het onkruid tiert welig en sommige grafstenen zouden on leesbaar zijn geworden. In het verleden werden de verwelkte bloemen bij de graven verwij derd. Maar de werknemer, die deze taak verrichtte, is al jaren lang met pensioen en zijn werk is nooit overgenomen. Terwijl volgens menig contract de nabe staanden 2.500,- betalen, on der meer voor onderhoud. Ook is men slecht te spreken over de administratie van Beu kenhof. Volgens velen bestond vroeger een uitstekend register, waarin precies stond welke overledene in welk graf ligt. Zo'n register schijnt er niet meer te zijn. Bovendien is in de administratie een flinke achter stand gesignaleerd. Controle Diana du Pree heeft ook veel klachten gekregen over het ge brek aan controle op de begraaf plaats. Leerlingen van de aan grenzende scholengemeenschap Spieringshoek blijken vaak over de begraafplaats te fietsen om dat het een kortere route is. Na oud en nieuw worden in de grond op of rond de graven re gelmatig resten gevonden van vuurpijlen, die daar zijn afge stoken. Oudere dames durven niet alleen Beukenhof te bezoe ken, uit angst te worden over vallen. Een politieman heeft laten we ten zijn vraagtekens te zetten bij de beveiliging van de be graafplaats. Zo bleek het perso neel onlangs te hebben vergeten om het toegangshek af te slui ten. Dit was vlak na de graf- schennisaffaire. Maar ook ge beurt het dat in het weekeinde de hekken nog gesloten zijn tij dens de openingsuren. Verwisseling Een oudere man meldde dat hij niet rustig bij het graf van zijn vrouw kan zitten, omdat hij last heeft van motorrijders, die vlak naast de begraafplaats aan het crossen zijn. Tenslotte reageer de een vrouw, die werd gecon fronteerd met een verwisseling van grafstenen. De grafsteen van haar schoonvader was bij het verkeerde graf geplaatst. In middels is dit hersteld. Diana du Pree heeft haar klach tenlijst afgelopen dinsdag gepre senteerd aan burgemeester Scheeres. De burgemeester heeft daarop gevraagd of iedereen zijn of haar klacht uitvoerig op papier wil zetten, waarna hij de klachten zal overbrengen naar de verantwoordelijk wethouder Chris Zijdeveld, zodra deze te rug is van vakantie. Overigens heeft burgemeester Scheeres al aan de Dienst Gemeentewerken om informatie over Beukenhof gevraagd. SCHIEDAM - Het perso neel van het Stedelijk Mu seum is vorige maand ge start met de inventarisatie van de museumcollectie. Op zolder en in allerlei uithoeken van het monu mentale pand aan de Hoogstraat liggen diverse objecten van velerlei aard opgeslagen, die nu in kaart worden gebracht. Daarbij worden heel aardige objec ten aangetroffen, die de komende weken aan het publiek worden getoond. De eerste expositie in dit kader is getiteld 'De we reld in het klein' en gaat aanstaande zaterdag van start. De tentoonstelling 'De wereld in het klein' laat kinderspeel goed uit een rijk verleden zien. 'Rijk' in een dubbele betekenis, want behalve dat het museum een rijke schakering aan antiek speelgoed heeft, betreft het voornamelijk speelgoed van kinderen van (destijds) rijke ou ders. Houten schooltas Het meeste materiaal dateert van rond de eeuwwisseling, maar er zijn ook stukken bij van een veel oudere datum. Zo als een fraai jachtspel uit 1850, compleet met uit hout gesneden miniatuurtjes van jachthonden, ruiters te paard, een hert en een vos. Deze figuurtjes staan op een veertje en kunnen dus be wegen. Maar ook de houten schooltas uit 1856 en vooral de kerk met beweegbare monnik of pater uit vermoedelijk 1700 zijn heel uniek. Ook fraai zijn een vier verdie pingen tellend poppenhuis - he laas zonder meubeltjes - een au thentieke speelgoedwinkel en een metershoge replica van een vroegere Schiedamse molen, De Hoop. Hierin is duidelijk de werking van bijvoorbeeld de molensteen zichtbaar. Kruidnagel Andere onderdelen uit de expo sitie zijn een dierentuin en cir cus met handgesneden houten figuren en kooien, terwijl de dieren uit het circus zelfs kun nen bewegen. Uit Indonesië komt een servies, dat is ge maakt van kruidnagel, hetgeen duidelijk is te ruiken. Verder worden allerlei houten karretjes en koetsjes getoond. Een oude toverlantaarn, een voorloper van de viewmaster, een fraaie kijkdoos en diverse maquettes en modellen comple teren de expositie van antiek speelgoed. De expositie 'De wereld in het klein' wordt zaterdag 6 juli geo pend en is tot en met augustus te bezichtigen. Schutterij Volgende week vrijdag wordt een expositie over 'De Schutte rij' geopend. Hierin worden uniformen, wapens, werktuigen en tal van andere attributen uit de tijd van de Schiedamse schutters getoond. Vooral het wapentuig, compleet met antie ke pistolen, busketten, sabels en zelfs hellebaarden en handboei en, is de moeite van een bezoek waard. Ook dit materiaal wordt ge toond in verband met de inven tarisatie. Overige exposities Gelijktijdig vinden in het Stede lijk Museum twee tentoonstel lingen van beeldende kunst plaats. In de grote zaal hangen de nieuwste WVC-aankopen, terwijl in het zogenaamde 'ver rassingshoekje' van het mu seum een aantal werken van de schilder F.E. Erfmann hangen. Met name zijn vrouwenimpres sies zijn heel opmerkelijk. Ook deze exposities zijn inge richt met werk uit de eigen, rij ke collectie van het Stedelijk Museum. i Een deel van het antieke wapentuig uit de tijd der Schutterij Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - In verband met een grote schoonmaak ter voor bereiding op het nieuwe sei zoen, organiseert de Stichting Lentefeest iedere dinsdag, woensdag en donderdag een uit verkoop aan de Tuinlaan 64. Tussen 9.00 en 12.00 uur kan men terecht voor de aanschaf van allerhande prullaria, meubi lair, vloerbedekking, boeken en veel meer. SCHIEDAM - Beheerder H. Ketel van begraafplaats Beukenhof en Jan Lang straat, voorlichter van de Dienst Gemeentewerken, weerleggen vrijwel alle kritiek. „We betreuren het ten zeerste dat na één inci dent (de grafschennis van drie weken geleden, red.) nu de indruk wordt gewekt dat er bij Beukenhof spra ke is van slechte dienstver lening. Niets is echter minder waar", stelt Lang straat. Vooral de klachten over het on derhoud noemt de voorlichter ongegrond. „Twee keer per week worden de verlepte bloe men bij de graven weggehaald, maar de bloemen bij verse gra ven laten we een week liggen. In warme dagen, zoals nu, zullen bloemen natuurlijk sneller ver welken en dan kan het gebeuren dat men deze bij een graf aan treft. Bloempotten, die eigen dom zijn van nabestaanden, worden door ons beslist niet WATERWEG NOORD - De heer J.A.H.J. Kuijs, directeur van de Bondsspaarbank, heeft afgelopen donderdag de prijs winnaars van de wedstrijd 'ont werp een creditcard' ontvangen in het hoofdkantoor aan de 's- Gravelandseweg. De wedstrijd was onderverdeeld in twee categorieën: tot en met 12 jaar en vanaf 13 jaar. In de eerste categorie werd de hoofdprijs (een speelgoedbon ter waarde van 150,-) gewon nen door Pieter Verhagen uit Vlaardingen; de tweede prijs (een walkman) ging naar Nancy Bradshaw uit Schiedam. In de tweede categorie werd de hoofdprijs (een avondje theater naar keuze, inclusief diner voor twee personen) in de wacht ge sleept door mevrouw Van Am- stel-Reitsma uit Schiedam. De tweede prijs (twee kaartjes voor Les Misérables) ging naar Schie dammer H. van Zeyl. Jan Langstraat, voorlichter Dienst Gemeentewerken. verwijderd. Als die verdwijnen, dan zijn ze gestolen, want dat gebeurt weieens". Voor wat betreft de kritiek op het onderhoud aan graven, maakt Langstraat onderscheid tussen de huur- en algemene graven. „Voor de algemene gra ven geldt voor ons geen onder houdsverplichting. Die ligt bij de particulieren. Daarnaast zijn er huurgraven met en zonder onderhoudscontract. Alleen de eerste categorie onderhouden we en dat gebeurt ook. Stan daard wordt per jaar van zeven tig graven de letters overgeschil derd als de tekst onleesbaar is geworden, terwijl bij honderd graven de stenen worden recht gezet of opgehoogd. Het onder houd aan het terrein wordt per manent verzorgd door vijf men sen van de plantsoenendienst, aangevuld met mensen van een hoveniersbedrijf, dat drie keer per jaar zelfs een extra onder houdsbeurt aan de gazonnen geeft". Toezicht Volgens Jan Langstraat is alle dagen, dat de begraafplaats is geopend voor het publiek, toe zicht aanwezig, behalve zondag middag. „Het is wel waar dat sommige scholieren de begraaf plaats gebruikten om sneller bij hun school te komen, maar sinds enige tijd staat bij het kleine hek een draaipoortje, waardoor het moeilijk is om met de fiets de begraafplaats op te komen. De laatste scholier, die wij fietsend hebben aange troffen, was vier maanden gele den en die is toen ook wegge stuurd. Wat het motorcrossen en het vuurwerk betreft, dat is voor ons nieuw. We zullen daar in de toekomst zeker op gaan letten". De kritiek dat het toegangshek soms tijdens openingsuren toch gesloten is, speelt Langstraat door naar het beveiligingsbe drijf, dat de hekken iedere dag opent. „Die mensen zijn wei eens te laat en daarover hebben we inmiddels ook al contact met het bedrijf gehad". De klachten over de admini stratie worden door Langstraat en Ketel weggewuifd. „Er is be slist geen achterstand en we we ten wel degelijk wie waar ligt begraven. Als iemand informa tie daarover wil hebben, wordt altijd een plattegrondje ver strekt waar alle informatie in staat. Het is wel waar dat er geen adressenbestand is van na bestaanden van algemene gra ven, maar dat komt omdat we daar nooit contact mee hebben. Beukenhof heeft zo'n 5.000 gra ven en het is ondoenlijk daar een compleet adressenbestand voor aan te leggen. Want daarin komen natuurlijk steeds wijzi gingen van mensen, die schei den, verhuizen of zelf overlij den. De grafschennis is zeer ernstig, maar een incident en voor ons geen aanleiding om nu het systeem te wijzigen", klinkt het resoluut. Zowel de bedrijfsleiding van Beukenhof als de Dienst Ge meentewerken, waaronder de begraafplaats valt, is niet erg blij met alle commotie. „Voor een belangrijk deel zijn de klachten ongegrond. We hebben overigens ook veel brieven ge kregen van mensen, die zich er geren aan de negatieve berich ten over Beukenhof', besluit Langstraat. Bondsspaarbank-directeur Kuijs (rechts) feliciteert mevrouw Van Amstel-Reitsma met haar prijs. Nancy, Pieter en de heer Van Zeyl hebben hun prijs al ontvangen. Y v Tandartspraktijk vanaf 15 juli tot 12 augustus regel je voor de vakantie met- Broersvest 44 Mgr. Nolenslaan 612 Schiedam HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Fransenstraat 6 3131 CC Vlaardingen tel. (010)4 60 00 66 fax. (010) 4 34 95 74 Ruime voorraad. Het hele jaar door. Kans op tweedehands. Snelle bestelservice. Makkelijk te bereiken. Van 1 juli tot 1 oktober 12 uur per dag telefonisch bereikbaar van 9«oo tot 21.00 uur. Bel 010-4600066 voor informatie over beschikbaarheid, levertijd en andere zaken. -ff Antiek speelgoed en wapentuig in Stedelijk Kritiek op Beukenhof is grotendeels ongegrond Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN. SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. I. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders aan vermeld, zon dag 7 juli. Wij maken de inzenders er op attent dat deze rubriek alleen be stemd is voor de wekeliiksfc zondagse (of door-de-weekse) kerkdiensten. Alle andere kerkelijke aktiviteiten kunnen daar in verband met plaats ruimte niet meer worden opgeno- GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, 09.30 uur: dr. R. A. Bosch Magnalia Deikerk, 10.00 uur: ds. N. K. Mos; 17.00 uur: mW. ds. J. de Rui ter, Nootdorp. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. G. de Lang. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B.K.laan, geen opgave. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, geen opgave. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: vic. mevr. A. Baan-Slot, Spijkenisse; 17.00 uur: ds. C. J. van de Plas, Zwijndrecht. Opstandingskerk. Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. H. Onderstal. Bethel-Kapel, Nieuwe Maassstraat 68d, Schiedam, 10.00 uur: ds. G. de. Lang. Huize 'Thomas', Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: dhr. J. A. van; Lambalgen, Schiedam. Dorpskerk, 09.30 uur: ds. R. A. Bosch. St. Martinuskerk, geen dienst. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: mevr. W. A. Drenthe, Middelharnis Leger des Heils, Lange Haven 27, 09.30 uur: bidstond; 10.00 uur: heili-' gingssamenkomst; 18.30 uur: getuige nissamenkomst, o.l.v. mevr. majoor J„ J. de Heer. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Ha ven 155a, Openbare lezingen Ge meente Nieuwland, zondag 10.00 uur: Thema: het huwelijk eeh goede star( geven. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.00 uur: Thema: Het ver derven vcan de aarde brengt Gods vergelding. Pinkstergemeente 'Morgenstond', 16.00 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargplein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, 10.09 uur: hr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. J. J. Verhaar, Nieuwerkerk a/d IJssel. 5 V,* ma R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, zaterdag 17.00 uur: eucharistie viering met muzikale Omlijsting. Zondag 11.00 uur: eucharistieviering met samenzang. Tijdens deze viering is er crèche voor de allerkleinsten Voorganger dit weekend: pater J. Mahlmann o.p. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, zater dag 18.30 uur: viering met orgelspel en samenzang. Zondag 9.30 uur: Ge- het, Visitatie- ganger dit weekend: pater J. Mahl mann o.p. Vieringen in de komende week: dinsdag en donderdag om 9.15 uur. R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106, celebrant: pastoor P. M. Vis- mans. Diaken: P. M. Martens. Zater dag 18.30 uur: Eucharistievering. Zondag 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het Herenkoor I.H.D. met meerstemmige Latijnse zang); 11.00 uur: Eucharistieviering. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10, celebrant: pastoor P. M. Vismans. Pedrikant: diaken P. M. Martens. Zaterdag 17.15 uur: Eucha ristieviering (muzikaal verzorgd door het Valeriuskoor). Parochie van H. Hart van Jezus, Rijnstraat 1, geen opgave, St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: geen viering. Gedurende de va- katieperiode van 6 juli tot en met 24 augustus vervalt de viering van zaT terdag 17.00 uur. Zondag 9.45 uur: Eucharistieviering met samenzang. Pastor Th. Kool leidt de viering. St. Martinuskerk, Wm. Anaries- senlaan, zaterdag 18.30 uur: Eucha ristieviering met samenzang. Pastor Th. Kool leidt de viering. Zondag 8.30 uur: geen viering. Gedurende de vakantieperiode van 7 juli tot ern met 25 augustusa vervalt de viering van 8.30 uur; 11.00 uuf: Eucharistie viering met samenzang. Pastor Th. Kool leidt de viering. Oud-Katholieke Kerkdienst, Dam 30, Schiedam, 10.00 uurl Eucharus- tieviering. 7e zondag na pinksterenb. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: bijbelstudie o.l.v. br. Hol der; zaterdag 17.30 uur; Kaderclub: 13 tot 17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst, 17- 30 jaar; zondag 19.00 uur: Heilig Avondmaaldienst; vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinderopvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a, Vootgangzondag 11.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, zater dag 18.30 uur: Eucharistieviering. Voorganger: pater J. F. de Rooij; zon dag 10.30 uur: oec.zondagviering, voorgangers: pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stienstra, muzikale medewi- dhr. v.d. Veerdonk.. 19.00-20.00 uur via Radio Schiedai Raad van Kerken, iedere zondag - via I op FM-zender 106,7 MHZ en stereo op FM 94,1 van kabelnet Schiedam. 30juni: Kerkactualiteiten overwe ging, pastor Th. Kool RK Bevest- dienst ds. van Wieren door ds. dr. R, A. Bosch in de Ger., Ark. Gereja Kristen Indonesia Neder land, geen dienst. van Berckenrodestraat 6, 3113 AM Schiedam, Telefoon 010-4260455, Fa* 010-4736163 fljri I HÉ

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 3