VANDAAQ XTRA Van 22 juli tot en met 9 augustus Inventarisatie van wensen geeft aan: Nauwelijks klachten over huisvestingzaken pflLnno f0 Stadsblad LET OP! LET OP! LET OP! Zondagsmarkt gaat door m Amnesty International Podium sluit het seizoen af In ziekenhuis na vechtpartij a.s. zaterdag H EE FR O F*1 mi bij Autobedrijf Van GULIK Music- Dinner Cruise met f5.- korting SPIDO üi\ WOENSDAG 10 JULI 1991 43e JAARGANG, NUMMER 55 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Afgelopen dinsdag werd gestart met het plaatsen van het nieuwe hek. SCHIEDAM - Nadat bewoners en medewerkers van de Dienst Gemeentewerken vorige week dinsdag een hekwerk rond het Dwarsstraatplein hadden ver wijderd, is hier gisteren een splinternieuwe omheining ge plaatst. Het nieuwe hekwerk is de eerste zichtbare exponent uit het plan van aanpak, dat een werkgroep van bewoners en ambtenaren heeft opgesteld. De werkgroep werd in augustus vorig jaar in het leven geroepen. Naast de bewoners van Dwars straat, Visserstraat en Zalm straat hebben in de werkgroep zitting: de bewonersvereniging, klubhuis Zuid, de Sociale Dienst, politie, Gemeentewer ken (afdelingen Plantsoenen en Stadsontwikkeling), de afdeling R.O.S. en Wil Boonstra van het bureau criminaliteitspreventie. De werkgroep heeft een plan van aanpak samengesteld, dat bestaat uit vijf hoofdpunten: de plaatsing van een nieuw hek, de aanstelling van een buurtcon- ciërge, nadere afspraken met de politie, de aanleg van een half- pipe voor skateboarders en het organiseren van pleinactivitei ten. Het hekwerk is het eerste tast bare resultaat. De omwonenden van het plein klaagden al gerui me tijd over het hek, dat veel te laag was om de ballen, waarmee op het plein regelmatig wordt gevoetbald, tegen te houden. Het nieuwe hek is nu vijf meter hoog en bovendien afsluitbaar. Eigenlijk zou het hek vorige week woensdag al zijn geplaatst, maar door een communicatie stoornis bij de Dienst Gemeen tewerken ging dat niet door. Om het voetballen even te ver hinderen, zijn vorige week tijde lijk 'betonnen poefs' op het plein geplaatst. De sleutel van het afsluitbare hek komt in handen van de nieuwe buurtconciërge, die zo spoedig mogelijk moet worden aangesteld. Een plan hierover wordt binnenkort naar het col lege van B&W gestuurd. De buurtconciërge wordt gezocht in het kader van de banenpool. Jongerenwerker Met de politie zijn inmiddels al afspraken gemaakt dat, wanneer daartoe aanleiding bestaat, extra zal worden gesurveilleerd. De twee resterende hoofdpunten uit het plan van aanpak zullen in een later stadium worden ge realiseerd. De aanleg van de half-pipe wordt volgend jaar verwacht, terwijl het organiseren van spe cifieke pleinactiviteiten door KJuphuis Zuid mede afhanke lijk is van de aanstelling van een nieuwe jongerenwerker in Zuid. De sollicitatieprocedure hiervoor gaat vermoedelijk in september van start. Om dit te vieren kunt u a.s. zaterdag onder genot van een drankje en hapje profiteren van de zeer lage prijzen die wij de gehele maand zullen handhaven. U kunt keuze maken uit ruim 70 occasions. Tevens voor iedere koper een MOUNTAIN BIKE GRATIS Ons adres: Burg. Honnerlage Gretelaan 3 te Schiedam Zaterdag a.s. LIVE MUSIC Graag tot ziens. 010-4737211 SCHIEDAM - Winkeliers vereniging Hoogstraat heeft de organisatie van de zon dagsmarkt, traditioneel sluitstuk van de Branders feesten, overgedragen aan de NV O.N.S., afdeling Marktwezen. Hiermee is het voortbestaan van de succesvolle zondagsmarkt gegarandeerd. De winkeliersvereniging heeft de zondagsmarkt ja renlang georganiseerd, maar was hiertoe dit jaar niet in staat door gebrek aan menskracht en mutaties in het bestuur. Een inder haast samengestelde com missie, gevormd door John van Buuren, Catrinus Mak en Chris Coppens, heeft overleg gevoerd met burge meester Scheeres, de ge meentelijke afdeling econo mische aangelegenheden en de afdeling Marktwezen van de NV O.N.S. om het populaire evenement toch doorgang te laten vinden. Marktwezen zorgt voortaan voor de organisatie van de zondagsmarkt en de pro grammering van artiesten en activiteiten. Dit laatste in overleg met de Stichting Brandersfeesten. De zon dagsmarkt vindt dit jaar plaats op zondag 29 sep tember. Raadslid op de bres voor ouderen Hermes DVS wint cricketderby »anges/ SCHIEDAM - Buro Jeugdland beleeft dit jaar het derde lustrum. Voor de vijftiende keer in successie worden deze zomer de va kantieactiviteiten georga niseerd, maar het zal waarschijnlijk de laatste keer zijn, dat deze activi teiten van start gaan op het stadserf. De gemeente lijke plannen voor bebou wing van het stadserf ma ken, dat organisator Joop van Broekhoven en zijn medewerkers moeten uit zien naar een andere loka- tie voor het traditionele openingsfeest. „Misschien dat het HEMA-plein zich hiervoor leent", denkt Van Broekhoven hardop. Maar dat zijn zorgen voor later. Maandag 22 juli barsten de zo- meractiviteiten voor de Schie- damse jeugd in alle hevigheid los. Joop van Broekhoven, zijn rechterhand („mijn turbo", zegt Joop zelf) Riet Immerzeel en de vele tientallen medewerkers hebben weer een grandioos pro gramma samengesteld vol crea tiviteit, sport, spel en theater. En uiteraard een spetterend openings- en slotfeest. De acti viteiten duren tot en met vrij dag 9 augustus. Tijdens de zomeractiviteiten wordt nog geen aandacht be steed aan het derde lustrum. Dat wordt bewaard tot de herfstvakantie, wanneer een groot feest wordt georganiseerd in het Passage Theater. Maar alle zomerse activiteiten vor men al een feest op zich. Rattenvanger Buro Jeugdland bezoekt alle wijken. Dit jaar verschijnt men voor het eerst ook diep in Schiedam-Noord, namelijk op de Boekweitakker. „We willen als een soort Rattenvanger van Hameien overal in de stad de jeugd naar ons toe trekken", meent Joop van Broekhoven. Daarom zijn aan de activiteiten voor dit jaar weer tal van nieu we elementen toegevoegd, zo wel voor de creatieve als voor de sport- en spelactiviteiten. „Dat moet ook", vindt Joop van Broekhoven. „Het mag nooit een sleur worden. Dit jaar is een vaartocht over de Schie met de boot van de Huis te Ri- vieregroep aan het programma toegevoegd. Hiervoor kunnen de kinderen zich nog laten in schrijven bij de receptie van het Stadskantoor. En verder hebben we natuurlijk weer veel theater voorstellingen, op straat en bin nen, maar liefst 17 in getal". Het succes van Buro Jeugdland is enorm. In de afgelopen veer tien jaar hebben in totaal zo'n 121.000 deelnemers aan de ver schillende activiteiten meege daan, gemiddeld zo'n 8200 per jaar. Overigens zijn in deze ge tallen ook de activiteiten tijdens de paas- en herfstvakantie opge nomen, die eveneens door Buro Jeugdland worden georgani seerd, net als de jaarlijkse in tocht van Sint Nicolaas. Vanaf volgende week vrijdag kan men in Het Nieuwe Stads blad drie weken lang lezen wel ke activiteiten die week op de verschillende lokaties plaatsvin den. mm SCHIEDAM - Er moet in Nieuwland snel een ont moetingsruimte komen. Dat kan öf een kleine, simpele en vooral laag drempelige accommodatie zijn, die snel open kan, öf een fors bemeten ruimte, waar jongeren elkaar kun nen ontmoeten en waar ruimte is voor optredens van bandjes. Activiteiten voor jongeren worden daarentegen niet direct ge wenst. Dit zijn de voor naamste uitkomsten uit de 'Yongeren Inventarisatie Nieuwland', die dezer da gen is gepresenteerd. Deze inventarisatie is gemaakt ten behoeve van een nieu we opzet van het jongeren werk in Nieuwland. Het jongerenwerk in Nieuwland ligt al geruime tijd stil. Met de sluiting en sloop van jongeren centrum Aladdin, eind vorig jaar, verdween ook de laatste mogelijkheid voor de jongeren in deze wijk om elkaar te ont moeten. Om het jongerenwerk weer nieuw en beter leven in te bla zen, is in maart een inventarisa tie gestart van de wensen van de jeugd ten aanzien van het jongerenwerk. Die inventarisa tie is uitgevoerd door jongeren werker Mare Lensink. De informatie is verkregen uit interviews met zogenaamde sleutelfiguren (organisaties, per sonen en instanties, die contac ten hebben met de jongeren) en tien jongerengroepen uit Nieuw land, waaronder drie Turkse, een Marokkaanse en twee tie nergroepen. Gokverslaving Uit de inventarisatie is gebleken dat de jongeren in Nieuwland hun vertier buiten Schiedam zoeken, omdat er hier niets te doen is. Afhankelijk van inte resse, leeftijd en budget kiezen zij voor Vlaardingen, Rotter dam, of horecagelegenheden tussen Maassluis en Capelle. Veelal wordt de tijd doorge bracht in een speelautomaten- hal, in welk verband al proble men rond gokverslaving zijn ge constateerd. Iedereen, zowel jongeren als sleutelfiguren, is het er over eens dat in Nieuwland snel een nieuw jongerencentrum moet komen. Een deel van de jonge ren neemt genoegen met een be- SCHIEDAM - De Schiedamse afdeling van Amnesty Interna tional staat zaterdag 13 juli met een stand op het plein voor de HEMA. De werkgroep vraagt aandacht voor naleving van de mensenrechten in vakantielan den. Volgens Amnesty International worden de mensenrechten in landen als Joegoslavië, Grieken land, Turkije, Tunesië en Ma rokko met regelmaat geschon den. In de stand op het HEMA- plein kan men vanaf 11.30 uur onder meer kaarten voor Ma rokko en petitielijsten voor Griekenland en Tunesië onder tekenen. Het inmiddels gesloopte jongerencentrum Aladdin moet worden vervangen door een nieuwe ruimte, vinden de jongeren in Nieuwland. scheiden ontmoetingsruimte, waar in ieder geval plaats is voor een kleine bar, voldoende zitgelegenheid, een voetbaltafel en een flipperkast. Anderen wil len juist een grote ruimte, waar bandjes kunnen optreden en waar ook kan worden gedanst. Georganiseerde activiteiten worden echter niet direct ge wenst; het belangrijkste is dat ze met elkaar een gezellige avond kunnen hebben. De jongeren willen zelf veel kunnen regelen. In de beginfase zouden drugs en alcohol zeker niet getolereerd mogen worden en de openings tijden moeten beperkt zijn. Pas als alles goed is geregeld, zou de ontmoetingsruimte vaker open kunnen. Daarnaast wil de jeugd de beschikking hebben over een 'rielekste vent', die kan onder steunen en problemen kan op lossen. Dit zou de nieuwe jon gerenwerker moeten zijn. Rondlummelen Naast deze vrijwel unanieme wens, zijn er per jongerengroep nog enkele ideeën geopperd. Zo hebben de tieners behoefte aan een ruimte om 'te kunnen rond lummelen' en waar bijvoor beeld huiswerkbegeleiding kan plaatsvinden. Voorts wordt ge vraagd om ruimten om te kun nen sporten of aan brommers te sleutelen. Andere wensen zijn: de mogelijkheid om een eigen informatiekrantje te maken, ac tiviteiten als disco, straatvoet bal en uitstapjes en een direct informatiepunt, vooral met be trekking tot werk. Hiervoor zou een alwetende jongerenwerker kunnen worden aangesteld of een informatiewinkel kunnen worden ingericht. De sleutelfiguren spreken ver der over een ambulant jonge renwerk om moeilijk bereikbare doelgroepen te kunnen aanspre ken, terwijl het jongerenwerk zich stedelijk dient te organise ren. Het inventarisatierapport ligt nu bij de gemeente. Die moet uiteindelijk bepalen hoe het jongerenwerk in Nieuwland ge stalte zal krijgen en welk bedrag daarvoor wordt uitgetrokken. In Nieuwland hoopt men in sep tember met de nieuwe opzet van het jongerenwerk van start te kunnen gaan. SCHIEDAM Slechts twee klachten heeft de heer A. Noord zij, chef afdeling Algemene en Burgerzaken, in de eerste vier maanden van zijn spreekuur huisvestingszaken kunnen tur ven. Het spreekuur is bedoeld voor mensen met klachten over de behandeling bij bureau Huis vesting. In totaal bezochten 37 mensen het klachtenspreekuur. Van hen hadden 35 geen klacht over de behandeling door ambtenaren, maar meer persoonlijke kwes ties, waarover zij wilden overleg gen. Een enkeling dacht ten on rechte dat men via een bezoek aan het spreekuur sneller een woning kon bemachtigen. Eén van de twee klachten betrof een gebeurtenis van vijf of zes jaar terug, die niet meer kon worden uitgezocht. De andere klacht was van een woningzoe kende, die zes keer een toegewe zen woning had geweigerd. Een medewerker van bureau Huis vesting deelde vervolgens mee dal verdere toewijzing weinig zinvol werd geacht, tenzij de wo ningzoekende reële woonwensen kenbaar zou maken. Na overleg heeft de betrokkene toch de laatst aangeboden woning geac cepteerd. Het geringe aantal serieuze klachten ten spijt, wordt het spreekuur toch voortgezet. Het klachtensprrekuur wordt iedere dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur gehouden in kantoorgebouw 's- Graveland (tweede verdieping). SCHIEDAM - De vrouwenband Jamrax, onlangs nog te beluiste ren tijdens het Havenbeat-festi- val, treedt zaterdag 13 juli op in Podium Café, aan de Lange Ha ven 28. De vier meiden spelen covers van onder anderen Prin ce, Rolling Stones en Lou Reed. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. Zondag 14 juli wordt het Podi um-seizoen afgesloten met een solo-optreden van blueszanger en gitarist Peter de Vries. Ook dit optreden begint rond 22.30 uur en de toegang is vrij. Het Podium Café is hierna ge sloten tot woensdag 28 augus tus. SCHIEDAM - Een 39-jarige Schiedammer is afgelopen maandag met ernstig hoofdlet sel opgenomen in het Schie- landziekenhuis, nadat politie mensen hem bloedend op straat hadden aangetroffen. De surveillance passeerde een café aan de Vlaardingerdijk, waar op dat moment voor de deur een vechtpartij aan de gang was. Het slachtoffer vocht een vete uit met een 27-jarige buurtgenoot, met wie hij al ge ruime tijd onenigheid heeft. De 39-jarige man liep hierbij een ingeslagen oogkas en schedel fractuur op. De dader kon ter plaatse worden aangehouden. De vakman in huis INTERIE INTERIEURVERZORGING niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur Nieuw hek rond Dwarsstraatplein Buro J eugdland trekt weer massaal de wijk in MM Jongeren in Nieuwland willen een nieuwe ontmoetingsruimte Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Sm Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1