SU Jaarlijks 1,6 miljoen nodig Tasjesroof Gebit stuk? In partijblad De Spot Met hand en tand Geluidsoverlast loopt uit de hand Inval in drugspand Radiorettnie OPHEFFINGS-UITVERKOOP boeken wenskaarten - schoolagenda's H f\Q/ kantoorspullen I II /fl V Afscheid Diamanten bruidspaar KORTING Alarmnummer IJ VERINGMEIER TANDTECHNIEK ie- HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 JULI 1991 PAGINA 5 SCHIEDAM - In de week van 28 juni tot en met 4 juli: Geboren: Fatih z.v. Dogan-Do- gan; Milan Reinier z.v. Van Dijk-van Rijswijk; Randy z.v. Van Haren-Ducaneaux; Suzan ne d.v. Leinweber-de Groot; Sander Maurice z.v. Schippers- van Rijn; Amanda Rebecca d.v. Schippers-de Jager; Katinka d.z. Christoffers-van der Lugt; Jani- ne Claire Annette d.v. Van Aal- ten-Braham; Mandy d.v. Van Henten-Rombout; Max Christi- aan Pieter z.v. Lemson-van Collenburg; Davey Cornelis Pieter z.c. Van Deventer-van Loon; Sibel d.v. Van Strijen-Ay- dogdu; Yannick David z.v. Spruit Bleeker-Collé; Latoya Whitley d.v. Mazijk-Christen; Lindsay d.v. Van Put-van Zon; Jorrit Karei z.v. Koop-Visser; Dilan d.v. Sahin-Sahin; Nicole d.v. Harkema-Ras; Güler d.v. Akkaya-Akkaya. Ondertrouwd: A. P. Hellemons 27 jr. en M. G. J. van Dijk 23 jr.; P. J. T. Hendriks 26 jr. en E. L. T. van Beek 22 jr.; C. Kruit hof 28 jr. en J. van Oorschot 26 jr.; R. M. van Mil 25 jr. en L. M. Meijer 27 jr.; E. van der Stelt 32 jr. en E. A. Sternau 32 jr.; H. L. G. Vermunicht 26 jr. en A. M. S. Kavadas 25 jr.; J. Voshol 26 jr. en J. S. Louwerse 24 jr.; A. N. Barto 27 jr. en M. de Graaff 25 jr. Getrouwd: A. C. J. Westhuis 31 jr. en S. Dintawong 29 jr.; E. T. E. Derrez 21 jr. en J. G. Meijer 20 jr.; J. B. Grunwald 30 jr. en J. Erkelens 26 jr.; M. K. Maan 26 jr. en J. Kloppers 25 jr.; J. van der Reijden 26 jr. en T. L. Raamsdonk 22 jr.; A. A. Plai- sier 28 jr. en S. M. Bakkers 23 jr.; M. van Grevenbroek 25 jr. en J. O. Rebers 23 jr.; M. L. J. Groenewegen 29 jr. en S. B. Krootjes 30 jr.; C. J. van de Veerdonk 26 jr. en E. van Eijk 23 jr.; H. Zuidgeest 27 jr. en H. H. E. de Visser 24 jr.; W. P. Kinzig 30 jr. en E. van Strijen 30 jr.; A. van Nieuwehuize 30 jr. en L. G. M. Harmsma 27 jr. Overleden: M. van Hof, vr., 71 jr., echtgenote van W. Slob; E. A. T. Wijtenburg, vr., 61 jr., echtgenote van F. R. de Kort; H. Braber, vr., 84 jr., geh. gew. met L. Voogt; G. Houtman, vr., 85 jr., echtgenote van J. van Pelt; S. C. Krommenhoek, vr., 85 jr., geh. gew. met F. van der Touw; K. L. M. de Barse, vr., 23 jr.; M. Blind, man, 24 jr.; A. Scholte, man, 81 jr. SCHIEDAM - Een 67-jarige vrouw uit Schiedam is afgelo pen maandag op de Nieuwe Damlaan, ter hoogte van het benzinestation, beroofd van haar tas. De vrouw liep met haar echtgenoot te wandelen, toen plotseling uit de bosjes een jongen opdook, die de tas uit haar handen griste. De dader vluchtte vervolgens in de rich ting van Station Nieuwland. Het slachtoffer mist sleutels, een manicuurset en wat geld, met een gezamenlijke waarde van circa honderd gulden. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Thuis in je uppie, zonder al te veel zorg van anderen, zitten verkommeren en wachten tot er eindelijk een plekje vrij komt in een verzor gingstehuis. Een periode, die twee tot drie jaar kan duren. Het is een benarde situatie, waarin vele tien tallen ouderen in Schie dam zich bevinden. Toch gloort er voor de oudere medemens een zonnetje aan de horizon. Er is goe de hoop dat in september het projekt 24-uurs thuis zorg van start gaat. De ge meente gaat hiervoor sub sidie aanvragen bij de pro vincie, alwaar, volgens projektleider Coby de la Rie, geld is gereserveerd voor dit soort doeleinden. In totaal gaat het om een bedrag van 1,6 miljoen gulden jaarlijks. Daarvan zullen traditionele ge zinshulp, de wijkbejaardenver- zorging, het kruiswerk en de dagverpleging worden uitge breid. De aktiviteitenbegelei- ding, de 24-uurs bereikbaarheid, de aanschaf van een bus (met chauffeur) zijn nieuw. Al deze zaken zijn hard nodig om 60 'urgente' ouderen thuis een leefbaarder bestaan te ge ven. In totaal staan 433 Schie dammers op de wachtlijst. Plus minus 150 ouderen kunnen per jaar in de zes verzorgingstehui zen in Schiedam worden ge plaatst. Velen moeten dus thuis hun eigen boontjes doppen. Coby de la Rie bezocht begin dit jaar 60 ouderen om de wen sen en klachten te inventarise ren en te rapporteren naar de gemeente. „Zevenentwintig ou deren moeten om maatschappe lijke en sociale redenen zo snel mogelijk in een verzorgingste huis worden geplaatst. De ver eenzaming en de eenzaamheid is bij deze ouderen groot. Het sociale isolement, waarin ze le ven, maakt de thuissituatie zwaar. Met extra hulp kan geen ander doel dan veraangenaming van de wachttijd worden be reikt". „In veel gevallen wordt de thuiszorg door dochters en schoondochters verleend. Maar die zijn zelf ook eind zestig, be gin zeventig. Het beroep, dat op hen gedaan wordt, eist vaak het onmogelijke". Verder kreeg De la Rie van ou deren en hun familie te horen dat door de veelheid aan instel lingen en dito functionarissen de vraag naar hulp er niet ge makkelijker op wordt. Kortom, ze zien door de bomen het bos niet meer. Daarnaast consta teerde Coby de la Rie dat schuldgevoelens en onmacht bij de ouderen overheersen. „Ze denken dat ze geen recht heb ben op hulp". „Maar", consta teerde zij tevens: „Bij optimale zorg willen de mensen thuis blijven wonen". Coby de la Rie, tevens raadslid voor D66, werkt voor een pro jekt, waarbij tot nu toe alleen De Harg en Frankeland zijn be trokken. De ouderen, die wach ten op een plaatsje in een van deze twee verzorgingstehuizen, kunnen als eersten en enigen profiteren van de 1,6 miljoen van de provincie. Andere ver zorgingstehuizen hebben zich niet bij dit projekt aangesloten. „De samenwerking is ae laatste tijd iets beter. Maar er wordt nog teveel gekeken naar de ei gen situatie". De la Rie heeft veel lof voor Huize Frankeland. „Daar wer ken mensen die zeggen: geen ge zeur, we stropen de mouwen op en we gaan aan de gang. Fran keland vervult echt een wijk- functie. Het is er niet alleen voor de bewoners, maar ook voor de ouderen in de buurt. Er is beneden een winkeltje, een kapper, een restaurantje waar je met familie kunt eten. Sociale kontakten zijn zo belangrijk voor ouderen". „Ik zou graag zien dat ook an dere tehuizen naar het model van Frankeland worden aange past. Heus, het is niet alleen een kwestie van kamers die te klein zijn of zo. Er komt meer bij kij ken". Coby de la Rie: „Sommige ouderen denken dat ze geen recht hebben op hulp". SCHIEDAM - Het oude renbeleid heeft geen gehei men meer voor Coby de la Rie. „Door het veldwerk weet ik tweehonderd pro cent beter waarover ik het heb dan voorheen". De opgedane wijsheid be schouwt ze als een groot voordeel bij het uitoefenen van haar taak als raadslid voor D66. „Sommigen zeg gen dat ik een dubbele pet op heb. Maar je kan ook zeggen dat ik de politiek dichter bij de burger breng. Ik overbrug die kloof". Het rapport over de thuis zorg zal Coby met hand en tand verdedigen in de raad, als het erop aankomt. Zelfs als ze daarvoor haar partij genoten zou moeten afval len. Wat ze overigens niet verwacht. De PvdA en Groen Links-wethouder De Leede zijn in ieder geval ge charmeerd van het onder zoeksverslag naar de ge brekkige thuiszorg van ou deren. SCHIEDAM - De PvdA is laaiend op Jolie Hak kert. Het raadslid van Groen Links heeft in het partijblad 'De Spot' flink uitgehaald naar de PvdA op een manier of ze in de oppositiebanken in plaats van in de coalitiezetels zit. Politiek leiders van PvdA en D66 hebben kontakt met elkaar opgenomen om de zaak grondig door te spreken. De kans dat Jolie Hakkert er zonder kleer scheuren vanaf komt, lijkt klein. De PvdA is woest en wei nig vergevensgezind als het om een aanval 'in de rug' (lees coa litiepartner) gaat. In de inleiding van het bewuste artikel wordt Hakkert door De Spot afgeschilderd als iemand, die publicitair enigszins op de achtergrond is gebleven. Die 'schade' heeft ze nu in een klap Jolie Hakkert ingehaald. Over de PvdA zegt ze onder meer: "...Ieder stand punt wordt bij ons (Groen Links, red.) gelijkelijk gewaar deerd. Het is geen PvdA waar je de bonzen hebt en het voetvolk. Als je met de PvdA onderhan delt, krijg je weieens de indruk dat de fraktie alleen bestaat uit Hans Bakker, Herman Post hoorn en Peter Stadhouders. De rest komt niet aan bod..." "...Wat me ontzettend tegen valt, is dat er van al die mooie plannen die we met elkaar na moeizame onderhandelingen bedacht hadden, zo weinig is te recht gekomen. Het idee dat de PvdA lering had getrokken uit de verkiezingsnederlaag en be reid was een andere, veel ope ner politiek te gaan voeren, lijkt verdwenen..." Stijlloos "...In openheid blinkt dit colle ge niet uit. Een positieve uit zondering vind ik Adri Reijn- hout. Het was heel moedig en eerlijk van hem hardop te zeg gen dat er geen geld meer was voor subsidies voor eigenaar bewoners. Hij roept daarmee kritiek over zich af, maar hij wekt geen valse verwachtingen. Daar tegenover staat de stijlloze manier, waarop de PvdA daar na op hem heeft ingehaakt in verband met de tekorten op de stadsverni» iwing. Het was zijn schuld tod niet. Hij is er door een falend leleid in het verle den mee op ;ezadeld..." "...De tekor.en in de stadsver nieuwing vind ik een van de grootste problemen. De verpau pering wakkert volgens mij de spanningen tussen allochtonen en autochtonen aan. Weet je wat ik sociale vernieuwing vind? Dat de Galileistraat nu eens eindelijk opgeknapt wordt! Het is toch ook logisch dat mensen het niet meer snappen als ze zien dat er wel geld is voor zo'n prestigieus projekt op het stadserf met van die leuke yuppie-woningen, terwijl 100 meter verderop in Oost mensen verkommeren in hun krotten. Ik heb daar echt nachtmerries van. Als de PvdA dat volwassen politiek beleid noemt, ben ik blij met onze zogenaamde on volwassenheid..." Idioten Ook over haar raadswerk neemt Hakkert, die - geheel overbodig - in het artikel meer als aktie- voerder dan als politica wordt omschreven, geen blad voor haar mond. „...Ik moet me erg inhouden in vergaderingen. Dat mannetjes- gedoe in de raad en commissies. Dat driedelig-pakken-sfeertje. Dat toontje van sommigen over 'mevrouwtjes' en 'dametjes'. Dat moeten ze bij mij niet flik ken. Ik kan nu des te meer be grijpen waarom er zo weinig vrouwen in de politiek zitten". „Een andere ontwikkeling, waarop ik mezelf betrap, is dat ondanks alle politieke verschil len tussen de partijen er toch een soort saamhorigheidsgevoel ontstaat met die andere idioten in de raad, met uitzondering van die twee racisten. Want je moet in feite toch wel een be paalde afwijking hebben om dit werk te doen. Net als ik gaan die andere 30 veel liever naar een concert of voetbalwedstrijd, maar we komen toch altijd maar weer opdraven". „Voor het geld doet niemand het. Het is waarschijnlijk een soort geldingsdrang die we ge meenschappelijk hebben. Zo van, ze moeten naar me luiste ren want ik heb hen iets te zeg gen. Dat vind ik zelf ook wel prettig. Ik heb er plezier in om in een commissievergadering die mannetjes eens flink de oren te wassen omdat ik toeval lig weet waar ik het over heb..." SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen zondagavond een Schiedams echtpaar ingerekend, nadat politiemensen door hen waren bedreigd met een koevoet en een klauwhamer. De zoon des huizes had in de middag al voor enige opschudding gezorgd. De politie kreeg zondagmiddag diverse meldingen van geluidso verlast vanuit een woning aan de Rozenburgsestraat. Omdat de veroorzaker geen gehoor gaf aan het verzoek om de geluids installatie wat zachter te zetten en de buurt behoorlijk geirri- teerd raakte, besloot de politie de installatie in beslag te ne men. Hiertoe moest eerst een tuindeur worden geforceerd, omdat de bewoner weigerde de deur te openen. 's Avonds kwam de bewoner sa men met zijn vader naar het politiebureau om de apparatuur op te eisen. Toen dit werd ge weigerd, verliet het duo het bu reau met de mededeling dat er iets zou gaan gebeuren. In de woning bleek nog meer geluidsapparatuur aanwezig, want even later schalde weer muziek door de Rozenburgse straat. Bovendien slingerden va der en zoon de buurtbewoners tal van bedreigingen naar het hoofd. De politie trachtte tever geefs de gemoederen te sussen, waarna tot ingrijpen werd beslo ten. Wederom werd een deur geforceerd, maar binnen werden de politiemensen door het echt paar opgewacht met een klauw hamer en een koevoet. Hiermee werden slaande bewegingen ge maakt, waarbij een politieman door de koevoet werd geraakt. Het echtpaar werd vervolgens ingerekend om in een politiecel af te koelen, terwijl de hamer, koevoet en de geluidsappara tuur in beslag werden genomen. onze 2 winkels in Schiedam gaan sluiten daarom... verkopen wij de leukste en mooiste... ■j.03 HOOGSTRAAT 58 EN RUBENSPLEIN 16 SCHIEDAM - Met een inval vrijdagnacht in een pand aan de Westvest hoopt de politie een einde te hebben gemaakt aan de enorme overlast, die omwonen den lange tijd hebben ondervon den. Al jaren klaagden buurtbewo ners over overlast van drugsver slaafden. In de omgeving werd regelmatig ingebroken in auto's, kelders en woningen, terwijl de bezoekers van het bewuste pand de omgeving met veel gegil en lawaai slapeloze nachten be zorgden. In de buurt heerste dan ook al geruime tijd een groot gevoel van onveiligheid. Tijdens een onlangs gehouden vergadering van buurtbewoners werd duidelijk dat men geen aangiften meer deed van inbra ken, „omdat de politie toch niets deed". „Vanaf december vorig jaar na men de activiteiten vanuit het bewuste pand ineens belangrijk toe", vertelt een politiewoord voerder. „De moeilijkheid voor ons was echter dat het pand vrij moeilijk zichtbaar is en dus niet eenvoudig in de gaten te hou den". Inval Vrijdag rond middernacht deed de politie echter een inval in het woonpand. Er werden zes verdachten aangehouden, onder wie de 47-jarige bewoner, die als dealer werkte en zijn 32-jari- ge leverancier uit Rotterdam. De overige verdachten zijn een Schiedammer en drie Rotter dammers. In de woning werd een kleine hoeveelheid heroïne, cocaïne en hash aangetroffen alsmede een half pond spring stof (Ironmite) met bijbehorend ontstekingsmechanisme. Voorts werd een bedrag van circa vijf duizend gulden in beslag geno men. SCHIEDAM - Hij heeft eerst een boekwerkje over basisschool De Kring voltooid en zich volop ingezet voor het grote afscheids feest van deze school, enkele weken geleden. Maar nu ver trekt Peter Oole zelf als leer kracht van De Kring. Zijn collega's en de ouderraad willen dit afscheid echter niet ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom wordt dinsdag 16 juli een afscheidsreceptie georgani seerd, waarvoor alle oud-leerlin gen, ouders en oud-collega's van Peter Oole zijn uitgenodigd. Deze receptie vindt plaats van 15.15 tot 16.30 uur en wordt ui teraard gehouden aan het Frans Halsplein 37. Voor meer infor matie kan men bellen, telefoon 4735809. De politie is vooral benieuwd wat de verdachten van plan wa ren met de springstof. Afgelo pen dinsdag zijn de verdachten voorgeleid aan de Officier van Justitie, maar men weigerde iets te zeggen over de springstof. De politie vermoedt dat het zeer explosieve goedje, dat veel wordt gebruikt voor industriële doeleinden bij het neerhalen van gebouwen, afkomstig is van diefstal. Waarschijnlijk wisten de bezit ters nauwelijks wat ze in huis hadden gehaald, want het spul had een behoorlijke ravage in de Westvest kunnen aanrichten als het was ontploft. De politie gaat nu samen met de Explosie ven Opruimingsdienst trachten te achterhalen, waar de Ironmi te vandaan komt. Vooralsnog denkt de politie niet dat de springstof bedoeld was voor ter roristische acties. „Zulke types zijn de verdachten niet", aldus een politiewoordvoerder. SCHIEDAM - Alle scholieren, die de afgelopen maanden heb ben deelgenomen aan het schoolradioproject van Jeugd Media Schiedam, komen vrij dag 12 juli nog eenmaal bij el kaar voor een zogenaamde 'ra dioreünie'. Van deze reünie worden opna men gemaakt, die zaterdag 13 juli tussen 13.00 en 14.00 uur worden uitgezonden door Ra dio Schiedam. De deelnemers vertellen in dit programma over hun ervaringen en blikken terug op de interviews, die zij hebben gemaakt. De 63 jeugdige radiomakers zijn afkomstig van het Stedelijk Gymnasium en de scholenge meenschappen De Burcht, Spie- ringshoek, De Brandersstad en Buiten de Veste. De reünie vindt plaats in de achterzaal van café De Brug, aan de Ro zenburgsestraat 2 en begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - De politie wordt regelmatig geconfron teerd met mensen, die ten onrechte het alarmnummer 06-11 bellen. Dit nummer is echter uitsluitend bestemd voor zeer urgente zaken, waarbij mensenlevens op het spel staan. Via dit num mer kan men echter niet worden doorverbonden met het Schiedamse politie korps. Voor minder urgente, maar toch dringende gevallen (bijvoorbeeld een aanrij ding) kan men het eigen alarmnummer van de Schie damse politie bellen (4711811), terwijl men voor aangiften van inbraken of diefstallen het gewone 'huisnummer' 4494499 moet draaien. Burgemeester Scheeres feliciteert het diamanten bruidspaar. SCHIEDAM - In goede gezond heid en in het bijzijn van kinde ren, klein- en achterkleinkinde ren heeft het echtpaar Hekman- Van Leeuwen afgelopen dinsdag het diamanten huwelijksfeest gevierd. In de middag kwam burgemeester Reinier Scheeres het echtpaar namens de ge meente feliciteren. Johannes Adrianus Hekman (80), geboren te Capelle aan de IJssel en Anneke van Leeuwen (78), geboren te Rotterdam, tra den zestig jaar geleden in Capel le aan de IJssel in het huwelijk. Zij kregen drie kinderen, die op hun beurt zorgden voor zes kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. De bruidegom is bijna veertig jaar als scheepskoker werkzaam geweest bij Wilton Fijenoord, waar hij naden in de schepen dichtmaakte. Mevrouw Hek man-Van Leeuwen is altijd huisvrouw geweest. Tot de hob bies van het echtpaar behoren puzzelen en wandelen. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Ame v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 Permanente thuiszorg voor 'urgente' ouderen Jolie Hakkert (Groen Links) haalt flink uit naar de PvdA mpüm 10%

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 5