Eerste open toernooi met mooi en zonnig weer Hermes D VS wint verrassend de cricketderby Jonkman verruilt 1 Wisselend succes knuppel voor racket Leerkrachten getrouwd Werk aan de weg ORANJE 16.95 Radio Schiedam bij Veronica Muziek bij Wilhelmina Blues in Stappertje Incontinentie Spreekuur beëindigd Wel of geen amusementshal Autokraken Inbraak Mountainbike uit kelderbox Vrachtwagens opengebroken Duivenberichten Aanleg van fietspaden Brand door blikseminslag Autokrakers aangehouden Brug over de Noordvestgracht HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 JULI 1991 PAGINA 9 WATERWEG NOORD - Mischa Bakker won zon dagmorgen zijn eerste open toernooi van het sei zoen. De C2-speler van het Schiedamse TSF won in de finale van het toer nooi van ROVS van Brian Reyngoud, 6-1 en 6-2. Els Moret legde beslag op de hoofdprijs bij de damess C2. Het open toernooi van ROVS was het eerste toernooi dit jaar nauwelijks te kampen had met regen. Alleen in het begin van de week moesten enkele partij en verschoven worden vanwe gens Pluvius. „Door onze nieu we lichtinstallatie waren we in staat om toch die dagen bijna alle geplande partijen te spelen. Dat kwam ook door onze goede banen, die na de regen weer snel bespeelbaar waren", vond Bob van Nes, die samen met Bert Bijkerk zoals elk jaar weer de wedstrijdleiding vormde in het ROVS-toernooi. Omdat het verdere week schitterend tennis- weer was konden de eerste fina les zondagochtend al om elf uur gespeeld worden. Tweede toernooi ROVS was het tweede toernooi dat Mischa Bakker deze zomer speelde. De TSF-er speelde twee weken geleden het toernooi van TSN. Toen werd hij in de halve finale een halt toegeroepen door de latere winnaar Joao Varela. In zijn tweede toernooi speelde de Schiedammer heel voortva rend. In de halve eindstrijd sloeg hij Vincet de Voogd (ROVS) met 6-0 en 6-3 van de baan. In de finale moest hij het opnemen tegen Brian Reyngoud (Holy), met wie Bakker de hele winter in de regiotraining zat. Brian Reyngoud had heel wat meer moeite om zich bij de laatste twee te scharen. Met 4-6, 6-0 en 6-1 won hij van de als eerste geplaatste Ger Slootweg (Holy). In de finale had Reyn goud echter niets in te brengen bij Mischa Bakker, die eenvou dig won met 6-1 en 6-2. „Die uitslag ziet er heel overtuigend uit, maar dat was niet echter het geval", zei de winnaar later. „Zeker in de tweede set leek het even gevaarlijk te worden, toen Brian een 2-0 voorsprong nam en zelfs een break-point had om 3-0 te maken. Maar door lage slice-ballen op zijn backhand te slaan, maakt hij vaak de fout. Alleen dit verdedigende spel speelde ik alleen als het nodig was. Eerste probeerde ik het met gewoon goed tennis, lukte dat niet dat moest ik wel op safe spelen", aldus Bakker, die ondanks de ruime winst geen game op 'love' won. Door zijn winst in het ROVS-toernooi, goed voor zes punten, en zijn halve finale bij TSN, heeft Mi scha Bakker inmiddels tien punten. „Nog één punt en ik ga over naar de Cl-lijst. Dat ene puntje moet dit jaar nog wel lukken, want ik speel nog de toernooien van Spieringshoek (deze week-red), Be Quick, Los Bigotos en Holy", klonk Bakker optimistisch. Dames Evenals won jaar won Els Mo ret het damesenkel C2. De speelster van de organiserende vereniging versloeg in de finale Marjolein Heijblom (VLTC), 6- 4 en 6-2. Els Moret bereikte de eindstrijd door in de halve fina le te winnen van Jacqueline Poot (Waddinxveen); 6-3 en 6- 2. Maijolein Heyblom maakte 'korte metten' met Manon van Diggelen (Holy); 6-4 en 6-3. De eerste prijs bij het damesen kel D ging naar Korinne Keve- naar. Zij had in de finale weinig moeite met José Albers (ROVS); 6-0 en 6-2. Oudgedienden Bij het herenenkel Dl ging de eindstrijd tussen twee oudge dienden. Theo de Veth (Holy) kwam in de eindstrijd door in de halve finale na drie slopende sets, 5-7, 6-3 en 6-4, Pascal Doornebosch (KSVV) te ver slaan. Zijn tegenstander in de laatste wedstrijd was Hans Ra demaker van MAAS Vlaardin- gen. Rademaker plaatste zich bij de laatste twee door Aad Siebel (TSF) uit te schakelen, 6- 1, 3-6 en 6-3. In de finale kon Theo de Veth het niet bolwer ken tegen Hans Rademaker, die won met 7-5 en 6-4. Voor Theo de Veth kon hij de finale vroeg op de dag spelen, zodat hij weer op tijd naar de cricket wedstrijd tussen Excelsior'20 en VOC kon gaan kijken. Het onderdeel herenenkel D2 werd een overwinning voor Carl Pastij n uit Hoek van Hol land. In de finale zegevierde hij met 6-3 en 7-5 over Kees Groe- neveld, de ex-doelman van HVO, die zich gaat toeleggen op het tennissen. OVverige uitslagen: HDC2: Ro nald Utens/ Erwin de Kievit- Aad Verwater/ Marco Verbeet 6-4 en 6-3. GDD: Arina de Waal/ Henk Kooiker- Joke Hul spas/ Peet van der Heuvel 6-1 en 6-3. HDD: Epi Groeneveld/ Fred Burger- Peter van Bekho ven/ Peter Dries 6-3, 3-6 en 7-5. DDD: Thea van Eyk/ Arina de Waal- Joke Hulspas/ Trudy Stolk 6-4 en 7-5. De twee finalisten van het herenenkel D1; Theo de Veth (links) en de winnaar Hans Rademaker. WATERWEG NOORD - „De beuk gaat er zaterdag in", dat zei Robin ter Plegt vrijdag in deze krant. De bowler van Hermes DVS hield woord in de derby te gen Excelsior'20. Met drie wickets en twee vangen was Robin ter Plegt man of the match, al verdiende hij er ditmaal geen Mag- numfles whiskey mee. Met zijn bijdrage zorgde hij te vens voor winst van Her mes DVS tegen stadsge noot Excelsior'20. Hermes DVS 160 all out, Excel sior'20 114 all out. Na een jaar was de onvervalste cricketderby van de stad Schie dam weer in ere hersteld. Op het terrein van Hermes DVS was er alles aangedaan om de optimale omstandigheden te krijgen voor de wedstrijd der wedstrijden. Ondanks het iets wat tegenvallend weer, om zoomden honderden toeschou wers het spektakel. Onderspit Dat Hermes DVS zou winnen, daar zag het na de eerste in nings niet naar uit. Met slechts 160 runs leek de thuisploeg het onderspit te delven, zeker om dat zo'n totaal voor Excel sior'20 dit seizoen zelden een probleem is geweest. Het lage totaal van Hermes DVS kwam voornamelijk op naam van ope- ningsbatsman Nolan Calrke met 59 runs. Hij bleef lang staan, maar hij kreeg weinig steun van achtereenvolgens Jos Zuidgeest (9), Rob ter Braak (6) en Roger Bradley (2). Na de val van het wicket van Clarke, run out, leek Hermes te blijven ste ken op een totaal onder de hon derd runs. Maar Lou Borrani Jr., John Verwey en Henk Kor net wisten het totaal toch nog op te schroeven naar 160 all out. Dit totaal bleef achteraf zo laag omdat de laatste drie bats- men van Hermes allen voor nul SCHIEDAM - Jan Willem de Boer, presentator en program ma-coördinator bij Radio Schiedam, is donderdag 11 juli te gast in het radioprogramma 'Nederland Muziekland Klas siek' van Veronica. Het pro gramma, gepresenteerd door Pe ter Bree, wordt rechtsreeks uit gezonden op radio 4 (van 13.00 tot 14.00 uur). In dit programma wordt de gast verzocht zich voor te stellen dat hij op een onbewoond eiland vertoeft. Hij mag zes klassieke werken, twee populaire werken en twee boeken meenemen. Jan Willem de Boer zal verder uit eenzetten hoe Radio Schiedam functioneert, terwijl ook de stad zelf ter sprake komt. SCHIEDAM - Zanger/gitarist Peter de Vries speelt zaterdag 13 juli in Café Wilhelmina, aan het Wilhelminaplein 26. Het optreden begint om 20.30 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - In Café 't Stap pertje wordt vrijdag 12 juli op getreden door de formatie 'de Groovetones'. Aanvang 22.00 uur en de toegang is vrij. 't Stappertje is gevestigd aan de Hoogstraat 59. De Groovetones bestaat uit Willem van Dullemen (gitaar en zang), Johan de Roos (mondharmonica, tenorsax en zang), André Prins (bas) en Herman Smink (drums en zang). De band speelt een blues repertoire met voornamelijk ei gen composities. uitgingen. Tom Zoehrer was de gevaarlijkste aanvaller van Ex celsior'20; 4 voor 34 in 14 overs. Trotman eiste drie wic kets op ten koste van 30 runs. Openingspaar Het lage totaal van Hermes be zorgde Excelsior'20 al lichte vreugde. Maar die optimistische gedachte verdween wel heel erg snel. Het openingpaar Erik Gouka en Carl Schewe was al na vijf minuten weg met slechts 1 run, nota bene een wide ball. Op de stand van 1 voor 2 had Excelsior'20 echter nog niets vrezen. Immers de topbatsmen, Trotman, Zoehrer en inmiddels ook Luuk van Troost zouden nog komen. Maar Toen Trot man het tweede slachtoffer werd van Ter Plegt ging het er voor Excelsior steeds donkerder uitzien, 11 voor 3. Ook Tim Zoehrer kon geen potten bre ken, met vijf runs bleef hij ver achter, 28 voor 5. Pas toen Luuk van Troost inkwam ging het weer lopen bij Excelsior'20. Maar toen was het eigenlijk al te laat. De 38 runs die Van Troost maakte brachten de be zoekers nog in de richting van de honderd, 88 voor 6. Veel Ex celsior'20 aanhangers vreesden echter dat hun ploeg de hon derd runs niet eens zouden ha len. Maar de staart van Excel sior deed het stukken beter dan die van Hermes DVS. Marcel Schewe, Edwin van der Hoe ven, Edwin Eikenbroek en Erik Dulfer zorgden ervoor dat het totaal nog op 114 kwam, maar dat was veel te weinig om het totaal van Hermes DVS ook maar te benaderen. Een dag later herstelde Excel sior'20 zich van de blamage te gen Hermes DVS. Op het eigen terrein won het van het Rotter damse VOC, 120 voor 6 tegen 114 all out. Ook toen was er een hoofdrol weggelegd voor Luuk van Troost met 52 runs, waar onder een zes als winnende hit. Hermes DVS leed in Den Haag tegen hekkesluiter Quick een kostbaar verlies. Hermes DVS 181 all out. In de voorlaatste over maakte Quick dit totaal. Roger Bradley kneusde in deze wedstrijd zijn arm tijdens het fielden. Met dagelijkse behan delingen bij de fysiotherapeut hoopt Bradley komend weekend weer te spelen. Excelsior'20 blijft koploper in de hoofdklasse met 18 punten uit 12 duels. Hermes DVS heeft niet echt af stand kunnen nemen van Quick en staat met acht punten uit tien duels op de achtste plaats. WATERWEG NOORD - Con- ny Jonkman verruilt aan het einde van dit seizoen haar knup pel voor het tennisracket. De eerste honkvrouwe van softbal- hoofdklasser WF Schiedam maakte dit vorige week bekend. „Ik heb veertien jaar softbal ge speeld, waarvan twaalf jaar in het eerste. Ik vind het genoeg", zegt de 30-jarige Conny Jonk man. „Het wordt steeds moeilij ker om het reizen en trainen op te brengen. Vooral die wintert- rainingen, die in december al beginnen". Zonder sport kan Conny Jonkman niet. Dit sei zoen is zij al regelmatig actief bij de tennisvereniging TSF. „Dat wordt mijn nieuwe uitda ging", zegt ze. „Ik wil dat heel fanatiek gaan doen om zo vol gend seizoen bijvoorbeeld ook competitie te gaan spelen". Inmiddels is WF Schiedam be zig aan de tweede serie wedstrij den, nadat de ploeg in de eerste serie de finale om de eerste pe- riodetitel verloor van HCAW. In die tweede serie gaat het WF Schiedam weer voor de wind. De dubbel tegen Bloemendaal werd gedeeld, maar de daarna werd van Twins (4-1) en Terras vogels (gisteravond 2-0) gewon nen. „Ik hoop dat we weer om die periodetitel gaan spelen en dan uiteindelijk de finale berei ken om de landstitel tegen HCAW. Het zou een leuke af sluiting zijn", aldus Conny Jonkman. WATERWEG NOORD - Het Kruiswerk Nieuwe Waterweg Noord organiseert in het najaar een cursus voor vrouwen, die last hebben van incontinentie (moeite met het ophouden van plas en/of ontlasting). Incontinentie kan bij iedereen voorkomen: jong en oud, man of vrouw. Meestal ontstaat het door ziekte, ouderdom, een on geval of een bevalling. Er is ech ter iets aan te doen, hetgeen wordt verteld in de cursus van het Kruiswerk. De Training tegen Incontinentie omvat acht bijeenkomsten van twee uur en wordt begeleid door een fysiotherapeut. De deelna mekosten bedragen 50,- voor leden van het Kruiswerk en 90,- voor niet-leden. De cur sussen worden gegeven in Schiedam (Van Swindensingel 40, start 18 september), Vlaar- dingen (Over de Dammen 4, start 6 september) en Maassluis (De Vloot 206, start in septem ber/oktober). Men kan zich aanmelden via de telefoonnummers 4739900 (Schiedam), 4750222 (Vlaardin- gen) en 01899-21041 (Maas sluis). WATERWEG NOORD - In de afgelopen week diende de hoofd macht van S.C. Vlaardingen- Holy tweemaal in het strijdperk te treden. Dinsdag 2 juli werd de afgelaste wedstrijd van 30 juni tegen Thamen in Uithoorn gespeeld, 5-4 nederlaag en don derdag 4 juli werd de laatste thuiswedstrijd voor de zomer stop tegen Keytown Hitters af gewerkt. Holy won toen met 8- 7. In Uithoorn tegen Thamen stond, na een gedwongen afwe zigheid van vele maanden, Danny Rossoni eindelijk weer eens op de werpheuvel. Na slechts drie trainingen te heb ben afgewerkt durfde hij het weer aan een wedstrijd te spe len. Hij zou het de gehele partij, die slechts 6,5 inning zou du ren, volhouden. In de eerste in ning kwam Holy echter gelijk op een 4-0 achterstand tegen de koploper uit de tweede klasse A. In de tweede inning kwam SC Holy knap terug via Pedro Ha zel (geraakt werpen), Ab Brui- nekool (4-wijd) en Piet Dobbe laar (4-wijd). Met deze drie be zette honken konden via Peter den Hartog en Ronald Rijndorp drie punten over de thuisplaat worden gebracht, terwijl Tha men slechts één punt kon toe voegen aan het totaal. De stand werd zo 5-3 in het voordeel van Thamen. Deze stand bleef onge wijzigd tot in de zesde inning. Ab Bruinekool voegde via een doorgeschoten bal wederom een punt toe aan het Vlaardingse to taal, zodat de spanning geheel terug was, 5-4. De hoofdrol voor deze avond werd in de slotfase echter geheel opgeëist door de umpire. Tijdens de ze vende slagbeurt van Thamen presteerde de man het, terwijl al twee nullen waren gescoord en de slagman reeds twee slag had, de wedstrijd te beëindigen. Dit omdat het naar zijn oordeel in de verte begon te rommelen en hij waarschijnlijk aan onweer dacht. Dat dit drie kwartier la ter het geval bleek te zijn viel niet te ontkennen. Voor de coa ches en spelers van SC. Holy, die hun kansen steeds duidelij ker zagen zitten, een onbegrijpe lijke zaak. Er ontstond hierdoor ook in het veld het nodige ge rommel. Echter zonder resultaat omdat de scheidsrechter bij zijn beslissing bleef, zodat Holy met 5-4 verloor van de koploper. Ger Droog werd in de hectische slotfase nog opgeschreven door de scheidsrechter. Vermoeidheid Donderdag zat de vermoeidheid nog duidelijk in de benen van de Holy-spelers. Wat een 'walk over' had moeten worden tegen hekkesluiter Keytown Hitters werd in werkelijkheid een, voor Holy althans, moeizame partij. Met startend werper Frank Feldmann zagen de Vlaardin- gers geen moment kans afstand te nemen van de Leidse ploeg. Dit werd mede veroorzaakt door de 'slimme' werper van Keytown. Alhoewel SC Holy in de tweede inning voor kwam met 2-1 en in de derde inning zelfs nog met 3-1 voorstond, werd het in de vierde inning plotseling 4-5 voor Keytown. Een berg mis verstanden lagen hieraan ten grondslag. Coach Wim van den Heuvel had inmiddels Frank Feldmann al vervangen door Pedro Hazel. In de zevende in ning kon Holy, via Ab Bruine kool, Martin van Ven en Efrill Calmez (hij viel op met een schitterende vangbal op het der de honk), de stand ombuigen tot 7-5. In de achtste en tevens laatste inning - het werd don ker- kon Eric Tarmond de stand nog opvoeren tot 8-7 voor Holy. Werpcijfers SC Holy: Frank Feldmann 3 2/3 inning (2-4-5- 0), Pedro Hazel 4 1/3 inning (2- 0-7-0). Beste slagmensen: Ronald Tar mond 0,666; Martin van Veen 0,500. Het lijkt haast 'traditie' te wor den dat Holy het steeds moei lijk heeft met Keytown Hitters. In de op 26 mei 1991 gespeelde uitwedstrijd, welke Holy overi gens verloor met 18-17, dienden de Vlaardingers een protest in tejgen een scheidsrechterlijke be slissing. Dit protest is door de bond thans toegewezen, zodat de uitwedstrijd in Leiden (ge deeltelijk) moet worden overge speeld. Wellicht ziet SC Holy dan kans de derde plaats in de tweede klasse A te verstevigen. SCHIEDAM - Het weke lijkse spreekuur van de Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam (SMWS) in migrantencentrum 't Parkweg wordt met ingang van donderdag 11 juli be ëindigd. De oorzaak hiervan is dat maatschappelijk werker de heer Battaï het komende seizoen een Voortgezette Opleiding gaat volgen, ter wijl de SMWS voor hem geen vervanger heeft. Wel bestaat straks de mogelijk heid om op afspraak met ie mand van de SMWS in 't Parkweg te spreken. Vol gend jaar wil de Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam, na overleg met de betrokkenen, bezien of opnieuw een spreekuur in 't Parkweg moet worden ge start. Voorlopig kan men terecht tijdens het open spreekuur, dat op werkdagen van 9.00 tot 13.00 uur plaatsvindt aan het Broersveld 142. Het spreekuur is telefonisch be reikbaar onder nummer 4731033. SCHIEDAM - Het Schiedamse speelautomatenbedrijf M. Schaay is met de gemeente in de slag over de vestiging van een amusementshal aan het Broersveld 53. De gemeente wil hiervoor geen vergunning afge ven, omdat op grond van een artikel in de Algemene Politie verordening er slechts ruimte is voor één speelautomatenhal in Schiedam en die is reeds geves tigd aan de Hoogstraat. Volgens de advocaat van de au- tomatenondernemer heeft de af deling Bijzondere Wetten van de politie echter geen bezwaar tegen de vestiging van een twee de amusementshal. De raads man vraagt zich af of de bepa ling dat maar één speelautoma tenhal in de stad mag worden gevestigd, wellicht zal moeten worden herzien. Een verzoek hiertoe heeft hij inmiddels al gericht aan de gemeenteraad. SCHIEDAM - Autokrakers zijn de afgelopen dagen actief ge weest aan het Emmaplein, de Singel en de Delflandseweg. In alle gevallen wordt de radiocas setterecorder vermist. SCHIEDAM - Vrolijker kon de huwelijksplechtigheid niet beginnen. Toen Carolien Becht en Patrick van Collenburg afgelopen vrijdag hun huwelijk wilden laten voltrekken in de St. Marti- nuskerk, passeerden zij eerst een lange haag van schoolkinderen, ouders en collega's. Dit tafereel was ook enigszins te verwachten, omdat beide trouwlustigen in het onderwijs werk zaam zijn. Carolien geeft les aan een school voor gehandicapte kinderen in Rotterdam terwijl Patrick de leerlingen van de Sauers Bekkerschool onder zijn hoede heeft. Beide scholen wa ren massaal van de partij. SCHIEDAM - In het derde kwartaal van dit jaar start de bouw van een ophaalbrug voor voetgangers en fietsers over de Noordvestgracht. In verband hiermee heeft de Dienst Ge meentewerken om een uitvoe ringskrediet van 535.000,- ge vraagd. De nieuwe brug moet met name het gebouw van het Gemeentelijk Woningbeheer be ter bereikbaar maken. De brug wordt aangelegd tussen het Groenweegje en de 's-Gra- velandseweg. Hierdoor ontstaat een betere en kortere langzaam- verkeerroute tussen het ooste lijk deel van Schienoko, de bin nenstad en het station Schie dam/Rotterdam-West. Voor het onderhoud aan de brug heeft Gemeentewerken een jaarlijks bedrag van 6.500,- in gedachten, terwijl eens in de vijf jaar bijzonder onderhoud moet worden gepleegd ten be drage van 22.500,-. SCHIEDAM - Bij een inbraak in een woning aan de Dr. Kuy- perlaan zijn tussen zondag en dinsdag een boormachine, enke le sieraden en een bankpas ont vreemd. SCHIEDAM - Wegens werk zaamheden aan de weg is een aantal straten de komende we ken niet toegankelijk voor het verkeer. Tussen maandag 15 en vrijdag 26 juli worden zeven voet- en fietsbruggen van een antisli- plaag voorzien. Het betreft drie bruggetjes aan de Bernardus IJ- zerdraatsingel, één aan de Nico- laas Arie van der Burgsingel, twee aan de fietsroute Westlan- der-Akkerpad en één aan de Hargalaan, nabij Novotel. Tij dens de werkzaamheden wordt getracht steeds een strook op het brugdek vrij te houden voor fietsers en voetgangers. Maandag 15 juli start ook de vernieuwing van de riolering aan de P.J. Troelstralaan in Nieuw- land. Dit werk neemt ongeveer twaalf weken in beslag. Na het vervangen van de oude riolering wordt eerst een nood- bestrating aangelegd, omdat zich nog zettingen kunnen voor doen in de bodem. Het definitie ve wegdek wordt waarschijnlijk in het voorjaar van 1992 aange legd. Tot eind oktober/begin novem ber is de P.J. Troelstralaan voor het doorgaand verkeer afgeslo ten. Via borden worden omlei dingsroutes aangegeven. De zij straten blijven wel bereikbaar voor het bestemmingsverkeer. Dat kan via de Burg. Van Haar- enlaan of via de Vlaardinger- dijk, afhankelijk van de plaats waar het wegdek open ligt. Bus lijn 54 volgt in deze periode een omleidingsroute via de Burg. Van Haarenlaan en de Vlaar- dingerdijk. SCHIEDAM - Uit een kelder- box aan de Prof. Aalberselaan is in de nacht van maandag op dinsdag een mountainbike ont vreemd. De deur van de kelder box was geforceerd. SCHIEDAM - Op een bedrijfs terrein aan de Gustoweg is in het afgelopen weekeinde inge broken in twee vrachtwagens. Uit beide voertuigen is de ra diocassetterecorder weggeno men. SCHIEDAM - De leden van postduivenvereniging SCV De Postduif en PV De Vrijheid hadden afgelopen weekend hun duiven ingekorfd voor twee vluchten. Een vlucht voor oude duiven werd gevlogen vanuit R.uffes over een afstand van 725 kilometer. Om 6.30 uur werden de 73 en 107 duiven van res pectievelijk De Postduif en De Vrijheid met een zuidenwind gelost. De eerste prijsduif van De Postduif arriveerde om 14.57 uur, de laatste volgde om 16.08 uur. Van De Vrijheid was de eerste duif om 14.40 uur thuis, de laatste volgde om 15.15 uur. De eerste tien prijzen bij De Postduif waren voor: 1, 2, 3 en 7; J. de Koster, 4; G. Muller, 5 en 8; A. Brouns- Schemkes, 6; T. Stieber- T. Selijt, 9; L. Brus- see, 10; L. Toutijn- Homburg. Bij De Vrijheid gingen de prij zen naar: 1 en 7: P. van Diest, 2; C. Breur, 3, 4 en 9; C. de Jon ge, 5; Baanvinger en Aarts, 6; F. Bodeving, 8; W. Wagteveld en 10; M. Korperaal. De andere vlucht was voor jon ge duiven vanuit Strombeek over 110 kilometer. De manden gingen om 9.00 uur open. De Vrijheid had 401 en De Post duif 585 duiven naar Strom beek gebracht. De snelste duif van De Postduif bereikte met de zuid-oostenwind om 10.30 uur zijn hok. De laatste volgde om 11.06 uur. De eerste tien prijzen bij De Postduif waren voor: 1G. Mul ler, die hiermee een fiets won, 2; J. Koster, 3 en 6; H. P. Jan sen, 4, 8 en 9; L. Brussee, 5; A. Brouns- Schemkes, 7; L. Tou tijn- H. Homburg en 10; G. Barzilay. De prijzen bij De Vrij heid waren voor: 1, 6 en 10: G. Breur, 2; C. Breur. 3; C. Robart, 4, 7 en 8; J. Schrumpf, 5; com binatie Van Raay en 9; L. Triel. SCHIEDAM - Om de interloka le langzaamverkeerroute Vlaar- dingen-Schiedam-Rotterdam ten noorden van Rijksweg 20 te completeren, wil de Dienst Ge meentewerken een fietspad aan leggen tussen de 's-Gravelandse- weg en het Giessenplein in Rot terdam. Dit pad komt aan weerszijden van de Nieuw- poortweg te liggen, terwijl aan de zuidzijde van de Bokelweg een vrijliggend eenzijdig fiets pad voor tweerichtingverkeer is gepland. In het derde kwartaal van dit jaar wordt de nieuwe brug over de Schie, ter hoogte van de Bo kelweg, in gebruik genomen. Direct daarna wil Gemeente werken de fietspaden aanleggen. De kosten bedragen 617.000,-. Voor eind volgend jaar heeft de Dienst Gemeentewerken nog een fietspad in gedachte langs de Overschieseweg, tussen het spoorwegviaduct en het Sta tionsplein. SCHIEDAM - Een woonpand aan de Taansteeg is afgelopen zondagnacht getroffen door de bliksem. Hierdoor brak brand uit in het dak van de woning. De brandweer gaf ogenblikkelijk middenalarm, terwijl de aan grenzende panden werden ont ruimd. Na een half uur werd het sein 'brand meester' gegeven, waar na de brandweer een zeil over het dak legde. Omdat het dak onlangs was voorzien van moei lijk brandbaar isolatiemateriaal, bleef de schade beperkt. Wel heeft de bliksem een gat van ongeveer een halve meter in het dak geslagen. SCHIEDAM - Na een melding heeft de politie afgelopen vrij dagavond twee autokrakers op heterdaad betrapt aan de Bui tenhavenweg. Het duo, een 18- jarige Schiedammer een een 29- jarige Rotterdammer, was in het bezit van inbrekerswerktui gen en een radiocassetterecor der. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge Smeets 35% per liter 17.50 J f\ f\mm bij 12 flessen 11% UK per literI Wavv Vieux Touron 35% per liter 17.50 bij 12 flessen per liter U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Mischa Bakker wint ROYS open Robin ter Plegt houdt woord voor Holy honkbal

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9