Ook van belang bij scheiding Juridische kwesties eigendom huis van grote betekenis Zomerse eenjarigen Satelliet-ontvangst in aantal situaties aantrekkelijk QNBN TE KOOP in Schiedam Geen zon?!...Wel zomerse prijzen! JE KIEST BBUYXZEEL NJ TE KOOP I: O i\ VATTGELOVEN VLIETLANDEN MAKELAARDIJ BV m VUETLANDEN MAKELAARDIJ HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 12 IULI 1991 PAGINA 9 Een zwaar onderbelicht en ook onderschat punt bij ko pen en bewonen van een ei gen huis is de tenaamstelling (wie zijn/is er eigenaar?). Daarbij spelen ook kwesties mee als de aard van de sa menlevingsvorm, of er kinde ren zijn uit een eerdere relatie e.d. Ook de aansprakelijkheid voor verplichtingen vanwege de hypotheek speelt in dit verband een rol: er zijn legio gescheiden mensen die, vaak zonder het te beseffen, nog aansprakelijk zijn voor de hy potheek op het huis waar ze vroeger woonden. En van tijd tot tijd moeten ze ook daad werkelijk meebetalen aan schulden van hun vroegere partner! Wie een huis koopt blijft meest al in een eigen huis wonen, zij het dat intussen misschien een of meer keer een ander huis wordt gekocht. Als de eerste aankoop geschiedt door een in gemeenschap van goederen getrouwd stel, dat voor de rest van hun leven bij elkaar blijft, ligt de zaak eenvoudig. Van be gin tot eind zijn man en vrouw voor de helft eigenaar van hun huis. Complicaties zijn in dit vlak niet te verwachten. Maar deze situatie komt hoe langer hoe minder voor. Voorwaarden Er kan ook sprake zijn van hu welijkse voorwaarden. In dit ge- yal moet het eigendom uitdruk kelijk zijn geregeld. Allerlei va rianten zijn mogelijk: ieder de helft, de een alles, of een ande re eigendomsverhouding. Wat verstandig is hangt af van de individuele situatie. Zo speelt mee of er sprake is van kinde ren uit een eerder huwelijk (die juist wel of juist niet rechten moeten kunnen uitoefenen), verder bijv. eventuele financiële risico's in verband met beroep of bedrijf, afspraken over het geheel van wat in het huwelijk door elk der partners wordt in gebracht, erfrechtelijke kwes ties, etc. Als zodanig zijn huwelijkse voorwaarden een instrument om de materiële belangen (be zit en schulden) in het huwelijk naar wens te regelen. Hier zit ten overigens zoveel haken en ogen aan, dat het advies van de notaris onontbeerlijk is. Het ties. Stel dat een gescheiden vrouw het eigen huis houdt waarin ze vroeger samen met haar man woonde. En dat na dien een nieuwe vriend intrekt, al dan niet gevolgd door een nieuw huwelijk. Of dat een man die alleen woonde en alleen een huis kocht, een partner krijgt die vervolgens bij hem in trekt. Ook in dergelijke situa ties wordt vaak niet of nauwe lijks stilgestaan bij de de eigen domskwestie van het huis. Misschien dat het huis van de gescheiden vrouw nog steeds mede-eigendom is van haar ex- man. Dat is vaak zelfs waar schijnlijk, omdat het veel geld kost om een huls dat op twee namen staat op naam van slechts een van hen te zetten. Er moet dan namelijk een nieu- Eenjarige planten, zoals Vlijtig Liesje, Afrikaantjes, Salvi a's e.d.worden meestal 's zomers in de tuin geplant en kunnen ertoe bijdragen dat een tuin het hele jaar door kleurig is. Bij aankoop is het verstandig aan de leveran cieradvies te vragen door aan te geven waar de eenjarige is goed om alle van belang zijn de punten bij het maken van huwelijkse voorwaarden ook echt bij de notaris aan te kaar ten. Wanneer er sprake is van sa men wonen moeten al die za ken geregeld worden in een sa menlevingscontract. Ook dan is de hulp van een notaris drin gend gewenst. Intrekken Door de vele echtscheidingen, maar ook door het toenemend aantal eenpersoons-huishou dens, ontstaan er nieuwe situa- van de tuin zijn. Eenjarige planten moeten in korte tijd groeien en bloeien en hebben daarom goede grond nodig. Daarom ■vorder ze vaak geleverd in pot, wjarin de juiste grond met voe dingsstoffen al aanwezig is. Eenjarige planten in zg. pert- kluiten kunnen bij het planten problemen opleveren. De perskluit moet vakkundig worden behandeld en stukge- knepen. Eenjarige planten vragen verder goede bemesting en ver zorging. Dan geven ze mooie resultaten. En soms gene zen ze de tuin: zo bestrijdt het Afrikaantje o* allerlei aal tjes die de rozen kunnen aantasten. we notariële akte worden ge maakt en er moet overdrachts belasting worden betaald (6%) over het deel van de eigendom dat wordt bijgeschreven! In zo'n geval kan de ex-man lastig gaan doen, bijvoorbeeld als een nieuwe hypotheek no dig is. Of hij kan zijn eigen- domsdeel als zekerheid inzet ten in zakelijke transacties (met het risico van beslag en zelfs gedwongen verkoop). In ieder geval beperkt het de mogelijk heden als de ex-vrouw met haar nieuwe vriend een nieuw gezin wil opbouwen. Complicaties kunnen ook op treden als iemand die alleen ei genaar is, een nieuwe partner krijgt. Het huis mede op naam van de nieuwe partner zetten kost geld (akte plus over drachtsbelasting). Maar het kan in allerlei situaties toch gewenst zijn (bijvoorbeeld als mede op basis van het inkomen van die nieuwe partner de hypotheek verhoogd wordt). Ook hier kun nen familie- en erfrechtelijke kwesties meespelen. Aansprakelijk heid Ook de hoofdelijke aansprake lijkheid is belangrijk. Dat hoeft overigens niet gekoppeld te zijn aan het eigendom. Als twee partners een huis kopen en het huis slechts op naam van een komt te staan, :ullen gemeente en/of bank toch hoofdelijke aansprakelijheid van beiden ei sen voor de hypotheekschuld. Die eis van de hoofdelijke aan sprakelijkheid van de partner speelt overigens niet als ie mand bij een eigen/huisbewo ner intrekt. In de praktijk komt het nauwelijks voor dat de bank dat eist. Het omgekeerde komt echter vaker voor: stel dat de man in het echtelijke huis blijft wonen na echtscheiding. De vrouw vertrekt en begint een nieuwe relatie. Met haar ex-man gaat het echter mis en het huis wordt geëxecuteerd met als ge volg een rest-schuld (die hij niet kan betalen). Dan kan de vrouw daarvoor opdraaien, en als ze in gemeenschap van goederen met een nieuwe partner ge trouwd is ook haar nieuwe man. Bij een scheiding moet dus ook de aansprakelijkheid herzien worden. In de praktijk komt het vaak voor dat mensen zonder het te weten grote risico's lopen, als het ware een tijdbom meedra gen. Of kansen missen, omdat ze hun zaken onvoldoende ge regeld hebben. Daarom moet hier, ook achteraf nog, aan dacht aan worden besteed. Wie buitenshuis, bijvoorbeeld in boot of caravan of in het buitenland, een redelijk aan bod van TV-zenders wil ont vangen, is aangewezen op sa telliet-ontvangst. Bovendien zijn er in Nederland nog altijd een klein miljoen huishoudens niet op de kabel aangesloten. Ook kunnen er TV-zenders zijn die niet op de kabel zitten en waarvoor alleen satelliet ontvangst een oplossing biedt. Allemaal redenen waar door ook in Nederland de sa tellietantenne (de 'schotel') oprukt. De huidige satellietschotels, be stemd voor de populairste sa telliet, de Astra, zijn ook rede lijk geprijsd, vaak al onder de duizend gulden. Daarnaast be staan er tal van andere scho tels voor diverse satellieten met verschillende signalen, bijvoor beeld de Meteosat waarmee zo prachtig de wolkenpartijen bo ven de wereld in kaart worden gebracht. Die schotels zijn meestal echter een stuk duur der en vooral het afstellen er van is moeilijk(er). Astra Zolang nieuwe televisie-stan daarden, zoals D2Mac en HDTV, geen gemeengoed wor den, zullen de Astrasatellieten toonaangevend blijven. Daarop zenden bijvoorbeeld RTL-V en RTL-Plus, maar ook Filmnet uit. Ook Sky, Eurosport en Screen- sport maken er gebruik van, de laatste twee ook met een Ne derlandstalig audiokanaal. Dat laatste betekent wel dat een stereo-tuner, in combinatie met de satelliet-schotel nodig is om het Nederlandstalige commen taar op te kunnen vangen. Een Astra-ontvangst-installatie bestaat altijd uit verschillende componenten, waarvan de be langrijkste zijn: 1. De schotel-antenne, in twee types, nl. parabolisch of offset. Over wat de beste vorm is lopen de meningen uiteen. De prijs kan daarom een goede richtlijn bij de aanschaf zijn. 2. De Low Noise Block Con verter, ofwel LNB (of soms 28/91 LNC genoemd), de feitelijke antenne waarin de door de schotel opgevangen signa len worden weerkaatst. De kwaliteit wordt aangegeven in dB's; in Nederland wordt een dB van 1,6 aanvaard baar geacht; 3. De satelliet-tuner vertaalt het door de antenne opge vangen signaal naar een sig naal dat door de TV kan worden ontvangen. Het bes te resultaat geven tuners die via een zg. SCART-aanslui- ting op de TV kunnen wor den aangesloten, maar het kan vaak ook via de anten ne-ingang. Omdat er een derde ASTRA-satelliet ge pland is, waarmee het aantal TV-kanalen op 48 zal komen (momenteel 32), is het ver standig een tuner te kopen die zoveel kanalen aan kan. Astra-schotels hoeven niet per se hoog, op het dak of hoog aan de muur worden geplaatst. De enige voorwaarde voor plaatsing is vrij uitzicht op de zuidelijke hemel, om precies te zijn 19,2 graden Oost. Dat kan ook vanuit de tuin of vanaf een balkon het geval zijn. Doe-het-zelf Astra-schotels kunnen, mits voorzien van een goede Neder landstalige handleiding, door doe-het-zelvers worden gemon teerd. Dit hangt samen met het feit dat de Astra-schotels vast staan, waardoor de afstelling minder problemen veroorzaakt. Wie de volle buit aan satelliet signalen wil binnenhalen, heeft een draaibare schotel nodig. Die zijn qua diameter vaak dubbel zo groot als Astra-scho tels, en kosten al gauw enkele duizenden guldens. Installatie moet ook geschieden door des kundigen, dus in de meeste ge vallen door de leverancier. Op schotelgebied is er overi gens sprake van veel stuntaan biedingen en beunhazerij. Stunten vindt vaak plaats met verouderde schotels of verou derde LNB's of tuners. Dat be perkt niet alleen de ontvangst kwaliteit, maar ook de aantal len te ontvangen kanalen. Het is zaak op deze punten te let ten. Vraag bij twijfel altijd om referenties aan de leverancier. Decoders Niet alle zenders zijn zonder meer te ontvangen: er wordt een stoorsignaal meegezonden dat door een decoder moet worden weggehaald. De uitzen dingen van RTL-V op de kabel worden door de kabelexploi tant ontstoord, maar wie RTL-V via een schotel wil ontvangen, zal voor een aantal program ma-onderdelen ook nog een decoder nodig hebben. Die de coders voor RTL-V kosten ove rigens nog geen tweehonderd gulden. De combinatie Astra- schotel plus decoder verzekert, voor wie dat wil, echter wel in geheel Europa ontvangst van deze zender. Ook op vakantie, in het tweede huis in Spanje, of varend op de boot. De Witte XjJfAR Vlaardingerdijk IEDERE ZATERDAG GEOPEND van 9.00 tot 12.00 uur. ver*eK WONEN in het PARK? SCHIEDAM KETHEL-OOST HOOILAND 21 SCHIEDAM, ST. LIDUINASTRAAT 52 B/C 160.000,- k.k. VLAARDINGEN, SUMATRASTRAAT ROTTERDAM, OOSTMAASLAAN VONS VA S T GOED Adres: Hoogstraat 55,3131 BL Vlaardingen Geopend: maandag t/m vrijdag 09.00- 17.30 uur Zaterdag geopend 10.00-17.00 uur Ook 's avonds en weekend tel. bereikbaar. OIO 4 - GO - 15- 2 O heeft tn r1" m Waalstraat 63 V&O} 3131 CS Vlaardingen Telefoön 010-460 10 00 NVM SLIJPERIJ Gé Kleijheeg 3/4-kamer- appartement UiLÜJ Diverse show modellen met hoge korting keukenadviescentrum stam zoon bv t«/iA#4f) wnrrian oanlaatst M WSt ÓS bS8Ï8kl$UrSf> '-•i-s UW THUISKRANT' EXTRA Pos,bus 5825. 2280 HV rS{ MAKELAARDIJ 3 kamer-benedenappartement, geheel voorzien van dubbel glas, voorzien van C.V. Balkon op het zuiden 6.00x1.50. Bevat o.a.: woonkamer met halfopen keu ken 6.00/4.00x6.00, 2 slaapkamers resp. 2.90x4.10, 3.00x3.40/4.00. Afgekochte erfpacht, eventueel over draagbare subsidie. PRIJS: 139.000,- k.k. Al onze woningen zijn vrijblijvend te bezichtigen. Bel even voor een afspraak, of kom langs bij ons kantoor aan de Schiedamseweg 26. Schiedamseweg 26 3134 BL Vlaardingen. Tel. 010-4343844 Buiten kantooruren Tel. 010-4744448 010-4751953. NVM Ook v°?rt(jeW9 Modern HERENHUIS (bwjr. 1975) met carport, schuur en tuin op z.w. Gr. wk. met plav., open haard, luxe kk. m. alle in fo.app., hal, toilet. 5 ruime sik., badk. m. ligb. en aparte douche, 2e toilet. Erfpacht 2430,- p.j. Info: Jk Singel 92, 3112 GS Schiedam. Tel. 010-4260546/4710664. VOISTS VAST GOED onroerendgoedbemiddeling hypotheken erkend assurantie-agent verzekeringen TE KOO 3? Een fijne gerenoveerde woning in gezellige win kelstraat. Bovenwoning met aparte entree! Ei gen grond! 1e Verdieping: 2 ruime kamers of naar keus 1 kamer-en-suite met balkon. Zijka mer, toilet, ruime keuken met kunststof keuken blok. 2e Verdieping: grote badkamer, 2 slaapka mers, vlizotrap naar beloopbare zolder. Bijzon derheden: badkamer en keuken montageklaar (tegels en andere materialen aanwezig). Ver nieuwde leidingen. Nostalgische sierplafonds. Benedenwoning is verhuurd voor 2.200,- per jaar. Echt een waardevast bezit! Vaste prijs 85.000,- k.k. VLAARDINGEN, PR. HENDRIKSTRAAT^. Keurig onderhouden - "TTTe wenlCOOPT Vt**^_^^7=TrntJÏÏrheden: c.v. combi- -rr^ruéëïsdubbel glas. 126.000,- k.k. VLAARDINGEN, MERWEDEHOF Leuk gelegen 'nieuwe' eengezinswoning met tuin en stenen berging. Globale indeling: living (30 m2), lichte keuken, 3 slaapkamers (15 m2, 9 m2 en 9 m2), ruime badkamer. Grote zolder ge schikt voor 4e slaapkamer. .Diversen: alles geï soleerd, dubbel glas, c.v. combiketel, afgekoch te erfpacht tot 2038, eventueel nog premie. Uitstekend onderhouden eengezinswoning met diepe zonnige tuin op ZW, schuur en achterom. Globale indeling: L-vormige woonkamer, lichte keuken. 1e Verdieping: 2 slaapkamers, badka mer met bad, v.w. en wasmachine-aansluiting, balkon. 2e Verdieping: ruime zolderverdieping met fraaie slaapkamer en grote dakkapel. Veel bergruimte! Diversen: goed onderhouden, hard hout, deels dubbel glas, c.v,, opgeknapte voor gevel, lage eeuwigdurende erfpacht 37,84 per jaar. Vaste prijs 159.000,- k.k. Exclusief, zeer luxe appartement in apparte mentsgebouw Maasresidentie met een uniek pa noramisch uitzicht over De Maas. Globale inde ling: ruime entree met garderoberuimte en toi let, grote living (72 m2), terras, luxe en kompleet ingerichte keuken met bijkeuken, badkamer met ligbad, aparte douche, 2 wastafels en toilet, gastenbadkamer, royale hoofdslaapkamer, 2 lo geer/studievertrekken. Diversen: stijl, comfort, veiligheid (videofoon), privacy, uitstekende warmte- en geluidsisolatie. Veel extra's! Info, prijs en plattegrond op aanvraag! Wegens succesvolle verkoop en namens cliënten diverse eengezinswoningen met zonnige tuin te koop gevraagd te Schie dam bijv.: Gr. Florisstraat, F. Haverschmidtlaan, Louise de Colignystraat, prijsindikatie tot ca. 185.000,-. Bel nu voor een gratis verkooptaxatie 010- 4601520. vezKövP VLAARDINGEN Lariksdreef Zeer goed onderhouden en luxe verbouwde eengezinswoning. Gunstig gesitueerd in de "groene" wijk Holy-Noord. Erfpacht 1.063,- per jaar, einde looptijd 28-2-2025. Indeling: begane grond: entree, tochtportaal, toilet met fonteintje. Woonkamer met open haard en open trap. Ruime keuken met nieuwe moderne keukenin richting voorzien van inbouwapparatuur en witte plavuizen. 1e verdieping: 2 slaapkamers 5.60x 3.25m. en 5.60x2.70m.. badkamer met ligbad, 2e toilet en vaste wastafel. 2e verdieping: over loop, grote slaapkamer 4.30x3.00m. met dakka pel. Bergruimte en c.v. ruimte. Gehele woning voorzien van hardhout. Zonnige achtertuin. f. 229.000,--K.K. VLAARDINGEN Van Hoornbeekstraat Goed onderhouden 2 v/h 3-kamerappartement op de 3e woonlaag nabij station Vlaardingen- Oost. Indeling: entree, hal. keuken met enige in bouwapparatuur. Badkamer met douche en vaste wastafel. Toilet. Woonkamer v/h 2 kamers 8.50x3.60/2.60m., slaapkamer 2.30x3.60m. met kastenwand. Balkon. Berging in de onderbouw. V.v.E. 54,- per maand. f. 47.500,-K.K. VLAARDINGEN Hazelaardreef Uitstekend onderhouden en fraai afgewerkte eengezinswoning type twee onder een kap gele gen aan de buitenrand van Holy-Noord met vrij uitzicht over polderlandschap. Erfpacht 1.806, per jaar. Indeling: begane grond: entree, hal, toilet met fonteintje. Keuken, voorzien van uitge breide inbouwapparatuur. Woonkamer met open haard, open trap en schoonmetselwand. 1e ver dieping: overloop, 2 slaapkamers. Badkamer met ligbad, 2e toilet en vaste wastafel. 2e ver dieping: vaste trap naar ruime zolderverdieping. Aangebouwde stenen berging. Woning voorzien van hardhouten ramen en kozijnen. Isolatieglas begane grond. Achtertuin 12m. diep, fraai aan gelegd. f. 239.000,-K.K. VLAARDINGEN Drs. Stijkelstraat In Vlaardingen-Zuidwijk nabij winkels en station gelegen tussen eengezinswoning met c.v. en zonnige achtertuin. Erfpacht 178,- per jaar tot 2059. Indeling: begane grond: entree, hal, toilet, berging met c.v. opstelling. Woonkamer met open trap, open haard en schuifpui naar tuin. Plavuizen en convector-put. Keuken met enige inbouwapparatuur. 1e verdieping: overloop. 3 slaapkamers, badkamer met douche en vaste wastafel. Balkon. Hardhouten kozijnen met iso lerend glas. Achtertuin ca. 10m. diep met terras. Goed onderhouden woning. f. 159.000,-K.K. VLAARDINGEN K. Onnesstraat Uitstekend onderhouden hoek eengezinswoning met een bijzonder fraai afgewerkt interieur en voorzien van c.v. Bouwjaar 1958. Indeling: begane grond: entree, tochtportaal, gang met natuurstenen vloer. Berging (v/h garage). Bete geld toilet met fonteintje. Kelderkast. Luxe -witte- keuken voorzien van uitgebreide inbouwappara tuur. Natuurstenen -travertin- vloer. Woonkamer 7.80x3.80m. en eetkamer. Open haard. Eiken parket en granol wanden. 1e verdieping: over loop. 4 slaapkamers, badkamer met ligbad, vaste wastafel en isolerend glas. Bergruimte. Grote zonnige hoektuin. Isolatieglas begane grond. f. 198.000,-K.K. VLAARDINGEN Kastanjedreef Hoek eengezinswoning gelegen in de wijk Holy- Noord, voorzien, van c.v. Bouwjaar 1976. Inde ling: begane grond: entree, tochtportaal, gang kast, meterkast. Toilet met fonteintje. Woonka mer 5.20x5.1 Om. met open trap. Keuken -stan daard- met betegelde vloer. 1e verdieping: 3 slaapkamers t.w. 3.80x2.90m., 3.80x1.95m., 3.20x2.90m. Badkamer met douche, vaste was tafel en 2e toilet. 2e verdieping: overloop met bergruimte, c.v. opstelling. Ruime zolderkamer 4.60x2.90m. met dakraam. Dubbel glas begane grond. Zonnige achtertuin ca. 10m. zuid. Houten berging. Goede staat van onderhoud. f. 185.000,-K.K. VLAARDINGEN Oosterstraat Goed onderhouden woning nabij het centrum. Het betreft een oude visserswoning waarbij het inwendige van de woning zoveel mogelijk intakt is gebleven. Indeling: entree, woonkamer 5.00x 4.00m. met vaste kast. Afzonderlijke eetkamer 5.00x4.00m. met bedstede en kastruimte onder bedstede. Keuken met granito aanrecht, geyser en kelderruimte. Douche. Bijkeuken/schuur met zijuitgang. Toilet. 1e verdieping: overloop, slaap kamer met bedstede en grote slaapkamer met dakkapel en vaste kast. Tuin op het westen. f. 85.000,-K.K. VLAARDINGEN W. Frederikstraat In Holy-Zuid gelegen aantrekkelijke tussen een gezinswoning met c.v., voor- en achtertuin en (eventueel) garage. Afzonderlijke prijs. Bouwjaar 1967. lage erfpacht 554,- per jaar. De woning is gedeeltelijk voorzien van nieuwe kozijnen met isolatieglas, spouw- en dakisolatie. Indeling: woonkamer 7.90x3.40/3.80m. met aluminium schuifpui en convectorput. Keuken met r.v.s. aanrechtblad. Achtertuin met grindtegels terras, berging en achterom. 1e verdieping: 3 ruime slaapkamers 3.60x3.80m., 3.40x4.20m. en 2.50x3.25m. Badkamer met douche, 2e toilet en vaste wastafel. 2e verdieping: overloop met c.v. en boiler. Zolderkamer met dakkapel. De woning is goed onderhouden. f. 219.000,-K.K. VLAARDINGEN Lariksdreef In de wijk Holy-Noord gelegen tussen eenge zinswoning met c.v. en zonnige achtertuin. Nieuwe -moderne- badkamer. Indeling: hal met granol, toilet, keuken met r.v.s. aanrechtblad. Flinke woonkamer (tuinkamer) met parket en granolwanden. 1e verdieping: badkamer met douche, 2e toilet en vaste wastafel, 3 flinke slaapkamers. 2e verdieping: overloop met-c.v., grote zolderkamer. Gedeeltelijk isolerende begla zing. Erfpacht 870,- per jaar. Goed onderhou den woning. f. 179.000,-K.K. VLAARDINGEN V.d. Waalstraat In Vlaardingen-West gesitueerde 3 (v/h 4) kamer hoekwoning op de 4e woonlaag met een fraai uitzicht. Erfpacht 146.- per jaar, vast tot 31-5- 2057. Indeling: entree, gang, toilet, douche met vaste wastafel. Keuken met inbouwapparatuur. 2 Slaapkamers 3.50x2.40m. en 3.50x2.00m. Woonkamer v/h 2 kamers 8.00x4.00m. met spie gelwand. Berging in de onderbouw. Bijdrage V.v.E. 94.- per maand. Zonnig balkon. f. 67.500,- K.K. VLAARDINGEN Jan van Arkelstraat In Vlaardingen-West gelegen 4-kamer apparte ment op de 2e woonlaag. Bouwjaar 1957. Erf pacht f 100,- per jaar vast. Indeling: entree, ruime hal. keuken met fraai -zandkleurig- keu kenblok, betegelde douche en toilet. 2 Slaapka mers met balkon en ouderslaapkamer. Woonka mer ca. 20m2 met vrij uitzicht. Goed onderhou den appartement. f. 67.000,-K.K. VLAARDINGEN Dijklaan Geheel gerenoveerde bovenwoning voorzien van c.v., luxe witte keuken en luxe sanitaire voor zieningen. Vrij uitzicht. Eigen grond. Indeling: 1e verdieping: entree, overloop, nieuw toilet. Keuken -wit- in L-vorm. Balkon. Grote woonka mer ca. 40m2 (10.80x3.10/4.40m.). Zijkamer 2.10x2.60m. 2e verdieping: overloop met c.v. op stelling (nieuw). Flinke slaapkamer 5.80x3.1 Om. Luxe badkamer met ligbad, douche en vaste wastafel. Woning grotendeels voorzien van granol. Direkt beschikbaar. f. 89.000,-K.K. VLAARDINGEN Louise de Colignylaan Aantrekkelijke grote eengezinswoning gelegen in de wijk Holy-Zuid nabij winkelcentrum en re creatiegebied. Indeling: entree, hal. gangkasten, toilet. Keuken -eiken- voorzien van inbouwappa ratuur. Woonkamer -doorzontype- (7.60x 3.65m.). 1e verdieping: 4 slaapkamers, badka mer met douche. 2e verdieping: vaste trap naar grote kamer met dakkapel. Zonnige tuin Z.O. 12m. met stenen berging en achterom. C.v. combi-installatie 1984. Lage erfpacht 524,- per jaar. Prima onderhouden woning. f. 179.000,- K.K. Op zaterdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Gratis hypotheekberekening op de compu ter. MAKELAAR Gereedschapmakerij Schie 178 telefoon 4261719 Voor hard metaal (Widia) cirkel-zagen Van 150 mm e tot 500 mm e Slijp- en reparatieservice binnen 8 uur TE KOOP SCHIEDAM-CENTRUM Geheel gerenoveerd; prima ligging. Indeling: ruime woonkamer, 2 slaapkamers, moderne keuken, betimmeringen en fraaie betegelingen, enz. Zeer geschikt voor alleenstaanden of beginners. Koopsom v.a. 56.000,- k.k. Ruime hypotheek mogelijk en maandlast ca. 400,- per maand. Inl. 010-4731391. Na kantoor 010-4262305. ÏÜBSiSS ROTTERDAM* giessenweg 20 (in praxis) SCHIEDAM* parkweg 361/koopavonden open

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9