Zo 'n tachtig zaken opgelost Theater wellicht in de problemen 9 raUHlD Concrete plan Autokraker ingerekend OPHEFFINGS-UITVERKOOP boeken wenskaarten schoolagenda's kantoorspullen jmjMilEg' KORTING DCMR wordt Milieudienst Rijnmond Inbraak in motorzaak Stadsblad WOENSDAG 17 JULI 1991 43e JAARGANG, NUMMER 57 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 i De schoolradioreünie werd afgesloten met een swingende disco. SCHIEDAM - In Café de Brug werd afgelopen vrijdag een 'ra dioreünie' gehouden van scholie ren, die het afgelopen jaar heb ben deelgenomen aan het ra dioproject van Jeugd Media Schiedam. Tijdens deze reünie werd onder meer teruggeblikt op de ervarin gen en de interviews, die de leerlingen van De Burcht, Spie- ringshoek, De Brandersstad, Buiten de Veste en het Stedelijk Gymnasium hebben gemaakt. Van deze terugblik werden we derom radio-opnamen gemaakt, die afgelopen zaterdag via Ra dio Schiedam werden uitgezon den. „Het was een geslaagde reünie", meent producer Mark de Kei zer. „Ook het project was een groot succes. Zowel de leerlin gen en schoolleidingen als wij zijn bijzonder enthousiast over de resultaten. Er zaten dan ook heel interessante interviews bij, zoals van Jikke Kuiper en Rem- co Vervloet, die een reportage maakten bij het Jeugdhofplein- theater in Rotterdam. Maar ook het interview van Adri van der Pluym en Patrick Noordzij met SVV-trainer Dick Advocaat was goed". WATERWEG NOORD - De dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond heeft een nieuwe naam: DCMR Milieudienst Rijnmond. Bij deze nieuwe naam behoort ook een nieuw beeldmerk in de kleuren blauw, groen en zwart. Uit onderzoek is gebleken dat de oude, volledige naam te lang was en niet echt duidelijk maakt wat voor organisatie de DCMR is. De afkorting van de naam (DCMR) was echter wel SCHIEDAM - Het project 'Veel Voorkomende Criminali teit', waarbij de Schiedamse po litie al een half jaar lang haar speciale aandacht richt op in braken in woningen, auto's en bedrijven, heeft de laatste we ken veel succes geboekt. Met de aanhouding van een groot aan tal jongeren zijn een kleine tachtig zaken opgelost. Tussen april en juli zijn vier Schiedammers in de leeftijd van 15, 17, 19 en 20 jaar aangehou den, die inmiddels een groot aantal inbraken en diefstallen hebben bekend: vijf autodiefs tallen, elf autokraken, drie wo ninginbraken, dertien inbraken in bedrijfspanden en zes inbra ken in horecazaken. De buit werd verkocht en de opbrengst daarvan verdween in gokkasten. De politie kwam het viertal op het spoor, toen de oudste op he terdaad werd betrapt in Hoek van Holland. Met de arrestatie van vier jeug dige Schiedammers tijdens een inbraak in een sportkantine in het Hargapark, heeft de politie eind juni 25 zaken kunnen op lossen. Na onderzoek werden nog eens drie Schiedammers aangehouden. De bende van ze ven, in leeftijd variërend van 17 tot en met 19 jaar, bekende twintig inbraken in bedrijven, twee woninginbraken, twee fietsdiefstallen en één diefstal van een bromfiets. De daders opereerden in verschillende sa menstellingen en maakten in to taal voor vijftienduizend gulden aan goederen buit. Bovendien richtten ze voor negenduizend gulden schade aan. Slechts een klein deel van de goederen is te ruggevonden. Het geld is opge gaan aan verdovende middelen. Begin deze maand werd een 19- jarige Schiedammer aangehou den, toen hij bezig was een auto aan de Lange Haven open te breken. De man, een goede be kende van de politie, zei meer inbraken op zijn kerfstok te hebben, maar kon zich niet meer herinneren hoeveel. Ook hier vormde drugsverslaving de aanleiding voor de inbraken. Twee Schiedammers, 17 en 18 jaar oud, werden begin deze maand op heterdaad betrapt tij dens een inbraak in een autobe drijf aan de Stadhouderslaan. Uit het verhoor bleek dat zij meer inbraken op hun naam hadden staan. Eén van hen be hoorde tot de eerdergenoemde bende van zeven. De Rotterdamse politie arres teerde deze maand twee Schie dammers van 27 en 33 jaar oud in verband met een autodiefs tal. Uit het onderzoek bleek dat het duo ook actief is geweest in Schiedam, waar zij een aantal inbraken hebben gepleegd. Aan de Nieuwe Haven is ten slotte een 35-jarige aan drugs verslaafde Schiedammer aange houden, die bezig was een auto open te breken. Hij was bij zijn aanhouding in het bezit van een radiocassetterecorder en een plastic tas met flessen parfum. Deze bleken afkomstig van een auto-inbraak aan de Burg. Knappertlaan. De verdachte be hoort volgens een politiewoord voerder tot de top-tien van be kende autokrakers. Het schoolradioproject wordt in het komende schooljaar voort gezet met een nieuwe lichting leerlingen. een begrip. Intern werd door te lefonistes al Milieudienst Rijn mond gebruikt. Het oude beeld merk van het Openbaar Li chaam Rijnmond, later overge nomen door de DCMR, heeft ook grote bekendheid, zo bleek uit het onderzoek. Deze bewe ringen uit het onderzoek heb ben geleid tot het nieuwe beeld merk en de nieuwe naam. Het beeldmerk is gemaakt door ont werper Henk van Paassen. Het aanbrengen van het nieuwe beeldmerk op de diverse uitin gen zal gefaseerd plaatsvinden. Dat wil zeggen dat eerst al het oude materiaal opgebruikt wordt voordat nieuw aange maakt zal worden. SCHIEDAM - Ruim 13.000 vierkante meter winkelruimte, met als be langrijkste trekpleister een nieuwe vestiging van de HEMA, de bouw van en kele tientallen woningen en de aanleg van een grote parkeergarage. Als het aan de Haagse projectontwik kelaar MAB ligt, wordt in juni volgend jaar een pres tigieus project gebouwd op en rond het Imeldaterrein. Wethouder Chris Zijde veld heeft de MAB-plan- nen maandagavond voorge legd aan de leden van de raadscommissie voor cul tuur, gemeentewerken, stadsontwikkeling en ver keer, waarbij MAB-diréc- teur W. van Zijll voor een duidelijke toelichting zorg de. De reacties van de commissieleden waren overwegend positief. Wethouder Chris Zijdeveld is zeer content met de plannen van de projectontwikkelaar. „De MAB Groep had eerder al de gemeentelijke filosofie on derschreven dat we zoveel mo gelijk de historische elementen in het stadsbeeld moesten be houden. Dat was een jaar gele den voor de gemeente aanlei ding om MAB opdracht te ge ven verder te gaan met een ver kenning naar de mogelijkheden. Hiervan is nu het eindresultaat gepresenteerd, dat precies vol doet aan de voorwaarden, die de gemeente al in 1988 had op gesteld. Overigens gaat het hier bij niet om een definitief ont werp, maar om een schets van grove verkenningen". In het MAB-plan wordt een groot winkelcentrum voorge steld, dat uit twee lagen bestaat. De begane grond ligt gelijk vloers met het Broersveld en is alleen vanuit deze straat bereik baar. Daarboven komt een ver dieping, die via de Hoogstraat (waar een klein pleintje wordt ingericht) en via de Passage (met een glazen loopbrug) is te bereiken. Deze verdieping ligt gelijkvloers met beide toegan gen. In het midden komt een centraal plein, waaraan de HEMA wordt gesitueerd. Marktonderzoek De MAB Groep heeft een marktonderzoek gepleegd naar het winkelbestand in de Schie damse binnenstad. Bekend was al dat veel Schiedammers voor hun inkopen uitwijken naar Vlaardingen en Rotterdam of zelfs naar het Hof van Spaland. Uit het marktonderzoek werd duidelijk dat er veel branches in de binnenstad ontbreken. Daar om is in het plan onder meer een hoek gereserveerd voor vers-speciaalzaken. Een super markt daarentegen wordt uit het centrum geweerd. Een deel van de panden aan het Broersveld, aan de zijde van het winkelcentrum, gaat verdwijnen om plaats te maken voor nieu we winkels. Deze moeten in stijl aansluiten op het centrum en feitelijk de voorkant van het winkelcentrum vormen. De be voorrading van de winkels in het hele centrum gebeurt aan de achterzijde, waar inpandig een losruimte voor vrachtauto's wordt ingericht. Het vrachtver keer zal niet voor overlast te zorgen. Het komt via de Grof- baan binnen en rijdt via het Broersveld of Herenpad weer weg. Broersveld Als straks het winkelcentrum gereed is, moet ook het reste rende deel van het Broersveld worden opgeknapt. Maar de ge meente wil dit geheel overlaten aan particulier initiatief. Zijde veld heeft daar alle vertrouwen in: „Als de ondernemers van het Broersveld zien hoe mooi het straks is geworden, zullen ze ook wel aan de slag gaan. Bo vendien hebben zich al inves teerders gemeld, die eventueel deze panden willen kopen om er ook iets moois van te ma ken". De MAB Groep wordt eigenaar van het winkelcentrum als ook van de Passage, waarmee men grootse plannen heeft. Zo zal het Passage Theater moeten verdwijnen voor de bouw van een parkeergarage, terwijl de Passage zelf zal worden gereno veerd. Aangezien de MAB al medio volgend jaar wil beginnen met de bouw van het gehele pro ject, stelt het de gemeente voor grote problemen ten aanzien van het theater. Er komt een nieuw theater op het Stadserf, maar die zal op z'n vroegst pas ergens in 1993 gereed zijn. Zit Schie dam straks een jaar zonder the ater? „Dat is in principe mogelijk, maar we zullen er alles aan doen om de planningen van bei de bouwprojecten gelijk te scha kelen. Wellicht kan eerder wor den gestart met de bouw van het theater en kan de sloop van het Passage Theater wat worden vertraagd", oppert Zijdeveld. Maar MAB-directeur Van Zijll liet maandag al weten dat het Passage Theater zo snel moge lijk moet verdwijnen. Om een gecoördineerde aanpak van de commerciële centru- Zo moet het winkelcentrum er gaan uitzien. i Op het nu braakliggende Imeldaterrein aan de Grofbaan, achter het Broersveld, moeten een winkelcentrum en tiental len woningen verrijzen. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen montwikkeling te waarborgen, is een vorm van 'city-manage- ment' nodig. De MAB Groep heeft ook hierover een voorstel gedaan aan de gemeente. Het voorstel omvat de oprichting van een stichting of vereniging, waarin zowel de gemeente als het bedrijfsleven zitting heeft. MAB meent in de nadere uit werking hiervan behulpzaam te kunnen zijn. Er dient dan wel een deskundige te worden aan gesteld voor minstens één dag per week, hetgeen jaarlijks on geveer zestigduizend gulden kost. ABC-complex Met de bouw van het nieuwe winkelcentrum wordt een be langrijke stap gezet in de rich ting van de veelbesproken 'Gro te Omloop', die via de Hoog straat, Broersvest en Lange Kerkstraat voert. Een ander be langrijk onderdeel van deze route wordt straks het ABC- complex aan de Lange Kerk straat. De ABC-combinatie heeft de gemeente onlangs laten weten dat men in november/de cember met de bouw wil gaan beginnen. Dit betekent dat er binnenkort tien pandjes aan deze straat moeten worden ge sloopt. Omdat de onderhandelingen hierover nog moeten worden af gerond, wil noch de gemeente noch de MAB Groep iets kwijt over de erfpacht, die de project ontwikkelaar aan de gemeente moet betalen. SCHIEDAM - Bij een inbraak in Motorhandel Daytona, aan de Burg. Honnerlage Gretelaan, zijn zondagnacht twee kinder crossmotoren weggenomen. SCHIEDAM - Concreet ziet het MAB-plan er als volgt uit: Het winkelcentrum Imelda/Pas- sage wordt opgezet in twee ni- veau's met als doel het straatni veau van Hoogstraat en Passage te koppelen aan het Broersveld- niveau. Vanaf de Hoogstraat wordt naast de vestiging van HIJ een winkelas gemaakt, die uitmondt in een centraal plein. Vanaf de Passage komt ook een winkelas, die via een glazen brug over het Broersveld aan sluiting vindt op hetzelfde plein. In het snijpunt van beide win kelassen, ter hoogte van het plein, komt de nieuwe vestiging van de HEMA. Vanaf dit plein kan men met een roltrap, lift of gewoon trappenhuis naar het la ger gelegen winkelniveau, waar richting Hoogstraat een serie kleinere vers-speciaalzaken komt en richting Broersveld een korte winkelas. De uit 1932 daterende Passage wordt gerenoveerd en aan weerszijden voorzien van win kels. Het Passage Theater gaat SCHIEDAM - Een passerend surveillanceteam van de politie hoorde zondagochtend op de Grote Markt een auto-alarm af gaan. Vervolgens zag men een jongeman wegrennen. De agen ten zetten hierop de achtervol ging in en na een korte sprint kon de jongeman, een 27-jarige inwoner van Vlaardingen, wor den aangehouden. Hij trachtte net tevergeefs een radiocassette recorder onder een geparkeerde auto te verstopDen. tegen de vlakte en maakt plaats voor een parkeergarage, waar van de ingang wellicht via een tunnel aan de Koemarkt is gesi tueerd. De woningen in het midden van de Passage komen deels te vervallen. In het Imeldagebied en directe omgeving zijn ook zo'n tachtig woningen gepland: 22 grondge bonden woningen in de particu liere sector rond het winkelcen trum, 16 woningen aan het Broersveld/Baan op de huidige lokatie van banketfabriek Kes- ter, 12 woningen aan de Lange Achterweg, 2 boven een winkel aan de Koemarkt, 10 in de Pas sage en eventueel 30 woningen boven winkels op het huidige terrein van Bas van der Heiden. Achter de Lindenhof wordt een groengebied ingericht, bijvoor beeld als openbare heemtuin. In totaal wordt gesproken over ruim 13.000 vierkante meter bedrijfsruimte, 80 woningen en 290 parkeerplaatsen niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur onze 2 winkels in Schiedam gaan sluiten daarom... verkopen wij de leukste en mooiste... HOOGSTRAAT 58 EN RUBENSPLEIN 16 Schoolradioproject wordt geprolongeerd Politieproject werpt vruchten af Plan voor winkelcentrum in omgeving Broersveld Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en Bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1