1G Erik Vlaardingerbroek mist nipt de finale Prijswinnaars Arno Otterman wint A-toernooi Gokkasten leeggehaald Betrapt Autokraken Van Dijk laat SVV amateurs schuldenvrij verder gaan SVV amateurs hebben onzekere toekomst Brand in etagewoning Tasjesroof Inbreker aangehouden Hoogendijkloop gaat toch door -®B5g! 'Win»; Sponsorloop en een 'tien kilometer' Duivenberichten Meyster HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 JULI 1991 PAGINA 9 WATERWEG NOORD - Fiets- crosser Erik Vlaardingerbroek keerde maandag tevreden terug uit Engeland. Met een vijfde plaats in de halve finale van het Europees kampioenschap fiets- cross cruisers miste hij nipt de finale van deze klasse. „Het is ging allemaal lekker", was de nuchtere reactie van de op de grens van Schiedam en Rotter dam wonende fietscrosser. De 18-jarige crosser van de fietscross club Maassluis nam in Engeland deel aan twee klas- ses, de cruisers (24" wielen) en experts (20" wielen). Op zater dag begon het Europees kampi oenschap voor de cruisers. Met twee derde en een vierde plaats in de manches bereikte hij vrij eenvoudig de kwartfinale. Een dag later werd het kampioen schap voortgezet met de man ches van de expertklasse. Met twee zesde en een derde plaats kwam Erik Vlaardingerbroek uiteindelijk één punt te kort om Erik Vlaardingerbroek mis te nipt de finale bij de crui sers tijdens het EK fietscross. ook in deze klasse door te gaan naar de finales. „Ik kad in twee manches last van valpartijen, waardoor ik in de remmen moest", zegt hij teleurgesteld. Later die zondag werden de fi nales van de cruisers gereden. In die kwartfinale eindigde hij als derde, zodat hij door mocht naar de laatste zestien crossers van Europa. In die finale startte hij op de ongunstige buitenste positie. „In de eerste bocht moest ik daarom even inhou den en kon net Pieter Does uit Doetinchem niet meer achter halen. Hij werd vierde en ik vijfde, net een plaats te weinig om door te gaan naar de laatste acht", doet Vlaardingerbroek zijn relaas. „Ik ben toch wel te vreden met dit resultaat. Zeker omdat in mijn halve finale ei genlijk de allerbeste fietscrossers van Europa zaten. Als ik in de andere halve finale had gezeten was in zeker doorgedrongen tot de finale", meent Vlaardinger broek. Komend weekend ver trek Erik Vlaardingerbroek naar Noorwegen om deel te nemen aan de wereldkampioenschap pen, die donderdag 25 juli be ginnen. De prijswinnaars, hun echtgenoten en de prijsvraagorgani satoren bijeen. SCHIEDAM - Tijdens de on langs in Ahoy gehouden Zwan- gerschapsinformatiebeurs orga niseerde Assurantiemakelaar Stibbe Meyster een prijsvraag, waarbij de waarde van een compleet ingerichte babykamer moest worden geraden. Deze babykamer was ingericht door speciaalzaak Bebinella de Ooie vaar, aan de Hoogstraat 138- 144. Afgelopen dinsdag werden de drie prijswinnaars ontvangen bij Bebinella de Ooievaar. Naast een knuffeldier en een bos bloemen kregen de dames N. van der Ree uit Rotterdam, M. Kooren uit Rotterdam en J. Goris uit Berkel Rodenrijs res pectievelijk een kadobon ter waarde van 500,-, 250,- en 125,-. SCHIEDAM - Inbrekers hebben afgelopen dinsdagnacht twee speelautomaten leeggehaald in een horecazaak aan het Broers- veld. De gokkasten werden opengebroken met een banden- lichter. SCHIEDAM - De politie heeft een 33-jarige Rotterdammer aangehouden, die op de par keerplaats aan de Horvathweg bezig was met verdovende mid delen. In zijn auto werd een kleine hoeveelheid heroïne en cocaïne aangetroffen. De man is meegenomen naar het politie bureau, waar bleek dat hij vier maal stond gesignaleerd. Volgens een politiewoordvoer der wordt de parkeerplaats aan de Horvathweg vaker bezocht door drugsgebruikers. De politie gaat hier dan ook strenger con troleren. SCHIEDAM - Autokrakers zijn dit weekeinde actief geweest aan de Rotterdamsedijk, Koemarkt, Hogebanweg, Hemaplein en Laan van Spieringshoek. In alle gevallen werd de radiocassette recorder uit de auto ontvreemd. WATERWEG NOORD - Voor Edwin van Straten was het flink incasseren tijdens het groot Rijn mond-toernooi. De tennis- SCHIEDAM - Eigenlijk waren de belangstellenden voor niets naar de buiten gewone ledenvergadering van SW gekomen. De toestemming voor de fusie was al door het bestuur ge geven, zonder daarin de le den middels een vergade ring te kennen. Deze 'fout' werd het bestuur door de meeste SW-ers zwaar aangerekend blijkens de bijzonder emotionele reac ties. Maar volgens John van Dijk was er niets meer aan te doen. Hij moest wel snel handelen, want hij kon met SW niet langer als zelfstandige betaald voetbalorganisatie door gaan. Dat moesten de amateurleden maar begrij pen en voor lief nemen. Als compensatie neemt John van Dijk wel alle schulden van de amateur sectie op zich, zodat die met een schone lei kan be ginnen als geheel zelfstan dige amateurvereniging. Het bestuur van het betaald voetbal moet volgens de statu ten verantwoording afleggen aan het bestuur van de ama- teurtak. Maar omdat de meeste bestuursleden van de BVO ook in het amateurbestuur zaten, behalve dan enkele leden die ei genlijk weinig te vertellen had den, was dat vestzak-broekzak. De beslissing om SVV te laten fuseren met Dordrecht'90 met behoud van de licentie voor SVV was daarom al genomen zonder dat de leden het wisten. John van Dijk liet weten dat haast geboden was. Jan van Schijndel, een oud-international van SVV, liep tijdens het be toog van Van Dijk de kantine uit, zo groot was zijn woede en teleurstelling. Maar er waren meer leden die hun emoties nauwelijks de baas konden. Frans Eijkenbroek, die de ver gadering leidde bij gebrek aan een voorzitter, had dan ook een zware en lange avond. Van Dijk noemde in zijn verhaal weder om de redenen waarom hij niet is teruggekeerd naar Harga. Jan van 't Lith, de linkerspits uit het kampioenselftal van 1949, liet echter weten dat de meeste van die redenen niet klopten. Hij voelde zich duidelijk bedro gen, evenals vele andere men sen die SVV een warm hart toe dragen. Compesatie Volgens Van Dijk was hij bij zonder genegen om de amateur club met een schone lei te laten beginnen. Zo stort hij het ko mende jaar elke maand 5.000 gulden exclusief BTW op de re kening van SVV. Verder be taald hij alle krediteuren en an dere schulden en leningen die SVV heeft. Met deze toezeggin gen kan SVV schuldenvrij aan het nieuwe seizoen beginnen. Maar er moeten nog vele ande re hindernissen genomen wor den eer alles is afgewikkeld. Zo moet er bijvoorbeeld een bijna geheel nieuw bestuur komen. Van het dagelijks bestuur is al leen Hans van Gerwen nog over, maar hij zal na de kritiek op het bestuur wellicht de eer aan zichzelf houden. Inmiddels is de witgoedgroothandelaar Cor Vingerhoed benaderd om voorzitter te worden. Boven dien worden er onderleiding van Frans Eijkenbroek commis sies gevormd die een beleids plan voor de komende vijf jaar gaat samenstellen en een com missie die alle financiële zaken verder gaat afhandelen. In no vember komen de leden weder om bij elkaar. WATERWEG NOORD - Nu SVV als zelfstandige amateurver eniging verder gaat heeft het een onzekere toekomst. Natuurlijk is de naam SVV omgegeven door een zweem van historie, maar dat was als betaald voetbal organisatie. SVV is ook niet zoals andere clubs uit de regio, zoals Hermes DVS en Fortuna, na het beëindigen van betaald voetbal begonnen in de allerhoogste amateurafdeling. Sterker nog SVV heeft als zelfstandige ama teurvereniging nauwelijks naam gemaakt. Dat is niet verwon derlijk als zondag vierde klasser. De aantrekkingskracht van SVV is zonder betaald voetbal net zo groot als welke andere vereniging ook. Juist op traditie en historie zijn veel andere ver eniging sterk verankerd in het Schiedamse voetbal, SVV als amateurvereniging is dat niet. De amateurs speelden altijd maar een bijrol binnen de vereniging. SVV beschikt komend seizoen nog over een bijzonder sterke jeugdafdeling, immers aan de horizon gloorde altijd het betaald voetbal. Dat is nu de finitief verdwenen. Wat over is een gemiddelde amateurclub. Talentvolle spelers die nu in de jeugd bij SVV actief zijn, gaan ongetwijfeld op zoek naar een vereniging die voldoet aan hun sportieve ambities. SVV is dat voorlopig als vierde klasser zeker niet. Maar om uit die vierde klasse te komen zal zeker komend seizoen een heel karwei worden. Er gaan zeker nog drie andere Schiedamse clubs nadrukkelijk om die bovenste plaats vechten, Martinit, SFC en Excelsior 20. Daarom zal SVV komend sei zoen eerder moeten waken voor degradatie. Gebeurt dat onver hoopt dan verzakt de vereniging in een nog grotere anonimiteit en lijkt het voortbestaan op de tocht te komen. Met een begro ting voor komend seizoen van 220.000 gulden is SVV een dure vereniging. Met de steun van John van Dijk kan dat komend seizoen nog, maar hoe verder als John van Dijk zich definitief terugtrekt? SVV zal het daarom als zelfstandige vereniging heel moeilijk krijgen in het al overvolle Schiedamse voetbalwereldje. Een goed en krachtig bestuur, en daar wordt momenteel al hard aangewerkt, zal hard nodig zijn om SVV niet voor de eeuwwis seling definitief van de voetbalvelden te laten verdwijnen. Arne van der Zande. SCHIEDAM - Door nog onbe kende oorzaak brak afgelopen vrijdagmiddag brand uit in een etagewoning aan de Boylestraat. De bewoners waren op dat mo ment niet thuis. De uitslaande brand woedde in de voorkamer van een woning op de eerste verdieping. Door de bluswerk zaamheden, die ongeveer een uur in beslag namen, liepen ook de omringende woningen rook- en waterschade op. De totale schade wordt geschat op zo'n vijftigduizend gulden. SCHIEDAM - Een 83-jarige in woonster van Schiedam is za terdag beroofd van haar tas. Het slachtoffer wilde net de Burg. Honnerlage Gretelaan oversteken, toen een jongeman haar tas wegrukte. De dader rende vervolgens in de richting van de Vlaardingerdijk. In de tas zaten sleutels en een bril. De dader was circa 1.70 m lang en had bruin krullend haar. SCHIEDAM - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 27-jarige Schie dammer aangehouden, die kort daarvoor had ingebroken in een beddenzaak aan de Hoogstraat. Een getuige van de inbraak had de politie gewezen op de vlucht richting van de dader. De buit bestond uit een dekbedovertrek, maar die had de dader op zijn vlucht al weggegooid. ser van het Schiedamse TSN won zowel het heren enkel Cl- als -C2. „Ja dat was wel even lekker, want ik had niet verwacht ook in Cl te winnen", zei Van Straten na afloop. Tijdens het toernooi op het tennis park Spieringshoek werd zoals elk jaar ook het met één ster gedoteerde A- toernooi afgewerkt. Step hanie Gomperts won dit toernooi bij de dames, ter wijl Arno Otterman de vetste cheque bij de heren in ontvangst mocht nemen. Het A-toernooi mikt zoals par keigenaar Jan van der Torre zegt op de aanstormende jeugd. Behalve beginnende A-spelers trekt het toernooi daardoor veel sterke B-spelers uit heel het land. Deze B-spelers schrijven zich dan direct ook in voor het 'gewone' B-toernooi, dat zo doende weer een aantrekkelijk deelnemersveld krijgt. Een goed voorbeeld daarvan was Mark Paul Burgersdijk. De inwoner van Hoek van Holland stond als eerste geplaats in het A-toer nooi, maar moest in de eerste ronde zijn avontuur al staken. Burgersdijk had zich eveneens ingeschreven in het BI-toer nooi. In dit onderdeel wist hij wel de eerste prijs in de wacht te slepen. Tegen de sluwe Mark van der Kroft, van het Rotter damse Aeolus Oledo, had inwo ner van Hoek van Holland drie sets nodig om te winnen, 6-2, 3- 6 en 6-0. Zonder Burgersdijk kon Arno Otterman uit het Drentse Emmeloord de finale van het A-toernooi bereiken. Zijn tegenstander was Tom Groen uit Beverwijk. Otterman had alleen in de tweede set moeite met Groen, toen de Noordhollander met 6-2 won. De eerste en derde set waren echter voor Otterman, 6-4 en 6- 1. Deze goede finale maakte veel goed van eerder gespeelde finale van de A-dames tussen Stephanie Gomperts en Caroli ne Stok. Deze eenzijdige en saaie eindstrijd werd geheel be paald door Gomperts, die won met 6-3 en 6-0. 14 jaar Een opvallende prestatie lever de de onlangs 14 jaar geworden Claudia Reimering. In zowel het dames BI als B2 stond de inwoonster van Capelle aan den IJssel in de finale. In het haar eigen speelsterkte, B2, werd zij winnares van het toernooi. Met overduidelijke cijfers, 6-1 en 6- 0, mepte zij Natasja Wientjes van de baan. In BI had zij het in de finale veel moeilijker te gen Amanda Hopmans uit het Brabantse Riel. Claudia Reime ring mocht na het 6-4 en 7-5 verlies met opgeheven hoofd de baan verlaten. Het Cl-onder deel bij de dames was een Holy- onderonsje tussen Danielle van der Valk en haar clubgenote Jacqueline Essveld. Uiteindelijk toonde Danielle van der Valk na drie sets aan de in dit toer nooi de sterkste te zijn; 6-2, 3-6 en 6-3. Manon van Diggelen, eveneens Holy maar ook TSF, won het damesenkel C2 door Annemarie van Assendelft met 3-6, 6-1 en 6-1 te verslaan. Bar bara van Halem legde beslag op de eerste prijs van het damesen kel Dl door winst op Miranda Assenberg; 6-1 en 6-0. D2 werd bij de dames een overwinning voor Nicole Krommenhoek, met 6-3 en 6-4 won zij van Mi randa Assenberg. Dubbelslag Edwin van Straten, het 18-jarige broertje van Bl-speler Michel van Straten, trad afgelopen weekend in de voetsporen van zijn oudere broer, die al enkele jaren de status van Bl-speler heeft. Edwin van Straten, C2- speler, behaalde met zijn dub belslag 16 punten, voldoende om direct Cl te worden. „Misschien ga ik wel direct door naar B2", zegt de jongste Van Straten. „Of ik die overstap daadwerke lijk maak is nog niet zeker. Het zou wel eens te snel kunnen gaan", is Edwin van Straten voorzichtig. Zijn dubbele winst op Spieringshoek waren zijn eerste overwinningen in het sei zoen. Eerder bereikte hij wel de finale C2 tijdens het toernooi van zijn eigen vereniging TSN. Als de beide uitslagen- 6-1, 6-3 tegen 6-3, 6-4- worden bekeken, lijkt het dat de winst van Van Straten in Cl gemakkelijker was dan in C2. „Mijn tegen stander Aschwin van de Burgt was als eerste geplaatst, maar het ging met mij in de eerste set erg goed", aldus Edwin van Straten, die die set met 6-1 won. De tweede set eindigde in 6-3. „In tweede set verliep de wed strijd rommelig, toch kon ik winnen met 6-3". In de later ge speelde C2-fïnale, de vierde par tij van Van Straten die dag, speelde hij tegen Henri Kosten (Holy) wederom een goede eer ste set: 6-3. In de tweede set Edwin van Straten leek hij het nog sneller te gaan doen. Op de stand S-0 in het voordeel van Edwin van Straten kwam Kosten sterk terug tot 5- 4. „Ik was duidelijk vermoeid na de vier partijen", zei Van Straten, die de set en daarmee partij won met 6-4. Deze week speelt Edwin van Straten het toernooi van Be Quick in Maas sluis. Symen de Lange uit Maassluis troefde Maurke Friebiel in het herenenkel B2 af met 6-4, 4-6 en 6-1. De eerste prijs herenenkel Dl ging naar John Lems, die met 3- 6, 6-1 en 6-4 won van Michel Scholte. Mark Slootweg bracht herenenkel D2 op zijn naam door met 6-3 en 6-0 te winnen van Jerry de Blok. De dubbeluitslagen: HDC: 1; Erik Vreeken/ Bert Wassink- Aad Verwater/ Marco Verbeet 6-1 en 6-2. HDD: 1; Nico van Slobbe/ Theo van der Bie- Chris Erwigh/ Leo de Ruiter 6- 4, 2-6 en 6-4. DDD: Francien Groeneveld/ Trees van Uffelen- Frida Bons/ Paula de Radder. GDD: Anneke van Klooster/ John Lems- Anneke Andre/ Nico van Slobbe 6-3 en 6-1. WATERWEG NOORD - De Hoogendijkloop blijft voort be staan, ondanks dat de organisa tiecommissie na de twaalfde edi tie vorig jaar bekendmaakte te stoppen. Er zou teveel concur rentie zijn en de organisatie kampte met tijdgebrek. Om die problemen enigzins in te dam men beperkt de organisatie zich op 14 september alleen tot een 10 kilometer prestatie- en KNAU-wedstrijdloop. „En een sponsorloop", laat Gert Tiele weten. „We hebben na wikken en we gen toch besloten met dit gede cimeerde groepje organisatoren toch door te gaan", zegt Gert Tiele, één van dat commissiele den. „Tijdgebrek heeft de orga nisatie toch parten gespeeld" vervolgt hij. „Enkele leden heb ben een dusdanige drukke baan, dat er weinig tijd overblijft in de avondauren om zo'n loop te organiseren, zeker als we zelf ook fanatieke hardlopers zijn" Daarom heeft de commissie in het organiseren van alleen een 10 kilometer een compromis ge vonden. „We vonden dit toch niet voldoende", zegt Tiele. „Voor de mensen die een korte afstand willen lopen organiseren we een sponsorloop die bestaat ujt kleine rondjes van zo'n vier, vijfhonderd meter rondom het terrein van de sportschool". De opbrengst van de sponsorloop gaat naar de Woutershof in de Broekpolder. Het kinderdagver blijf wil van de opbrengst haar sportmaterialen uitbreiden. „Dit extraatje is een experi ment", vult Tiele aan. Op zater dag 14 september bestaat de 13e Hoogendijkloop uit een loop over tien kilometer en een sponsorloop, die tijdens de 'tien kilometer' wordt gelopen. Het parcours (start Zwaluwlaan 478) en de starttijd (15.00 uur) voor de 'tien kilometer' blijven onge wijzigd. Arno Otterman won de finale van het A-onderdeel. SCHIEDAM - De postduiven vereniging De Vrijheid nam af gelopen weekend deel aan twee vluchten. Vanuit Chantilly stond een reis van 331 kilome ter op het programma. In de manden zaten 145 duiven, die om 6.45 uur gelost werden. E)e eerste duif kwam om 10.36 uur aan, de laatste volgde om 11.02 uur. De eerste tien prijzen wa ren voor: 1; R. Heinsbroek, 2 en 6; L. Triel, 3; F. Bodeving, 4; G. Breur, 5; C. de Jonge, 7; C. Breur, 8'; combinatie Van Raay, 9; P. van Diest en 10; H. Eg berts. De andere vlucht ging vanuit Strombeek over 113 kilometer. In concours stonden 418 duiven die met een noordwestenwind hun terugreis aanvaarden. De uitslag van deze vlucht was: 1, 2, 6 en 7; H. Egberts, 3; F.Bode- ving, 4; C.Breur, 5; P. van Diest, 8; M. Korporaal en 9 en 10; L. Triel. SCV De Postduif De duivenhouders van de SCV De Postduif hadden het afgelo pen weekend hun duiven voor twee vluchten ingekorfd. Voor jonge duiven stond er een vlucht vanuit St. Ghislain op het programm over een afstand van 170 kilometer. In concours stonde 534 duiven, die om 7.50 uur gelost werden met een zuid westen-wind en regen. De eerste prijsduif arriveerde om 9.47 uur, de laatste om 10.12 uur. De eerste tien prijzen werden als volgt verdeeld: 1; L. Brusse, 2; J. Koster, 3 en 8; J. Bokkers, 4; T. Stieber en T. Jelijt, 5; A. Brouns- Schemkes, 6; G. Barzi- lay, 7; L. Toutijn- H. Homburg, 9; G. Speijer en dochter en 10; P. Florijn en zoon. De andere vlucht was voor oude duiven vanuit Pon St. Maxence over een afstand van 320 kilometer. De 181 ingekorf- de duiven werden om 7.30 uur gelost met een westenwind en regen. De eerste prijsduif was om 11.07 uur thuis, de laatste volgde om 11.35 uur. De eerste tien prijzen waren voor: 1; L. Toutijn- H. Homburg, 2, 5 en 6; L. Brussee, 3; H.P. Jansen, 4; J. Bokkers, 7, 9 en 10; J. de Kos ter en 8; A. Brouns- Schemkes. I A f> Dubbelslag voor Edwin van Straten

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9