J eugdland barst maandag weer los VANDAAG Theaterdirecteur Car el Beke: Einde lijkt in zicht Jeugd leert dieren verzorgen Geen stiekeme aanleg Rijksweg EUR0TAX, TAVI 4151122 $r^ Stadsblad Vrouwen en hun loopbaan Folder SMWS J'TELXy TAXI st«TI'Ö> f0 mm IN tot MAAR UEF VRIJDAG 19 JULI 1991 43e JAARGANG, NUMMER 58 OPLAGE 40.095 Kunstenmakerstheater Jan Rauh (foto Witold de Man) SCHIEDAM - Op het Stadserf barst maandag 22 juli voor de vijftiende maal het openings feest voor de zomeractiviteiten van Buro Jeugdland los. Het be tekent de start van drie weken creativiteit, sport, spel en thea ter voor de Schiedamse jeugd. Wethouder Bart de Leede opent maandag om 11.00 uur het ope ningsfeest. De openingsdag kent als vanouds tal van spectaculai re attracties. Een kleine greep uit het programma: wervelwind, paardenracebaan, mini-kop van Jut, boemerang-kegelbaan, ro deostier, piratenschommel en ruimtevaart-luchtkussen. Er zijn ook diverse optredens. Heel bijzonder is Brasera's Pop pen Clowncircus, een interna tionaal vermaard theater met mime, jongleren, poppenspel en magie. Voorts is de bekende kunstenmaker Jan Rauh weer van de partij met muziek, acro batiek en variété. De veelzijdige artiest Ton Laros presenteert zijn 'Lachen is okee show', compleet met buikspreekact, parodie en muziek. En wie van dit alles dorst krijgt, kan terecht bij de koe, die spe ciaal voor deze dag limonade geeft. Alle attracties zijn gratis, terwijl ieder kind een ballon, een zonnepet, popcorn en een suikerspin krijgt. De tijden van de diverse voor stellingen zijn: 11.10 - 11.30 uur Ton Laros, 11.30 - 12.00 uur Basera'sPoppen Clowncircus, 12.00 - 12.30 uur Jan Rauh, 12.30 - 13.00 uur Ton Laros, 13.00 - 13.30 Basera, 13.30 - 14.00 uur Jan Rauh en 14.00 - 14.30 uur Ton Laros. Wanneer deze voorstelling is afgelopen, is ook de openingsdag ten einde. In de wijken Maar daarna gaan de vakantie activiteiten van Buro Jeugdland pas echt van start. Iedere door deweekse dag is er wel ergens in Schiedam iets te beleven. De Jeugdland-karavaan bezoekt ie dere wijk. Dinsdag 23 juli start in het Hof van Spaland kreativiteit, terwijl om 10.15 uur het spelcircuit staat opgesteld aan het Dr. Wi- bautplein. In de Blauwe Brug op het Bachplein brengt het Limburgs Jeugdtoneel om 14.00 uur de voorstelling 'Aladdin en de Wonderlamp'. Toegangsprijs een gulden, 's Middags staat kreativiteit aan het Dr. Wibaut- plein (vanaf 14.00 uur) en het spelcircuit aan het Frans Hals plein (vanaf 14.15 uur). Woensdag 24 juli begint kreati viteit om 10.00 uur op het Wil- helminaplein. Een kwartier later start sport en spel in de Marco nistraat. Om 14.00 uur treedt Theater Peter Grooney op in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein. Toegangsprijs een gulden. Om 14.00 uur ver huist kreativiteit naar het He- maplein en Lange Kerkstraat, terwijl sport en spel vanaf 14.15 uur is te vinden aan de Vlaar- dingerdijk tegenover de Jacob Marisstraat. In Het Nieuwe Stadsblad van woensdag 24 juli wordt een overzicht gegeven van de activi teiten vanaf donderdag. Gemeente pakt hondenoverlastaan Schiedamse herkent eigen huis niet meer aangas/ Nu tweemaal kans op EENMILJOEN SCHIEDAM - Carel Beke, di recteur van de Stichting Schie damse Theaters, maakt zich vooralsnog niet zo druk om de berichten, dat het Passage The ater wellicht eerder dicht moet dan dat de nieuwbouw aan het Stadserf gereed is. Hiervan is sprake in verband met de bouw van het nieuwe winkelcentrum bij het Broersveld. „Er hebben al vaker van dit soort geluiden de ronde gedaan. Eerst zien, dan geloven, hoor", zegt hij nuchter. Beke heeft het bericht uit de media moeten vernemen. „Mij is niets officieel medegedeeld en bovendien heb ik van de ge meente de toezegging dat we hier kunnen blijven, tot de nieuwbouw klaar is. En daar vertrouw ik op. Kijlc, tot juli volgend jaar hebben wij onze verplichtingen ten aanzien van geboekte voorstellingen. En als we niets horen, gaan we in janu ari alweer de verplichtingen aan tot juli 1993". Beke gelooft niet dat het zo'n vaart zal lopen. „Dat hele plan van die parkeergarage, ik moet nog zien dat daarvoor toestem ming wordt verleend. Met name van de kant van Groen Links en D66 verwacht ik veel weerstand tegen dit plan. Daar bij spelen nog meer commercië le belangen, want ook de winke liers hier weten nog van niets". De theaterdirecteur ziet zelfs positieve kanten aan de huidige ontwikkelingen. „Het betekent natuurlijk, dat wanneer de MAB zegt af te haken als het Passage Theater niet snel wordt gesloten, de gemeente toch wel erg veel haast moet maken met de bouw van een nieuw theater op het Stadserf. Dat zou voor ons zeer welkom zijn, want het Passage Theater verkeert in een slechte staat. Met het oog op de nieuwbouw plegen wij hier ui teraard geen investeringen meer. Maar veel langer kunnen wij hier niet blijven zitten". Mocht het Passage Theater on verhoopt toch vroegtijdig moeten sluiten, dan voorziet Carel Beke veel problemen. „We hebben goede hoop dat we de verkoop van abonnementen dit jaar weer kunnen verdubbe len. Dat zou in twee jaar tijd een verdriedubbeling beteke nen. Daarvoor hebben we dan ook keihard gewerkt. Vroegtij dige sluiting zou echter funest zijn voor het theaterwezen in Schiedam. Dan was al ons werk voor niets". Carel Beke „Maar nogmaals, voorlopig maak ik me niet druk. Ik ga eerst rustig op vakantie en ver trouw op het gezonde verstand van het gemeentebestuur". SCHIEDAM - De PvdA- fraktie Schiedam heeft woensdagavond besloten haar wethouder Hans van Kleef de tijd te gunnen zich over zijn positie te be raden. Een beslissing over het al of niet aanblijven van Van Kleef als wethou der is niet genomen, aan gezien Van Kleef momen teel ziek is. „En we willen WATERWEG NOORD - De Stichting Vrouw en Werkwinkel Nieuwe Waterweg Noord en Zuid-Hollandse Eilanden orga niseert in het najaar een trai ning 'loopbaanplanning voor vrouwen'. Veel vrouwen met een betaalde baan blijven te lang in dezelfde functie 'hangen' of werken ei genlijk onder hun niveau. Er bestaan vaak veel (soms onuit gesproken) ambities om hoger op te komen, maar men ervaart teveel belemmeringen om hier aan gestalte te geven. De cursus is bedoeld voor vrou wen met een baan of recente werkervaring. Doel van de cur sus is onder meer het vergroten van inzicht in eigen capacitei ten, behoeften en mogelijkhe den en het vertalen van een keuze in een aktieplan. De cursus vindt plaats op een aantal woensdagavonden plus vier zaterdagen en er kunnen maximaal twaalf vrouwen deel nemen. Woensdag 4 september wordt een voorlichtingsbijeenkomst georganiseerd in het Sociaal Cultureel Centrum De Stoep in Spijkenisse, aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de Stichting Vrouw en Werkwinkel, telefoon 01880 - 14252. uiteraard dat Hans bij de gesprekken aanwezig is", stelt fraktievoorzitter Hans Bakker. Maar het lijkt er sterk op dat Van Kleef zijn plaats in het col lege moet gaan afstaan. Het functioneren van Van Kleef als wethouder van sociale ver nieuwing, onderwijs, sociale za ken en emancipatie wordt door velen ter discussie gesteld. Met name binnen zijn eigen partij. Het discussiepunt is de coördi natie van de Sociale Vernieu wing in Schiedam, die in Van Kleef s portefeuille zit. De voortgang van dit vooral voor de PvdA - belangrijke speerpunt stagneert. Tot ergernis van zijn partij heeft hij nog altijd geen nota over dit onderwerp gepre senteerd. Bovendien had Van Kleef het onderwerp Sociale Vernieuwing in handen gegeven van topamb tenaar Van der Noll, die echter begin dit jaar de gemeente ver liet. Hierdoor viel ineens een gat. Van Kleef krijgt dan ook onder meer het verwijt, dat een en ander slecht was georgani seerd. „Sociale Vernieuwing mag natuurlijk niet van één per soon afhankelijk zijn", luidt het oordeel. Commissie Om zijn functioneren aan de kaak te stellen, riep de PvdA- fraktie een commissie in het le ven, bestaande uit de collega wethouders Aad Wiegman en Chris Zijdeveld en de raadsle den Herman Posthoorn en Gé Brouwer. Dit viertal heeft de opdracht een charmante oplos sing voor het probleem te vin den. Afgelopen woensdag vergaderde de fraktie over de 'affaire Van Kleef. Door ziekte van de per soon in kwestie, moest men echter een conclusie en beslis sing uitstellen. „We hebben be sloten Hans de gelegenheid te geven zelf over zijn positie na te denken. Daar had hij ook al om Hans van Kleef, in de nadagen van zijn wethouderscarrière? gevraagd", zegt Hans Bakker. „Wanneer hij weer hersteld is, gaan we gezamenlijk rond de ta fel zitten om te onderzoeken of de stagnatie in de voortgang van de Sociale Vernieuwing tij delijk of structureel is en of Van Kleef daarvoor aansprakelijk kan worden gesteld". „Tot nu toe hebben de gesprek ken tussen de commissie en Van Kleef in goede harmonie plaatsgevonden. Dat de Sociale Vernieuwing niet lekker ver loopt, daar is iedereen het over eens, ook Hans van Kleef. Er is dan ook beslist geen sprake van een ernstig conflict tussen Van Kleef en de fraktie", benadrukt Bakker, die tegelijkertijd met klem ontkent dat Van Kleefs ziekteverlof iets met deze affai re te maken zou hebben. CDA Onlangs kwam Van Kleef nog flink in aanvaring met de CDA- leden van zijn raadscommissie. Ook hier was de Sociale Ver nieuwing de aanleiding. Tijdens Van Kleefs vakantie besloot diens collega en partijgenoot Aad Wiegman een ambtelijke notitie over dit onderwerp naar de commissieleden te sturen, dat volgens Van Kleef echter nog niet perfect genoeg was. Toen Van Kleef bij terugkeer het onderwerp onaangekondigd in een commissievergadering wilde bespreken, liepen de CDA-vertegenwoordigers, onder aanvoering van Ton Seis, kwaad weg. „Die ambtelijke notitie was nog niet helemaal gereed. Toch leek het Wiegman verstandig om het stuk alvast naar de commissie leden te sturen, als basis voor discussie", legt Hans Bakker uit. In een gesprek tussen Van Kleef en Seis werden de problemen uitgepraat en werd afgesproken een nieuwe bijeenkomst te be leggen om het CDA alsnog de gelegenheid te bieden commen taar op de ambtelijke notitie te geven. Die bijeenkomst vond gisteren, donderdag, plaats. Vanwege Van Kleefs ziekte nam Aad Wiegman de hon neurs waar. SCHIEDAM - Wethouder Chris Zijdeveld (cultuur, gemeentewer ken, stadsontwikkeling en ver keer) is de afgelopen dagen door lal van verontruste stadgenoten benaderd in verband met een grondtransport op het zandli- chaam. Dit zandlichaam ligt op de plek waar eventueel de aan leg van Rijksweg 19/A4 is ge pland. Tegen deze plannen be staat veel weerstand, ook van het Schiedamse gemeentebe stuur. Het grondtransport, dat momen teel plaatsvindt, deed menigeen vermoeden dat de overheid stie kem was begonnen met de aan leg. Zijdeveld kon hen echter ge rust stellen: het transport is be stemd voor de aanleg van een gasleiding in Schipluiden. Er was aan de gemeente Schiedam toestemming gevraagd om het vervoer over het zandlichaam te laten plaatsvinden. Gelukkig is er dus op geen en kele manier sprake van een slinkse poging om in stilte te be ginnen met de aanleg van deze onnodige weg op Schiedams grondgebied", stelt Zijdeveld. „Maar het was plezierig om te merken dat zoveel mensen at tent zijn en een signaal doorga ven over dit. 'verdachte' trans port. Het maakte nog eens dui delijk dat ons verzet tegen een eventuele aanleg nog steeds op grote steun kan rekenen SCHIEDAM - De Stich ting Maatschappelij'k Werk Schiedam (SMWS) heeft deze week een nieuwe alge mene folder uitgegeven. Hierin staat onder meer in formatie over de werkwijze van de SMWS en het soort klachten, waarmee men bij deze instantie terecht kan. De folder is verkrijgbaar aan het Broersveld 142. SCHIEDAM - Dierenvrienden van tien tot en met twaalf jaar oud, die deze zomer thuisblijven, kunnen zich aanmelden voor de cursus dierverzorging in de kin derboerderij van het Prinses Beatrixpark. De gratis cursus wordt gegeven op vier achter eenvolgende woensdagmiddagen (31 juli, 7, 14 en 21 augustus) van 13.30 tot 15.30 uur. Tijdens de cursus leren de kin deren alle kneepjes van dieren- verzorging: geiten melken, de nagels van een cavia knippen, het bepalen welk voer bij welk dier hoort, maar ook het schoonmaken van de hokken, het vegen van de paden en het repareren van het hek. Peter Grooney TELEFOONNUM- MER ongewijzigd 24 UUR PER DAG ZIEKENFONDS GAK DETAM 65+ KORTING,VIA BONBOEKJE u,t Na afloop ontvangen de deelne mers het diploma 'assistent dierverzorg(st)er'. Belangstellenden moeten zich vöör 30 juli aanmelden bij de medewerkers van de kinder boerderij of telefonisch tussen 12.30 en 13.30 uur, telefoon 4707844. Er kunnen maximaal twaalf kinderen meedoen. Maar voor wie buiten de boot valt, is er een troost: in september start weer een cursus dierverzorging. Overigens is de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark tij dens de zomervakantie ook 's ochtends geopend van 9.30 tot 12.30 uur. Beheerder Piet van Mil kan ook dan best wat extra hulp gebruiken. meubelen d&ZMiderSter niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur NATIONALE LOTERIJ „Vroegtijdige sluiting funest voor het theater" Hans van Kleef denkt na over zijn wethouderschap VOOR VAKANTtEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRIJDEN, TELEFOON 4370733 Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel Tel 010-4518844 Hilieiaan 30-39 t o metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid Tel 010-4850853 Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1