P 99 WW Cursus programma Nota Aanpak Hondenproblematiek AUTOSERVICE EICENRAAM Autokraken nemen toe Inbraak in kelderbox Inbraak bij SW Forse buit bij inbraak Slechts één hondetoilet uitstekend Klachten over VR-ketels in Woudhoek Overval op banketwinkel Weer inval in drugspand HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 19 JULI 1991 PAGINA 3 Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek voor de periode 19 t/m 25 juli 1991: Apotheek Van Westendorp, Park weg 207. Tel. 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013. Inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: Van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. SCHIEDAM - De Stichting Huishoudelijke Voorlichting heeft het programmaboekje voor het nieuw cursusjaar 1991/1992 uitgegeven. Het boekje, waarin alle informatie over cursusaanbod en aanmel- dingswijze staat vermeld, is ver krijgbaar aan de Stadshouders- laan 30, telefoon 4264781. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - In Schie dam zijn de laatste jaren dertien hondetoiletten ge plaatst. Onderzoek door de Dienst Gemeentewerken heeft uitgewezen dat slechts een klein aantal van die voorzieningen optimaal functioneert. Er zijn maar drie toiletten, die het predikaat 'goed' krijgen als het gaat om het effect op het voorkomen van vervuiling in de omgeving: Overschiesestraat, Dwars straat en Bart Verhallen- plein. Maar eigenlijk vol doet alleen het toilet aan de Overschiesestraat uitste kend, want in de Dwars straat is de bak te klein en hebben omwonenden veel overlast van de voorziening, terwijl de voorziening op het Bart Verhailenplein juist weer te groot is. Hier wordt bovendien weinig gebruik gemaakt van het hondetoi let. Het hondentoilet aan de Oversohieseweg bestaat uit een simpele strook zand naast het voetpad, maar functioneert uitstekend. SCHIEDAM - Het aantal hondetoiletten moet wor den uitgebreid; er dienen losloopgebieden voor hon den te worden aangewezen; de mentaliteit van de hon- debezitter moet worden veranderd door middel van voorlichting en voorlieden van de Dienst Gemeente werken en de NV O.N.S. moeten worden getraind in publieksbejegening. Dit zijn de belangrijkste voor stellen in de nota 'Aanpak hondenproblematiek', die onlangs aan het gemeente bestuur is gepresenteerd door Wil Boonstra van het Buro Criminaliteitspreven tie. Overlast door honden is al ja ren een probleem. In Schiedam is in 1989 al eens een voorstel gedaan om deze problematiek te lijf te gaan, maar toen ont braken de financiële mogelijk heden om tot uitvoering van die voorstellen over te gaan. Die financiële ruimte is er nu wel, waardoor opnieuw een - ge actualiseerd - voorstel tot aan pak van overlast door honden is gedaan. De overlast kan in vier catego rieën worden verdeeld: vervui ling door hondepoep, bedrei ging voof de volksgezondheid door hondepoep (hondespoel- worminfectie), gevaar en hinder door loslopende honden en la waai/vernielingen. Hondetoiletten Schiedam telt momenteel der tien hondetoiletten. Het effect van die uitlaatplaatsen varieert echter sterk. Slechts een klein aantal toiletten functioneert op timaal. De Dienst Gemeente werken heeft begin dit jaar kri tisch gekeken naar het functio neren van de hondetoiletten. Hieruit blijkt dat in Zuid één toilet is, waarvan veel gebruik wordt gemaakt, maar waarvan een aangrenzende school veel hinder ondervindt. Voorgesteld wordt om dit toilet ergens an ders neer te zetten en boven dien twee extra voorzieningen in deze wijk te plaatsen. In West wordt goed gebruik ge maakt van de aanwezige voor zieningen, maar in de omgeving van het Frans Halsplein moet er een toilet bij komen. In Oost zijn drie hondetoiletten aanwe zig, waarover echter veel klach ten binnenkomen. Uitbreiding in de omgeving van de Dr. Za- menhofstraat is gewenst. In het Centrum zijn geen klach ten over de hondetoiletten, maar wel over hondepoep in het winkelgebied. Ook uit Nieuwland zijn geen klachten bekend. In totaal moeten er dus vijf nieuwe hondetoiletten bij ko men, terwijl ook wordt voorge steld om de bakken niet eens per drie weken, maar eens per twee weken te frezen. Ook moet het aantal bakken, waarin de hondepoep kan worden gedepo neerd, worden uitgebreid. Loslopen In de onlangs gewijzigde Alge mene Politie Verordening zijn zeven gebieden aangewezen, waar men de hond mag laten loslopen. Voorts is aangegeven waar honden beslist niet wor den toegelaten. In de overgeble ven gebieden mogen honden al leen aangelijnd lopen. De losloopgebieden moeten duidelijk kenbaar worden ge maakt met behulp van borden. Volgens het voorstel gaat het hier om de plaatsing van 75 borden. Om iedere hondebezitter duide lijk te maken wat wel en wat niet mag, moet een uitgebreide voorlichting op poten worden gezet. Hiervoor zou een honde- SCHIEDAM - Mevrouw A.E. Van der Bergh-Böltge kon haar ogen nauwelijks geloven. „Is dit mijn huis? Hier woon ik toch niet?", stamelde ze beduusd. Toch was het dezelfde woning, die zij ongeveer acht weken ge leden verliet in het kader van een grote renovatie. Afgelopen woensdagmiddag keerde me vrouw Van der Bergh als eerste in haar straat terug in een ge heel gerenoveerde woning aan de Prof. Kamerlingh Onneslaan. Mevrouw Van der Bergh (84) is oorsponkelijk Oost-Duitse. In de jaren dertig kwam ze naar Nederland en nu woont ze al weer zo'n dertig jaar aan de PKO-laan. In mei is in het blok Van Swindenstraat/PKO-laan- /Franklinstraat een groot reno vatieproject van start gegaan, waarbij portiekgewijs de wonin gen worden opgeknapt. Menig een moet hiervoor tijdelijk de woning verlaten. Voor mevrouw Van den Bergh werd - zij het met enige moeite - een tijdelijk plaatsje gevonden in Huize Frankeland. Hier heeft ze acht weken gewoond, in af wachting van de oplevering van haar gerenoveerde woning. Nadat de bouwvakkers hun re novatiewerkzaamheden hadden verricht, ging klusjesman Rob, die speciaal voor dit project in het kader van de werkervarings plaatsen is aangesteld, samen met een aantal leden van de be wonersvereniging Schiedam- Oost in de woning aan de slag. Er werd behangen, alle raam- en deurposten kregen een likje verf en er werden wat afwerkings karweitjes uitgevoerd. Het resultaat is een compleet vernieuwde woning. Dat dacht ook mevrouw Van der Bergh, Mevrouw Van den Bergh weet bij haar voordeur nog niet wat haar te wachten staat. Beduusd slaat de bewoonster een hand voor haar mond: ,,ls dit echt mijn huis?" nieuwe- en de bétere gebruikte auto's SCHIEDAM - De vreugde van de bewoners van Woudhoek, toen zij vorig jaar hoorden dat hun oude verwarmingsketels zouden worden vervangen door een VR-ketel, is uitgelopen o| een 'koude douche'. De beloo de voordelen van de nieuwe 'verbeterd rendementketel' zijn maar ten dele uitgekomen. Het doucfiecomfort is nog lang niet optimaal, de radiatoren worden niet overal voldoende warm en het gasverbruik blijkt bij velen ineens met sprongen omhoog te zijn gegaan. Het Gemeentelijk Woningbe- heer, die de betreffende wonin gen in beheer heeft, heeft een onderzoek verricht naar de oor zaak van de klachten. Aan de kaart kunnen worden inge voerd, waarop deze informatie staat vermeld. Verder moet aan iedere hondebezitter een vijftal poepzakjes beschikbaar worden gesteld bij de inning van de hondenbelasting om het gebruik van deze zakjes te stimuleren. In dierenwinkels zou de ver koop van opruimmiddelen moeten worden bevorderd. Voor de handhaving van de voorgenomen aanpak dienen de voorlieden van DGW en ONS te worden ingeschakeld. Zij hebben in deze een voorname lijk preventieve en informatieve taak. Hiervoor is het wel nood zakelijk dat acht voorlieden een training volgen hoe het publiek in voorkomende situaties moet worden benaderd. Indien hun optreden is gewenst, kan de po litie worden ingeschakeld. Óm het contact tussen de voorlie den en de politie te optimalise ren, is de aanschaf van een aan tal portofoons noodzakelijk. Financiën Met het hele plan van aanpak van de hondenproblematiek is in het eerste jaar van uitvoering een bedrag van 70.000,- no dig. In de volgende jaren wordt een structureel bedrag van 40.000,- gevraagd. In september/oktober dit jaar kan worden begonnen met het plaatsen van borden bij losloop gebieden, aanpassing van hon detoiletten, de aanschaf van portofoons en de training van voorlieden. Direct daarna wordt ruimschoots bekendheid gege ven aan de nieuwe maatregelen. In het najaar kan dan het gehele plan in uitvoering zijn. toen zij woensdag voor het eerst haar woning weer binnenstapte. Geheel overdonderd stapte zij ieder vertrek binnen, waarbij haar verbazing almaar toenam. Zij kon niet geloven dat dit haar woning was. „Zo mooi, zo fijn", was het enige dat ze nog kon uitbrengen. De buurtbewo ners, die zich hebben ingezet voor het afwerken van de wo ning, kunnen dus met voldoe ning op hun werk terugkijken. Overigens verloopt het renova tieproject volgens plan. Na een aanvankelijke achterstand, ver oorzaakt door het slechte weer van de afgelopen weken, zit men nu weer precies op sche ma. SCHIEDAM - Ondanks de ver hoogde aandacht voor de veel voorkomende criminaliteit en de grote successen die de politie daarmee boekt, lijkt het aantal inbraken in auto's toch sterk toe te nemen. Alleen al in de af gelopen drie dagen kreeg de po litie zes aangiften van een auto kraak binnen. „Inderdaad, op vallend veel", meent politie woordvoerder Buijnink. Deze week waren auto's aan de Brielsestraat, Havendijk, Em- maplein, Julianalaan, Zijlstraat en Laan van Spieringshoek het doelwit. Uit de auto's werd in alle gevallen de radiocassettere corder verwijderd. SCHIEDAM - Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag de deur van een kelderbox aan de Klaas Kater straat ingetrapt. Vervolgens werden een fiets en bromfiets weggenomen. SCHIEDAM - Het clubgebouw van voetbalvereniging SW heeft in de nacht van maandag op dinsdag ongewenst bezoek gekregen. Men ging ervandoor met de geluidsapparatuur en een telefoontoestel. SCHIEDAM - Uit een woning aan de Lange Singelstraat is tus sen vrijdag en woensdag de videorecorder, de stereotoren, computerapparatuur en heren kleding gestolen. SCHIEDAM - Een nog onbe kende man heeft woensdagmid dag een overval gepleegd op een banketwinkel aan de Prof. Ka merlingh Onneslaan. De man kwam rond 16.45 uur de winkel binnen en bestelde brood. Toen hij moest afreke nen, legde hij ineens een vuur wapen en een plastic tas op de kassa en eiste geld. Vervolgens is de man met de buit" wegge rend in de richting van het sta tion Schiedam/Rotterdam- West. De politie stelde direct een groot buurtonderzoek in, maar dat leverde niets op. De dader is circa 45 jaar oud en had bruin golvend haar tot in de nek. Hij was gekleed in een groen T-shirt, dat aan de voor zijde was bedrukt, en een lichte spijkerbroek. De man sprak ge fingeerd Duits, zodat het ver moeden bestaat dat hij dit op zettelijk deed. SCHIEDAM - De politie heeft woensdag wederom een inval gepleegd in een pand, waarin vermoedelijk werd gehandeld in verdovende middelen. Aanleiding hiertoe vormde de aanhouding van een 26-jarige man en een 21-jarige vrouw, beiden uit het Belgische Charle- rois. Politiemensen troffen woensdagmiddag op het Emma- plein een auto aan met een Bel gisch kenteken. Even later arri veerden de twee Belgen, die in het bezit bleken te zijn van een kleine hoeveelheid cocaïne en heroïne. Zij verklaarden de drugs te hebben gekocht in een pand aan het Herenpad. De politie besloot direct een in val in dit pand te doen, waar men vijf Schiedammers in de leeftijd van 20 tot 25 jaar aan trof. Huiszoeking leverde een hoeveelheid heroïne en weegap- paratuur op, alsmede een vuur wapen, munitie en een flink geldbedrag. Alle aanwezigen zijn voor verhoor overgebracht naar het politiebureau. Het is niet de eerste keer dat in Schiedam inwoners van Charle- rois worden aangehouden in verband met handel in verdo vende middelen. De politie on derzoekt nu of er mogelijk een drugslijn bestaat tussen Schie dam en de Belgische plaats. hand hiervan zijn inmiddels en kele maatregelen voorgesteld om een aantal klachten te ver helpen. De oorzaak van het hoge gasverbruik is echter nog niet achterhaald. Overigens is de bewonersvere niging overtuigd van de goede wil van het GWB om de proble men naar behoren op te lossen, zo staat in het orgaan 'Woud- hoekinfo' van de wijk- en bewo nersvereniging. in exclusieve serviezen en geschenken HERVORMDE GEMEENTE KETHEL UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATH EN ESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. I. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 Gemeente wil overlast door honden aanpakken Is dit mijn huis?" Groot fat Peugeot peuceoT [J van Beethovensingel124 - Vlaardingen - telefoon 010 - 435 79 00 Bekroonde merkartikelen in kristal en porselein voor de Randstad Schiedam: Gerrit Verboonstraat 2. tel. 010-4269986 Hof van Spaland 64. tel. 010-4714131 Maassluis: Koningshoek 92.352, tel. 01899-15114 Vlaardingen: De Loper 54. tel. 0104750755 n m Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders dan vermeld, zon dag 21 juli. Wij maken de inzenders er op attent dat deze rubriek alleen bestemd is voor de wekelijkse zon dagse (of door-de-weekse) kerkdien sten. Alle andere kerkelijke aktivi- teiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opge nomen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, 09.30 uur: ds. J. Sosef. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. dhr. P. Tates, Capelle a/d IJssel Magnalia Deikerk, 10.00 uur: geen dienst, zie Opstandingskerk; 17.00 uur: dhr. J. van Lambalgen. Bethelkapel, 10.00 uur: ds A. J. Wteenweerde, Naaldwijk, Opstan dingskerk, 10.00 uur: dr. R. A. Bosch. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B.K.laan, geen opgave. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 uur: ds. W v.d. Veer, Maassluis; 16.30 uur: ds. C. A- A. Struik. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: drs. N. Scheps, Nijmegen. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. H. Onder stal; 17.00 uur: ds. A. Schaap, Alblas- serdam. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch, Schiedam, SOW. Bethel-Kapel, Nieuwe Maassstraat 68d, Schiedam, 10.00 uur: ds. A. J. Wtenweerde, Naaldwijk. Huize 'Thomas', Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: ds. G. de Lang. Dorpskerk, 09.30 uur: ds. J. Sosef. St. Martinuskerk, 09.30 uur: dhr. P. Tates, Capelle a/d IJssel. De Ark, 09.30 uur: geen dienst. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. G. M. Spelberg, Utrecht. Leger des Heils, Lange Haven 27, 09.30 uur: bidstond; 10.00 uur: heili gingssamenkomst; 18.30 uur: getuige nissamenkomst, o.l.v. envoy G. v.d. Heyden. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Ha ven 155a, geen opgave. Pinkstergemeente 'Morgenstond', 16.00 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargjnein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, 10.00 uur: ds. D. A. Snijder, Oud-Vossemeer. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. J. Batelaan, Voorschoten. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, zaterdag 17.00 uur: eucharistie viering met muzikale omlijsting. Zondag 11.00 uur: eucharistieviering met samenzang. Voorganger dit weekend: pater J. M ah lm anti o.p. Tij dens deze viering is er crèche voor de allerkleinsten. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, zater dag 18.30 uur: yiering met samen zang. Zondag 9.30 uur: viering met orgelspel en samenzang. Voorganger: pater J. MaKlmann o.p. In de komen de wéék zijn er geen doordeweekse vieringen. R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106, celebrant pastoor P M. Vismans. Predikant: diaken P. M. Martens. Za terdag 18.30 uur: Eucharistievering. Zondag 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het Herenkoor I.H.D. met meerstemmige Latijnse zang); 11.00 uur: Eucharistieviering. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10, celebrant pastoor P. M Vismans. Predikant: diaken P. M. Martens. Zaterdag 17.15 uur: Eucha ristieviering. Parochie van H. Hart van Jezus, Rijnstraat 1, zaterdag, 19.00 uur: avondmis met enkele gezangen. Zon dag 10.00 uur: Hoogmis met samen zang. 16e Zondag door het jaar. Cele brant in beide vieringen: kap. C. Biesjot. Voor de kinderen is er de kindernevendienst. St. Jacobus, Kethel, zondag 9.45 uur: Eucharistieviering met samen zang. Pastor Th. Kool leidt de vie ring. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, zaterdag 18.30 uur: Eucha ristieviering met samenzang. Zondag 11.00 uur: Eucharistieviering met sa menzang. Pastor Th. Kool leidt de vieringen. Oud-Katholieke Kerkdienst, Dam 30, Schiedam, 10.00 uur: Eucharistie viering. Kerkwijding Schiedam. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: bijbelstudie o.l.v. br. Hol der; zaterdag 17.30 uur: Kaderclub: 13 tot 17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst, 17- 30 jaar; zondag 10.00 uur: Heilig Avondmaaldienst; vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinderopvang tot 14 jaar Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a, Voorgangzondag 11.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, zater dag 18.30 uur: Eucharistieviering. Voorganger: pater J. F. de Rooij; zon dag 10.30 uur: oec.zondagviering, voorgangers: pater J. F. de Rooij en ds. Y Stienstra, muzikale medew. dhr. P. v.d. Veerdonk, orgel. Raad van Kerken, iedere zondag 19.00-20.00 uur via Radio Schiedam op FM-zender 106,7 MHZ en stereo op FM 94,1 van kabelnet Schiedam. 21 juli: interview met een bekende Schiedammer, ds. R A. Bosch, spreekt met de bekende arts in ruste A. Klomp (life) van 7-8 uur met door hem uitgekozen muziek. Gereja Kristen Indonesia Neder land, in de Hervormde Opstandings kerk. Burg H. Gretelaan, 14.00 uur: geen dienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 3