Free golf hèt alternatief voor traditionele golf A f/A Ook op Be Quick dubbelslag voor broertje Edwin V. Sterke deelnemers TSN jeugdtoernooi Wat je kokende hart maar begeert... Met 15 piek op zak heb je in Rotterdam de dag van je leven. COMBIKAART PIEK Duivenberichten Diplomazwemmen e c r e a t ie ROTTERDAM HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 JULI 1991 PAGINA 11 WATERWEG NOORD - Zo'n vier jaar geleden ont dekte Paul Hooymeijer tij dens een vakantie in Enge land lichte met luchtgevul- de balletjes. Als fanatiek golfer probeerde hij de witte bolletjes uit en kwam tot de ontdekking dat je prima golf kon spelen met die balletjes. De kick van een swing over ruim 200 meter ontbrak, maar dat was tevens ook het voor deel. Geen gevaar voor mensen, de originele golf- bal kan iemand immers flink verwonden, en korte holes. Terug in Nederland ging hij met enkele vrien den met het balletje spelen in het Lickebaertbos. Free golf was geboren. Het spe len in het Lickebaertbos groeide uit tot cursussen voor mensen die voor een laag bedrag, zeker vergele ken met de gebruikelijke golftarieven, kennis wilden maakten met de golfsport. De belangstelling voor zijn 'vinding' was zo groot dat Paul Hooymeijer besloot een golfbaan aan te leggen aan de andere kant van de Maassluisedijk. Dit werd de proeftuin voor zijn veel grotere plannen. Na zijn ontmoeting met Frits Schreurs, een specifieke bedrijfsman met manage ment en marketing-achter- gronden, werden de plan nen steeds concreter. Nu in juli 1991 openden Paul Hooymeijer en Frits Schreurs de eerste echte free golf baan van Neder land Schinkelshoek aan de Zuidbuurt 79. In het recreatiegebied Licke- baert, waar ook de surfplas on derdeel van is, past de free golf baan uitstekend. Door de lichte bal hoeft het terrein niet afge sloten te worden voor andere recreanten en was slechts 10 ha nodig om 18 holes aan te (gaan) leggen in plaats van de 70 ha voor een traditionele golfbaan. Het was de Vlaardingse sport wethouder Agnes van Ardenne die zaterdag de eerste officiële klap mocht geven op de baan, die nog volop in aanleg is. De eerste fase van de aanleg is nu afgerond. De baan bestaat nu uit een driving range met 93 fraai gesitueerde afslagplaatsen, een putting-green met twaalf holes, vier tijdelijke holes en j*r- li Duizend ballonnen met gratis introductiekaarten werden za terdag de vrijheid gegeven bij de opening van de freegolf- baan Schinkelshoek. Met een Jeugdland Combikaart is Rotterdam niet kinderachtig en kun je Jeugdland in het AHOY'complex combineren met een bekende Rotterdamse attractie naar keuze. Van maandag 22 juli t/m vrijdag 9 augustus (op werkdagen). I Naar Jeugdland en een duik in de jungle van Tropicana, plus een gratis smulmaal. I Naar Jeugdland plus de Euro mast. En eten in één van de acht restaurants van Mc Donald's. I Naar Jeugdland en met de Spidoeen havenrondvaart maken, lekker eten bij Mc Donald's Je voelt je een Koning te rijk als je blijft overnachten in Hilton Rotterdam. Met z'n drieën (waarvan maximaal 2 volw.) hoeft dat niet meer te kosten dan f 232,-incl. Combikaart nr. 1 Zelf reserveren bij Hilton, tel 010-4144314 Jeugdland is geopend van maandag t/m vrijdag van 10.00 uur tot 16.30 uur Bel de jeugdland-telefoon als je meer wilt weten, tel 010-4104204 RESERVERINGSCOUPON Tegen inlevering van deze coupon kun je de Combikaarten 12 of 3, voor f 15,- p.p. verkrijgen aan de kassa van Ahoy' of bij de VVV Rotterdam en in alle Albert Heijn filialen buiten Rotterdam die zijn voorzien van de speciale Jeugdland-Poster. Verkoop vanaf 22 juli. twee permanente holes. De vier tijdelijke holes verdwijen in de toekomst, terwijl de twee per manente holes later moeten gaan dienen als oefenholes. In september moeten de eerste zes 'echte' holes klaar zijn, zodat dan twaalf holes beschikbaar zijn. In het vooijaar van 1992 moet het gehele park klaar zijn en verdwijnen de vier tijdelijke holes. Eigenlijk dient Schinkels hoek ook als proeftuin, want de heren Hooymeijer en Schreurs hebben grote plannen. „Als dit goed aanslaat en we verwachten niets anders, dan gaan we in to taal zo'n twintig van deze par ken aanleggen in de driehoek Arnhem, Breda en Alkmaar. De grote randstad", zegt Frits Schreurs, die zegt dat Schinkels hoek een paar miljoen gulden heeft gekost. Dit bedrag is on dermeer op tafel gelegd door Nesbic participatiemaatschap pij. Aantrekkelijk Het bijzonder fraai ogende park trok afgelopen weekend al veel belangstellenden. Niet vreemd, want volgens een landelijk on derzoek van de Nederlandse golffederatie heeft 19 procent van de nederlandse bevolking belangstelling voor de golfsport. Het huidige aantal banen, on danks dat deze als paddestoelen uit de grond schieten, is dit aan bod lang niet voldoende om aan de behoefte te voldoen. Free golf biedt daarom een uit stekende oplossing voor het probleem van de als maar groei ende vraag. Uit de regio ver wachten de twee initiatiefne mers nog veel meer reacties, want tijdens de opening werden duizend ballonnen losgelaten met een gratis introductiedag. Ballen De ballen die Paul Hooymeijer vier jaar geleden ontdekte in Engeland worden inmiddels - Sportwethouder Agnes van Ardenne sloeg de eerste offi ciële bal van de driving-ran ge. niet meer gebruikt. „We hebben een hele eigen bal laten ontwik kelen, die wel aan dezelfde ei sen voldoet als de eerste bal", zegt Paul Hooymeijer. „De kwaliteit is aanzienlijk verbe terd. De bal is enkele millime ters groter en de dimpels (de putjes-red) zijn anders van vorm dan voorheen", weet Hooymeijer. „Hoe de ballen precies gmaakt worden is een geheim procédé, dat we angst vallig geheim houden. Ik kan wel vertellen dat het een uniek stukje kunststof is". Free golf was altijd bedoeld als een alternatief voor het traditio nele golf, niet alleen de bal maar ook de prijzen waren veel aantrekkelijker. Die extreem lage prijzen uit de tijd onder aan de Maassluisedijk zijn voorbij. Wie elke dag van het jaar van de gehele baan, holes, driving-rang en putting green, gebruik wil maken betaalt 750 gulden en een éénmalig in schrijfgeld van 125 gulden. In de toekomst kan het park zo'n 1000 kaarthouders hebben, daarnaast blijft er ruimte voor zogenaamde losse spelers, mist er plaats is. Losse dagkaarten kosten 25 gulden, terwijl de dri ving-range of de greenfee voor zes holes overdag 7,50 gulden kost. SCHIEDAM - De leden van postduivenvereniging SCV De Postduif hadden afgelopen weekend twee vluchten, één voor jonge en één voor oude duiven. De oude duiven vlogen vanuit Tampes een vlucht van 420 kilometer. De duiven wer den om 8.15 uur gelost met een westenwind. De eerste prijsduif arriveerde om 13.46 uur, de laatste om 14.19 uur. De eerste tien prijzen waren voor: 1; Tou- tijn- Homburg, 2, 3 en 7; H.P. Jansen, 4, 5 en 6; L. Brusse, 8; Brouns- Schemkes en 9; J. de Koster. De 509 jonge duiven werden in Roye om 11.15 uur gelost voor een terugreis van 272 kilometer. De eerste prijsduif arriveerde om 14.34 uur, de laatste volgde om 14.59 uur. De eerste tien prijzen gingen naar: 1 en 6; G. Barzilay, 2, 7 en 8; L. Brusse, 3 en 5; H. P. Jansen, 4; Brouns- Schemkes, 9; G. Dankelman en 10; G. Muller. PV De Vrijheid nam met 368 jonge duiven aan een 155 kilo meter lange wedvlucht vanuit Moeskroen. De eerste tien prij zen waren voor: 1P. van Diest, 2 en 3; J. Schrumpf, 4 en 10; J. Bakker, 5, 6, 7 en 8; H. Egberts, 9; F. Bodeving. Vanuit Bourges vlogen 81 oude duiven van De Vrijheid een 552 kilometer lange terugreis. De prijzen werden in deze vlucht gewonnen door: 1 en 4; M. Kor poraal, 2; L. Triel, 3; F. Bode- ving, 5 en 8; W. Wagteveld, 6; C. Breur, 7 en 9; P. van Diest en 10; combinatie Van Raay. WATERWEG NOORD - De eigenlijke finale tijdens het open toernooi van Be Quick was voor Michel van Straten (KSW) niet meer van belang. Immers hij had zaterdagavond in de halve finale de als num mer één geplaatste Enrico de Boer (Holy) verslagen en die overwinning was voor hem al voldoende om het Maassluise toernooi als succesvol te beschou wen. Mede door een arm- blessure kon hij het Ro land Verhey (Z'67) in de uiteindelijke finale van BI niet echt moeilijk maken. Met 6-2 en 6-3 ging de Schiedamse ClOS-student onderuit. Marina van der Sluijs (Monster) won het BI-onderdeel bij de dames door Patricia Tamboer, die verrassend de finale be reikte, met 6-0 en 6-3 te elimineren. De halve finale tussen Michel van Straten en Enrico de Boer was zaterdagavond heel wat spannender dat het zoetsappige potje dat de heren Van Straten en Verhey zondagmiddag lieten zien. „Ik was enorm gebrand om van Enrico de Boer te win nen", zei Michel de Straten, die eerder dit seizoen zegevierde tij dens het toernooi op De Enk in Rotterdam. „We kennen elkaar heel goed, maar hebben nog nooit tegen elkaar gespeeld. Dat ik uiteindelijk van hem won was heel onverwachts", aldus de ex-TSN-er, die nu weer bij zijn oude liefde KSW speelt. Na 150 minuten tennis stapte Van Straten met 7-5, 5-7 en 7-5 als winnaar van de halve finale van de baan. „In die lange par tij kreeg ik ook weer last van mijn rechterarm, net onder mijn elleboog. Ik heb daar wel vaker last van, maar ik speelden nu al weer enkele weken zonder pijn". Die pijnlijke arm belette hem om een dag later tegen Ro land Verhey niet voluit te spe len. „Je gaat met zo'n arm op een één of andere manier toch een beetje inhouden. Daar kwam nog bij dat hij gewoon een prima wedstrijd speelde", aldus Van Straten, die weinig in te brengen had bij het spel van de Rotterdammer. Beide finalis ten moesten hun gebruikelijke speelstijl flink aanpassen. Ver hey is liefhebber van het servi ce-volley spelletje, maar werd door de Schiedammer enkele malen heel knap van uit onmo gelijke hoeken gepasseerd, zodat hij een langdurig verblijf op de base-line veiliger achtte. „Juist als spelers opkomen ben ik in mijn element", zei Michel van Straten, die met zijn pijnlijke arm het base-line spelletje met hoog en diep geslagen ballen niet zo secuur beheerste als zijn opponent. Broer Waar Michel van Straten niet in slaagde, lukte zijn twee jaar jongere broer Edwin wel. De 18-jarige TSN-er won evenals een week eerder op Spierings- hoek zowel het Cl- als het C2- onderdeel. De C2-speler won eerst in zijn eigen speelsterkte de finale van Peter van Benne- kom, 6-2 en 6-0. Later op de middag moest ook VLTC-ei Robin Kloek zijn meerdere er kennen in de losgebartsen Van Straten; 6-1 en 6-3. Symen de Lange won eenvoudig in de fi- Michel van Straten had last van zijn arm in de finale te gen Roland Verhey. Zijn zege in de halve finale op Enrico de Boer vond de Schiedam mer eigenlijk belangrijker. nale van het herenenkel B2 met 6-1 en 6-4 van Mark Eigner. Bij de dames werd Patricia Tam boer (Be Quick) vroegtijdig in Cl uitgeschakeld, daarentegen in BI revancheerde zij zich uit stekend. Als Cl-speelster haalde zij verrassend de finale, waarin Tamboer toch haar meerdere moest erkennen in Marina van der Sluys, 6-0 en 6-3. Zonder Tamboer kon Wendy Terporten het Cl-onderdeel bij de dames winnen. Met 6-4, 5-7 en 6-3 versloeg zij Christine Brugge- man. Bij de dames C2 ging de zege naar Barbara van Halem, die Marjolijn Vlasblom versloeg met 6-3, 4-6 en 6-1. Maut van Gastel mocht de hoofdprijs op halen van het onderdeel dames enkel Dl. In de finale was zij met tweemaal 6-4 te sterk. Ruud Stork Jr. won het heren enkel Dl. In de finale versloeg de Vlaardinger met 3-6, 6-4 en 6-4 Hans Rademakers. WATERWEG NOORD - Aan het jeugdtoernooi van de Schie damse tennisvereniging TSN doen zo'n 150 jeugdspelers mee. Het toernooi is maandag begon nen op het park Kethelhage aan de Zoomweg en duurt nog tot en met aanstaande zondag. Onder deze grote jeugdige ten nissers een grote groep uit Zee land. Verder komen de deelne mers uit Brabant, Gelderland, het district Leiden en natuurlijk het district Rotterdam. Er zijn onder de deelnemers veel ten- mssers die hoog geklasseerd staan op de verschillende lande lijke jeugdranglijsten. Ook in dit toernooi kunnen zij punten vergaren voor de verschillende leeftijdsklassen, 12, 14 en 16 jaar. De beste van deze lijsten mogen aan het einde van dit seizoen deelnemen aan de Ne derlandse jeugdkampioenschap pen. Het toernooi, dat TSN in middels al weer voor de vijfde keer organiseert, begint dage lijks 's morgens om negen uur en eindigt om 's middags om zes uur. SCHIEDAM - In zwembad Zuid zijn op zaterdag 13 juli de examens afgenomen voor de zwemdiploma's A en B. In to taal namen 34 kandidaten deel, die allen slaagden. Als commis sie van het bad waren Martin Baron en Simone Hortensius vertegenwoordigd. Het A-diploma werd behaald door: Stephanie van der Well, Roosje Mostert, Kim de Bruin, Léon Cauwe, Meivin Schoone- wil, Anouk van der Vlies, Kim Vrijland, Belinda Kuppens, Wesley Sonneveld, Ralph van Dijk, Laura van Riggelen, Me- rijn Kalden, Friso Onderdelin- den, Johan op den Brouw, Mw. G. Christen, Floortje van der Gugten, Margriet Tessers, Nan ny Steenhoek, Anne Uiterwijk, Ilse van Berkel, Roos Bruinsel, Inge van der Lubben, Mw. M. Langeveld, W. Leeflang en Ilo- na Slange. Het B-diploma werd behaald door: Serana van Oudheusden, Chantal van der Velden, Albert de Groot, Carlo van Otterloo, Wilma Beukers, Michael van Opstal, M.C. Silva, Dogan Te- kin en Dylan Groen. Peet Holmgren vaart. Kapitein bij een sleep dienst is hij. Vroeger zwervend over de we reldzeeën, blijft hij de laatste tijd in Holland, waar ook genoeg werk aan de winkel is. Of het komt, dat je op een schip ook wel eens het kombuis induikt, of het bij hun ge voel voor gezelligheid past: dat hebben we niet gevraagd, maar aan de wal vindt Peet Holmgren de keuken een gezellige stek. Want daar maakt hij met plezier aparte maaltijden klaar. Chinese voorbeeld. Of Italiaanse. Zijn vrouw Femke Holmgren-Ouweneel zorgt voor de Hollandse pot, haar man dus voor de aparte. Voor wat ze daarbij nodig hebben, plus hetgeen een gezin van vier personen nog meer aan boodschappen in huis haalt, gaan ze altijd samen naar Bas van der Heijden. Want daar blijken zij alles te kunnen vinden, wat hun kokende hart begeert. Een keer per veertien dagen gaan ze zelfs met z'n vieren. Dan haalt het echtpaar Holmgren een oudere tante en oom op, die niet meer goed ter been zijn, maar graag hun boodschappen zelf blij ven doen. Mevrouw Femke Holmgren: supermarkt. ,...een all-round „Dan gaan we gewoon met z'n allen naar Bas. Dat is namelijk een allround supermarkt waar je toevallig nog het voordeligst uit bent ook. Of je nu een kleiner of groter gezin hebt: niemand wil toch te veel uitgeven voor pre cies dezelfde artikelen?" is voor hen niet eens een vraag, maar meer een uitroepteken. MÉ Schinkelshoek voorziet in enorme behoefte v.^N$$»SR-V njS&SS 1PW 15 Michel van Straten kan Verhey door pijnlijke arm niet bijhouden r

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 11