ORANJE Gebit stuk? HH n Vakantiepret van start Rotterdams carnaval eindigt in Schiedam OPHEFFINGS-UITVERKOOP boeken wenskaarten schoolagenda's kantoorspullen SmpUÊS KORTING O.N.S. verhoogt tarieven Gevaarlijk rijgedrag Diefstal uit ziekenhuis Brand in nieuwe winkel Dierenkwelling Nieuwbouw in Voltastraat Man weigert blaastest Glaasje op Inbraak in woning Forse buit bij inbraak VERINGMEIER TANDTECHNIEK SCHIEDAM - De NV O.N.S. heeft het maandta rief voor huurgeisers ver hoogd van 6,65 tot 7,-. Ook het maandtarief voor onderhoudsabonnementen is gestegen: van 4,- tot 4,20. Deze prijzen zijn ex clusief BTW. De verhogin gen gaan in per 1 augustus. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge Smeets 35% per liter 17.50 u f\ f\m bij 12 flessen 1 k UK per literI ViVV Vieux Touron 35% per liter 17.50 j f\ f\m bij 12 flessen 1 k vIK per literI Va WW U belt wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 JULI 1991 PAGINA 3 SCHIEDAM - De politie wordt de laatste tijd geconfronteerd met een stijgend aantal diefstal len in het Schieland ziekenhuis. Volgens een politiewoordvoer der krijgt men twee drie aan giften per week binnen. Afgelopen vrijdag was een per soneelslid van het ziekenhuis het slachtoffer. Vermist wordt een tas met inhoud. Maar ook patiënten missen vaak spullen tijdens een verblijf in het zie? kenhuis. De politie en de ziekenhuisdi rectie onderhouden nauw con tact over deze kwestie. SCHIEDAM - Vermoedelijk omdat een spotlight wielerkle- ding in vlam zette, is maandag avond brand uitgebroken in een winkel in wieier- en surfartike len aan de Schie. De winkel ij- pas enkele weken geopend. Er ontstond een flinke rookont wikkeling, waardoor het in braakalarm afging. De brand weer had het vuur snel onder controle. Volgens de eigenaar valt de schade mee; slechts tien fietsen gingen verloren. Wel is er veel roetschade. SCHIEDAM - De politie werd zondagmiddag attent gemaakt op een gewond schaap, dat oj) een terrein aan de Woudweg stond. Het dier is vermoedelijk in een mestput gevallen en er op eigen gelegenheid weer uitge kropen. Hierbij had het arme schaap echter de endeldarm uit het lichaam geperst. Een dierenarts heeft de verwon dingen gehecht, maar consta teerde tevens dat het schaap in een zeer verwaarloosde staat verkeert. Het dier werd vervol gens in beslag genomen. Tegen de eigenaar, een 49-jarige Schie dammer, is proces-verbaal op gemaakt. Het Nieuwe Stadsblad UW THUISKRANT SCHIEDAM - In de week van 12 tot en met 18 juli. Geboren: Wesley R. z.v. Visser- Bras; Annemieke d.v. de Kok- Gerritsen; Lianne d.v. Van der Eijk-van Nelfen; Wishal z.v. Autar-Ramnath; Berna d.v. Köse-Köse; Myung H. z.v. Nam-Lee; Andor Q.C. z.v. Klomp-Zwanenburg; Marco z.v. Kool-van der Vlis; Chantal d.v. Mosch-Venzelaar; Michael W. S. z.v. Vijgeboom-Eckhardt; Gillian d.v. Jansen-Stienen; Jin Y. z.v. Park-Jung; Gabriëlla M. L. d.v. Van Houten-Hagen; Jo hannes H. P. M. z.v. Den Haan-Spierings; Sinan z.v. Öz- bakis-Özbakis; Tim L. z.v. Vrij- enhoef. Ondertrouwd: C. A. Mendes Moreira 34 jr. en A. Sylla 23 jr.; Mohammed Arif 23 jr. en G. B. Khan 18 jr.; C. W. R. van Hij koop 26 jr. en P. M. Huffmeijer 25 jr.; C. O. Lont 23 jr. en M. E. F. Dingjan 23 jr.; M. Blom 26 jr. en J. Feteris 24 jr.; E. E. Boon 26 jr. en K. M. Heije 23 jr.; R. Groen 29 jr. en B. T. M. van der Lee 23 jr.; A. van Kee- ken 25 jr. en L. Voorberg 28 jr.; A. Kostense 36 jr. en J. H. Wil- lems 28 jr.; M. C. Langeveld 23 jr. en A. de Leeuw 22 jr.; R. van Putten 26 jr. en I. van Corten- berghe 24 jr.; C. Spruit Bleeker 26 jr. en M. Zagwijn 24 jr.; M. T. M. de Vette 28 jr. en J. E. van der Schelling 23 jr. Getrouwd: R. Bodde 22 jr. en C. C. Helbers 22 jr.; G. de la Croix 27 jr. en J. J. M. Lemmens 25 jr.; A. J. Veenstra 28 jr. en M. J. A. van Impelen 25 jr.; W. M. J. Groeneveld 29 jr. en S. H. van den Berg 29 jr.; A. C. Montfoort 32 jr. en E. J. van den Berg 21 jr.; J. H. Versteeg 28 jr. en I. M. Janmaat 25 jr.; R. Pronk 25 jr. en P. Putters 23 jr.; L. J. D. M. de Laat 28 jr. en M. F. J. Ver meulen 28 jr. Overleden: G. Rozendaal, man, 63 jr.; J. van der Most, man, 72 jr.; D. Zonneveld, man, 84 jr.; A. V. J. Grandazzi, man, 82 jr.; C. H. A. Collignon, man, 78 jr.; E. J. M. van Heems, vr., 82 jr., geh. gew. met J. J. Levens; J. Krommenhoek, man, 69 jr.; H. Tiele, vr., 87 jr.; H. van Kat wijk, man, 80 jr.; K. J. Hooger- heide, man, 78 jr.; A. C. Muil wijk, vr., 67 jr., geh. gew. met A. van Wassenaar; F. van der Pligt, man, 67 jr. SCHIEDAM - De man bij de suikerspinkraam had het zichtbaar moeilijk. Ruim negenhonderd sui kerspinnen moest hij met de hand draaien, hetgeen hem ongetwijfeld een lam me pols zal hebben be zorgd. Maar het kon de pret niet drukken. Net als ieder ander genoot hij met volle teugen van de ge slaagde openingsdag van Buro Jeugdland. De va kantie-activiteiten voor de jeugd zijn gestart. Het spektakel werd afgelopen maandag ingeluid met een spet terende openingsdag op het Stadserf. Wethouder Bart de Leede gaf het startsein door een bal te werpen door de mond van een houten clown. Een da verende knal was het gevolg. Direct daarop stormden vele tientallen kinderen af op de ac tiviteiten, die op het terrein stonden opgesteld. Het zouden er uiteindelijk die dag vele hon derden worden. Uren nadat het openingsfeest was afgelopen, zag men nog kinderen in de stad rondlopen met een ge schminkt gezicht en een zonne- pet van Buro Jeugdland op het hoofd. Joop van Broekhoven en zijn 25 medewerkers kunnen hun borst nat maken voor de ko mende drie weken. Als de op komst tijdens de openingsdag een voorbode is van de deelna me aan de diverse wijkevene- menten, mogen zij op een ge weldige toeloop van kinderen rekenen. Kadootje Het weer deed maandag ook ri A De suikerspinnenman maakte overuren. een flinke duit in het zakje. Het feest begon in een stralende zon, maar tegen het middaguur arriveerden wat wolkenvelden. Het bleef echter droog en de temperatuur bleef zeer aange naam. Niet te warm, dus. „Een kadootje van de weergoden voor ons vijftienjarig jubile um", meende Joop van Broek hoven. Buro Jeugdland had weer een fraai programma voor de jeugd samengesteld. Er was voor 'elck wat wils'. Jong en oud vermaak te zich met de wervelwind, de paarderacebaan, de hometrai ners of de boemerang-kegel baan. En wie even wilde uitrus ten van alle inspanningen, kon kiezen uit een verkwikkende slok vruchtensap uit de limona dekoe, een ritje in de piraten- schommel of een theatervoor stelling. Vooral de capriolen van Brase- ra's Puppet Clowncircus en Jan Rauh's Kunstenmakerstheater vielen bijzonder goed in de smaak. Niet alleen bij de jeugd, maar zeker ook bij de ouders. Maar ook de voorstellingen van Ton Laros zetten het Stadserf op hun kop. De activiteiten op het Stadserf bleven uiteraard niet onopge merkt bij de ambtenaren in het Stadskantoor. Velen, onder wie ook een enkele stadsbestuurder, kwamen even een kijkje nemen. Programma Na maandag trok de Jeugdland karavaan de wijken in. Ook de komende dagen zijn de vakan tie-activiteiten voor de Schie- damse jeugd weer overal in de stad te vinden. Donderdag 25 juli start om 10.00 uur kreativiteit op het Dr. Wibautplein, terwijl om 10.15 uur het spelcircuit op het schoolplein van basisschool De Klinker, aan de Warmoezenier- straat, opengaat. Om 10.30 uur verzorgt Henk Driessen een kindervoorstelling in gebouw 't Zuiderkwartier aan de Lelie straat 10 (toegangsprijs een gul den). Om 14.00 uur begint krea tiviteit op het schoolplein van De Klinker en een kwartier la ter start het spelcircuit aan het V riendschapsplein. Vrijdag 26 juli begint kreativi teit om 10.00 uur aan het Frans Halsplein en sport en spel om 10.15 uur in de Marconistraat. Om 14.00 uur verhuist kreativi teit naar het Edisonplein, terwijl sport en spel vanaf 14.15 uur kan worden beoefend aan de Maasboulevard. Zaterdag 27 juli wordt in het Prinses Beatrixpark, bij het Pannekoekhuis, een viswed strijd georganiseerd. Deze wed strijd begint om 14.00 uur. Men kan zich hiervoor aanmelden bij De Cobra in het Hof van Spaland 2, Firma Mak aan het Broersvest 19 en Firma Binne- veld aan de Groenelaan 59. Op de wedstrijddag zelf kan men zich nog aanmelden bij het Pan nekoekhuis. Voor kinderen, die geen hengel hebben, is een exemplaar te leen. Om 14.30 uur geeft Straatthea ter Jah Pier een gratis voorstel ling op het Hemaplein. In Het Nieuwe Stadsblad van vrijdag 26 juli wordt een over zicht gegeven van de activiteiten tussen maandag 29 juli en don derdag 1 augustus. Tja, daar krijg je dorst van... i Zou hun moeder ze nog herkennen? SCHIEDAM - Met de aanhou ding van een 26-jarige Schie dammer heeft de politie zon dagnacht een einde gemaakt aan een gevaarlijke autorit door de binnenstad. De man kon in de Franklinstraat worden opge pakt en bleek stomdronken te zijn. De automobilist reed slingerend door de stad en veroorzaakte op de Rotterdamsedijk bijna een aanrijding met een tegemoetko mende automobilist. In de Edi- sonstraat reed hij vervolgens te gen een geparkeerde auto aan. Bij zijn aanhouding bleek de man geen rijbewijs te hebben, omdat de Officier van Justitie hem eerder al de bevoegdheid tot autorijden had ontzegd. Bo vendien was zijn auto niet ver zekerd. De automobilist is naar het bureau vervoerd en de auto is in beslag genomen. SCHIEDAM - Het college van B&W heeft toestemming ver leend voor de bouw van 46 wo ningen aan de Voltastraat en omgeving. Hiervoor wordt een eenmalige bijdrage verleend van 493.700,-. Een deel van dit be drag - 86.000,- - is bestemd voor het aanbrengen van voor zieningen voor ouderen. Voorts wordt een eenmalige bij drage van 95.683,- verleend voor het realiseren van voorzie ningen voor mindervaliden. Het Kunstenmakerstheater van Jan Rauh was één van de hoogtepunten van de dag. De openingsdag trok veel kinderen naar het Stadserf. SCHIEDAM - De politie heeft zaterdagavond een 37-jarige au tomobilist uit Schiedam van de weg gehaald, nadat hij met 100 km/uur over de Nieuwe Dam- laan was geraced. De man ver keerde onder invloed van alco hol, maar weigerde zijn mede werking aan een blaastest of ademanalyse. Hij kreeg een pro ces-verbaal en een rijverbod van acht uur. De auto is in be slag genomen. SCHIEDAM - Aan de J. Poels laan is in de nacht van zaterdag op zondag een 46-jarige Schie- damse automobilist staande ge houden, omdat zijn weggedrag nogal opviel. De man bleek te diep in het glaasje te hebben ge keken en kreeg een proces-ver- baal en een rijverbod van acht uur. SCHIEDAM - In het afgelopen weekeinde is ingebroken in een woning aan de Hagastraat. Ver mist worden een videorecorder, een kleurentelevisie, stereo-ap- paratuur en wat porcelein. WATERWEG NOORD - Het centrum van Rotterdam wordt zaterdag 27 juli bezet door een bonte stoet carnavalsgroepen en individuele carnavallers. Het kleurrijke gezelschap is dit jaar bijna twee keer zo groot als in voorgaande jaren en vormt een colonne van ruim anderhalve kilometer lang. De deelnemers komen oorspronkelijk uit de Antillen, Suriname, Brazilië, het Caraïbisch gebied, Engeland, Spanje, Afrika en Kaapverdië. De Straatparade vertrekt om 13.00 uur vanaf het Stations plein. Op de eerste praalwagen staat de carnavalskoningin 1991 Zella van der Toorn Vrijthoff met haar Afrikaanse groep Egbe Amuludun. Dit jaar trekt de stoet niet meer over de Kruis kade en Nieuwe Binnenweg, maar via de Coolsingel door het toeristische Waterstadgebied. Op de Coolsingel staat vanaf 11.00 uur de Mercado Carnaval opgesteld; een exotische markt met allerlei lekkernijen uit de zuidelijke landen. Om 19.00 uur is de Straatpara de ten einde en vindt de prijs uitreiking plaats vanaf het bal kon van restaurant Engels aan het Stationsplein. Vervolgens vertrekt het hele gezelschap naar Schiedam, waar in de Mar griethal tot 03.00 uur het Street- parade-nabal wordt gehouden. Kaarten 35,- zijn verkrijg baar bij de VVV en aan de zaal. SCHIEDAM - Inbrekers hebben afgelopen vrijdag, op klaarlichte dag, een goede slag geslagen in een woning aan de Rotterdam sedijk. Nadat de voordeur was geforceerd, werd het hele huis doorzocht en leeggehaald. Ver mist worden stereo-apparatuur, televisietoestel, videorecorder, camera, sieraden, horloge, kle ding en computerapparatuur. Ton van der Berg's Tapijtcorner SCHIEDAM - Ton van der Berg's Tapijtcorner is onlangs verhuisd naar de Vijgensteeg 4. Hier beschikt deze tapijtgigant over een flinke verkoopruimte van zo'n zeshonderd vierkante meter, terwijl na de zomer nog eens drieduizend vierkante me ter showroom op de eerste ver dieping wordt ingericht. Ton van der Berg's Tapijtcorner biedt een ruime sortering vloer bedekking, gordijnen, lamellen en zonwering en is de grootste tapijtzaak van Schiedam en om streken. Voor de Tweede Wereldoorlog startte de vader van de huidige eigenaar het bedrijf in Rotter dam, maar in de oorlogsjaren werden de werkzaamheden stil gelegd. In 1947 werd opnieuw begonnen als vloerenbedrijf. Vijf jaar later besloot de zoon, Ton van der Berg, om marmo- leum, linoleum en tapijt te gaan verkopen. Gelijktijdig verhuis de de onderneming naar Schie dam. „Ik heb in de loop der jaren heel wat vestigingen gehad", zegt Ton van der Berg. „In Schiedam heb ik onder meer aan de Parkweg, BK-laan en Rembrandtlaan gezeten en ver der had ik filialen in Vlaardin- gen en Overschie. Maar nu heb ik alle activiteiten geconcen treerd in deze nieuwe vestiging aan de Vijgensteeg". In de nieuwe ruimte kreeg Van der Berg de mogelijkheid om het toch al ruime assortiment nog verder uit te breiden. „Ik kan nu ook veel meer aan de klanten laten zien". De cliënten van Ton van der Berg komen van heinde en ver re. Hij levert door het hele land. „Dat komt omdat wij service erg hoog in het vaandel hebben staan. Onze betrokkenheid met de klant houdt niet op zodra we een produkt hebben verkocht. Ook daarna blijft onze service gelden", meent Van der Berg. „Het gebeurt ook vaak dat Schiedammers naar andere de len van het land verhuizen, maar hun vloerbedekking en zonweringen toch bij ons ko pen. Onze eigen stoffeerders rei zen dan ook het hele land door". Ton van der Berg's Tapijtcorner kan vrijwel alles uit voorraad leveren. De eventuele wachttijd bedraagt slechts hooguit vijf da gen. De openingstijden zijn: maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. onze 2 winkels in Schiedam gaan sluiten daarom... verkopen wij de leukste en mooiste... HOOGSTRAAT 58 EN RUBENSPLEIN 16 Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks vari 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MA THEN ESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIIN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIIN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 Openingsdag Jeugdland belooft drie dolle weken Ton van der Berg's Tapijtcorner

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 3