Opening vrijdag 6 september Wie is Bob Studenten zoeken sponsors voor studiereis naar Japan Kleurwedstrijd Holland management bV G se pms Radio/cassetterecorder 4 t/m 50e prijs: Een vsffasslnQ lil JUNIBo Kleuters duwen gammele lantaarnpaal omver .\a*e^'ti\eu*e HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 JULI 1991 PAGINA 7 SCHIEDAM - Temidden van alle sloopactiviteiten aan de Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan, is in middels een fraai kanto- renpand verrezen: het Jumbo Trade Center. Vrij dag 6 september wordt het pand officieel geopend door de heer J. Melchers, Het Jumbo Trade Center is bijna gereed. Begin september wordt het gebouw officieel geopend. VLAARDINGEN - Twee kleuters leken aanvankelijk over bovennatuurlijke krachten te beschikken. Toen zij zaterdagmiddag te gen een lantaarnpaal leun den, bleek deze niet tegen de zeer jonge krachten be stand te zijn. De lantaarnpaal begaf het en kwam boven op een auto terecht. Toen een onderzoek werd ingesteld bleek de lan taarnpaal bijzonder gam mel te zijn. Het verhaal ver meldt niet of er nu een on derzoek naar alle Vlaar- dingse lantaarnpalen gaat geschieden. president-directeur van de voormalige jeneverstokerij De Olifant. Eigenaar en hoofdgebruiker van het nieuwe complex is Holland Management Holding, tot vorig jaar eigenaar van het voormalige Bolscomplex, dat momenteel wordt ge sloopt. De Schiedamse zakenman Georg Toth verkocht in januari vorig jaar het voormalige Bols- complex/Lanvasterrein aan de gemeente. Hij stelde daarbij als voorwaarde, dat hij aan de zij kant van het grondgebied een eigen kantoorgebouw mocht la ten verrijzen. Eind vorig jaar, op 12 december, werd met de bouw hiervan gestart en over WATERWEG NOORD - De Studievereniging CIM- droom van de Hogeschool Rotterdam, studierichting Computer Integrated Ma nufacturing, onderneemt eind september een studie reis naar Japan. Hiervoor worden nog enkele spon sors gezocht. Er is nog een plaats vrij voor deelname aan de reis; daarom ver loot de studievereniging deze laatste plaats onder de sponsors. De studierichting CIM is een nieuwe automatiseringsoplei ding binnen de Industriële In formatiekunde. De studenten worden opgeleid tot toekomsti ge automatiseringsadviseurs met een brede visie op het mo derne bedrijfsleven. De 'CIM-fi- losofie' is de integratie van geautomatiseerde systemen in een produktie-omgeving. Het komt vaak voor dat afdelingen binnen bedrijven hun eigen in formatievoorziening hebben. De afdelingen afzonderlijk func tioneren optimaal, maar van een ideale informatie-over dracht onderling is vaak geen sprake. De studievereniging heeft Japan als doel van de studiereis uitge kozen, omdat hier een industrie is opgezet volgens de modernste methodieken. De automatise ring is hier het meest gevorderd. Het thema van de reis luidt 'In formatiebehoefte, -opslag en - distributie bij produktiebedrij- ven', met als subthema's 'opzet, organisatorische aanpak en de gevolgen hiervan' en 'centrale-, decentrale- en gedistribueerde databases'. De studiereis wordt gemaakt door vijftien studenten en twee docenten. De ervaringen van de reis worden gebundeld in een eindrapport, terwijl een deel van de bevindingen aan de orde komt tijdens een constructeurs dag, die 5 november wordt ge organiseerd. Sponsoring De financiering van de reis is voor tachtig procent rond. Voor het resterende deel worden nog sponsors gezocht. Er is nog één plaats vrij voor deelname aan de studiereis. Deze plaats wordt verloot onder de sponsors. In dien men 630,- bijdraagt, komt men in aanmerking voor deze plaats. Bovendien ont vangt men de publicatie van het vooronderzoek. Wanneer men een sponsorbijdrage van 1.100,- beschikbaar stelt, maakt men een dubbele kans om mee te mogen, terwijl men zowel het vooronderzoeksrap port als de eindrapportage ont vangt. De aanmelding voor sponsoring moet uiterlijk 1 september bin nen zijn. De bekendmaking van de sponsor, die de studiereis zal meemaken, vindt plaats op 5 september. Voor meer informatie kan men bellen met H.J. Jumelet (tele foon 010 - 4857988), E. Brou wer (telefoon 070 - 3600664), A.J.J. den Boer (telefoon 078 - 123266) en R. Zweegman (tele foon 01820 - 33988). zes weken vindt de officiële opening plaats. Het Jumbo Trade Center omvat bijna vijfduizend vierkante me ter bedrijfsruimte. Circa zes honderd vierkante meter is be stemd voor Holland Manage ment Holding, het bedrijf van Georg Toth. De resterende ruimte wordt verhuurd. Het ge bouw is ontworpen door de Schiedamse architect Nol Heu velhorst. Verdeling Op de begane grond is de show room van Autobedrijf J. van Gulik gesitueerd. Dit deel van het bedrijfspand is inmiddels al geopend. Op de eerste etage ko men verder een uitgeverij, een juristenkantoor en een architec tenbureau. De tweede verdieping wordt voor een groot deel bezet door een Hongaars import- en ex portbedrijf, dat ook produktten- toonstellingen in binnen- en buitenland organiseert. In het Jumbo Trade Center wordt eveneens een expositieruimte ingericht, waar straks diverse produktpresentaties uit met name Hongarije worden gehou den. Deze presentaties zijn ove rigens alleen toegankelijk voor genodigden. De tweede verdie ping bestaat voor de rest uit kleinere kantoorunits. Bovenin het gebouw zijn enkele luxere kantoorruimten gesi tueerd, waarvoor zich inmid dels al wat gegadigden hebbes gemeld. Het Jumbo Trade Cen ter beschikt voorts over circa vijftig parkeerplaatsen aan de achterzijde van het gebouw. Centrale ingang Het Jumbo Trade Center is ge vestigd aan de Burg. Honnerla ge Gretelaan 7. Het pand heeft één centrale ingang, maar het autobedrijf heeft een aparte, ei gen ingang. De entreehal bevat een centrale balie, waar de bezoekers worden doorverwezen naar het gewen ste kantoor. Voorts is in de hal een ronde wand in de vorm van een halve cirkel aangebracht, die bestemd wordt als expositie ruimte voor lokale kunstenaars. Overigens worden de Schie damse kunstenaars ook op an dere terreinen nauw betrokken bij het nieuwe kantoorgebouw;. Harr Wiegman is verantwoor delijk voor het splinternieuwe logo van Holland Mangement Holding, terwijl de eigenaar een Schiedamse kunstenaar wil ver zoeken een kunstzinnig object te vervaardigen voor de ingang van het gebouw. Hierin moeteij de brievenbus en de naampla ten van de bedrijven, die in het Jumbo Trade Center zijn gevesj tigd, worden verwerkt. SCHIEDAM - Jarenlang is de voormalige Bolssilo aan de Burg. Honnerlage Gretelaan een fikse doorn in het oog van menig Schiedammer geweest, maar de wanstaltige kolos is nog maar een kort leven beschoren. Na de zomervakantie gaat het gebouw immers tegen de vlakte. Bovenop de silo hebben geruime tijd de letters 'H.I.T.' ge prijkt, maar oplettende Schiedammers zullen ongetwijfeld hebben opgemerkt dat die letters hebben plaats gemaakt voor de naam 'BOB'. Navraag naar deze naamswijziging le verde tot dusver niets op. Wellicht is het een opvallende lief desverklaring van een schone Schiedamse, die op de valreep nog even één van de hoogste gebouwen in de Brandersstad wilde benutten? Of zou het een afkorting kunnen zijn van menig hartekreet 'Begraaf Oude Bolssilo'? SCHIEDAM - De officiële opening van het Jumbo Trade Center aan de Burg. Honnerlage Gretelaan, vrijdag 6 september, gaat gepaard met diverse activiteiten. Tijdens de openingshandeling zelf wordt opgetreden door het Koninklijk Schiedams Mannen koor 'Orpheus'. Saillant detail is dat dit koor ooit werd opge richt door burgemeester Honnerlage Grete, naar wie de straat is vernoemd, waaraan het Jumbo Trade Center is gevestigd. Speciaal voor de Schiedamse jeugd van 6 tot en met 12 jaar heeft Holland Management Holding, de eigenaar van het J.T.C., aan de Schiedamse kunstenaar Harr Wiegman gevraagd een fraaie tekening van het kantoorpand te maken. Deze tekening, die on deraan deze pagina staat afgedrukt, kan worden ingekleurd. De drie mooiste kleurplaten worden beloond met fraaie prijzen. Voor 47 andere mooie kleurplaten is een troostprijs beschikbaar. De eerste prijs is een mountainbike, de tweede prijs een walk man en de derde prijs is een radio/cassetterecorder. De kleurplaten kunnen worden ingeleverd bij Het Nieuwe Stads blad, aan de Dam 2. Vrijdag 6 september, om 15.45 uur, vindt de prijsuitreiking plaats. Voor meer informatie over de kleurwed strijd kan men elders op deze pagina terecht. 'ülssSIs e* de &aVxe !- op Ben je niet ouder dan 12 jaar, kleur dan de tekening van het Jumbo Trade Center zo mooi mogelijk en maak kans op één van de volgende prijzen: 1e prijs: Mountain Bike 2e prijs: Walkman Vul de bon in en stuur deze samen met de tekening vóór 28 augustus naar: Het Nieuwe Stadblad, Dam 2, 3111 BD Schiedam. Je mag de tekening natuurlijk ook langs komen brengen! Alle winnaars krijgen schriftelijk bericht. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op 6 september om 15.45 in het J.T.C.-gebouw, Burg. H. Gretelaan 7. Naam: Adres: Woonplaats: Gem. datum: J umbo Trade Center is bijna gereed KLEUR MEE EN WIN EEN MOOIE PRIJS!! f

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 7