Geen zon?!...Wel zomerse prijzen! JE KIEST BRVYNZEEl NIEUWBOUW OF BESTAAND HUIS KOPEN? HYPOTHEEK ADVIES FDC- HYPOTHEEKADVISEUR FINANCIEEL DIENSTENCENTRUM - DELFT Gratis verkooptaxatie...? VONS VASTGOED Gaat u verhuizen? H. VAN DIJKE 0 WIM TREURNIET Mode Les Deux Verbouwing voor keuken niet meer nodig ruim en riant pand vanaf a.s. zaterdag WONINGBUREAU W. MOERMAN iiiiiiii® VLIETLANDEN MAKELAARDIJ BV (010 VLIETLANDEN MAKELAARDIJ Maakt van zijn cursisten goede automobilisten! Bodemonderzoek Compact-sets voor kleine ruimten keukenadviescentrum stam zoon bv WESTPOLDERSTRAAT 9 (BIJDORP) ROTTERDAMSEDIJK 186 Ben Hartendorp b.v. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 26 JULI 1991 PAGINA 10 Diverse modellen met hoge korting Voor een echt goed altijd een afspraak maken voor een kosteloos advies met uw onafhankelijke Hof van Delftlaan 2, 2613 BN Delft Telefoon 015-158491 P.8. weet u dat er al hypotheekrente mogelijk is van 8.1% Onroerend Goed Bemiddeling Hypotheken Verzekeringen Kantoor Vlaardingen Hoogstraat 55 tel. 010-4601520. Eengezinswoning met achtertuin. Indeling: T-vormige woonkamer, zijkamer, keuken, hal. 1e Verdie ping: 3 slaapkamers, waskeuken met balkon, douche met wastafel. Zolder met dakkapellen en twee kamertjes. Bijzonderheden: eigen grond, nieuwe elektrische bedrading. Koopsom 105.000,- k.k. Appartement met eigen opgang. Indeling: doorzonwoonkamer keuken, zijkamer, 2 balkons. Slaapetage met 2 kamers, badkamer met douche. Bijzonderheden: eigen grond, nieuwe elektrische bedrading, c.v.- gas, geiser en boiler. Koopsom 65.000,- k.k. Lange Kerkstraat 80 te Schiedam. Tel. 010-4264450 of na 16.30 uur 010-4340196. Bel dan een verhuizer. Maar wei een goede. Een met vakbekwame ver- huiskrachten. Mensen die met liefde uw kostbare spullen behandelen. H. van Dijke is zo'n verhuizer. Een be drijf met jarenlange ervaring, dat be schikt over een modern wagenpark met een verhuislift. Van Dijke regelt voor u alles naar wens. Zorgt voor het inpakken en eventuele opslag. Ai- les kan. Snel en zonder zorgen wor den uw spullen tegen konkurrerende prijs verhuisd. Verzekerd natuurlijk. Vraag vrijblijvend prijsopgave. Verhuis zonder probleem met H. van Dijke Schiedam, Nieuwe Mathenesserstraat 85 Schiedam, telefoon 010-4261224-4268201 Spijkenisse, telefoon 01880-30234 Erkend verhuisbedrijf Waalstraat 63 3131 CS Vfaardmse» Tdsfoon 010-460 19 00 Te koop aangeboden: Financieel advies- en bemiddeling8buro ANWB erkende autorijschool Aleidastraat 66a, Schiedam Telefoon 4266575 Onverwacht inel heeft het ka binet vaart gezet achter de rechtsbescherming van hui zenkopers. Plannen die al eni ge tijd in de pijplijn zaten, werden nog vrij plotseling aan de Tweede Kamer voorgelegd. Zodra de noodzakelijke aan passingen in het Nieuw Bur gerlijk Wetboek rond zijn, heeft een huizenkoper nog recht op oji. een bedenktijd, wordt bij nieuwbouw de laat ste betaling pas verricht alt alle opleveringsgebreken zijn <&<fio!pen, en worden stren gere eisen aan bemiddelaars gestald. Al eerder had de Vereniging Bemiddeling Onroerend Goed het voortouw genomen op ver schillende punten. Zo werd eind mei door de aangesloten leden al een bedenktijd ingevoerd en is ook de vakopleiding al enige tijd aangepast aan strenge ei sen. Bedenktijd De bedenktijd is in dé nu be oogde wettelijke regeling be perkt tot 3 (werkdagen na on dertekening van een koopcon tract. De Vereniging Eigen Huis vindt dit te kort, maar het kabk net is van mening dat ook de rechtszekerheid voor de verko pers van een huis beschermd moet worden. Een ander pluspunt van deze bedenktijd is dat het risico van een mondelinge koop daarmee verleden tijd wordt. In de prak tijk gebeurt het van tijd tot tijd dat bij een bezichtiging door de adspirant kopers uitlatingen worden gedaan die lijken te duiden op een kooptoezegging. En regelmatig leidde dij tot problemen. Als de bedenktijd straks wettelijk is vastgegelegd, is een koop alleen maar geldig als een schriftelijk koopcon tract niet binnen drie dagen is geannuleerd. Als zodanig is de bedenktijd dus geworden tot een soort op tie. De koper heeft daar uiter aard alleen wat aan, als in die drie dagen ook alle nodige maatregelen worden genomen om zich ervan te vergewissen Ondanks alle zorgen en moeite blijkt misschien dat ver schillende planten in de tuin niet vervracht en sterk achterblijven in groei en bloei. Dat ken allerlei oorzeken hebben (bijvoorbeeUhJJfAJ»»" het ken ook liggen aan de bodemgesteldheid. Om daar over zekerheid te krijgen kunnen ook particulieren te recht bij bureaus voor bodemonderzoek een tweetal: 1. Mrijhle^t^mvo^ron^enGe- wasonderzoek, Postbus 115, 6860 AC Oostaroeok, tel. 065-341841; 1 Centraal Bodemkundig Bureau, Postbus 807. 7400 AV Deventer, M. 05700-20500 Grondmonster worden ofwel door het bureau genomen otwel toegestuurd lier in kwestie. (In dat laatste V^d'noetw^ soort handleiding worden aangevraagd). Zo n onderzoen kost ruwweg rond de honderd gulden. Daarvoor WOfd een globale analyse van de grond gegeven plus een be- meetings- en een bewerkingsadvies. dat geen miskoop wordt geslo ten. Dat kan duidelijk worden uit een taxatie (waarin de koop prijs en de onderhoudsstaat worden beoordeeld) en zonodig een technische keuring. Het koopcontract kan in die tijd ter beoordeling aan bijvoorbeeld de notaris worden voorgelegd. Minder spectaculair, madr toch niet zonder betekenis is dat ook geen vooruitbetalingen meer aan kopers mogen wor den gevraagd, met uitzondering van de bij koop van bestaande woningen gebruikelijke waar borgsom die bij de notaris moet worden gestort. Deze waarborgsom ofwel aanbeta ling mag echter maximaal 10% van de koopsom bedragen. Depotregeling Een andere belangrijke verbe tering is dat bij oplevering van nieuw gebouwde woningen een bedrag in depot mag worden gehouden (van meestal maxi maal 5%). Uit gegevens van De Vereniging Eigen Huis blijkt dat per woning vaak tientalle, zij het overwegend kleine, gebre ken zijn te constateren bij de zgn. na-oplevering. De meeste gebreken worden door de bouwer zonder proble men verholpen. Maar toch bleek hier een bron van vele conflicten in te schuilen en met name bij wat ernstiger gebre ken was het weieens moeilijk de zaak in orde te krijgen. Po gingen om tot onderhandse af spraken te komen tussen Vere niging Eigen Huis en aanne mers haalden het net niet. Maar met de aanstaande wet telijke regeling krijgen de ko pers van een nieuw huis een krachtig middel om herstel van gebreken af te dwingen. Vakbekwaam De vakbekwaamheid van ma kelaars en bemiddelaars moet volgens het kabinet verder wor den opgevoerd. Daarom wor den ook op dit punt aanvullen de wettelijke regels voorzien. De manier waarop dit in de praktijk moet worden geëffec tueerd is nog niet helemaal dui delijk. Zeker is intussen wel dat naast makelaars ook andere bemiddelaars, mits die aan de vakbekwaamheidseisen vol doen, mogen optreden. Een belangrijk punt bij de be middeling is dat het handelaren verboden wordt voor hun eigen panden te bemiddelen. In de praktijk betekent dit dat een handelaar wel zijn eigen pan den mag aanbieden, maar dit ook duidelijk moet aangeven. Hij mag dus ook geen zoekop drachten van kopers aannemen om die vervolgens naar een van zijn eigen panden te leiden. In hoeverre dit voor de consu ment tot de broodnodige dui delijkheid zal leiden, moet ove rigens nog worden afgewacht. Wie zo'n beest van een keu ken wint in de populaire RTL- kwit Rad van Fortuin ontkomt meestal niet aan een forse verbouwing. Veel kopers van een nieuwe keuken combine ren dat eveneens met een ver bouwing. Maar dat hoeft niet: het tegenwoordige aanbod van keukens, apparatuur en accessoire* maakt inbouw en aanpassing mogelijk in vrijwel elk interieur. Zo bestaan er zelfs compleet uitgeruste com pact-keukens voor heel kleine ruimten, die bijvoor beeld ook geschikt zijn als tweede keuken. Niet alleen het aantal variaties in modellen en accessoires is gigantisch, ook de toegepaste materialen voor de kasten ver schillen: massief hout, gefineer de spaanplat, MDF-platen (een soort verbeterd spaanplaat), kunststof of hout met kunst stof, glasal (vocht- en vetbe- standige, onbrandbare sand- wich-platen met als basis eter- nit) en dat alles in een bijna eindeloze reeks ontwerpen, kleuren en maten. Wie zich gaat oriënteren ziet dan ook al gauw door de bo men het bos niet meer. Erf dan bestaat inderdaad het gevaar van een impulsaankoop die na derhand een verbouwing nood zakelijk maakt. De kosten daar van kunnen echter grotendeels worden uitgespaard door met een wensenlijstje op pad te gaan dat is gebaseerd op de ei gen situatie, dus: de maten van de eigen keuken en de functies die in de keuken vervuld moeten worden. Compact-keuken De meest compacte keukens die tegenwoordig te koop zijn, beslaan nog geen vierkante meter en zijn toch compleet uit gerust. Het keukenblok heeft dan een werkblad van 100 cm lang en 60 cm diep. Daarin op uitgekiende plaatsen een spoel bak, twee kookplaten en een werkgedeelte voor snijden, af wassen, afdruipen e.d. Onder het werkblad een koelkast en (goosteen)kastje waarin een boiler of geiser terecht kan. Evenzeer uitgekiend zijn berg plaatsen aangebracht voor schoonmaak- en afwasspullen. En boven het werkblad kunnen nog hangkastjes worden ge plaatst. Zo'n compact-keuken kan ei genlijk overal worden geplaatst waar aansluiting van water en gas of elektra, plus een afvoer mogelijk is. Desnoods ook in de hoek van een bestaande ka mer, bijvoorbeeld voor kamer bewoners of als tweede keuken in een groot huis. De keuken is 30/91 ook zo klein dat die desge wenst met een gordijn, lamel len, deurtjes of een ombouw- kast kan worden afgeschermd. Door een ombouwkast wordt de functionaliteit nog sterk ver groot. De zijwanden van de kast, naast en achter het keu kenblok, reiken nagenoeg of geheel tot het plafond. Tussen de zijwanden komen boven- kastjes te hangen. De achter kant van de ombouwkast, te gen de muur, is tegelijk spat- wand. Bovenin de kast zit een ontluchtingsrooster. Deze hele eenheid is meestal naar wens uit te breiden. Deze mini-keukens worden, ook al door de gunstige prijs stelling, snel populair. Er ko men steeds meer leuke model len en varianten op de markt. De nieuwste trend is dat ze zelfs als meeneem-keuken, dus met een verhuisbaar werkblad in de ombouwkast, worden uit gevoerd. Via de mini-keuken kan geko zen worden uit steeds grotere keukens in allerlei ontwerpen en vormen: recht, L-vormig of zelfs met vrijstaande elemen ten. En als nog een afwijkende Voor kleinere keukens zijn er compacte spoelunits met aller lei extra's. maat nodig is zijn er ook vol doende fabrikanten die keu kens aanpassen aan de op te geven maten. Keukenhulpjes Daarnaast zijn uitvoering van kasten, andere keukenonder delen en accessories steeds functioneler en handiger. Kas- tindelingen bijvoorbeeld zijn te krijgen met uittrek-elementen in verschillende breedten of ten dele in de vorm van roosters en/of manden. Of achter het la- denfront kan een uittrekbaar tafelblad of een strijkplank wor den opgeborgen. Er zijn ook kasten met een verticale in plaats van de normale horizon tale vakindeling of met een uit trekbaar flessenvak. Moeilijk bereikbare hoeken kunnen worden benut met een zg. carrouselkast, zodat iets dat achterin staat voorgedraaid kan worden. En als een wand niet helemaal volgebouwd wordt, kunnen kwartronde af- sluitkasten, meestal met open schappen, nuttig zijn. Allerlei praktische hulpstukken kunnen bijvoorbeeld aan de binnenkant van deurtjes wor den gemonteerd. Ophangbeu- gels voor van alles en nog wat, kruidenrekjes, koppen- en gla- zenrekjes of bijv. een elektri sche handdoekendroger. Er be staan zelfs zg. uittrekbare ba guette-kastjes met een linnen zak voor het opbergen van stokbrood. En dit betreft alleen nog maar hulpmiddelen en ac cessoires voor de kasten. Wie goed rondkijkt ontdekt dat op alle onderdelen van de keuken, bijvoorbeeld ook bij de werk bladen, spoelbakken, appara tuur etc. tal van handige novi teiten zijn bedacht. J ROTTERDAM* giessenweg 20 (in praxis) SCHIEDAM* parkweg 361/koopavonden open W&O0P V S - VLAARDINGEN W. Frederikstraat Uitstekend onderhouden hoek eengezinswoning gelegen in de wijk Holy-Zuid. Woning voorzien van c.v. (1979) voor- en grote achtertuin (8.00x14.OOm). Indeling: entree, hal, keuken, woonkamer 8.60x3.60m. met open haard. Lichte plavuizen, granol wanden en open haard. 1e verdieping: badkamer met luxe sanitaire voorzie ningen, ligbad, dubbele vaste wastafel en 2e toilet. 3 Ruime slaapkamers. 2e verdieping: overloop met c.v.-opstelling en grote zolderka mer. De woning is strak, modern en wit afge werkt met grotendeels hardhouten kozijnen en isolatieglas. Erfpacht 745,- per jaar vast tot 1- 12-2006. f. 228.000,-K.K. VLAARDINGEN Vettenoordsekade Nabij het centrum van Vlaardingen gelegen 3- kamerflat gesitueerd op de 1e etage met centra le entree, eigen grond. Indeling: entree, gang, meterkast Betegelde douche, toilet Keuken met goed keukenblok en klein balkon. Woonka mer, eetkamer, slaapkamer. Berging op de eerste verdieping en extra bergruimte op de zol derverdieping. Bijdrage V.v.E. ƒ125,- per maand. f. 39.000,-K.K. VLAARDINGEN Lepelaarsingel Goed onderhouden 4-kamerwoning met c.v. en lift op de 5e verdieping. Erfpacht 224,16 per jaar. Indeling: entree, keuken, ruime woonkamer met isolerende beglazing. Balkon. Slaapkamer 3.35x4.10m. met isolerende beglazing. 2 Slaap kamers achterzijde 4.20x2.05m Ruime speelhal. Luxe badkamer met douche, toilet en vaste was tafel. Bijdrage V.v.E. ƒ215,- per maand incl. ver warming. Berqing in de onderbouw. f. 94.000,--K.K. VLAARDINGEN Leliestraat In vlaardingen-Ambacht gelegen verbouwde tussen eengezinswoning op eigen grond. Ind.: begane grond: entree, garderobenis, kelderkast, toilet met fonteintje. Woonkamer L-vorm, woon keuken, douche met vaste wastafel. Bijkeuken met betegelde vloer 1 e Verdieping: overloop, 2 slaapkamers 4.40x3.70m. en/ 3.40x3.60m. Dak terras, vliering. Achtertuin met stenen berging en achterom. Nieuwe elektrische installatie. f. 142.500,--K.K. VLAARDINGEN Esdoorndreef Aantrekkelijke tussen eengezinswoning in de wijk Holy-Noord. Erfpacht ƒ917,- per jaar vast tot 1-3-1996. Indeling: begane grond: entree, hal, meterkast, toilet met fonteintje. Keuken met licht eiken keukenblok, woonkamer met granol wanden. 1e verdieping: overloop, gangkast, badkamer met ligbad, 2e toilet en vaste wasta fel. 3 Slaapkamers: 4.20x2.86m.. 4.20x2.20m. en 3.21x2.86m. 2e verdieping: overloop, berg ruimte. kast en c.v.-ruimte. Slaapkamer 4.07x4.92m. met dakkapel. Stenen berging. Achtertuin ca. 11m. f. 185.000,-K.K. MAASSLUIS Merellaan Uitstekend onderhouden en fraai afgewerkt 5- kamer appartement gesitueerd op de 3e etage met lift en c.v. Indeling: entree met garderobe nis. Ruime living in L-vorm, totaal 44m2. Keuken -zeer luxe- met witte Poggenpohl keuken, voor zien van uitgebreide inbouwapparatuur. 3 Slaap kamers 5.00x3.24m., 4.15x3.24m. en 4.40x 2.50m. Zeer luxe badkamer met ligbad, Poggen pohl badkamermeubel met ingebouwde wasta fel. Toilet. Ruim zonnig terras op het zuiden met fraai uitzicht op de Waterweg. Alle ramen en ko zijnen hardhout. Bijdrage V.v.E. 345,- per maand, inclusief stookkosten. Berging in de on derbouw. f. 339.500,-K.K. NIEUWBOUW VLAARDINGEN Kruidenpad Nog beschikbaar 2 woningen van het type 2 onder 1 kap, een tussenwoning voor de koop som van f. 260.000,- en een woning met garage voor f. 297.000,--. Ruime woningen gelegen nabij de Vlaardingse Vaart, recreatiegebied Broekpolder en winkelcentrum De Loper. Inde ling: royale woonkamer ca. 45m2, semi open keuken. 1e verdieping: 3 grote slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet. 2e verdieping: royale hobby/slaapkamer met groot zonneterras. Afgekochte erfpacht. Grote percelen grond met voortuin en diepe achtertuin. Voor het bezichti gen van de modelwoning kunt u een afspraak maken via ons kantoor, tel 010-4601900. Op zaterdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Gratis hypotheekberekening op de computer. MAKELAAR Van Hogandorplaan 16 ta Vlaardingan Een zéér geschikt voor vele doeleinden. Hoekpand met voortuin (pas aangelegd) zijtuin en achtertuin (nu gedeeltelijk in gebruik eigen auto). Gevelrelniglng pas toe gepast. Indaling benadenetaga: achterentree, gang (betegeld), 2 kas ten en wastafel 5.80x2.30, provisieruimte 2.30x1.80 met 2 kasten, meterkast, nieuwe bedrading, extra groepen voor vele doeleinden o.a. keramische plaat, magnetron, vriezer enz., moderne schakelaars. Kantoorruimte met c.v. 5.80x3.50, 3 te lefoonaansluitingen, c.v.-rulmte, ruimte voor b.v. diepvriezer, 1 faxaansluiting. Indaling woonataga: hal met parketvloer, deur met glas naar gang met parket, geheel betegeld mooi toilet, woonkamer met parket en grote open haard 8.10x3.60, openslaande deuren naar balkon, 1 groot zijvenster, zeer zonnige living, groot raam voorkant, mooie open keuken met deur naar balkon. Indeling derde etage: slaapvertrekken met overloop naar de vierde etage, badkamer met wastafel en ligbad (betegeld) en toilet, slaapkamer 3.90x3.90, slaapkamer 3.40x3.90, slaapka mer 3.00x2.45. Indeling vierde etage: hal met kast, mooie geheel betegelde douche met houten plafond en wastafel en groot raam, slaap kamer 4.50x3.60, met openslaande deuren naar het zonneter ras 6.10x2.80. Eeuwigdurende erfpacht 210,70 p.j. Oplevering in overleg. Vraagprijs 335.000,- k.k. Bel voor inlichtingen en/of bezichtiging Telefoon 010-4740333. SCHAKEL EN AUTOMAAT THERORIELESSEN Oostsingel 17 3112 GC Scheidam Tel. 010-4264033 2 HALEN 1 BETALEN -»*• redaktie 'UW THUISKRANT' EXTRA Postbus 5825, 2280 HV R«swijk

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 10