Autobedrijf v.d. Voorde WIM VAN DUKE ZN TEL. 010-4267169 BINGO - BINGO BINGO v I Snelwerkende bloedsuikermeter is sekuur, handig en bevalt Niet kleurende strips wel als gemis ervaren unftin Puzzelwandeling door Oud-Dordrecht 't Maantje VERHUIZERS Topformatie ACT BINGO - BINGO BINGO - BINGO - BINGO MENNENS SCHIEDAM iTOER-IS'MEE 5 Panda's, 4 Uno's, 1x Tipo Peter de Vries Zaterdag 3 augustus GROTE SUPER GELDBING0 BINGO-BINGO No Problem probleemloos Voor drie poezen te gepeperd Vloeibaar schuurmiddel met glaasje toe Cafe in CAFE BAR Woensdagavond Gemeente SCHIEDAM Gemeente SCHIEDAM W HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 26 JULI 1991 PAGINA 2 Uw Tempra-mentvolle dealer heeft staan: Extra hoge inruil. Demonstratie auto's: Fiat Uno Turbo, Fiat Tipo DGT met Abarth-pakket, Fiat Tempra 1.6 S Stationwagon Dit mag u niet laten lopen! JAN STEENSTRAAT 35 SCHIEDAM Passage Theater Schiedam in zaal 'Beatrix' met 2x een SUPERRONDE Zaal Beatrix In de werkplaats en op de testafdeling is behoefte aan assistentie. Enthousiaste aanpakkers met flexibele instelling en technisch inzicht op L.T.S.-nivo hebben wij een afwisselende full-time job te bieden. Uw leeftijd is rond de 20 jaar. Zij, die een stuk zelfstandigheid op prijs stellen, bieden wij een boeiende funktie met goede toekomstmogelijkheden. Wanneer uw ambitie uitgaat naar deze vakature schrijf dan binnen 10 dagen een korte en bondige brief naar: Mennens Schiedam. Postbus 106,3100 AC Schiedam, t.a.v. J. J. P. Lansbergen. U kunt ook bellen voor meer informatie, telefoon 010- 4373033 of 's avonds 01899-16489 en vragen naar de heer J. J. P. Lansbergen. verte handelsdivisie BI U) Dankwoordje Reakties Gewijzigd telefoonnummer Drie katten Nog eentje Start 30/91 iFlllA/Tl spiksplinternieuw, reeds voorzien van een kenteken, direkt voor u klaar. En met heel veel voordeel. U kunt kiezen uit: 1 jaar uitgestelde betaling van 6.000,- tot 20.000,- 0% rente bij financiering. (Indien u de aankoop financiert middels Fiat Credit Nederland betaalt u de eerste 24 maanden 0% rente). Voor alle auto's geldt: U ontvangt voor uw huidige auto minimaal 1500,- en maximaal 3000,- boven de ANWB taxatiewaarde. Indien u gebruik maakt van één van de beide aanbiedingen, dient u 25% van de prijs aan te betalen. (incl. sportvelgen en verlagingset) 5e Industriestraat 31-41, Vlaardingen. Tel. 010-4348157. a.s. zaterdagavond treedt bij ons op Aanvang 21.00 uur Tot ziens Broersveld 151. VERHUIZEN? VRAAG DAN VRIJBLIJVEND PRIJSOPGAVE BIJ DE STULP Donderdagavond, de gezelligste avond van de week met spare-ribs, kippepootjes of mosselen. Reigerlaan 40, Vlaardingen-Holy winkelcentrum, telefoon 4743675 zondag 28 juli (te bereiken met lijn 1 vanuit Spijkenisse met bus 80). Wij spelen 13 rondes met lange kaarten Enkel 20.-, dubbel 22.50, 3-dubbel 25.- 3 prijzen op 1 kaart. Iedere deelnemer GRATIS CONSUMPTIE Zaal open 17.30 uur, aanvang 20.00 uur. Kom op tijd, want vol is vol!!! spelen wij met lange kaarten Zaal Marijke, Broersveld, Schiedam Broodje, koffie, stukje worst, stukje zuur gratis. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 17.30 uur. Maandagmiddag spelen wij in Zaal Marijke Broersveld, Schiedam Wij gaan 13 rondes draaien voor ƒ10 .- met lange kaarten voor geldprijzen Koffie gratia Aanvang 13.30 uur, zaal open 11.30 uur. Iedere deelnemer gratis conaumptie Dinsdag 30 juli gaan wij weer beginnen met de middagbingo boekjes enkel 10.-, dubbel 15.-, 3-dubbel 17.50 met alleen aantrekkelijke GELDPRIJZEN Zaal open 12.30 uur. Aanvang 13.30 uur. Woensdagavond 31 juli gaan wij ook weer draaien met alleen GELDPRIJZEN Zaal open 18.30 uur. Aanvang 20.00 uur. Dit doen wij in zaal Beatrix, Lange Kerkstr., S'dam. Te bereiken met lijn 1 en 6 en bus 52 (uitstappen bij de Hema). Wij draaien voor dierenbescherming Hargahoeve. Schiedam v.a. maandag 29 juli is er weer iedere maandagavond BINGO jackpot Zaal open 7 uur Tot ziens Lange Kerkstraat 68, Schiedam. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis dat zij de volgende aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet hebben ontvangen van: Unalin Verf B.V. voor het oprichten en in werking hebben van een groothandel in verf aan de 's-Gravelandseweg 274 te Schiedam (91.15.08.25). De aanvraag (met bijlagen) ligt vanaf 26 juli 1991 tot het einde van de beroepstermijn tijdens kantooruren ter inzage bij de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Grave landseweg 565, 3119 XT Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010-4273402), kan in de periode van 26 juli 1991 tot en met 25 augustus 1991 de aanvraag buiten de kantooruren worden ingezien bij eerdergenoemde dienst. Een ieder kan bezwaren indienen naar aanleiding van de bovengenoemde aanvraag: a. schriftelijk. Het bezwaarschrift kan gedurende een maand vanaf de dag waarop een aanvraag ter inzage is gelegd worden ingediend. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam en te worden ingediend bij de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam. Bezwaarde kan schriftelijk verzoeken om geheimhouding van persoonlijke gegevens. b. mondeling. Uitsluitend op verzoek wordt gelegenheid gegeven mondeling bezwaren in te brengen tijdens een openbare zitting. Een dergelijk verzoek dient te worden ingediend bij de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam. Het verzoek kan tot uiterlijk 18 augustus a.s. worden ingediend. Schiedam, 26 juli 1991 ffi HINDERWET Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis dat zij de volgende aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet hebben ontvangen van: R. de Groot om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning voor een wassalon aan de Newtonstraat 29-31 te Schiedam (91.09.07.25). De aanvraag (met bijlagen) ligt vanaf 26 juli 1991 tot het einde van de beroepstermijn tijdens kantooruren ter inzage bij de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Grave- landseweg 565, 3119 XT Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010-4273402), kan in de periode van 26 juli 1991 tot en met 25 augustus 1991 de aanvraag buiten kantooruren worden ingezien bij bovengenoemde dienst. Een ieder kan bezwaren indienen naar aanleiding van de bovengenoemde aanvraag: a. schriftelijk. Het bezwaarschrift kan gedurende een maand vanaf de dag waarop een aanvraag ter inzage is gelegd, worden ingediend. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam en te worden ingediend bij de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam. Bezwaarde kan schriftelijk verzoeken om geheimhouding van persoonlijke gegevens. b. mondeling. Tijdens de openbare zitting op 19 augustus 1991 om 15.00 uur. ten kantore van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, kamer 328. Schiedam, 26 juli 1991 „Een perfecte meter". Dat is de mening van een met suikerziekte door het leven gaande 'teetvrouw', die de af gelopen weken voor BladZij een zeer recent door Modi- Sense uitgebracht apparaat probeerde, waarop je binnen twintig eeconden het bloed suikergehalte kunt aflezen. Zo snel hadden we het nog niet, terwijl het geringe toemeet in de vorm van een pen en een bankpas ook tot het laatste nieuwe behoort. een rubriek voor vrouwen en andere mensen... Ui Eind juni heb ik in deze ru briek al vrij uitgebreid over deze 'biosensor' geschreven, u daarbij de resultaten ven een door BladZij te houden test in het vooruitzicht stel lend. Die zijn dut positief, naar u begrijpt, al zit er wel een 'maar1 aan dit op biologi sche wijze via een soort chip metende apparaatje. Eerst vertel ik u even, dat dit voor mijn testende diabete haar vierde meter was, want sinds haar twaalfde heeft ze er nu zo'n achttien jaar ervaring mee. Ze weet hoe nauw het luistert om de juiste waarde te kunnen aflezen, dus heeft ze gedurende de test steeds haar eigen, overigens ook goede, maar iets grotere meter ge bruikt naast deze nieuwe van MediSense. Afwijkingen, i.e. verschilllen, waren er niet of soms zo gering, dat die te ver- waalozen zijn en dat is uiter aard een belangrijk gegeven. ze als ze zich een nieuwe meter moest aanschaften deze prefe ren, want tot nu toe bleek het apparaatje van MediSense (tel. 03402-52200) ook storingsvrij. „Waarbij ik wei moet zeggen nog niet in extreem wisselende omstandigheden te hebben verkeerd" wilde zij daarbij wel aantekenen. Iets, waarbij een mij schrijven de lezeres uit Noordwijk, op zoek naar een nieuwe meter voor haar schoolgaande doch tertje, echter een kanttekening plaatst, want zij had over die storing wat negatieve geluiden gehoord, terwijl zij ook met name voor kinderen het gemis aan kleurende teststrips geen gemakkelijk te nemen hobbel vindt. Het apparaat van haar dochter is overigens niet groter dan een pakje sigaretten. Nog mee reakties kreeg ik, vaak plezierig informatief ge steld en daarvoor wil ik toch even een dankwoordje aan dit krantepapier toevertrouwen. Het zou volgens een lezeres uit Gouda een goede zaak zijn als Reakties op of bijdragen aan deze rubriek sturen aan redaktie 'UW THU1SKRANT' EXTRA Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk Telefoon 070-3190292 zoveel mogelijk suikerzieken hun benodigdheden bij een van de verkooppunten van de Dia beten Vereniging Nederland betrekken, want dat scheelt Ziekenfondsen en verzekeraars veel geld. Op die manier kun je wellicht premieverhoging voor komen. Volgens een lezer uit Den Haag kent hij de hierboven omschreven testpen reeds, al doet die er dan 30 inplaats van 20 seconden over. Het appa raat voldoet overigens zeer goed. Wat (tenslotte) ook de mening is van een briefschrijf ster uit dezelfde stad, die zich zeer recent zo'n 265.- kosten de biosensor met duidelijk af- leesvenster heeft aangeschaft. Alleen verkrijgbaar bij de apo theek. v>:v;.': >-.7 Bij haar eigen meter duurt het overigens twee minuten eer je weet waar je aan toe bent. Die twintig seconden vindt zij niet alleen een stukje gebruikersge mak, maar ook important in verband met een 'hypo'. Een begrip, dat bijna iedere diabeet wel kent en waarvan men weet, dat snel handelen, dus even eens snel op de hoogte zijn, dan belangrijk kunnen zijn. Het geringe formaat (zij testte de 'bankpas'-meter) vindt zij zonder meer handig. Als nadeel ervaart ze evenwel bij deze bio sensor het gemis aan losse ver kleurende teststrips. Ben je je meter eens een enkele keer vergeten, dan heb je altijd wel je prikpen en je strips bij je, zo dat je toch een redelijk goede indicatie hebt. Voor de rest zou Abusievelijk is er vorige week in deze rubriek een oud en buiten gebruik zijnd telefoonnummer van RoC afgedrukt. Het juiste nummer van dit cosmeticamerk is 030-342109. Voor Kiki is het de dik voor me kaar show. Enthousiast rent hij, zelfs op de camping niet meer stiekum naar de bosjes maar, zoals hij is opgevoed, naar de caravan waar zijn toilet staat. Een kattebak, want Kiki is een kater. Met het grootste gemak neemt hij er z'n gemak van, doet er z'n natje en droogje in en zelfs in de volle zon hoeft zijn vrouwtje Thea niet te den ken: wat ruikt het hier, verscho nen maar weer die kattebak. Terwijl Kiki verlost is van het grit tussen de 'kussentjes' van zijn pootjes, waar hij tot nu toe na kattebak gebruik nog wel eens last van had. Hij gaat nu zogzegd voor z'n lol. Kiki dus tevreden over de nieu we kattebakvulling No Pro blem, waar ik de laatste week van juni in deze rubriek royaal over schreef, testvrouw Thea is dat net zo goed. Niet alleen bij campinggebruik, maar ook thuis, want ze heeft het op bei de stekken voor BladZij getest. Een paar pluspunten van deze uit Amerika komende kattebak vulling van zeer kleine korrels zet ik nog even op een korte rij: - 3.6 kilo in een recyclebare fles met draagoor inplaats van twintig kilo in een zak. Vraagt minder ruimte en veel minder gesjouw. - als je eenmaal vijf centimeter („maak er maar zes van" zegt Testvrouw Thea) in de bak hebt gedaan, hoef je die nooit of amper meer in z'n geheel te verschonen. Je schept het harde klontje, dat onmiddellijk na het doen van de behoefte ontstaat (plas of druk, maakt niet uit) er ge woon uit en klaar ben je. De bodem wordt namelijk niet of nooit vochtig. - antistuif en antistank is het ook nog en het kost 15,95. Alleen ben je als je ermee be gint minstens het dubbele kwijt, want je moet wel eerst die bodem royaal bedekken. Ongeveer een maand doe je met zo'n flacon, is de ervaring van Thea, dus is ze na die eer ste 'investering' net zoveel kwijt als met gewoon grit van een goede kwaliteit. „En wat denkt u van de berg afval, die nu veel minder klein is. 't Scheelt je ook nog in je vuilniszakken" zo is de praktijk van alle dag. Heb je drie kaften, dan is het 'kassa' met dit door Holland Diervoeders (tel. 030-479611) geimporteerde No Problem, zo vindt een stel met drie van die aai-grage viervoeters, dat No Problem ook heeft geprobeerd en het verschil uitgerekend. Die deden in één bak, waar alle drie de katten hun behoeften op doen, anderhalve week met één flacon, tegen bijna drie we ken met een 20 kilo zak Ameri kaans grit, waarvoor ze per drie thuisbezorgde zakken 16.- per stuk betalen. Dus dat scheelt nog al wat. Bovendien moest er een veel dikkere bo demlaag er in. Nu hangt het er, zo ben ik dat eens nagegaan, wel van af hoe lang je met een gewone katte bakvulling doet. De een ver schoont om de twee dagen, de andere om de drie en de doch ters van een van m'n collega's moeten elke dag de kattebak helemaal leegkieperen, met chloor te lijf gaan en opnieuw vullen. Dan krijg je dus wel an dere rekensommetjes. Die ijverige meiden, want zo mag je dat toch wel noemen, hebben trouwens voor BladZij meteen een ander type katte- grit geprobeerd, waar de im porteur ervan, Warmako, me op attendeerde om er meteen een proefzak bij op te sturen. De naam van dit grit is Bio- kat's, werkt exact volgens het zelfde principe als No Problem (alleen klontjes verwijderen) is echter groter van korrel, maar weegt nog wel twintig kilo per 19,95 kostende zak. En dat blijft een flink ruimtevragend gewicht. In vergelijking tot ge woon grit is het goedkoper in het gebruik, want je smijt min der weg. 't Klopt allemaal, wat Biokat's belooft, dus de dochters hoef den -hieperdepiep- veel mindei te verschonen. Warmako zit trouwens op tel. 01748-14649. Met z'n allen gebruiken we zo'n zeven miljoen liter vloeibaar schuurmiddel per jaar. Want 't werkt prettig en milder dan schuurpoeder. De minuscule kalkdeeltjes, die er in zitten en ervoor zorgen dat (zwaar) verontreinigde voorwerpen zonder krassen snel en qemakkelijk schoon worden, laten zich echter bij de meeste middelen soms lastig naspoelen en zorgen soms ook voor een achterblijvende witte waas. Brillo (inderdaad, die van de schuursponsjes) heeft daar iets aan willen doen door een vloeibaar schuurmiddel te ontwik kelen, dat het te reinigen oppervlak niet alleen waasloos, maar ook glanzend achterlaat. Dat is schoonmaken en glan zen in één beurt. Brillo vloeibaar (tel. 02979-83800) heeft dezelfde rose kleur als die van de schuursponsjes, is fosfaatvrij en zit in een PVC-vrije fles, die 3.29 kost. Ondernemende wandelaars kunnen tot en met 18 augus tus deelnemen aan de eerste UW THUISKRANT puzzelwan deltocht door Dordrecht. De uitgezette wandeling is ge schikt voor het hele gezin. Aan de hand van een routebe schrijving wordt men door een aantrekkelijk stukje historisch Dort geleid, waarbij-men een aantal, soms makkelijke soms pittige vragen moet beantwoor den. Ook dient men tijdens de wandeling foto-nummers in de juiste volgorde te noteren. De Dortse voettocht kan op elke gewenste dag tot 18 au gustus gelopen worden. Men start bij het kantoor van Uw Thuiskrant, editie Merwesteijn, voor de deur (Beverwijckstraat 9). De Sinjoor op de Voorstraat biedt op de route per boekje een gratis kopje koffie aan. Behalve het wandelgenoegen wordt de deelnemers ook nog het vergaren van VVV-ge- schenkbonnen in het vooruit zicht gesteld. Bij het inleveren van een correct ingevulde vra genlijst maakt men kans op het winnen van een driedaagse reis naar Parijs voor twee personen. De wandelboekjes zijn op werk dagen verkrijgbaar bij UW THUISKRANT Merwesteijn en 'toij de VVV aan de Stationsweg (zondag gesloten). Een boekje kost een rijksdaalder. Het boekje kan ook besteld worden bij UW THUISKRANT Merwes teijn, postbus 250, 3300 AG Dordrecht. Graag-wel een be taalkaart bijsluiten! Het bestel len is overigens onvermijdelijk voor wie op zondag wil deelne- men. Het schilderachtige oude havenkwartier van Dort.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 2