Het Hafkamp: 'soberheid snel vergeten' Iep gerooid tegenover Singelkerk Cursus VANDAAG XTRA I 'Stel commissie in' Waterwegsteden werken niet samen' Muurplanten; oudste bewoners Wandelpuzzeltocht en varen op de Schie SPI PALAM ^Stadsblad OPHEFFINGS-UITVERKOOP boeken wenskaarten schoolagenda's kantoorspullen hmpUÈS KORTING Jeugdactiviteiten Hiep Boerma van de Zuidhollandse Milieufederatie: Achtervolging Met Uw Thuiskrant naar A msterdams Concertgebouw Gü frasK llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Heterdaad <g> WOENSDAG 31 JULI 1991 43e JAARGANG, NUMMER 61 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - Oud-wet houder en thans raadslid voor de VVD, Luub Haf kamp, plaatst in het mede delingenblad van zijn par tij grote vraagtekens bij de herinrichting van een wet houderskamer a raison van 45.098,75 (incl. BTW). „Het is op zijn minst vreemd te noemen, dat een college waarin twee partijen zijn toegetreden die altijd soberheid hebben ge predikt, nu akkoord gaan met een verbouwing c.q. aanpassing van een kamer voor meer dan 40.000." „Dit verbaast mij des te meer daar er nieuwbouw op het stad- serf is voorgenomen, waarin ook is opgenomen een nieuwe bestuurlijke vleugel. De sober heid is men dus snel vergeten, maar het getuigt evenmin van veel zelfvertrouwen wat betreft het realiseren van voorgenomen bouwaktiviteiten. Geloof in ei gen kunnen heeft dit college nog niet". Luub Hafkamp, raadslid voor de VVD SCHIEDAM - Een iep, die deel uitmaakt van de ka rakteristieke bomengroep van vier iepen tussen de Singelkerk en de ruïne, is aangetast door iepziekte en zal mogelijk nog deze week worden gerooid. De circa tachtig jaar oude bo mengroep van Monumentaalie- pen markeerde vroeger de voor malige Joodse begraafplaats. Kort geleden is door medewer kers van de Dienst Gemeente werken geconstateerd dat één van de iepen blad verliest en verdort. Onderzoek door de Plantenziektekundige Dienst heeft inmiddels uitgewezen dat de gevreesde iepziekte hiervan de oorzaak is. Om ieder risico op besmetting van andere iepen in de omgeving te voorkomen moet de iep zo snel mogelijk worden gerooid. Het is echter niet uit te sluiten dat de drie overige iepen van de bomen- griep al besmet zijn. Hiernaar zal op korte termijn een onder zoek worden ingesteld. Zoals bekend zal een groot aan tal bomen op het Stadserf en het Emmaplein in verband met de bebouwingsplannen in dit gebied worden verplaatst. Ook de bomengroep van vier iepen zou in zijn geheel worden ver plaatst zodat de groep bij de nieuwe bebouwing een promi nente plaats had kunnen inne men. Of het verplaatsen van de drie overgebleven iepen nog mogelijk is wordt nu sterk be twijfeld. Tijdens deze zomer zijn in Schiedam nog niet eerder geval len van iepziekte vastgesteld. SCHIEDAM - In oktober start dienstencentrum De 4 Molens op vrijdag van 10.00 - 12.00 uur een cursus 'Zelf verdediging/weerbaarheid straining' voor 55+ vrouwen. Zowel letterlijke verdedi gingstechnieken, aangepast aan de leeftijd en mogelijk heden alsook het trainen van de geestelijke weerbaarheid, zijn onderdelen van deze cursus. Met belemmeringen, blessures, handicaps en ande re lichamelijke ongemakken wordt rekening gehouden. Elke vrouw vanaf 55 jaar kan zich hiervoor opgeven. Kosten 45,-- voor tien les sen van twee uur. Meer in formatie bij Miep de Groot of Leny Gideonse onder tel. nr. 4705500. *Bart Tournier wint toernooi #Waterpop: gezelligste festival van Nederland •Derde internationale orgelweek in Vlaardingen &ange$/ oéaj j i-r SCHIEDAM - „Het Nieuwe Stadsblad van vrijdag 26 juli j.l. besteedde ruim aandacht aan de brief van het oud PvdA-raadslid J. Wiersma. Daarin hekelt hij de wijze waarop het wethoudersduo Wiegman - Zijdeveld hun colle ga Van Kleef een politieke hak probeert te zetten. Prima! Ik sta volledig achter zijn opmerkingen. Het wordt hoog tijd dat de smerige en doortrapte wijze van opereren van Schiedamse politici als Wiegman en Zijdeveld aan de kaak wordt gesteld. Deze stad wordt helaas al geruime tijd be stierd door een aantal PvdA-re- genten, dat denkt zich werkelijk alles te kunnen permitteren. Het forse debacle dat hun partij tij dens afgelopen verkiezingen heeft moeten incasseren, heeft hen jammer genoeg nog steeds niet tot inkeer en doordacht handelen gebracht. Afgezien van de passages over de smerige handelwijze waaraan Wiegman en Zijdeveld zich ten opzichte van hun collega Van Kleef hebben bezondigd, is éin zinsnede uit de brief van Wiers ma mij werkelijk uit het hart ge grepen. namelijk de zin waarin Wiersma refereert aan het per soonlijk leed dat de heren wet houders hun collega en zijn ge zin hebben berokkend. Ik kan deze opmerking van Wiersma van harte onderschrij ven. En ik weet waarover ik praat, ik ben getrouwd met ie mand die een jaar als ambtenaar van de gemeente Schiedam, door het toedoen van figuren als Wiegman en Zijdeveld, aan de dijk is gezet. Het college van burgemeester en wethouders van deze stad besloot toen dat Clara Stroman als waarnemend direk- teur/direktie-assistente van het Stedelijk Museum kon opkras sen. Een besluit dat achter haar rug om werd genomen. Zonder enige vorm van ruggespraak, laat staan een vorm van motivatie. Zijdeveld over een andere funk- tie bleken net zoveel waarde te bevatten als een lege jeneverfles. En dat dit geval niet op zichzelf staat, blijkt uit het leed dat col legeleden afgelopen maanden meer ambtenaren, voordien werkzaam bij gemeentelijke in stellingen als het museum en de bibliotheek, hebben berokkend. Het is dan hoog tijd dat een commissie van raadsleden wordt ingesteld, die het doortrapte handelen van lieden als Wieg man, Zijdeveld en consorten gaat onderzoeken. Toezeggingen van bijvoorbeeld H. Leijte, Schiedammer" De spoorlijn bij de 's-Gravenlandseweg. Deze lijn richting Hoek van Holland bestaat binnenkort 100 jaar. WATERWEG - Het heeft niet erg geholpen. Hiep Boerma, vice-voorzitter van de Zuidhol landse Milieufederatie, vroeg aan de gemeentebesturen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis het honderd-jarig be staan van de spoorlijn Schie- dam-Maassluis aan te grijpen om aandacht te besteden aan het verbeteren van het openbaar vervoer. Maar tot nu toe, met de 17de augustus in het verschiet, heeft hij nog bitter weinig ver nomen. „We zouden ons", zo stelt Boer ma, „bij gelegenheid van dit ju bileum het een en ander kun nen afvragen zoals: hoe zou het openbaar vervoer er in de regio Maassluis-Schiedam uit moeten zien? Zijn er nieuwe spoorlijnen of sneltramverbindingen nodig? Wat kan er gedaan worden aan vervoersproblemen van werkne mers bij bedrijven; bijvoorbeeld door het maken van een ver voersplan? Kan het vervoer vanuit Maassluis door het Westland naar Den Haag beter? Volgens Boerma is alle aan dacht gevestigd op de toekom stige verbindingen naar het zui den. „Hoe we naar Hoogvliet moeten komen, of naar Spijke- nisse. Of we dat met de metro of met de sneltram zullen doen. Daar wordt flink over nage dacht. In alle plannen vind je deze ideeën terug. Maar over een snelbus door het Delfland naar Monster of zo hoor je nie mand." De vice-voorzitter van van de Zuidhollandse Milieufederatie vindt dat de gemeentebesturen de koppen snel bij elkaar moeten steken om gezamenlijk een doortimmerd vervoersplan te maken. Boerma is bekend met wethouder Zijdevelds vuri ge wens een sneltram naar Rijs wijk over het zandiichaam tus sen Vlaardingen en Schiedam te laten rijden. Maar omschrijft die aktie als 'goedbedoeld, maar in opzet te solistisch'. Zijdeveld wordt naar zijn mening te wei nig gesteund in zijn streven door de twee andere Waterweg- steden. „Neem die treintaxi. In Maas sluis is er een. In Schiedam ook. Maar in Vlaardingen is die ner gens te bekennen. Een van de vele voorbeelden dat Maassluis, Vlaardingen en Schiedam te weinig kontakt met elkaar heb ben". De ruïne, hier huizen bijzondere muurplanten Straattheater Mang SCHIEDAM -De vakantie-acti viteiten van Buro Jeugdland zijn al weer halverwege. De komen de dagen kan de Schiedamse jeugd terecht op de volgende straten en pleinen: Donderdag 1 augustus start kreativiteit om 10.00 uur op het Edisonplein en het spelcircuit om 10.15 uur op het Faassen- plein. Kreativiteit verhuist om 14.00 uur naar het Wilhelmina- plein. Vanaf 13.30 uur kan de jeugd zich in de hal van het Stadskantoor inschrijven voor de wandelpuzzeltocht. Deelna me kost een gulden en de tocht vertrekt om 14.00 uur vanaf het Stadskantoor aan het Emma plein. Straattheater Jacona ver zorgt deze dag twee gratis voor stellingen: om 10.30 uur od het Dr. Wibautplein en om 14.30 uur op het Frans Halsplein. Vrijdag 2 augustus begint om 10.00 uur kreativiteit op het Rozenburgerplein, terwijl sport en spel een kwartier later aan vangt op de Vlaardingerdijk. 's Middags staat kreativiteit vanaf 14.00 uur op het Faassenplein en sport en spel vanaf 14.15 uur in de Marconistraat. Om 14.00 uur treedt Theater 'De 3-dubbe- le Pretshow' op in Wijkcentrum Nieuwland, aan het Dr. Wi bautplein 165. De toegangsprijs bedraagt een gulden. Zaterdag 3 augustus kan de Schiedamse jeugd gaan varen in de boten van de Huis te Rivie- regroep. De vertekplaats is de Schie bij het Proveniershuis aan de Overschiesestraat. Om met deze gratis vaartocht over de Schie mee te mogen, moet een inschrijfformulier in het Stads kantoor worden opgehaald. Er worden drie tochten gemaakt. Om 14.30 uur speelt een oude bekende op het Hemaplein. Straattheater Mang, die al jaren aan de vakantie-activiteiten deelneemt, geeft dan een gratis voorstelling. SCHIEDAM - Zoals ge- bruikelijk organiseert de Dienst Gemeentewerken ook op de eerste zondag van de maand augustus weer een natuurexcursie. Op zondag 4 augustus worden deelnemers ver wacht bij de ingang van het Stadskantoor, Emma- straat 1. Vanaf deze plaats zal om 14.00 uur gestart worden met een rondwan deling door hartje Schie dam, op zoek naar muur planten. De excursie wordt SCHIEDAM, weekend - In de Fokkerstraat heeft de politie een 33-jarige man op heterdaad bij een inbraak betrapt. Ook bij de flat 'Over de Vesten' probeer den twee Rotterdammers (15 en 21 jr.) met een ijzerdraadje het bovenluikje van een deur open te krijgen. Ook zij werden ter stond gearresteerd. SCHIEDAM - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen na een wilde achtervolging aangehou den die in een gestolen auto rondreden. Een derde verdachte ontsnapte. De auto trok de aan dacht van de politie toen hij door het rode licht reed op de Burg. van Haarenlaan, richting de Maasstad. De bestuurder van de vluchtauto verloor de macht over het stuur bij het ne men van een messcherpe bocht op de Spaanseweg en knalde te gen een lichtmast. verzorgd door Ton Den- ters, medewerker van de groep natuur en milieuza ken van de Dienst Ge meentewerken. Tijdens de excursie zullen voor al oude gebouwen aandacht krijgen. Zo wordt ondermeer de ruïne van Huize te Riviere be keken. Voor deze gelegenheid zal het toegangshek van de ruï ne opengaan, zodat ook binnen in een kijkje kan worden geno men. Vervolgens zal de tocht leiden naar de Grote Kerk en de Beurssluis. Ook hier zijn bijzon dere muurplanten te vinden. De in ons land voorkomende karakteristieke muurplanten zijn van oorsprong rotsplanten. In onze omgeving hebben deze planten in de vorm van muren een geschikt alternatief voor de rotswanden gevonden, waar zij zich eeuwen terug succesvol op wisten te vestigen. Sindsdien zijn ze volwaardige 'bewoners' van onze steden. Helaas gaat het niet goed met de muurplanten. Door sloop, restauratie en intensief onder houdswerk worden zij sterk be dreigd. Om te voorkomen dat muurplanten geheel verdwijnen, werd onlangs besloten dertien soorten officieel wettelijk te be schermen. Enkele van deze be schermde soorten zullen tijdens de tocht te zien zijn. En daar naast zullen uiteraard veel we tenswaardigheden over muur planten in het algemeen worden verteld. De vakman in huis INTER INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 onze 2 winkels in Schiedam gaan sluiten daarom... verkopen wij de leukste en mooiste... HOOGSTRAAT 58 EN RUBENSPLEIN 16 minür t' *^^'1 u ïi--t A Stadsblad Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1