Groot slotfeest in Beatrixpark ^JJANDAAG^—- EXTRA Zuid-West Nederland: goed busjaar 1990 ONS vernacht: Stadsblad Jeugdland loopt ten einde Demonstratiewedstrijd Ralph Kok en Huib Troost Achtervolging Aanranding Kerfstok Expositie Gerard Batelaan Heterdaad Auto-inbraken Zonder rijbewijs W* WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1991 43e JAARGANG, NUMMER 63 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 i Ook échte kamelen zullen acte de presence geven op de slotdag van Jeugdland SCHIEDAM - De vakan- tie-jeugdaktiviteiten van Buro Jeugdland lopen bij na ten einde. Maar Jeugd land zou Jeugdland niet zijn als drie volle weken lang theater, sport, spel en creativiteit niet met een groot opgezet spektakel zou worden afgesloten. Morgen, donderdag dus, is er vanaf 10.00 uur creativiteit op het Edisonplein. Om 10.15 uur is er op het schoolterrein van De Klinker een spelcircuit om 14.15 uur op het dr. Wibaut- plein. Slotdag Overmorgen, vrijdag dus, breekt het slotspektakel van Jeugdland los. Vanaf 11.00 tot 15.00 uur is het hele parkeerter rein van Exceslior'20 aan de Parkweg zoals: paardrijden, WATERWEG NOORD - De Rotterdamse tennissers Huib Troost en Ralph Kok spelen donderdagavond een demonstratie- wedstrijd op de banen van de Vlaardingse tennisvereniging VLTC. De twee tennisprofs spelen beiden voor de Rotterdamse vereniging Z'67 en promoveerden afgelopen seizoen vanuit de hoofdklasse naar de ere-divisie. De demonstratie is een onder deel van het open toernooi dat deze week bij VLTC in de Vlaardingse Broekpolder wordt gespeeld. De wedstrijd wordt geleid door officiële scheid- en lijnrechters. Balienmeisjes- en jongens geven de partij nog meer cachet. De wedstrijd begint om 20.00 uur. Als extra attractie worden na de wedstrijd twee SPIN-rackets, Ralph Kok is overigens importeur van-deze rac kets, verloot onder de aanwezigen. Gratis kaartjes Snel halen voor het CHIO ff dus... *Sterk seizoen voor Manon 'Tennispark van Diggelen Spieringshoek krijgt kunstgrasbanen WATERWEG NOORD - De vervoermaatschappij Zuid-West-Nederland, in deze regio aktief met de lijnen 80 (Rotterdam Mar- coniplein - Schiedam - Spijkenisse) en 82 (Vlaar- dingen - Spijkenisse) kan terugzien op een uitste kend busjaar 1990. Dat blijkt uit het jaarverslag dat deze week is versche nen. Het aantal reizigers steeg met 4,3%, terwijl het streekvervoer landelijk met minder dan 2% groei genoegen moest nemen. Financieel werd het boekjaar af gesloten met een winst van 317.000,-. Dit bedrag is toe gevoegd aan de algemene reser ve. Hoewel een winst van enkele tonnen goed staat in een jaar verslag, is het positief resultaat zeer gering in verhouding tot de omzet van meer dan 90 min. De gemaakte winst is dan ook onvoldoende om de noodzake lijke investeringen te financie ren. Een steeds groter deel van het vermogen moet worden ge leend. Om het bedrijf financieel gezond te houden, zal daarom de komende jaren hard worden gewerkt aan het op peil brengen van het eigen vermogen. Dit zal gebeuren door het beperken van investeringen in nieuwe bussen en in gebouwen. Zuid-West-Ne derland staat hierin niet alleen. Ook andere streekvervoermaat- schappijen moeten hun investe ringsplannen aanpassen. Het overheidsbeleid ten aanzien van verkeer en vervoer is niet eenduidig. Hierin zijn concrete en ambitieuze doelstellingen voor het openbaar vervoer ge formuleerd tot het jaar 2010. In het kader van de tussenbalans zijn dit voorjaar forse tariefs verhogingen aangekondigd die de groeidoelstellingen van het openbaar vervoer niet bevorde ren. In een evenwichtig prijsbe leid past naar het oordeel van ZWN veel meer prijs- en pro- duktdiffentiatie, waarbij voor hoogwaardig openbaar vervoer in termen van materieel, reistijd en zitplaatsgarantie een hogere prijs wordt gevraagd. 20 miljoen In 1990 werden voor het eerst meer dan 20 miljoen reizigers per jaar vervoerd. Op Voorne Putten was de groei 4,3%. In de Hoekse Waard werden 6% meer reizigers vervoerd. Op Schou wen Duiveland en Goeree Over- flakkee was de groei 4,9%. Wal cheren en de Bevelanden ver toonden de sterkste stijging met 7,1%. Het aantal reizigers in Zeeuws Vlaanderen bleef gelijk. In 1990 is de dienstregeling in de Hoekse Waard gewijzigd. Door de sterke groei van het aantal reizigers waren steeds meer ritten toegevoegd aan het basisstramien, waardoor de har monische opbouw van de dienstregeling werd aangetast. In de nieuwe dienstregeling is het aantal sneldiensten naar het Zuidplein sterk uitgebreid. Op Voorne Putten is in januari 1990 begonnen met twee nieu we sneldiensten naar het Mar- coniplein in Rotterdam-West. De ene sneldienst verbindt Stel lendam, via Hellevoetsluis met het Marconiplein en de andere geeft een verbinding van Brielle via Rozenburg met het Marco niplein. Inmiddels zijn deze nieuwe sneldiensten alweer aan zienlijk uitgebreid. Vorig jaar is een begin gemaakt met experimenten om het marktaandeel van de bus in het recreatievervoer te vergroten. Dit initiatief heeft dit jaar ge leid tot een integraal Zomerbu- sprojekt in samenwerking met de fa. Carlier in Middelburg. In 1990 zijn de eerste Merce- desbussen 0405 in exploitatie genomen. In het algemeen is ZWN tevreden over dit tweede merk autobus dat in het bedrijf is geïntroduceerd. Eind 1990 had ZWN 886 mede werkers in dienst, tegen 855 eind 1989. Deze groei wordt voor een deel veroorzaakt door het toenemend aantal part-ti mers dat in dienst treedt. ZWN zette 344 bussen in en maakte tevens gebruik van de diensten van verschillende besloten ver voerders voor het rijden van busritten. SCHIEDAM- De ONS verwacht dat vandaag alle bedrijven in het westelijk deel van de 's-Graveland- sepolder en het Schiedam- se deel van de Spaanse Polder, inclusief Bottelo n.v. (Coca Cola), weer aansluiting zullen krijgen op het drinkwaternet. Het oostelijk deel van de 's- Gravelandsepolder zal moeten wachten tot eind deze week. Met name de directie van Bot telo n.v. zal een zucht van ver lichting slaken als de kraan weer loopt. De produktie bij de fabrikant van Coca-Cola, Fanta en Sprite ligt sinds donderdag stil. Per dag worden bij Bottelo n.v. veertigduizend kratten li monade geproduceerd. „De schade schatten wij op een ton per dag", verklaarde J. van den Broek, woordvoerder van de co- lafabriek, enige dagen geleden. De fabriek heeft tot eind deze week genoeg voorraad in huis om aan de -in deze periode- grote vraag naar 'fris' te vol doen. Ook kan de direktie op wat extra hulp rekenen van de twee andere fabrieken in Ede en Dongen. Het bedrijf heeft een onderzoek lopen dat moet bezien of de ONS aansprakelijk kan worden gesteld voor het verplicht stil leggen van de fabriek en het heenzenden van het personeel. Die kans is volgens waarne mend direkteur J.van der Zei klein omdat in de contracten met afnemers clausules zijn op genomen die elke schadeclaim elimineren. „Maar laat ik in mijn uitspraken voorzichtig zijn". Colibacterie Door een breuk in de drinkwa terleiding in het industriegebied werd het water verontreinigd door een colibacterie: een orga nisme, afkomstig uit de ontlas ting van warmbloedige dieren, zoals mensen of muizen. Van der Zei: „Het komt beslist niet van het toilet dat het water be smet is geraakt. Laat ik daar duidelijk over zijn. Ook is het niet zo dat heel Schiedam be smet is geraakt. Het bewuste ge bied is hermetisch afgesloten. Het kan best zo zijn dat er naast de scheur in de buis een dood beestje heeft gelegen." Alle leidingen zijn inmiddels ontsmet door chloor. Maar ana lyse van watermonsters die ge nomen werden na het doorspoe len zondag wezen uit dat in het oostelijk deel van de polder de bacteriële verontreiniging nog steeds voorkwam. In samen spraak met de Inspectie voor de Bottelo n.v., de fabrikant van Coca-Cola, Fante an Sprite zit inmiddels bijna een week zon der water. Volksgezondheid en de DWL heeft het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam besloten in het ooste lijk deel door te gaan met chlo reren; een herhaling van de ge hele procedure die eind vorige week in gang werd gezet. Hoeveel bedrijven en bewoners van woningen de dupe blijven is niet exact bekend. Wel heb ben zo'n 300 bedrijven in het hele gebied te lijden gehad on der de drooglegging. De ONS heeft met tankwagens de men sen van water voorzien. „In zul ke grote hoeveelheden dat er een zwembad mee gevuld kon worden," aldus de waarnemend direkteur. Klap Van alle bedrijven heeft Coca- Cola de grootste klap gekregen. Maar er waren ook anderen. Bijvoorbeeld Euro Saté. Daar worden nu de staafjes vlees ge marineerd in bronwater, wat de smaak ten goede komt. Maar de De ONS stelt alles in het werk de colibacterie te verdelgen. Schadeclaims wijst zij echter af. aanmaak van hamburgers werd gestaakt. Of Worstmakerij Zij- denbos. Hij vreesde dat de helft van zijn klanten te verliezen als er maandag geen water was. „We leveren aan schepen en die wachten niet", jammerde de zegsman van het bedrijf. springen op een groot luchtkus sen, de draaimolen en de sensa tionele Piwibaan. Het accent ligt deze dag op een groot opge zet spel in het teken van verre landen als India, China, Thai land en Zuid-Amerika. Deelnemers die alle onderdelen van het Verrelandenspel (ko- kosnotenplukken, lamaspel, kruikenrace) hebben gedaan, mogen een ritje maken op de rug van een van de vier aanwe zige (echte!) kamelen. SCHIEDAM - Vier jongens in de leeftijd van 15 tot 17 jaar zijn na een wilde achtervolging door de politie klemgereden op de Horvathweg. Een surveillan cewagen merkte het viertal op toen ze een 'rondritje' om twee uur 's nachts door de 's-Grave- landsepolder aan het maken wa ren. Op een stopsignaal werd gereageerd met een flinke trap op het gaspedaal. De auto bleek te zijn gestolen. SCHIEDAM - Een 20-jarige Schiedammer is zondagavond omstreeks 18.30 uur in het Juli- anapark aangerand door een nog onbekende man in een glimmend blauw trainingspak. De verkrachter stapte van zijn blauwe mountain bike, gooide de Schiedammer op de grond, randde hem aan en nam zijn portemonnee met een bedrag van 200 gulden weg. De man had kort zwart haar. SCHIEDAM - Een op 30 juli aangehouden 29-jarige heroïne- verslaafde uit Egmond aan Zee die een kassajuffrouw van de Aldi bedreigde, heeft meer op zijn kerfstok. Een oplettende luisteraar van Radio Rijnmond meldde aan de Schiedamse politie ooit gehoord te hebben van een identiek geval in Rotterdam, waarbij een kas- sière in haar arm werd gesto ken. Bij het natrekken van die gegevens met de collega's van de Maasstad, bleek de Egmon- der in totaal twee soortgelijke misdrijven te hebben gepleegd. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - Van 17 au gustus tot 6 oktober expo seert één van Schiedams oudste kunstenaars, Gerard Batelaan, in Galerie/Kondi- torei 'Het Spectrum' aan de St. Liduinalaan 75a. Batelaan exposeert een se lectie van zijn werk, olie verfschilderijen van fanta sie - steden en bomen en keramiek. Hij is een lief hebber van felle kleuren. Gerard Batelaan studeerde aan de Rotterdamse en Haagse academie en behaal de in 1933 zijn MO-akte. Hij doceerde tekenen op de Chr. Lycea te Dordrecht en Den Haag. Vanaf 1945 is hij lid van de Schiedamse kunstenaars vereniging S-45, en deed aan alle groepsexposities mee. Hij is nog steeds aktief als beeldend kunstenaar. De opening van deze zeer bijzondere expositie wordt verricht door de heer Slot, voorzitter van S-45 op za terdag 17 augustus om 19.30 uur. Op zondag 18 augustus wordt er om 11.30 uur een brunch ter gelegen heid van de expositie geor ganiseerd. Galerie/Kondito- rei 'Het Spectrum' is dage lijks, behalve op zondag, ;nd van 09.30 tot 18. uur. SCHIEDAM Afgelopen zaterdag hebben 60 kinderen, verdeeld over drie vaarten met het schip "De Blauwe Kiel", een tocht van anderhalf uur op de Schie gemaakt. Uitgezwaaid door de familieleden kon om tien uur voor de eerste keer koers gezet worden richting Delft. Onder weg vertelde schipper en tevens roerganger Guus Klepke allerlei wetenswaardigheden over windmolens die energie opwekken en over allerlei typen boten die voorbij gevaren werden. Voor de veiligheid was de Reddingsbrigade tijdens alle tochten aanwezig maar behoefde ge lukkig niet in aktie te komen. Tijdens de vaarten waren er voor de jeugdige varensgezellen allelei lekkernijen en vooral de limonade liet zich door het warme weer goed smaken. Om half vier werd voor de laatste keer afgemeerd bij het Proveniershuis en konden Riet Immerzeel en Joop van Broekhoven die alle vaartochten begeleid hebben terugzien op een zeer geslaagde dag. Behalve deze vaartochten speelde in het kader van de vakantie-aktiviteiten van Jeugd land tevens Theater Mang 's middags op het Hemaplein. Van deze prachtige en vooral ook bijzondere kindervoorstelling met maskerdansen, reuzenpoppen, levensechte marionetten en levende muziek met instrumenten uit vroegere tijden hebben 150 kinderen die nauw bij het programma betrokken werden en een groot aantal volwassenen zichtbaar genoten. SCHIEDAM - De politie heeft een Vlaardinger in de kraag ge grepen met een autocassettere corder onder zijn jack. De man, een bekende van de politie, hield zich verdacht op bij Zwembad Groenoord. SCHIEDAM - In het weekend zijn elf auto's opengebroken. Deze stonden geparkeerd op de volgende plaatsen: Pr. Beatrix- laan, Laan van Spieringshoek, Korte Singelstraat, Fabristraat, Emmaplein, Trimpad, Huis te Riviereweg, Julianalaan en Overschieseweg. SCHIEDAM - Een 19-jarige Schiedamse is bij de Slimme Watering (verlengde van de Scheepvaartweg) met een auto van een kennis over de kop ge gaan. In de wagen zaten vijf mensen. De bestuurster had geen rijbewijs. niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur Stadsblad /aa"9es/0X Vandaag weer water in industriepolder Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaardente huizen, scholen en kantoren Hol van Spaland 12, tel. 010-4703033 geopei 3.00 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1