Machinefabrikant Fontijne legt laatste hand aan miljoenenorder Russische fabriek krijgt moderne produktielijnen uit Vlaardingen Lips in het gelijk in Vettenoordsepolder I Gebit stuk? M Wandelpuzzeltocht ORANJE 16.95 16.95 Bruidspaar van de maand? OPHEFFINGS-UITVERKOOP boeken wenskaarten schoolagenda's kantoorspullen JlVIJMljS KORTING Poging inbraak in auto Veerplein Inbraak Prins Hendrikstraat Koersbal voor 55-plussers Heroïne Duif vast Kemperstraat VERINGMEIER TANDTECHNIEK HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1991 PAGINA 3 VLAARDINGEN - Lips Textielservice aan de Land- straat in Vlaardingen mag haar bedrijfswerkzaamhe- den ongestoord blijven voortzetten. Deze uitspraak deed afgelopen vrijdag de voorzitter voor geschillen van bestuur van de Raad van State de heer B. Veld kamp. De vereniging Wijkbelan gen Vettenoordsepolder had een verzoek ingediend om een voorlopige voorziening tegen stank en geluidsover last in te stellen. De omwo nenden hebben last van viesachtige waslucht en wil den bijvoorbeeld dat het bedrijf de ramen zou slui ten. De Raad van State heeft nu alle gevraagde voorzienin gen van de wijk vereniging Vettenoordsepolder tegen Lips Textielservice afgewe zen. VLAARDINGEN - Zondag werd getracht in te breken in een op het Veerplein geparkeer de auto. In verband daarmede, konden drie uit Rotterdam af komstige mannen worden aan gehouden. Voor een nader on derzoek zijn deze mannen inge sloten. VLAARDINGEN - Tussen za terdag en zondag is er in een woning aan de Prins Hendrik straat ingebroken. Van de wo ning werd een achterdeur open gebroken. Het gehele huis bleek te zijn overhoop gehaald en di verse binnendeuren waren opengebroken. CU .Onlangs verscheen in uw krant een brief van de hand van Jacob Wiersma, ouds-raadslid van de PvdA in de gemeente Schiedam. In die brief constateert hij te recht dat Hans van Kleef wet houder van Sociale Vernieuwing en lid van de PvdA, veel schade is toegebracht door partijgeno ten uit de PvdA-fraktie. In zijn brief klinkt echter door dat hij Hans van Kleef liever he lemaal niet een nieuwe zittings periode in het collegepluche had teruggezien en dat de ledenver gadering hem bij de lijstvaststel- ling op een te hoge plaats heeft neergezet. Al zou dit zo zijn, iets wat in eerste instantie een ver antwoordelijkheid is van de PvdA zelf, dan nog had diezelfde ledenvergadering in april 1990 een stokje kunnen steken voor de wethoudersambities van Van Kleef. Die vergadering ging ech ter accoord met de toetreding van de PvdA tot het linkse colle ge met D66 en Groen Links én met de benoeming van Van Kleef tot wethouder voor Sociale Vernieuwing. Dat enkele van diezelfde partijgenoten nu hun vraagtekens zetten bij het funk- tioneren van de wethouder komt wel, op zijn minst gezegd, vreemd over. Wat mij betreft blijft Hans van Kleef gewoon wethouder. Samen met zijn collega's uit de PvdA- fraktie meot hij de problematiek omtrent de Sociale Vernieuwing kunnen oplossen. Je kan beter gezamenlijk de schouders eron der zetten dan elkaar in het openbaar af te vallen. Voor waarts, en beter snel vergeten! Menno Siljée, oud-secretaris PvdA-Schiedam" „Beste Hans, Een zeer spontane oud-gemeen teambtenaar kan ik het niet kwalijk nemen dat hij kennelijk denkt dat alles wat in de krant staat waar is, zolang het niet wordt ontkend. Deze wat naïe ve levenshouding is echter van mensen met wat meer ervaring al veel moeilijker te aanvaar den. En jij zou helemaal beter moeten weten en dat niet alleen als journalist. Juist jij kon immers ook nog weten dat ik in een ver land op vakantie was in de tijd waarin mij plaatselijk het spelen van een hoofdrol werd toegedacht. Het daarover verschenen kran- te-artikel klopt dus niet en moet zijn gebaseerd op onjuiste inge vingen, uit welke 'ambitieuze' bron dan ook. Jij weet toch dar berichten soms anoniem vanuit allerlei belangen ont staan. Kijk uit dat je geen werk tuig wordt in een dergelijk krachtenspel. Het is niet alleen daarom jam mer dat je op het verkeerde been doorhinkt. Erger is dat je, naar ik aanneem met de beste bedoelingen, een aantal opmer kingen maakt over de slechte behandeling die de gemeente jouw echtgenote zou geven. Gelukkig klopt ook dat verhaal niet. Maar tot het voeren van een krantediscussie over een medewerker van de gemeente, over de rug van die medewer ker, laten we ons vanuit het da gelijks bestuur van de gemeen te, niet verleiden. We willen ook niet tot dat niveau afglij den. Deze verhouding geldt, ten opzichte van alle medewerkers, ongeacht aard en vorm van hun rechtspositie of aanstellingsbe sluit. Ik zal hier dus niet verder op je brief ingaan. Het leek me echter niet verantwoord hem geheel onweersproken te laten. Met vriendelijke groeten, Chris PS: gezien de verspreiding die jij je brief gaf, kan ik niet an ders dan de pers eveneens inza ge geven in deze brief. Het zal je overigens duidelijk zijn dat wat mij betreft hiermee de dis cussie via de media is gesloten" SCHIEDAM - 26 juli tot en met 1 augustus 1991. Geboren: Mikdat z.v. Carlak- Carlak; Jeffrey W. E. z.v. Van Ligten-Dotulong; Annemarie d.v. Verhoeckx-van der Slot; Lusonti F. P. z.v. Mercera- Wehl; Michael R. J. z.v. de Groot-Schifferling; Donny z.v. Kouwenberg-van Prooijen; Ca- gri d.v. Sari-Sari; Ilias z.v. El Bouyadi-El Bouchtoubi; Arme- lio z.v. Tuinstra-Zargari; Tho mas A. F. L. z.v. Hofmeijer- Rutten; Daniël z.v. Van der Most-de Ridder; Nick z.v. Vet- Blanco Fernandez; Ide S. z.v. Swager-ten Hoor; Abdurrahman z.v. Ankarali-Ankarali; Jeffrey A. J. z.v. Grobbe-Schaap; Nu- ray d.v. Akyüz-Akyüz; Simone C. d.v. Van Dijk-Blom; Mihrac d.v. Altun-Altun; Martijn P. z.v. Mertens-Vergroesen; Joyce d.v. Wigmans-Leeggangers; El len M. d.v. Van Wijngaarden- Houtbraken; David Z. z.v. Vil- lerius-van Pelt. Ondertrouwd: G. Brinkman 41 jr. en C. M. de Vries 35 jr.; J. H. M. Crama 35 jr. en M. A. Peeters 27 jr.; C. D. Monteiro Andrade 26 jr. en Z. Mendes 28 jr.; R. H. J. Mulder 23 jr. en S. J. M. N. van Rijswijk 22 jr.; E. L. M. Oudshoorn 24 jr. en G. J. M. Meertens 26 jr. Getrouwd: E. Verweij 28 jr. en A. B. van Rij 26 jr.; R. Nijman 26 jr. en E. Hettinga 27 jr.; R. van Vliet 27 jr. en B. de Waard 22 jr.; W. W. R. den Hartog 24 jr. en C. A. Reinhoud 22 jr.; V. H. A. Riemers 33 jr. en J. F. Nelisse 32 jr.; C. A. Mendes Moreira 34 jr. en A. Sylla 23 jr.; H. L. G. Vermunicht 27 jr. en A. M. S. Kavadas 25 jr.; E. van der Stelt 32 jr. en E. A. Sternau 32 jr.; M. van Dorst 24 jr. en F. A. L. Durenkamp 23 jr. A. P. Friedrich 26 jr. en P. C. A. Kor poraal 26 jr. Overleden: T. G. M. Zantman, vr., 74 jr., geh. gew. met L. Wehrmeijer; H. Brinkman, man, 76 jr.; A. de Groot, vr., 88 jr., geh. gew. met H. Flier; G. S. de Lange vr., 66 jr., echtgenote van P. Berends; A. Schot, man, 84 jr.; F. A. J. de Troije, vr., 88 jr.; S. M. C. van Soest, vr., 87 jr., geh. gew. met N. Koren; G. K. M. Eggert, vr., 72 jr., geh. gew. met W. Poelman; C. J. Et- man, man, 82 jr.; K. Evertse, vr., 74 jr. geh. gew. met A. J. Nijs; M. L. Morisse, man, 84 jr.; H. Lussenburg, man, 64 jr.; M. H. Polenk, vr., 84 jr., echt genote van J. E. Romsom; P. Vavier, man, 77 jr.; A. van Tuijl, vr., 85 jr., geh. gew. met L. F. de Clerck. SCHIEDAM - 'De 4 Molens' start in september een 'Koers- bal-klub' voor ouderen vanaf 55 jaar. Op de maandagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur is hier voor een zaal gereserveerd. Het maximaal aantal deelnemers is 12. Koersbal is een spel voor jong en oud, dat zowel binnen als buiten gespeeld kan worden. Informatie en inschrijving bij de receptie van het dienstencen trum op werkdagen van 9.00 tot 16.15 uur en telefonisch onder nr. 4705500 bij Leny Gideonse of Miep de Groot. Er wordt gebruik gemaakt van Russisch proefmateriaal. Stalen strips worden verwerkt tot uitgebalanceerde velgen. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Een 35-jarige Schiedammer die 27 juli werd aangehouden op de Fokker straat heeft bekend in totaal 14 inbraken in auto's en twee in braken in bedrijfspanden te heb ben gepleegd. In totaal leverde dat hem 20.000 gulden op. Dat geld ging op aan heroïne. Ook twee andere Schiedammer (35 en 22 jaar) die op heterdaad be trapt werden bij een woningin braak op 30 juli, hebben de poli tie een opsomming van hun ak- tiviteiten gegeven. In totaal roof den ze 4 auto's leeg. Van de op brengst (2250 gulden) kochten ze heroïne. VLAARDINGEN - Zondag (08.53 uur) heeft de brandweer een duif bevrijd, die reeds enige dagen verstrikt vastzat onder een net in de Kemperstraat. De produktielijn is volautomatisch. Een produktielijn levert 500 velgen af per uur. SCHIEDAM - Een veertigtal kinderen en een flink aantal ou ders en begeleiders hebben aan de wandelpuzzeltocht van Jeugdland meegedaan. De af wisselende tocht, alweer voor de vijftiende keer georganiseerd in samenwerking met de wandel sportvereniging "De Schiedamse Tippelaars" voerde langs vele fraaie plekjes in de Branders- stad. Maar ook door een gedeel te van het Beatrixpark. De in schrijving, tevens start- en li- hplaats, was in de hal van het Stadskantoor waar de jeugdige tippelaars de routebeschrijving, een vragenlijst, een Jeugdland pet en een versnapering meekre gen. Onderweg moesten allerlei vragen worden ingevuld zoals bijvoorbeeld: Wat is de oudste molen van Schiedam?" of „Hoe veel jaar is Mr. Dr. F. L. J. v. Haaren burgemeester van Schie dam geweest?". De E.H.B.O. moest slechts één keer in aktie komen om een snee in een voet te verzorgen. Door het grote aantal goede antwoorden zijn na loting de volgende winnaars uit de bus gekomen: Patricia van IJsselmuide (8 jr.), Ralph v.d. Poort (9 jr.), Ricardo Bel- jaars (10 jr.), Elisa Brongers (10 jr.), Steven Schoenmakers (11 jr.) en Jeanette Schaap (11 jr.). De prijzen kunnen op donderdag 8 augustus tussen 11.00 en 12.00 uur worden afgehaald op Buro Jeugdland, Gebouw 's-Grave- land, 's Graveland, 's Grave- landseweg 567, tweede verdie ping. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge Smeets 35% per liter 17.50 bij 12 flessen per liter Vieux Touron 35% per liter 17.50 bij 12 flessen per liter U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: ~"V>v Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. m Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk ow maken. O Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 'J iedere laatste vrijdag van de maand. VLAARDINGEN - In ma chinefabriek Fontijne, In dustrieweg 21, wordt mo menteel de laatste hand gelegd aan een grote order voor een vrachtwagenfa briek in de Sovjet Unie. Machinespecialist Fontijne levert twee produktielijnen voor vrachtwagenvelgen. De eerste staat al opge steld in Gorky. De tweede wordt eind augustus ver scheept. Met de order is een bedrag van 40 miljoen gulden gemoeid. De order werd anderhalf jaar geleden binnengehaald via een een 'contracter' uit Italië. De or der was voor Fontijne van een dergelijke omvang dat de Vlaar- dingse fabriek over moest gaan tot uitbreiding. Er werd een nieuwe produktiehal aan de fa briek toegevoegd. De produktie lijnen zijn bestemd voor de Gorkorskij Avtomobilzavod in Gorky, tegenwoordig weer Nizhny Novgorod geheten. Dit industrieel bolwerk aan de Wol- ga, 400 kilometer ten oosten van Moskou, was lange tijd ver boden gebied voor buitenlan ders. Volgens André Fontijne, directeur van het familiebedrijf, worden bezoekers uit het wes ten nog altijd niet aangemoe digd. „We willen binnenkort een bezoek aan de fabriek in Gorky brengen, maar voorals nog hebben onze Russische col lega's vrij terughoudend gerea geerd," aldus Fontijne. Wegen Fontijne, specialist in het ont werpen en bouwen van machi nes en automatische produktie- straten, fabriceert onder meer machines voor de produktie van velgen, zowel voor perso nenwagens, als voor vrachtwa gens als voor landbouwvoertui gen. Voor de vrachtwagens is er de laatste jaren steeds meer vraag naar een nieuw soort velg, dat vergelijkbaar is met de velgen van een personeauto, maar dan in het groot. In deze velgen wordt geen gebruik ge maakt van een binnenband. Verrassend was het dan ook Directeur André Fontijne en 'project-engineer' Bert Havenaar bij een van de machines die onderdeel uitmaken van de produktielijn voor vrachtwagenvelgen. Bert Havenaar is belast met de technische coördinatie. voor de directie van Fontijne, dat de Gorkorskij Avtomobilza vod juist wilde investeren in produktielijnen voor het oude type velg, waarin wel gebruik wordt gemaakt van een binnen band. Volgens André Fontijne heeft dit te maken met het feit dat de wegen in de Sovjet Unie over het algemeen slecht zijn. Fontijne: „De ouderwetse wie len met binnenband zijn sterker dan de nieuwe 'tubeless' wielen. Ze gaan langer mee op slechte wegen. Bovendien zijn ze ge makkelijker te verwisselen. Wij hadden echter niet meer ver wacht ooit nog een gehele pro duktielijn te vervaardigen voor de oude velgen. Eind jaren zes tig leverden we de eerste machi nes voor de nieuwe velgen aan Michelin. We dachten dat het oude type er helemaal uit zou gaan." De velgen mogen dan wel ou derwets zijn, de machines die de velgen maken zijn zeer mo dem. Zeker voor Russische be grippen. Fontijne weet dat in de vrachtwagenfabriek in Gorki tot voor kort nog veelvuldig ge bruik werd gemaakt van voor oorlogse machines, waarbij nog veel mankracht aan te pas komt. De produktielijn van Fontijne is geheel automatisch. Onlangs bracht een groepje werknemers van de Russische fabriek een bezoek aan Fontijne in Vlaardingen. Hier kregen zij onder meer instructies met be trekking tot de toepassing van de produktielijn. De machines hebben een geweldige produk- tiecapaciteit. Als beide produk tielijnen op volledige kracht draaien kunnen ze 1000 velgen per uur afleveren. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de tweede pro duktielijn. De machines worden grondig getest. Fontijne maakt gebruik van Russisch proefma teriaal. Stalen strips van Russi sche makelij worden verwerkt tot velgen. Het is belangrijk om de machines af te stemmen op het materiaal dat het uiteinde lijk moet gaan verwerken. R.C. de Lange, hoofd van de ver koopafdeling, voegt daar aan toe. „We stemmen de machines af op de praktijk. In de Sovjet Unie wordt gebruikt gemaakt van materiaal dat afwijkt van wat we hier doorgaans gebrui ken." Eind augustus moeten de machines gereed staan voor ver scheping in de Rotterdamse ha ven. Via de zwarte zee en de Wolga zullen de machines hun bestemming bereiken. onze 2 winkels in Schiedam gaan sluiten daarom... verkopen wij de leukste en mooiste... HOOGSTRAAT 58 EN RUBENSPLEIN 16 Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 0%

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 3